Verkoud heid ASPRO RUIM DRIEHONDERD MILJOEN VOOR DE VERBETERING EN DE AANLEG VAN WEGEN Weer méér voor defensie Vriendschap over IJzeren Gordijn heen SPORT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1962 DK DETDSE COURANT PAGINA 9 DE LOEP OP VERSCHILLENDE REKENINGEN Als men de verschillende rekeningen van de rijksbegroting aan een beschouwing onderwerpt dan constateert men dat wederom het defensieplafond een paar gaatjes ho ger is komen te liggen. Het bedrag voor defensie, dat voor de jaren 1961 tot en met 1963 was vastgesteld op 1.830 min per jaar, moét voor 1963 worden vermeerderd met 52 min voor verhoogde paraatheid, 142,4 min voor salaris- en pensioenmaatrege len en 135 min als compensatie voor het wegvallen van de Amerikaanse hulp. Van het in de ontwerp-begroting opgenomen defensiepla fond van 2.179,4 miljoen is uitgetrokken voor algemene uitgaven ƒ34,6 min; voor de landmacht 1.006,3 min; voor de luchtmacht 533,8 min; de marine 512,9 min en voor militaire pensioenen en wachtgelden 91,8 miljoen. Fregatten met helicopters ^^^1^0^963^ TBS] voor de marine De militaire kasuitgaven worden voor 1963 f 45 min. hoger geraamd dan het begrotingsbedrag. In 1963 zullen de eerste met Start- fighters uitgeruste onderdelen van de Koninklijke Luchtmacht in dienst worden gesteld en omstreeks de jaarwisseling 1963-1964 zal de eerste groep worden geformeerd, die met in internationale samenwerking ge produceerde Hawks is uitgerust. De Koninklijke Marine zal binnen kort beginnen met de bouw van 4 met helicopters en moderne elektro nische installaties uitgeruste fregat ten; de uitvoering van het vlootpro- gramma zal worden voortgezet. BUITENLANDSE BETREKKINGEN De uitgaven voor de vertegenwoor diging in het buitenland worden voor 1963 op de gewone dienst 4,9 min. hoger geraamd dan in 1962. Het ligt in het voornemen in 1963 enige nieu we posten te vestigen. Voorts moe ten als gevolg van de stijging van het prijspeil in het buitenland de verblijfsvergoedingen worden ver- hoogd. De toepassingsovereenkomst van 't ontwikkelingsfonds van de Europese Economische Gemeenschap, welke voor een tijd van vijf jaar is geslo ten, loopt per 31 december 1962 af. In 1962 draagt Nederland hieraan 97 min. bij. In de hieraan vooraf gaande jaren (1958 tot en met 1961) bedroeg de Nederlandse bijdrage ge middeld ca. 40 min. per jaar. De nieuwe bijdrage is voor 1963 op 47,5 min. gesteld. De Nederlandse bijdrage aan de in ternationale ontwikkelingsassociatie beloopt voor 1963 19,3 min. Voor de overige hulp aan het bui tenland is op de ontwerp-begroting 29,5 min. uitgetrokken. SURINAME EN DE NEDERLANDSE ANTILLEN Voor het Nederlandse aandeel in de kosten van het tienjarenplan voor Suriname wordt in 1963 23,3 min. beschikbaar gesteld, waarmee het maximumbedrag van 171 min., dat voor de Nederlandse deelneming is vastgesteld, wordt bereikt. Ook voor het Nederlandse aandeel in de kos ten van het driejarenplan voor Bo naire en de Bovenwindse Eilanden is het laatste gedeelte ad 4 min. in de ontwerp-begroting opgenomen. JUSTITIE EN POLITIE De totale uitgaven voor justitie en politie inclusief die voor de civiele verdediging worden voor 1963 76,5 min. hoger geraamd dan voor het voorafgaande jaar. Dit is hoofdzake lijk een gevolg van in 1962 getroffen salarismaatregelen. Voor de Rijkspolitie is in 1963 11,8 min. meer uitgetrokken. Öeze stij ging wordt veroorzaakt door de te verwachten verbetering van de per soneelsvoorziening, de onlangs tot stand gekomen herziening van de r neengeringe s.s£S£$$S oplreden we zullen co.55.COO mensen meereen rkkrlng ki werkkring kunnen Verschaffen 1 hel loonpeil in ons land zal mei 357e s Dj gen de prijzen zullen vooreen deel mei ca. 2% sfljgen HOE DE STAAT 1GULDEN ONTWJGT HOE DE STAAU GULDEN UITGEEFT politiebezoldiging en de aanschaf van nieuw materieel. De kosten van de gemeentepolitie zijn geraamd op 190 min. tegenover 163,2 min. in het voorafgaande jaar. Deze hogere raming is overwegend het gevolg van de reeds genoemde salarismaatrege len. Daarnaast is rekening gehouden met de normale uitbreiding in ver band met de groei van de bevolking en een incidentele uitbreiding door overgang van een aantal gemeenten van rijks- op gemeentepolitie. INRICHTING VOOR CRIMINELE PSYCHOPATEN De uitgaven voor gevangeniswe zen, psychopatenzorg, reclassering en voorlichting in strafzaken zijn op 51,7 min. geraamd. De gevangenis te Groningen wordt in 1963 omgezet in een rijksasiel voor psychopaten; 't rijksasiel te Doetinchem wordt vol ledig in gebruik genomen. Voor de bouw van een katholieke verpleeg inrichting te Nijmegen voor 120 cri minele psychopaten (met welke bouw in 1963 wordt begonnen) is een sub sidie toegekend. Over de bouw van een soortgelijke inrichting op protes tants-christelijke grondslag wordt onderhandeld. Een hoger subsidie is uitgetrokken voor uitbreiding van 't aantal reclasseringsambtenaren (5,4 min. tegenover 4.6 min. in 1962). Op de ontwerp-begroting staat voorts 97,6 min. voor kinderbescher ming, dat is 16,8 min. meer dan in 1962. Door hogere bedragen in de be groting op te nemen voor de arbeid in internaten, zal het mogelijk zijn geleidelijk behoorlijk gekwalificeerd personeel aan te trekken en het gro tere aantal verpleegdagen op te van gen. Ook de raden voor de kinder bescherming zullen enigszins worden uitgebreid. Voor de civiele verdediging is voor 1963 een bedrag van f 75,1 min. uit getrokken, dit is 10,1 min. meer dan in 1962. VERKEER EN WATERSTAAT Voor onderhoud, verbetering en aanleg van wegen wordt voor 1963 319,1 min. uitgetrokken. Daarvan is beschikbaar voor uitkeringen en bijdragen aan lagere publiekrechte lijke lichamen f 101,6 min., voor on derhoud en verbetering van het we gennet 56,7 min, en voor aanleg van rijkswegen en oeververbindingen 160,8 min. In het kader van het rijkswegen plan worden o.a. aangelegd de weg Velzen-Schiphol, de verbindingswe gen met de Coentunnel, de weg Rid- derkerk-Kesteren, de toegangswegen tot de Brieneroordbrug, de weg Hoe- velaken-Katerveer, de weg Numans- dorp-Klaaswaal, de toegangswegen tot de Haringvlietbrug en de weg Keipen-Maastricht. Hiervoor is to taal 65 min. uitgetrokken. Van de oeververbindingen die in uitvoering z\jn vergen de Coentunnel, de brug van Brieneroord en de brug bij Wes- sem te zamen 28 min. Voor de aan leg van de Veerhazen bij 't Horntje op Texel met bijkomende werkzaam heden is 5 min. uitgetrokken. In de begroting 1963 van het Zui- derzeefonds is een bedrag van rond 60 min. opgenomen voor de op bouw van Oostelijk Flevoland, f 20 min. voor de indijking van Zuidelijk Flevoland en f 4.7 min. voor de aan leg van de dijk Enkhuizen-Lelystad. DELTAWERKEN Voor het bedrag van 172,5 min. dat in de ontwerp-begroting is uit getrokken voor zee- en rivierwater- kering, is 131 min. beschikbaar voor de uitvoering van de Deltawer ken. Hiervan is f 102 min. bestemd voor uitvoering van de werken in het Haringvliet, de afdamming van de Grevelingen, het Volkerak ,en het Brouwershavensche Gat en de bedij king van de Lauwerszee. Voor de versterking van waterkeringen langs de kust en de zee-armen is 25 min. geraamd. De uitgaven voor aanleg en on derhoud van waterwegen zijn voor 1963 op de buitengewone dienst 54,2 min. hoger geraamd dan in 1962. Het grootste deel van deze sty ging is be stemd voor de verbetering van de havenmond te IJmuiden en voor de verdieping en verbreding van het Noordzeekanaal, waarvoor in totaal 36 min. is opgenomen. Voor de wer ken aan het Amsterdam-Rijnkanaal, de Rotterdamsche Waterweg, het Sloe-plan en het Kanaal van Gent naar Terneuzen is gezamenlijk 45 min. uitgetrokken. Van de f 30 min. voor laatstgenoemd project is 80 pet. onder de middelen opgenomen als bijdrage van België. Voor deelneming in het aandelenkapitaal van de lucht haven Schiphol is 5 min. uitge trokken. HANDEL EN NIJVERHEID De uitgaven voor wetenschappe lijk onderzoek zijn voor 1963 op 83,2 min. geraamd, dit is 20 min. hoger dan in 1962. Nederland moet nog ca. 20 min. bijdragen in het eerste on derzoek- en onderwijsprogramma van Euratom, waarvan de kosten over de periode 1958 tot en met 1962 geraamd zijn op 215 min. dollar. De kosten van het tweede vijfjarenprogramma zul len bijna tweemaal zo hoog zijn. Voor deelneming van ons land in beide programma's is in de ontwerp-begro ting 16,5 min. uitgetrokken. Voor de ontwikkeling van technisohe pro- cede's en apparaturen is 4 min. op genomen en 3,8 min. als Nederland se bijdrage in de „European Launcher Development Organisation". Deze organisatie stelt zich ten doel in Euro pese samenwerking satellietdragers met de daarbij behorende satellieten te produceren voor vreedzame pro jecten op het gebied van de ruimte vaart en het ruimteonderzoek. Voor een verhoogd subsidie aan de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en voor het stimuleren van het toerisme van Amerika naar ons land is in totaal 4 min. op de begroting 1963 opge nomen. STAATSMIJNEN De staatsmijnen ontvangen in 1963 een uitkering van 7,4 min. voor hogere investeringen om aan de on gunstige ontwikkeling van de verhou ding tussen opbrengsten en kosten het hoofd te bieden. De kapitaalvoorziening aan het staatsgasbedrijf wordt in 1963 zoveel mogelijk beperkt in verband met de structuurwijziging van de energie markt, die wordt veroorzaakt door de Groningse aardgasvondsten. Dit bedrijf zal in een nieuw op te rich ten maatschappij worden opgenomen. LANDBOUW EN VISSERIJ Voor de versterking van de con currentiepositie op de gemeenschap pelijke markt voor landbouwproduk- ten in de Europese Economische Ge meenschap heeft de regering in de ontwerp-begroting 1963 hogere ra mingen opgenomen voor verbetering van de voorlichting, verruiming van het wetenschappelijk onderzoek en opvoering van de activiteiten van de cultuurtechnische dienst. Voor de totale uitgaven voor land bouw en visserij wordt in de ont werp-begroting bijna 84 min. min der uitgetrokken dan in hét vooraf gaande jaar. Dit is hoofdzakelijk het gevolg van een daling met rond 105 min. van de raming voor het nadelige saldo van het landbouw-egalisatie- fonds. ca 100 JAAR RIJKSUITGAVEN R'JKSUITGAVEN 1864-1963 BRUUT PROBEERDE FIETSER OMVER TE RIJDEN De politie heeft gisteren de 27-ja- rige kelner F. K. uit de hoofdstad aangehouden onder verdenking van poging tot doodslag op een fietser. Hij zou geprobeerd hebben deze op het Stationsplein omver te rijden. De bij K. in de auto zittende 21-jarige metselaar H. B., die werd aangehou den terzake van mishandeling en vernieling, is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Drie jongemannen stonden zondag ochtend vroeg met hun fietsen op de Prins Hendrikkade bij de Nieuwe- brugsteeg toen met grote snelheid de auto van K. vanaf het Damrak na derde en de steeg in reed. De jonge lui moesten snel achteruit springen en kwaad riepen zij de bestuurder na of hij niet kon uitkijken. Toen zij korte tijd later op het Stationsplein fietsten kwam de auto hen achterop. De naast de bestuurder zittende man sprong uit de wagen, greep een van de jongens beet, sleurde hem van de fiets en gaf hem enige stompen in PRINSES BEATRIX TERUG IN ONS LAND Prinses Beatrix is gistermiddag om streeks drie uur per auto uit Duits land op Soestdijk teruggekeerd. Zoals bekend heeft de prinses een op Burg Gutenfels bij Caub aan de Rijn gehouden bijeenkomst bijge woond van de Europese werkgroep. Deze groep is voortgekomen uit een aantal besprekingen, welke in juni j.l. in Caub zijn gevoerd op initiatief van het voorlopig comité Europese jongeren. zijn gezicht. Een van de op de fiets wegvluchtende jongemannen werd achtervolgd door de auto, waarvan de bestuurder volgens de jongen dui delijke bedoeling had hem aan te rij den. Toen de jongelui, die hun fiet sen achter hadden gelaten terugkeer den van het politiebureau bleek van een der fietsen het voorwiel in el kaar te zijn getrapt. De kelner is een bekende van de politie, de metselaar niet. „Drielingencongres" te Hilversum Herman Broekhuizen en Lily Pe tersen van 't radioprogramma „Kleu tertje luister", zijn op maandag 8 oktober gastvrouw en gastheer van alle vierjarige drielingen van Neder land. Op die dag komen uit vijftien windstreken de in 1958 geboren kleu tertrio's met hun ouders naar het „Drielingencongres" in Hilversum om de opening van de 4e Nederlandse baby- en kindervakbeurs, die van 8 tot 10 oktober in de Expo-hal wordt gehouden, op te luisteren. De enige Nederlandse kindervier ling, n.l. het in 1958 geboren Friese kwartet Dirkje, Ietje, Meint en Wil lem Lautenbach uit Deinum zal op deze dag ook naar Hilversum komen. De kleuters worden ontvangen in de totohal, waar na een gezamenlijke lunch de feestmiddag wordt geopend door Pipo de Clown op een grote kleurige Terlenka olifant. Daarna zul len een aantal deelnemers aan de beurs de kleutermode voor voorjaar 1903 lanceren. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 19 en 26 september a.s. geen audiëntie verle nen. MINISTER CALS BLIJFT ENTHOUSIAST „Ik ben van mijn enthousiasme, waarmee ik twaalf en een half jaar geleden ben begonnen, niets verlo ren". Dit zei minister Cals gisteravond in de hal van zijn departement waar hij in tegenwoordigheid van zijn echt genote en zijn vijf kinderen en het personeel van O. K. W. zich een hulde liet welgevallen bij gelegen heid van zijn koperen ambtsjubileum. De staatssecretaris, mr. Y. Schol ten, hield een toespraak en bood een antieke wijnkaraf aan. In de feeste lijk versierde hal hield voorts de se cretaris-generaal, dr. J. H. Wesse- lings, een toespraak, waarna de voor zitter van het huldigingscomité, de heer S. Visser, aan het woord kwam en namens het personeel vier antieke zilveren kandelaars offreerde. Mi nister Cals betuigde in een uitvoe rige toespraak zijn dank en erkente lijkheid voor de hulde. Ernstig ongeval na dodelijk ongeval Zondagavond is bij de Kranekamp onder de gemeente Diepenveen de 28-jarige A. Middeldarp uit Colm- schate, toen hij plotseling de weg Deventer-Raalte overstak, door een auto, bestuurd door S. de B. uit Zut- phen, aangereden en vrijwel op slag gedood. Drie kwartier later was een wachtmeester van de rijkspolitie, de heer J. Westra, bezig met het opne men van de remsporen. Bij de nade ring van een motorrijder begaf hij zich naar de linkerkant van de weg, maar ook de motorrijder week uit, met het gevolg dat Westra werd aan gereden. De bestuurder van de mo tor, de 39-jarige M. P. Mensink uit Deventer liep een zware hersenschud ding op en de wachtmeester moest met een gebroken been en kneuzin gen naar een ziekenhuis te Deventer worden overgebracht. Hij maakte het maandagmiddag redelijk, de motor rijder was toen nog steeds buiten kennis. Beste dahlia's van het jaar in Haarlem De beste dahlia's van het jaar zijn gekozen. Gebeurde dat normaal op de nationale dahliashow, nn kon die grootse expositie niet worden ge houden in de eerste week van sep tember, omdat men vreesde niet vol doende bloemen van goede kwaliteit te hebben. Daarom wees men op de wekelijkse keuring in het Krelage- huis te Haarlem gisteren de beste creaties van 1962 aan en sloeg twee vliegen in één klap. Want men koos ook gelijktijdig de best houdbare dahlia's van het jaar. Om met die laatste afdeling te be ginnen: er dongen 39 variëteiten naar de titel, maar lang niet allen bleken die waardig. Een deel van de bloe men, die enkele dagen geleden daar waren neergezet en daarna door nie mand meer waren gezien, hing als een minder frisse vaatdoek over de rand van de vazen. Maar de prachtig gebouwde, gele decoratieve Nantena van de fa. Bruidegom uit Baarn, was nog zo fris als het spreekwoordelijke hoentje en behaalde met glans het hoogste aantal punten met een ge middelde van 9.2. Alle dahlia's die gemiddeld 7 of hoger haalden, kregen een getuig schrift van houdbaarheid. Dat waren o.a. Rosé en Full of Joy van de fa. Van Veelen uit Sassenheim en Con- tabile, Artituur en de pompon Erado van „Hippeastra" uit Hlllegom. De beste decoratieve dahlia van 1962/63 bleek de rode Andority van Maarse, Aalsmeer,, de prijs voor de beste decoratieve dahlia van 1962/63 van buitenlandse origine werd niet toegekend omdat zich maar één ge gadigde had gemeld (Londres van de fa. Ballego'uit Leiden), de prijs voor de beste middelgrote decoratieve dahlia werd evenmin toegekend om dat de „candidaten" die hiervoor stonden opgesteld bij de wedstrijd om de best houdbare dahlia beneden een gemiddelde van zeven waren ge bleven. De beste kleinbloemige was Red Dwarf van Nuyens, Limmen en de beste pompon werd niet aangewe zen, daar de „candidaten" in de houdbaarheids wedstrijd beneden ze ven bleven. Minister v. Aartsen niet naar Kamer terug Mr. J. van Aartsen, minister van Volkshuisvesting en Weder opbouw zal om redenen van lou ter persoonlijke aard geen kan didatuur voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer aanvaar den. Minister Van Aartsen is lid van de AR-partij. Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: (Advertentie) Dertienhonderd balon- van Petegem, Raadhuisstr. nen gingen op vrijdag 10 52 - het kaartje van haar augustus de laatste dag van het Alphens Vakantie- spel 1962 de lucht In. Aan elke ballon was een kaartje bevestigd. Daarop stond o.m. in vier talen te lezen: Vriendelijk verzoek, verzend dit kaartje om gaand. De bedoeling is dui delijk! Welnu, er zijn 106 kaartjes op het secretari aat van het Alphens Va- kantiespel gearriveerd. En nu is dan ook bekend welke ballonnen de groot ste afstanden hebben afge legd en welke kinderen voor een prijs in aanmer king komen. Dat zijn: Let- ta Langerak, Tolstraat 36, - haar ballon daalde in Tsjecho Slowakije; Marike ballon werd teruggestuurd uit Dresden; en Saskia Hendriksen, Prinses Irene- laan 50, wiens ballon even eens in Tsjechoslowaktje Deze ballon, opgelaten door mevr. N. Sampiemon-van Vliet, een van de stafleden van de Stichting Vakantie- spel, blijkt eigenlijk num mer 1 te zijn geworden in de luchtrace. Haar ballon ALPHENSE BALLONNETJES KWAMEN TERECHT IN TSJECHOSLOWAKIJE daalde. Zij hebben resp. 10, 7«/i en 5 gulden ont vangen. Er kwam nog een ballon in Tsjecho Slowakije te recht, om precies te zijn in Chle'bske, bij Nedvedice. is gevonden door een ze kere mevr. E. Solarova- Montijn. Zij is Nederland se van geboorte, maar woont al vijftien jaar in Tsjecho Slowakije. Zij schreef een dj zonder aar- der weg. dige brief, waarin zij ver telt de ballon op zondag middag 19 augustus tijdens een wandeling in 'n berg wei gevonden te hebben en verder van haar twee kinderen, die Ivan en Kat- ja heten. De brief bevat verder enige gedroogde bloemen, geplukt op het plekje, waar de ballon is terecht gekomen, een van papier gevouwen vredes- duifje en ansichtkaart van een oude burcht in Nedve dice. Alle afzenders van te ruggezonden ballonkaart jes ontvangen een bedank je in de vorm van 'n foto kaart van het Alphense raadhuis. Voor de Tsjechi sche landgenote is al een echt Hollands kaasje on- SCHAKEN Snelschaaktoernooi in Amersfoort In Amersfoort heeft zaterdag het jaarlijks snelschaaktournooi van het schaakgenootschap Amersfoort plaats gevonden. Ook dit jaar handhaafde Amersfoort zijn reputatie met Am sterdam en Zevenbergen het sterkst bezette snelschaaktournooi onder de hoede te hebben. Van de sterkste spelers willen wij slechts de namen noemen van de Nederlandse Open kampioen Hennny van Oosterom, De Rooi, dr. Bergsma, ir. van Donk en de ontdekking van het onlangs gespeelde IBM-tournooi, Robby Hartoch. Even als het vorig jaar waren zeven Leid- se snelschakers naar de „Keistad" ge togen om in dit sterke tournooi tot een eervolle prestatie te komen. Evenals in Amsterdam moet iedere deelnemer vijf vierkampen spelen, dus totaal vijftien partijen. Groep A: 1 H. v. Oosterom (Hil versum) 14 punten; 2 P. v. d. Weyden (Amsterdam) 12 pnt.; 3 P. Bakker (Amsterdam) 12 pnt.; 4 P. de Rooi (A'dam) 11 pnt.; 5 J. J. Piket (Lei den) 10,5 pnt.; 6 D. A. G. de Graaf (Leiden) 10.5 pnt.; 7 dr. K. Bergsma (R'dam) 10.5 pnt.; 8 T. de Ruiter (Utrecht) 10.5 pnt.; 9 H. Ree (A'dam) 10.5; 10 M. D. Etmans (Leiden) 8,5 punten. Groep B: 1 ir. H. van Donk (Dor drecht) 11 pnt.; 2 L Kerkhof (R'dam) 10.5 pnt.; 3 C. van Santen (Den Haag) 10.5 pnt.; 4 A. J. Kohlbeck (Leiden) 9.5 pnt.; 5 drs. J. Vermeulen (A'foort) 9.5 pnt.; 6 C. C. Berg (Leiden) 9 pnt.; 7 mr. A. de Groot (Leiden) 9 pnt.; 8 drs. A. Bouma (Utrecht) 9 pnt.; 9 H. Bomli (Hilversum) 9 pnt.; 10 C. Th. v. d. Bosch (Leiden) 7.5 pnt. Voor de clubprijs legde het team van het Leidse Philidor (bestaande uit Piket, De Graaff, Etmans, Berg en Van den Bosch) op de vierde plaats beslag achter het met grote overmacht zegevierende VAS (A'dam), Hilversum en het Zwarte veulen (Amsterdam). MOTORSPORT De 37e Internationale Motorzes- daagse is voor Nederland niet bijzon der gunstig begonnen. Op de eerste dag, moest, in een door de aanhou den regen modderig terrein, 300 km. worden afgelegd. Van de zestien Ne derlanders, die aan deze in totaal 1600 km. lange betrouwbaarheidsrit deelnemen hebben er twee de finish niet gehaald. De Hagenaar Jaap Sik- kema en de Roterdammer Leen Hop- pezak moesten op deze eerste dag de strijd staken. Voor Sikkema kwam het einde al heel snel. Nog geen half uur was de zesdaagse oud toen hij moeilijkheden met de versnelling van zijn Jawa kreeg. Leen Hoppezak moest in de tweede ronde de strijd staken. Een defecte rem, die niet onmiddellijk ge repareerd kon worden, schakelde de .minuscule 50 cc „Hoppezak-special" uit. Van de 286 rijders die in deze 37e Internationale Zesdaagse uitkomen werden er maandag 15 uitgeschakeld. Pech had België, dat eerst het Vaas team B moest terugtrekken en in de vroege morgen viel de Belgische A- rijder Crosset uit, zodat onze zuider buren hun kansen op een goede klas sering meteen al verspeelden. Alle overige Vaasteams bleven maandag zonder strafpunten. In de strijd om de „International Trophy" de hoofdprijs van de mo- torzesdaagse voor landen met een ei gen motorindustrie zijl. vijf van de zeven teams nog strafpuntloos, t.w. Engeland, Italië, Zweden, Tsjecho- Slowakije en West-Duitsland. Stanis- law Talky was er oorzaak van, dat Polen één strafpunt opliep, Rusland kreeg er zelfs al tien. In de ronde van Berkel werden uit een veld van 100 renners P. v Engelen (Alphen) 9e. en J. Blaken- burg (Alphen) 15e bij de Nieuwe lingen. P. v. d. Berg (Voorhout) werd jl. donderdag 12e in de ronde van Sas senheim bij de Amateurs.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9