WEVENIT JERSEY DE KAARTENDANS Olie I0L- SMtafle Alleen m'n hart kan ik geven Kolen WAT' Pakken oude Couranten MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 DE LETOSE COURANT PAGINA NAM ASQUITH Iedereen uitte zijn goede wensen. Sabrina riep over haar schouder: Dank u wel, allemaal. Dank je, Geoff. Liz keek haar na en moest, bijna aarzelend, Sabrina's volmaakte char me wel toegeven. Langzaam zei ze- Is dat het paard, dat je aan mr. Gresham verkocht hebt, Geoff? Geoff knikte. Ja. Het is werkelijk een voortref felijk dier. Ongeveer zes jaar oud. Zachte mond en een prima springer. Hij glimlachte verheugd tegen ^iz. Ik heb Sabrina daar werkelijk een heel goede dienst mee bewezen. Als zij hem behoorlijk leidt, moet zij dit concours op haar gemak winnen. Roger bukte zich om Susan op zijn schouder te tillen en, met een glim lach tegen Anthea, deed dokter Brooks hetzelfde met Tim, toen het springconcours een aanvang nam. Daar gaan ze? riep Anthea op gewonden. Geoff had gelijk. Shagreen sprong prachtig, kwam keurig en beheerst na elke hindernis neer en galoppeer de met rustige, lange sprongen ver der om licht en gemakkelijk als een kat over de volgende hindernis te springen. Geoff floot bewonderend. Drommels hij is zelfs nog beter dan ik dacht. De prijs kan Sa brina niet ontgaan. Sabrina en Shagreen vormden een klasse apart. Telkens wanneer zij een hindernis namen klonk het ap plaus voor hen wat luider wat Vertaling: JAW van Hacht waarderender. Het was duidelijk, dat zij bij de toeschouwers favoriet wa ren Mogelijk werd Sabrina daardoor een beetje te overmoedig te vol zelfvertrouwen. Toen zij voor de laat ste beslissende sprong kwam aanga- lopperen, zwierven haar heldere ogen over de menigte, als zochten zij ie mand. Zij glimlachte stralend en maakte een gebaar met het zweepje, dat zij in haar hand droeg, en Li? voelde meer dan zij zag, dat Geoff naast haar een groet in antwoord op haar blik bracht. Sabrina spoorde haar paard met de hielen aan en voerde Shagreen naar de laatste hindernis. Toen zij deze naderde, leek het, alsof zij hem op joeg, toen zij hem een scherpe en on nodige tik op zijn achterhand gaf. Shagreen schoot vooruit en nam daardoor de sprong een beetje te krap. Bij het neerkomen raakte.hij met een been de hindernis en struikelde lelijk. Sabrina had tijdens de sprong te ver voorover gezeten en inplaats van thans in staat te zijn Shagreen te helpen zijn evenwicht te hervinden, schoot zij naar voren, over zijn nek en het volgende ogenblik lagen rui ter en paard samen op de grond. Geoff's scherpe: Mijn God! Wat doet ze nu? ging bijna verloren in het lang-uitgehaalde ,.0-o-o-h!" van de menigte. Hij vloog naar voren op hetzelfde ogenblik dat Roger Su san met een zwaai van zijn schouder op de grond zette en zelf in de ring sprong. Liz stond als aan de grond gena geld toe te kijken, hoe Sabrina zich zelf afsloeg. Hoe het arme paard met moeite overeind krabbelde. Ook min der deskundige ogen dan de hare konden wel zien, dat Shagreen zich lelijk geblesseerd had, maar Roger was reeds bij het paard en liet zijn onderzoekende hand langs de benen van het dier glijden. Ach hemel, riep Anthea. Was dat niet zonde? Nadat zij het zo goed gedaan hadden? Ik vrees, dat miss Gresham's paard gewond is. Kijk! Ro ger leidt hem al weg en hij hinkt lelijk. Kom mee, Liz, laten we even gaan kijken, wat er gebeurd is. Sabrina leunde met haar arm op haar vader, bleek en bevend, terwijl zü een beetje hysterisch alsmaar her haalde: Ik weet niet, wat er gebeurd is! Het was mijn schuld nietHij zonk ineens onder mij weg. Haar groe ne ogen waren vol tranen, toen zij ze op Geoff richtte en zei: Geoff je had me moeten waarschuwen dat hij onverwacht, midden in een sprong kon inhouden! Geoff keek haar ongewoon grim mig aan. Zijn mond stond strak toen hij antwoordde: Shagreen heeft helemaal niet geweigerd of ingehouden. Je hebt hem teveel opgejaagd. En hij heeft de zweep niet nodig. Hij zweeg, toen Sabrina haar gelaat afwendde en dit tegen de schouder van haarvader ver borg. Ietwat kalmer vervolgde hij: Maak je niet overstuur, Sabrina. Het was een ongelukje. Dat kan ie dereen overkomen. Enkel vervloekte pech. Mr. Gresham klopte haar bemoedi gend op de schouder. Het is in orde liefje. Geoff heeft gelijk. Jij kunt er niets aan doen. Je sprong prachtig. Niet waar? Zijn blik op Geoff vroeg om een bevestiging. Liz zag Geoff een onderdeel van een ogenblik aarzelen, alsvorens hij antwoordde: Natuurlijk. Je zoudt absoluut gewonnen hebben, Sabrina. Het is pech, dat Shagreen het niet haalde. Maak je er verder geen zorgen over. Liz kon de rest van het gesprek niet horen omdat zij was weggewan deld naar de plek, waar Roger hel paard onderzocht. Wat is er gebeurd? vroeg zij ongerust. Hij is niet ernstig ge kwetst, wel? Roger fronste het voorhoofd. Hij antwoordde kort. Kijk zelf maar eens. Liz zag terstond wat er gebeurd was. In zijn val, had Shagreen de spieren aan de achterzijde van zijn linker achterbeen ernstig verstuikt. Liz onderzocht hem zorgvuldig en zag de neerhangende vetlok. Zijn huid voelde ruw aan, en een tikje kleve rig, alsof deze kortgeleden bewerkt was met het een of andere smeer seltje of lotion. Zjj veegde haar hand aan haar zakdoek af, terwijl zü zei: (Wordt vervolgd 100 Heden overleed onze lieve zuster en tante Catharina Adriana Sasburg in de ouderdom van 80 jaar. Namens de familie: E. SASBURG 's Gravenhage, 14 september 1962 Huize „Oldeslo", Maurits de Braunweg 18 Condoleantieadres Hazenboslaan „Hofwijck", Oegstgeest. De crematie zal plaats hebben dinsdag 18 sep tember te Westerveld, na aankomst van trein 14.59 uur halte Driehuis Zuid, alwaar voor ver voer naar het crematorium zal worden gezorgd. Vertrek van huize „Oldeslo" om 1.45 uur. Na Gods Raad gediend te hebben, nam de Vader van onze Here Jezus, plotseling tot Zich in Zijn heerlijkheid, onze zo lieve man, vadêr en grootvader Steven Marinus Stolp op de leeftijd van 54 jaar. M. Stolp-van Ommen A. J. Stolp E. M. C. Stolp-Vreeken Elly en Tom Netty, Hans, Mary, Steef, Henry, Ria, Udo en kleinkinderen Leiden, 17 september 1962 Burggravenlaan 179 Geen bezoek, geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 20 september a.s. te 13.00 uur in de Zuiderkerk (Lammenschansweg), waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats bij de Groene of Willebrordkerk te Oegstgeest. en CREYGHTON Hooigracht 46 Telefoon 20114 Machinestikster 00_ voor eenvoudig veranderwerk, voor 2 of 3 dagen per week. HUNKEMöLLER LEXIS 2 Heer, zoekt kamers, in Oegstgeest, Leiden, Janwei Voorschoten. Telef. over dag 070-323850 (toestel 47). 2 Te koop gevraagd: 2- eers. kano in goede staat, arel Fabritiuslaan 17, Voorschoten. TIJDELIJKE HULP gjvraagd bij echtpaar, in geriefelijke parterre-flat, wegens ziekte van de huis vrouw. Burggravenln 217, T eiden. Bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank te 's Gravenhage van 13 sep tember 1962 is in staat van faillissement verklaard Abraham Antonius Am- merlaan, handelende onder de naam Edly Radio Ser vice, wonende te Leiden dan de Breestraat no 139, met benoeming van mr P. Erdman, rechter in ge noemde Rechtbank, tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot curator Leiden, 17 sept. 1962 Mr J. LICHTE Plantsoen 83, Leiden 2 Mevrouw Goudsmit, Meijerskade 7 te Leiden, vraagt voor haar gezin van twee personen tegen i ok tober een huishoudelijke hulp, voor enige ochtenden in de week. Gevr. in klein gezin, 2 jen p. week, huisn. hulp, goed loon warme maal- tiiiïï********* ZUIVER WOLLEN TRADITIEGETROUW: DE SENSATIONELE GERZON-AANBIEDING waar héél Nederland op wacht... zuiver wollen wevenlt en jersey voor een prijs als nóóit tevoren l U kiest uit gladde, bouclé, tweed en fantasie-kwaliteiten en uit ontelbare tinten in effen, multicolor en met lurex-effecten. Normaal 11.90 -14.90. Als fantastische aanbieding: tijd. v. Helvert, v. Olden- barneveltstr. 33, Leiden. 2 Hotel ..Central", Bree straat 49, Leiden, tel. 01710 20365, vraagt oor nu of later een nette juffrouw voor buffetwerkzaamhe den, v. d. dagdienst Vak kennis niet vereist. Aan bieding dagelijks. voor een afkortzager en schaver. Goed loon. Zater dags vrij. Een plezierige werkkring voor netï werknemers. Kistenfabrie.. Guldemond, Valkenburg- seweg 19, Katwijk a.d. Rijn tel. 01718—2843, b.g.g. 3587 3? Gebroken ruiten, glas r lood rep worden door njj met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf L). Galjaard, De Sitterlaan 76 tel. 32916. 2 Boorden vernieuwen Alle soorten overhemd- boorden 2.95 (geen stof in leveren); enkele manchet ten 2.25; boorden zelf aan te naaien 2,-, Warnecke Haarlemmerstraat 158, tel. 2 Kredieten tot f 4000, voor aankoop meubelen, woiingtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083. Rot teraam. school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29. Garenmarkt 5, Leiden, tel 34430. 3? Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. Dat modieuze pakje, dat nieuwe japonnetjeBedenk eens. het staat U nog eleganter met deze Wala foundations. Deze charmante sanfor poplin beha ©,95 vervolmaakt Uw figuur, cups B. C, D. Dit zelfde model in luxe nylon uitvoering, cups B, C, D.3«75 Extra voorgevormd model, cups A, B, C. 0.95 Deze gaine geeft U een maximum aan bewegingsvrijheid. Het dubbele voorpand corrigeert feilloos kleine figuur foutjes 16.75 Model boven de taille 10.90 FOUNDATIONS 8 2 10 Volle uren autorij- le. 47.50. Fonkelnieuw materiaal. Gedipl. instruc teurs. Erk. bondsautorij- school ,D« Centrale', Veer- straat 31. tel. 24600. na 19 2 Gebruikte en nieuwe haarden, kachels, fornui zen, waterfornuizen, gas- radiatoren, kachelpijpen, ellebogen, haardaansluitin- gen, asbest, kit, vuurstenen en alles voor uw haard en kachel. Hartwhk, Nieuwe Beestenmarkt 7-9-4, d< .1, tel. 26627. Lei- 2* Koopt U contant? Le den van onze organisatie genieten 10% korting in 40 winkels en 50 meubeltoon- kamers, op alle aankopen, alle merkartikelen. Lin- kanto, Postbus C 158, Lei den. 2- Te koop aangeboden: een Heinkelscooter, bouw jaar 1960, k.m.-stand 19500; geheel compl. met ass., prijs 1250.-. Te bevragen 's avonds na 6 uur. P. Boeff Damlaan 38, Leiden. 2* Aangeb.: uitneembare tweeling-kinderwagen ge heel gaaf, chroom als nieuw ^s Avonds na 7 uur. Moet weg. 2e Groenesteeg 31. 88t8888888888888!.8tt8 2* Behangen, schilderen. witten? Wij verkopen alle materialen. De juiste voor lichting door 35-jarige zelf standige ervaring. Rich. J. Blok, Hoeewoerd 62, telef. 23123. Erkend schilder behanger (Tijdens Verbou wing gaat verkoop door). Zorg dat er steeds zo'n handig rolletje SELLOTAPE in huis is! SELLOTAPE dat door- zichtige kleefband, dat door z'n kwaliteit en kleefkracht geknipt voor 1001 kleine kar weitjes is. Immers in ieder huishouden "gebeurt'" wel eens wat, waar alléén een paar centimeter van dat stevige SELLOTAPE de zaak weer kan "lijmen"... Het is in iedere lengte en breedte verkrijgbaar: Gemakkelijk dus voor de knutselarijtjes van de kinde ren. Voor de vacantieïoto's. die pa dit jaar nu eens netjes gaat inplakken. Voor de ge scheurde rijksdaalder, die ma onzichtbaar gaat "repareren". Haal voor al deze karweitjes - en talloze andere bij de kantoorboekhandelaar even zo'n rolletjezorg dat er altijd SELLOTAPE in 't laatje ligt! KLEEFBAND atlas dstt STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 's Maandags gesloten. ff MX I een "rijk" bezit heeft de moderne f of vrouw, wanneer men kan mtekeu iu Uü o^eUoot Ook U kunt deze feestelijke rijkdom" machtig worden. WILT XJ WETEN HOE Bezoekt dan geheel vrijblijvend op DINSDAG 18 SEPT. in Hotel „CENTRAL", Bree straat 49, Leiden. ONZE GRATIS PROEFLES. U zult dan tevens vernemen hoe U door "vlot en angst- vnj spreken practlsch alles kunt bereiken, Komt U eens luisteren. Toegang vrij Aanvang 8 uur n.m. Bel bij verhindering Tel.01850 7283 en vrtl zenden U onze brochure. -RHETORICA 2e of 3e bediende 2 Huwelijk. R.K. Heer v. 59 jr wil kennismaking met dame of wed. Leeftijd 5560 jaar. Br. onder no. 5041 bur. v. d. blad. 2 Ter overname aangeb.: een lange trouwjapon met petty-coat. Te bevr.: Juf- fermansstraat 21, Oegst geest. 2 2 C.V. 1952, met ruil- motorspoed. Dijxhoorn, sterflat Klikspaanweg 11, telef. 30185. (5-daagse werkweek). Aanmelden na 6 u. Banketbakkerij J. C. HOGENBOOM Hoge Rijndijk 102, Leiden, tel. 22024. 2 Ter overname aangeb.; mooie korte trouwjapon tasje. Tevens Vespa-scoo- ter te koop tegen elk aann. bod. Te bevr.: dhr v. Smaa- len, Haagweg 64, Leiden. 2 Te koop: Austin A 30 pas gereviseerd, nieuwe accu, nieuwe koppelings plaat, nieuwe benzine pomp, wegens aanschaf nieuwe auto. Interessante prijs, zuinig in gebruik. Ri chard Holstr. 59, Leiden. 2 Onderwijzeres heeft een behoorlijke huurprijs over voor vrije zit- en slaapkamer met keuken, liefst vrije verdieping in Oegstgeest of Leiden, dan- wel voorschoten. Br. aan: mej. Kouwenhoven, Zee straat 137, Beverwijk; na 17 uur: tel. 02510—3523. ADVERTEREN DOET VERKOPEN JA IK MAG VAN PAPS Nu hij weet dat ik bü Evert Castelein op dans- 7 wil, heeft hij geen bezwaren. Fijn zèg! Reuze gezellig en goed dansen dat je er leert Kath. jongelui v. 17 jaar en ouder, indien U moogt van thuis, dan is U van harte welkom. Leiden 42 Klubs Beginners Aanvang Zondag: 1.15 en 4.30 uur 4.45 en 6 uur Gevorderden Zondag 3 en 6 uur Werkdagen: Klubs v.a. 4 oktober Dansles Rijnstreek Bodegrav. woensd. 7 u. Boskoop woensdag 8.45 Hazerswoude-D. vrijdag 8 uur Zaterdag Dansen? Zondag Dansen? 2 Postzegelverzamelaars. V/e leveren nieuwtjes van vele landen in abonnement Vraagt U even inlichtingen an Leeuwens Postzegel - handel, Lokhorststraat 27 (Pieterskerkgr.) 2 Wegens omstandigh. aangeb. grote solide woon boot m. gangboorden, keu ken kamer, 2 slaapk., berghok, vrije ligplaats. Prijs f 1400.-. Manden, schip H 20005, Haarlem mervaart, Lelden, bi) afwe- zigh. Manden schip H 17449 5 kg. f 0.75 Verkrijgbaar aan ons bureau

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5