l E. A. M. Pleij ridder Oranje Nassau bij afscheid van Sociale Zaken HUISSEN KRIJGT NIEUWE RAAD Nederland levert grootste Contingent voor Wereldjamboree 1963 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De heer E. A. M. Pleij, adjunct directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, heeft gis termiddag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eon rijke ambtelijke carrière van ruim vijfendertig jaar afgesloten. De schei dende adjunct-directeur, die de laat ste jaren optrad als waarnemend di recteur doorliep in deze jaren alle rangen. Het is gistermiddag in het gebouw van de Dienst aan de Steen- schuur in vele bewoordingen naar voren gebracht, dat de promotievolle loopbaan van de heer Pleij toege schreven moet worden aan bijzondere eigenschappen. Niet alleen bij de Dienst voor Sociale Zaken was de heer Pleij een man, die door zijn theoretisch kennen en practisch kun nen de aandacht trok; ook in het maatschappelijk leven, vooral in het sociaal-charitatieve vlak, verwierf U zich een hoge plaats", aldus jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden. Na als eerste burger van Leiden de scheidende functionaris welgemeend dank gebracht te hebben voor het vele werk in dienst nan de Leidse gemeenschap verricht, deelde de burgemeester mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de schei dende wnd. directeur te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Volgde niet energie grote ontwikkeling maatschappelijk werk De afscheidsbijeenkomst is voor de heer Pleij, die Vergezeld was van zijn kinderen, een grootse huldiging geworden. Aanwezig waren onder meer het voltallig college van burge meester en wethouders, de gemeente secretaris, de voorzitters van de raadsfracties, de raadscommissie voor Sociale Zaken en het personeel van de Dienst. „De onderscheiding, aldus de wet houder van Sociale Zaken, de heer S. Menken", wil niet alleen een blijk van hulde voor Uw persoon zijn, maar ook een passend blijk van waarde ring voor het werk van de Dienst, die mede door Uw inzet en Uw lei ding gedurende de laatste jaren de onstuimige ontwikkeling van het maatschappelijk werk kon volgen. U speelde een zeer actieve rol bij de uitvoering van de zich steeds uit breidende sociale wetgeving. Na het Maatschappelijk Hulpbetoon in de „ping^lperiode" de heer Pleij kwam in 1926 als controleur op ar beidscontract in dienst groeide de Dienst uit en verwierf zich een uit stekende naam. „Wethouder Menken roemde verder de hoge opvatting van het begrip plicht, de activiteit en de ruimheid van denken van de heer Pleij. Als persoonlijk geschenk over handigde hij hierna de draagmedaille van de onderscheiding. De enige weken geleden benoemde directeur, de heer J. W. ten Napel, baseerde het recht om de heer Pleij te roemen niet alleen op formele gronden. Vakkennis tot in de details, karaktervastheid en lenigheid van geest, zijn de eigenschappen, die hij in de korte periode had 'kunnen waar nemen. De heer Ten Napel dankte tenslotte zijn scheidende adjunct voor het overdragen van een goed functionerend orgaan. Vraagbaak Namens de collega's sprak de heer Du Pon. De primitieve wijze van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft zich ontwikkeld tot een verantwoorde maatschappelijke begeleiding van de cliënten: een ontwikkeling, die de heer Pleij door hard werken heeft kunnen volgen en in praktijk heeft kunnen brengen. Als adjunct-direc teur was hij de vraagbaak en de op losser van de gecompliceerde geval len. Als mens bovendien om zijn grote eerlijkheid en eenvoud hoog- 1 inkel sterk... prachtig VALKENBURG Oranjefeesten In aansluiting op de jaarlijkse paar denmarkt, begon men woensdagmid dag met het afwerken van het feest programma. Nog altijd is er in Val kenburg veel animo voor het deel nemen aan de verschillende spelen. Des morgens had er al een hengel- wedstrijd plaats gehad, maar de vis wilde niet erg bijten. Een nieuwigheid was het ringrijden op bromfietsen. Ondanks het gure weer waren er ook vele liefhebbers voor het boegsprietlopen, en menige jongedame of heer ging kopje onder in de Rijn. De lampion-optocht moest ook woensdagavond evenals dinsdag avond weer worden uitgesteld, wat zeer jammer was voor de jeugd. CONCERT Des avonds concerteerde Valken- Advertentie) burgs harmonie op het feestterrein. Wat niemand had durven hopen: donderdag werd het een stralende dag voor de feesten. De ochtend be gon met een optocht van de school gaande jeugd. Deze optocht stelde verschillende bevolkingsgroepen voor. Voorafgegaan door de Marine muziek kapel kwam er een wagen waarop kleuters als „feestcomité-in-de-dop" gezeten waren. Hierachter volgden Tirolers, Chinezen, Spanjaarden, In dianen en Arabieren. Iedere groep bestond uit een praalwagen en een afdeling te voet. Als er iets geslaagd is, dan was het deze optocht. Alle kostuums en wat er bij hoorde, was op aanwijzing van een comité, en van het personeel van de kleuterschool en de lagere school gemaakt. Vervolgens was er het ringrijden op de fiets en met paarden bespannen wagens; stoelendans en, niet te ver geten, kuipje-steken. Al stak men goed, droog kwam men er toch niet af., daar zorgde men wel voor. Des avonds was het Fanfare-korps uit Rijnsburg present en kon men van harte hossen en dansen. WASSENAAR Kosteloze inenting. Ten gemeen tehuize bestaat iedere woensdagmid dag van 2 tot 3 uur gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken en diphterie. ZQals bekend zijn ouders verplicht, voordat een kind 1 jaar geworden is, een bewijs te overleggeiv, dat inenting tegen pokken geschied is, of een verklaring waarom een dergelijke inenting achterwege bleef. SALON P. H. KOEVOETS Noordeinde 13 Leiden Telef. 23159 BEDIENDE GEVRAAGD VOOR DE HERENSALON geacht en in de droeve periodes van Burgemeester F. H. van Kinschot zijn leven met grote bewondering speldt de heer E. A. M. Pleij de te- door de collega's gadegeslagen. kenen van 't ridderschap op de rever. Erelid Voor een geestig intermezzo zorgde de heer J. Tielenburg, voorzitter van de personeelvereniging. Om de heer Pleij tot erelid van de personeelver eniging te benoemen moest een alge mene ledenvergadering gehouden worden. Na een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen bracht voorzitter Tielenburg het ene agenda punt, benoeming tot erelid, aan de orde. Daar niemand zich tegen dit voorstel verklaarde, werd een geze gelde oorkonde aangeboden, alsmede enkele dia-dozen. Nadat de heer Tielenburg zijn „ver gadering" gesloten had, verleende wethouder Menken het woord aan de heer J. Sommeling, voorzitter van de PvdA-fractie. Als bestuurder van een arbeidsorganisatie had de heer Sommeling veel contact gehad met de heer Pleij. Hoewel er weieens meningsverschillen waren geweest en men een „nee" had gekregen van Sociale Zaken, dat de heer Pleij al tijd eerijk en recht door zee han delde lijdt geen twijfel. De heer Sommeling eindigde met het uit spreken van zijn grote waardering en dank. De heer W. Zoet, rijksconsulent ATTENTIE Verkeersinstit. „VERONI CA" nu ook in Leiden en omstr. met 5.00 vol les uur. Opl. door erk. en ge- dipl. instructeurs, een snel le en pittige opl. Inl.: sigarenmagazijn Im perial, Stationsweg 21, tel. 20014. van het Ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid sloot de rij van sprekers met een woord van dank voor de goede samenwerking in de afgelopen jaren. In zijn dankwoord zei de heer Pleij, dat het hem veel genoegen had gedaan, dat men waardering had betuigd voor zijn werk. Be duusd van al het roemen van zijn kwaliteiten waarvan hij zich overigens nimmer bewust was geweest stelde spreker, dat het na de woorden van zo vele gezaghebbenden dan wel zo zou zijn. Het college van burge meester en wethouders dankte hij tenslotte voor het vele begrip en de hartelijke samenwerking. Receptie Tot ongeveer half zes hebben hier na velen de heer Pleij gelukgewenst met de hoge onderscheiding. O.m. be stuursleden van de ARKA, vertegen woordigers van de vele kerkelijke en sociaal-charitatieve instellingen, hoof den van Gemeentelijke diensten en afdelingen en talrijke vrienden vdn de heer Pleij. Gevraagd: nette jongeman ELSHOF Haarlemmerstraat 139a 2 Besch. r.k. huishoudster m.l., goede boerenstand, zoekt plaats op boerderij of bij rustend landbouwer (z.k.) en van goede stand. Br. onder no. 4998 bur. v. d. blad. 2 Jonged. 18 jr, in bezit van Mulodipl. en getuig schrift Vormingsklas, zag zich gaarne geplaatst op klein kantoor. Event, ban ketbakker- of parfumerie zaak. Br. onder no. 5003 bur. v. d. blad. 2 Zelfst. hulp gevraagd voor de maandag tot 3 uur 1 halve dag in de week. Mevr. Biegstraaten, Stille Rijn 16a. Stemming ongeldig In Huissen zullen binnenkort nieu we gemeenteraadsverkiezingen wor den gehouden. Tijdens de gisteravond gehonden openbare vergadering is de oude raad, die in functie is ge bleven, tot de conclusie gekomen, dat de op 30 mei j.l. gehouden stem ming ongeldig is. Het besluit werd genomen met acht stemmen voor en drie onthou dingen. De datum van de herstem ming zal door burgemeester en wet houders worden vastgesteld. In een aan de raad gerichte brief maakten Gedeputeerde Staten van Gelderland o.m. gewag van een aan tal ernstige bij de gehouden verkie zingen gehouden verkiezingen ge pleegde overtredingen van de bepa lingen van de kieswet. Met name was, volgens dit college, gebleken dat geen enkel van de 120 ingediende aanvraag formulieren voor het stemmen bij volmacht, was voorzien van een aan tekening betreffende de inwilliging van het verzoek door burgemeester en wethouders. Hierdoor dienen alle uitgebrachte volmacht-stemmen on geldig te worden beschouwd. Voorts wrfs komen vast te staan, dat er stem men waren uitgebracht door of voor personen die niet kiesgerechtigd wa ren, hetzij wegens het niet bereikt hebben van de daartoe vereiste leef tijd, hetzij wegens het uitgesloten zijn van het kiesrecht wegens ver trek naar elders. Ook was gestemd voor een ten tijde van de verkiezingen overleden persoon. 2 Metavo - Leiderdorp heeft plaats voor enige jongens tussen 14 en 16 jr. Aanmelden: fabriek, v. d. Valk Boumanweg 27c. 2 Vrouwen en meisjes gevraagd voor de mangel en andere werkzaamheden. Aanm.: Wasserij „Rijn stroom", Hoge Rijndijk 166 Leiden, tel. 21783. 2 Naaister vraagt thuis werk, onverschi'iig wat, in bezit van zig-zag naaima chine. Br. onder no 5013 bur. v. d. blad. 2 In onze zagerij is plaats voor een afkortzager en schaver. Goed loon. Zater dags vrij. Een plezierige werkkring voor nette werknemers. Kistenfabriek Guldemond, Valkenburg- seweg 19, Katwijk a.d. Riin tel. 01718—2843, b.g.g. 3587 2 Gevr.: beschaafde hulp in de huish. voor halve of hele dagen of nette werk ster, 2 a 3 maal per week. Telef. 50294. 2 Gevraagd werkster voor 3 a 4 ochtenden per week of meisje voor halve dagen. De Kemnenaerstraat 20, Oegstgeest. 2 Gevr. net meisje voor de huishouding. 5 halve en 1 hele dag p. w. L. P. v. Eg- mond, Vliet Z.Z. 14, Rijns burg. Vijfhonderd Nederlandse jongens leden van de Nederlandse padvinders en van de Katholieke Verken ners zullen deelnemen aan de elfde Wereldjambo ree, welke het volgend jaar van 1 tot en met 11 augus tus bij Marathon in Grie kenland wordt gehouden. De Nederlandse belang stelling voor deelname aan dit vierjaarlijks gebeuren in de internationale pad vindersbeweging heeft de verwachting dermate over troffen dat Nederland, voor zover thans bekend, het grootste buitenlandse contingent zal vormen. Aan deze elfde Wereldjambo ree wordt deelgenomen door ongeveer 15000 jon gens uit 70 landen. De vo rige Wereldjamborees wa ren in Londen, Kopenha gen, Birkenhead (G.B.), Goedoelloe (Hongarije), Vogelenzang, Moisson (Fr.) Bad Ischl (Oostenrijk), Ni agara on the Lake (Can.), Sutton Park (G.B.) en op de Philippjjnen. Prins Constantijn Onder de leiding van de Griekse kroonprins Con stantijn, die hoofd verken ner is van de Griekse pad vinders, en met de volle steun van de Griekse re gering, komt de jamboree organisatie thans op volle toeren. Het jamboree-terrein bij Marathon ligt 42 km ten n.o. van Athene. Het wordt gevormd door een 3Ve km lang strand langs de Ege- ische zee, die op deze plaats van Marathon eertijds het klassieke toernooiveld van de oude Grieken en bakermat van de Olympi sche Spelen zal op het jamboree-leven sterk haar stempel drukken. Ook het Nederlandse contingent zal over diverse subkam pen worden verdeeld. De eerste verkennners, die reeds hun tenten op 't ""N IN GRIEKENLAND MET KLASSIEK TINTJE zeer veilig is. Landin waarts wordt het jambo ree-terrein omgord door de met naaldbossen begroeide heuvels van Attica, waar op het ogenblik met steun van de Griekse regering nieuwe verbindingswegen worden aangelegd. Klassiek De historische omgeving Jamboree-terrein hebben opgeslagen, waren overi gens Nederlanders. De elf Hilversumse „argonauten" die de vorige maand een reis naar Griekenland heb ben gemaakt, maakten nl. ook een verkenningstocht naar het jamboree-terrein bij Marathon. Vast staat, dat iedere jongen, die naar de Jamboree gaat, daar 'n gratis abonnement op elf volle dagen zonneschijn krijgt. Regen kent men hier in deze tijd niet, al betekent een en ander wel noodzakelijke voorzienin gen voor het drinkwater, dat via een speciaal bui zensysteem uit de bergen zal worden aangevoerd. Extra week Na afloop van de jambo ree zyn alle buitenlandse deelnemers nog een week te gast van hun Griekse vrienden. Het Nederlands contingent wordt geleid door de heer J. Versteeg van de Nederlandse Pad vinders Vereniging: assis- stent-contingentleider is de heer M. Kavelaars van de Katholiéke Verkenners. Het contingent zal be schikken over een volledi ge medische uitrusting, 't Wordt vergezeld door o.a. twee artsen en twee gees telijken. De wijze, waarop de Nederlandse deelnemers de reis zullen maken is nog niet bekend. Wel zijn op het ogenblik in het ge hele land acties gaande voor het sparen en zelf verdienen van het beno digde deelnemersgeld, dat 450,- per jongen bedraagt 2 C. Jamin N.V. vraagt enige verkoopsters en leer ling-verkoopsters. Aanmel den fil. Haarlemmerstraat 239, Leiden. 2 DKW 3-6 aangeb. Mooie wagen, in- een uit wendig in prima staat. Bouwjaar 1955. Prijs bil lijk. Regentesselaan 41, Oegstgeest. 2 Wegens vertrek dames fiets, gewoon model, merk Magneet, als nieuw f75.-; Herensportfiets met 3 ver- aparte aansluiting voor douche of bad f 40. Klok- steeg 28. 2 Rijwielkoopjes. Heren sportfiets f 85, Sportrijwiel als nieuw f 95. Mooie su- persportfiots, kabelremmen f 105. BSA-supersport 3 versnellingen, 2 kleuren f 115. Alles in staat van nieuw, vol jaar garantie. Rijwielhandel Sjouke, Ho- gewoerd 9. 2 3 Koelkastdozen f 1.98 Grote doos en twee klei nere dozen, met overslui- tende klemdeksels. Soepel onbreekbaar plastic. Prijs f 2.98. Nu met advertentie 3 stuks compleet f 1.98. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. <2* Sportrijwielen v.a. 35.-; clubfauteuils met 4 stoelen van 355.- nu 145.-; dres soirs 35.-; kloostertafels; ronde tafels: keukenstoe len; schrijfbureau; hang kast. Alles spotgoedkoop. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). 2 Wandelwagens 9.-; wringers 9.-; uitschuif ta fels 15.-; 2-pers. kapokbed- stellen 35.-; 1-pers. 19.-; le dikanten; opklapbedden; vloerkleden: meisjesrijwie- len 25.-* 4 clubfauteuils; theemeubels; gascomfoor; autopeds: kinderledikanten Nieuwenburg. Hooigr. 55 (geen winkel). 2 Volkswagen te koop nieuwe motor, nieuwe ban den. Te bevr. Nieuwe Zee weg 27, Noord wijk (bin nen). 2 Messerschmltt 200 c.c. 4 versnel!., snelheid 95 km, wegenbelasting 30.- p. jaar 2l/t pers. het voordeligste overdekte vervoermiddel. Vraagt inl. of kom eens ten, tel. 01710—25191. 2 Bon. 3 stuks voorraad- bussen 1 98, pracht kwali teit; groot model bus; dek sels in diverse kleuren. Vastgesteld verkoopprijs 4.95. Uitsluitend met inle vering van deze bon 3 st. bussen 1.98. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 2 Bon. Theezeefje met lekbakje 49 ct.; geheel van plastic; zeefje met nylon gaas; sierlijk model; div. kleuren. Normale prijs 85 ct Uitsluitend met inleve ring van deze bon 49 cent. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 2 Moderne emaille kook- set 39.50; bestaande uit 4 pannen, melkkoker, steel pan, fluitketel, vergiet, nest schalen, koekepan, Kleur crème. Pracht kwa liteit; eerste keus emaille. Beperkte voorraad. Victo rie-mag., Hogewoerd 22. 2 Metalen strijkplank, verstelbaar, zwaar buisma teriaal 13.95; lepelgarni tuur, door en door roest en vlekvrij, 5 delig 9.95; Elastic wasmand, gr. maat .85; theeservies, 9-delig, mooi gedecoreerd 9.75. Vic torie-mag., Hogewoerd 22. 2 Ondanks alle tegenwer king is onze actie voor 10 korting een groot succes geworden. Iedere contante betaler kan lid worden en koopt alle artikelen met hoge korting. Linkanto, Postbus C 158, Leiden. 2 Aangeb.: Berini M21 super Lux, in staat van nieuw, na 7 uur: Floralaan 16, Oegstgeest. 2 Long-drinkbekers f 1.98. Modern hoog model, ver schillende zachte pasteltin ten. Prachtige kwaliteit plastic. Prijs f 2.98. Nu met advertentie 6 stuks com pleet f 1.98. I.V.A., Haar lemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Woning ruil aangebo den. Modern zonnige 4-ka- merflat m. gar. en box in Leiden, begane grond. Ge vraagd huis met tuin 3- of 4-kamers, centrum of Sin gel of onmiddellijke om geving. Brieven onder no. 8390 bur. v. d. blad. 2 Plastic wasmand f 2.75 Grote maat, in de kleuren wit en geel. Plastic oedaal- emmer f 4.98. Zeer handig, druk met voet op pedaal, deksel gaat open. I.V.A., Haarlemmersraat 48. No va, Noordeinde 43. Leiden. dames- en nerenpyama's, alle maten 5.98, nu 2 stuks elf gulden; leuke jongens- en meisjespyama's; vlotte nachtjaponnen tot 52, 4.98. Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. 2 Kreidler Florett, de be roemde bromfiets met 3 versn. en geforceerde koe ling f 945. Motorhandel J. J. v. d. Geest. Pieterskerk- gracht 6 (Achter Trianon- theater). 2 Postzegelverzamelaars. Catalogus Yvert en Tellier 1963 is verschenen. Ver krijgbaar bij: Van Leeu- wens postzegelhandel, Lokhorststr. 27 (Pieters- kerkgr.). 2 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio mooie, vlotte briefkaart foto's v.a. 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.- per 3 stuks. 2 Wasmachines t 135, nog enkele dure machines, iets beschadigd J 155,— centrifuge. Fa. Dususwa, Turfmarkt 1-3, tel 24409. 2 Markiezen; rolscher- i en; al jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest. Juffermansstraat 35, telef. 01710-53105. 2 Muziekschool Zwaag. Op muziekgebied toonaan gevend! Privé- en clubles- sen voor accordeon, melo dica, gitaar, trompet, kla rinet, saxofoon, ukelele en slagwerk. «3 maandelijkse accordeon-testcursus; in strumenten in bruikleen. Korevaarstraat 5. 2 Te koop aangeboden een haard en een kachel in zeer goede staat. Th. Ko men, Spoorstraat 45. Roe- lofarendsveen. 2 September-aanbieding Regenjassen voor dames en heren 29.75, 37.50, 47.50 55.-, 62.50, 69.-, ook in plas tic en nylon grote voor raad. Leune, Jan vossen - steeg 67, tel. 22415—32256 ma gegalvaniseerd, droogrek is uitklapbaar; kan aan deur, stoel, trap leuning, enz. opgehangen worden. Let op onze kwa liteit. I.V.A., Haarlemmer straat 48; Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Metalen boekenkast 9.95. Voor schoolboeken, pocketboeken, kinderka mer. enz. Kan zowel staan als hangen. Flink formaat, 3 planken van 57 cm lang In diverse fraaie kleuren I.V.A. Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2 Zaterdagmarkt. Voet balliefhebbers. Wij hebben leuke voetbaldoeken UVS, Docos, Quick Boys, ADO, Sparta en Fejjenoord 2.98; deze doeken zijn van goe de kwaliteit Korenbrug steeg over muziekhandel Servaas. Japie. 2 Zaterdagmarkt. Lange onderbroeken en borstrok ken, alle maten 2.98, twee stuks vjjf gulden; pracht herenflanellen, nu 3.50; Noorse sokken 1.98, twee paar 2.50. Korenbrugsteeg over muziekhandel Ser vaas. Japie. 2 Zaterdagmarkt. Prach tige badlakens, frisse kleu ren 5.98. nu 2.98, 2 stuks vijf gulden; Italiaanse ny lons 1.98, nu 2 paar 2.50; vier damesslips voor een een rijksdaalder. Koren brugsteeg over muziekhan del Servaas. Japie. 2 Te koop gevraagd: een of twee beleggingshuizen. Opgaaf huur, lasten, enz. Leiden of omstr. Br. J. Reijnders, Dorpsstraat 19 Oegstgeest, tel. 52829. 2 Reisclub UVS. TSC— UVS. Vertrektijd 11.30 uur vanaf Beestenmarkt. Le den 3.50, niet-leden 4.-, jongens tot 12 jaar 2.25. Kaarten afhalen tot zater dag 18 u. bij fa. Beuk en zondagochtend tot 10.30 u. bij De Jong, Beestenmarkt. 2 Zeemlappen tegen hal ve prijs!!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleerfa- briek „Roorda". Alleen he le huiden, grote maat f 2.98, f 4.50, f ri.98. Nu met adver tentie f 1.49, f 2.25. f 2.99. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden. 2 Strijkplanken. Tranpen Metalen strijkplank 13 95. luxe uitvoering, in diverse standen verstelbaar. Huis- houdtrappen met plateau. Kroon -fa nrikaat. met ga rantie. Vijf treden f 13.50 enz. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43, Leiden. 2 Alle soorten overhem denreparaties. Ook no-iron Tevens kousenreparatiebe- drijf en stomen. Alles on der garantie. Smits kou senreparatie, Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's zater dags na 1 uur gesloten. 2 Leesbibliotheek en si- 2 Nieuwe bromfietsen o.a. Sparta, DKW, Puch, Empo, Berini, e.a. worden U graag geleverd door de dealer: „Valk" a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 01710-25191. 2 Nieuwe motoren, o.a. BMW, AJS, Puch. Moto, Guzzi, DKW 50 cc e.a. wor den graag geleverd door d dealer „Valk" a. d. 2 September-aanbieding Kolberts grote sortering, de nieuwste dessins 29.(5, 37.-, 49.-, 55.-, enz. Zeer frote sortering overhem- en. Leune, Janvossen- steeg 67, tel. 2241532256. 2 September-aanbieding Schoolb roeken, ijzersterk, div. soorten v.a. f 12.95, grote sortering in Terlenka en andere merken. Leune, Janvossensteeg 67, telef. 22415—32256, Leiden. 2 September-aanbieding De nieuwste kostuums ont vangen, pracht dessins 49.75, 65.-, 79 -, 89.-, 99.-. 110.-, 129.50, 149.-. Leune, Janvossensteeg 67, telef. 22415 -32256. 2 10 Volle uren autorij les 47.50. Fonkelnieuw materiaal. Gedipl. instruc teurs. Erk. bondsautorij- school ,D« Centrale', Veer- straat 31, tel. 24600, na 19 uur. 2 Roelofarendsveen. De ze week: mager pekelvlees 0.53 per ons; ham, export kwaliteit 0.58 per ons. J. Wijsman, Noordeinde 96. 2 VAP de volautomati sche bromfiets. Alleen maar gas geven. Prijs f 439. Motorhandel J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgracht 6. (Achter Trianon-thea- ter). 2 JAWA bromfietsen uit voorraad leverbaar. Ge heel compleet vanaf f 525. Motorh. J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgracht 6. (Ach ter Trianon-theater). 2 Te koop aangeboden B.M.W. auto 600 1958; Scooter Vespa 1960. Garage v. d. Pijl, Sliedrecht 8, Leidschendam, tel. 01761 3916. 2 Grote inboedel: vaste wastafels, heren- en da- mesrijwiel. diverse dres soirs, kasten, diverse stoe len, fauteuils, kapokma trassen. bureaus, opklap bedden. gasstellen, bad, gasfornuis, boekenmolen, trapnaaimachines. lange nachtkastjes. Pluvm, Hoo- gewoerd. koopt inboedels. Tel. 21266. 2 Het wordt winter! Glas en mica in haaddeuren ma ken. Pijnen on elke lengte. VuursDecie haardekit. el lebogen. alle maten roos ters. schuif- en roetzakpij- nen, vuursteen enz. Prach tige haarden. kachels. Pluvm. Honppwnprrl koopt inboedels. Tel. 21266. 2 Amenhl*»menten. schuif tafels. dres«nr. schemer- lamo, 16 Wener stoelen, ODklanbed. kinderledikan ten. theemeuhels klooster- en ronde tafels, schemer- lamn. boekenkastje. Ja- nanse kamerscherm. Jan Hooigracht 51. Tel. 25955. 2 Kinderschommel f 2.98. Compleet met stevige tou wen, veilig voor Uw klein tjes door houten leuning. Voor de groteren: turngar- nituus. peheel comnleet f fi.95. Alleen biiT V Haariomrnorstraet 48. No va. Noordeinde 43. Leiden. 2 Auto of scooter te koop gevraagd Br. met bouwjr, merk en prijs aan postbox 3045. Voorburg. 2 Woningruil. Aangebo den: riante 3-kamer-hoek- flat 5 Meilaan, rondom zon. Gevraagd: huis met tuin, minstens 3 slaapkamers, eventueel garage in Lei den, Noordwijk of omgev. Br. onder no. 5012 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4