§LWTiLGAT aymSTAD DMffef- MAANDAG 10 SEPTEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Abraham Martijn jubileerde mét het orgel in St Elisabeth-ziekenhuis 25 JAAR MUZIKAAL LEIDER EN ORGANIST VAN DANKBARE ZUSTERSSCHARE beid toevoegd, nl. dochter Antoinette, diie samen met haar vadier aan het orgel na de Mis een sonate voor orgel en fluit vam Chedeville uitvoer de. De jubilaris zelf vergastte de aanwezigen vóór de mis op een or gelconcert van Handel. Talent Een feestelijk ontbijt werd gevolgd door een feestelijke huldiging in de zaal vam het ziekenhuis, waarbij ook de zusters aanwezig waren. Hier sprak pastoor Blok als voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van de St. Gregoriusvereniging, de jubi laris toe en overhandigde hem de gouden medaille van genoemde ver eniging. Mevrouw Martijn speldde haar echtgenoot deze onderscheiding op de borst. Van veel waardering ge tuigde ook de hartelijke toespraak van moeder Cyrilla. Zij bracht Gode dank voor het prachtige talent, dat Hij de heer Martijn heeft geschon ken, een talent dart de heer Martijn dienstbaar heeft gemaakt aan de zus ters, die aan de eredienst zoveel vreugde beleven. „Graag hadden wij ook een Pauselijke onderscheiding op dit moment gezien". Zij is aange vraagd, maar helaas nog niet geko men. Huisbaas eist van Bobbie D. ontruiming perceel Fagelstraat Volkstuinders in complex „Roomburg" bereiken het niveau van vaklieden Tentoonstelling op de tuinen aan Vlietweg Er waren gisteren in het St. Elisa- bethziekenhuis te Leiden twee jubi larissen, nl. de heer Abraham Mar tijn en het orgel. Want vijf en twintig jaar geleden deed met het nieuwe orgel ook de nieuwe dirigent zijn in trede en aldus was er gisteren dub bel feest onder de zusters, die met dankbaarheid herdachten. welke vreugde haar deze muzikale twee eenheid in de eredienst heeft ge schonken. Men zou kunnen verwach ten, dat de organist-dirigent Abra ham Martijn voor de bijzondere ge- leaenheid in de kavel vlaats geno men zou hebben, maar juist ov deze dan, die een hooqtevunt in zijn mu zikaal leven genoemd mag worden, stond hij bij voorkeur aan het hoofd van het voortreffelijke zv^ters-zang- konr van het St. Elisabethzieken- huis. De zilveren dirigent achter het zil veren orgel voerde met het zanekoor de lam" niet eenvoudige mis van Her man Strategier „Benigna est" uit; zonder een smetie, met veel verve, toewiiding en devotie. Er was méér om aan dit bijzonder gebeuren luis ter bij te zetten. Zo werd de plech tige Hoogmis gecelebreerd door Dom Piet Martijn, kanunnik van de St. Lateramen, zoon vam de jubilaris, die nog onlangs in ziin parochiekerk 7iin Eerste Plechtige H. Mis opdroeg. Deze werd daarbij geassisteerd door de rector van het ziekenhuis, rector B. J. Drost, die de organisator wa6 van deze feestelijke viering als sub diaken en Abraham Martijn jr., nog studerende zoom, als subdiaken. Mgr. OEGSTGEEST Welke bromfietsers waren getuige van ernstig ongeval? In de avond van zaterdag 8 sep tember omstreeks 8.30 uur, had op het rijwielpad van de Rynsburger- weg, even voor de veiling Flora te Oegstgeest, een aanrijding plaats tus sen 'n bromfietser en een wielrijd- ster. Beiden kwamen te vallen en de wielrijdster bleef ernstig gewond n bewusteloze toestand op het rijwiel pad liggen. Zij bekwam 'n zware her senschudding en een hersenbloeding. Per ambulance is zij naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden ver voerd. Kort voor de aanrijding had de bromfietser, die in de richting Rijnsburg reed, twee andere brom fietsers, die in diezelfde richting re den, ingehaald- Een van deze brom fietsen was een groene Puch en de andere bromfiets was rood, doch het merk hiervan is niet bekend. De be stuurders van deze bromfietsen, die ieder een meisje op de duo vervoer den, zijn ter plaatse gestopt doch voor de komst van de politie door gereden in de richting Rijnsburg. De groepscommandant der rijkspo litie te Oegstgeest verzoekt deze per sonen zich te melden bij zijn bureau, Geversstraat 5 te Oegstgeest, of bij de politie hunner woonplaats, Tele foon Rijkspolitie Oegstgeest 01710- 52322. Daar het slachtoffer bewusteloos was en geen enkel legitimatiebewijs bij zich had kon de politie de familie niet met het gebeurde in kennis stel len Eerst op zondagmorgen bleek dat het mej. Faase, verpleegster in het bejaardencentrum te Rijnsburg was. Toen zij zondagmorgen niet op haar werk verscheen, ging men in haar kamer kijken en toen bleek dat mej. Faase ernstig gewond in het ziekenhuis lag. Uit het bovenstaan de moge blijken hoe noodzakelijk het is om steeds een legitimatiebewijs bij zich te dragen. Vooral vrouwen hebben maar zelden papieren bij zich waaruit hun identiteit kan blij ken. De politie is de gehele nacht bezig geweest om de identiteit van deze zwaar gewonde te achterhalen doch zonder succes. Op de foto ziet men het moment, waarop mevr. Martijn haar man de onderscheiding opspeldt. Ook de moeder van de jubilaris was van de plechtigheid getuige. (Foto De Leidse Courant) Th. M. Beukers, oud-pastoor van de St. Petruskerk, de deken van Leiden en pastoor W. E. Blok waren bij de feestviering aanwezig. Rector Drost hield een feestpredikatie, die op dit jubileum was afgestemd. Er was nog een lid van de grote Martijn-fa- milie, die het hare aan de feestelijk- Precies één jaar na de opening van hun nieuwe en prachtige tuin complex aan de Vlietweg onder de gemeente Zoeterwoude hebben de le den van de Leidse Volkstuinvereni ging „Roomburg" willen tonen, dat zij hun actieve en gezonde vrije tijds besteding op de tuinen gepaard laten gaan met een ontwikkeling in het kweken van de meest uiteenlopende produkten, die het niveau van vak manschap zeer nabij komt. Dat zij hierin volkomen zijn ge slaagd, bewees de open tentoonstel ling van de door hen zelf gekweekte produkten, die zaterdagmiddag onder grote belangstelling uit de kringen van de zusterverenigingen door de heer A. Zaalberg, voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuinvereniging officieel werd geopend. De heer J. v. d. Zwart, voorzitter van „Roomburg", wees in zijn wel komswoord nog eens met nadruk op het feit, dat de inzenders in onder linge wedijver een zeer hoge graad van vakmanschap aan de dag gelegd hadden en ondanks de recente slechte weersomstandigheden er toch in wa ren geslaagd een produktie van zeer hoge kwaliteit te verkrijgen. Voorts stelde spreker het zeer op prijs, dat zich onder de ruim 20 inzenders even eens een lid van Roomburgs „buur vrouw" aan de Vlietweg n.l. De On derlinge Turnvereniging" bevond, een voorbeeld waarvan spreker hoopte, dat het bij de volgende expositie door een groot aantal leden van deze zus tervereniging zal worden gevolgd. De heer Zaalberg was zeer ver heugd deze fraaie tentoonstelling te mogen openen en wel in het bijzonder omdat de inzenders aan het doel dat EENDEJACHT Het was een merkwaardig geval, waar de wachtcommandant van de Leidse politie in het holst van de nacht van zaterdag op zondag mee werd geconfronteerd. Voor hem stond een zenuwachtige man, die een auto kwam inleveren. Zelfs op het poli tiebureau waar je 's nachts van alles kan verwachten deed dat vreemd aan. Hij kwam de auto overdragen aan de wachtcommandant, omdat de wagen niet van hem was. Bij stukjes en beetjes kwam het verhaal eruit. Za terdagmiddag had de man het gehuur de Lelijke Eendje, want dat was het, op de Aalmarkt neergezet om even een boodschap te doen. Teruggeko men ontsloot hij het portier van zijn wagen, ging achter het stuur zitten en reed weg. Hij bracht een bezoek aan Amsterdam en eerst nadat hij diep in de nacht van zijn reis was te ruggekeerd, ontdekte hij iets geks. Hij zat in de verkeerde wagen. Op de Aalmarkt moet een broer-eend ge staan hebben in dezelfde uitvoering en precies dezelfde kleur als de eend, die de man gehuurd had bij een auto verhuurder in Leiden. Het typische van de hele zaak was, dat het con tactsleuteltje van de gehuurde wagen ook op de ander pastte en dat de man van de andere wagen helemaal niets gemerkt had, gewoon was blijven doorijden in 'n vreemde wagen. Eerst de volgende dag kwam de ruil tot stand met medewerking van de poli tie en de identificatiedienst. Kettingsbotsingen zijn er in Lei den altijd te over meestal op de Rijnsburgerweg. Ditmaal reed zater dag om half twaalf 'n stoet van aan staande slachtoffers in de richting van Oegstgeest toen de voorste auto op 'n bepaald moment voorrang moest verlenen aan een auto, die van rechts uit de Johan de Wittstraat kwam. De bestuurder gaf netjes voorrang, ook de drie wagens daarachter stopten, zo niet echter de chauffeur van de NZH en die aldus het hele zaakje by elkaar schoof. Vier auto's kregen aan voor en/of achterzijde schade. BESPREKEN ZALEN STADSGEHOORZAAL B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de zalen van de Stadsgehoorzaal van he den af bij de exploitant van de Stads gehoorzaal, p.a. Aalmarkt 7, moeten worden besproken. De tot nu toe ter gemeentesecretarie gemaakte reser veringen blijven gehandhaafd. Leiden, 10 september 1962 (Adv Leidse Universiteit Geslaagd voor het kand.ex. Klas sieke Letteren, mej. B. M. Autsema te 's-Gravenhage. Een duur zaakje voor de verschil lende verzekeringen. Een bij de politie onbekend geble ven mede-inzittende was er de oor zaak van dat zaterdagavond de 38- jarige J. Comfferman uit Woubrug- ge met de brokken kwam te zitten. De mede-inzittende trok op de Hoge Rijndijk genoemde bestuurder aan de arm met gevolg dat deze naar links uitweek en tegen een lichtmast en bushalte reed. De auto werd geheel vernield en de onfortuinlijke bestuur der kreeg een snij wond in zyn voor hoofd en inwendige kneuzingen. We herinnesen de bejaarden van Leiden nog even aan het triduum, dat morgen begint in de Hartebrugskerk te Leiden en dat geleid wordt door pater W. Jonckbloet, redemtorist. De H. Mis begint morgen om half tien. Ook de H. Mis van de volgende dagen begint om half tien. Gerard Walden en Berrie Kie- vits presenteren op 22 oktober in de Stadsgehoorzaal de nieuwe KRO- revue-masical „Het zit raar in el kaar". Deze revue-musical was in Engeland onder de titel „Bad Luck" een groot succes. Enige maanden ge leden verkreeg de KRO de rechten voor Nederland. ZOETERWOUDE KINDERFEEST VAN DE KAB MET POPPENSPEL VAN PIET ONDERWATER Eenmaal in de twee jaren, maar dan ook goed, geeft de KAB een feest voor de kinderen van' de leden. Gistermiddag was het getal van 380 kinderen, bijeengekomen in het Darochiehuis, een sorekend beeld van de groei van de Katholieke Arbei den Beweging in Zoeterwoede. De uit Zoeterwoude geboren en getocen, maar thans in Leiden wo nende klein-kunstenaar Piet Onder water, heeft de kinderen met zijn ms^'onettensDel goed vermaakt. Wij hebben het genoegen gehad deze poppenspeler zijn stiel te zien beginnen, de poppen onder zijn vaar dige handen vandaan zien komen, zijn doorzettingsvermogen bewon derd en altijd plezier gehad in de fantas;°, het geld en vooral de leifde voor dit werk. Voor het pop penspel bestemd voor kinderen raden wij hem echter aan zich bijzonder te bepalen tot voors+ellingen met een boeiend verhaal, ingesteld op de kin derfantasie, vooral puttend uit de aardige sprookjes die de kinderen kennen. En dan vooral veel figuren, telkens andere poppen. Daarbij zal hij assistentie moeten zoeken om ver- de Leidse Bond zich steeds voor ogen stelde t.w. het opvoeren van de kweekbekwaamheden der volkstuin ders zo volkomen hadden beantwoord. In dit kader wees spr. nog eens met nadruk op de door de Bond geor ganiseerde cursussen en openbare les sen in het kweken van groenten, fruit en bloemen, welk onderricht tot doel heeft goede volkstuinders te krijgen, die via hun hobby een zo vervol maakt mogelijke produktie weten te kweken. Gebouwtje. „Onze bond zal er onafgebroken naar blijven streven van iedere volks tuinder een vakbekwame tuinder te maken," aldus de heer Zaalberg, die hierna nog de hoop uitsprak in de niet al te verre toekomst een perma nent tentoonstellingsgebouwtje te zien verrijzen. Met de wens, dat op de door hem beschikbaar gestelde wis selbeker in de komende jaren nog vele namen van winnaars zullen mo gen prijken, verklaarde hij de „Room burg-expositie" voor geopend. De be langstelling bleek reeds direkt bij zonder groot te zijn en de bezoekers waaronder zeer vele „kenners" had den kennelijk de grootste bewon dering voor de inderdaad fraai in gerichte stands, die waren onder verdeeld in drie afdelingen t.w. ge mengde produkten", „groenten" en .bloemen". De jury die werd gevormd door de heren A. Zaalberg en C. Baart had geen gemakkelijke taak. Zij kwam tot de navolgende beoordeling: de mooi ste stand gemengde produkten: M. v. d. Plas, 8 pnt.; (Zaalbergwisselbe- ker en medaille). Afd. bloemen: 1ste prijs (medaille) M. v. d. Plas, 9 pnt.; 2de prijs (medaille) W. Zeegers, 8 pnt. Afd. groenten: 1ste prijs (medail le) M. v. d. Plas, 9 pnt.; 2de prijs (medaille) N. van Rijns wou, 8Va pnt. (de heer Van Rijnswou is lid van de Onderl. Tuinver.) LEIDSE AGENDA MAANDAG 10 SEPTEMBER Amateurfotografen Nieuwe oogst kleurendia's, 8 uur n.m., Doe len. DINSDAG 11 SEPTEMBER Ned. Kath. Kapperspatroonsbond - Openingsavond, 19.45 u., „Old Dutch", 2e Binnenvestgracht. Triduum voor bejaarden Harte- brug, H. Mis, 8.30 uur v.m. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Zaalberg N.V. Vergadering aan deelhouders, In den Vergulden Turk, 11 uur v.m. Rozenkranskruistocht 7 uur n.m., St. Petruskerk. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Leidse assurantieclub 20.30 uur, Rest. v. d. Heyden. Afscheid E. A. M. Pley als wnd dir. Sociale Zaken Receptie, 4.30 uur n.m., Geb. Steenschuur. ZATERDAG 15 SEPTEMBER Volkstuinders Jaarlijkse bloe mendag, Bezoek aan ziekenhuizen, 11 uur v.m. Eucharistisch trefpunt Maria kapel, St. Lodewijkskerk, 3-6 u. n.m. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. TENTOONSTELLINGEN Ben van Kempen en Ton Verheij exposeren etsen, tekeningen en ko ramiek in Geref. Jeugdhuis, Bree- straat 19. Van 3 f.e.m. 15 sept. 1962 geopend dagelijks va*. 6 tot 9 uur. Zaterdags van 12 tot 6 uur. Zondags gesloten. Tentoonstelling in het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwe tenschappen, Steenstraat IA: 1-30 sept.: „Some Dutch Contributions to the Development of Physiology". der te komen dan tot een „poppen- kastvertoning". Poppen maken k*m Piet als de bes te, aan technische vaardigheid ont breekt het hem niet, maar hij moet zich ook richten op artistieke kwa liteiten. Het kinderfeest van de KAB is goed geslaagd. Kinderen zijn altijd wat rumoerig, maar dat kwam meer door de vele tractaties, die met gulle hand werden uitgereikt. De president van de rechtbank te Amsterdam, doet op dinsdag 18 sep tember uitspraak in het kort geding, dat de eigenaar van de woning Fa gelstraat 84 in de hoofdstad tegen de bewoner der tweede etage, de 25- jarige souteneur Bobbie D. aanhangig heeft gemaakt om de huurovereen" komst met deze man te kunnen be ëindigen. In dit huis zijn onlangs een gescheiden vrouw en een 17-jarig Hilversums meisje verkracht en ern stig mishandeld. Bobbie D. is, als be trokkene in het geruchtmakende ge val met het Hilversumse meisje, ge detineerd. De huurovereenkomst kan zo stelt de eigenaar, beëindigd worden op grond van „onbehoorlijk ,.ebruik van het gehuurde". Voorts vermeldt de dagvaardiging nog huurschuld van juni t/m september. De zaak is vol gens de eigenaar spoedeisend, om dat het pand in opspraak gekomen is, „Daaraan dient onmiddellijk een einde te worden gemaakt en voor komen moet worden, dat de woning weer voor dergelijke perverse han delingen wordt gebruikt, daar het niet uitgesloten moet worden geacht, dat trawanten van Bobbie D. in het bezit zijn van een sleutel van de woning". De behandeling van dit ge ding duurde vanochtend maar enkele minuten, v/ant alleen de huiseigenaar en de juridisch adviseur van de Am sterdamse vereniging van huis- en grondeigenaren „Het Eigendoms recht" waren aanwezig. Omdat de gedetineerde gedaagde niet was ver schenen of zich door een advocaat had laten vertegenwoordigen, werd de zaak bij verstek behandeld. Midden- en kleinbedrijf Sociaal minimum op drieduizend gulden De sociale commissie van de Raad voor Midden- en Kleinbedrijf heeft een ontwerp-advies opgesteld over uitkeringen van de AOW. De commis sie meent dat het ook voor de onder nemers in het midden- en kleinbe drijf gewenst is dat uitkeringen wor den opgetrokken tot het sociale mi nimum van drieduizend gulden per jaar. De commissie vraagt zich af of het niet wenselijk is dat de overheid een deel van de premie voor haar reke ning neemt. Men neemt aan dat na de verhoging van de uitkeringen tot het sociale minimum de premie onge veer 9,5 zal moeten bedragen. Alg. Dagbl. Miljoenste van de KLM moest naar Leiden Drie weken eerder dan verleden jaar is vanochtend de miljoenste pas sagier van de KLM op Schiphol be groet. Hij was de 57-jarige Japanse prof. dr. Hiroshi Kumangai, deken van de Pharmacologische faculteit aan de universiteit te Tokio. Samen met 13 Japanse collega's gaat de heer Kumangai het 22e internationale con gres voor physiologische wetenschap pen te Leiden, bijwonen. Speciaal voor de Japanners stond onder aan de vliegtuigtrap een „Tori" opgesteld, een Japanse welkomst poort. Prof. Kumagai werd overladen met geschenken hem aangeboden door diverse Nederlandse firma's. Aalsmeers Bloemencorso trok door Amsterdam Roelofarendsveen behaalde le prijs Duizenden paren bewonderende ogen hebben zaterdagmiddag de praalwagens van het Aalsmeerse bloemencorso gade geslagen tijdens een bijna drie uur durende tocht door de hoofdstad. Bijna alle praal wagens, volgens de ontwerpen van de heer A. W. J. Noyons vervaardigd, beeldden populaire liedje1' uit. In de nacht van dondeidag op vrijdag hadden ongeveer 1000 personen in de Centrale Aalsmeerse veiling de ge hele nacht gewerkt aan de opbouw van de wagens, waarin honderddui zenden gladiolen, dahlia's, anjers, rozen, chrysanten, enz. waren ver werkt. De stoet was om tien uur uit Aals meer vertrokken vcor de 18 km lan ge tocht naar Amsterdam. Om streeks vier uur arriveerde de stoet op de Dam, waar ongeveer 500 geno digden van de gemeentebesturen van Amsterdam en Aalsmeer vanaf een speciale tribune toekenen. Onder de genodigden bevonden zich onder anderen: minister De Pous, staatssecretaris Bot en vele vertegenwoordigers van het corps diplomatique en het corps consulai re. Ook de burgemeesters van Am sterdam en Aalsmeer waren aanwe zig, alsmede de commandant van de in Amsterdam verblijvende Ameri kaanse kruiser „Newporth News", vice-admiraal John Mcnay Taylor met gevolg. Twintig muziekkorpsen, die elkaar op de lange tocht aflosten, zorgden voor de muzikale omlysting van het corso. Onder de wagens, Are met een eer ste prys werden bekroond, bevond zich ook „De Koningin van Lombar- dije", een praalwagen van de Coöp. groenten- en fruitveiling Roelof arendsveen. Olifant gestolen bij Boltini Uit de stallen van het circus „Bol tini", dot zijn tenten heeft onbesla gen op de St. Jacobsplaats te Rotter" dam. is een kleine olifant gestolen, luisterend naar de naam „Rabv". De dader is naar alle waarschiinliikbeid een lid van het personeel, een kleine donkere Snaniaard met een snor, ongeveer 40 jaar oud. Na de voorstelling van zondag avond verklaarde de Spanjaard n.l. teeen een collega, dat hij een spe ciale opdracht van zijn directeur had gekregen om maandag (vandaag dus) met de olifant te paradpren in de Utrechtse binnenstad. De directie van het circus zegt van een dergelijk nfoorsak niets te weten. De verdwijning van ..Baby" kan voor het circus catastrofale gevolgen hebben want het di"*- is de leider van een groep van vier olifanten, Hie dagelijks in het circus optreden. Sinds de verdwijning van „Babv" weigeren zii hardnekkig te eten Zo lang „Baby" nog niet zal zijn terug gekeerd. zal bet* programma-onder deel dr.t door de olifanten wordt verzorgd in zyn geheel geschrapt moeten worden want t"e dieren tre den niet zonder hun leider op. VAN MAANDAG Kon. Olie hoger in overigens lagere markt Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beurs week ingezet met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. Hierbij wa ren aandelen Kon. Olie circa een halve gulden boven het slotniveau van vrijdag, terwijl de overige hoofd- fondsen zich met koersverliezen, zij 't in geringe mate, moesten tevreden stellen. De omvang van de handel in alle hoeken van de genoemde fond sen was gering. In aandelen Kon. Olie ging nog het meest om. Voor Amerikaanse rekening wedden Phi lips, Unilevers en Kon. Olies licht aangeboden. Alleen de olie-aandelen konden hiertegen weerstand bieden, dankzij lokale speculatieve vraag. Philips ƒ1.40 lager no f 152.50. Uni lever min een gulden op 131.20. Later op de middag werd in dit fonds 129.80Ö gedaan. Hoogovens, in welk fonds gedurende de niet officiële ochtendhamdel van vandaag geen en kel stuk werd omgezet, brokkelde 3Vi punt af tot 550. AKU's vielen tegen op 362'/-, een punt lager. Niet om dat ene lagere puntje, maar om dat Amsterdam niet reageerde op het feit. dat de Amerikaanse dochter van AKU, „American Enka", vrijdag liefst 2'/s dollar hoger sloot. Uitein delijk werd 363'/» voor de rayon aan delen betaald. Als gevolg van de internationale oolitieke spanningen werd de koers stijging vrydag in Wallstreet afge remd. Van de Nederlandse hoofd fondsen kon alleen Kon. Olie zich in New York iets verbeteren, waarop Amsterdam voor dit fonds dan ook prompt reageerde. In de scheepvaai'tsector was het uiterst kalm met koersverliezen van een tot twee punten. Van de leidende cultures lagen certificaten Deli en Amsterdam rubbers gevraagd in de markt. Ook in de staatsfonHeenbo^k viel bitter weinig te beleven. De ten dentie in deze afdeb'ng was doorel- kaar iets gemakkeliiker. In de locale afdelingen werden aandelen „Bensdorp" hoger gead viseerd als gevolg van de fusie met Blooker's Cacaofabrieken doormiddel van aandelenruil, waarbij nominaal 1000 Blooker kunnen worden omee- wricpld in nominaal 1000 Bensdoro. Veel spanning heerste er ter beurze in de hoek van de prefferente- en ge wone aandelen „woon- en winkplhui- zen". Immers tot vandaag zestien uur kunnen genoemde stukken bij de in leveringskantoren worden aangemeld naar aanleiding van het bod van res- nectievelijk 2300 en 1000 nrocent voor de «»*"kken door de ningsehe hypotheekbank. Vrijdag echter werden preferente aandelen tegen 2500 verhandeld met een om zet van nominaal 140.500 aandelen. De gewone aandelen deden toen 1004. Vanmiddag werden genoemde stukken op resnectipvplijk 2600 en 1010 geadviseerd. De beurs vraagt zich nu af of het bod van 230 en 1000 zal worden verhoogd en door wie. Marktberichten ROTTERDAM, 10-9. Vee - Totale aanvoer 2055: vette koeien 1402, var kens 653. Prijzen: vette koeien 290- 320, 255-280, 240-250; varkens 169, 167, 164. Vette koeien, aanvoer gro ter, handel slepend, prijzen gedrukt, enkele prima's boven notering; var kens, als vorige week, goed, afloop flauw, bij de aanvang ruim prijshou dend, gedurende de markt teruglo pend, prima exeemplaren boven no tering; slachtzeugen 140-150 p. kg. RIJNSBURG, 8-9. Bloemenveiling Geplozen Chrysanten: Migolie 19.00-22.00, White Diamond 18.00- 21.00, Evelyn Bush 28.00-30.00, Gla diolen: Spie and Span 6.70 7.40, Aru ba Night 6.00-6.20, Jo Wagenaar 6.00- 6.40, New Europa 8.00-9 20, Liatris 4.00-4.80, Scabiosa 1.90-2 20, Zinnia 2.20-2.60, Ornithogalum 1.40-2.20, Di verse Dahlia's 5.40-7.00, alles per 100, Dwergasters 54-62, Enkele asters 50- 56-74, Physostegia 60 65, Troschry- santen: Septembergeel 90 1.10, Sep- temberwit 90-1.05, Delightfull 95-1.00 per bos.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2