K. EN O.-PENNING, GESCHENKEN EN WARME DANKWOORDEN VOOR WETHOUDER VAN SCHAIK geef acht: hier is de "*4 Minder dan één minuut klinkende munt Ovationeel slot van grootse huldiging HET NIEUW-CUINEA-DEBAT IN DE TWEEDE KAMER BEGONNEN Burgerlijke Stand PERSOONLIJKE LENINGEN Voorsortering is voor pluimveehouders van groot belang Marktberichten DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Even overweldigend als de huldigingsavond zelf voor de schei dende wethouder J, C. van Schaik, was het ovationele applaus, dat hem aan het einde van deze avond na zijn dankwoord ten deel viel. Zichtbaar ontroerd verwerkte hij, staande met zijn echtgenote op het podium van de vernieuwde Stadsgehoorzaal, gisteravond deze spontane hulde, die een gemeende dank betekende voor hetgeen de heer Van Schaik in zijn ambtsperiode voor de verenigingen op cultureel gebied, voor de sportverenigingen en voor het jeugdwerk heeft gedaan. De K. O-penning, een geschenk onder couvert van de culturele sektor en de sportverenigingen en een album met foto's van het jeugdwerk in Leiden waren de zichtbare tekenen op deze afscheids avond. De vele welgemeende woorden onderstreepten deze geschen ken. Een manifestatie van erkentelijkheid voor de scheidende wethouder die voor ieder een verrassing moet zijn geweest. zie achterpagina Reünie gepensioneerden van de Grofsmederij De gepensioneerden me-t hun vrou wen, alsmede de weduwen van de gepensioneerden zijn door de direc tie van de Kon. Ned. Grofsmederij uitgenodigd voor een middagtocht per touringcar. In stralend zomerweer werd gis teren met drie bussen deze tocht gemaakt naar Katwijk a. Zee, over de boulevard naai- Noordwijk en Noord wij kerhout. Vervolgens werd de reis voortgezet langs met zorg gekozen wegen en langs de in dit laat-zomerse seizoen onvergelijkelijk schoon uitzicht biedende vergezich ten naar Bloemendaal en Aarden hout. Via Haarlem werd door de ligt er tussen het opplakken van het laatste zegel van uw MIDZA- spaarkaart en van het incasseren van de Haarlemmermeer en Hoogmade de terugtocht aanvaard. Driemaal werd de tocht onder broken om buiten de auto's verder vertier te zoeken en gebruik te ma ken van de aangeboden versnape ringen. Aan tafel vertolkte de heer N. B. v. d. Voort de stemming der aan wezigen door directeur ir. M. C. de Jong dank te zeggen voor de aan bieding van deze tocht. Steeds weer blijkt de grote sympathie door de heer De Jong voor de gepensioneer den aan de dag gelegd. Zeer ge waardeerd werd de aanwezigheid van mevrouw de Jong. E. A. M. PLEY NEEMT AFSCHEID In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer E. A. M. Pley, wnd. directeur van Sociale Zaken te Leiden de dienst per 1 Okt. a.s. verlaten. Een afscheidsbijeenkomst zal op dondardag 13 sept. a.s. om drie uur worden gehouden in het gebouw van de dienst, ingang Steenschuur 21. Waterpolotoernooi in Waddinxveeen Door de Kring Gouwe Rijnstreek is voor zaterdagmiddag a.s. een wa terpolo wedstrijd georganiseerd in Waddinxveen. Dit toernooi voor de jeugd tot en met 18 jaar begint om twee uur. De deelnemende verenigingen zijn: AZC (Alphen a. d. Rijn), DKD (Leider dorp), De Gouwe (Waddinxveen), W.Z.C. (Woerden), ZPS (Stolwijk), (Advertentie) LGB, LZC en De Ziji (alle Leiden). Velen hebben met woorden de heer Van Schaik gisteravond lof toegezwaaid. Het waren woor den recht uit het hart, even spon taan als het idee hem een der gelijke huldigingsavond aan te bieden. „Wij hebben niets ingestu deerd, er is slechts geïmprovi seerd, maar dit alles is gekruid met liefde", aldus de heer C. Zandbergen, de gastheer van deze avond. Misschien wel hierom is deze avond, ondanks de genoem de geringe voorbereiding, zo'n succes geworden. PROGRAMMA Precies om acht uur werden de heer Van Schaik en echtgenote door het werkcomité in de Stadsgehoor zaal ontvangen. Op de forse tonen van het muziekgezelschap „Kunsten Genoegen" marcheerden vanachter uit de zaal de vertegenwoordigers van de Leidse verenigingen met hun vaandels naar het podium, vanwaar zij de scheidende wethouder 'n vaan- delgroet brachten. De wethouder toonde zich verrast, een verrassing, die bij elk onder deel van met zorg gekozen program ma groter werd: zang door het kin derkoor van Ex Animo o.l.v. Her man de Wolf en op de piano bege leid door Ada v. d. Bent, het optre den van het jeugdaccordeonorkest van de Leidse Muziekschool o.l.v. Lou Boulaard, de medewerking van drie solisten van het jeugdkamerorkest, het Toonkunstorkest (dirigent Chris Verhoog), de dec1 matie door Her man Frentzen. het Ned. Madrigaal- koor o.l.v. Herman Strategies en tenslotte de ritmische groep van de gymnastiekvereniging „Brunhilde" o.l.v. mevr. Metz. Een manifestatie van de verenigingen op cultureel, op sportief en op het gebied van het jeugdwerk, die alle de warme belang stelling van de heer Van Schaik heb^ ben gekregen. REDE PROF. DE BOER Prof. dr. P. A. H. de Boer richtte zich in een rede tot de heer Van Schaik. „U hebt in al die jaren wel iets er mee te maken gehad, wan neer deze verenigingen hun werk deden, doch nu wordt U iets geboden, waaraan U part noch deel had. Dit is spontaan geboren, een bewijs, dat uw werk resultaat heeft gehad". Prof. De Boer roemde de kwali teiten van de heer Van Schaik, waar van Leiden de vruchten heeft mo gen plukken. „Wij zien in U niet allereerst de man van een partij. U wist daarvan afstand te nemen. Bij U ging het gemeentebelang boven 't partijbelang. Over vele zaken, die onder wet houder Van Schaik tot stand zijn gekomen, sprak prof. De Boer. „U bent de schoolmeester met het rode potlood gebleven. U wilde steeds verbeteringen aanbrengen en daar aan dankt onze stad nu zijn artis tieke peil, dat in de jaren na de oor log geweldig omhoog getrokken is. Wij staan vooral ook in de schuld bij mevr. Van Schaik, die er voor zo'n groot deel toe heeft bijgedra gen, dat U dit werk kon verrichten". GESCHENKEN Sprekend namens de culturele sector èn de sportverenigingen bracht hierna de heer C. Zandber gen dank aan de heer Van Schaik. Een geschenk onder couvert, aange boden door de heer S. G. Jansen, bezegelde die dank. De heer H. Zun- derman deed dit zelfde namens het jeugdwerk en hij bood het genoemde album met foto's van het jeugdwerk in Leiden aan. Namens K. en O. overhandigde de heer H. de Wilde de K. en O.-pen- ning. In de ruim zeven jaar, dat deze penning bestaat, is zij slechts eerder uitgereikt aan Litteris Sacrum en aan Eduard Flipse, dirigent van het Rotterdams Filharmonisch Or kest. Deze penning is ingesteld als teken van onderscheiding, voor de genen, die zich voor het culturele leven in Leiden bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt. DANKWOORD WETHOUDER In zijn dankwoord sprak de heer Van Schaik de hoop uit, dat een der gelijke gezamenlijke manifestatie, die hem bij zijn afscheid ten deel was gevallen, in de toekomst vaker mo gelijk zal blijken. „Wanneer ik bij uw uitvoeringen e.d. op bezoek kwam", zei de heer Van Schaik aan het einde van zijn dankwoorden, „dan deed ik dit niet omdat ik wethouder was, doch om dat ik bewogen was met uw werk". ken uw TIJD volg cursussen over actuele onderwerpen bij de VOLKSUNIVERSITEIT K. O. Plantsoen 25, Tel, 31841 Vraag het jaarprogramma aan! (Advertentie) Doktersassistente mondelinge opleiding onder toe zicht van de Kon. Ned. Maat schappij t.b.d. Geneeskunst. ANALIST(E) mondelinge opleiding voor het erkende diploma van de Kon. Ned. Chem. Vereniging. Middag- en avondcursussen. CHEMISCHE SCHOOL OOSTERKERKSTRAAT 11, LEIDEN, TEL. (01710) 31844. Inlichtingen: dagelijks van 912 en van 25 uur en woensdag avond van 78 uur aan de school Maandag- en vrijdagavond van 78 uur: Oude Singel 142, Lei den. Een prospectus nr. 87 wordt u op aanvraag gratis toegezonden. MOOI VERHAAL Een prachtig verhaal heeft een Leidenaar, de hr. W. Bodrij, ge schreven in het blad .Nederlands Volksleven" over de toestand in de Leidse Paradijssteeg 50 jaar geleden. De heer Bodrij is zelf bewoner ge weest van deze steeg en vooral heeft ons het verhaal van Mie en Piet. de blinde dochters van Kaatje Weide ontroerd. In de steeg, waar het er soms waar lijk weinig paradijselijk aan toe ging, woonde Kaatje Keide, die twee blinde dochters had, n.I. Mie en Piet. Zij stonden altijd bij de ingang van de steeg met een hand op de stenen palen, die het verkeer moesten be lemmeren het paradijs binnen te rij den. Daar kregen zij op tijd koffie en thee en een sneetje brood. Als het echter begon te regenen, schuifelden de meisjes op de tast weer naar huis, waar ze in de gang voor de geopende deur bleven staan. Bodrij vertelt dan, dat er iedere dag een krantenbezor ger kwam, die zo nu en dan een grap je maakte met de twee blinde vrou wen. Als de jongens van de buurt dan aan Mie en Piet vertelden, dat de krantenman op de fiets in aantocht was, gingen de dames recht staan en fatsoeneerden zich de haren met wat speeksel. Dat was, zo schrijft de hr. Bodrij, him enige vreugde. Deze oude Leidenaar die boorde vol herinneringen zit van de wilde feesten, de bruiloften en de armoede, maar ook aan de ten hemelschreiende arbeidstoestanden kinderen van acht jaar trokken met de ouders mee naar de fabriek toont met deze schildering, dat ook in de zonloze Paradijssteeg bloemen, stijlbloemen in dit geval, kunnen opbloeien. Gistermiddag om kwart voor twee is de 62-jarige mevr. A. Stikke- lorum-Lens op de fiets in het rails- spoor op de Haarlemmerstraat geslipt. Zij kreeg een schouder- en een kniefraktuur. ook het Sleutelkoor gaat weer met frisse moed aan de slag. De dirigent verwacht de zangertjes a.s. vrijdag om 6 uur in het repetitielokaal aan de Garenmarkt, Komt trouw en op tijd! Er staan belangrijke uitvoeringen op het pro gramma. Jongens van 8, 9 of 10 jaar, die graag op het Sleutelkoor willen ko men om later in de kerk te zingen, kunnen zich melden bij de directeur van het koor de heer H. A. Rijnbeek, de Sitterlaan 53, Leiden. Voor een plechtige H. Mis in de St. Lodewijkskerk zaterdagochtend om half elf worden zangers gevraagd. De lessen van de katholieke dames- en meisjes-gymnastiek-vereniging „Sportief" beginnen weer vrjjdag aanstaande. In de maand augustus 1962 werd er bij de Leiösche Spaarbank inge legd f 2.621.969,en terugbetaald f 1.847.681,—. Op 6.155 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd f 120.364,bijgeschreven. Het tegoed der 51.695 inleggers be droeg aan het einde der maand f 49.380.717,—. Geboren: Edwin zn van F. Bleijen- berg en H. J. Ciere; Evelientje dr van G. A. Lotte en T. Vos; Jolanda Bri- gitta Conchita dr van M. F. Boot en J. van Oosten; Nico zoon van N. Spierenburg en M. Havinga; Sjoukje dr van G. Zijlstra en S. Osinga. Gehuwd: F. H. van Oosten en T. van Riesen. Overleden: W. van Dongen, 82 jr, echtg. van D. P. Kleinjan; A. Bokma, 94 jaar, vrouw; M. J. Verhagen, 87 jaar, wed. van A. A. Hollemans; A. Ottervanger, 76 jaar, man; N. H. Horsman, 55 jaar, vrouw; A. Heshu- sius, 2 jaar, zcon. LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op Proefschrift „Insuline-131 J" de reactiviteit van de afzonderlijke tyrosine groepen ten opzichte van jodium" de heer J. T H. Semeyns de Vries van Doesburgh, geboren te Haarlem en thans wo nende te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. E. Havinga. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STADHUIS LEIDEN POSTBUS ISO IEL 20270 Advertentie) LEIDSE AGENDA DONDERDAG 6 SEPT. Orgelconcert. Pieterskerk 8.15 uur nam. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging. 8 uur nam. Bijeenkomst. Rijksherbarium. ZATERDAG 8 SEPT. Eucharistisch Trefpunt Maria kapel St. Lodewijkslrerk, 3-6 uur Bij de aanvang van de vergade ring van de Tweede Kamer heeft de voorzitter, mr. L. G. Kortenhorst, zijn diepe deernis uitgesproken je gens de slachtoffers van de aard bevingsramp, die enkele dagen ge leden in Iran plaats vond. De minister-president, prof. dr. J. de Quay, zeide zich namens de re gering bij de woorden van de voor zitter aan te willen sluiten. De re gering geeft uiting aan haar gevoel van deernis jegens het zwaar ge troffen volk van Iran. De eerste der elf sprekers in het debat dat de Tweede Kamer van daag houdt over de tussen Neder land en Indonesië gesloten overeen komst inzake Westelijk Nw-Guinea, was mr. J. A. W. Burger (PvdA) Hij zeide, dat de grootst mogelijke meer- •«desheid van zijn fractie, met uitzon dering van do heer J. H. Scheps, het inzicht van de regering deelt, dat de bereikte overeenkomst in het belang der papoea's is. Hij zeide voorts, dat „ons grote verwijt aan de regering is dat zij niet tijdig de onafwendbare "noodzaak tot het komen tot een over eenkomst als de onderhavige heeft ingezien". Spreker wilde minister Luns toegeven, dat als het akkoord wordt uitgevoerd, zoals het op pa pier is gezet, voor de Papoea s het best haalbare is bereikt. Maar wordt het zo uitgevoerd? Hierover wilde mr. Burger geen mening geven. Spr. verweet minister Luns onver- AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Tot en met vrijdag 7 september: Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C Kok, Rapenburg 9, tel 24807. Apotheek R v. Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge Opend. TENTOONSTELLINGEN Ben van Kempen en Ton Verheij exposeren etsen, tekeningen en ke ramiek in Geref. Jeugdhuis, Bree- straat 19. Van 3 t.e.m. 15 sept. 1962 geopend dagelijks vai. 6 tot 9 uur. Zaterdags van 12 tot 6 uur. Zondags gesloten. antwoordelijkheid en blunders. Voor minister Luns lag het wereldbelang blijkbaar in Nieuw-Guinea, zo zeide hij. Minister Luns maakte zich schul dig aan altijd veel suggererende, doch tot niets verbindende verklaringen. Toen de minister verklaarde, „dat op militaire hulp niet meer te reke nen viel" in geval van een gewapend conflict, was het in feite zo, dat hier op nooit gerekend kon worden. Spr. verweet premier De Quay en minis ter Visser eveneens misleidende voorstellingen van zaken. „Er is met het parlement gesold en het liet met zich sollen", aldus mr. Burger. (Wordt vervolgd) oegstgeest Zwemdiploma's. In „Poelmeer" werden dezer dagen zwemexainens gehouden. Voor het diploma A slaag den: Annemarie Homan, Trudie Homan, Angelien de Leeuw, Els Pieters, Li- deke Verdegaal, Anneke Buters, Al- lonia v, Tongeren, Marian v. Gerven. Tiny Coster, Harry Bas. Gerda de Leeuw, Heleentje Frets, Betty van Gent, Marijke Koelmans, Jan v. d. Tang, Marjan Littoog, Maga Mulder. Maria Hoek, Ellen Zoetemelk, Tineke v. Dam, André de Kier, Anneke v. Kaalte, Hilbrand Bruijning, Bram Breebaart, Jan Willem Langeler, Marjolijn Oonk, Evelien Oonk, Wij nand v. d. Sleet, Hubert Herst, Han- ko v. Beinum, Ton v. Haasteren, Kok v. Haasteren, Gerard v. Haasteren, Lucien Lommers, Theo v. d. Klaauw, Piet Juffermans, Joppe Cramwinckel, Otto Cramwinckel, Henriet Kok v. Leeuwen. Wouter Sobels, Wim v. Heerde, Frans v. Noort, Agnes v. d. Klaauw, Sidarto Oetona, Paul Bak ker, Wouter Wolters, Alese Bolhuis, Olof Koekebakker, Wilbert v. Woer den, Emmie v. Kesteren, Els v. Kes- teren, Jan Knijnenburg, Els Stan daard. Het diploma B werd behaald door: Gerrit Koelmans, Marion Sprunker, Joost Bomhoff, Marianne v. Leeu wen, Gera Breebaart, Karei v. Wou denberg, Tini Coster, Els Hillebrand, Bert v. Noort, Kees v. Noort, Ellen Breebaart, Joke v. d. Bent. Houd u maar aan het oordeel van de keurmeesters Met de tafelkeuring van de Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereni ging, gehouden in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Ooster kwartier" hebben wij enkele gezelli ge uren beleefd; 't was een nuttig bestede tijd, zowel voor de oudere fokkers, als voor de jongeren, die hiervan nog veel moeten leren. Jam mer is het dat men dikwijls ontevre denheid uit over de uitslagen. Daar om juist dient men zich sportief te gedragen; ook keurmeesters kunnen falen. Wij achten een tafelkeuring, vooral in het begin van het seizoen, belangrijk. Hier vallen in de regel meer klappen dan op een grote ten toonstelling. Vooral b(j de kleurdieren heeft men dikwijls te kampen met dieren, die in uiterlijk en conditie wèl kan beoordelen, maar niet in kleur. Daarom is het devies: rustig afge wacht tot de keurmeesters waarde volle gegevens verstrekken en het is mogelijk dat na een tafelkeuring, ook op de grote tentoonstellingen be tere resultaten worden bereikt. Ook op deze tafelkeuring hadden de keur meesters J. Hoogebrug, Hilversum (konijnen) en de heer A. de Groot Gouda (Pluimvee) een zeer moeilij ke taak. De volgende resultaten kwa men uit de bus: Duiven: J. de Mey: Duitse Baart Tuimelaar (vj) I.z.z.g.; Krul Duif rood (M.J.) I z.g.; Stettiner, BI. Vleu gel (M.J.) I z.g.; Stettiner, Zw. Kras (M.J.) II z.g.; Krul Duif, rood (vj) z.g. W. Polanen: Holle Kropper, duif kl. grijs, z.g.; Meeuw, Blauwe Duivin z.g. N. v. d. Mey: Vink, BI. vreugel (M.J.) z.g.; Stralsummer, Hoogvlieger wit (vj) g.g.; Tippeler, licht (vj) g.g. J. Bloemendaal: Beste Hoender, Sussex Hermelijn (hen) Kriel I. z.g.; idem Haan I. zg.; idem Haan 2 z.g. Konijnen klasse A: R. Wolting: Vlaamse Reus, wit (M) I.z.z.g. L. Laman: Vlaamse Reus, kon. grijs (M) I.z.z.g.; Vlaamse Reus, kon. grijs (M) 2 z.g. P. Hemerik: Vlaamse Reus, wit (M) z.g. P. v. d. Leek: Vlaamse Reus, wit (M) z.g. D. Bavelaar: Franse Hangoor, ijzergrijs (M) 1 z.g.; Franse Hang oor, ijzergrijs (M) 2 z.g. A. Duivenvoorde: Alaska (M) z.g. Klasse B. L. Laman: Vlaamse Reus, kon. grijs (V) z.g. R. Wolting: Vlaamse Reus, wit (V) z.z.g. P. Hemerik: Vlaamse Reus, wit (V) z.z.g.; Vlaamse Reus, wit (V) z.z.g. P. v. d. Leek: Vlaamse Reus, wit (V) 2 x z.g. J. Gorree: Vlaamse Reus, wit (V) z.g. en R. Wolting: Franse Hangoor, Ko nijn. gr. z.g. P. Hemerik: Vlaamse Reus, wit (M) Klasse C. C. P. Splinter: Vlaamse Reus, wit (M) 1 z.g. P. Zwanenburg: Wener blauw (M) 1 z.g. Klasse D. P. Hemerik: Vlaamse Reus wit (V) z.z.g. L. Laman: Vlaamse Reus (V) z.z.g. C. P. Splinter: Vlaamse Reus, V) z.z.g. E. Mekel: Vlaamse Reus, wit (V) A. v. d. Lee: Groot Chinchilla (V) z.g. P. Zwanenburg: Wenuer blauw (V) z.z.g A. Duivenvoorde: Hollander Blauw (V) z.g. R. Wolting: Vlaamse Reus, wit (M) z.g. D. Bavelaar: Franse Hangoor, ijzer- grijs (M) 1 z.g. J. Laman: Vlaamse Reus, wit (M) 1 z.z.g. P. Zwanenburg: Weuer blauw, (M) 1 z.g. A. Duivenvoorde: Alaska (M) 1 B. Schroef: Vlaamse Reus, wit (V) z.z.g. R. Wolting: Vlaamse Reus, wit (V) z.z.g. D. Bavelaar: Franse Hangoor, bont (V) z.z.g. A. v. d. Lee: Grijs Chinchilla, 1 z.g. en 2 z.g. A. Augustinus: Havanna (V) z.g. A. Duivenvoorde: Alaska (V) 1 z.z.g. Nesten: E. Mekel: Vlaamse Reus, wit z.g. A. v. Duivenvoorde: Alaska, 1 z.g. BEURSOVERZICHT VAN DONDERDAG Internationals wederom lager Het Damrak heeft vanmiddag we derom lagere koersen te zien gege ven voor de internationale waarden. Evenals gisteren was ook vandaag de omvang van de handel minimaal. De koers fluctuaties op de dag ble ven binnen zeer nauwe grenzen. Het pubiek blijft nog steeds een afwach tende houding aannemen. Voor de arbitrage viel er internationaal bit ter weinig te ondernemen. A'dam is volkomen afhankelijk van de ten dentie in Wall Street, aldus de beurs. In New York stelden de slotkoer- sen zich woensdag opnieuw lager, ook voor de Nederlandse hoofdfond sen. De internationale politiek werd op de New Yorkse beurs als de zon debok van de koersafbrokkelingen opgegeven, De Westduitse beurzen gaven vrijwel geen veranderingen te zien. Gunstige faktoren die hogere koersen teweeg zouden kunnen bren gen waren niet aanwezig. Dit houdt dan gewoonlijk koersafbrokkelingen in. Van een flauwe stemming kon ab soluut niet gesproken worden. Dit neemt niet weg dat bijvoorbeeld de Philipsaandelen circa 1.70 bene den de voorgaande slotkoers noteer den. Voor Unilever was een zelfde koersdaling weggelegd op 130.40. Kon. Olie hield zich vrij goed met een verlies van slechts 20 cent op 139.40. Hoogovens twee punten la ger op 551 terwijl Aku zelfs een punt hoger opende op 364. Later op de middag werd in dit fonds 382'/: gedaan. In de scheepvaartsector was van zaken doen nauwelijks sprake. Door elkaar was de stemming in deze af deling nauwelijks prijshoudend. Certificaten Deli werden in de cul tuursector wederom lager op 141 geadviseerd, tegen gisteren 142,80. Hiermede is de winst van twee da gen geleden weer geheel verloren gegaan. In de staatsfondsenhoek was de stemming door-elkaar iets luier met weinig zaken. Voor de inschrij ving op 50 min. 4»/« pet. 30-jarige obligatielening 1962 Bank van Ne- derlandsche Gemeenten (2e lening) tot de koers van 99'/s pet. bestond ter beurze grote belangstelling. De 5 pet. obligatie-lening 't hart tegen 100 pet. poot 750.000, waarop gisteren werd ingeschreven, is een groot succes ge worden. De toewijzing op de inschrij vingen zal, aldus emittenten, zeer gering zijn. De nieuwe aandelen 't Hart werden op 182 geadviseerd, te gen gisteren 180 bij een claimprijs van 275. Preferente- en gewone aandelen „woon- en winkelhuizen" werden onveranderd op 240 en 1004 resp geadviseerd. Aandelen Koudijs, die de laatste tijd zeer vast in de markt hebben gelegen op overne mingsgeruchten werden opnieuw ja ger geadviseerd. De orders in de lo kale afdelingen blijven nog steeds dun gezaaid. 's-HERTOGENBOSCH. 5 sept. Vee. Aanvoer 6234 stuks, 1215 runderen, 338 graskalveren, 885 vette kalveren, 577 nuchtere kalveren, 471 schapen, 33 geiten, 53 fokzeugen, 350 slacht- varkens, 17 lopers, 1626 biggen. 669 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 615-1170, per stuk; guste koeien 540-900, graskalveren 260-430, kalfvaarzen 700-1125, klemvaarzen 660-885, guiste vaarzen 600-820, pin ken 435-630, nuchtere kalveren 70-185 weideschapen 65-85, ooien met lam meren 50-70, drachtige zeug 275-360, lopers 70-95, biggen 46-59, slachtr. ex tra kwal. 3,15-3.30, le kwal. 2,90-3,10, 2e kwal. 2,60-2,85, 3e kwal. 2,40-2.55; vette stieren 2,85-3,10, worstkoeien 2,25-2,40, vette kalveren le kwal. 2,05 -2,25, 2e kwal. 1,80-2,00, 3e kwal. 1,55 -1,75; nuchtere slachtkalveren 1,30- 1,60; slachtzeugen le kwal. 1,44-1,50, 2e kwal. 1,38-1,43; slachtvarkens 1,60 -1,70, vette schapen 75-110, vette lam meren 70-105. Aanvoer - handel - prijzen: melk- en kalfkoeien normaal - kalm, flauw; gustekoeien, minder - matig, staande; jongvee, redelijk - stroef, gehandhaafd; vette kalveren, klein, stil - niet hoger; nuchtere slachtkal veren: behoorlijk - goed - prijshoud; schapen en lammeren: normaal - vlot - stijver; fokzeugen: ruim - slepend, minder vast; lopers en biggen: rede lijk - gunstig - gehandhaafd; slacht vee: minder - redelijk - aangetrokken slachtzeugen: beperkt - willig - vast. GOUDA, 6-9 Kaas Aangevoerd 166 partijen, le kw 2.27-2.32, 2e kw. 2.14-2.26, extra kw. 2.33-2.50, alles per kg. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2