GERBEN KARSTENS geef acht: hier is de ■■■4 Alleen m'n hart kan ik geven DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT MASSAAL VLEESGEBRUIK IN DOORN WERPT SCHRIL LICHT OP PROBLEEM Nederlander eet te tveinig vlees In de rustieke omgeving van Doorn Is het gisteravond door de voorzitter van de Stichting Voorlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren en Vleesconser- ven, de heer J. G. Habold, dan maar eens gezegd: Nederland eet te wei nig vlees. Ons land steekt schamel af met 'n consumptie van 38,4 kg per hoofd der bevolking (per jaar) bij een land als Denemarken, waar men 64,6 kg per hoofd consumeert of Engeland (57,4) en Frankrijk (55,8). De heer Habold maakte zich ernstig zorgen vooral, omdat het Nederlandse cij fer nog beneden het gemiddelde blijft van de jaren 1934-38, toen het per hoofd-cijfer 41,6 bedroeg. Het bestuur van het Voorlichtings bureau meent, dat hieraan iets moet gebeuren. Het trommelde dus meer dan 500 vooraanstaande mensen op om in de Stichtse Lustwaranda een fondue van Nederlandse bodem ten doop te houden. Geen penetrante geur dus van de dennebomen gister avond in Doorn, maar zuivere fri- tuurdampen, vermengd met het aro ma van lamsbout, varkensvlees, os senhaas, kalfsfricandeau en varkens haas. Een verklaring voor het matige vleesgebruik in ons land? De stichting zegt het nadrukkelijk: de Nederland se huisvrouw vindt, dat het vlees te duur is. Klaarblijkelijk, omdat het haar aan de juiste recepten ont breekt om ook van goedkoop vlees iets smakelijks te bereiden. Door deze Nederlandse fondue te introduceren en de uitgebreide receptuur eraan verbonden ter kennis te brengen, wil de stichting op de mogelijkheden, die er bestaan, het licht laten schij nen, en daartoe is de Fondue Neer- landaise gekczen. Mooie sportieve carrière tegemoet, maar nooit „prof" „De Kath. Werkgever" over ziekenfondspremie zie achterpagina R8 (Advertentie) Stemming wethouder Winterswijk ongeldig In Winterswijk moet de verkiezing van de vierde wethouder binnenkort worden herhaald. De benoeming, die dinsdagavond door middel van het lot geschiedde, nadat tussen twee kan didaten de stemmen driemaal hadden gestaakt, blijkt namelijk onwettig te zijn. Het gaat om de afgetreden KVP- wethouder Th. F. A. Raben en de Pr.-Chr. kandidaat P. H. Kuipers. Na drie vrije stemmingen hadden beiden nog evenveel stemmen op zich verenigd, namelijk tien. Eén raadslid had steeds blanco gestemd. Daarom bepaalde de voorzitter, bur gemeester J. B. Vlam, dat het lot de beslissing zou brengen en dat was de afgetreden wethouder gunstig ge zind. Gistermiddag nu hebben alle raads leden een brief ontvangen, waarin b. en w. meedelen, dat de verkiezing onwettig is geweest. Na de derde vrije stemming had namelijk nog 'n stemming moeten worden gehou den, waarbij de kandidaten zich krachtens artikel 52 van de gemeen tewet van stemming hadden moeten onthouden. Pas als de stemming dan weer gestaakt zouden hebben, zou het lot hebben mogen beslissen. Er is nu dus een vierde stemming over de wethouderszetel noodzakelijk. Wanneer die zal zijn is nog niet be kend. Bekend wegenbouwer gaat heen Ir. A. G. Quack heeft ir. J. C. N. Ringeling opgevolgd als hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat in de directie wegen. Ir. Ringe ling heeft in de meer dan 25 jaar, dat hij werkzaam is geweest bij de voorbereiding en uitvoering van nieuwe Rijkswegen een groot aan deel gehad in belangrijke en om vangrijke werken. Ir. A. G. Quack heeft een rijke ervaring in de wegen bouw. Hij is 54 jaar en werd in Rus land geboren. Traditiegetrouw zullen ook dit jaar op 13 oktober weer bloemen naar Fatima gezonden worden vanuit Ne derland. Op die dag staan de kapel, het altaar op de trappen van de basi liek en vooral het beeld dat in de processie wordt meegedragen in een zee van bloemen. Allen die willen meewerken aan deze jaarlijkse nationale hulde, en zo in de geest aanwezig /illen zijn in deze bevoorrechte Maria-bedevaart- plaats, kunnen hun bijdrage storten op giro 426154 t.n.v. penningmeester Vereniging Fatima te Boxtel met ver melding: Bloemenactie. Op 12 oktober zullen deze bloemen officieel in het heiligdom worden aangeboden. De intentie die wij hieraan verbin den luidt: Het verkrijgen van de we reldvrede en Maria's bescherming voor de zwijgende Kerk. Correspondentie betreffende deze bloemenhulde richte men aan het se cretariaat Vereniging Fatima, Missie huis St, Theresia te Boxtel. Het Ziekenfondswezen wordt op onverantwoorde wijze gefinancierd, doordat de premie een percentage is van het inkomen en doordat alle ge zinsleden door die ene premie mede verzekerd zijn. De hier opgelegde „solidariteit" overtreft verre die van welke progressie in enig belasting stelsel ook. Dit staat in een hoofd artikel van „De katholieke werkge ver", het officieel orgaan van het Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond. Het blad vraagt zich af of de over heid niet een deel van de premie voor haar rekening zou kunnen ne men. „Ongeveer een derde van het ver zekerdenbestand bestaat uit indirekt verzekerde kinderen. Uit de cijfers blijkt, dat voor het overgrote deel van die kinderen de premie niet door de eigen ouders wordt betaald. Zou nu de solidariteit niet wat minder zwaar komen te drukken, indien de overheid een gelijk deel van de pre mie een derde dus voor haar rekening zou nemen?". Alles wijst erop dat wij niet ver afstaan van een ziekenfonds-volks verzekering met loon- en inkomens grens. Als dat zo is, zal er toch iets aan het premiestelsel gedaan moe ten worden ten behoeve van de zelf standigen, voor wie er geen werk gevers zijn, die de helft van de pre mie voor hun rekening nemen, al dus „De Katholieke Werkgever". (Advertentie) GERBEN KARSTENS, de Leidse notariszoon, wonende aan de Apothe- kersdijk is het laatste jaar nogal in het nieuws geweest. Op twee fronten zelfs, want èn in de wielrennerij èn in de schaatssport speelde de 19-jarige sportieve knaap uit de Sleutelstad nationaal en ook internationaal een geducht woordje mee. Vooral als amateurwegrenner staan op zijn prestatie- lijst een groot aantal opzienbarende successen. Het behalen van het militair wegkampioenschap; zijn verkiezing in de Nederlandse wegploeg voor de wereldkampioenschappen te Salo in Italië en zijn tweede plaats achter Jaap Oudkerk in de achtervolging bij de nationale kampioenschappen is er slechts een greep uit. BOVENDIEN WERD GERBEN dit seizoen individuele winnaar van het Pellegrino-klassement hiervoor telden slechts de grote klassiekers en stond hij ook in het klassement om „Het Zilveren Stuur" hoog op de lijst. Dit bekende amateurklassemeni had zeer zeker ook in zijn handen gekomen als onze succesvole stadgenoot aan alle daarvoor in aanmerking komende klassiekers had deel kunnen hemen. Zijn verkiezing in de Neder landse keurploeg van de KNSB en het feit dat Karstens tegen februari onder de wapenen moest was de oorzaak dat hij de voorjaarsklassieker moest laten schieten. Zodoende ging de ereprijs van „Het Zilveren Stuur" zijn neus voorbij. ALTIJD AMATEUR EEN DEZER DAGEN maakten Wij een babbeltje met de vlotte wieier- crack uit onze stad en tijdens dit gezellig onderonsje bleek dat Gerben, hoe dan ook, altijd amateur zal blijven en zijn sporten uitsluitend om de sport beoefent. Het ligt in zyn bedoeling om t.z.t. het boerenbedrijf in te stappen en de basis daarvoor een diploma van de Middelbare Landbouwschool te Voorhout is vorig jaar reeds gelegd en ook de nodige praktijkervaring heeft hij bij een boer te Oud-Ade al opgedaan. Zijn grootste wens is het stichten van een eigen boerderij en Gerbens wil om te slagen kennende, zal dit ideaal heus wel in vervulling gaan. AL HEEL JONG OP DE SCHAATS GERBEN WAS NOG MAAR nauwelijks acht jaar oud de sportieve notarisfamilie woonde toen in Leiderdorp of hij presteerde het reeds om op moeders rondrijders de 50 km. lange Molentocht door de Zuid-Hollandse polders te volbrengen. Na dien kwamen er op het gebied van de ijssport nog vele eretekens bij. Links: de nationale kampioen Schuuring rechts z'n ploegmak- ker Gerben Karstens. Aetherklanken Cuneratoren vertoont ernstige gebreken Tijdens restauratiewerkzaamheden zullen stijgen, waardoor het gehele aan het onderste lid van de Cunera- werk twee en half miljoen gulden toren te Rhenen zijn ernstige fouten gaat kosten. ontdekt, die vermoedelijk zijn ge- Men vreest, dat bij het slopen maakt tijdens de restauratie in 1930 van de grote natuurstenen bogen of misschien wel in 1890. Het ernstigst voor meer verrassingen zal komen te is wel, dat alle ijzeren ankerverbin- staan, dingen in deze geleding zijn verbro ken en dat de toen gerestaureerde ommanteling geheel los staat van dit torenlid. Direct instortingsgevaar is niet aan wezig, maar Monumentenzorg heeft toch wel ingrijpende wijzigingen in 't restauratieschema aangebracht. Op tal van plaatsen jjn namelijk grote scheuren en gebreken bij het oude metselwerk te voorschijn geko men. Over de gehele hoogte aan de westkant loopt een grote scheur van zeker anderhalve centimeter breed, die blijkens een onderzoek al heel oud moet zijn. Aan de noordkant wordt een toog van zeker vijftien centimeter naar buiten gedrukt. Het is duidelijk te zien, dat de boog over helt. Hier zijn inmiddels al maatre gelen genomen om verder uitzakken te voorkomen. Afgezien van de omstandigheid, dat door het restauratieplan een lelijke streep is gehaald voor wat de tijd be treft, waarop men het monument geheel gereed dacht te hebben, is men voor zulke grote financiële tegenval lers komen te staan, dat op het eerste gezicht de totale restauratiekosten zeker met een half miljoen gulden SCHEEPSBERICHTEN Acmaea 6 te Portmouth; Ammon 6 te Porto Plata; Bonita p. 5 Kp. San Antonio n. Charleston; Bovenkerk 6 te Nacala; Korenia 5 v. Livorno n. Ryeka; Maashaven 6 te Rosario; Oranje 5 v. Halifax n. Port Ever glades; Prins Willem 9 te Montreal verw.; Slamat 6 te Bremen; Tahama 5 te Isle of Grain; Togokust 6 te Freetown; Waterland 6 te Santos; Willem Ruys 6 te Casablanca. Bevindt een verwant of bekende van een onzer abonnees zich op een Nederlands schip, dan zijn wij gaar ne bereid na mondelinge of schrif telijke opgave de vaart van het des- bstreffende schip in deze rubriek te volgen. VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1962 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek (gr.). 7.30 Lichte grammo- foonmuziek. 7.50 Het brood des le vens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Grammofoonmuziek. 8.45 Pianospel met ritmische bege leiding (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Zangrecital (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Klavecimbelreci tal: Oude en moderne werken. 11.15 Programma voor nudere luisteraars. 12.00 Verpozingsmuziek rond de der tiger jaren. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Per plaat door Napels. 13.45 Jazzmuziek (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Romantische muz. 15.50 Metropole-orkest. 16.15 Duizend schoon - Geraniums, lezing. 16.30 Zangrecital. 17.00 Deklamatie. 17.20 Grammofoonmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Volksmuziek (gr.). 17.55 Fanfare-orkest. 18.20 De Hang mat, licht programma. 18.50 Rege ringsuitzending: Gevën en nemen - VI. Nuttige wenken om met de ze bra op goede voet te leven. Een serie uitzendingen voor voetgangers. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 In de Muzeval, muzikale luisterwedstrijd. 19.30 Radiokrant. 19.50 Geestelijke liederen. 20.20 Radio Filharmonisch orkest en solist: Moderne muziek. 21.45 Lichte muziek. 22.05 Zangrecital (gr.). 22.15 Lichte grammofoonmuz. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Amusementsmuziek (gr.). 23.35 Zangrecital met orkestbegeleiding: Ierse liederen. 23.55-24.00 Nieuws. Zo won hij o.a. in de winter van 1956 tijdens dis trictsschoolwedstrijden met glans de erebeker en werd op 10 februari 1959 kampioen van Hellendoorn-Nijver dal, toen hij aldaar studeerde. Het was toen nog niet in Karstens' hoofd opgekomen om wielrenner te worden. Toch kroop hij op de racefiets. „Louter als indoor-training voor de schaatssport", vertelde een lachende Gerben. In het voorjaar van 1959, met zijn eerste landbouwdiploma op zak. kwam Gerben terug in Leiden en nam toen het besluit om lid te worden van „Swift". Praktisch zonder ervaring startte hij als nieuweling op 27 juni in zijn eerste wedstrijd te Kortenhoef en bereikte als elfde de meet. Grote suc cessen wanen nog niet voor hem weggelegd, want verder dan een aantal 2de plaatsen kwam hij niet. Al twee jaar grote successen IN VERBAND MET ZIJN STUDIE te Voorhout kon Gerben bijna niet trainen voor het seizoen 1960 Toch was zijn eerste optreden te Breda (2e Paasdag) een groot succes, want onze stadgenoot boekte zijn eerste zege En zo bleef het bijna doorgaan. De ene zege na de andere schreef hij op zijn naam. In Rot terdam (op 1 oktober) sloot hij het seizoen af met een indrukwekkende rit in stromende regen en ze gevierde met ruim één ronde voorsprong. En het was typerend, dat er vele overwinningen bij waren met flinke voorsprong behaald. Ditzelfde seizoen werd hij nieuwelingen-kampioen van Zuid-Holland en uitge roepen tot de regelmatigste in zijn categorie van Nederland. ALS AMATEUR DIT WAS VOOR GERBEN het sein om over te stappen naar de amateurs. In de winter van 1960 1961 kwam van de KNSB zijn keuze in de Neder landse B-ploeg en Gerben bond toen in Insell (Zuid- Duitsland) de gladde ijzers onder. Hij kwam ook in de schaatssport tot goede resultaten en zoals bekend werd de vechter Karstens in de afgelopen winter uit verkoren in de Nederlandse A-ploeg en vertoefde ge ruime tijd in Hamar en andere schaatscentra. Deed o.a. mee in de drielandenwedstrijd op de Edenbaan te Amsterdam en werd achter Rudi Liebrechts tweede tijdens de militaire schaatskampioenschappen. Omge keerd werd de Vlaardinger enkele weken geleden 2de achter Karstens tijdens de militaire wegampioen- schappen te Oldebroek. In de twee seizoenen dat de sympathieke Gerben nu als amateur fietst zijn de successen niet meer te tellen. Ook in internationale koersen o.a. te Frechen en Hannover sprak hij een geducht woordje mee. Het afgelopen seizoen, waarin onze stadgenoot de bases legde voor Salo, reed hij in tegenstelling tot vorig jaar, voor zover de militaire dienst het toeliet, in vele grote klassiekers mee en rijdt o.a. samen met de natio nale kampioen Cor Schuuring voor Jabo. Een bijzon der sprekende zege boekte Gerben in de zware klas sieker „De Ronde van Limburg" en tijdens de pro vinciale kampioenschappen van Zuid-Holland werd hij achter Maarten Breure (R'dam) fraaie tweede. In de „Omloop van de Kempen" finishte hij achter Cees Lute als derde, de „Kersenronde" als 7de, won er tussendoor tweemaal een ronde in Den Haag en de sterk bezette Ronde van Badhoevedorp. De overige klassiekers reed de sterke Karstens steeds vooraan en zat steeds in de prijzen, o.a. te Chaam en de Ronde van Midden-Zeeland. Ook zijn uitstekende klassering tijdens de nationale kampioenschappen te Zandvoort ligt nog vers in het geheugen, evenals zijn prima rijden in Italië vorige week zaterdag bij de wereldkampioen schappen. PLANNEN ZIJN VERDERE PLANNEN: nog enkele grote klas siekers rijden, o.a. in het kader van het Pellegrino- klassement, ook in het buitenland. Dan een poosje rust en de schaatssport roept weer. Want, óók het komende winterseizoen is Gerben weer present om mee te dingen naar de hoogste schaatseer. FRANS VAN DER NAT HILVERSUM II. 298 ra. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VP RO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00- 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Lichte ochtendklanken gr. (Om 7.30 Van de Voorpagina, praat je). 8.00 Nieuws en Socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muz. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne orkestmuz. (gr.). VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Blaastrio: moderne muziek. 11.40 Hammond- orgelspeL AVRO: 12.00 Dixielandor- kest. 12.20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Draaiorgelmuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble met zangsolisten. 14.00 Kerkorgelconcert. 14.25 Voor dracht. 14.45 Sopraan en piano. 15.05 Ga er eens even voor zitten: a. Z'^g met ons mee. b. Vogelkwartier, hoor spel. VARA: 16.00 Oude muziek (gr.). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Italiaans ensemble met zangsolist. 17.25 In strumentaal kwintet: lichte muziek. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Dansor- kest en zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.C0 Kamermuziek (gr.). 19.55 Er op of er onder, lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Uit de lijst, radioportret. 20.20 Pianorecital: moderne er> klassieke muziek. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, rondetafelgesprek. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, gevarieerd programma. 21.45 De negende dag, klankbeeld over de strijd rondom de nieuwe verdeling van de Nederlanse grond. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Voor het eerst naar de middelbare school, ge sprek. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. 20.20 De Bezetting, tiende af levering van ie serie dokumentaires over Nederland in de Tweede We reldoorlog. AVRO: 21.25-22.15 TV- film. NAN ASQUITH 27 Liz zelf voelde zich verre van vre dig. Roger scheen altijd deze uit werking op haar te hebben. Door haar tot het uiterste te prikkelen. We zul len nooit met elkander kunnen op schieten, besloot Liz, terwijl zij en Blackie door Fishpoolstreet langs een omweg terugwandelde naar de stal len. Dat is eenvoudig niet moge lijk. Wij zijn olie en water ik kan dat feit maar beter onder de ogen zien en hem zo veel mogelijk uit de weg blijven. Nadat de eerste stijfheid enigszins was verdwenen, liep de pony nu al veel gemakkelijker. Liz klopte hem op zijn nek. Je voelt je al veel beter, hè? Als alles goed gaat, zul je volgende week weer netjes je werk kunnen doen. Roger's auto was van het elf ver dwenen. Dat was een opluchting. Liz bracht de pony weer op stal, sloot Vertaling: J. A W. van Hacht de deur, draaide zich snel om, toen zij voetstappen op de stenen achter zich hoorde. Een gevoel van vreugde en geluk doorstroomde haar, toen zij Geoff's slanke figuur op zich zag toekomen. Hallo liefje. Ik was daarnet al hier, maar iedereen scheen weg. Ik wilde je even spreken. Liz opende de deur van de kliniek. Kom binnen, Geoff. Hayward er niet? Liz glimlachte tegen hem. Neen, gelukkig niet. Zij schudde misprijzend het hoofd. Hij heeft me net weer op mijn plaats gezet. Wat ik ook doe schijnt in zijn ogen verkeerd te zijn. Geoff nam haar handen in de zijne en trok haar naar zich toe. Vergeet hem maar hij is gek. ik wilde wel, dat ik zijn kans had om de hele dag naast jou te werken. Dat zou heerlijk zijn. Hij keek haar diep in de ogen. Even dacht Liz, dat hij haar zou gaan kussen. Dan liet hij haar hand weer los, terwijl hij met een plotselinge verlegenheid zei: Luister eens Liz over mor gen Ja, Geoff? De hele week had Liz een „morgen" gedacht. De dag, welke zij met Geoff zou doorbrengen. Elke morgen, zodra zij wakker werd, had zij gedacht vandaag is het dinsdag, nog maar vijf daagjes! Donderdag, nog maar drie! Enzovoort. Tot aan zaterdag, toen de dag van morgen heerlijk dichtbij was gekomen. Geoff zweeg even. Lieveling, ik vind het ellendig, maar ik ben bang dat ik je zal moe ten vragen onze plannen voor zon dag uit te stellen. Het spijt me heel erg. Er is er is iets tussengekomen. Een een zakenkwestie. Snel ver volgde hij: De een of andere kerel komt een van mijn paarden kopen. Er volgde een kort zwijgen. Liz had het gevoel, dat haar hart ver anderd was is een zwaar blok lood. Zij kon de zucht van teleurstelling on mogelijk geheel onderdrukken. Oh, Geoff. Het kostte haar grote inspanning om haar stem rustig en onverschillig te doen klinken toen zij vervolgde: Het spijt me natuurlijk heel erg. Maar ik ik begrijp het. Zij keek hem aan, sloeg dan haar ogen neer. Geoff zou de smekende blik in haar ogen zien. Hun heerlijke dag. De gelukkige zondagmiddag, waarvoor zij samen plannen hadden gemaakt. Zij kon zich niet weerhou den er hoopvol aan toe te voegen: Ik ik veronderstel, dat dat op zondag moet gebeuren? Ik bedoel, kon die man vandaag niet naar je paarden komen kijken, of of mor genochtend? Geoff was druk doende een sigaret aan te steken. Ben bang van niet, liefje. Het is nu eenmaal zo. En ik kan me niet veroorloven de kans om zaken te doen voorbij te laten gaan, na het geld, dat ik in die paarden heb gesto ken. Natuurlijk niet, zei Liz. Ik weet, hoe belangrijk het voor je is. Zij glimlachte met een weemoed, waar zij zich zelf niet van bewust was. En ik hoop, dat je goede za ken zult doen, Geoff. Geoff's glimlach was even warm als zij maar had kunnen verlangen. Dank je, Liz. Je neemt het reuze sportief op. Maar zo ben je altijd, dat is een feit. Ik zal ons uitje op morgen zeker missen, maar ik weet al wat ik doen zal. Als ik een goede ver koop afsluit, gaan wij het op een avond in de komende week met een dinertje in de Raven vieren. Wat zeg je daarvan, engel? Liz onderdrukte het spijtige ge voel, dat „een avond in de komende week" nog akelig ver weg leek nadat zij zich op morgen verheugd had. Dank je wel, Geoff, dat zou ik heerlijk vinden. Zij aarzelde, toen zij zich Geoff's financiële moeilijkheden herinnerde. Dat wil zeggen ik bedoel Geoff's luchtige toon onderbrak haar. Ik weet wat je bedoelt! Je bent een schat, Liz. Maar ik beloof je, dat ik niet mijn hele winst zal opmaken aan een eenvoudig etentje voor twee in het hotel. Ik zal je na het week end opbellen. Moet de huid nog niet verdelen voor de beer geschoten is, niet waar? Hij kwam een stap dichter op haar toe, terwijl hij vervolgde: Ik moet nu maken dat ik weg kom, liefje.... Hij zweeg plotseling toen het geluid van een dichtgewor pen autoportier 'tot hen doordrong. Ik zal je wel bellen, Liz. Tot ziens, en het spijt me werkelijk heel erg, dat ik onze afspraak heb moeten af zeggen. Dag Geoff. Liz keek hem na terwijl hij naar buiten ging. Een seconde later be trad Roger de kliniek. Hij wierp een donkere blik op haar, terwijl hij op de medicijnkast toetrad. Wat moet die Rydham hier op dit uur van de dag rondhangen? Kwam hij voor zaken? Liz schudde het hoofd. Zij was te zeer teleurgesteld over haar bedorven zondag om iets vreemds te zien in Roger's onverwachte terugkeer. Hij had een boodschap voor mij Iets persoonlijks. Roger's frons werd dieper, terwijl hij met een ongeduldig gebaar van zijn hand diverse flesjes en potjes opzij schoof. Ik wilde wel, dat hij er eens aan dacht dat het niet alleen zijn eigen tijd is, die hij verknoeit. Toevallig is het ook onze tijd. Liz had het gevoel, alsof zij een zwepslag ontving. Insinueer je misschien, dat ik de tijd van de firma verknoei? Ik kan je verzekeren, dat Geoff niet langer dan vijf minuten hier binnen was. Het komt allemaal enkel, omdat je zulk een hekel aan hem hebt. Als als het iemand anders was een een patiënt, of of een vriend van jou of van mr. Jordon, zou je zelfs niet merken, dat ze hier waren.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12