k ROXYde ras-sigaret r* puur voor uw genoegen WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 \*c ■^^^^^MGEMEENTE LEIDEN^H^^mm Bij de Psychiatrische Inrichtingen „ENDEGEEST" c.a. te OEGESTGEEST kunnen worden geplaatst: ASSISTENTE tevens waarnemend hoofd van de huishouding. ASSISTENTEN in de huishouding voor EETZAAL CENTRALE KEUKEN ALGEMENE DIENST Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring. Aanstelling geschiedt in de rang van: 1, assistente min. ƒ371,71 en max. ƒ515,33 bruto per maand of 2e assistente min. ƒ251,33 en max. ƒ407,62 bruto per maand. (exclusief huurcompensatie 1960). Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de Personeelsafdeling van ge noemde Inrichtingen. <2? Postzegelverzamelaars. Wordt lid van onze rond- zënddienst. Geen lidmaat schap, geen contributie, geen kosten. Wel gratis maandbericht en korting! Vraagt inlichtingen. Van Leeuwen's postzegelhandel Lokhorststr. (Pieterskerk gracht). Voor het verrichten van lichte magazijnwerk- zaamheden vragen wij een accurate en ijverige MAGAZIJNBEDIENDE in de leeftijd van 1518 jaar. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan de afd. Personeelszaken van de J LEIDSE ONDERWIJSINSTELLINGEN Oosterkerkstraat 11, Leiden. 1 G? Maag van streek? Risp maagtabletten helpen di rect, ook bij zuurbranden! 32 Risp tabL f 1. fS" Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00, centrifuge 1.50 en 1.75, wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. Het Nederlands Instituut voor Praeventieve Genees kunde, Wassenaarseweg 56, Leiden, vraagt voor de afdeling Statistiek, Sectie Me chanische Bewerkingen, een INTELLIGENTE MEDEWERKER Leeftijd: 1618 jaar. Opleiding: Bij voorkeur Mulo. Zijn taak omvat de bediening van onze I.B.M.-pons- kaarten-apparatuur. Hij zal in de gelegenheid gesteld worden om de be nodigde I.B.M.-cursussen te volgen. Geboden wordt een interessante en afwisselende werkkring. Schriftelijk aanmelden aan bovenstaand adres. G? Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van St. Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. fg Jac. de Mooy, Rijksged. voetspecialist en pedicu re. Spreekuren dagelij ks van 3-5 uur en van 7-8 uur n.m. In de morgenuren ook aan huis, aanvragen voor 10 uur 's morgens. Spie gelstraat 13, tel. 34859. <2* Voor inwoning hebben wij speciale aanrechtbla- den met gootsteen, tegel bodem, koperen plug. Dit in zeer voordelige prijs. Fa. Jac Arnoldus en Zoon Minnebroedersgracht 9, tel. 21510 en 24166. Personeelsvervoer geen probleem Wij hebben nog te huur 3 VOLKSWAGENBUSJES Voor maandag t.m. vrijdag en voor langere ter mijn. Zeer aantrekkelijk tarief. U belt: 32862. G? Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk. Koopt U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart. Lange Pie terskerkkoorsteeg 24. tel 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, teief. 34403. G? Stofzuigers v.a. 115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij 25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden. G? Auto. Te koop gevraagd ruime auto of stationcar. Gaarne brieven met op gaaf van prijs enz. onder no. 4618 bur. v. d. blad. Moderne mensen wil len een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten di vanbedden enz. vindt U bij De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51. Leiden. GT Wie kan mij helnen aan 'n moderne wandelwagen. Brieven aan Jac. Zandber gen, Schenkelweg 10, Zoe- terwoude. G? Autorijden leren Frans Godaijn erkende rij school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. G? Eerste 10 rijlessen voor ƒ47.50 in de nieuwste Re nault Dauphine '62. Gedipl instr. Erkende bondsauto- rijschool „Irene" Lammen schansw. 80, Leiden, 'elef 31949, b.g.g. 01729—286. G? Colporteurs (trices) ge vraagd voor de huis aan huis verkoop van artikelen vervaardigd door blinden, invaliden en mindervali- den. Brieven: Joost v. d. Vondellaan 45 te Zeist. GT Autorijschool Stallinga met F.N.O.P. en VAMOR- dipioma rijdt met Peugeot 40' (ook 's avonds). Was- straat 4, tel. 24949. GT Kredieten tot ƒ.4000. voor aankoop meubelen, woningtextiel: Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. G? Behangwerk. Wilt (J uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. G? Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed: lepels, vorken, messen, glaswerk, enz. enz. Het Emaillehuis, Haarl.straat 160-165B. JHï rhheS vr^Ta^bü ALPHEN AAN DEN RUN beschikking van H.M. de Koningin en op voordracht van de minister van justitie, de gouden eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau kreeg opgespeld. Het was burgemeester Van Kno- belsworff, die de heer Van der Laan Adjudant Van der Laan (Sassenheim) nam afscheid van politie „BURGERIJ" GETUIGDE VAN SYMPATHIE Tijdens een receptie, hem aange boden door het gemeentebestuur, nam gistermiddag adjudant H. G. A. van der Laan afscheid van het korps der Rijkspolitie te Sassenheim, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Omstreeks drie uur werden de scheidende politiefunctionaris en zijn echtgenote door het college van B. en W. de rijk versierde raadszaal binnengeleid. Het was burgemeester Van Kno- belsdorff, die de heer Van der Laan en zijn echtgenote, familie alsmede de districtscommandant van het district Leiden, overste dr. L. J. van der Meu- len, de groepscommandanten uit het district, het corps der Rijkspolitie Sassenheim en het personeel interne dienst van het gemeentehuis ver welkomde. -Namens het gemeentebestuur was de burgemeester verheugd, deze dag van afscheid van adjudant Van der Laan lichter te kunnen maken. Hij gaf vervolgens het woord aan de districtscommandant Overste Van der Meulen. In zijn toespraak wees de heer Van der Meulen op de prettige en loyale wijze van samenwerken en de ?r- lijkheid die de scheidende functio naris, een steunpilaar van het dis trict, altijd had voorgestaan. Spreker dankte hem oprecht eng bood hem tevens de bekende enveloppe aan. 40-jarig professiefeest Zuster Odulfa opbouwen en haar zegenrijke taak voort te zetten. Zaterdag 4 augustus a.s. zal te harer intentie een H. Mis worden opgedragen in de St. Bonifaciuskerk te Alphen a. d. Rijn. als eerste van harte geluk wenste met deze hoge onderscheiding. Na de ruim 30 jaren in revue te hebben la ten passeren, hoopte spreker dat in de tijd die nu was aangebroken de scheidende politieman van een ver diende rust zou kunnen genieten om te zamen met zijn echtgenote er wat van te maken. „Nu nog in uniform van gezags drager, zult gij op deze dag kennis maken met velen uit de burgerij die hun sympathie willen betuigen". Namens het gemeentebestuur over handigde spr. enkele boekwerken. Namens de districtscommandanten sprak adjudant Dijkstra zijn schei dende collega toe .„Een kerel met pit" vond hij hem. Spr. bood namens alle districtscommandanten tuingereed schap en zijn echtgenote bloemen aan. Waarnemend groepscommandant J. W. van Spelde, sprekend namens de mannen die onder adjudant Van der Laan hadden gestaan, wenste hem nóg vele jaren van gezondheid toe. Geschenken en bloemen verge zelden zijn woorden. Hiermede was tevens een einde gekomen aan het officiële gedeelte. 's Avonds om zeven uur werd een afscheidsreceptie gehouden voor de burgerij. Het was tijdens deze recep tie, dat de heer A. Vogelaar, als voorzitter van het afscheidscomité, de heer Van der Laan de dank en sympathie der burgerij betuigde in woorden en geschenken. Deze laatste bestonden uit een televisietoestel met tafel, een gouden armbandhorloge en een kofferschrijfmachine. Het hoeft geen betoog, dat de heer Van der Laan in zijn dankwoord enigszins ont hutst was door hetgeen hem vandaag was ten deel gevallen. De receptie was druk bezocht en besloot een dag, waarop adjudant Van der Laan met voldoening kan terug zien. iSf*?: Zaterdag 4 augustus hoopt onze oud-plaatsgenote Zuster M. Odulfa (Margaretha Goedhart) in haar ge liefde missie op Sumatra, haar 40- jarig professiefeest te vieren. Na eerst gedurende enige jaren, hier te lan de, in verschillende huizen van de St. Jozef-congregatie werkzaam te zijn geweest, vertrok zij naar de mis sie op Sumatra, waar zij nu reeds 32 jaar werkzaam is. In die 32 jaar is zij een half jaar in haar vader land terug geweest, om te herstellen van de gevolgen van het concentratie kamp tijdens de Japanse bezetting, waar zij gedurende 3 jaar en 8 maan den met vele anderen, de gruwelen van het kampleven moest ondergaan, waar leed, onrecht en honger hoog tij vierden. Gelukkig kon zij na herstel de „hand weer aan de ploeg slaan", en vertrok zij weer naar haar geschon den missie, om haar weer te helpen Rob Hoffman door werkgever ontslagen Rob Hoffman, de succesvolle Ne derlandse werper, die zondag tot de beste werper van het Europese honk- baltoernooi werd uitgeroepen, is door zijn werkgever ontslagen. De Bussumse sportman, die vóór de Europese kampioenschappen, twee weken vakantie had genomen bfj de Amsterdamse textielfirma, waar hij als kantoor- en magazijnbediende werkzaam was, had zich vorige week vrijdag bij zijn baas moeten terug melden. Hij verzuimde dit. Naar hij ver klaarde is hij dit vergeten door de spanning vanwege de ziekte van Her man Beidschat. Hoffman geeft zijn nalatigheid en het verzuim er enkele dagen bij te vragen grif toe, maar hij vindt het onsportief, dat zijn werk gever met ontslag gereageerd heeft. Hij denkt er daarom niet aan terug te gaan naar zijn werkgever, bij wie hij 2Vs jaar in dienst was. De oud-collega's van Hoffman stuurden een gelukstelegram. MIJN GEDEMONTEERD De mijnopruimingsdienst van de Marine heeft vanmorgen buiten de haven van Breskens 'n magnetisch- akoestische mijn van omstreeks 1000 kilo gedemonteerd. De mijn was en kele dagen geleden opgevist door de „Breskens 15". Het vissersvaartuig had de gevaarlijke vangst buiten gaats, bij de strekdam, gedeponeerd. Als voorzorgsmaatregel werd van morgen het haventerrein ontruimd. FINE U.SA.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 16