ZATERDAG 28 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 OPRUIMING diverse modellen overjarige en licht beschadigde NAAIMACfflNES Allen met volledige garantie en gratis les. MEERPOEL BREESTRAAT 171 TEL. 24815 (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad - in vakantiestemming - werkte agenda vlot af Sslechts 13 van de 19 raadsleden woonden gisteravond de open bare vergadering van de Alphense gemeenteraad bij, die bovendien nog werd geleid door de loco-burgemeester, de heer J. van den Berg, omdat ook burgemeester Bruins Slot met zijn Friese tjalk ergens op een der Nederlandse meren verblijft en dit keer daarom de raad de raad heeft gelaten. Veel belangrijke besluiten vielen er trouwens niet te nemen, terwijl de voorstellen, die het college indiende alle na ampele besprekingen werden goedgekeurd. PRO PATRIA OP VIERDAAGSE Aan de Vierdaagse te Nijmegen is o.m. ook deelgenomen door een pe loton van het Leidse „Pro Patria". De studenten, die de eerste dag met 12 man op stap togen, hebben met dit aantal ook de eindstreep gehaald op de vierde dag. De Leidenaars ver overden hiermede voor het eerst se dert vier jaar weer de groepsprijs. „Pro Patria" nam deel aan de militai re mars, d.w.z. gepakt en gezakt iede re dag veertig km. De Leidse stu denten werden in triomph Nijmegen binnen gevoerd door de drumband „Crescendo" uit Hillegom. Aan de meet was het Collegium ter verwel koming aanwezig. BOSKOOP Geslaagd Onderstaande leerlin gen van de Chr. ULO school slaag den voor het diploma machineschrij- ven: A. Goudriaan, G. Henstra, H. den Hertog, A. den Hollander, G. Hoogendoorn, H. Jonker, H. Kees maat, M. Kerkhoven, I. v. Klaveren, H. Koning, T. v. d. Laan, N. Madern, C. Houdijk, A. Splinter, A. Maat, A. v. d. Pol, J. Tijsterman, B. v. d. Vel de. Voor het diploma A met wiskunde: D. v. d. Geur, J. Huisman, G. v. d. Kooy, J. van Osnabrugge,. C. van Os- nabrugge, A. Paling en T. Westdijk. Voor het diploma A met Midden standsdiploma: G. Boer, C. Boon, M. Felix, D. Grootendorst, A. Hoogen doorn, A. Madern, R. Schout (Reeu- wijk). Voor het diploma Mulo B. H. van Tol. Voor het diploma costuummnaai- en slaagden onderstaande leerlingen van de modevakschool bij de Eerw. zusters Ursulinen: A. Koemans, M. v. d. Maat, M. Pannebakker, R. Overes, A. v. Jaarsveld, R. v. Leeu wen, E. v. d. Poel, N. den Dunne, I. Nieuwesteeg, E. Moerings, L. Ver geer, N. Vergeer, R. v. Koulil, N. Sna- bel, H. Binken, G. stigter, C. Houdijk. Voor costuumnaaien B: T. Verkleij, J. Vergeer, N. Grootendorst, A. Moe rings, R. Houdijk. Huwelijken: F. F. J. Favre en I. Kranenburg; E. J. de Hoogerbrug en S. G. de Groot. Geboren: Katinka Petronella Maria d.v. J. G. de Wit en M. A. Verleun; Marina, d.v. M. Voskuilen en K. J. van Klaveren. LEIDSE AGENDA TENTOONSTELLINGSAGENDA Stedelijk Museum „De Lakenhal" Oude Singel 28. Van 28 juli-20 aug.: Het tulpenmotief in de Turkse kunst, t.g.v. het 350-jarig bestaan van de Turks-Nederlandse diplomatieke be trekkingen. Rijksmuseum van oudheden, Ra penburg 28 Tot 19 aug.: Glas uit de oudheid. Rijksmuseum voor volkenkunde, Steenstraat 1 Tot 15 okt.: Naar wijder horizon. FILMS IN RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE Morgen, zondag, worden in het Rijksmuseum voor Volkenkunde (half drie) een tweetal films over India gedraaid en wel „Zwaardvech ters van Malabar" en „Vissers van Bombay". BIOSCOPEN De films in de week van 27 juli tot 3 aug. zijn door de Kath. Film Con trole als volgt gekeurd: Trianon „Flower Drum Song", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 u. Casino „Kop op handen thuis", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Dagelijks 2.30 uur Popye-Festival. Lido „Zorg, dat je er bij komt", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Luxor „The young ones", alle leeftijden. Dgd. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Studio „The general", alle leef tijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Rex „Het verraad der Tartaren", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Green way (Voorschoten) »^r" zan en zijn vijanden", 18 jaar. (vrijd. 8.15 u.; zat. 7 en 9.15 u.; znd. 4 u.). „Psycho", 18 jaar. (Zond. 7 en 9.15 u.; maand, woensd. en donderd. 8.15 uur). Stichting van schoolinstructiebad wordt voorbereid Zo ging de raad o.m. akkoord met het voorstel een bedrag van 10.000 beschikbaar te stellen ter voorbe reiding van de stichting van een over dekt schoolinstructiebad. De leden juichten dit voorstel algemeen toe, terwijl de heer H. Brokaar erop wees, dat een dergelijk bad in ons water rijke landje hard nodig is en uit stekende diensten zal bewijzen. Over de plaats waar en de bouw ervan zullen de raad zo spoedig mogelijk voorstellen worden gedaan. In de gymnastiekzaal van de G. V. „Hou-Vast" zal een heteluchtver- warming worden aangelegd waarvoor de raad een bedrag van f 3000 be- schikkbaar stelde. De heer Brokaar betreurde het, dat de regering in Den Haag zo weinig bouwvolume voor gymnastiekzalen beschikbaar stelt, iets, waar juist ons land bij andere landen zo achter staat. Op een vraag van de heer Brokaar zei de heer Van den Berg dat er thans twee aanvragen voor gymnastieklokalen voor Alphen a.d. Rijn lopen, maar dat er voorlopig nog geen kans bestaat dat deze zul len worden ingewilligd. Vandaar het voorstel aan de raad de „Hou-Vast"- zaal een meer moderne verwarming te geven. Ten aanzien van de vaststelling van de bouwverordening voor de bebou wing en gebruik van gronden in de bebouwde kom der gemeente, ver zocht de heer Gesman bij voorko mende gevallen soepele toepassing van deze verordening. De heer Duin vond het wat grie- ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO VERNIELD NA KLAPBAND Gistermorgen omstreeks kwart voor tien verloor een autobestuurder uit Zoetermeer juist ter hoogte van de Genie in de Hoorn de macht over het stuur van zijn auto. Hierdoor reed de wagen met grote vaart over de middenberm, ramde daar een lichtmast van het voetstuk, schoof vervolgens de andere rijbanen over, rakelings langs een lantaarnpaal om tenslotte tegen het hek van de be- tonfabriek van Oosthoek tot stilstand te komen. De bestuurder die er wonderlijk genoeg met de schrik af kwam, ver klaarde dat hij een klapband kreeg. Zijn wagen werd vrijwel totaal ver nield. BOSKOOP Gevonden voorwerpen Horloge (nikkel) met defect bandje; jongens jas, rijwielpompje, twee sleutels aan ring, paar dameshandschoenen, con tactsleuteltje van motorrijwiel. In lichtingen bij de Rijkspolitie zater dags tussen 14 en 16 uur. Geslaagd Voor het diploma VGLO en lingerie slaagden onder staande leerlingen van de St. Jozef school: Willy Benschop, Joke Did- den, Fridie Gerts, Lenie van Heve lingen, Anneke v. d. Hoorn, Lenie Houdijk, Ank v. d. Laan, Elly Luiten, Riek, Rodenburg, Marianna Steenka mer, Ata Toor, allen Boskoop. Jean ne Brugman, Lid wier. de Frankrijker, Corrie Hoogeveen, Nel Loomans en Willy Rietveld uit Hazerswoude, Jo ke v. Leeuwen, Thea v. d. Made, An neke Verkleij en Corrie v. d. Werf uit Reeuwijk. Voor het VGLO-diplo- ma slaagde Riet Stolwijk uit Hazers woude. LEIDERDORP Geslaagd Voor het examen M.O. tekenen akte A is geslaagd de heer H. Onrust. zelig het college zoveel zeggenschap te geven als de verordening toelaat. Nadat de heer Van den Berg verze kerd had, dat het gaat om een voor lopige regeling en bevriezingen van de bebouwingen in de kom der ge meente en het eventueel opslaan van allerlei ontsierende goederen, ver klaarde de raad zich akkoord met het voorstel. Grondaankoop De raad besloot tevens akkoord te gaan met de voorstellen tot grond aankoop gelegen ten noorden van de Oudshoornseweg en ten oosten van de Oranje Nassausingel en wel van de heer P. Nap alhier een hofstede met erf, weiland en water groot 17,81,70 ha voor 263.092 van mevr. M. J. Bregshoeff-de Bruin grond met woning en schuur groot 1.17,95 ha voor 26.050; en van C. Cramer al hier enkele percelen weiland en water groot 4.58,49 ha voor 51.000. Voorts werd met de heer A. A. van Bruggen overeenstemming bereikt over de ontbinding van de pacht ter zake van in 1961 aangekochte eigen dommen van mevrouw Bruijnes Binnendijk zulks onder betaling van een schadevergoeding door de ge meente groot 34.565,60. De raad verklaarde zich eveneens akkoord met de voorstellen tot het aanbrengen van verbeteringen en vernieuwingen aan enkele scholen. Aan het bestuur van de polder Rij- neveld zal een extra bedrag van 1000 worden verstrekt voor verbe tering van de Groeneweg, zodat dit bestuur over 1962 een bedrag van 1600 zal ontvangen. Nadat een onder leiding van de heer Honout staande commissie de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden had nagezien en de heer Honout als rapporteur verslag had uitgebracht sloot de heer Van den Berg deze vergadering. BODEGRAVEN KJB De leden van Kath. Jong Bodegraven kwamen in hun befaam de „Kras" bijeen om hun jaarlijkse huishoudelijke vergadering te hou den. Good Old Tom had de touwtjes in handen. Op de agenda stonden punten die van direct belang heetten te zijn voor het to be or not to be van de vereniging. De drukbezochte vergadering be gon - as a ruble - een uur later dan aangekondigd was. N? opening en no tulen las de voorzitter het jaarver slag van de hand van Toos (zo'n grote hand!) Vrijwel geslaagd werd 't genoemd, omdat meer was voorgeno men dan uitgevoerd (hooi-vork). Toos belastte zich met het uitbren gen van het financieel verslag d.w.z. de penningmeester, zwervend in dias pora, liet zich verontschuldigen. De bestuursverkiezing bracht de herverkiezing var. Herman Techni cus, terwijl Ben Mike zal vervan gen. Door de bestuursuitbreiding kwamen Ben Smith en Arie achter de groene tafel, waarop Heineken al vele kringen had getoverd. Ampele besprekingen omtrent het gebruik van Kras vergden lange tijd. Het re sultaat was, dat Kras voortaan alleen door de KJB gehuurd zal worden, met recht van onderverhuur, (voor bruiloften en partijen). Alleen leden hebben toegang. De g.a. kap. P. Hoogenbosch die speciaal voor deze avond van zijn vacantieadres was gehaald (en ge bracht) benadrukte nog even dat cul turele avonden niet op de achter grond mogen raken. De plannen voor het volgend sei zoen zullen nog nader besproken worden op een komende vergade ring. Hierna happy het end. Geslaagd Voor het examen M.O. Frans - A is te Utrecht geslaagd de heer W. C. Roest. Geslaagd Voor het Mulo-exa men slaagden te Leiden de dames A. Jansen, I. van Leeuwen, M. v. Oos- terom en Th. H. C. C. van Liempt. Eveneens slaagden voor dit examen Geboren: Cornelia M., d.v. W. Hoo- geveen-Duivestein; Franciscus M., z. v. J. Schlamann-v. Veldhoven; Rei- nier P., z.v. W. de Wit-Stevens; Jac queline M., d.v. W. van Zoest-v. d. Meer. Ondertrouwd: W. Bos en A. Poot; C. van Beekum en A. Hol; H. Praas- terink te Rheden en G. van Dam. Gehuwd: G. van Luinen en M. v. Vulpen; C. Stapper en S. Broer; M. Broekhof en H. v. Koert; T. Rus- schenberg en P. Baas. Overleden: J. Maaskant, 68 jr., echt- gen. van M. Derks; G. Kazemier, 3 jaar. KATWIJK Geslaagd Voor hef officiersexa men is aan de Kon. Mil. Academie te Breda geslaagd de heer A. L. de Jong. KOUDEKERK Geboren: Pieter Hoogendam zoon van Pieter Hoogendam en van Guurtje Dekker, Hondsdijk 15; Wilma dochter van Jan Schreuders en van Petronella Alida van Harskamp, La- gewaard 52. Schaa dub. Eindstanden van de serie-wedstrijden zomercompetitie van de Koudekerkse Schaakclub: Serie I: J. van Nieuwenhuizen 4Vi punt; G. de Wit punt; C. Reijne- veld 4Va punt; A. J. de Witte 3 p.; A. Scheer l'/a p.; G. Snater sen 1 V« p.; A. van der Meijden 1 punt. Serie II: J. de Wit 6 p.; L. van der Wulp 4»/2 p.; P. Vernet 3l/« p.; H. van Vliet 3 p.; J. Cok 2>/s p.; P. de Jong lVs p. Serie III: H. Boelee 5 p.; B. Groe neweg 4Vs p.; N. van Donselaar 4 p.; J. Colijn 2 p.; Rafain 2 p.; R. Geer lof lVs p.; E. Dorrepaal 1 p. De nieuwe indeling is als volgt: Finale groep: J. de Wit; H. Boelee; J. van Nieuwenhuizen; G. de Wit, C. Reijneveld, L. van der Wulp, B. Groeneweg en N. van Donselaar. Eerste groep: P. Vernet, A. J. de Witte, H. van Vliet, J Colijn, J. Cok, J. Rafain en G. Snatersen. Tweede groep: A. Scheer, P. de Jong, R. Geerlof, A. van der Meijden, E. Dorrepaal, J. Kruit en H. Starre- veld. Op maandag 30 juli speelt de heer B. Corts uit Leiderdorp een simul taan-wedstrijd tegen de Koudekerkse Schaakclub, terwijl op 6 augustus wordt gestart met de tweede helft van de zomercompetitie. Vierdaagselopers. De te Nijme gen gehouden Vierdaagse leverde ■twee plaatsgenoten het verlangde resultaat. De 15-jarige mej. Nel Gul- dernond liep voor de eerste maal de 4 maal 40 kilorpeter ten einde, ter wijl de heer H. Horsman, die voor de derde -piaal meeliep, de 4 maal 55 kilometer tot een goed einde bracht. Vakantiebezigheden. In het ka der van de jeugd-vakantieweek stond voor gistermorgen een voorstelling door mr. Johnie (prof. Rolandi) uit Bussum in het Verenigingsgebouw op het programma. De zaal was goed bezet en gedurende enkele uren wist mr. Johnie de jeugd op een zodanige wijze bezig te houden dat steeds de roep om herhaling klonk, hetgeen éen bewijs mag heten dat het gebo- dene in de smaak viel. Daar boven dien voldoende variatie in het pro gramma was aangebracht, was de morgen naar veler zin te snel om. In de middag werden op het ge meentelijk sportterrein atletiekwed strijden gehouden voor de jeugd be neden de 15 jaar. De uitslagen waren: 80 meter hardlopen voor jongens en meisjes van 8-12 jaar: 1. Jan Lekx 13.1 sec.: 2. M. van Bostelen 13.2 sec.; 3. G. Vergunst 13.5 sec. 80 meter hardlopen voor jongens en meisjes boven 12 jaar: G. Schellingerhout 12.2 sec.; 2. Nel Deemoed 14.0 sec. 100 meter hardlopen als voren voor de leeftijd 7-12 jaar: 1. J. Lekx 16.7 sec.; 2. A. Goud kuil 16.9 sec.; 3. A. Bervoets 17.1 sec. 100 meter hardlopen voor jongens en meisjes boven 12 jaar: 1. G. Schellingerhout 15.2 sec.; 2. Nel Deemoed, 51.4 sec. Hoogspringen voor de leeftijd van 7-12 jaar: 1. Kees Deemoed 1.40 m.; 2. J. Lekx 1.30 m.; 3. A. Rijlaarsdam 1.30 m. Als voren boven de leeftijd van 12 jaar: 1. A. Hakkenbrak 1.40 m.; 2. J. Snatersen 1.40 m.; 3. G. Schellinger hout 1.35 m. 200 meter hardlopen voor de leef tijd tussen 7 en 12 jaar: 1. Lekx 25.6 sec.; 2. Herman Ho- genes 25.9 sec.; 3. Wim van Vegten 26.2 sec. 350 meter hardlopen voor personen boven 12 jaar: 1. Gerrit Schellingerhout 1 min. 4.8 sec.; 2. Kees Dissel 1 min. 4.9 sec.; 3, J. Snatersen 1 min. 5.0 sec. Verspringen voor personen tussen 7 en 12 jaar: 1. Jan Lekx 3.60 m.; 2. Kees Dee moed 3.50 m.; 3. Marry van Boste len 3.50 m. Idem voor boven de 12 jaar: 1. A. van der Meijden 4.25 m.; 2. Jac. de Wit 4.20 m.; 3. J. Sn-+ersen 4.10 m. Voor alle nummers was de deelname groot. In de avonduren werden atletiek wedstrijden gehouden voor personen boven de leeftijd van 16 jaar en ouder. Ook hiervoor bestond grote belangstelling. De uitslagen van deze wedstrijden waren: 80 meter hardlopen: 1. J. Corts, 11.5 sec.; 2. H. Boelee 12.2 sec. 200 meter hardlopen: 1. J. L. Paling 34.8 sec.; 2. J. de Wit 35.8 sec.; 3. G. Molema 39 sec. 500 meter hardlopen: 1. Adr. Zwëeris 1 min. 43.8 sec.; 2. F. Dorrepaal 1 min. 45.8 sec.; 3. H. Boelee 1 min. 46 sec. Hoogspringen: 1. J. Corts 1.55 m.; 2. C. de Wit I.45 m.; 3. Groeneweg 1.40 m. In verband met de invallende duister nis moest het nummer verspringen worden uitgesteld tot aanstaande dinsdag. HAARLEMMERMEER Geboren: Petrus Joannes Benricus Maria z.v. C. M. L. A. Drieman en C. M. Brink; Anita Jolanda d.v. J. Ver steeg en T. C. E. Spijker; Maria He lena Francisca d.v. A. M. Milatz en F. C. Kuijer; Theodora Joanna Alida d.v. W. C. v. Nobelen en M. A. Zon neveld; Ingrid d.v. L. M. v. Veen en H. Vledder; Martinus z.v. R. P. van Goethem en M. M. de Booij; Willem z.v. W. Schagen en L. Krook; Paul z.v. W. J. Holl en M. G. A. v. Dam; Gerda d.v. G. J. Vonk en A. Weg man; Wijanto z.v. Harsono en M. v. We9ten; Maria d.v. C. G. Honcoop en H. A. Maliepaard; Renatus Gerard us Rudolf z.v. P. E. Süter en A. T. Bosch; Alfons Manfred z.v. W. de Ja ger en M. v. d. Broeke; Johanna Ida d.v. A. H. Verhoeven en H. W. Wil- lemse; Irma Jokanda Maria d.v. F. A. de Ruijter en J. A: Genee; Gus- taaf z.v. A. A. de Vries en P. M. L. de Graaf f; Ingrid d.v. J. J. v. Dijk en L. Tilkema; Elisabeth Maria d.v. J. G. M. Wijlens en J. A. C. v. Roer- mund; Jan Willem z.v. S. Dooije- weerd en D. Hofmijster. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Does wijk 28 j. en Cato Sarina Spaar garen 26 j.; Cornelis Jacob Zwirs 22 j. en Chtharina Maria v. d. Water 18 j.; Pieter van Gameren 23 j. en Hendrika v. Pelt 23 j.; Willem Carl Kragt 26 j. en Marohien Blom 21 j.; Geratrdus Wilhelmus Ignatius Pom pen 34 j. en Pietertje Breure 38 j.; Petrus Adrianus v. Aken 24 j. en Jo hanna Maria Hoek 23 j.; Jacob Tuik 27 j. en Abrahamma Cornelisse 25 j. Gehuwd: Cornelis v. d. Burgt en Gretha Janna Jager; Marinus Ber nard v. Leeuwen en Marijtje Hoge- veen; Peiet v. Steeg en Martijntje E'lizabet Troost; Bastiaan Vervloed en Geertje Wittekoek; Jan Koppe naal en Adriana v. Splunter; Jaco bus Jozef Bergman en Johanna Ca- tharina Karstens; Willem Johannes Wakker en Maria Catharina Smit; Wilhelmus Antonius v. d. Zwet en Anna Cornelia v. Schie. Overleden: Harmen Cornelis de Rijk 72 j., w.v. E. Harp; Dina Maria Plok 55 j., e.v. S. Bokhorst; Johan nes Lambertus de Boo 60 j., e.v. H. A. de Hoog. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). Zeeleeuiv in de ljssel De -politie te Rheden werd gealarmeerd dat er een zee leeuw in de IJssel zou zwem men. Toen men een kijkje ging nemen, bleek dat de tip geen grap was maar werkelijkheid. De rijksbakenmeester heeft po gingen gedaan het beest te van gen, doch is daarin niet ge slaagd. Tot dusver is de zee leeuw nog niet gevonden. R.K. VAKANTIEBEZIGHEDEN: Programma voor de week van 30 juli t/m 3 aug. HERENSINGEL MAANDAG 30 JULI 9 uur Alexanderstraat zwemmen. 2 uur allen film. DINSDAG 31 JULI 9 uur Alexanderstraat allen brood en drinken rnee Noordwij kerhout. WOENSDAG 1 AUG. 9.30 uur Alexanderstraat Groten puzzelrit per fiets potlood en papier meebrengen. Kleintjes veldspelen met prijzen allen brood en drinken mee. DONDERDAG 2 AUG. 9.15 uur Alexanderstraat Luxor daarna openluchtspelen Kikkerpolder. Allen brood en drinken VRIJDAG 3 AUG. 9.30 uur Alexanderstraat groten fietstocht brood en drinken mee. Kleintjes zwemmen 2 uur kleintjes poppenkast. HARTEBRUG 9.30 uur Romanuszaal allen Noordwijkerhout. Brood en drinken mee. 9.30 uur Romanuszaal 2.30 uur Romanuszaal film. 9.30 uur Romanuszaal alle kleintjes veldspelen met prijzen brood en drinken mee. Groten speurtocht. 9.30 uur Romanuszaal Luxor brood en drinken mee naar Kikkerpolder openluchtspel. 9.30 uur Romanuszaal zwemmen 2.30 uur poppenkast. H. PETRUS 9 uur Petruskerk allen zwemmen. 2 uur kleintjes veldspelen met prijzen. Groten fietstocht. 9 uur Petruskerk Noord wijk brood en drinken mee. Groten per fiets. 9.30 uur Petruskerk alle kleintjes speeltuin; groten puzzelrit per fiets. 2 uur kleintjes poppenkast. Groten brood en drinken mee. 9.15 uur Petruskerk Luxor 1.30 uur Petruskerk openluchtspel Kikkerpolder. 9 uur Petruskerk groten zwemmen. Kleintjes Leidse Hout brood en drinken mee. 2 uur groten legermuseum. H. LEONARDUS 9 uur Potgieterlaan DuinrelL Brood en drinken mee. Groten per fiets. 9 uur Potgieterlaan kleintjes zwemmen grote jongens vissen grote meisjes fietstocht 2.30 uur kleine meisjes veldspelen grote jongens legermuseum. Grote meisjes brood en drinken mee. 9.30 uur Potgieterlaan kleintjes speeltuin; groten puzzelrit per fiets brood en drinken mee. 2.30 uur kleintjes handenarbeid. 9.30 uur Potgieterlaan Luxor 1.30 uur Potgieterlaan openluchtspel Kikkerpolder. 9 uurPotgieterlaan groten fietstocht brood en drinken mee. 10 uur kleintjes wedstrijd Leidse Hout met prijzen 2 uur zwemmen. STICHTING „PRO AFRICA" In 's-Hertogenbosch is de stichting „Pro Africa" opgericht. Het doel van de Stichting is jonge Afrikanen, uit alle Engels sprekende delen van Afri ka op te leiden op maatschappelijk, economisch, cultureel, politiek en religieus gebied. De eerste groep van pl.m. 30 man, afkomstig uit Kenya, zal worden gehuisvest in een voor malig seminarie te Goirle (N.-B.). Als directeur van het instituut is benoemd de heer Fr. v. d. Laak. BEURSOVERZICHT VAN VRIJDAG Drukte in de oliehoek Na de zeer ongeanimeerde beursda- gen van deze week bracht de laatste dag een kleine herleving. Vooral in de oliehoek was het drukker dan men de laatste tijd gewend was. De vraag naar Koninklijke Olie blijft aanhouden en werd nog aangewak kerd door de goede cijfers van de Amerikaanse dochter van het con cern de Shell Oil Company. Daar kwam bij dat er in Wall Street een betere stemming heerste gisteren, waardoor olies in de avonduren reeds opliepen tot boven de 135,00. Van middag werd gedaan op 136,00 waarmee het hoofdfonds deze week bijna een koersstijging van 6,00 heeft ondergaan. De gehele middag werd een vrij levendige affaire in de oliehoek gedreven. Hiertoe be perkte zich overigens in hoofdzaak de beurshandel want, hoewel ook el ders de stemming wat vriendelijker was, de handel bleef in de andere hoeken nog zeer klein. Vooral ging de belangstelling uit naar Hoogovens wegens de publika- tie van de kwartaalcijfers. De netto winst is een stuk lager dan in het tweede kwartaal 1961, maar iets be ter dan in het eerste kwartaal 1962. Het is bekend, dat er reeds geruime tijd buitenlands aanbod in Hoog ovens aanwezig is. Dit bleef vandaag onder invloed van de meevallende cijfers achterwege waardoor ruimte ontstond voor een koersverbetering, die vooral vanmorgen spectaculair was. Toen immers herstelden Hoog ovens tot 572, maar vanmiddag bleef het fonds daar tien punten onder op 562, later 567. De overige internatio nale waarden lagen goed prijshou dend en iets vastei voor AKU op 363. De scheepvaartmarkt bleef onge animeerd en stil, maar Koninklijke Boot was onderhalf punt beter en Scheepvaart Unie herstelde tot 125. Veel gang zit er echrer niet in de scheepvaartfondsen. Cultuuraandelen werden voorshands prijshoudend ge adviseerd. Nederlandse Staatsfond sen hadden een opgewekter aanzien en waren eerder wat beter. De lo kale industriewaarden hadden een verdeelde markt. Aandelen Erdal werden lager geadviseerd ingevolge het tussentijdse bericht, dat melding maakt van nog altijd stijgende kos ten. Aandelen AntilliaanseVerffa- briek, die gisteren nog 119 noteer den, zakten vanmiddag in tot 105 laten. Hieraan is debet het vandaag gepubliceerde zeer teleurstellende jaarverslag, dat melding maakt van een belangrijk verlies in 1961. Voor het eerst werd vandaag gehandeld in de obligaties van de Engelse Albert Reed-papieronderneming. Deze stuk ken zijn hier uitgegeven a pari en werden vanmiddag getaxeerd op IOIV2 procent. Marktberichten R.A. VEEN, 27 juli, Bloemen Coï- villeis 37-98; Esther Read 12-33; Wirrals Supreme 22-67; Phygostegia 31-49; Goudsbloem 18-29; Segetium 16-43; Phlox 25-48; Gedetia 16-28: Ornithogalum 35- 85; Liatris 36-95; Anemonen 12-29; Dah lia's 50-1.00; Lathyrus 16-29; Leeuwen bekken 30-39; Brodiaea 7-19; Spirea 21- 42 p. bos; Am anjers 5-12; Rozen 4-23; Lelies 16-30 p. St.; Chrysainthen Delight ful! 15-27 p. st. R.A. VEEN, 27 juli, Groenten Aard beien I 38-59; Idem II 31-43 per 2'/s ons doos; Kassnijbonen I 140.00-190.00; id. II 110.00-145.00; idem stek 30.00-90.00; dubbl. stambonen 165.00-190.00; augur ken 41.00-81.00; kropsla 350-900; bospeen 10.00-28.00; waspeen 10.00-24.00; bloem kool 11.00-47.00; tomaten 26.00-47.00; tuinbonen 9.00-16.00; peulen 30.00-170.00; doperwten 50.00-62.00 p. 100 kg. RIJNSBURG, 27 juli, Bloemen Sierdistels 75-80; Segetum 29-42; idem (bont) 30-40; Phlox 45-50; Gedetia 35-50- 77; Statice Gemengd 65-70; Spirea 53-61 per bos; Colvillei 4.80-6.00; Nanus Amanda 6.50-7.50; Charm 4.50-5.80; Di verse Dahlia's Gladiolen White Herald 10.00-10.80; Cupido 9.90; Rex Fox 13.00; Strauss Memorial Day 13.00-14.00; Ge mengd 10.00-11.00; Gedetia (pel) 10.00; Wirral Suprème 6.80-7.20; Campanula 8.00-11.00; Scabiosa 4.50-5.30; Am. Anjers Sim Scarlet 12.00; Sim rose 12.00-14.00; Sim wit 11.000-13.00; Sim Carrij 10.00; Elisabeth 8.00-10.00; Harvest Moon 13.00; Tangerina 14.00-15.00; Sir Arthur 10.00- 12.00 allis per 100. Lelie Rubrum 53-60 per tak; Rozen Bac cara I 27; Chrysanten 22-25 per stuk. TER AAR, 27 juli, Groente Kas snijbonen 1.30-1.85; idem B 1.05-1.25; idem stek 0.50-1.00; stamprinsessebonen 1.50-2.05; doppers 0.60-0.70; blauwschok kers 0.50-0.75; krombekdoppers 0.50-0.70 alles per kg.; tuinbonen 0.80-1.45 per 10 kg.; tomaten A 2-20-2.60; idem B 2.20; idem C 1.70-1.90; idem CC 1.60-1.70 aUes per bakje van 6 kg; komkommers krom 0.11-0.14; aardappelen 0.17-0.23; idem kriel 0.04; waspeen 0.10-0.21; spitskool 0.11-0.19; kroten 0.27; rabarber 0.07-0.11; andijvie 0.19 alles per kg.; sla 3.60-7.00 per 100 stuks; bloemkool A 0.31-0,45; id. B 0.20-0.32; idem C 0.13-0.19; idem stek 0.10-0.11; komkommers AA 0.18; idem A 0.12-0.16; idem B 0.10; idem C 0.10; kus- sa 0.05-0.13 per stuk; bospeen 0.15-0.18; bosuien 0.07; selderij 0.03-0.08; pieter selie 0.05 alles per bos; aardbeien 0.29- 0.38 per doosje; zwarte bessen 1.28-1.90 per kg; bloemen: 0.17-0.18 per bos. KATWIJK, 27 juil, Groente Was peen A I 3.80-6.20; A II 2.20-2.80; B 1 6.10-7.20; bloemk. 6 per bak A I 28-54; A II 12-33; 8 per bak A II 12-19; bospeen 31-38; andijvie 24; sla 6.30-7; blauwsch. 91; doperwten 61; post. 25-28; kr. kist 3.90-4; uien 3.10-5.60; uien kg. 16; krom- bek 69-71; tuinbonen 13; herebonen 1.90- 2; snijbonen I 1.45-1.85; snijbonen 2 0.90- 1.25; rode kool 13; selderie 5-6; tomaten 32-48; komkommers 12-18; aalbessen 49; waspeen; 49000 kg; 22000 kg exp.; 12000 k4 ind.; bloemkool 24000; bospeen 2000.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2