DE KAARTENDANS REGEN SPELBREKER IN HILVERSUM ENGELSE SOLDAAT BEZWEKEN AAN VERMOEIENISSEN DERDE DAG VRIJDAG 27 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 de perfectie en was op alle wapens superieur, zo als bij de dames Maria Esther Bueno en Sandra Price tegen resp. Valerie Forbes en Jane Black- man. De enige verrassing in de kwart finales van het dames-enkelspel was de zege van Mary Gerson op de ge plaatste Judy Tegart: 6-4 6-3. De uitslagen waren: Heren-enkelspel, kwartfinales: Gordon Forbes (Z.-A.)-Ivo Pimentel (Venez.) 6-1 6-3; Martin Mulligan (Austr.)-Michel Olvera (Ec.) 7-5 6-4. Dames-enkelspel, kwartfinales: Jeanne Forbes (Z.-A.)-Gerda Haeusz- lein (Did.) 6-2 6-2; Sandra Price (Z.-A.)-Jane Blackman (Austr.) 6-1 6-2; Mary Gerson (Z.-A.)-Judy Te gart (Austr.) 6-4 6-3; Maria Esther Bueno (Braz.)-Valerie Forbes (Z.-A.) 6-2 6-1. Heren-enkelspel, 2e ronde: Rod Laver (Austr.)-H. Salas (Col.) 6-0 4-0 (gestaakt wegens regen). OM DE GALEABEKER Laver vluchtte voor zondvloed En met Rod Laver, kwam de regenen nog veel, veel meer. Donder en bliksem begeleidden de zondvloed, die de banen van de Hilversumse lawn tennisclub, waar deze week de internationale kampioenschappen van Nederland worden gehouden, dreigden weg te spoelen. Indrukwekkende partij afgebroken Was reeds bijna een uur eerder de partij van Maria Esther Bueno tegen de Zuidafrikaanse Valerie For bes wegens de regen voor een mo ment onderbroken, toen Laver en zijn tegenstander Salas een droog (30-40) en al werd het 40-40, de mo- heenkomen moesten zoeken, vorm- rele tik bracht Olvera op de knieën, de de bui, die zich nu ontlastte de Hij werd er zelfs dermate door ge inleiding tot een waterhoos, zoals knakt, dat hij in de tweede set, kans- llluclUi. HCUC11CIU _„cai, uulBloni we:tu Nederland zelden beleefde. De banen loos naar een achterstand van 5-0 j^'Hajer^on^^a^met'^6-l"6-4 door stonden weldra blank, maar erger werd geleid. Mulligan, die zijn te- de Duitser Eberle verslagen, was de stroom van hoger gelegen genstander in de tweede set voor In het enkelspel versloeg Evert plaatsen, die modder op de banen een smadelijke nul wilde sparen, gaf Schneider zijn Duitse tegenstander bracht. Het bleef regenen, uren lang, de zesde game prijs. Dit presentje Kreinberg, nadat de partij tweemaal en Laver, die Salas in de kortst mo- gaf Olvera nieuwe moed. Hij her- wegens de hevige regenval onderbro- gelijke tijd wilde overwinnen en vond zijn vorm en zette nu Mulligan metf"4,09ü7' karnen daarvoor zijn sterkste spel in de dermate onder druk, dat deze op zijn dubbelsneï 2^7 bSotw Krein strijd bracht, kon zijn middag verder beurt begon te wankelen. Tot 5-4 Serg en L^ibel verdoen met een spelletje kaart, kortte Olvera zijn achterstand in, Nederland leidt dus met 2-1. waar anderen zich al lang aan had- doch toen riep Mulligan hem 'n halt T„ den overgegeven. toe en besliste de strijd in rijn voor- deel- Er stonden hier twee enkelspelen op Indrukwekkend was de entree van In de kwartfinale tussen Forbes en het programma. In het eerste versloeg Laver in dit toernooi, maar door zijn Pimental was de Zuidafrikaan opper- ~e Tsiech Kaud®lk? ,de Claude de grote overmacht miste de partij het machtig, en dat Pimentel in de twee- e° he* t^e?de_Ie" strydelement, dat de kwartfinale de set van 3-0 op 3-3 kon komen, Drossart op d.iens |sj«h?seche tussen Mulligan en Olvera kenmerk- was voor Forbes geenszins veront- stander Holecek op. De cijfers waren- te. Mulligan, finalist in Wimbledon, rustend. Hij speelde het spel tot m 7-9, 7-5, 6-4. moest op papier aan Olvera geen al te moeilijke tegenstander hebben. Het pakte echter anders uit. De klei ne vechtjas bleek geenszins beducht voor de reputatie van zijn tegenstan der en ofschoon hij, door verlies van eigen service in de derde game, in de daarop volgende met 3-1 achter kwam, na 0-40 in zijn voordeel, slaag de hij erin door winst op Mulligan's komen, ^erk^spel^afrwee^riiden Na ,tweve. SU.CceSV0'le "'.andclda^n is d<»>d«dag een schaduw gevallen hield de strijd geheel open. Olvera over de Vierdaagse te Nijmegen. Een dergelijke reusachtige wandeltocht won daarna zijn eigen servicegame h°udt nu eenmaal risico's in: het weer kan tegenwerken en waar zoveel (4-5), maar Mulligan kwam terug en duizenden meelopen is altijd de dreiging van een tragisch incident. Vorig forceerde op Olvera's service in de jaar overleed op de eerste dag een Zwitser te Eist aan een hartverlamming: elfde game de doorbraak: 6-5. Gisteren bleek opnieuw een deelnemer, wederom een buitenlander, niet tegen de vermoeienissen bestand. Moreel geknakt Omstreeks 14.00 uur zakte te Groesbeek een Engelse soldaat ineen. Me- Het was echter niet dan met mede- ««he hulp was spoedig bij de hand maar onderweg naar het ziekenhuis werking van de scheidsrechter, die 1S de J°n£en overleden. Omdat de familieleden van het slachtoffer niet op het kardinale moment een cross- tijdig gewaarschuwd konden worden, hebben de Britse legerautoriteiten volley van Mulligan ingaf, ofschoon de naam van de overledene niet bekendgemaakt. Wel staat vast, dat de de bal duidelijk buiten de lijn kwam, jongen 23 jaar oud was en deel uitmaakte van een detachement van dat de Australiër de eerste set won. achttien manschappen van het regiment York and Lancaster B.A.O.R. Mulligan kwam hiermee op setpoint Toen later op de middag de overige wandelaars in Nijmegen arriveerden hingen de vlaggen daar halfstok. De Nijmeegse Vierdaagse Europese titel tweemans-zwaardboten komt in zicht van Ned. equipe In de zevende race van de strijd om het Europese kampioenschap tweemans- zwaardboten (Flying Dutchmanklacse) te Oostende is de Nederlandse combina tie Jager-Willemse als tweede geëindigd achter West Duitsland. Frankrijk werd derde en Engeland vierde. Door dit re sultaat heeft het Nederlandse team de leiding in het klassement behouden. De uitslag was: 1. West Duitsland (Kadelbach-Dielman); 2. Nederland Jager-Willemse); 3. Fran krijk (H Samuel-J. Samuel); 4. Engeland (Musto-Morgan); 5. België (J. Dupont- Y. Dupont). Na zeven wedstrijden luidt het klasse ment: 1. Nederland 4880 pnt; 2. Frankrijk 4528 pnt; 3. Engeland 3977 pnt; 4. West Duitsland 3975 pnt; 5. Zweden 2972 pnt. Jongen bewusteloos Op vrifwel dezelfde plaats viel later op de dag de 17-jarige burgerwande laar Gieseler bewusteloos neer. Hij werd in vrü ernstige toestand naar een ziekenhuis vervoerd, waar in de avond echter enige verbetering kon worden geconstateerd. DOORWEEKTE STOET Het was een dag vol beproevingen voor de wandelaars. Velen vertrokken onder onweersbuien en een trieste mot regen bleef lang op het parkoers neer dalen. Tegen de miödag werd Nijmegen geteisterd door hevige slagregens, die eveneens gepaard gingen met onweer. De wandelaars, die zich nadien kwamen afmelden waren drijfnat. Het regengor dijn dempte het gezang, maar deed het niet verstommen. Men bleef zingen, ook zij die zo optimistisch geweest waren hun regenkleding thuis te laten en in doorweekte hemden en truien bleven doorlopen. Wanneer het zulk naargeestig weer is zijn de militairen sterk in het voordeel. Zij kunnen een regenbuitje verdragen. Toch werd ook van hen het uiterste gevergd en na de afmelding stromoelden velen naar de meisjes-HBS om zich te onderwerpen aan medische verzorging. ZWAARSTE DAG De derde dag wordt altijd beschouwd als de zwaarste. De heuvels rond Groes beek vergden het uiterste en bovendien is het parkoers dan enkele kilometers langer dan op de voorgaande dagen. Als het weer dan bovendien nog met die heuvel samenspant om het de wande laars moeilijk te maken wordt het voor de zwakkeren zeer aanlokkelijk uit te vallen. Dat er desondanks slechts 58 wandelaars de derde dag niet tot een goed einde brachten, mag aanleiding geven tot hulde aan het algemene weer standsvermogen van het wandelleger. In verband met het overlijden van de Britse soldaat zijn alle feestelijkheden rond de vierdaagse voor donderdagavond - er zou onder meer een concert door Het officieuze uitvallersaantal van de derde dag, toen vele deelnemers uren later dan gewoonlijk de finish passeer den wegens de zeer slechte weersom standigheden, bedroeg 58, zodat er van daag (officieus) 11757 wandelaars voor de laatste etappe van de Vierdaagse van Nijmegen zouden starten. DE APELDOORNSE VIERDAAGSE De Apeldoornse vierdaagse-lopers heb ben het op de toch al moeilijke derde dag door de weersomstandigheden nog zwaarder gekregen, 's Morgens vroeg be gonnen de deelnemers in een zware mist en daarna liepen zij in een broeierige hitte, zo nu en dan verfrist door regen buien. De route ging over Beekbergen en door de bossen van Loenen. Jhr. mr. M. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse sportfederatie heeft een bezoek gebracht tijdens de grote rust in Beekbergen. In de laatste kilometers van hun da gelijkse tocht werden de wandelaars overvallen door hevige regens, maar de stemming bleef opperbest. Er waren op deze dag geen uitvallers. WIELRENEN RENTMEESTER DERDE IN BELG1E De Nederlandse prof-wielrenner Piet Rentmeester, is donderdag als derde ge ëindigd in een internationaal wegwed strijd, die in het Belgische plaatsje Ninove were1 gehouden. Winnaar werd de Belg Norbert Kcrkhove die de 175 km in 4 uur 30 min. aflegde. Zijn landgenoot Roger Coppen werd op één lengte tweede. De Nederlander Ad Biemans finishte als 20e. BASKETBAL De Russische Heren basketbalploeg heeft te Djakarta met 80-57 gewonnen van Indonesië. Bij de rust leidden de Russen met 39-34. DOCOSop kamp in Zundert Na de vele sportwedstrijden van woensdag, moesten de Docos-elftallen tot besluit ook nog voetballen. Twee ne derlagen en één gelijk spel was de ba lans van deze avond. Docos B verloor met 5-0 van L en S 1 en C2 moest haar meerdere erkennen in Wilhelmus (1-3). John Halvemaan redde hier de eer. Het gelijke spel werd behaald door het team van C 1, wat zeer belangrijk was, daar de tegenstander Zwaluwen Vooruit 1 de grootste concurrent was voor de eerste plaats in poule C 1. Het was een span nende wedstrijd en de 0-0 eindstand gaf de verhouding weer. Vannacht kregen we het eerste buitje op onze tent. Het was een goed onweertje en met bakken daalde het vocht neer. De donderdagmorgen werd weer in sport tenue doorgebracht. Docos B werkte eerst de vijfkamp af. Bij-het doeltrappen was Jan Preenen de hoogste met 13 pun ten. Hierna volleyde team 1 en 2 van dit elftal tegen resp. VDZ 1 en 2. Beide wed strijden werden met 2-0 verloren. Docos C 1 moest nog gaan doeltrap pen en balvérwerpen. Bij het doeltrap pen waren vier man met 12 punten de besten: Nico Visser, Frans Cornelisse, Hein Heemskerk en Jan Kop. Bij het balvérwerpen had Ben Corne lisse de verste worp (17.50 meter). André Kortekaas werd hier tweede met 16,20 meter. Hierna volgde voor dit elftal de be langrijke wedstrijd tegen Walcheren. Het werd een 4-0 overwinning. Voor goalget- ter speelden deze keer: Leo Kamphues, Nico Visser, André Kortekaas en Ben Cornelisse. Door dit resultaat is het C 1- elftal no. 1 geworden in haar poel. Vrijdagmiddag volgt de finale tegen de winnaar van de andere poel HMVV. Docos C 2 begon vandaag ook met doeltrappen. Hier was John Halvemaan de beste met 13 punten. Dick Kerkvliet en Peter van Lochem waren bij het bal vérwerpen d-e besten met resp. 15.20 en 13.40 meter. Hierna voetbalde dit elftal tegen HBVV (tegenstander in de finale tegen Cl). Het werd een 3-0 victorie voor de Hooge Mierdenaren. Donderdagmiddag werd vrijaf gege ven. De altijd onvermoeibare heer G. Noordman ging met een groepje wande len, de heren P. v. d. Slaak en H. Nie sing zijn met een stel jongens aan het volleyen gegaan. De heer J. v. Lierop is met zijn B-elftal een vriendschappelijke wedstrijd aan het spelen tegen een com binatie van Walcheren; de heer J. Nijs- sen, diie ook voor de eerste keer op kamp is gegaan, vond het nodig, om een heerlijk tukkie te doen en is op het mo ment niet wakker te krijgen en onderge tekende heeft weer mooi do gelegenheid om als pers op te treden. De jongens hebben het allemaal naar hun zin en zouden nog wel een week willen blijven. Vanmiddag hebben we nog een flinke onweersbui gehad, maar het is nu weer droog. Volledigheidshalve wil ik nog even vermelden, dat de jongens zaterdag tus sen half twee en half drie aankomen op de Nieuwe Beestenmarkt. Tot zaterdag. EEN DER LEIDERS ZWEMMEN O De Amerikaanse zwemster Donna de Varona heeft donlerdag tijdens de open kampioenschappen van Japan te Osaka het wereldrecord op de 400 meter wis selslag verbeterd. Zij liet een tijd voor zich-af drukken van 5 min. 24,7 stc., waar mee zij bijna 5 sec. onder het oude re cord bleef, dat sedert 19 mei van dit jaar met 5 min. 29,5 sec. op naam stond van Sharon Finneran. SCHERMEN be Hongaar Zontan Horvath is don derdagavond in Buenos Aires, tijdens de wedstrijden om de wereldschermtitels, wereldkampioen sabe1 schermr>n gewor den. In de finalepoule eindigde hij na barrage als eerste met zes overwinningen en één verliespartij. Drie bromfietsers door dolle hond gebeten Een dol geworden hond heeft woensdagavond on de Baarloseweg te Blerick drie personen aangevallen en gewond. Be eerste slachtoffers waren twee Duitsers, drie saimen op een bromfiets zaten en door de hond tegen de grond werden gegooid en gebeten. De hond greep even later eer1 andere bromfietser. In een Ven loos ziekenhuis kregen de drie brom fietsberijders een injectie. Twee van hen konden naar huis terugkeren, maar de 21-jarige MfjJred Hahm uit het Duitse grensplaats je Breyel, moest in het ziekenhuis worden op genomen. Luciano Jarz, de vlieger van de luchtgroep van het circus Toni Bol- tini, die zondagavond lij het Amstel- station tijdens het uitvoeren van een drievoudige pirouette t i val kwam en werd gewond, is nu zo ver her steld, dat hij gistermiddag voor het eerst weer heeft geoefend. De resul taten waren zodanig dat hij heden weer zal optreden in het nummer. ONTSLAGZAAK VAN DER PUTTTEN VOOR CEN TRALE RAAD VAN BEROEP Naar wij vernemen zal de Centrale Raad van beroep in Utrecht op 10 oktober de ontslagzaak T^an der Put ten behandelen. Zoals bekend is, te kende de minister van defensie be roep aan tegen de beslissing van het ambtenarengerecht in Arnhem, die het op 28 november 1961 aan de ex- technisch hot fdambtenaar van het ministerie van defensie, de heer F. H. van der Putten uit Bussum, ver leende ontslag vernietigde. Evenals voor het ambtenarenge recht in Arnhem zal mr. N. J. Ge- leijnse uit Amsterdam als raadsman voor de heer Van der Putten op treden. Jhr. mi. C. R. C. Wijckerheld Bisdom treedt op als raadsman van de minister v _n defensie. Hij heeft deze taak overgenomen van mej. mr. M. Wiggers, die tot nu toe in de Van der Putten-affaire als gemach tigde van de minister optrad. Aelherklanken ZATERDAG 28 JULI HILVERSUM l. 402 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gf.). 8.00 Nws., postd. ber. en soc. strijdlied. 8.19 Muz. ochtend post (gr.). 8.30 Voor de kinderen. 8.50 Tips voor vakantie en snipper dagen. 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw. 9.10 Klass. pianocon?. (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Amateur Harm. ork. 10.00 Samen thuis, inter view. 10.05 Bijbeloverdenking. 10.20 Licht ork. 10.50 De wilde vaart, ca baret. 11.20 Sportnws. 11.45 Roemeens ork. 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. en postd. ber. 12.34 Down Town Jazzband. 13.00 Nws. 13.15 Vara-varia. 13.20 Voor de teen agers. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 De toekomstige ontwikkeling van het georg. speeltuinwerk in ons land, le zing. 15.00 Operaconc. (gr.). 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazz club. 17.30 Act. 18.00 Nws. en com mentaar. 18.20 Tango-rumba ork. en zangsol. 18.50 Lichte gr. muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Op de helling, gesprek. 29.45 Klass. muz. (gr.). 19.55 Deze week, praatje. 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel. 20.40 Licht instr. trio. 20.55 Ned. cabaret-arties ten op de plaat. 21.10 Soc. commen taar. 21.25 Zomeravondcontrasten, re portages. 22.00 Muziekmemoires. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Melodieën- Expres. 23.10 Lichte gr. muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nws. 7.15 De zingende kerk (gr.). 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.15 Pluk het weekend (gr.). 8.50 Van en voor bejaarden. 10.00 Voor de kleuters. 10.50 Gr. muz. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons de France. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 Licht lunchconc. (gr.). 12.55 Europ. honkbalkampioen schappen ,te Amsterdam. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Musicerende dilettanten. 13.50 Lichte koorzang (gr.). 14.30 Viool en piano: klass. muz. 15.10 Instr. kwartet met zang sol.: lichte muz. 15.30 Lichte gr. muz. voor de jeugd. 16.00 Instr. octet: amu- sementsmuz. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Kunstkroniek. 17.30 Voor de jeugd. 18.30 Licht trio (instr.) 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Klass. kamermuz. (gr.). 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Pop. klass door het Bra bants kamerork. met sol. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21.00 De Platenkoffer, gevar. grogr. 21.45 Operetteklanken (gr.). 22.20 Repor tage van het congr. Kirche in Not te Königstein. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Mod. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 14.00 Intern, tennistoernooi te Hilversum. KRO: 16.00 Verkeer., verkeerd. NTS: 16.15 Royal Intern. Horse Show te Londen. KRO: 17.30- 18.15 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht 20.15 Het be zoek van H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. KRO: 20.30 Das war das Letzte, show. 21.50 Sport. 21.10 TV-film. 22.35 Epi loog. Efamm I WtwwoFvmimRrmw... 56 Plotseling schrok ze en knipperde met haar ogen. Weer keek ze inge spannen op de bladzijde voor haar, maar 't was geen verbeelding ge weest. Daar stond 't duidelijk: „De Maankindertjes." Met trillende vingers, gejaagd, sloeg Elly 't titelblad om en begon te lezen, het verhaal van de twee ling, die op de an verzeild raakte, 't verhaal, ze al kende, 't Was woordelijk 't zelfde als Florrie's op stel, alleen een enkel ouderwets woord was vervangen door een meer modern. Ontzet liet Elly *t boek zinken en staarde met nietsziende ogen in de ruimte. Wat gemeen, wat in-gemeen was dat, een verhaal over te schrij ven en als je eigen opstel in te le veren, en dat nog wel bij een wed strijd! Hoe was 't mogelijk, dat Florrie .zo vals kon zijn, vals tegenover mijn heer en de klas en ontzettend vals tegenover Klaart je, die ze de eerste prijs op deze manier afhandig had gemaakt. Slecht was Florrie, gemeen en slecht en zij, Elly, werd nooit meer goed -o haar. En ze had echt om Florrie ge geven, ze kon zo leuk zijn en ze was toch een halve wees. Daar moest je rekening mee houden. Maar no was 't uit! Ze ging 't zeggen, ze zou 't haar inpeperen, maar hoe -ou de beste manier zijn? Ze stopte de andere boeken en de kleren weer in de koffer, 't rode boekje hield ze bij 'ch. Stomweg ging ze weer p de kof fer zitten nadenken, 't Was voor Klaartje ook ellendig om te ontdek ken, dat ie vriendin een mormel was. En toch: hoe eerder ze 't wist hoe beter, 't was ontzaggelijk ge meen. Elly wist nog steeds niet hoe ze de za-.k moest aanpakken, maar ze moest er meteen met iemand over spreken. Anders stikte ze. Opeens wist ze 't. Ze sprong op, verstopte 't boek onder haar slip over en rende de zoldertrap af. Even later was ze op weg naar mijnheer van Rijn, die haar raad moest geven. Ze trapte zo vlug ze kon, zwaaide een gr-et naar Joop van Bremen, die haar iets toeriep. Maar ze had nu geen tijd, deze zaak moest tot een oplossing worden gebracht. Hoe had Florrie 't gedurfd, en dan, later, toen ze de prijs won, hoe had ze 't vol kunnen houden Ze was doortrapt. Mijnheer van Rijn ontging Elly in een oud kamerjasje, waar zijn elle bogen doorstaken. Op de tafel lagen boeken m papieren uitgespreid, blijkbaar was Rijntje in wetenschap pelijk werk verdiept geweest. Hij leek erstrooid, maar toen hij Elly's ernstige opgewonden gezicht zag, drong 't tot hem door, dat 't voor haar van bel"ng was en ging hij er eens echt voor zitten. Elly deed hem 't hele verhaal. Bij hem was 't veilig, want ze schaamde zich, dat één van hen zo laag had gehandeld en vond 't idee,' dat ieder een 't zou weten, onverdragelijk. Mijnheer van Rijn liet Elly eerst uitrazen, 't zat haar hoog en dat kon hij best begrijpen. En dat ze 't ging zeggen, ook daar was hij 't mee eens. „Maar", zei hij, „doe dat niet bui ten Florrie om. Je weet helemaal niet, waarom ze 't gedaan heeft, mis schien geeft zf een verklaring, waar door 't iets minder gemeen is, dan jij nu meent." „Dat ka niet", viel Elly heftig in. „Dat 1: r- wel", meende de leraar. ,,'t Is een heel eigenaardig gev want jullie zijn op haar gesteld en goed voor haar." „Moeder trekt haar soms voor, nou dit z 1 't gewoon niet geloven Maar dat heeft er toch niets mee te maken tenslotte." „Daar moeten we achter zien te komen, 't Is 't beste als jij straks thuis komt, dat je haar apart neemt en voor 't feit stelt. Jr moet haar ertoe brengen, 't zelf te vertellen aan mijnheer en aan Klaartje. Dat is natuurlijk afschuwelijk moeilijk voor haar, maar pas dan heeft 't waarde. Doet ze dat niet, dan zullen we verder zien." Elly kneep de handen samen. „O", zei ze, „ik vind 't vreselijk om 't tegen haar te zeggen. Ik ben woe dend op 1 aar, razend." „Je moet 't vooral kalm doen, zo als je dikwijls bent. Je niet opwin den." Mijnheer kwam naast haar staan „Geloof je, dat je dat kunt?" 't Was even stil, toen zei Elly: „Ik zal n ijn best doen, 't zal we! lukken. Dan ga ik nu maar. Van avond kon» ik even terug om te vertellen, wat ze doet Is dat goed?" „Dat is best. Ik ben -rg benieuwd. En denk eraan: niemand er iets van zeggen." Elly fietste naar huis, maar na een poos sioeg ze plotseling een zij weg in. E eind omfietsen en nog eens precies bedenken, wat ze zeg gen zou, dat was beter. Eigenlijk deed ze 't om 't moeilijke even uit te stellen, maar dat wilde ze niet toegeven. Toen ze een groot blok had omgefietst, sloeg ze toch maar de weg in naar huis. Er zat tenslotte niets anders op. Ze zette haar fiets in het schuurtje en liep naar binnen. Klaartje kwam haar tegemoe* met verschrikt ge zicht. „Waar is Florrie?" vroeg Elly zonder haar aan te kijken. Nu ze eraan dacht, hoe gemeen haar zusje beduveld was, kwam haar woede weer boven en ze moest zich geweld aan doen om niet te zeggen. „Boven in de studeerkamer, met vader en moeder." 't Klonk vreselijk bedrukt en Elly's eerste gedachte was: gelukkig, ze heeft 't zelf als gezegd en ze voelde grote opluchting. „Wattewat doen ze daar?" vroeg ze om zekerheid te hebben. „Haar vader is gestorven, o El, zo zielig." Klaartjes lippen trilden ver raderlijk, maar ze hield zich goed. Dit was krankzinnig. Net op dit ogenblik, nu ze die vreselijke ont dekking had glc an en Florrie ge meen vond, werd ze zielig en moest beklaagd worden. In Elly stormden alle gevoelens door elkaar en ze kon geen woord uitbrengen. „Vind je 't niet vr selijk?" vroeg Klaar, een beetje verbaasd dat Elly zo zwijgend daar stond. „Ja", bracht ze tenslotte uit, ,,'t is pech, 't is ontzettende pech." Èn ze holde de trap op, raar haar ka mer. Klaartje keek haar verbaasd na, een tikje verontwaardied Wat een gekke uitdrukking gebruikte Elly ervoor; net of Florrie de trein had gemist inplaats van dit vreselijke. Ze liep de huiskamer binnen, er was niemand. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9