sssiSÊË &ssssm De avonturen van MICKEY MOUSE Op vele plaatsen schade en overlast door regen en onweer visie WË V televisie VRIJDAG 27 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bij zware regen- en onweersbuien, die gistermiddag over grote delen van Nederland zijn getrokken, is één persoon om het leven gekomen en is plaatselijk veel schade aangericht. In IJMUIDEN werd de 72-jarige A. de Vreugd uit Katwijk door de bliksem gedood. Het treinverkeer ondervond hinder door blik- Op het traject LAGE ZWALUWE-AMSTERDAM ontstond tijdelijk grote vertraging. Op het traject Rotterdam-Moordrecht moesten de treinen tussen GOUDA en ROTTERDAM via Den Haag rijden. Tussen AMERSFOORT en AMSTERDAM trad een storing op in de automatische knipperlichtinstallatie. Drie kleine vliegtuigen moesten een noodlanding maken. In Rotterdam had men weer veel last van wateroverlast. Een vrachtauto en een man zakten door de straat. In BLARICUM brandde een villa, in gebruik als rusthuis, na blik seminslag af. De zwanen zwommen hier op de Brink. Op WESTERSCHOUWEN liep de te velde staande oogst veel schade op. Verscheidene kampeerders, van wie de tenten vol water waren gelopen, zijn naar huis gegaan. In DELFT kregen bewoners van enkele straten bij de Rotterdamse- weg waterschade aan de vloerbedekking. ROTTERDAM Tegen tien uur gisteravond was alle schade die het onweer maar bovenal de regen die ermee gepaard ging in Rotterdam had aange richt, bezworen. Dit is niet eenvou dig geweest. Op heel wat plaatsen waren straten verzakt of ondermijnd, of waren tunnels en doorgangen on dergelopen, zodat het verkeer moest worden omgelegd. Een 62-jarige Rotterdammer kreeg de schrik van zijn leven, toen hij zijn deur uitstapte zonk de straat onder hem weg, alleen zijn schouders en hoofd staken nog boven het pla veisel uit. In het Brabantse dorp in Rotter dam-zuid was de situatie zo erg, dat de bewoners de straten openbraken en slootjes groeven om het water weg te doen stromen. Het Zuidplein stond blank, auto's die teveel water kregen sloegen af en vormden ob stakels, die de politie dwongen tot verkeersomleggingen. Tot overmaat van ramp sloeg de bliksem nog op verscheidene plaatsen in o.a. in een verkeersautomaat in de Henegouwen- laan. Tiger Moth maakte noodlanding. Een Tiger Moth, bestuurd door de 51-jarige reclamevlieger G. H. M. van den Oordt uit Den Haag heeft gistermiddag, gedwongen door het slechte weer, een noodlanding ge maakt in de Alexanderpolder, ten noordoosten van Rotterdam. Het vlieg tuig was opgestegen op het vliegveld Ypenburg. Tegen zeven uur 's avonds is hij weer opgestegen en veilig geland op Ypenburg. Een beeld van het bezoek van de prinsessen Irene en Margr „Oranje" bekeken de hoge gasten een oude zonne wijzer et aan St. Eustatius: op het historische fort waarbij gezaghebber Beaujon uitleg gaf. Voorzorgslandingen. Twee Pipercub's van de Koninklij ke Luchtmacht hebben gistermiddag BRAND IN BLARICUM wijk aan Zee nabij de vissershaven Omstreeks vier uur werd de brand- t*°?r bliksem getroffen en op slag ÏÏSl™ SStïïMTïrrS stond met enke.e vakan- in verband met de weersomstandigi weg hoek William Singerweg. Daar «.gangers te kijken naar het ver- heden een zogenaamde voorzorgslan- H* hlikipm in het rieten dak ee- trek van een P331" vissersschepen, ding uitgevoerd, s'aeen Direct daarop volgde een Hiel- toen een felle bliksemstraal hem Een van de toestellen is geland bij ding van brand in het rusthuis „Zon- De omstanders kwamen met de Benthuizen, het andere bij Hellevoet hoeve" aan de Holleweg. De brand- schrik vrij. sluis, weer van Blaricum, die reeds veel materieel had ingezet voor het blus sen van eerstgenoemde brand, ver zocht assistentie van de brandweer korpsen van Laren en Huizen. Toen het blussingswerk aan de woning op de Meentweg was voltooid daar brandde slechts een deel van het rieten dak af ging de Blaricumse brandweer ook naar het rusthuis, AailüassillJÏ aail moderne *n waar de korpsen van de naburige ge- waarby voor het voedseJltraineport meenten reeds met het blussingswerk waren begonnen. De kapitale villa brandde in een minimum Levenslang geëist tegen winkelier Man werd door dienstmeisje geïnspireerd tot gif moord op zijn vrouw tot onder als een fakkel. In de „Zonhoeve" verbleven acht rustbe hoevende patiënten, in leeftijd varië- Nieuwe katholieke kliniek „Bethlehem" in Den Haag in een modern uitgeruste keuken, waarbij voor he>t voediseltrameport i i r. 1 het zogenaamde „diry heat"-sysifceem behoeften en verlangens wordlt toegepast: bij dit systeem is er voor de patiënten een keuzemogalijk- Onlangs is met de nieuwbouw van heid uit verscheidene menu's, die on- oie «JfoiXoY u? Tl de katholieke kliniek „Bethlehem" gediend worden op een blad met ver- aan de Melis stokelaan hoek Vrede- warmd bond, zodat de maaltijden rustlaan in Den Haag begonnen. Het warm bij de patiënt bomen. Bij 't ge- OK ligt in de bedoeling dit ziekenhuis, volgde systeem blijft de voediings- rende van 35 tot negentig jaar. Ze dat de kliniek aan de Prin- waarde vain de maaltijden behouden. den een thdebik ondeMak bii "om- sess*Sracht zal vervangen, over twee Het nieuwe ziekenhuis aal aanmer- den een tyaenjK onaeraaK dij om twee en een hajf Jaar gCreed te ueliik groter worden dan het huidii- go°edeafsegehS verforen"üe figenaa? hebben- J0*1® bo°w:« installatie- gle, zodat naast de kraamvrouwen en was teeen brandschade verzekwxf en mventariskosten bedragen circa zieke vrouwen ook kinderen, jongens was tegen brandschade verzekerd. acht en half miiJoen gulden, hetgeen en meisjes tot circa twaalf jaar, hier Boven Westkapelle zijn drie paar- neer komt op een investering van opgenomen kunnen worden. De kin den in de vroonweide door de blik- f 50.000 per bed. Architecten van het djeren zullen een eigen speelruimte sem gedood. gebouw zijn de heren Apon, Van den en solarium krijgen Bovendien Berg, Ter Braak en Tromp te Rot- za,] eDke kinderkamer voorzien wor- In haven verongelukt. terdam. De bouw wordt uitgevoerd den van een baJcon, zodat de bedjes door het aannemingsbedrijf J. P. A. eventueel buiten geplaaitst kunnen Tijdens het lossen van het m.s. Nelissen te Haarlem-Venraij. worden. Grebbe in Harlingen raakte de draad T TOTHlBHntók-aMeliiin.e van het van een lier los, die door de hevige Het nieuwe ziekenhuis zal een ca- ken(hu]* nieuw svsteem regen glad was geworden. De laad- paciteit hebben van 172 bedden, waar- toegepast dat beoogt het 1 an- boom van twee ton stortte neer en vam 36 voor kraamvrouwen en veer- wachteivvan d'e patiënten te voor trof de kapitein van het schip, de tig wiegen. Met een latere eventuele rtóimeliik tevorerTaf 61-jarige_heer Hiemstra uit Leeu- uitbreiding is rekening gehouden. s^Xn mSk^n met de polikliniepa- Naar Amerikaans voorbeeld en in tiënten, zodait ieder op een afzonder- verband met de afzondering van de üjifce tijd kan worden geholpen en partdëniten^ zullen ten hoogsrte 4 bed- men geen uren meer in de wachtka- den op één kamer geplaatst worden, mer zal behoeven door te brengen. Tijdens de onweersbui, die tussen vaak gebruikt „beilensysteem" gaat 'aarT^het twee en drie uur over IJmuiden trok, vervangen. De maaitijden zullen in To. is de 72-jarige A. de Vreugd uit Kat- het nieuwe ziekenhuis wenton bereid &SS& die reeds in hot bezit waren van hun „Witte kruis", in die Bethlehem- kliniek" hun kraamaantekendng kon dien behalen. Afls er toestemming ver leend wordt zuilen leerling-verpleeg sters voortaan in die „Bethlehem- kliniek" hun gehele verpleegstersop leiding kunnen volgen. De architecten van het ziekenhuis hebben ook gezorgd voor meer com fort voor die bezoekers. Speciaal voor het bezoek, - men overweegt die vaste tijden af te schaffen en het door lopend te maken - is er een lounge geprojecteerd, waar men koffie en zovoort kan gebruiken en bloemen of lectuur zal kunnen kopen. RADIOTELEFONISCH CONTACT MET HOLLANDIA VERRUIMD Met ingang van 1 augustus zal de radiotelefoon-verbinding met Hollan- dia op Nederlands Nieuw-Guinea van maandag tot en met zaterdag van 9.00 uur-13.30 uur (Nederlandse tijd) voor het publiek zijn opengesteld. Tot dusver was dit slechts op maandag, woensdag en vrijdag het geval. Dit is meegedeeld door de P.T.T. warden. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij. KATWIJKER DOOR BLIKSEM GEDOOD Het liet „struise boerendochter" koud Gisteren is voor de rechtbank in Rotterdam, zowel door officier als verdediger 't gedrag gelaakt van del8- jarige „Willy" uit het Betuwse, een „struise boerendochter" zoals de of- ficier het in zijn requisitoir uitdruk te, die de sleutelfiguur werd in een gezinsdrama, dat haar overigens zo koud liet, dat zij alleen maar supe rieur reageerde, toen zij eenmaal met de trieste afloop werd gecon fronteerd. Deze fatale invloed en een gebrek aan ouderliefde in zijn jeugd waren in feite de enige argumenten, die de verdediger tenslotte aanvoerde ten gunste van de verdachte - de 32-ja- rige groentehandelaar C. H. van W. uit Rotterdam, vader van twee kin deren -, tegen wie een eis werd ge steld van levenslange gevangenisstraf wegen moord op zijn 30-jarige echt genote Jannetje van W. - van V., een daad, die op 18 oktober j.L gepleegd werd door het toedienen van het snel werkende vergif aception im koffie. „Willy" kwam op 1 oktober 1960 als hulp in de huishouding in het ge zin van Van W., waarin de dubbele taak van moeder en winkelierster te zwaar was geworden voor verdach- te's echtgenote. Vrij spoedig ontstond een verhou ding tussen de niam en het meisje, dlie uiteindelijk ook bekend werd aan de vrouw. In die fase groeide langzaam bij die man het plan om zich van zijn vrouw te ontdoen, zoals hij ook nu tijdens de zitting bekende. Hoe dat moest gebeuren wist hij aanvankelijk zelf niet: hij pleegde een inbraak, vervalste een cheque en stichtte een brand in zijn zaak, in de hoop tot ge vangenisstraf te worden veroordeeld en in de verwachting dat zijn vrouw Inbrekers sloegen fabriekseigenaar met ijzeren staaf Drie inbrekers hebben bij een in braak in een carosseriefabriek in PÜnacker de eigenaar van deze fa»- 'oriek, de heer A. van den Burg, mis handeld. De heer Van den Burg was midden in de nacht wakker geworden door het rinkelen van glas. Hij begaf zich onmiddellijk, gewapend met een ijzeren staaf, naar zijn werkplaats, waar hij door drie mannen onver hoeds werd aangevallen. De inbre kers namen hem de staaf af en sloe gen op de eigenaar in. De onverlaten verdwenen met een bedrag van on geveer 300 gulden, die zij uit het kan toortje van de fabriek hadden ont vreemd. Het slachtoffer kon nog naar zijn huis terugstrompelen, waar zijn vrouw de politie waarschuwde. De internationale najaarsbeurs in Utrecht zal dit jaar acht dagen geopend zijn en wel van 10 tot en met 18 september. Op deze 79ste al gemene beurs zullen 1170 firma's op een expositie-oppervlakte van in to taal 20.000 m2 exposeren. zich dian van hem zou afkeren. Tenslotte kwam hij op de gedacht te aan giftmoord. Het was niet moeilijk de dodelijke stof te verkrijgen: giftige produkten ten behoeve van landbouwdoelein den zijn vrij te koop. De keus viel op een flesje aception - een soort para- tion, een snelwerkend vergif ter ver delging van bloedlluizen aan bomen -, dat Van W. op 11 oktober j.l. in een winkel van de boerenbond in VLaardiingen voor f 1.40 kocht. Tijdiens die zilbtiwg verklaarde Van W., dat die vrouw aan die koffie een vreemde reuk had bemerkt. „Het ruikt naar petroleum", zou zij heb ben gezegd. „Drink het zelf maar, je wilt me zeker weg hebben". Maar hij stalde haar gerust en zij dronk, toen hij boven was bij de kinderen, de kop leeg. Een half uur later werd die vrouw onwel en juist voor een arts arriveerde, op Van W.'s verzoek ge waarschuwd dioor een buurvrouw, overleed zij. Uitspraak op 7 augustus. op Peter van Gestel „De vos zonder staart" liet duidelijk een moderne geestesgesteldheid zien. Aanstaande uitzendingen. Van avond brengt de VARA een muzikaal verhaal met wat aangepaste liedjes uit de twintiger jaren. Wie vroeg kunnen kijken, zullen de feestelijke intocht van de Vierdagenlopers uit Nijmegen mogen meemaken. Zater dag komt de KRO met twee interes sante programma-delen. In de na middag voor de jeugd de finale „Wie zingt er mee" en 's avonds de eerste show van Boyd Bachman, die we eerder hebben aangekondigd. De KRO is er ook zondagochtend. Dat zal zijn om tien uur (in de Omroep- gids in het aanvangsuur blanco ge bleven) als in Nijmegen de pontifi cale hoogmis voor Titus Brandsma wordt opgedragen. In de avond is er de AVRO met een Reisje lang de Rijn en een fantasie, geïnspireerd op drie muzieknoten en afkomstig uit Montreux. Tot slot is een half uur uitgetrokken voor de wedstrijd van symfonische jazzmuziek. Extra uitzending. Zondag a zullen de kijkers in een directe tele visiereportage getuige zijn van de finale van heit toernooi om het Euro pees kampioenschap honkbal, dat ge speeld wordt in het honkbalstadion aan de Kruislaan te Amsterdam, Deze reportage begint om 15.00 uur en eindigt om 17.30 uur of zoveel later als nodig blijkt. Jean Smits verzorgt de cameraregie en Ed van Opzeeland geeft commentaar. Deze extra uitzending is niet vermeld in de programmabladen. Zomerse ontspanning. Zowel de NCRV donderdag als de AVRO de avond tevoren, hadden hun program ma's een zomers tintje bezorgd: aan genaam om naar te kijken en zonder veel moeite op de beeldbuis geko men. In een spel met de camera heeft een Duitse t.v,-regisseur met deco ratieve middelen gezocht naar nieuwe presentatiemogelijkheden. Er kwa men ook belichtingseffecten en aller lei technische foefjes aan te pas, die we slechts kenden vanuit de studio. Er werd verder op Europees vlak gedanst, maar dicht bij huis, tegen het fraaie decor van de Goudse markt, tussen stadhuis en waag. De satirische comedie „Een gevaarlijk mens", zal stellig geen kijker moei lijkheid hebben bezorgd. Behoudens Frits Butselaar waren alle spelenden vlaams en navenant was de voorstel ling. Dat sluit echter geenszins in, dat de vertoning niet amusant is ge-s weest. Jeugdtelevisie. Behoudens het optreden van de dertigjarige glazen wasser, die er op uit is, met merk waardige middelen de wereld te her vormen, was het jeugdprogramma van de AVRO wel de moeite waard. Over het algemeen werd goed com mentaar geleverd, dat door frisse beelden werd ondersteund. Uit de meningen van verschillende jonge ren viel ook voor ouderen wel iets op te steken. Ter afwisseling waren we tweemaal in de AVRO-studio in Hilversum, eerat voor het luisteren en kijken naar het Nationaal jeugd orkest en later naar de Jazz of rock van de Diamond five. En dan kwa men nog jonge mensen van verschil lende geloofsovertuiging hun voor keur voor een bepaald godsdienstig lied motiveren. Het t.v.-debuut van Politie dwong driejarige tot gehoorzaamheid Een driejarige kleuter in Den Haag, Marcus Johannes Z., wei gerde gisteren op herhaalde verzoeken van zijn moeder de deur van zijn speelkamer, die hij op slot had gedraaid, weer open te maken. Het werd de moeder uiteindelijk zo erg, dat zij de hulp van de politie in riep. Deze stuurde een hoofd agent, die op het dak van het flatgebouw klom. De hoofd agent bevestigde een schilders ladder aan de dakgoot en daal de behoedzaam af naar het apartement van het boze jon getje. Toen de handhaver van het gezag de speelkamer-ves ting binnendrong capituleerde het ventje zonder dralen en gaf zich over aan de genade en on genade van zijn moeder. ERNSTIG GEWOND OP RIJKSWEG Bij verkeersongevallen, die gister avond op Rijksweg 13 bij Delft zijn gebeurd, werden zes personen ge wond. Hiervan moesten er twee in 't Gasthuis te Delft worden opgenomen. Dit waren de 42-jarige mevr. Van der Velden en haar 15-jarige dochter uit Ermelo. Mevr. Van der Velden heeft een wervelfractuur en de dochter een halswervelfractuur. De toestand van het meisje is ernstig. Minister Cals is donderdagmiddag uit Amsterdam met de „Prins der Ne derlanden" naar Curacao vertrokken- Na zijn bezoek aldaar zal hij door reizen naar Suriname, waar hij zal deelnemen aan de derde vergadering van de Culturele Adviesraad voor het Koninkrijk. Op de foto zien we de bewindsman op het dek van het schip (geen Mammoet-tanker) met zijn echtgenote, die hem uitgeleide deed.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8