Bateau is boot VRIJDAG 27 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gemeenteraad van Hazerswoude kwam tot oprichting Bureau Sociale Zorg Drie raadsleden namen afscheid Tijdens de openbare vergadering van de gemeenteraad van Hazers woude, die gisteravond ten raadhuize werd gehouden, is de oprichting van een burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg in de gemeente Ha zerswoude een feit geworden, door dat alle gemeenteraadsleden van de noodzaak van een instelling als deze waren doordrongen. De nieuwe rege ling van weldadigheid - tot nu toe besliste het college van b. en w. op alle aanvragen om ondersteuning - zal op 1 januari 1963 in werking tre den. De instelling van het „Bureau So ciale Zorg", of hoe deze dan ook moge heten, houdt onder andere in, dat deze een eigen begroting zal heb ben, die door de raad moet worden goedgekeurd. Geen der raadsleden echter zal in de nieuwe instelling een functie gaan vervullen, zoals burgemeester A. Smit desgevraagd aan de heer Matze mededeeelde, om dat naar de mening van het college objectiviteit een belangrijke vereiste is, die eventueel door de zittingne ming van een raadslid in zekere zin - de politiek(- achterwege zou kunnen blijven. Wél zal een lid van het college, en hier wordt gedacht aan een der wethouders, een functie in de nieuwe instelling gaan inne-* men. Als secretaris van het Bureau Sociale Zorg zal een ambtenaar ter gemeentesecretarie optreden. De gemeenteraad zal de leden, wier aantal van minstens 7 tot 11 in gezetenen varieert, benoemen. Géén lid van de nieuwe instelling kunnen leden of bestuursleden van andere instellingen van weldadig heid, zoals armbestuur of diakonie, worden. Burgemeester Smit gaf de heer De Wit, die zich aanvankelijk niet met het juist genoemde kon ver enigen, de verzekering, dat, zoals voorheen door b. en w., contact zal worden opgenomen met andere in stellingen van weldadigheid binnen de gemeentegrenzen. Hierbij aan sluitend zegde hij een samenstelling van het Bureau toe, waarin zowel met de kerkelijke en maatschappelijke stromingen alsmede met de geogra fische verdeling in de gemeente (Dorp en Rijndijk) is rekening ge houden. Hamerpunten - Tijdens deze vergadering, waarop bij kennisgeving het CHU-lid Jansen ontbrak, stemden allen erin^e ip de chauffeur-pompbediende van de mo* torbrandspuit een vergoeding van 2000 te geven voor het onderhoud en de bedrijfsklaarheid, dat door deze functionaris wordt gepleegd. Eveneens verklaarden de vroede va deren, die overigens hun laatste zit ting in deze vierjaarlijkse periode hadden, dat voor het Rietveld de vaststelling van een uitbreidingsplan in voorbereiding is. In verband met een vraag van de heer De Vogel deel de de voorzitter hieromtrent mee, dat met dit „uitbreidingsplan" voorko ming van zaken wordt beoogt, die uit de hand kunnen lopen (recreatie voor vissers o.a.). Een ander punt, dat ook al vlot de revue paseerde, vormde de beslissing van de heren raadsleden, om de Stichting voor Maatschappe lijk Opbouwwerk in Zuid-Holland met ingang van 1 januari 1963 een jaarlijkse subsidie van ƒ50 te ver lenen. Het brommergeweld Een van Hazerswoudes „zorgen kinderen", het met veel kabaal rondjes-rijden van jeugdige brom fietsers van eigen gemeente (en en kele omliggende plaatsen) tijdens de weekends in Dorpsstraat en aanlig gende straten, werd overigens tijdens deze vergadering weer eens aange sneden door het AR-raadsdlid Matze. Op diens vraag, of- aan deze „ramp" nu eens een einde kan worden ge maakt, moest de voorzitter mede delen, dat tot zijn spijt de plaatse lijke politie niet beschikt over die instrumenten, die de geluidssterkte opnemen, zodat overtreders zouden kunnen worden gestraft. De suggestie van genoemd raads lid om tijdens het weekeinde een bromfiets verbod in bepaalde straten uit te vaardigen, achtte de heer Smit ook niet dé oplossing, omdat dan bo nafide bromfietsers van hun kant er onder zullen lijden. Wat dit betreft was de nestor der raad, de heer Kou- wenhoven, dezelfde mening toege daan, maar ook deze eiste een snelle oplossing („liever vandaag dan mor gen "zo was zijn mening). Overigens werd in dit verband nog géén oplossing gevonden, zodat een groot aantal inwoners van het dorp zich de hobby van jeugdige mede ingezetenen zal moeten doen welge vallen. Wél zal het gemeentebestuur contact opnemen met de ANWB hieromtrent, iets wat voor de rijwiel uitrit van Rijndijk naér Rhynenburch ook al is geschied. De wegen De heer Kouwenhoven sneed nóg een punt aan, dat binnen de gemeente nogal aan kritiek onderhevig is: de erbarmelijk^ toestand van het weg dek van het Westeinde, „Nu er een sleuf gegraven is langs de vaart", al dus de KVP'er, „is c^e situatie er zo, dat reeds bewoners van het West- einde het zekere voor het onzekere nemen en eventueel van hun fiets stappen, wanneer er een auto nadert". Mede omdat hij de gerpeente aan sprakelijk wilde noemen in geval van ongelukken drong hij. op verbetering aan bipnen de kortst mogelijke ter mijn. Het antwoord van de voorzitter luidde navenant: „De plannen van voorbereiding zijn "in een vergevor derd stadium en er zal zo spoedig mo gelijk (in elk. geval dit jaar nog) een raadsvoorstel van b. en w. afkomen om een krediet beschikbaar te stel len". „In elk geval is het hard nodig", zo hoorden wij de heer Kouwenhoven verzuchten, „want wanneer men zich vanaf het bord „Hazerswoude" aan de maximum snelheid (50 km) wil houden, kan men wel eens in de vaart terecht komen De heer De Vogel van zijn kant wees niet alleen op de toestand van het wegdek van het Westeinde, maar ook aan andere wegen, binnen de ge meentegrenzen. Voorts besteedde hij aandacht aan het nog in de grond verf staan van de exterieurs van de woningen, eigendom van de gemeen te, in de Kastanjelaan. Ook in dit verband nu zegde de voorzitter de attentie van het college toe. -. Mifiteji. w Vóór de heren De Hooglander (PvdAy, Jansen (CHU én'bij kennisgeving afwezig) èn Riet veld (KVP) betekende deze zit ting de laatste in hun functie van raadslid. Dientengevolge bracht de voorz. twee eerstge noemde personen dank voor hun activiteiten, zij het dat zij slechts enkele maanden hun taak mochten waarnemen. De heer Rietveld kreeg een spe ciaal woord van lof toegezwaaid voor de interesse en het elan, die hij in een tijdsbestek van 14'/= jaar als raadslid, lid van beplantings-com- missie en sportstichting aan de dag had gelegd ten behoeve van de ge meente. „Met genoegen", aldus de heer Rietveld, die op 2 september 1946 tot de raad toetrad en met een onder breking van Vit jaar een van de ver tegenwoordigers was van de KVP, „heb ik het werk opgenomen. Onze gemeente breidt zich steeds uit - grote besluiten werden of zullen ge nomen worden. Jongere mensen die nen zich aan en zullen mijn taak overnemen. Dank breng ik aan u, burgemeester, gemeentesecretaris, di recteur van gemeentewerken en raadsleden voor de adviezen, die u hebt gegeven". Burgemeester A. Smit. sloot ver volgens de vergadering van de raad in de bekende samenstelling en die door het vertrek van genoemde drie personen op 4 september aanstaande „nieuwe gezichten" zal krijgen van de heren v. Zaanen (PvdA), Spelt (CHU) en v. d. Werf (KVP). Lange raar te vallen. Op doktersad vies werd hij voor observatie over gebracht naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Auto's en brommers rijden te hard De verkeerspolitie te Noord wijk oefende op verschillende plaatsen in het dorp controle uit met de onlangs aangeschafte snelheidsmeter. Verscheidene automobilisten en' be stuurders van bromfietsen werden bekeurd, omdat zij te hard reden. Een aantal brommers nam de po litie voor een technisch onderzoek in bewaring. Jongen gewond Bij het inhalen van een gepar keerde auto op het smalle gedeelte van de Voorstraat werd de 13-jarige Leonardus de Ridder aangereden door een rachtauto met aanhang wagen uit Katwijk. Waarschijnlijk heeft de jongen de naderende vrachtauto niet opge merkt. Alle pogingen van de chauf feur om een aanrijding te voorko men, faalden. De linkerzijde van de vrachtauto botste tegen de fiets van de knaap, waardoor deze kwam te vallen. Hij liep verwondingen op ,en moest naar het Academisch Zieken huis te Leiden worden overgebracht. Bromfiets contra bestelauto Op de hoek Quarles van Ufford- straat - Golf weg kwam een 17-jarige scholier uit Noordwijk met zijn brom fiets in botsing met een bestelauto uit Tilburg. De bromfietser, die geen voorrang verleende, bekwam een hersenschudding. Na behandeld te zijn door een dokter, kon hij naar zijn woning worden overgebracht. Bromfietser raakte voetganger Op de ovinciale weg te Noord- wijk ha~ ,e een 43-jarige schilder uit Den Haag met zijn bromfiets een groep wandelaars ip. Toen hij met zijn stuur de leider van de groep raakte, kwam hij te vallen en liep verwondingen aan armen en handen op. Bus remde plotseling De chauffeur van een autobus van de N.Z.H.V.M. moest op de Wete ringkade te Noordwijk plotseling remmen voor een wielrijder, die vlak voor de bus afzwenkte. Mevr. Van Schie uit Noordwijk, die in het gangpad van de autobus stond, sloeg dóór de schok voor over tegen de bedieningstafel van de bestuurder en bekwam een kaak- fractuur. Zij moest naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Van de fietser ont breekt elk spoor. HAZERSWOUDE TWEE KOEIEN DOOR BLIKSEM GEDOOD Het noodweer, dat gistermiddag boven de Hazerswoudse dreven tot volle uitbarsting kwam, heeft de vee houder J. Klerks nabij de Zwaantjes- kerk twee koeien gekost. Beide bees ten werden namelijk door de blik sem getroffen en gedood. Nabij de Scheepjeskerk sprongen in verschillende woningen nogal wat stoppen en werd op sommige plaat sen van de gemeente een regenval van 30 mm gemeten. Nabij de Hoo- geveenseweg op Bienthuizens grond gebied, maakte een sportvliegtuig 'n noodlanding. LISSE Wilt U iets weten? De Berlijnse muur Oogst van de straat Gevonden: 10 kisten, 6 kisten, jongensjasje, bankbiljet 10, een beertje, paraplu, rozenkrans, wit kinderschoentje, muntbiljet 1) grijs poesje, grijze da meshandschoenen, rode wieldop V.W. Verloren: wieldop Opel, bruine portemonnaie met inhoud, rode step, notitieboekje, damesrijwiel, heren- portemonnaie m. inh., rijwielpompje, 1 biljet van 30 mark, 1 biljet 10 mark, bankbiljet 10, muntbiljet 2.50, nummerplaat van motor en bankbil jet 25. Route van Roelofarendsveen naar Munstergeleen (Limburg): Roelofarendsveen, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Zaltbommel, Den Bosch, Boxtel, Eindhoven, Maarheeze^ Weert, Roermond, Echt, Susteren, Sittard, Munstergeleen, totaal ong. 208 km. Een kortere route voert over België van Weert naar Stramproy, Kinrooy, Maaseik, Susteren enz.; dit bespaart 14 km. Voor adressen jeugd herbergen kan men zich wenden tot Bureau Kath. vakantiehuizen en jeugdherbergen centrale, Nachtegaal straat 60 bis, Utrecht. KORTE GOLF In het diakonessenhuis te Naarden is vanmorgen overleden de 51-jarige heer J. van Jooien uiit Buasum. Met zware verwondingen was hij gister avond in genoemd ziekenhuis opge nomen, nad'at hij door een personen auto was overredten. De plaquette, die de N.V. Stoom vaart Maatsohappij Nederland ter herinnering aan de koninklijke tocht op 2 mei op het M.S. Oranje van Ko ningin Juliana en Prins Rerruhard ten geschenke heeft gekregen, is vanochtend aan boord van dit schip door de hoofdstewardess mej. A. Vannauiten onthuld. De bronzen pla quette is aangebracht op een der wanden van de Cinema -Lounge. Door overstromingen, welke op het ogenblik het Philippijnse eiland Luzon teisteren, zijn tot dusver 4,1 mensen verdronken. Duizenden vier kante kilometers landbouwgrond staan onder water, terwijl het ver keer ten noorden van Manilla geheel Het Oostduitse ministerie van bui tenlandse zaken heeft bij de Weste lijke mogendheden geprotesteerd naar aanleiding van twee ontploffin gen, die gisteren grote gaten hebben geslagen in de Berlijnse muur. Volgens het Oostduitse persbureau ADN zijn de explosies het werk van een organisatie en niet van één per soon, zoals de Westduitse politei zegt. Volgens de Westduitse politie is de man, die woensdagavond de springstof aanslag op de Berlijnse muur heeft gepleegd, een agent van de Oostduitse inlichtingendienst. De betrokkene, een 20-jarige machine bankwerker uit West-Berlijn, heeft evenwel ontkend in opdracht van deze dienst te hebben gehandeld. Bij een verder verhoor heeft de bankwerker bekend ook de dader te zijn van de aanslag, die in de nacht van zaterdag op zondag op de muur bij de Potsdamer Platz werd Het carillon in de toren van de Nieuwe Kerk te Delft zal worden gerestaureerd. Volgend jaar zijn de klokken 300 jaar oud. Dan zal een internationale beiaardweek worden gehouden. VERHOGING VAN DE BROODPRIJS? Naar wij iin antwoord op vragen van het Ministerie van Economische Zaken vernemen, is bij dit ministe rie niets bekend van een verhoging van de broodprijs binnen zeer korte tijd. Een verhoging van de broodprijs zou slechts kunnen geschieden, zo zei men, nadat de zogenaamde voor- overlegprocedure is gevolgd, hetgeen inihoudit dat de bakkersorganisaties met de minister van Economische Zaken overleg over zulk een verho ging dienen te voeren en van hem daartoe toestemming moeten verkrij gen. De bakkers hebben met de mi nister nog geen overleg gepleegd. Wel hebben zij het ministerie ge meld, dat onder invloed van de EEG- bepalingen de Nederlandse meel- en bloemprijzen zullen stijgen. In de vakantie op een SCHOOLSCHIP Frans sprekende kinderen maken een vakantiereis en leren Nederlands (ven onze verslaggever) Utrecht (P P) - „Voila une vacheKijk een koe De leeraar wijst naar een die pn verstoor baar graast op het sappig groen langs het kanaal. De kinderen van de groep kijken door het grote raam van de kajuit naar buiten eri enkelen herhalen voor zichzelf: „Koe, koe. koe Zo gaat het door. Even later zijn het de kerk toren van een dorp, de bomen aan de waterkant, een man op een fiets. „Bicyclette zegt de leider van de groep en wijst naar het rijwiel. „Fiets vertaalt hij en de kinderen herhalen het. En terwijl de groepjes kinderen onder leiding van hun leiders en leidsters ver der gaan met het onderricht, babbelen de heer C. Bos en wij in een gezellig, rustig hoekje, onder het genot van een heerlijk kopje koffie over deze unieke onderrichtmethode. NOORDWIJK N.R.B.-JEUGD SLAAGDE VOOR BREVET I. Een groot aantal jongelui, die aan de zwemlessen van de instructeurs van de Noordwijkse Reddingsbrigade hebben deelgenomen, deden examen voor het Jeugdbrevet I. De geslaagden zijn: Meisjes: Ineke Caspers, Willy de Wit, Ank Heus, Mieke Vink, Tineke Vink, Adriana van Oudgaarden, Riet Heus, Hennie Wijnands, Johanna v. der Niet, Cornelia Hoogeveen, Ada Vrolijk (Noordwijkerhout), Greet Groenen (Voorhout), Nelie Koster (Noordwijkerhout), Rini Bon (Noord wijkerhout), Gerda Steekers (Noord wijkerhout), Bertie Meijerink (N.rd- wijkerhout), Trees Vlieland en Le- onie van Went. Jongens: Leo van 't Wout, Oscar Kramer, Leendert Hazenoot, Louis Steen voorden, Klaas de Mooij, Wil lem Moerkerk, Jacques v. der Ploeg, Ton Wijnands, Gerardus Timmers, Wilhelmus Oranje, Joop Vink, Jo- uannes de Ridder, Frank Vink, Reini Jansen (Noordwijkerhout), Hans Looienstein (Noordwijkerhout), Be rend Heemskerk en Leendert v. der Bent. Waar geen plaatsnaam is vermeld komen de geslaagden uit Noordwijk. wenvereniging, is ieder seizoen een gebeurtenis van belang in de bad plaats. Het doel van de vereniging is het steunen van on- en minvermogende Nederlandse vrouwen van alle ge zindten uit beschaafd milieu bij de opleiding tot een vrouwelijk beroep of bij het ontwikkelefi van hun ta lenten. Hoe zij de middeler daartoe ver garen kop men gisteren zien in het „Huis ter Duin", waar de afdelingen Het Gooi, Haarlem en Rotterdam 'n gedeelte van de conversatiezaal had den omgetoverd tot een warenhuisje van smaakvolle en exclusieve arti kelen op het gebied van handwerken en huisvlijt, uitgestaldin een aantal keurige, grote stands, waarbij de af delingen op de meest vriendschap pelijke wijze wedijverden om in kwajiteit en verscheidenheid zo goed mogelijk voor de dag te komen. In de morgenuren heerste er reeds grote drukte aan de stands, waar de dames met een voorbeeldige concur- rentieijver al dit'moois aan de vrouw en ook wel aan de man trachten te brengen. Ongetwijfeld zullen de d.ames er in geslaagd zijn, eeri flinke som aan het fonds van „Tesselschade - Arbeid Adelt" toe te voegen. NOORDWIJKSE POLITIE Uit de nood geboren ALS DIRECTEUR van het inter naat Aerdenhout, een instituut idyl lisch gelegen in ket natuurschoon in de omgeving van Haarlem, nam de heer Bos het initiatief om zijn instelling ook tijdens de grote va kantie nuttig te maken en wel door het aantrekken van Frans spreken de Belgische kinderen van middel bare scholen, die in een cursus van enkele weken in de gelegenheid worden gesteld zich in het Neder lands te bekwamen. Het enthousiasme was zo groot, dat de ruimte en tijd op Aerden hout onvoldoende bleken te zijn. ITi enkele jaren met een vol instituut de cursussen gegeven te hebben, dwong de nood tot een oplossing. De heer Bos piekerde en dacht na. „Wanneer we de kinderen eens op een schip onderbrachten", stelde hij voor. En zo gezegd, zo ge daan. Och, zoiets lijkt zo eenvou dig, maar er bleken nog al wat voetangels en klemmen te zijn, want om te beginnen is het niet eenvoudig om een groot binnen vaartschip te vinden, dat aan alle eisen voldoet die de leiding stel de. Men had het voornemen gemengd- de reizen te organiseren en wanneer men te doen heeft met middelbare scholieren, dan dient de accommo datie van zo'n schip toch zo te zijn, dat zonder bezwaar een der gelijk verblijf van enkele weken mogelijk is. De slaapaccommodatie levert de meeste hoofdbrekens op, want de schepen die de heer Bos kreeg aangeboden waren als het er op aan komt niet honderd procent acceptabel. De taal gaat leven NA VEEL zorg en moeite is het toch gelukt en konden de eerste cursisten scheep gaan. De bedoeling van de cursus is, middelbare scholieren uit het Frans sprekende deel van België, die t groot deel op school reeds Ne derlands onderwezen krijgen, echt Nederlands te leren. Een voorbeeld hiervan is bijvoor beeld het geval dat wij meemaakten met de man die op de fiets langs het kanaal reed. In Nederland noe men we een dergelijk vervoermid del in de volksmond algemeen „flets". Het Franse „bicyclette" wordt door de leerlingen op de middelbare scholen in het Waalse deel van België vertaald met „rij wiel". Hier in de cursus leren zi de echt Nederlandse woorden, als ook het typisch taaleigen van onze taal, zoals de speciale manier w op wij bepaalde dingen zeggen. En dit alles vindt plaa' op pracht schip, tijdens een wekenlang durende trektocht door de Neder landse binnenwateren. Eenvoudig en vlot 's MORGENS na het ontbijt scha ren de leerlingen zich in groepje van omstreeks acht tot tien leerlin gen rondom de tafels in de grote kajuit. Aan elke tafel neemt een leider of leidster plaats en dan be ginnen de lessen. Er wordt over de Nederlandse taal gesproken en ver teld, er worden voorbeelden gege ven en inmiddels worden alle dingen die door de ramen te zien zijn, aan gegrepen om daarvan de gebruike - lijke Nederlandse naam te melden en zinnen met deze woorden als voorbeeld te geven. Waar het even mogelijk is, spre ken de leiders en leidsters Neder lands, doch de leerlingen mogen in het Frans spreken. De leiders spre ken echter zelf vloeiend Frans zo dat ze ten eerste de kinderen kunnen verstaan, doch tevens in staat zijn „Voila une vache„Kijk een koe!" De groepleider wijst het dier aan, dat aan de oever graast Skelter oorzaak ongeval DOOR DE VROUW, VOOR DE VROUW! Gisteren stond Noordwijk weer in Op de hoek Wasseoaarsestraat - et teken van „Tesselschade-Arbeid Katwijksestraat reed een bromfietser delt" tegen de skelter van een 25-jarige De jaarlijkse ver koopdag van deze 5}.an, ?P» ^ié -daar een rondje reed. bijna honderd jaar oude, maar niet- Hierbij kwam de bestuurder van de temin springlevende Algemene Vrou- brommer, een 43-jarige opperman uit ze in hun eigen taal toe spreken I als het nodig is. Zo leren de kinde ren op een vrij eenvoudige wijze vlot de Nederlandse taal. 's Middags na het eten legt het schip aan, want alleen 's morgens wordt er gevaren. Het doel van die dag is bereikt en....na het eten gaan allen van boord om een excur sie in de betreffende plaats te ma ken. Men bekijkt de nodige be zienswaardigheden en ook tijdens deze excursie wordt zoveel moge lijk Nederlands gesproken. Beter dan in een gezin WAT DAT betreft is zo'n cursus volgens de heer Bos beter dan dat een dergelijk kind wordt opgeno men in een Nederlands gezin, zo als dat voordien en nog wel ge beurt. Wat is dan het geval? Het kind, dat hier komt om de Neder landse taal beter te leren, spreekt in veel gevallen gedurende bijna de ge hele vakantie in Nederland bij zo'n gezin Frans. Ten eerste vindt het kind het makkelijk en men is nu eenmaal geneigd de weg van de minste weerstand te bewandelen en ten tweede vinden de ouders uit dat gezin het wel eens prettig door het contact met zo'n kind hun eigen Frans eens wat op te halen. Het komt maar al te dikwijls voor, dat het kind wat zijn Neder lands betreft aan zo'n vakantie wei nig heeft. Anders ligt het in zo'n cursus. Hier gaat het belang van het Frans spre kende kind voor. De leiders en leid sters hebben strikte opdracht zoveel mogelijk Nederlands met het kind te spreken en het te stimuleren e- veneens Nederlands te gebruiken. Bovendien heeft het kind een idea le vakantie, heerlijk met andere kinderen op een boot, waar naast de lessen ook voldoende gelegenheid blijft tot ontspanning, spelletjes doen en wat heel belangrijk is, het bezoeken van de diverse plaatsen die worden aangedaan. Wanneer later in België de Dom van Utrecht ter sprake komt, heeft het kind deze echt gezien, evenals het Rijksmu seum te Amsterdam met al zijn schatten, zoals de Nachtwacht en dergelijke. Maar daar blijft het niet bij, een groot deel van Nederland wordt bezocht en wanneer het kind is thuis gekomen, dan ls het doel be reikt; het heeft de Nederlandse taal grondig bestudeerd en daarnaast veel van Nederland gezien. De „groenten op brood" OVERIGENS kan meo tijdens het „De Zeehond" het schoolschip, waarop zo'n veertig kinderen een heerlijke ennuttige vakantie hebben. werken met buitenlandse kinderen wel merkwaardige ervaringen op doen. De heer Bos vertelde ons hierover een aardige anecdote. Op een van de cursussen kregen de kinderen tijdens de middagboter ham bij alle beleg óók op een scho teltje een tomaat geserveerd, iets dat in ons land als normaal mag worden beschouwd. Ze zeiden niets, maar enkelen van hen schreven dit als merkwaardige belevenis naar huis, dat ze tomaat kregen op brood. Het gevolg was, dat enkele ouders bij de contactman van de heer Bos zich beklaagden over het eten dat de kinderen gedurende de- cursus kregen, want groenten bij de boterham was toch onzinnig! In vele persoonlijke bezoeken heeft de directeur één en ander moeten rechtzetten en nu komen er geen „groenten" meer bij de boterham op tafel. Och, het is maar een kwes tie van weten. De leerkrachten die voor deze cursus worden aangetrokken, zijn over het algemeen studenten die in hun vakantie wat geld willen ver dienen, doch zij die zich hiervoor aanbieden worden door de leiding van het internaat Aerdenhout gron dig onder de loupe genomen en ge test, want men wenst slechts prima krachten die in staat zijn hun taak op de juiste wijze uit te voeren en die voldoende verantwoordelijk heidsgevoel hebben om te zorgen voor een correct verloop van de cursus. „De Zeehond" WIJ HEBBEN NU Amsterdam be reikt en de leraren gaan met hun groepen de stad in. Van die gele genheid maken wij gebruik om het schip eens nader te bekijken. „De Zeehond" - zo heet het is een waar juweel, voorzien van rrachti- ge hutten voor twee personen. Elke hut heeft een vaste wastafel, een keurige klerenkast en berggelegen- heid. Voorts is er een pracht van een grote kajuit met flinke ramen, zonnedek, toiletten en douchegele genheid, kortom een ideaal scheep je om mee op reis te gaan. In ons hart zijn we wel een klein beetje jaloers op deze Belgische kinderen die op zo'n prachtig schip zo'n heerlijke vakantie hebben, die bovendienzo bijzonder nuttig is.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5