DUINSTREEK VRIJDAG 27 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bacli-herdenking in Pieterskerk OP 28 JULI is het de datum, waarop Joh. Seb. Bach in 1750 te Leipzig is gestorven. Vandaar dat gisteravond het 2e orgelconcert aan de allergroot ste onder de componisten was gewijd. Er was een buitengewoon grote be langstelling voor dit concert, dat Adr. Blankenstein in samenwerking met de ons allen bekende hoboïst Jaap Stotijn heeft gegeven, met een pro gramma, dat overtuigend was voor de grote liefde, die zowel de organist van de Pieterskerk, alsook Stotijn voor de geniale muziek van de Leip- ziger Kantor hebben. Met een groot werk van de meester Prelude en fuga in C gr. t." werd door Blankenstein begonnen. Ver moedelijk is dit werk omstreeks 1740 geschreven; het behoort tot de gaaf ste en schoonste werken van Bach. Het preludium bestaat uit vier tutti- blokken, elk van twee tot vijfstem mig aanwassend. Statig zijn de orgel punten tegenover de levendige figu ratie. De Fuga's zijn opvallend door omkering van het thema in staccato contrapunt-motieven eri uitvoering van nieuw contrapunt, in alle stem men opduikend. Om de luisteraar iets te ontspan nen volgde Symfonia en Adagio voor hobo en orgel uit cantate 157 „Ich lass' dich nicht". Een wonder van reinheid, zo klonk de cantilene uit het instrument van „de patroon" van heel veel hoboïsten; technisch en muzikaal klonk beider spel, even voornaam. Blankenstein gaf twee ko raalbewerkingen ten beste „O, Lamm Gottes", en „Heut' triomphiret Got- tes Sohn" en het charmante trio su per: „Allein Gott in der Höhe sei Ehr". De inhoud van het choral werd door de organist in de bijkomende stemmen (waarvan de motiviek ont leend is aan het choral) poëtisch be licht Hierop volgde Sonate in Es gr. t. voor hobo en orgel, waarin het sa menspel van beiden een meesterlijke prestatie leverde die geen ogenblik verslapte in intensiteit. Edel en ex pressief van toon, en met het ware begrip voor de doorschijnendheid van de contrapuntische elementen in de melodische lijn. In het samenspel werd een feestelijk concertato met opvallend klankschoon bereikt, vir tuoos en met muzikale zwier. Blan kenstein speelde Pastorale in F. gr. t. in technische perfektie en registratie. Ook van recitatief en aria uit cantate 51 werd door de beide instrumenta listen een dialogerende interpretatie gegeven; rank en prachtig gescha keerd. Tot besluit: Fantasie en Fuga, g. kl. t, fors van inzet en gespeeld in een gloed van klank en onwankelbare ritmen. Uit bovenstaande korte beschouwing zal men begrijpen, dat de polyfone stijl van Bach's oeuvre, mede dank zy de beide concertgevers, hoogtij vierde. Het orgel is prachtig en im posant. De uiterst gecompliceerde contrapuntiek was volkomen open liggend. De grootse muziek, waarin de mannelijke geest domineert, werd intens beluisterd en men werd ge grepen door de muzikale gedachten- gang van de grootmeester Bach, die tot zo'n volkomen verinnerlijking ge komen is. Alle lof voor de hoogstaan de vertolking van deze zo moeilijk te realiseren werken! Wij vestigen de aandacht op het volgende concert op donderdag 2 aug. 8.15 uur door Albert de Klerk. J. Kortmann LEIDSE AGENDA VRIJDAG 27 JULI De Lakenhal - Het tulpenmotief in de Turkse kunst - opening tentoon stelling 4 uur nam. APOTHEKERSDIEN ST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek tot Hulp der Menschheid. TENTOONSTELLINGSAGENDA Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel 28. Van 28 juli-20 aug.: Het tulpenmotief in de Turkse kunst, t.g.v. het 350-jarig bestaan van de Turks-Nederlandse diplomatieke be trekkingen. Rijksmuseum \an oudheden, Ra penburg 28 Tot 19 aug.: Glas uit de oudheid. Rijksmuseum voor volkenkunde, Steenstraat 1 Tot 15 okt.: Naar wijder horizon. DOCOS tweemaal kampioen op NKS-kamp Zojuist werden we vanuit Zundert opgebeld door een verheugde heer Noordman, de leider van de DOCOS- jeugd, die deze week op kamp is. Twee teams van DOCOS hebben he denmorgen het kampioenschap be haald. Het voetbalelftal van de jongste kampeerders speelde vanmorgen de finale tegen HMVV. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel (0-0), maar bij het nemen van strafschoppen toonde DOCOS zich de sterkste. De vier finalisten bij het onder deel volleybal speelden vanmorgen een competitie om de hoogste eer. DOCOS speelde drie wedstrijden. Alle drie wedstrijden werden door de Leidenaartjes gewonnen, 't Kam pioenschap werd met vlag en wim pel veroverd, want alle wedstrijden konden in twee sets beslist worden. BIOSCOPEN De films in de week van 27 juli tot 3 aug. zijn door de Kath. Film Con trole als volgt gekeurd: Trianon „Flower Drum Song", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7, 9.15 u. Casino „Kop op handen thuis", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Lido „Zorg, dat je er bij komt", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Luxor „The young ones", alle leeftijden. Dgd. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Studio „The general", alle leef tijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7, 9.15 u. Rex „Het verraad der Tartaren", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Greenway (Voorschoten) „Tar- zan en zijn vijanden", 18 jaar. (vrijd. 8.15 u.; zat. 7 en 9.15 u.; znd. 4 u.). „Psycho", 18 jaar. (Zond. 7 en 9.15 u.; maand, woensd. en donderd. 8.15 uur). OPRUIMING diverse modellen overjarige en licht beschadigde NAAIMACHINES Allen met volledige garantie en gratis les. MEERPOEL BREESTRAAT 171 TEL. 24815 (Advertentie) VOORSCHOTEN SVLV-JEUGD NAAR HUIS De SVLV-jeugd, die in Berg en Dal zulke heerlijke kampdagen heeft beleefd, keert morgen, zaterdag 28 juli, weer huiswaarts. De jongelui vertrekken morgenochtend in alle vroegte om 6 uur van hun vakantie- basis. Tussen 9 uur en half 10 mor genochtend worden zij bij Vlietzicht, Voorschoten, verwacht, waar ouders en andere familieleden de jongens kunnen komen afhalen. Orgelconcert Maandag 30 juli а.s. wordt in de Herv. kerk weer 'n orgelconcert gegeven. Ditmaal zal dit verzorgd worden door de heer Adriaan Blankenstein, organist van de Pieterskerk in Leiden. Deze voor Voorschoten niet onbekende orga nist heeft een zeer aantrekkelijk programma samengesteld: 1. Variaties over: „Ich fuhr mich über Rheine" J. P. Sweelinck 2. Preludium en fuga in E D. Ruxtehude 3. Pastorale in F J. S. Bach 4. Fantasia en fuga in c J. S. Bach 5. Trio in c J. L. Krebs Ach was soil ich, Sünder, machen Joh. Pachelbel 7. Preludium en fuga in e J. Koetsier Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor de akte M.O. Lichame lijke oefening, de heer A. C. Neven. Geslaagd Voor het examen Han denarbeid l.o. slaagde in Den I ag de heer F. Mieenhorst. Mevr. A. G. A. v. Ellst-Korpershoek is geslaagd voor de hoofdakte. Postduivennieuws De postdui- venhoudersve^eniging „De Zwaluw" hield op za' dag 21 juli een wed vlucht met oude duiven vanaf Bor deaux, afstand pl.m. 894 km. Gelost 13 uur met z.z.w.-wind. Aankomst le prijsduif zondag 7.06.49 uur, snelheid 1336.76 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 9.11.10 uur, snelheid 1128.90 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: D. Brouwer 1. A. de Graaf 2- 9-10, C. Zwaan 2-8, P. N. v. Wissen 4-5, F. C. v. Heusden 6, W. Onstenk 7. Tevens wedvlucht met jonge dui ven vanaf Vilvoorde, afstand plm. 137 km. Gelost 7.30 uur met z.w.-wind. Aankomst eerste prijsduif 8.55.41 uur, snelheid 1609.20 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 9.06.55 uur, snelheid 1381.40 m. per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: W. Onstenk 1-2-8-11-12-24-29- 43-44-47, B. Ammerlaan 3, J. Schrij vers 4-14, C. de Mooy 5-13-17-31, D. Brouwer 6-38, A. de Graaf 7-9, J. J. Heyne 10-18-42, J. P. v. d. Assem 15- 19-30-34-35-41-46-49, P. N. v. Wissen 16-20-22-37, A. C. de Groot 21-45, M. M. Paardekooper 23, C. Zwaan 25, F. C. v. Heusden 26-28-40-50, H. v. d. W 27-32-33, L. Hemmes 36, F. H>en- di i 39-40. Met de fond kampioen kwam als no. 1 W. Onstenk met 454.7 punten; 2e kampioen D. Brouwer met 385.8 p.; 3e kampioen J. P. v. d. Assem met 385.0 p. Als kampioen bovenste van het steetje, dus aangewezen kampioen: le P. N. v. Wissen met 1229.10 p.; 2e J. P. v. d. Assem met 1210.4 p. OEGSTGEEST Bouw 23 herenhuizen. Onder architectuur van het bureau Geels en Kamsteeg te Oegstgeest zullen door de fa. Jac van Riet te Leiden 23 herenhuizen worden gebouwd. WASSENAAR Veertien winkelwoningen Voor Bouwcombinatie Het Centrum is de bouw van veertien winkel-woningen aan de V. d. Duin v. Maasdamstraat gegund aan N. M. van Rooyen te Wassenaar. Skelterwedstrijden op „Duinhorst" - In sportpark „Duinhorst" aan de Buurtweg bij de Landscheidingsweg worden zaterdagmiddag 28 juli skel terwedstrijden georganiseerd. De ba ten zijn bestemd voor de afdeling Wassenaar van het Groene Kruis. De wedstrijden beginnen om 2 uur. NIEUWKOOP Schaakclub organiseert simultaan- wedstrijd Op initiatief van het be stuur van VVV organiseert „De Nieuwkoopse Toren" dinsdag 31 juli een grote simultaanwedstrijd in het sporthotel De Koker. Aanvang 8 uur der avonds. De simultaanspelers zijn de beken de Amsterdamse schaakjournalisten B. J. Withuis en C. Orbaan. Het is een open wedstrijd, d,w,z, deelneming is mogelijk voor scha kers, niet alleen uit Nieuwkoop of die daar als toeristen verblijven, doch ook voor schakers uit de omgeving. Deelname is natuurlijk beperkt en wel tot ongeveer 70 gegadigden. Ge zien de te verwachten belangstelling doet men verstandig zich tijdig op te geven aan een der onderstaande adresssen in Nieuwkoop Th. J. F. Teunisen, Dorpsstraat 20; D. v. d. Laan, Zuideinde 150 en A. A. de Troye, Meeuwenlaan 17, alsmede bij A. Plaizier, Voorweg 41, Noorden. Opgave kan ook telefonisch geschie den. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Dezelfde avond is er ook een dam- simultaanwedstrijd, ook in het Sport hotel. Hiervoor kan men zich mel den bij J. v. Middelkoop, Dorpsstraat 105 en bij H. Verlooy, Waterlelie straat 11. Laatste Berichten DE OVERLEDEN SOLDAAT Hedenmorgen werd in Nijmegen de naam bekendgemaakt van de 23- jarige Engelse soldaat van het de tachement van het York and Lancas ter Regiment BAOR, die op de derde dag van de vierdaagse bij Groesbeek in elkaar zakte en overleed. Het is de 23-jarige Raymond Green. KOUDEKERK Vakantiebezigheden In het ka der van de jeugd-vakantieweek werd gistermorgen een begin gemaakt met het jeugddamtoernooi. Hoewel de eindstand nog niet te voorzien is, bleek wel, dat de jeugdkampioen van vorig jaar W. Lekx ook nu weer 'n goede gooi doet naar de wisselbeker. Met zeven gespeelde en gewonnen wedstrijden bestaat hier ook wel kans op. In de namiddag viel hrt jeugd-voetb al toernooi letterlijk in 't water. Nadat was begonnen met de wedstrijd Hondsdijk-Hogewaard, bleek wel dat de partijen goed tegen elkaar opwogen. J. Nagtegaal wist de Hondsdijk de leiding te geven, maar nog voor de rust maakte Hakkenbrak de stand gelijk. Kort na de rust moest de wedstrijd bij de stand 1-1 worden gestaakt. In de avond werd de wie lerwedstrijd verreden. Jammer dat niet meer jongeren de moed konden opbrengen hieraan mee te doen. Ge reden werd de ronde Kogewaard- Lagewaard, een afstand van ruim 5 kilometer, welke driemaal moest wor den gereden. Van de start aan nam H. 'Boelee de leiding en hij stond deze niet meer af. Hierdoor pakte hij een tweetal uitgeloofde premies, voor de eerste en de tweede ronde. In rond 30 minuten eindigde hij als eerste. De tweede plaats werd bezet door H. Zuidwijk, 3 H. Schurink, 4 J. de Wit. Voor zaterdag staat 's mor gens de hengel wed strijd op het pro gramma, des middags waterski-de monstraties en des avonds jeugd voetbal. Op maandag vindt des mor gens het vervolg plaats van het dam- toernooi, des middags het levend ganzenbord, terwijl des avonds een vliegerwedstrijd zal worden gehou den. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Parkeerterrein bij R.K. kerk maakt einde aan onhoudbare toestand Te Den Haag is geslaagd voor het staatsexamen HBS-B de heer H. G. F. Verhoog te Leiden. Vermoedelijk doordat de handrem was losgeschoten is gisteravond om streeks vijf voor half acht een ge parkeerd staande personenauto zon der passagiers op het Utrechtse Veer in het water van de Nieuwe Rijn ge reden. De brandweer heeft de auto uit het water getakeld. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob Petrus Maria, z.v. H. G. H. M. Olerkx en T. G. E. Mu- solaers; Hendrik, z.v. J. van Leeuwen en G. J .van Looij; Andiré Rudiolf, z. v. F. Koiithek en T. E. Poen; Corne lls Jacobus Petrus Johannes, z.v. J. A, L. J. Duivenvoorde en C. W. v. d. Berg; Sina Sophia, d.v. B. v. d. Meer en L. M. J. Mieloo; Dirkje Geertrui- dat, d.v. J. Zwanenburg en G. Schaart; Idia Hendrika, d.v. J. W. N. v d. Sluis en I. D. Moleman; Leonar- dius Theodorus Johannes, z.v. L. W. M. Nederpel en A. P. Duivenvoorden. Overleden: K. J. Koger, 23 jaar, zoon; C. T. Dickhoff. 85 jaar, vrouw. Gehuwd: M. A. Kerkhoven en N. Prevoo; A. van Diggels en H. H. W. Vijlbrief; B. Schillemans en H. W. Kromhout; H. Keijzer en M. l'Ecluse; H L. A. M. Castelein en C. G. Albers; A. Kiewiet en T. C. M. Uiterdijk; J. G W. van Diemen en W van Rossen; W. J Stokkel en J. M. E. Goddijn; B J Kluts en T M. Stikvoort; A. C van Dijk en J. M. Niesthoven; A. M. Siebers en T. H. M. Grabben; A. H. Hoogeveen en G. M. Straathof. Direct na de opening van de open bare raadsvergadering, die gister avond werd gehouden onder voor zitterschap van burgemeester B. Kammenga, v. erd de ambtenaar ter gemeentesecretarie, de heer W. J. Eys, nadat hij de zuiverings- en ambtseed had afgelegd, tot plaats- vervangend-gemecnte-ontvanger be noemd. Burg. B. Kammenga wees hem er op, deze functie is de eerste plaats als ereambt te beschouwen. De heer W. Muys verzocht om spoediger toezending van de notulen, gezien het feit, dat deze stukken de laatste tijd eerst in het bezit dei- raadsleden komen kort voordat de volgende zitting plaatsvindt. De aannemer, de heer P. W. de Graaf, had enige tijd geleden beloofd 150 vierkante meter grond, gelegen aan de Nokweg aan de gemeente Lei- muiden over te dragen in verband met de verbetering van de Nokweg. Thans is echter gebleken, dat door een misverstand de door de heer De Graaf gebouwde woningen tesamen met de aan de gemeente toegezegde grond aan de nieuwe eigenaars zijn overgedragen. De Raad was het er mee eens om b. en toestemming te verlenen thans met de nieuwe eigenaars in onderhandeling te tre den, ofschoon de heer P. L. Noorder- meer op het standpunt stond, dat de heer P. W. de Graaf dit dient te regelen. Gedep. Staten waren het niet eens met de raadsbesluiten inzake het in erfpacht geven van enige percelen water, gelegen in de Westeinderplas, tegen een koopsom ineens. De heren dr. P. G. Hoorweg, H. D. Groeneweg, P. Schoen en C. H. van Deelen te Amsterdam zulh jaarlijks ook nog een geringe erfpachtcanon dienen te voldoen om de eigendomsrechten te waarborgen. Aan de heer S. Visser te Amster dam zal een perceel water groot 4200 vierkante meter tegen een jaar lijkse erfpachtcanon van f 250,of een bedrag ineens van 5.800,— en een jaarlijkse erfpachtcanon van f 1,in pacht worden gegeven. Nadat enige begrotingswijzigingen onder de loupe waren genomen ging men over tot wijziging van de sala risverordening, welke voor de amb tenaren in overeenstemming werden gebracht met de rijksregeling. Salarissen De heer W. Muys sprak zijn af keuring uit over de lage beloning van de eenvoudige gemeentewerk lieden. Hij verzocht alles te doen om de salariëring van die werklieden te verhogen. De voorzitter wees er op, dat het verloop bij het hogere per soneel groter is, en daardoor een salarisverhoging is toegestaan. De ge meentewerklieden zijn reeds in de hoogste klasse ingedeeld, helaas is ook deze beloning gebonden aan het loonbeleid van de regering. Al'e mo gelijkheden zullen echter benut wor den om voor deze groep een betere beloning te krijgen. De heer Muys was van mening, dat gori personeel ook goed betaald moet worden. In verband met de nieuw gekozen raadsleden, de heren P. van Graas, C. v. d. Akker, L. Treur en P. W. de Graaf, werd een commissie bestaande uit de scheiderde raadsleden, de he ren Jac. de Rijk en P. L. Noorder- meer, belaft met het onderzoek van de geloofsbrieven. De heer De Rijk deelde mede, dat de geloofsbrieven in orde werden bevonden. De verordeningen op de heffing van begrafenisrechten werden weer ongewijzigd voor het een tijdvak van 5 jaar verlengd. In verband met de nieuwe Algemene Begraafplaats zijn de kosten in de afgelopen vijf jaar belangrijk opgelonen In 1957 waren de inkomsten f 1.110,en de uit gaven 1.060,59, terwijl daarentegen alleen in 1961 de inkomsten /1.0CV waren en de uitgaven zelfs 10.582.07. Verkeer Dikwijls treden op d Willem van der Veldenweg nabij de R.K. Kerk tijdens de kerkdiensten verkeers opstoppingen op, doordat vele kerk gangers hun auto op aenoemde weg parkeren. Om aan deze onhoudbare toestand een einde te maken werd besloten om de speelplaats nabij de R.K. school, te bestemmen voor par keergelegenheid waar 29 auto's een plaatsje kunnen vinden. Deze toekomstige parkeerplaats zal de R.K. Kerk voor de tijd van 50 jaar in erfpacht worden gegeven aan de gemeente Leimuiden tegen een canon van 1,per jaar. De gemeente zal de kosten dragen voor dé inrichting van deze parkeerplaats waarmede een bedrag van f 8.500, gemoeid is, af te schrijven in 17 jaar. In verbanhiermee verzocht de heer Muys een parkeerverbod uit te vaar digen op de W. v. d. Veldenweg. De heer Muys wees er op, dat het tij dens de kerkdiensten ook bij andere kerkgebouwen een levensgevaarlijke toestand is tengevolge van het par keren van de vele auto's. Misschien kan hier een oplossing gezocht wor den op de open ruimte, die thans ontstaan is op de hoek Dorpsstraat- Dokter Stapenseastraat, aldus de voorzitter. Op een der volgende zit tingen zal hier nader op worden teruggekomen. Aan het overkoepelend orgaan Stichting Algemeen Maatschappelijk werk zal een subsidie van f 50, worden gegeven. Is dat wel belang rijk werk? vroeg de heer Muys. Als ik lees, dat er 95% aan administratie kosten wordt betaald, wat blijft er dan nog over voor dat maatschappe lijke werk? De voorzitter wees er op, dat dit orgaan bestemd is om stimu lerend op te treden. Verzoeken om subsidie van de Stichting Ned. Ast mafonds en Kath. Militair Vormings centrum werden afgewezen. Wegverbetering De Dorpsstraat zal ook weer eens 'n verbetering ondergaan. Het brug getje bij de fa. Balder zal worden verbreed, zodat de voetgangers niet meer van het trottoir de rijweg be hoeven op te gaan om hun weg te vervolgen. Aan de noordoostelijke zijde zal een houten trottoir worden aangebouwd ter breedte van IVa m., waarmede aan onkosten 3.000,ge moeid zullen zijn, af te schrijven in 10 jaar. De fa. Balder is bereid ge vonden het perceel water in erf dienstbaarheid af te staan. Waar schijnlijk zullen 50,kosten voor rekening van de gemeente komen. De Van Merlenweg, Bilderdam, Raadhuislaan, Oosterweg en Wester - dijk zullen van een nieuwe slijtlaag worden voorzien, waarvan de kosten 9.500,zijn. De heer Jac. de Rijk wees op de gevaarlijke goot, speciaal voor twee wielige voertuigen, welke is aange bracht langs de Herenweg. Als men daarin komt met een bromfiets, kan men er niet anders uit komen, dan het autoverkeer en zichzelf in gevaar te brengen. Ook de gaasafrastering langs de Herenweg vereist het no dige onderhoud, aldus de heer De Rijk. HILLEGOM Geslaagd. Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen M.O. Licha melijke oefening mej. G. M. Engel. Geslaagd. Voor het midden standsdiploma slaagden de dames: W. Freeke, A. C. de Kooker, J. H. Ravensbergen en D. van Waveren, alsmede de heren: J. H. M. van Kam pen, F. G. Damo, N. P. van Bugge- num, W. Plomp, W. J. H. Lem en H. D. W. Mekking. LISSE Geslaagd De heer T. van Rossen Pz. is geslaagd voor het examen leer ling-machinist. Voor het textielbre- vet zijn geslaagd de dames mej. T. Balkenende, mevr. C. van der Mark-Rooijakkers en mej. C. Nieu- wenhuis. Voor het Mulo-diploma incl. M.S.-diploma, slaagde de heer A. Schalk. Hoe de duiven vlogen De post duivenvereniging „De Luchtklie- vers" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Vilvoorden (149 km). Gelost 7.30 uur, aankomst eerste prijsduif 9.04, laatste 9.15 uur. De uitslag van de eerste tien is als volgt: G. 't Hort 1; Roodenburg 2; W. Ak kerman 3; J. van Es 4, 5; J. van Diest 6; K. van Diest 7, 8, 9,; J. Arrachart 10. Voorts werd een wedvlucht gehou den van Bordeaux, afstand 908 km, met 34 vogels in concours. Gelost 13 uur, aankomst eerste prijsduif de andere morgen 7.29 uur, laatste prijs duif'andere morgen 9.37 uur. De uit slag is als volgt: K. van Diest 1, 7, 8, 10; J. van Es 2, 6; Roodenburg 3; M. de Vreugd 5; P. Opdam 4, 9; Th. Schoone 11. Gemeenteraadsvergadering De eerstvolgende vergadering van de ge meenteraad van Lisse is vastgesteld op woensdag 8 augustus, des avonds 8 uur. Middenstandsdiploma Het mid denstandsdiploma weid behaald door de heren M. Hogenboom, A. Hors man, W. P. Kamp, N. Ligtenberg, Ch. v. d. Loo, A. Luyk, W. v d. Meer, C. J. Noordermeer, A. Vissche, C. J. Warmerdam en L. Westerbeek. Skelterklub in oprichting Men is bezig in Lisse een Skelterklub op te richten, waarvoor men zich kan aanmelden bij J. Oppelaar, Heereweg 175; C. van Nobelen, Oranjelaan 54 en J. Eisenga, Irennestraat 27. Geboren: Johannes Maria zoon van P. J. Koomen en L. van der Ploeg, Vreewijk 16; Theodora Catharina M. dochter van B. C. van Gerven en J, A, M. van der Lans, Leidsevaart 17; Saskia Catharina Maria dochter van N. Teeuwen en F. M. Westerveld, Doormanplein 24; Johanna Sophia Hermina dochter van P. J. M. Kors en C. A. M. Elfering, 3e Poellaan 7; Carolus zoon van C. T. E. van Steijn en T. W. M. Leget, Barentzstraat 28. Ondertrouwd: Cornelis R. Heshof, wonende te Noordwijkerhout, Julia- nastraat 2 en Catharina G. M. de Ko ning, wonende te Lisse, Narcissen- straat 2; Paulus I. A. M. Veltkamp, wonende te Haarlem, Orionweg 45 en Petronella A. M. Rooijakkers, Zwa- nendreef 4 te Lisse. Getrouwd: H. M. Jansen en M. T. van der Zwet; C. J. van Haaften en A. C. Vlieland; J. J. van Bruggen en A. M. van Rooij en; G. J. Oonk en A. J. E. Verleur. 1. 4, 6, 10; Peeters-Broekhof 2 en 3; A. Plug 5 en 15; gebrs. Passchier 8 en 13; H. Dijkstra 9 en 14. Uitslag van de wedvlucht met jon ge duiven vanaf Vilvoorde op zondag 22 juli 1962. Afstand plm. 149 km. Gelost te 7.30 uur met zuidwesten wind. In concours 201 duiven. Gebr. Passchier 1, 5 en 15; J. v. Gijlswijk 2 en 14; G. A. Duivenvoorde 3 en 11; H. Dijkstra 4. 7, 8, 9, 10, 12 en 13; J. Duivenvoorde 6. BEURS0VERZ1CHT VAN VRIJDAG Drukte in de oliehoek Na de zeer ongeanimeerde beursda- gen van deze week bracht de laatste dag een kleine herleving. Vooral in de oliehoek was het drukker dan men de laatste tijd gewend was. De vraag naar Koninklijke Olie blijft aanhouden en werd nog aangewak kerd door de goede cijfers van de Amerikaanse dochter van het con cern de Shell Oil Company. Daar kwam bij dat er in Wall Street een betere stemming heerste gisteren, waardoor olies in de avonduren reeds opliepen tot boven de 135,00. Van middag werd gedaan op '136,00 waarmee het hoofdfonds deze week bijna een koersstijging van 6.00 heeft ondergaan. De gehele middag werd een vrij levendige affaire in de oliehoek gedreven. Hiertoe be perkte zich overigens in hoofdzaak de beurshandel want, hoewel ook el ders de stemming wat vriendelijker was, de handel bleef in de andere hoeken nog zeer klein. Vooral ging de belangstelling uit naar Hoogovens wegens de publika- tie van de kwartaalcijfers. De netto winst is een stuk lager dan in het tweede kwartaal 1981, maar iets be ter dan in het eerste kwartaal 1962. Het is bekend, dat er reeds geruime tijd buitenlands aanbod in Hoog ovens aanwezig is. Dit bleef vandaag onder invloed van de meevallende cijfers achterwege waardoor ruimte ontstond voor een koersverbetering, die vooral vanmorgen spectaculair was. Toen immers herstelden Hoog ovens tot 572, maar vanmiddag bleef het fonds daar tien punten onder op 562, later 567. De overige internatio nale waarden lagen goed prijshou dend en iets vastei voor AKU op 363. De scheepvaartmarkt bleef onge animeerd en stil, maar Koninklijke Boot was onderhalf punt beter en Scheepvaart Unie herstelde tot 125. Veel gang zit er echter niet in de scheepvsartfondsen. Cultuuraandelen werden voorshands prijshoudend ge adviseerd. Nederlandse Staatsfond sen hadden een opgewekter aanzien en waren eerder wat beter. De lo kale industriewaarden hadden een verdeelde markt. Aandelen Erdal werden lager geadviseerd ingevolge het tussentijdse bericht, dat melding maakt van nog altijd-stijgende kos ten. Aandelen Antilliaanse Verffa- briek, die gisteren nog 119 noteer den, zakten vanmiddag in tot 1Ö5 laten. Hieraan is debet het vandaag gepubliceerde zeer teleurstellende jaarverslag, dat melding maakt van een belangrijk verlies in 1961. Voor het eerst werd vandaae gehandeld in de obligaties van de Engelse Albert Reed-papieronderneming. Deze stuk ken zijn hier uitgegeven a pari en werden vanmiddag getaxeerd op IOIV2 procent. NOORDWUKERHOUT Marktberichten Uitbreiding koel- en preparatiebe- drijf Door de fa. W. J. van den Berg is het bouwen van kantoren en schuren voor V. d Berg's Koel- en Preparatiebedrijf gegund aan M. G. van Parera te Noordwijkerhout. Geslaagd. - Te 's-Gravenhage zijn voor het middenstandsexamen ge slaagd de volgende leerlingen van de r.k. Middenstandscursus te Noord wijkerhout: de dames B. Rietvink en A. Vrolijk, alsmede de heren L. van Bochove, G. Duindam, R. Jansen en N. Zandbergen uit Noordwijkerhout. De dames Gr. v.d. Huls en A. Kor- tekaas, alsmede de heer Th. Korte- kaas uit Voorhout en tenslotte mej. E. Duivenvoorde uit -Sassenheim. P.V. „De Duinklievers". - Uitslag van de wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux op zaterdag 21 juli 1962. Afstand plm. 906 km. In con cours 47 duiven. Gelost te 13.00 uur met westenwind. Aankomst eerste duif om 8.08.35 uur. C .P. v. d. Berg LEIDEN, 27 juli, Kaas Aange voerd 12 partijen Goudse Kaas en 5 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse ex era kwal. geen notering, le kwal. tot 2.25; 23 kwal. geen note ring. Leidse extra kwal. 2.52-2.57; le kwal. geen notering. Handel: rustig. LEIDEN, 27 juli vee Aanvoer stieren 9, prijs handel melk koeien 45, 800-10500, matig; vette koeien 290, 2.60-3.35, goed; vare koeien 55, 450-935, redelijk; pinken 15, 325-475, kalm; vette kalveren 95, 1.75-2.45, traag; nuchtere kalveren 33, 1.20-1.50, rustig; nuchtere kalveren per stuk 35-60; .vette schapen 290, 70-85, stug; vette lammeren 143, 90- 115, stug; geiten 7; lammeren 1566; zuig en weidelammeren 75-100, goed; weidelammeren 55-78, rustig; totaal 2548. LEEUWARDEN, 27 juli zuivel Commissienoteringen: Goudse kaas 1.95; Edammer kaas 1.82; Broodkaas 1.83. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2