DE KAARTENDANS plSilP infill Wielernieuws MAANDAG 23 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ROUAAN WIL W.K. 1964 De Franse stad Rouaan heeft zich kandidaat gesteld voor de organisa tie van de strijd om de wereld-wie- lertitels in 1964. Het voorstel zal aan de UCI (de* Internationale Wieler federatie) worden voorgelegd. Anquetil op de baan sterker dan Poulidor Jacques Anquetil heeft zondag in het Pare des Princes te Parijs be wezen op de baan sterker te zijn dan de grootste Franse concurrent, Ray mond Poulidor. Van een uit drie on derdelen bestaand omnium won An quetil de sprint en de rit over 1 ron de tegen het uurwerk. Poulidor ze gevierde in een klassementswed strijd. Een sprintwedstrijd tussen André Darrigade, Willy Vannitsen en Rudi Al tig, de rapste spurters uit de Ron de van Frankrijk 19&2, eindigde in een zege voor eerstgenoemde. Van nitsen legde beslag op de tweede plaats. Van Steenbergen behoort nog steeds tot de sterksten Ex-wereldkampioen Rik van Steen bergen (België) is zondag winnaar geworden van de internationale ron de van Made voor professionals en onafhankelijken. Hij toonde zich de sterkste van een uit een ongeveer 30 renners bestaande groep, die in gesloten formatie de laatste ronde was ingegaan. De tweede plaats was voor een andere Belg, Jos Verachtert. Deze laatste had in 1961 de ronde op zijn naam gebracht. De uitslag was: 1 Riik van Steen bergen (België), 135 km in 3 uur 20 min. 18 sec.; 2 Jos Verachtert (Bel gië); 3 Piet Rentmeester (Goes); 4 Werner Swaneveld (LJsselmonde); 5 Theo Sijthof (Rotterdam); 6 Joop van der Putten (Den Haag); 7 ex aequo o.a. Peter Post (Amtselveen), Jan Janssen (Nootdorp), Piet Damen (Lieshout), Jo de Roo (Schore), Lex van Kreuningen (Utrecht) en Bart van der Ven (Vlijmen). Van derVen kreeg de prijs voor de strijdlustigs te renner. RONDE VAN DINTELOORD Piet Damen uit Lieshout heeft de zaterdag gehouden wielerronde van Dinteloord voor professionals gewon nen, welke ging over 125 km. Hij legdxde afstand af in 3 uur 15 min. 16 sec. Winnaar bij de amateurs, die 90 km reden, werd G. Dijkers uit St. Willebrord met een tijd van 2 uur 21 min. 16 sec. De beslissing in de ronde van de professionals, die een zeer levendig karakter had, viel in feite na 70 km, toen Rentmeester, Damen en Ker sten zich van de hoofdmacht los maakten. Alleen Jo de Roo slaagde er later nog in zich bij de vluchte lingen te voegen. Dit viertal zou strij - den om de ereplaatsen, waarvan Da men de eerste voor zich opeiste. Van de 56 gestarte renners reden er 26 de wedstrijd uit. De uitslag bij de amateurs: 1 G. Dijkers (St. Willebrord) 90 km in 2.21.16; 2 J. Hermans (Nijmegen); 3 M. v. d. Klooster (Rotterdam). Gerben Karstens vierde in Goes Cees Snepvangers is zaterdag win naar geworden van de internationale wielerronde van Midden-Zeeland voor amateurs en onafhankelijken. Hij legde de 213 km, die de start van de finish (beiden waren te Goes) scheidden, af in 5 uur 19 min. 26 sec. Tweede werd Cees Haest (Rijsber- gen) en derde Ferdinand Boonman ('s-Heerenhoek). Gerben Karsten uit Leiden werd vierde. Peter de Jong (R'veen) snelste in Arnhem Peter de Jong uit Roelof arendsveen heeft in Arnhem met groot machtsver toon een adspirantenwedstrijd gewon nen. In de eindsprint toonde hij zich de sterkste van een groepje van vijf man. Zijn tijd over 25 km was 37 min. en 34 De uitslag luidde verder: 2. G. Bongers, Voorst; 3. B. Leestink, Arnhem; 4. R. de Zoete, Soestdijk; 5. W. Zweverink, Vorden. VOETBAL DHLOMO NAAR ENSCHEDESE BOYS Bokser overleden Zondagmorgen is de jonge Duitse amateur-bokser Emil Braun hij zou deze dag zijn 19e verjaardag vieren in zijn woonplaats Bay- reuth overleden tengevolge van in de ring opgelopen verwondingen. Vrijdagavond kreeg Braun in zijn partij tegen Wolfgang Giessemann een schijnbaar niet eens zo harde slag tegen het hoofd. Hij zakte in elkaar en werd naar een ziekenhuis vervoerd waar hij zondagmorgen overleed. Voor Giessemann was dit gevecht wel een heel trieste ervaring. Hij bokste namelijk zijn allereerste partij als amateur. TURNEN JAPAN VERSLAAT ZWITSERLAND De zaterdag te Zurich gehouden turn-interland tussen de herenploe- gen van Zwitserland en Japan is in een 292,5283,1 zege voor de gasten geëindigd. ATLETIEK Atletiekpropaganda in Friesland De eerste divisieclub Enschedese Boys heeft voor het komende seizoen de Zuid- Afrikaanse voetballer Darius Dhlomo gecontracteerd. Dhlomo speelde het laat ste jaar voor Vitesse. Voordien kwam CRICKET hij gedurende twee seizoenen uit voor Heracles. Voor goede atletiekpropaganda zorg den zondag tijdens een kaatswedstrijd een twaalftal Nederlandse lange afstand- lopers. In de pauze van de wedstrijd won Fons Veldhuizen een 5000 meter op de 275 meter lange grasbaad in 15.01.3 sec. voor Frans Kunen en Jan Keesom, terwijl de Zeeuw Hein Cujé zegevierde op de 3000 meter in 8.48.-. De uitslagen waren: 5000 meter: 1 Fons Veldhuizen 15.01.3, 2 Frans Kunen 16.15.7, 3 Jan Keesom 15.35.6, 4 Cees Clement. 3000 meter: 1 Hein Cujé 8.48.-, 2 Piet Deelstra 8.55.8, 3 Ben Giling 8.57.5, 4 Rein Verkade. 5 Jan Wit. Stirling Moss hoopt „het niet te verleren" De Britse coureur Stirling Moss, die tijdens wedstrijden op tweede Paasdag ernstig werd gewond, is zaterdag per vliegtuig van Londen naar de Bahama-eilanden vertrokken, waar hij in een paar weken gehe.l hcopt op te knappen. De 32-jarige coureur, die enigszins mank liep, vertelde bij zijn vertrek, dat zijn dol:'er hem toestemming had gegeven om te waterskieën. Verder hoopt hij zo nu en dan een auto te kunnen besturen ,„om het niet te verleren", zoals de Brit het uitdrukte. VIJF NIEUWE SPELERS BIJ AGOVV De Apeldoornse profclub AGOVV heeft vijf nieuwe spelers gecontracteerd, t.w. Hammers, Van Eekeren en Brouwer, allen van het Zwolse PEC; Van der Brink van HVC en De Jong van Go Ahead. TOERNOOI VAN JAARBEURSSTEDEN In het internationale voetbaltoernooi der jaarbeurssteden, dat het aanstaande seizoen voor de vijfde maal in Bologna wordt gehouden, zal ook een Utrechts elftal deelnemen, dat zal worden samen gesteld uit spelers van DOS, Elinkwijk en Velox. Docos weer naar NKS-kamp Ook dit jaar neemt Docos weer deel aan h<?t NKS-kamp, ditmaal in het Bra bantse Zundert. Sinds de instelling van deze zeer nuttige NKS-kampen in 1949, kan de verenigingn Docos er op bogen elk jaar deelgenomen te hebben. Giste ren was het de veertiende keer, dat de Docos-jeugd zich opmaakte om op kamp te gaan. Na de H. Mis in de St. Antonius- kerk en het keurig verzorgde ontbijt in de cantine van de korfbalvereniging „Crescendo", die ons gastvrijheid ver leende. De bedoeling was, dat er een stel jon gens op de fiets zou gaan, maar de weersomstandigheden lieten dit niet toe. Om 2 uur vertrok vanaf de Beesten markt de wagen met de jongens, ver gezeld van hun leiders. Na een voor spoedige reis is men goed aangekomen in het kamp, waar op het ogenblik ver schillende verenigingen arriveren om met Docos een gezellig sportief kamp door te brengen. Het is redelijk weer en. we hopen een zomerse week tegemoet te gaan. temeer daar we dit de laatste tijd nogal hebben moeten ontberen. Mor gen meer nieuws hoe de Docos-jeugd de eerste dag heeft doorgebracht. EEN DER LEIDERS AUTOMOBILISME Grote Prijs van Engeland voor Jim Clark Op het nabij Liverpool gelegen 4.828 km lange circuit van Aintree heeft de Britse Lotusrijder Jim Clark zaterdag gezegevierd in de grote prijs van Engeland voor formule I-wagens een wedstrijd die meetelt voor de competitie om het wereldkampioen schap der coureurs. Tweede werd John Surtees (Gbt) met Loa en der de Bruce Maclaren (Nieuw-Zeeland) met Cooper. LCC ondervond weinig tegenstand van C.V.H.W. Tijdens deze stormachtige wedstrijd werd het al gauw zeker dat de tegen stand die CVHW bood van weinig bete kenis was. LCC ging eerst fielden en al snel vie len enkele wickets, zo ging de Haar lemse Captain Kuenen voor 0 naar de kant, maar verder waren het slechts Lokman (19) en Blom (32) die enige te genstand van betekenis boden. Vooral op het snelle bowlen van Den Hoed hadden de meesten geen enkel ant woord. En daar ditmaal ook het fielden op een goed peil stond, W. Crama deed 3 vangen, hadden op 79 alle CVHW'ers hun beurt gehad. De bowlingcijfers waren uiteraard goed, N. den Hoed 5-20 en H. Laman 5-39. Het LCC openingspaar N. den Hoed en W. Crama liet het daarna even afweten want voor fesp. 8 en 10 runs konden beiden weer naar de kant. Maar geluk kig hadden Henk Laman en Ton Kan tebeen er goed het oog in, zodat de score met rasse schreden omhoog ging. H. Laman strafte vooral de te korte bowlery goed af voordat hij voor 33 runs in het veld gevangen werd. Ton Kantebeen 28 runs deed het voor de eerste keer dit seizoen nog wat onwen nig doch zeker niet onverdienstelijk. Nadat Captain P. Kantebeen ook nog met 18 gebruikelijke runs zijn aandeel in de boeken had laten noteren kwam het klapstuk. Rob van Benten 30 runs not out en Aad Koren 17 runs not out gaven met aantrekkelijk spel het LCC totaal enig aanzien. Op een totaal van 152 voor het verlies van 8 wickets besloten beide Captains he maar hierbij te laten. Door deze overwinning blijft LCC Groen-Geel goed volgen, zodat men van de „Big Match" kan spreken a.s. zon dag in de Kikkerpolder wanneer de kop lopers elkaar ontmoeten. TENNIS Rod Laver en Sandra Price winnen te Gstaad De Australische Wimbledonkam- pioen Rod Laver, die deze week uitkomt in de internationale kam pioenschappen van Nederland te Hil versum, heeft in het internationale toernooi te Gstaad het heren-enkel spel gewonnen. Laver versloeg in de finale zijn landgenoot Neale Fraser met 64, 64, 86. De overwinning in het dames-enkelspel ging naar de Afrikaanse Sandra Price-Reynolds, die eveneens in Hilversum komt. Zij stond in de finale tegenover de Aus tralische Leslie Turner, over wie zij zegevierde. De 23-jarige Keulse student Wilhelm Bungert is zondag in Brunswijk tennis kampioen van West-Duitsland geworden. In de finale zegevierde hij met 6-5, 6-0, 6-1 over de kampioen 1949 en 60, Wolf gang Stuck. In het dames enkelspel ze gevierde Edda Buding. KANO Nederland verloor Drielanden-kanowedstrijd De drielandeh kano wedstrijd tussen Rusland, Polen en Nederland, die zater dag en zondag in de Poolse plaats Leg- now werd gehouden, is met 103 punten door Rusland gewonnen voor Polen (97 punten) en Nederland (72 punten). Rus land zegevierde bij de dames met 30 pnt (Polen 18 pnt en Nederland 11 pnt), terwijl Polen bij de heren de sterkste ploeg vormde (80 pnt tegen Rusland 72 en Nederland 61 pnt). Nederlandse successen werden bereikt op de kl 10.000 meter, waarop Knuppe eerste werd in 465 min. 22.4 sec., de kl 1000 meter, waarop Geurts tweede werd in 4.01.1, achter de Pool Szuskiewicz (4.00.8) eq de kl 500 meter waarbij Knuppe in 1.55.6 eveneens de tweede plaats bezette achter Szuszkiewicz (1.55). De belangrijkste uitslagen waren: Kl 500 m: 1 Szuszkiewicz (Polen) 1.55.0, 2 Knuppe (N.) 1.55.6; k2 500 m: 1 Polen 1.41.3, 2 Polen 1.42.6; k4 1000 m: 1 Polen 3.13.6, 2 Rusland 3.15.9, 3 Neder land 3.17.1; kl 10.000 m: 1 Knuppe (N.) 46.22.4, 2 Daugow (R.) 45.45.1; kl 1000 m: 1 Szuszkiewicz (P.) 4.00.8, 2 Geurts (N.) 4.01.1; k2 1000 meter: 1 Polen 3.37.5; 2 Rusland 3.37.9; k4 500 m: 1 Polen 1.29.2, 2 Rusland 1.29.3; 4 x 500 m: 1 Polen 8.02.5, 2 Nederland 8.07.1. Dames: k4 500 m: 1 Rusland 1.45.6, 2 Polen 1.49.8, 3 Nederland 1.50.5. Wereldkampioenschap voor studententeams NEDERLAND EERSTE IN B-GROEP Het Nederlandse team is bij het wereldkampioenschap schaken voor studententeams eerste geworden in de b-groep. In de laatste ronde onze landgenoten met 2-2 gelijk tegen Israël, waardoor zij op een totaal van 23 punten kwamen. Engeland, dat met 3'/2-V2 van België won, deelt met Israël de tweede plaats met een punten-totaal van 2P/2. Denemarken in de laatste ronde vrij bezet de vierde plaats met 21 punten. De eindstand is verder: 5. Finland 17 pnt, 6. Cuba llVs pnt, 7. België IOV2 pnt, 8. Zweden 9'/2 pnt, 9. Schotland 9 pnt. Nederland speelde zaterdag remise tegen Engeland. Het wereldkampioenschap werd, zoals te verwachten was gewonnen door RusLnd. De uitslagen van de laatste ronde waren hier: Zuid Sla- vië-Boelgarije 2-2, Polen-Mongolië 3-1, Roemenië-Rusland 1-3 en Oost Duitsland-Hongarije 2-2. Eindstand: 1. Rusland 24Vï pnt, 2. Zuid-Slavië 20 pnt, 3. Tsjecho Slo wakije 19 pnt, 4. Oost Duitsland 17 p., 5. Roemenië I6V2 pnt, 6. Bulgarije 14V2 pnt, 7. Hongarije 13'/2 pnt, 8. Polen 12l/2 pnt, 9. Mongolië 6V2 pnt. VOLLEYBAL Profwijk II en VVS II naar overgangsklas Aangezien de normale promotie-degra datie competitie voor wat betreft de be zetting van de 2e en 3e plaats geen be slissing had gebracht, moest zaterdag avond in Den Haag een beslissingsronde gespeeld worden tussen twee Leidse teams, Profwijk II en VVS II en het Delftse Sigi. Beide Leidse teams versloe gen hun tegenstander, PW met 3-1 en VVS met 3-2, waardoor eerstgenoemd team zijn plaats in de overgangsklasse behield en VVS naar deze klasse pro moveerde. Het komende jaar is de afd. Leiden nu met 5 herenteams wel bij zonder goed vertegenwoordigd in de overgangsklasse (met ingang van het komende seizoen wordt de naam gewij zigd in distriktsklasse). Profwijk II-Sigi Hoewel Sigi zaterdagavond volledig uitkwam hebben zij onze blauw-witte stadgenoten eigenlijk in het geheel niet kunnen bedreigen. Het ging wel niet zo gemakkelijk als twee weken geleden toen PW binnen een half uur een royale 3-0 overwinning behaalde, maar met uit zondering van de 3e set, waarin Prof wijk II het allemaal wat te gemakkelijk opnam, hebben zij steeds duidelijk voor gestaan en de 3-1 overwinning was dan ook zeker verdiend. VVS II-Sigi In de wedstrijd tegen VVS II kwamen de Delftenaren iets beter voor de dag, maar dit kwam ook wel omdat VVS II SPORT NIEUWS IN 'T KORT E\mmKsvjm itmiicrmPtFHIli- KfmTHCTVmEM- pmm/l/tK-Mfflic ntPBFffrmnm neriim. ^VsnZy^emzoMeenreljemssnfni^tFistee/iifi- ik md'MA&tter fffftttmn'Me/r tfsrwe/m/iMMtpittMmis! De SSF Barmen heeft het zater dag en zondag te Arnhem gehouden internationale waterpc'^toernooi ge wonnen, waaraan verder deelnamen het Nederlands jeugdzevental, Nep- tunus Arnhem en de Duitse Club Ruhrort 09. In een wedstrijd voor het internatio nale toernooi van New York versloeg de Portugese club Belenenses het Griekse team Panathinaicos met 5-1. Hongarije heeft zaterdag te Bue nos Aires het wereldkampioenschap floret dames voor equipes gewonnen. De Westduitse zwemploeg, die veer tien dagen geleden in Rhenen van Ne derland won, heeft dit weekeinde in San Remo het vertegenwoordigende team van Italië met 135-104 verslagen. bijzonder slecht speelde. Het jonge VVS 11 was bepaaldelijk niet opgewassen te gen de spanningen van deze extra com petitie en liep dan ook eigenlijk gedu rende de gehele wedstrijd naar zijn nor male vorm te zoeken. Gelukkig ging het bij Sigi ook steeds slechter draaien, waardoor onze stadgenoten toch nog de overwinning en dus promotie uit het vuur konden slepen. CRICKET AJAX (L) III WINT VAN GROEN GEEL II Wederom century van Huib dc Goey (102 not out) Het derde elftal van Ajax (L) behaal de zijn zesde overwinning, een prestatie die ditmaal weer in het bijzonder gedra gen werd door een century van Huib de Goey, zijn tweede in dit seizoen. Ajax nu onder captaincy van R. Bouricus wegens afwezigheid van P. Hagenaar werd door de gasten het eerste naar de wickets gestuurd en zal het eerste wic ket vallen op 20, het tweede op 25 en het derde op 27, waardoor met direct een grote overwinning mogelijk leek. H. de Goey kwam er echter steeds beter in en scoorde vooral aan off op prima wijze, goed gesteund door zijn teamge noten Bouricus, Ratff (10) Schmidt en vooral Dolstra. Daarvoor het Broekstra 12 achter zijn naam laten noteren. Met 20 voor mr. Extra sloot de Leidse aan voerder op 167 voor 8, met H. de Goey 102 not out. De battingside van Groen Geel was niet opgewassen tegen de Leidse aanval, waarin weer H. cle Goey uitblonk (3 voor 4), maar ook J. Koudijs 2 voor 3, P. van Aken 1 voor 0 en R. Schmidt 2 voor 24 lieten van zich spreken. Voor 47 hadden alle tegenstanders een beurt ge had en was de overwinning bij de thuis club gebleven. AJAX (L) I SLAAT BRUSSEL Het is het eerste elftal van Ajax ge lukt het sterke Brussel te verslaan, waar door wel duidelijk gebleken is dat het met Concordia uit Delft tot de topelf- tallen van 2C behoort. De Leidse aanval was bijzonder op dreef. Spiering met 5 voor 35 en Bouman met 2 voor 41 waren de bowlers, die de topwickets namen. De Jongh later nog 2 voor 0. Op 83 hadden alle Engelsen een beurt gehad, waardoor Ajax voor de opgave stond dit lage to taal met een op N. de Bree na volledige battingside te passeren. Het openingspaar Gans-Schüttelndreier gaf de talrijke toeschouwers goede moed (beide bats- men scoorden 10 runs), daarna van Ame- rom 11 en De Jongh 18, doch op 53 vielen 4 wickets, waardoor de spanning weer even terugkwam, maar Smits (16 not out) en Von Oven (15 not out) lieten zich niet verschalken, zodat Ajax haar achtste overwinning, ditmaal op een sterke tegenstander, kon laten aante kenen. A.s. zondag Ajaen I tegen CCG, don derdag a.s. Ajax-SGS en zaterdag Ajax- The Ducks, aanvang 11 uur; dinsdag a.s. een Ajax combinatie-Durham Col lege. Redding aan de lopende band Leden van de Haagse reddingbri gade en van het politiestranddéta- chement hebben dit weekeinde acht personen, van wie zeven zondagmid dag, uit zee gered. De geredden wa ren: zes Duitsers, een Noorse en een Nederlander. De 12-jarige dc .'«ter van de vee houder G. J. S., wonende aan de Bij - kersweg in Den Holst (O.), is zater dag omstreeks 17 uur door haar ouders dood in de douchecel aange troffen. Het meisje is vermoedelijk gestikt door het uitstromende gas van de geijser in de douchecel. 52 het wel' of ze uitsluitend aan Pim Klaart je en Florrie verheugden daoht. Elly voelde zich een beetje zich daar erg op, 't was zo'n gezel- buitengesloten, ze werd er neer- lige boel met allerlei logé's altijd, slachtig van. Annie kreeg dan vakantie, maar Ma- Ze stond en drentelde de tuin in. rietje zou vier weken meegaan. Natuurlijk was het misselijk van „In augustus is niks te beleven haar om Pim iets te misgunnen, in de stad en thuis moet ik mee- maar waarom moest hij nu net Ti- helpen. Ik ga net zo lief me hele neke afpikken. Er waren toch meis vakantie mee", zei ze. En dat vond j s genoeg Ze trok een takje van de moeder een goed idee. jasmijn en stroopte met wilde han- Toen Elly net haar brief aan Esther den de blaadjes eraf. Slot dichtplakte, kwam Tineke. Elly Natuurlijk had Pim Tineke uitge- wilde haar meteen over het plan kozen, omdat ze 't aardigste meisje vertellen, maar Tineke riep, dat ze was, dat er bestond, heel begrijpe- eerst naar Pim ging en liep door de lijk. Maar zij, Elly, was er de dupe open deuren de zitkamer in. van. Elly riep niets terug, ze voelde Ze had toch geen zin om vriendin zich gehinderd. Tineke kwam niet te worden met Katy Bos Telders uit voor haar, maar voor Pim, dat was haar klas. Dat was een echte fuif- duidelijk. Wiens vriendin was ze nummer, maar ze was wel aardig en nou eigenlijkvroeger waren zij altijd vrolijk. en Tineke veel meer samen, ook in Als Ester niet mee ging, moesten de familiekring. De laatste tijd leek ze Katy maar vragen, 't Enige ver velende was haar houding tegen de jongens, die altijd uitdagend was en luidruchtig. Waren er geen jongens te zien, dan werd Katy geschikt en was alle aanstellerij verdwenen. Elly was nu de openslaande deu ren genaderd, ze hoorde Tineke la chen en P:m's stem er tussendoor. Ze moest haar best doen gewoon door te lopen, maar ze hadden haar blijk baar al ontdekt. Tineke kwam vlug naar buiten „Kom je hier, El",vroeg ze. „Ik moet je wat vertellen". „Ik moet aan mijn werk, kom straks maar, voor je weggaat", antwoordde Elly en hoorde zelf hoe stroef het klonk. „Hè jakkes, kom nou even mee", mopperde Tineke en pakte Elly's arm. ,,'t Is belangrijk". Nog even had Elly moeite met haar onaardige gevoelens, maar toen ze Tineke's hartelijke stem hoorde, gaf ze zich gewonnen. Bovendien was ze nieuwsgierig geworden. Ze plofte op een stoel naast Pim's rust bank en hoorde toen 't grote nieuws. „Vader heeft een flatje gehuurd, met juli, en moeder heeft eindelijk toegestemd. Ik ga voor hem zorgen en in september naar een cursus van de huishoudschool". „Je gaat dus toch van ^school?" vroeg EUv. „Ja, gelukkig. Drie klassen is net goed voor mij; je weet zelf hoe ge noeg ik ervan heb, El, stel je voor, met vader samen wonen, ik verheug me er zo ontzettend op". „Is het een leuk huis?" „Vier kamers en een keuken in de Clivialaan. We nemen "°n werkster, omdat ik 's morgens naar school zal moeten. Even zat Tineke in gedach ten. „We", had ze gezegd, dat waren vader en zij. Een naar weken gele den waren het moeder, vader, Min- ny en zij. Je kon het niet begrijpen, het leek nu al vanzelfsprekend. Het leven met hun vieren zou nooit te rugkeren, dat was beangstigend. Je zou moeder erg missen, maar nu moeder wist, dat ze vader ge kozen had, had ze een afstand ge maakt en voelde je je los van haar. Minny had schamper gezegd, dat 't bespottelijk was: een meisje van zes tien jaar, dat de leiding van 't huis houden op zich nam. Dat het haar teg zou vallen, endat dat haar ver diende loon was. Moeder had het verdrietig aange hoord en zij, Tineke, had gehuild, 't Klonk allemaal zo hard. Maar 't leek wel of dat 't afscheid gemakkelijker had gemaakt, je was over een drem pel gegaan en de deur was achter je gesloten. Je wist nu zeker, dat je goed had gkozen al zou het moeilijk zijn. Vader was een geduldige schat, en het moest nu eenmaal. Er was voor haar geen andere keus. Elly stoorde haar in haar over peinzingen. „Lam, dat je van school gaat, de klas was juist -o link". „Jullie moeten vaak bij me komen, dat vindt vader ook". „Zodra je er woont, kom ik aan strompelen. Je hoort me wel uit de verte". Pim deed zijn best met dit grapje, maar Tineke legde vlug haar hand op -ijn mond. „Hou op", ze: ze. „Tegen die tijd doe je al weer hardloopwedstrijden. En anders blijven we geduldig wach ten en kom ik elke dag hierheen". „Daar zo'' je hinkepoot voor wil len blijven", gaf Pim terug. „En dat ben je nog niet eens, jon getje. Wacht eerst maar tot uit je bed mag". Mevrouw Franken hoorde net die laatste woorden Ze moesten alle maal geduld hebben, maar als het terech kwm, zou het leven weer goed worden voor Pim. Toen Tineke afscheid nam, viel 't mevrouw op, dat ze laatste tijd oud was gewor den en flinker in haar optreden. Je kon zien, dat ze heel wat ondervon den had. Als ze stil zat, zag ze er soms verdrietig uit, in tegenstelling met vroeger, toen ze altijd jolig was. Elly en Tineke liepen gearmd door de tuin, Van -Hly's gepieker was elk spoor verdwenen; ze hadden nu veel te bepraten samen. Toen Tine ke op haai fiets was gestapt, had Elly haar vaste belofte voor de trek tocht. Hoera, nu werd de vakantie den derend! En ze holde met Peter om 't huis tot ze buiten adem was. Klaar- tje bracht de hoe] binnen, 't werd te koud nu de zon weg was. Op hun kamer zat Florrie te lezen; ze stopte haar bpek weg, toen Klaartje bin nen kwam Maar Klaartje had het al lang gezien. „Stel je maar niet aan, hoor. we voeren geen vr-n allen een steek uit 't Is ve-1 te lakker weer". „Als ik nu zeker wist dat ik zakte, smeet ik alles in de kast. Maar zeker is het natuurlijk niet, of wel?" twij felde Florrie. „,Je bent r al. Vader zegt, dat je er best komt. Je denkt er veel te veel aan. Zullen we wat gaan doen?" „Be9t", vond Florrie. Om zes uur waren ze zo verdiept in hun kaartspel, rummiën met twee spellen, dat ze de gong eerst niet hoorden. Pas toen Elly het voor de tweede keer deed, drong het tot hen door. En merkten ze, dat ze honger hadden. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9