Welkome uitbreiding van St. Jacobshofje MICHIGAN YOUTH CHORALE LUCHTLANDINGEN BIJ HOLLANDIA AANGEKONDIGD Winkels in Leiden sluiten op maandag Benoeming ROTTERDAMSE AUTODIEVEN IN ALPHEN GEGREPEN MAANDAG 23 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Wie gaat er mee met de vakantiegangers? We hebben het wel moeilijk met onze vakantiebezigheden. Vanmorgen vertrok het eerste jongenskamp naar Noordwijker- hout. De feestelijke gezichten doen een mens goed. Van de andere kant: we zitten nog te springen om 2 leidsters voor het tweede meisjeskamp. dat van 13 t/r- 22 aug. naar Noordwijker- hout gaat. Aldus schrijft ons de voorzitter. Misschien zijn er nog edele zielen bereid. Bij dit laatste kamp kunnen ook nog enkele meisjes mee. Mevr. v. d. Staak, Rijn- en Schiekade 96a, tel. 25198, heet alle gegadigden graag welkom. Twee huisjes tot één ruimte samengevoegd vormen 't con versatiezaaltje, dat het S. Ja cobshofje aan de Doezastraat te Leiden thans rijk is gewor den. Onder leiding van de re gent, mr. A. J. Sormani, is de ze verbouwing en de inrichting van het interieur tot stand ge komen. De twintig bewoners profiteren van deze welkome uitbreiding van het hofje, zo als Gok bijgaande foto laat zien. Zij kunnen genieten van de tv- voorstellingen, kaarten en pra ten, terwijl een keukentje (op de achtergrond) voor de in wendige mens kan zorgdragen. Het St. Jacobshofje telt 20 be woners. Door architectenbureau ingenieur M. P. Schutte is namens het bestuur van de Ambachtschool, Haagweg, het verbouwen van de smederij aan besteed. Voor dit werk waren drie inschrijvers uitgenodigd, die "van hoog naar laag als volgt inschreven: K. Burgy, Oegstgeest 27.175, Aannemingsbedrijf Du Prie v.h. Fir ma L. Zitman, Leiden 25.990, Firma Jac. v. Riet, Leiden 25.700,-. De gunning is nog aangehouden. Surveillerende agenten stonden wel even vreemd te kijken toen zij op de Lage Rijndijk een gevulde melkbus vonden. Nadere inspectie bracht aan het licht dat de Sus tot de rand gevuld was met karnemelk. Later bleek diat de bus weggeno men was bij de Land/bouw. De dief of grappenmaker, die deze zware bus op zijn schouder heeft geno men heeft waarschijnlijk te lijden gehad van nadorst. Maar alle tien liter karnemelk gingen toch niet op. Merkwaardig is ook het op treden van een 22-jarige militair gisteravond om kwart vóór elf op het Gangetje die, kennelijk onder invloed, ruzie zooh* met voorbij gangers. Daarbij raakte hij slaags met een 17-jarige inwoner uit Sit- tard die de aggressie van de sol daat met onherstelbare schade aan colbert, jas en overhemd moest be kopen. De Leidse politie heeft hem ter beschikking van de Kon. Mare- gesteld. Drie hersenschuddingen waren die ongewenste vrucht van een week end verkeer in Leiden. Op de He renstraat is een 15-jarige wielrjjd- ster omstreeks zeven uur bij het passeren van een auto door een bromfietser aangereden. Deze liep een hersenschudding en kneuzing van rechterdij en schouder op. De wielrijdster kreeg schaafwonden. De 17-jarige mej. I. Piepelenbosch wonend aan de Hoflaan is met de bromfiets op de hoek van de Vijf Meilaan en de Churchilllaan geslipt. Zij liep daarbij eveneens een hersen schudding op en moest door de EHD naar huis gebracht worden. Voorts is zondagmiddag om tien over één op het kruispunt Damlaan- Sluisstraat de 18-jarige J. W. H., jachten bouwer, wonend aan de Dijk- straat in aanrijding gekomen met 'n motorrijder. Komend uit de Sluis straat gaf hij de motorrijder geen voorrang. De bromfietser kreeg een hersenschudding, de motorrijder een shock. De 81-jarige J. E. Lens wonend te Oegstgeest is zondagmiddag op de Vismarkt gestruikeld en gevallen. Zij kreeg een schouderfractuur. HET HOLLAND FESTIVAL is weer voorbij! En nu volgen de zomer- concerten in de Pieterskerk elkander met korte tussenpozen op. Zaterdag avond 1.1. presenteerde zich voor een goed bezet kerkgebouw „The Michi gan Youth Chorale" onder leiding van hun dirigent Lester McCoy in een programma dat getuigt van een omzichtige keuze - klassieken, spiri tuals, Folk-songs - terwijl hun reper toire bovendien nog is uitgebreid met wereldse muziek van eigen tijd. Het Michigan Jeugdkoor vormt een on derdeel van het Michigan Exchange Program, een jeugduitwisselingspro gramma van The Michigan Council of Churches. Het biedt kans aan Ne derlandse middelbare scholieren tus sen 16 en 18 jaar, gedurende één jaar een Amerikaanse High-School te bezoeken, na strenge selektie der scholieren, ondergebracht bij streng geselekteerde families. De uitwisse ling heeft ten doel de gedachte van wereldgemeenschap en wereldvrede te bevorderen en beter begrip te kweken tussen jonge mensen van verschillende nationaliteit. Een kennismaking dus was dit op treden, en een prettige goede kennis making ook! De uitvoering van de diverse werken was uitstekend en de leiding van McCoy was uiterst bezield en beheerst. Begonnen werd met: „Three Greek Eastern Songs" van Price, dat al da delijk bewees welk een respektabele taakopvatting deze dirigent en zy'n zeventig pupillen hebben. Elkeen gaf zich en volgde met volkomen at tentie de indicaties op van de diri gent, welke op bescheiden wijze maar doeltreffend werden gegeven. Wel moest men zich even instellen op de ijle klank van de jonge stemmen; wat toch ook weer een heel bijzon dere charme inhoudt, om haar be schaafde welluidendheid. Er wordt blijkbaar heel veel werk verzet in dit grote jeugdkoor. Joh. Seb. Bach was vertegenwoor digd in „Jesu Priceless Treasure". Enigszins vreemd doet het ons aan om Bach's Choral „Jesu meine Freu- de" in 't Engels te horen zingen. Maar de uitvoering was goed: de di rigent richtte zich op het bereiken van fraaie contrasten in de a capella zang. Ook Pachelbel genoot een En gelse vertolking, gesecundeerd door hoorns, trompet, tuba en trombone, werd Pachelbel's koraal „Now thank we all our God", dankbaar en blijde stemming (verhoogd door de be schaafde toon van het koper-ensem ble) intelligent vertolkt in de goed geschreven tegenstemmen. DAN WERD OVERGESTAPT naar Vaughan Williams (1872 geb.), lei dende figuur onder de Engelse musi ci. Niet extreem van harmonische vondsten, maar dichterlijk en har monieus klinkend, zo zijn diens „Three Elizabethan Part Songs", en zo was ook zeer poëtisch de klank van het jeugdkoor. Van de in 1917 geboren Amerikaanse componist Nor- man Delia Joie, volgde „The Mystic Trumpeter". Als volgeling o.a. van Hindemith zijn ook diens uitingsmid delen soms krachtig, en zeer repre sentant: ijl de nachtlucht, onzichtbaar de mysterieuse trompetter (verklankt door de Franse hoorn), suggestief de koorzang; naar tekst welke een ten dens inhoudt: naastenliefde, weg oor logsgevaar en ellende van de strijd, weg onderdrukten van 'n ras; op wekking tot vertrouwen en hoop op de toekomst, een herboren vrij ras, vreugde in liefde en levensblijheid! Een hele prestatie dit werk (dat ri sico's biedt) naar de geest uit te voe ren. Wij roemen de interpretatie. Een kleine rustpauze en wij hoor den zes negro-spirituals, het geeste lijk volkslied van de noord-Ameri- kaanse negers, waarvan de eenvou dig- religieuze tekst en de weemoe dige melodie steeds weer treffend zijn, en de syncopering karakteristiek De koorbewerkingen zijn stylistisch. De soliërende sopraanstemmetjes klonken ongerept en eenvoudig. Tot besluit een serie van Folk songs, ongekunsteld, eerlijk en ge zond; de uiting van een reële cul tuur. De vertolking is in elk opzicht gaaf en stijlvol geweest; nooit teer hartig of idyllistisch, wat het ook niet wezen mag; wél karakteristiek, naar de bedoeling van de tekst. Wel luidend deed het de fluit in het Ierse volkslied „Danny Boy". Daar waar klavierbegeleiding werd gegeven was deze gaaf en muzikaal, jeugdig, maar voor haar taak berekend. Het con cert hoewel zonder applaus oogstte veel succes. Opgetogen ging men huiswaarts, nog napratend over de jonge, heldere en geschoolde koor zang, de interpretatie die de dirigent McCoy zo geïnspireerd gegeven heeft en de bemiddeling waarderend, die K. en O. verleend heeft. Op verzoek vermelden wij de naam van de voorzitter van het Neder landse uitwisselingcomité de heer F. J. Barens, Hotel Fleissig, Warmoes straat 123-129, Amsterdam, tot wie men zich voor eventuele inlichtingen kan wenden. J. Kortmann. POSTDUIVEN Een speciale ANP-verslaggever militaire bedrijvigheid merkbaar meldt uit Hollandia, dat Indonesië doordat er, met de komst van ver van plan is, luchtlandingen uit te sterkingen voor de Kon. Landmacht, voeren nabij de hoofdplaats van Ne- ook meer rijdend materiaal is aan- *derlands Nieuw-Guinea, Hollandia. gekomen. Maandagavond (plaatse- In een maandagavond te Hollan- lijke tijd) brandde te IIolLandda de dia uitgegeven officieel communi- stads- en andere verlichting normaal qué wordt gezegd, dat uit buitge- en naar een militaire woordvoerder maakte documenten op Indonesische mededeelde ligt het vooralsnog niet parachutisten in het actiegebied na- in die bedoeling ,tot verduistering bij Merauke blijkt, dat Hollandia van de plaats over te gaan. Hij wei een voor luchtlandingen aangewezen gerde, verdere mededelingen te doen doel is. Het plan voor deze landing over de in het communiqué genoem- is een onderdeel van het schema, de „voorzorgsmaatregelen" en zei waarvan ook Sorong, Fak Fak, Kai- de alleen, dat het militaire garnizoen mana en Merauke deel uitmaken, van Hollandia „in staat van paraat- aldus het communique. heid' 'is gebracht. Hieraan wordt toegevoegd dat in verband hiermede alle mogelijke mi litaire voorzorgsmaatiegelen zijn getroffen. Tot vandaag was er te Hollandia van deze voorzorgsmaatregelen naar buiten niet veel te merken, al kon den er meer troepenverplaatsingen worden opgemerkt dan anders. Reedis sedert enige tijd is op verschil lende plaatsen luchtdoelgeschut op gesteld, waarbij de bemanning dag en nacht aanwezig is. Ook in Hol- larwiia is de laatste weken meer dian Pacific Airlines, een Bristol Bri tannia, is vanochtend op het vlieg veld van Honoloeloe verongelukt. Hierbij zouden tenminste vijfentwin tig mensen zijn gedood. Het toestel had veertig personen aan boord. Het toestel was kort na zijn start wegens motorstoring naar het vlieg veld van Honoloeloe teruggekeerd. Het stortte echter op de luchthaven neer en vloog in brand. De Bristol Britannia, is een vier- Canadees straalvliegtuig op Honoloeloe verongelukt Naar schatting 25 doden Een verkeersvliegtuig van de Ca nadese luchtvaartmaatschappij Cana- Buitengewone ledenvergadering „Ons Belang" Enige tientallen winkeliers te Lei den hebben vanmorgen in een ver gadering te Leiden besloten met in gang van 6 augustus aanstaande de winkels de gehele maandag gesloten te houden. Dit besluit is het gevolg van de wens, die onder de midden standers en hun personeel is gerezen, voor een vrije dag in de week. Hoe wel men dit in overweging heeft ge- nomen, is wel duidelijk geworden. De vergadering stond onde~r leiding Australië ^bemanntag^esmnd dat een vrije zaterdag voor het win- Vah de heer W. Schouten, die in zijn bemannmg "«tond kelbedrijf voorlopig tot de onmoge- openingswoord de hoop uitsprak dat lijkheden behoort. de bijeenkomst in een rustige sfeer Het besluit is genomen op initiatief zou verlopen, van woninginrichters te Leiden, hoe- Er waren vier bestuursvakatures. wel in deze branche nog enige moei- Sekretaris A. van Heusden moest 1 O J lijkheden liggen, ten gevolge waar- op doktersadvies voor zyn zware taak DlSÜOlïl ItOt 161*0 cl 111 van een deel de winkels voorlopig bedanken, pennmgmr. Kooi moest op maandag nog niet sluit. Als ge- doen wegens verandering van Mgr. M. A. Jansen, bisschop van volg van dit initiatief echter zijn werkkring en twee andere bestuurs- Rotterdam, heeft de zeereerwaarde verschillende andere winkeliers tot leden konden zich niet met een be- heer A. N. Duinisveld benoemd tot het besluit van deze vrije maandag paald bestuursvoorstel verenigen. rector van huaze „St. Liduina" te gekomen. Zo zullen op maandag bestuur stelde de heer Ligtvoet Schiedam, voortaan ook een reeks bakkers, voor als eerste sekretaris. winkels in huishoudelijke artikelen, -^e heer Gerritsen sr. stelde voor installatie- en textielbedrijven ge- het bestuur in z n geheel te laten sloten zijn. aftreden om plaats te kunnen maken voor de oude bestuurders, maar hij Vrijdagavond werd een buitenge wone ledenvergadering gehouden van de W°ningb<^wver. ,,Ons Be- motorjg straalvliegtuig. De Canadian iang waarop -behalve het bestuur, Pacific Airlines onderhoudt vluchten een 80-tal leden aanwezig waren. tussen Canada, Nieuw-Zeeland BEURSOVERZICHT Ouder de winkeliers leeft de ster- kreeg daarby niet de steun van de ke verwachting, dat spoedig meer vergadering bedrijven zullen volgen. Een bredere publiciteit zal men aan dit initiatief gaan geven. Bestuursverkiezing Leids politie-officier kreeg Amerikaanse oorkonde VAN MAANDAG De nieuwe beursweek begon in de zelfde ongeanimeerde hquding als waarin de vorige beursiweek was ge- Tot eerste sekretaris werd daarnagh>fcen. Er is trouwens inmiddels gekozen de heer Ligtvoet, Kersen- weinig gebeurd, dat op de beurs van straat 2. In de vakature voor le pen- inv,loed kan zijn. Het verloop, dat ningmeester waren twee kandidaten. Wall Street vrijdag heeft laten zien Van hen trok de heer Van der Voort 6r weinig bot bijdragen de zich terug en met grote meerderheid Europese beurzen te stimuleren, werd de heer Lepelaar in deze functie n hoopvol aspect was aiMeen, dat gekozen. De heren A. v. Hëusden, Amerikaanse staalfondsen vast v.d. Voort en Waasdorp werden ver- £®sfcemd waren en hierin lag mis- - - scLien de oorzaak dat er vandaag een halt kwaim aan de teruglopende houding van Hoogovens Na het slot -j j Kozen, in ue xvaau van cuiiiiiiissaris- derMeulen, is begifti'gd met de oor- van visdag op" 562, "deden Ho^- Innnp van vprnipncro van hpl XI r» t n 1 mune iruiwlnuu HCC het bestuur weer volledig werd. ovens vandaag 566, zodat er enige konde van verdienste van het Natio nale Politie Officieren Genootschap in de Verenigde Staten. De oorkonde wegdruk 'èebruik" eemaakt"°6 Met de overiSe internationale werd hem dezer dagen uitgereikt wer° arutc gebruiK gemaatct- Van de huishoudelijke rondvraag maidot geltomen. door de voorzitter van de Ameri kaanse Vereniging voor Criminologie, dr. D. E. J. Mac Namara, tevens de- ZOETERWOUDE Onderhoudsverjwerken aanbesteed concerns wilde de handel nog niet vlotten. Men klaaigde ter beurze al gemeen over gebrek aan orders. Hierbij was echter opmerkelijk dat Stichting het R.K. Mulo-examen Op 21 juli zijn te Leiden geslaagd: Diploma A en B Mi: A. G. Rijn beek, Leiden; F. Rodenburg, Leiden; F. Schoonderwoerd, Hazerswoude; A en B zonder Mi: P. Visser, Leiden; A en B met Mi: A. v. d. Weyde, Voor schoten; B en Mi: J. v. Zeil, Rijpwe- tering; A en B en Mi: L. v. d. Zon, Leiden; A en B zonder Mi: A. v.d. Graaf, Noordwijk; A met Midden stand: J. Janssen, Leiden; H. v. Leeu wen, Leiden; P. A. v. d. Meer, Oude Wetering; C. M. Mleijer, Voorschoten; H. M. J. Noordermeer, Leimuiden; J. M. Demoet, Alphen a. d. Rijn; J. J. v. Gils, Alphen a. d. Rijn; W. J. Nielen, Alphen a. d. Rijn; J. R. Pij pers, Kouderkerk; A. Oppatja, Al phen a.d. Rijn. Wedvlucht met oude duiven vanaf Fergnier. Aantal vogels 1103, gelost te 6 uur met z.w.-wind. Afstand 291 km, le duif te 9.2.58 uur. M. v. d. Wiel, 1, 30, 39; J. v. d. Niet 2, 14, 28; F. Sloos 3; M. de Lange 4; P. d'Haens 5; J. Beugelsdijk 6; C. Gijsman 7; R. P. de Graaf 8, 43; D. v. d. Nieuwendijk 9; B. Oskam 10; J. Staffeleu 11; W. Siera 12; J. Kuk- lerl3; J. Schlimmer 15; J. v. d. Wiel 16; W. Onstenk 17; Bink-v. d. IJssel 18, 20; H. v. d. Lely 19; gebr. Kok 21; F. Bouwman 22, 40; W. v. d. Wel 23; G. Oude Elferink 24, 37; N. Ouds hoorn 25; J. Barnhoorn 26, 50; G. v. Albada 27, 42; C. v. d. Berg 29, 41; C. Parlevliet 31; W. Zonneveld 32; J. Pauw 33; P. Fasel 34; J. Filippo 35, 49; C. Castelijn 36; T. v. Amsterdam 38; D. Kaay 44; P. de Haas 45; W. Habraken 46; Chr. v. d. Pluym 47; C. Betcke 48. Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux. Aantal vogels 750, ge lost te 6 uur met z.w. wind. Afstand ±629 km. ie duif te 15.39.6 uur. J. v. d. Assem 1-8-17; Dr. Venker 2-13-16; H. "^ooten 3; D. Brouwer 4; R. P. de Graaf 5; L. Steen voorden 6- 42-43; G. Oude Elferink 7-15; C. v. d. Berg 9-22-29-40-46; P. Teske 10; G. v. Stein 11; J. den Dunne 12; T. v. Amsterdam 14; H. Fasel 18; H. v. Riet 19-35-41; Duindam-Noord 20; M. de Lange 21-37; J. Berg 23; J. Kortekaas 24; W. Onsteenk 25; Knegt -Boon 26; J. Star 27; W. Mark 28; W. Gijspian 30; J. Passchier 31; W. Siera 32- A. v. Hemert 33; Wansink- Pracht 34; J. Schlimmer 36; M. v. d. Wiel 38; R. Lolkes de Beer 39; A. v. d. Meys 44; J. Beugelsdijk 45;J. Warmerdam 47; W. Vijlbrief 48; H. Moenen 49. KAMPIOENSCHAP VITESSE 1. J. Staffeleu 411 pnt.; 2. gebr. v. Schie 395,1; 3. P. Warmerdam 322,1. Kampio.enschap Fond: 1. L. L. Bax 179 pnt.; 2. J. Berg 174,0; 3. F. Heems kerk 164,0. Kampioenschap oude duiven: 1. J. Staffeleu 503,01 pnt.; 2. gebr. v. Schie 492,01; 3. J. Berg 467,2. DE SNELVLIEGER Wedvlucht vanaf Vilvoorde 136 km, gelost om 7.30 uur, eerst aankomende duif om 8.55.46. 1. 2, 5, 6, 10 J. Staffeleu; 3, 4. F. Heemskerk; 7 L. Mieremet; 8 J. Jan sen; 9. G. A. L. v. d. Reyden. Wedvlucht vanaf Bordeaux, af stand 897 km, gelost zaterdag 13 uur. Eerst aankomende duif zondag 7.25.07 uur. 1, 6, 8. F. Heemskerk; 2, 4. J. Staffeleu; 3. L. Bax; 5. A. v. Noord; 7. N. Dijsselbloem; 9. gebr. v. Schie; 10. J. Berg. ken van het New Yorks Instituut Door B en W is het verrichten de koersen ^oed wisten te voor Criminologie. De oorkonde onderhoudsverfwerken aan di- hmdf™"en hetgeen pleitte voor de werd verleend „wegens erkenning van °™ernouasverlwerken aan van de verdiensten van drs. Van der Meulen voor de vereniging van politie-officieren en voor het politie beroep". vcui uuucniuuus v eu w ei itcn exaii ui- „„„„j tr tn 1 verse woningen en scholen openbaar LEIDSE AGENDA WOENSDAG 25 JULI aanbesteed. Er waren drie inschrijvers, waarvan de laagste twee zijn: J. A. Uljee, Lei den 14.000; Th. G. Barthen, Leiden 13.805. De gunning is nog aange houden. waar van een sterke verkoopneiging geen sprake is en in/tegendeel eerder van een kleine opwaartse tendentie kon worden gesproken. Zo bewogen Kon. Olie zich de gehele middag boven f 131.00 en be naderden heel dicht de f 132.00. Geslaagden Modevakschool Op Unilever daarentegen moest een gul- Rozenkranskruistocht - 7 uur nam. de modevakschool van de Zusters in den prijsgeven op f 143.00. Het meest St. Petruskerk. de Zuidbuurt slaagden de volgende was te doen in de Philipshoek. Ook leerlingen: hier een goed prijshoudende stem- DONDERDAG 26 JULI Lingerie: M. van Bemmelen, C. van ming rondom de 162 gulden. AKU Orgelconcert. Pieterskerk. 8.15 uur der Ham, J. van der Salm, T. Straat- klom op tot 370 maar viel terug tot nam. hof en C. van Swieten (Stompwijk). 367. De affaire was voor al deze VRIJDAG 27 JULI Costumière: J. Bolleboom (Stomp- prominente fondsen heel dun ge- De Lakenhal - Het tuilpenmotief in wijk), M. van Rijn (Stompwijk), P. zaaid zodat het er naar uitzag dat de Turkse kunst - opening tentoon- van Bohemen (Stompwijk), D. van ook vandaag de f 2 min aandelen- stelling 4 uur nam. Santen (Stompwijk), P. Berg, R. omzet niet gehaald kor worden. Al- "Dolle, C. de Jong, R. de Jong, T. Jan- thans vrijdag bleef het bij f 1.7 min. APOTHEKERSDIEN ST sen, L. Koek, A. van Nierop, N. van Ook in de lokale industriën, die Geopend voor spoedeisende geval- Leeuwen, J. van der Salm, R. Straat- soms nogal eens vrij scherpe fluc- len: apotheek tot Hulp der Mensch- hof, T. van der Salm en C. van der tua/ties vertonen, zat de stemming heid, Hooigracht 48, tel. 21060. Ham. vanmiddag met mee. Men nam al- De dienst van apotheek R. van Coupeuse: A. Haagen, R. van der &emeen een afwachtende houding Breest Smallenburg te Leiderdorp, Ham, A. van der Krogt, B. de Vette, ^®_on^r^ckeJinfen wordt eveneens waargenomen door R. van Veen, G. Versteegen en N. 1 apotheek tot Hulp der Menschheid. Wolvers. NA VLUCHT DOOR SLOTEN: doden zich niet voor. Dat he* che mische concern Van der Grinten in het eerste halfjaar een twintig pro cent grotere omzet heeft gemaakt maakte een voortreffelijke indruk. Boom-Ruygrok heeft het dividend van 7 bot 71/: pet verhoogd. Ten aan zien van Alweco moet men de ver wachtingen niet te hoog spannen. Dat is uit het jaarverslag duidelijk gebleken. De cultuurfondsen hadden een vol- In de nacht van zaterdag op zon- ten razend mei genomen Pas op de komen ongeanimeerd verloop en dag werden de bewoners van de om- grens met Hazerswoude hadden de v00rahands werden slechts advies- geving Prinsenschouw aan de Hoge polrtiemaniien de vluchtenden weer prijzen vernomen, die niet van die Rijndijk op de grens Alphen aan den ingehaald en gedwongen de auto in van vrijdag afweken. Ook de scheep- Rijn met Hazerswoude opgeschrikt de berm te zetten. Nog voor deze vaarthoek had geen belangwekken- door schoten en luid geroep van stalstond vluchten beide jongelui, een dc aspecten maar de koersen behiel- „Halt! Politie!". De reden daarvoor 18- en 19-jarage Rotterdammer, den het TOrige niveau Dit was het feit, dat twee leden van naar de overkant van de weg, waar bc.tekende voor K.N.S.M. 143, voor de Alphense politie de heren M. die jongste nog net voor de slootkant Nievejt m,/„ en voor Scheepvaart- Fokke en H. J. van Steeg een twee- kon worden gegrepen. De andere unie m Nederlandse staatsfondsen tal naar later bleek, jeugdige Rot- sprong m de sloot om er aan de over- w-a^r, lusteloos en -eerder iets luier, terdamse autodieven achterna zaten kant weer uit te kruipen. Ondanks De roarkt sioot ongeanimeerd en hen is het nachtelijk duister ook waarschuwingsschoten en geroep gearresteerd hebben „Halt Politie"! bleef de man door- mil 1 I I lopen om in het nachtelijk duister VB qfLT tfMl Rijdende over ck Lij9terlaan in te verdwijnen. Toen hoofdagent Fok- niwui ilioilii Oudshoom zaïgen de beide agenten ke het weiland introk had hij ken- ROTTERDAM, 23 juli, Vee Vet- vanuit hun auto over de W. die Zwij- nelijk geluk want kort daarna zag te koeien en ossen 1161. Prijzen: 290- gerlaan een bestelauto met slechts hij de vluchteling met z'n hoofd bo- 330, 265-285, 240-260. Aanvoer rui- een koplamp brandend in de richting ven het kroos van een sloot steken, mer, handel zeer rustig, prijzen iets van de Koningin Juliamabrug rij- Even later zaten beiden geboeid in dalend, enkele prima's boven note- den. Teneinde de bestuurder te kun- de politiewagen bemodderd en vuil. ring, kalme afloop, nen aanhouden en wellicht het euvel Uit het verhoor bleek, dat de man- rijnsburg, 21 juli, bloemen Wir- te verhelpen, zetten de agenten de nen liftend van Rotterdam naar ral Suprème 680-740: Scabiosa 440-500; wagen achterna. De bestuurder er Loosdrecht warei. gekomen, daar Ranonkels 170-190; Gaillardia 190; Col van gaf al spoedig meer gas en hadden zij gedaan in een der talrij- villei 720-960; Nanus Charm .50-540; koerste de Karei Doormainstraat in, ke gelegenheden en om weer thuis Amanda 850-1100; Gladiolen: Allard richting Emmailaan. Daar probeerden te komen stalen zij ergens maar een ?.lersa" 1100"1„4il0J „In!;"1 Jgemtülg,d, ??00i die politic-mannen de wagen tot staan onafgesloten bestelauto De bestuur- ïj™ sim wlt^m^oóo- shn te brengen. Aanvamkeluk scheen dit der. de jonigste van het tweetal, had Red'800.1000 sim rose 900-1100- Pla te gelukken, maar plotseling schoot geen rijbewijs. Zij zijn beiden aan de ming0 1(K)0-1200 Shocking Pink 800-1000 de wagen om de poL+ieauto heen Rotterdamse politie overgeleverd, om- aues per 100; Phlox 38-45-60; Godetia snel wegrijdende richting Hoorn, dat zij kennelijk nog meer op hun (kop) 50-55-75; Solidago 27; Goudsbloe- Op twee wielen werdien enkele boch- kerfstok hebben. men 25-26; Segetum 19-28 per bos.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2