RIJNSTREEK LOONSTATEN ZATERDAG 21 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Eerste C.N.V.-woningen in gebruik genomen Gistermorgen zijn de eerste vijftien van de eenendertig CNV-woningen, nl. de rij langs de Ahornstraat, aan de toekomstige bewoners overgedra gen. Er bestond voor deze plechtig heid grote belangstelling. Van de zijde van het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester Z. Bruins Slot en de wethouders J. v. d. Berg en Ph. H. Rogaar en de secretaris, de heer A, Veenhuijsen, Voorts enkele hoofden van gemeentediensten. Van de zijde van het Chr. Nat. Vakver bond waren aanwezig een der secre tarissen, nl. de heer M. A. Schouten, de heer J. A. Visscher, secretaris-pen ningmeester van het Verbond van Chr. Woningbouwverenigingen en •stichtingen in Nederland, die als CNV-vertegenwoordiger veel bemoei enis met deze bouw heeft gehad; voorts de districtsbestuurder, de heer W. P. van Leeuwen. De heer W. Geerlof verwelkomde hen allen. Hij zei, dat het niet alleen een grote dag was voor hen, die deze fraaie huizen zullen bewonen, maar ook voor de Chr. Besturenbond te Alphen a.d. Rijn. Jaren had het wo ningprobleem hen beziggehouden; men vond steeds moeilijkheden op de weg, tot in 1960 de eerste stappen gedaan konden worden. Men dacht eerst uitsluitend aan het project van vijftien woningen, dat nu gereedge komen is, met optie op een bijbeho rend stuk grond, maar het was het persoonlijk advies van burgemeester Bruins Slot om gelijk het gehele pro ject op te zetten, dat n.l mogelijkheid bood voor de een en dertig. Zeer velen hebben belangstelling voor deze bouw, wat op zichzelf ook verblijdend is, want men werkt hier door mee aan de bezitsvorming. Van daag kan men dus tot vijftien bewo ners zeggen: Hier hebt u de sleutel. De aannemer hoopt de andere zes tien eind augustus-begin september over te kunnen dragen. Spreker dankte allen die aan de totstandkoming heben meegewerkt en vroeg vervolgens aan burgemees ter Bruins Slot de eerste woning, een willekeurige, midden uit het blok, die bewoond zal worden door de heer H. Hesseling, te openen. De bur gemeester kreeg hiervoor de sleutel aangeboden van de vijfjarige Henny de Ruijter, dochtertje van een der commissieleden. De burgemeester, die later ook nog in de Nijverheidschool voor meisjes sprak, waar de koffie gebruikt werd, feliciteerde allen, die hier vanmor gen hun woning kregen. Dit project spreekt 'de burgemeester daarom zo aan, omdat de betrokkenen niet afgewacht hebben wat de overheid deed, maar hun lot in eigen handen namen. De burgemeester opende hierna de deur en bood de sleutel mevrouw Hesseling aan, Hierna werd de woning bezichtigd. Algemeen was men vol lof over de uitvoering. Helaas zijn de straten nog niet aan voltooiing toe, zodat het in de omgeving nog een modderpoel was. In de Nijverheidsschool Het gezelschap genodigden kwam daarna in de Chr. Nijverheidschool voor meisjes bijeen, waar de voor zitter van de Chr. Besturenbond, de heer W. Geerlof, dank bracht aan allen die bij en voor de bouw van de CNV-woningen zich hebben inge spannen. De algemeen secretaris van het CNV, de heer M. A. Schouten, reikte vervolgens nog 14 sleutels uit aan de bewoners van de nieuwe woningen, waarbij hij de activiteit van het be stuur van het CNV prees en graag ten voorbeeld stelde aan andere af delingen in ons land. Burgemeester Bruins Slot zei, dat de woningnood nog steeds groot is in Alphen a.d. Rijn. Daarom is het ini tiatief van de afdeling ook toe te juichen. Mevrouw Slotemaker-Van Driel, een der bewoonsters van de nieuwe woningen, bood vervolgens de vier commissieleden, die zich voor de bouw van deze woningen zozeer be ijverd hebben, een gasaansteker aan. De echtgenoten werd bloemen aan geboden. SPORTDAG ALPHEN-KAMERIK AGRARISCHE JEUGD Voor het eerst in het bestaan van de L.T.J. en de L.T.M. te Alphen aan den Rijn werden onderlinge sport wedstrijden gehouden in samenwer king met de afdeling Kamerik van de J.B.T.B. en wel op de voetbalvelden van de r.k. v.v. .Alphensche Boys". Ter toelichting diene, dat in het Utrechtse de L.T.M.'sters en de LTJ- ers samen verenigd zijn in de J.B.T.B. De eerste samenwerking werd een wederzijds genoegen en een groot succes en welke redenen dan ook van beide zijden tot slot van de bijeen komst wensen werden geuit voor her haling van een dergelijke ontmoe ting. De wedstrijden vingen om 12 uur aan en werden geleid door de sport- commissie van de Alphense afdelin gen, waarin voor de L.T.J, zitting heeft Cees Kortman en voor de LTM Joke Kemp. De uitslagen by de dames zijn: Volleybal werd gewonnen door Ke. merik. Verspringen: 1 Tineke Via- nen, Kamerik; 2 Bep de Wit Alphen; 3 Corrie van de Winden, Alphen; 4 Ria Janmaat, Kamerik. Hoogspringen; 1 Bep de Wit, Alphen; 2 Corrie de Brui, Kamerik; 3 Bep Menken, Al phen; 4 Joke de Bruin, Kamerik. 300 meter hardlopen: 1 Ria Janmaat, Ke- merik, 2 Tineke Vianen, Kamerik; 3 Bep Menken, Alphen; 4 Bep Vergeer, Alphen. De 80 m estafette werd ge wonnen door Kamerik. De totaal behaalde punten bedra gen voor wat de diames betreft 17 vqor Alphen aan de Rijn en 25 voor Kamerik. De uitslagen bij de heren zijn: VoLleybal werd gewonnen dóór Kamorik'; Hoogspringen: 1- K. Kort mann, Alphen; 2 J. de Gr$af, Kame rik; 3 A. Hoogerwerf, Kamerik, 4 G. Koot, Alphen. Kogelstoten: 1 G. Koot, Alphen; 2 K. Kortmann, Alp'hen; 3 Th. v. Gils, 9ilphen; 4 J. Heemskerk, Alphen. De 100 m, estafette werd ge wonnen door Kamerik. touwtrekken door Alphen. Hinkstapsprong: 1 J. Vianen, Kamerik; 2 H. Kompier, Al phen; 3 G. Koot, Alphen; 4 H. Via nen, Kamerik. De 1500 m. hardlopen: 1 K. Kortmann, Alphen; 2 G. Bouman, Kamerik; 3 J. Vianen, Kamerik; 4 H. Vianen, Kamerik. De toaital behaalde punten bij de heren bedragen 30 voor Alphen en 24 voor Kamerik. Na de sportwedstrijden waren de Kamerikse jonge, agrariërs enkele uren thuis te gast bij hun Alphense standgenoten, om des avonds present te kunnen zijn in een feestelijke bij eenkomst in het parochiehuis „H. Mi- ohaël" aan het Zwaantje. Hier werd een welkomstwoord gesproken door d'e heer J. Heemskerk, voorzitter van de L.T.J. van de drie parochies H. Michaël, Sint Bomfacius en de H. Pius X. Vervolgens bracht de heer Heemskerk dank aan al'le medewer kenden aan deze sportuitwisseldngs- dag en hij sprak de wens uit, dat de ze ontmoeting voor herhaling vat baar mag blijken en dat de nu geslo ten vriendschapsbanden ook tot we derzijdse persoonlijke voldoening mo gen strekken. Tijdens deze bijeenkomst werden de uitslagen van de sportwedstrijden bekend gemaakt, voor de L.T.M. door G. Koot te Kamerik en voor de LTJ door Joke Kempen te Alphen aan den Rijn, bij welke gelegenheid tevens de prijzen werden uitgereikt. Bruidspaar Van de bijeenkomst werd tevens gebruik gemaakt om het bruidspaar Theo Vergeer (3 jaren voorzitter van die L.T.J.) en Joop Broekhuizen (ve le jaren trouw ld van de L.T.M.) voor het laatst in deze kring in het zonnetje te zetten. J. Heemskerk bracht Theo Vergeer hartelijk dank voor zijn leiding aan de L.T.J. gege ven en bood hem als herinnering aan die periode namens de leden een as bak aan. Corrie Kempen en Agatha Ouds hoorn zongen een afscheidslied, aan het bruidspaar gewijd waarin zij ook enkele gedachten weergaven over de Joke Kemper sprak vervolgens Jo- pie Broekhuizen ten afscheid toe en bood haar namens de L.T.J. bloe men aan. Nadat Theo Vergeer, me de namens zijn aanstaande echtgeno te (2 augustus is de grote dag) een dank- en afscheidswoord had gespro ken, dankte Theo Blok van de Kame rikse J.B.T.B. een aankwoord voor het initiatief van de Alphense stand genoten die tot ce sportuitwisseling heeft geleid en voor de genoten gast vrijheid bij de leden thuis en op de feestavond. Joke Kempen sprak een slotwoord aan het einde van de welgeslaagde sportdag en de uiterst gezellige avondbijeenkomst, die door de Wil- Lo's uit Leiden feestelijk werd opge luisterd met muziek. Geslaagd Mej. C. H. van Geme- ren is te Amsterdam geslaagd voor de akte middelbaar onderwijs licha melijke oefeningen. BOSKOOP TWEEDE ETAPPE TOUR DE BOSKOOP Jan Harkes de snelste tijdrijder. De tweede etappe van de Tour de Boskoop was een pittige tijdrit van Boskoop langs de Gouwe naar Alpjien en terug via de Goudse Rij weg.. De renners startten met een tussenruimte van lVa minuut. Het tempo lag ook nu weer tussen de 30 en 40 km hetgeen voor gewone rijwielen en langs „gewone" wegen, toch nog een behoorlijke snelheid is. Jan Harkes, de winnaar van 1961, bleek een goede tijdrijder te zijn. Hij was 10 sec. sneller dan de win naar van gisteren doch deze was snel genoeg om in het bezit van de gele trui te blijven. De uitslag was: 1. Jan Harkes (Coca Cola ploeg) 26 min. 10 sec.; 2. Jac. van Eijk (Coca Cola ploeg) 26 min. 20 sec.; 3. Bas Slingerland (Pos ploeg) 27 min.; 4. Arie Ravensberg (Bongers ploeg) 27 min. 13 sec.; 5. Norbert Streng (Gazelle ploeg) 27 min. 44 s.; 6. Wessel Post (Gazelle ploeg) 27 m. 44 sec.; 7. Gert de Knikker (Pos pl.) 27 min. 51 sec.; 8. Jan Boegheim (Bongers ploeg) 28 min. 20 sec.; 9. Koek van Oyen (Coca Cola ploeg) 28 min. 30 sec.; 10. Ewoud Bulk (Coca Cola ploeg) 28 min. 30 sec.; 11. Peter Hendriksen (Pos ploeg) 28 min. 47 s.; 12. Adrie Boekraad (Gazelle ploeg) 29 min. 15 sec.; 13. Hans Nieuwets (Bongers ploeg) 29 min. 30 sec.; 14. Ed. Veerman (Pos ploeg) 30 min.; 15. Nico van Bemmel (Coca Cola pl.) 30 min. 30 sec.; 16. Sjaak Nieuwets (Bongers ploeg) 30 min. 45 sec.; 17. Wood v. d. Dool (Gazelle ploeg) 30 min. 53 sec.; 18. Nico Klein (Pos pl.) 30 min. 58 sec.; 19. Huug v. d. Heuvel (Bongers ploeg) 32 min. 45 sec.; 20. Nico de Ridder (Gazelle ploeg) 33 m. Het individueel klassement: 1. Jac. van Eijk 71 min. 27 sec.; 2. Jan Harkes 71 min. 50,4 sec.; 3. Bas Slingerland 73 min.; 4. Arie Ra vensberg 73 min. 54 sec.; 5. Norbert Streng 73 min. 56,1 sec.; 6. Gert de Knikker 74 min. Ploeg enklassement 1. Coca Cola ploeg 219.18.14 punten; 2. Pos ploeg 223.09.10 punten; 3. Ga zelle ploeg 225.17.31 punten; 4. Bon gers ploeg 226.06.25. Bergklassement: 1. Jac. van Eijk 10 punten; 2. Peter Hendriksen 4 punten; 3. Jan Harkes 3 punten; 4. Norbert Streng 1 punt. Geboorten: Adriana Annette Co- rine dr. van M. J. van Oosterom en J. Rijfers; Ignatia Maria Alida dr. van O. J. van Zoest en M. C. de Jong. Huwelijken: J. Bulk en A. J. Har kes. Huwelijksaangiften: M. van Haren en J. den Ouden; M. H. Blondeau en A. E. van de Vliet. BODEGRAVEN Geboren: Jan Jacobus, z.v. A. van Dam-Broekhof; Arie, z.v. J. Broec- kaert-Boer; Rumold C., z.v. \V. Kui- pers-Bulliraga; Edid'ie, z.v. D. Zaal- Verdoold; Josephus M., z.v. L. de Goede-Boode; Camelia P., d.v. L. Sehreurs-Nass; Neelitje G., d.v. N. Roor-v. Muiswinkel; Mariëtte A., d.v. F. Koning-van Selm. Ondertrouwd: E. Rosevink te Zut- phen en E. Bruynis; M. Cappon te Amsterdam en A. Groeneveld; T. Rus- sohenberig te Alphen en P. Baas. Overleden: A. Vis, 47 jaar, echtgen. van W. W. v. d. Vlist. Geslaagd Voor het ULO-examen slaagden no-g Nanny Verwoerd, Mar lies Koopman, Tiny Bisschop, Jacque. line Kleiweg, Win Agterof, Jan Vroonhof, Jan Pieterse, Adri van Klaren, Maryke Brinkmann, Carla v. Marrewyk, Afia Brandt. Leerlingen van d'e kath. ULO-sohool. Zij slaagden tevens voor het Middenstandsdiploma. Te Utrecht slaagde voor dit examen Herman van Liempt. Te Leiden behaalden Broos de Groot en Andre Amersfoort hun einddiploma UTS. Hans de Jong ver liet met succes d'e Suikerschool voor Chemische opleiding te Amsterdam. Voor het Middenstandsdiploma slaagden nog Kees diq Groot, A. An ker, Han en Henk van Holst, P. de Bruyn en J. Hogembrugge. Ten Den Haag slaagde voor diit examen Oook Karssen aan de, School voor Fotogra fie en Techniek. Duivensport De Blauwe Doffer organiseerde een wedvlucht vanaf Duffel. Afstand 112 lcm. Gelost om twaalf uur. Aankomst eerste duif 13.33.48 uur. Gemiddeld-' snelheid 1190,5 m per minuut. Uitslag R. van Vreedendaal 1, 2, 5, 7, 12, 13; J. v. d. Heyden 3, 6, 11, 14 15 16; Gebrs. Reyn 4; J. Gelderblom 8; R. v. d. Rijst 9, 17, 20; A. Molenaar 10, 18, 19. De Snelvlucht hield een wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 506 km. Ge- B. en W. van Hazerswoude willen instelling dienst voor sociale zaken DONDERDAGAVOND AAN DE ORDE Tijdens een van de vergaderingen van de gemeenteraad van Hazers woude heeft het college van b. en w. de toezegging gedaan nog dit jaar te komen met een voorstel tot instel ling van een dienst voor sociale za ken. Tot nu toe ontbreekt een bur gerlijke instelling van weldadigheid in de gemeente Hazerswoude en wordt in de praktijk op alle aan vragen om ondersteuning beslist door b. en w. Instelling van een burgerlijk lichaam voor maatschap pelijke zorg door de leden van de gemeenter. ?d tijdens de openbare vergadering die donderdag a.s. om 19.30 uur wordt gehouden, betekent, dat deze op 1 januari 1963 in wer king kan treden. B. en w. achten de huidige toe stand niet bevredigend; op de eer ste plaats bestaat er het gebaar, dat voor het college overt .«lasting ont staat tengevolge waarvan niet alle facetten de nodige aandacht ver krijgen; op de tweede plaats worden de beslissingen in het. ambtelijke en politieke 'Jak genomen, Twee mogelijkheden zien b. en w. tot het aanbrengen van veranderin gen in de huidige situatie. Als eerste oplossing zou een instelling van een commissie van advies voor het col lege kunnen dienen. Hiertegenover staat echter, dat aan dit lichaam geen beslissingsbev egdheid kan worden toegekend. Formeel moet dan elk advies van deze commissie door b. k>9t om 8 uur. Aankomst eerste duif 15.16.36 uur. Gemiddelde snelheid 1161 m. per minuut. De uitslag was: D. van Rijn 1, 7; P. Zeilstra 2, 3, 8; A. Zuurveen 4; R. v. d. Star 5; G. Na- gle 6; T. Sterk 9; K. Stikkelorum 10; J. van Rijn 11. Vanaf Duffel wend ook een wed vlucht met jonge duiven gehouden. In concours waren 194 duiven. Aankomst eersite duif 12.23.01 uur, na om half elf gelost te zijn .Gemiddelde snelheid 962 m per minuut. Uitslag: T. Sterk 1; A. Zuurveen 2; K. Stikkelorum 3, 4. 6; D. van Rijn 5, 7, 9. 10, 16; C. v. d. Heyden 8. Polo Voor de competitie speelde het eerste team van BZ&PC tegen het Vlaardingse Shell. Hert werd een ge voelige nederlaag voor de Bodegra vers, die niet alleen in tempo te kort 9choten maar ook doordat zij in het water hun mond niet kondien hou den een verdiende nederlaag leden. De bezoekers kwamen met 6 man. Prompt stelde de thuisclub een spe ler op non-actief. Reedis na enkele seconden schoot Domburg raak. Bin nen een minuut was de stand door Vermeulen weer gelijk. Het 2ee Bo- degraafse doelpunt was een treffer van v. Holst. Weer werd het gelijk, Zelfs namen de gasten de leiidng uit een strafworp (23). Boef maakte er mte een venijnig schot 33 van. Maar kort voor de rust bezorgde Vermeulen, de goalgetter met een achterwaarts schot de bezoekers de leiding. Direct na de hervatting was het wederom Vermeulen die kort na el kaar twee treffers plaatste. Twee spelers van BZ&PC moesten hei wa ter verlaten. Van Holst bracht de stand op 4—6. En kort voor het eind signaal moest doelman van Eyck nog eenmaal vissen. Eindstand 47. en w, worden bekrachtigd, hetgeen echter niet een vlotte gang van wer ken in de hand zal werken. Een andere oplossing, de instelling van 'n Bureau Sociale Zorg, heeft tot ge volg/ da* in dc begroting van de al gemene dienst slechts de bijdrage aan de instelling zichtbaar zal zijn. Deze instelling, hoe deze dan ook zal heten, zal een eigen begroting moe ten hebben die door de raad dient te worden goedgekeurd. B. en w. ziin van mening dat de laatste mogelijkheid het meest ver kieslijk is en stellen dan ook als zo danig voor. Bijdrage Aan de Stichting vópr Maatschap pelijk Opbouwwerk in deze provin cie, die onder meer de bevordering van het sociale en hgt sociaal-cultu rele leven der plaatselijke gemeen schappen ii. de provincie Zyid-Hol- ]and ten doel heeft, willen b. en w. een jaarlijkse subsidie van 50, geven. De werkzaamheden van deze stichting acht het college van zo danig belang, <-,at bij wijze van mo rele steun een bovengenoemd bedrag alleszins verantwoord wordt ge noemd. Uitbreidingsplan Krachtens art. 36 lid 4 van de Wo ningwet is de raad bevoegd te ver klaren dat voor een bepaald gebied van de gemeente de vaststelling van een uitbreidingsplan in voorberei- dinig is. Ven zodanig besluit heeft tot gevolg, da' beslissingen op. aan vragen om bouwvergunningen moe ten worden aangehouden tot het tijd stip van c'e onherroepelijke vaststel ling van het plan, Hierdoor kan wor den voorkomen, dat bouwwerken worden opgericht, die bii de vast stelling van het plan een met dit plan strijdige toestand zullen ople veren. Omdat de voorbereiding van een uitbreidinpsplan voor een ge deelte van het Rietveld thans in zo'n stadium is eekomen, dat binnen een jaar het ontwerp ter vaststelling kan worden aangeboden, stellen b. en w. voor dit aldus vast te stellen. Aan de orde tijdens de bijeenkomst komen voorts: toelating niei'w benoemde raadsteden; voorstel tot wijziging van de salarriverordening: voorstel tot het aaneaa" van een geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Ge- meenen te Den Haag. ZW A IMMER DAM Koninklijke onderscheiding Ter gelegenheid van het feit, dat de heer Van Wijngaarden veertig jaar werkzaam is in het bedrijf van de n.v. Houthandel r.h. Hoogendijk te Zwammerdam, is hem gisteren de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitge reikt door de lr ^o-burgemeester. Een aardige bijzonderheid hierbij was dat de loco-burgemeester, wethouder Blok, tevens de werkgever van de jubilaris is. Het zal dan ook wel niet dikwijls voorkomen, aldus de heer Blok, dat een burger-werkge ver een koninklijke orderscheiding aan een zijner werknemers mag uit reiken. T elefoontjes PERSONEEL <3? Vervangster. Wegens huwelijk van onze interne hulp in de huishouding, vervangster gevraagd. Per 1 sept, of eerder koken en licht huishoudelijk werk, klein gezin; kinderver zorgster en werkster aan wezig. Larive, Pr. Frede- riklaan 8, Wassenaar, tel. 01751—8271. Bollenpelsters gevraagd bij D. Hogewoning en Zn. n.v., Katwijkseweg 16, Wassenaar. 3? Colporteurs (trices) ge vraagd voor de huis aan huis verkoop van artikelen vervaardigd door blinden invaliden en mindervali- den. Brieven: Joost v. d. Vondellaan 45 te Zeist. <2" Huishoudster. R.K. We duwnaar met 4 kl. kinde ren zoekt huishoudster, 25- 40 jaar. Br. onder no. 5431 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd: flink meisje voor huish. werk, hoog loon, liefst zo spoedig mo gelijk. Hotel Wassenaar te Wassenaar, Rijksstraatweg 479, tel. 01751—2804. Katholieke Gezinszorg. Morssingel 8 te Leiden vraagt R.K. helpsters voor de bejaardenzorg voor he le dagen of enige uren per dag. Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 uur. Bij het Rijkszuivelsta- tion kan geplaatst worden hulpkracht (mnl.) voor schoonmaakwerk e.d.; nor male werktijden; 5-daagse werkweek; loon 1.90 p. u. Aanmelden: Vreewij kstr. 12b, Leiden. Wegens teleurstelling terstond gevraagd: tuin dersknecht voor vast of los personeel in hoofdzaak bloementeelt. Gebr. van Velzen, Noorderhemweg 26 Roelofarendsveen. 3? R.K. Meisje, 21 jr, zou zich gaarne geplaatst zien in een winkel; desnoods direct. Br. onder no. 5420 bur. v. d. blad. G? Gevr. net r.k. meisje voor 2 a 3 dagen per week boven 18 jaar. J. Timmer mans, Dorpsstraat 130, Ha zerswoude (Dorp), tel. 259. in Leiden of er dichtbij. Liefst met kinderen. Br. onder no. 4454 bur. v. d. bl. Welk jong meisje wil mij helpen in de huishou ding, per half aug. Er zijn 5 kinderen in de leeftijd van 7, 5, 3 en tweeling van 1 jr. Mevr. Peeters, Rhijn- zichtweg 38, Oegstgeest, telef. 51025. R.K. Kinderjuffrouw b.z.a. per 1 september in r.k. gezin te Leiden of om. streken. Br. onder no. 4529 bur. v. d. blad. <3? In gezin van mijn zoon (2 kind., 5 en 3 jr) in Lu xemburg (stad) wordt ge vraagd: huishoudelijke hulp. wegens vertrek, na 2V2 jr, v. tegenwoordige n. klooster. Hoog loon, vrije reiskosten. Inlichtingen: mevr. Van Heel, De Laat de Kanterstraat 6a, Leiden AANGEBODEN 5? Alt op de Mare 112. H. ren werkf iets 57.50; BS A dubbele remmen dames fiets 85.-; Gazelle dames sport, trommelremmen 140.-; dames Nelson 135.-; nieuwe kinderrijwielen 71.50 en 87.50; enige rij- wielrekken vanaf 3.50 per plaats. 2? Accu's? Aclfit voor service en garantie 'n be grip. Nu verlaagde prijzen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en nacht. Acifit accu service. Hoge Rijndijk 165. Zoeterwoude bii Leiderdorp. 3T Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet, sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. tel. 24358. 3? Alt op de Mare 112 Ruimt op: boormachines, bankschroeven, meubel- makersbank, schroeve- draaiers, electromotor en, trapvoetpompen, regen- broeken en capes, schroe vendraaiers. sleutels, hand zagen, motorduo, bootlens- pomp, slijpmachine, cirkel zagen, vijltjes, zie lage. de eta- Grote uitverkoop! Van het rijk aangekocht: partij stoelen en fauteuils, 2 gul den per stuk; bureaustoe len; boekenkasten; opklap- en divanbedden; vergader tafels; gasoven; diverse kasten dressoirs 10.-, he renrijwiel; stalen loketkas- ten. Pluym, Hogewoerd, telef. 2-1266. G? Televisie aangeboden. Jaagpad 2a, Leiden. 3? Te koop: Jawa motor 250 cc. 1956, t.e.a.b. Bos- laan 65. Katwijk aan Zee, telef. 4702. ST Te koop aangeboden: van part.. Ford Anglia '57. 78.000 km., prijs 2300.-. Te bevr.: Vliet 16, Leiden. Aangeb.: kinderwagen in prima staat, compleet met bedje, kussentje en tas, prijs 60.-. Churchill- laan 58. 2e Hands granieten aanreüitbladen met goot steen, tegelbodem en ko peren plug. Fa. Tac. Arnol- dus, Minnebroedersgrachl 9, tel. 21510 en 24166. Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen. Alles gemoffeld en onder, garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg. tel. 01718-2967. 'S' De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (by de Overdekte), tel. 33958. se vering aan Rijk en ge meente. Zaterdagmiddags en maandagmorgen geslo ten. sS* Alle onderdelen voor Berini, Solex, Puch, Rap. HMW, JLO, Sachs. F MB, uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmer straat 295, G? Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293 <3? Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haar lemmerstraat 293, t.o. De Overdekte. GL Gebruikte bromfietsen. Steeds grote sortering pri ma gebruikte bromfietsen door inruil verkregen. Van Zijp, Haarlemmerstr. 295. G? Prima sportfietsen ge heel compleet met lamp, slot, jasbeschermer, zwart of groen. Prijs lechts 133.-. Van Zijp, Haarlem merstraat 295, Korevaar- straat 6. 5T Berini. Solex, Rap. Puch, Batavus, Gazelle, direct leverbaar. Inruil Betalingsservice Van Zijp, Haarlemmerstr. 295, Ko- revaarstraat 6. 3? Wist u, dat een revisie- batterij minsten 25% goed koper is dan 'n nieuwe en u hierop zelfs l1/» jaar on voorwaardelijke garantie krijgt. Vraagt uw garage houder of bij Accu-Service Groenen. Nieuwe Rijn 106. Leiden, Telefoon 23140 S1 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst by Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 C.V. april 1961, licht blauw, als nieuw, met div. acc. 2950.-. Tel. kant. 070 183337, tel. thuis 01711 530. DIVERSEN 3? Postzegelverzamelaars Wordt lid van onze rond- zenddienst. Geen lidmaat schap, geen contributie geen kosten. Wel gratis maandbericht en korting! Vraagt inlichtingen. Van Leeuwen's postzegelhandel Lokhorststr. (Pieterskerk gracht). Kinderrijwielen vanal 49.50; sportrijwielen vanal 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, tel 24409. 3? Te koop aangeboden: z.g.a.n. accordeon, merk Mirandelli, 80 bassen. Br. onder no. 4546 bur. v. d. bl. Autorijden leren Frans Goddijn erkende rij school, geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29. Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. Te koop een auto, merk Fiat 600 1958, 6200 km. ge lopen. Te bevr.: P. War merdam, Herenstraat 9, Voorhout. *3? Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. G£ Aangeboden: zit-slaap- kamer, met voll. pension, per 1 aug. Br. onder no. 4543 bur. v. d. blad. Te koop: vergrote B.M. m. toebehoren. De Weijert De Sitterlaan 127, Leiden, tel. 22864. Stoffeerderii. Voordeel voor u! Ga dan recht streeks naar. v. d. Beer voor het opnieuw stoffe ren van uw bankstel, fauteuils, stoelen, die in eigen stoffeerderii met volle garantie stoffeert. Gerrit Doustraat 1-27, tele foon 34824. Te koop: Taunus 12M, nieuwe motor, radio, ka chel- prijs 1100.-. Telefoon 5185*7. Pullman-, Auping- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij: De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden. S? Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer derii stoffeert, repareert, overtrekt, liimt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66. 3? Te koop: V.W. de Luxe met roldak en Amerikaan se bumpers-in prima staat verkerend. Te bevr.: Zuid- buurtseweg 68, Zoeter woude. Voordeel voor u. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, reoareren, overtrekken, liimen in onze eigen stof feerderii. Van der Berg. Gerrit Doustraat 1-27. telef 34824. Trompstr. 66. <3? Aangeb.: mooie kin derwagen, half Engels mo del. Gladiolenstraat 64, Sassenheim. een in goede staat zijnde wasmachine. 127 volt. Te bevr. bij: Wed. J. Zwet sloot, v. Poelgeestlaan 71, Hoogmade. A.s. bruidsparr uw huwelijksdag is een groot succes met trouwauto's van dit adres. Zeemanlaan 12a, tel. 23055, Leiden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN GP Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van St. Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. 3? Autorijschool Stallinga met F.N.O.P. en VAMOR- diploma rijdt met Peugeot 403 (ook 's avonds), was straat 4, tel. 24949. "2* Hypotheken tot 90%. Assurantiekantoor A. J. v. d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriette Roland- Holststraat 9, Noordwijk aan Zee, tel. 01719—3778. b.g.g. 3810. Gaat U trouwen ol heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voot iedereen tot ƒ6000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 2* 10 rijlessen a 60 min. voor ƒ47.50 in fonkelnieu we Ford Anglia. Erkend autorijschool „Joop Groe nendijk", Morsweg 135. Leiden, tel. 31283; Spoor- laan 17, Voorhout. Rondvaart over de Ka ger- en Braasemermeei vertrek dagelijks 14 uur terug 18 u, Tarief volw 4.-, kind. tot 10 iaar Afvaart Beestenmarkt, zondags Havenkade. rfed Gebr. Harland, tel. 23633 Gï Wij verzorgen al uw drukwerk tegen /.per scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes *e- boortekaartie. verlovi igs- kaarties, huwelijksaank en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking «Jotte bediening Halpa. Vui- penservice Haarlemmer- straal 64, naast muziek handel Gé Hofenk 3? Kredieten tot 4Q00.— voor aankoop meubelen woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen, Postbus 1083, Rot terdam. Het adres voor alle sierteeltverg is J van Pa ridon Jz. De Kokmeeuw, Noordw hout Koop beta- line bii tekenen Verknop na overdracht Tel 02533- 205 Schrijf een briefkaart. Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends veen, tel. 01713-291. Eerste 10 rijlessen voor f 47.50 in de nieuwste Re nault Dauphrne '62 Uediol instr. Erkende bondsauto- ryschupl ..Irene" Lammenr schansw 80, Leiden, telef. 31949. b.g g. 01729 -286 c.v. N. Bakker Hzn. Roe lofarendsveen 01713-487 in Groenten teel tvergunnin- gen, en Sierteeltvergun ningen. Naar de luchthav »n Schiphol (A'dam). Aan vang 2 juli Afvaart dage lijks. behalve zaterdags en zondags. Vertrek Leiden 10.30 u„ aankomst Schip hol 13.30 u. Vertrek ..cnip. hol 15 u.. terug ip Leidon 18 u. Tarief volw 4 - kind. tot 10 jaar 2. Af vaart Beestenmarkt Red Gebr. Harland, tel. 23633 2* Dierenvrienden »pge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreerl ook in Leiden kosteloos g"von den en verloren dieren Adres voor opgave: mevr J. Hovius, Sunngarstr 17 tel. 23556. Dieren kunnen njet worden opgenomen verkrijgbaar bij de: n.v. DE UEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5