WELKE FILM DEZE WEEK? HUIBERS OPRUIMING NAAIMACHINES MEERP0EL Burgerlijke Stand Zuster Didaca nam afscheid v. Landbouw- huishoudschool te Noordwijkerhout beauty products Delegatie terug in Nieuw Guinea Beroep van Djilas verworpen Marktberichten ZATERDAG 21 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 m De achtjarige Marietje van Scha- gen is gistermiddag om kwart over een tegen een bromfiets aangelopen bij het onvoorzichtig oversteken van de Maresingel. De bestuurder van de bromfiets de 24-jarige Leidenaar, de heer P. J. Leygraaff, wonend aan de Surinamestraat, viel en liep een hersenschudding en een bloedende hoofdwond op. Het meisje kwam met de schrik en enige schrammen vrij. In Amsterdam is geslaagd voor het examen Engels M.O.-A mevr. E. C. C. Kramer-Plokker -te Leiden. Week van 20 tan. 26 juli Trianon: De blikken ridder, a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: De terugkeer van Lemmy Caution, 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lldo: De korporaal gaat aan de haal, a.l. Dgl. 2.CO, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: The Ladies Man, a.l. Dgl. 2.?5, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: Voor geen goud ter wereld, alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: Geen genade voor Tom Dooley, 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. Green way (Voorschoten): De dief van Bagdad, a.l. Vanaf zondagavond: Gigi, str. volw. diverse modellen overjarige en licht beschadigde Allen met volledige garantie en gratis les. BREESTRAAT 171 TEL. 24815 (Advertentie) Geboren: Sara dochter van B. Swagers en G. J. v. d. Neut; Jan Barend zoon van J. H. de Kat en A. Kleen; Johannes Franciscus zoon van J. Vellekoop en J. G. M. Molier; Johanna Margrietha dr. van J. G. v. d. Born en E. J. Roosen daal. Ondertrouwd-: A. J. Guleij en A. A. Anneeze; J. A. M. van Velzen en G. C. P. l'Amie; N. J. Prickaertz en E. M. Dob- binga: S. P. A. Hermsen en M. Prins; A. Koorevaar en J. van Egmond; G. J. M. Diepenbach en H. M. Lardée; J. de Bock en A. van Dalen; J. van Wezel en W. Tetteroo; R. Kop en M. O. de Ruyter de Wildt; W. de Boer en B. Jilleba; G. H. J. de Bresser en A. T. M. Bleijs; T, J. van Pijpen en M. E. Cornelisse; L. van Es en D. van de Blaak; A. G. Holland en A. J. Menijn; R. G. de Jong en C. S. Phi- lipsen; G. L. Muijzert en J. C. Selier. Overleden: J. Mulders 71 jaar vrouw; C. van Schagen 67 jaar man; M. Kennis 66 jaar man; M. van Egmond 70 jaar vr.; A. Harland 69 jaar echtgen. van J. Schip per. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 21 JULI Michigan Choral Uitvoering, St. Pieterskerk, 8 uur n.m. Eucharistisch Trefpunt 3-5 uur, Mariakapel St. Lode wij kskerk. ZONDAG 22 JULI Rijksmuseum voor Volkenkunde - 14.30 uur, film iver Nieuw-Guinea: Matjemos maakt een snelhoom. (Deze film is door dr. A. A. Ger- brands, onder-directeur van het mu seum, gemaakt tijdens zijn verblijf in het gebied van de Asmat, vorig jaar. De film zal door dr. Gerbrands zelfs worden toegelicht). WOENSDAG 25 JULI Rozenkranskruistocht - 7 uur nam. St. Pet-ruskerk. DONDERDAG 26 JULI Orgelconcert. Pieterskerk. 8.15 uur nam. VRIJDAG 27 JULI De Lakenhal - Het tulpenmotief in de Turkse kunst - opening tentoon- 9telling 4 uur nam. OEGSTGEEST Geslaagd. - Bij de in Den Haag afgenomen examens Hoogduitse taal M.O.-A is geslaagd voor de school- akte de heer A. A. Luca te Oegst- geest. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. De heer A. van El- zakker slaagde te 's-Gravenhage voor de M.O. akte Nederlandse taai en letterkunde. De heer Elzakker is leraar aan de Don Boscoschool voor ulo te Sassenheim. Doedelzakband in Noordwijker hout. De Schotse doedelzakband „Knightswood Juvenile Pipe Band" Glasgow, die onlangs met zoveel suc ces op de Noord wjjkse boulevard is opgetreden, zal a.s. maandag een show-concert geven in Noordwijker hout op het schoolplein aan de Ha venstraat. Raadvergadering. De leden van de gemeenteraad zijn voor dinsdag avond 7 ;.ur in vergadering bijeen geroepen, ter behandeling van een vrij korte agenda. Op die vergade ring zullen de geloofsbrieven 'van de niuw bnomde Iden worden onder zocht; word enenkle aanvragen om mdewerking op grond van art 72 dr lager onderwijswet, gedaan door bijzondere schoolbesturen, behandeld en dient de raad te besluiten over enkele wijzigingen van de gemeente- begrotinig 1962. LISSE Geslaagd De heer G. Broeke uit Lisse is te Amsterdam geslaagd voor de akte middelbaar onderwijs licha melijke oefeningen. Ter gelegenheid van het afscheid van Zr. Didaca als direktrice van de landbouwhuishoudschool werd in de school een receptie gehouden, die zeer geanimeerd is verlopen. Om half vijf donderdagmiddag werd de receptie geopend door Ria van den Burg, die zr. Didaca namens oud-leerlingen, vrienden en relaties de cadeaus aanbood, die zij van de ingekomen giften kon schenken, name lijk het boekwerk „Christen nu", met een tegoedbon voor het tweede deel, dat nog moet verschijnen en verder een enveloppe met inhoud, ter beste ding naar eigen keus van zr. Didaca. Vele oud-collega's van de direktrice kwamen afscheid nemen en verder zagen wij nog afgevaardigden van de Raad van Toezicht van de school, de bisschoppelijk inspekteur, rector Van Paassen, verschillende oud leerlingen, ouders van leerlingen en vrienden. Vele bloemstukken en geschenken getuigden van de waardering, die men zr. Didaca toedroeg. Het hoogtepunt van het afscheid kwam vrijdagmorgen. Om 9 uur za ten alle leerlingen rondom het altaar van de seminarie-kapel, waar pastoor A. M. A. Vollaerts de H. Mis op droeg. Onder de aanwezige genodigden waren onder meer de burgemeester en mevrouw Van der Weyden-de Wert, de heren C. van Baar en J. H. Hoenderdos van de Onderwijzersver eniging der LTB, en mevr. H. van Ulden-van Gendt, de eerste direktri ce van de huishoudschool. Pastoor Vollaerts sprak tijdens de H. Mis de scheidende direktrice en de zusters van „De Voorzienigheid" in het algemeen toe en wees nog eens op het vele en goede werk, dat zij in zijn parochie verzetten. „Wij blazen hier niet „The Last Post" voor zr. Didaca." aldus pastoor Vollaerts. „Het is wel een afscheid, maar wij moeten God dankbaar zijn, dat zij haar taak zo goed heeft kunnen ver vullen tot het einde". BURGEMEESTER DANKT Na de H. Mis. waarin de leerlingen verschillende liederen zongen, ging het gezelschap naar een der refters, waarin voor deze 200 personen een rijk versierde ontbijttafel wachtte. Tijdens het ontbijt sprak burge meester P. M. M. van der Weijden over de taak van de direktrice en dankte haar voor het werk, dat zij Verkrijgbaar bij: Parfumerie SURINGAR BREESTRAAT 108 LEIDEN TELEFOON 23401 (Advertentie') heeft verricht om tot een nieuwe huishoudschool te komen. Namens de gemeente Noordwijkerhout zegde hij haar een geldbedrag toe om naar eigen keuze een herinneringsge schenk te kopen. Namens de Onderwijsvereniging dankte de heer Van Baar zr. Didaca, die altijd uit liefde heeft gewerkt en zo ontzettend veel voor haar leerlin gen heeft gedaan. Als bewijs van erkentelijkheid van de Onderwijsvereniging schonk hij haar een aktetas en een boek in de hoop, dat zr. Didaca nu de tijd eens kreeg om te lezen. Ook mevrouw Van Ulden-van de Gendt overhandigde haar voorgang ster een herinneringsgeschenk en memoreerde de eerste jaren van sa menwerking. De leerlingen boden op originelë wijze hun cadeau aan. Tien „heren" met hoge hoed en zwarte jas kwa men van een schilderij-tentoonstel ling en gaven een mooi schilderij om het klooster te versieren, waar zr. Didaca naar toe zal gaan. Het schilderij bestond echter uit al het geld, dat was ingezameld en waarvan zr. Didaca een versiering kan laten aanbrengen. Een originele „schnitzelbank" haalde herinneringen op uit het rijkgeschakeerde leven van zr. Didaca. Aan het slot dankte de scheidende direktrice allen voor de prettige woorden, de geschenken en de har telijke belangstelling bij haar af scheid. LISSE Bollenveiling gaat Duitse broeiers voorlichten Nadat donderdag de Plobaho de eer ste bollenveiling had gehouden, volg de gistermiddag de andere Lissese veiling de HBG. Ook hier: veel be langstelling, een flinke aanvoer (vooral van crocussen) en een goede kooplust wanneer men beste tulpen aan te bieden had. In zijn openingspeech deelde een Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor GEBOORTE- AANKONDIGINGEN (Advertentie) Het Servische opperste gerechts hof heeft volgens betrouwbare krin gen het in méi tegen Milovan Djilas uitgesproken vonnis bevestigd. De voormalige Zuidslavigche vice-pre sident, die wegens het onthullen van officiële geheimen tot vijf jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, had bij dit hof beroep aangetekend. Het gewraakte werk was het in de V. S. uitgekomen „Gesprekken met Stalin". Djilas werd in mei door de recht bank in Belgrado tot in totaal acht jaar en acht maanden veroordeeld omdat een vroegere straf er nog bij kwam. Lido De film „De Korporaalgelmaat van de klok op het witte baar heeft aangepakt in deze geschie- gaat aan de haal" speelt zich af in doek met films, die in feite alle op denis, steekt Clair een vermanende het milieu van Franse krijsgevange- hetzelfde neerkomen. Op humoristi- vinger uit. Een komische vingerwij nen in Duitsland. Het is een mense- sche wijze beeldt Jerry dan allerlei zing, maar in zijn satirische humor lijk verhaal, waarin vooral de liefde „mannetjes" uit, die in een kort tijds- niet minder raak. voor het détail van de Franse filmer bestek de meest-domme dingen doen. Jean Renoir opvalt. De typisch men- Ook in de film „Jerry als huis- Aan een dergelijke film, die als een komeet boven de grauwe massa on- selijke trekjes in deze hartverwar- knecht" (The Ladies Man), die deze benullige films uitschiet, beleeft men mende film zijn verrukkelijk. De Week in het theater aan de Stations- verrukkelijke momenten. Wanneer hoofdpersoon in dit verhaal, op voor- weg draait, worden zijn grollen en men gevoelig is voor deze verfijnde treffelijke wijze gestalte gegeven grappen breed uitgemeten. Jerry als humor, waarin veelvuldig ook de door Jean Pierre Cassel, kan zich bij de huisknecht Herby dus. Alvorens vroegere René Clair in zijn veel be- zijn gevangenschap niet neerleggen, hij naar deze-vakature solliciteert, wegelijker plezier doorschemert, dan Steeds weer tracht hij te ontsnappen, krijgt hij de bons van een meisje, die is een aanbeveling eigenlijk overbo- ook al staat iedere keer de disci- in eindexamenklas in het stad- dig. Toegang elke leeftijd. PwC u i mp •a?ri1-. -f je Milltown heeft leren kennen. Her- slot. Met behulp van een lief Duits by -s z0 gedesillusioneerd, dat hij uit Trianon Bioscoopbezoekers, die vriendinnetje (rolletje van Conny het piaa{Sje vertrekt en zich voor- de humor weten te waarderen van Froboess), de dochter van een vrou- neemt jn bet vervolg elke vrouw te P. G. Woodhouse als schrijver en welyke tandarts, die de krijgsgevan- ontiopen j^a verschillende mislukte Norman Wisdom als filmisch vertol- Hoïif? ti AnJcnfirïln ^ppI^Ï sollicitaties, waarbu steeds weer jon- ker van die humor, kunnen deze week Sh„JniTitirï3»:2ge vrouwen de werkgeefster bleken in Trianon terecht, waar „De blikken rakken "e sfeer vfn verveling en te zijn, slaagt Herby erin een baantje ridder op het scherm wordt gebracht [nhoudl'oze Draaties is zeer eoïd ee- als huisknecht te krijgen in een groot Op onzinnige, maar niettemin voor troffen De KFC keurde de rolprent Hollywood-pension, dat geleid wordt de liefhebbers van het koldergenre door een vriendelijke huismoeder: niet onaantrekkelijke wijze lanceert goed voor alle leeftijden. Rex Geen genade voor Tom Helen Weienmelon. Herby denkt een Wisdom in deze film zijn dwaashe- Dooley", is "een Western, die de tekst aardig en rustig baantje te hebben, den Erg hoogstaand is het geval niet, van het bekende lied van „Lay down maar de andere morgen bh) kt, dat wij kunnen kolder waarderen maar den your hat, Tom", op de voet volgt. het huis bewoond wordt door 30 m deze film benadert die kolder toch - (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). Diploma's internaat Huize Duinzicht te Oegstgeest Behaalde diploma's Internaat Hui ze Duinzicht te Oegytgeest. Afgeno men in Poelmeer: A: Nellie v. d. Geer, Lenie Beumer, Nellie v. d. Geer, Suze v. d. Tol, Hen- riëtte Manze, Connie Belmer, Lenie v. d. Geer, Ria Niessen, Edith Bruins, Marlen de Vries, Herdrientje Brands, Wim Stenfert Kroese, Leni Huiskamp, Heater Walraven, Corry v. Rijn, Jo hannes Oremus, Maria Schipper, Irene Nollen, Nieske Star, Rienus Rijnbeek. B: Ivonne Verdoorn, Hetty Heerens, Annemarie v. Beek, Lida Kwant, Ine ke Kwant, Corry Sijpestijn, Els v. Rijn, Ans Molenkamp, Greetje Heijl, Géke Breedijk, Peira Jongepietr, Auk- je Wiel inga, Rosa Schram a. Tom en twee makkers zijn soldaten meisjes, die allemaal op jacht zijn wel in veel gevallen de flauwiteit en van de zuidelijke staten, die, op vij- naar een carrière in Hollywood. Her- 1 J»|mgjg g andig gebied doorgedrongen, de post- by voelt zich hier niet thuis en be verbindingen storen en een post- sluit direct maar weer te vertrekken, koets overvallen. De oorlog blijkt maar de directrice weet hem over te lotgevallen zich afspelen in de jaren echter intussen afgelopen en daarom halen om het een paar dagen te pro- tien tot twintig van deze eeuw, zij wordt het optreden van het drietal beren. het dan dat het nu niet direct een re- hoog opgenomen. Zij worden wegens Ziehier de situatie, waarin Herby presentatief beeld is van deze perio- moord gezocht. Tom heeft echter aan is beland. De positie van huisknecht de van lange rokken, dwaze heren zijn geliefde beloofd na de oorlog brengt met zich mee, dat hij huishou- kleding en charmante flirtations, terug te komen. Het meisje wordt delijke karweitjes moet verrichten, Het verhaal is eigenlijk te dwaas aldus zijn noodlot, want hoewel hij de post bezorgen bij de meisjes, enz. om na te vertellen en dat is dus met tot tweemaal toe aan de politie weet enz. Zoals boven gezegd, komt elke deze rolprent ook het geval, maar te ontsnappen, wordt hij uiteindelijk film van Lewis op hetzelfde neer. wie een avond van onschuldig, wei- toch gegrepen, mede door toedoen „Jerry als huisknecht" is typisch een nig gecompliceerd vermaak wil door van een concurrerend minnaar. Het film voor een avond, dat men, ge- brengen, za verhaal is verdienstelijk verteld en noodzaakt door de weersomstandig- De film is onderscheidt zich van de doorsnee- heden, is aangewezen op binnenhuis- schikt. Western. amusement. het meest interessante van deze film is eigenlijk (en dan nog hoofdzake lijk voor oudere bezoekers), dat de brengen, zal niet bedrogen uitkomen. voor alle leeftijden ge- GREENWAY - VOORSCHOTEN Chinezen schieten uit hun slof Het Indonesische fonds voor de bevrijding van Nieuw-Gui nea (Djakarta Raja) beeft don derdag, naar het nieuwsagent schap Antara weet te melden, een bedrag van 500.000 roepias ontvangen van de bank van China. De officiële koers van de roepia bedraagt f 0.08. Een gift dus van f 40.000. Casino De terugkeer van Lemmy Studio De nieuwste film van Caution in de gelijknamige, als van- René Clair: „Voor geen goud' ter we- ouds komische filmstrip, gaat ook reld" levert het bewijs, dat de oude Greenway de ruim twee uur durende dit keer niet zonder slag of stoot. Ed- Franse meester van de filmkunst nog vlotte musical „Gigi". Verschillende die komt uit Texas naar Italië steeds aan de top staat van het leger sterren van naam werden voor dit met vakantie. Schone joffers zijn de filmregisseurs. René Clair maakt grote filmwerk naar onze smaak richtingwijzers voor het „toeristi- kluchten als geen ander, van een wel wat al te groot aangetrokken, sche" tochtje, dat de filmheld maakt, heerlijke humor. Maurice Chevalier speelt voortreffe- De dames wijzen hem bevallig de Hij heeft zijn film zoals altijd lijk de luierende en oorden-van-ver- weg naar een wespennest. Eddie zelf geschreven ditmaal gebaseerd maak-aflopende verstokte vrijgezel; slaat zich met een brede grijns in, 0p een naar het heet waar gebeurde Gigi het meisje, dat uiteindelijk toch door en uit 'n kliek internationale anekdote. Volgens de statistieken nog in de huwelijksboot terecht komt gangsters. De vele fans, die Eddie moet het dorpje Cabosse het gezond- is in goede handen bij Leslie Caron; Constantine nog steeds blijkt te heb- ste plekje in Frankrijk zijn: de men- Louis Jordan speelt de rol van Gas- ben dit bleek wel uit de volle zaal sen worden er allemaal even oud en ton, de miljonair, die er tenslotte ach- bij de eerste voorstelling heeft het de lucht is er frisser dan waar ook. ter komt, dat een huwelijk toch te deugd gedaan, dat Lemmy ook dit Een paar handige jongens kopen het prefereren is boven „arrangementen" grote avontuur (de bevrijding van dorp bij stukjes en beetjes op om op goed geregelde financiële basis, zijn vriend, de geleerde Romano) tot er een kuuroord van te maken. Eén Hoewel het vertoonde op alle pun- een goed einde weet te brengen. 18- stuk, met de „geneeskrachtige" bron, ten volledig oirbaar is en men ook jarigen kunnen gaan zien hoe en on- kunnen zij niet uit de handen van de aan het kluchtige verhaal alle ge- der welke omstandigheden een FBI- eigenaar loskrijgen. Dit punt heeft noegen kan beleven, maken wij niet agent zijn werk soms moet verrich- Clair aangepakt om er zijn klucht zonder reden voorbehoud voor vol- ten. rond op te trekken. Prachtig zijn de wassenen. De vrijgezellen springen speelse spotternijen, waarin de kop- af en toe wel eens beetje al te kluch- Luxor Jerry Lewis', beweeglijke pige Dumont en zijn zoon in hun boe- tig om met de aanvaarde begrippen maar bepaald onnozele gezicht zal renonverzettelijkheid de Parijzenaars over het huwelijk. Voor degenen, die eenieder wel langzamerhand bekend steeds een slag voor zijn. Naar rare voldoende afstand kunnen nemen, zijn. Reeds jaren komt hij met de re- toestanden in Frankrijk, die hy dank-een film, die kan worden aanbevolen. In het weekprogramma vertoont Ga terug naar Indonesië. Met deze en andere spandoeken werden de drie Papoeastuidenten., dlie hun verblijf in Indonesië hebben onderbroken voor „besprekingen" in Nieuw-Gui nea, zaterdagmiddag op het vliegveld van Holland-ia ontvangen. Onder het wakend oog van de poli tie namen enkele tientallen Papoea's aan deze overigens zeer rustige de monstratie deel. Zij bepaalden zich tot het tonen van spandoeken, waar van er een het opschrift droeg „no zems moeten niet met politiek spe len". De drie Papoea's zelf, Jelman, So- misoe en Indey waren hiervan niet zichtbaar onder de indruk. „Dit is de mocratie", merkte Somisoe glimlach end op. Het meest extreme standpunt werd in een gesprek met journalisten ver dedigd door Amos Indey, die ver klaarde, dat Soekaroo hen wat het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's betreft had uiteengezet, dat dit een „binnenlandse aangelegenheid" is, die geregeld kan worden nadat de kwestie met Nederland is opgelost. Indey zelf zei van mening te zijn, dat de Papoea's „gedwongen zullen zijn zich bij Indonesië aan te sluiten". „Op basis van het voorstel-Buniker komt er een staat van Sa-bang tot Merauke". der directeuren, de heer P. Ooster- veer, mede, dat de veiling een be langrijke stap gaat zetten op het ge bied van de voorlichting. De heer Liemburg, die aan de veiling als cul tuur-technisch adviseur is verbon den zal zijn arbeidsterrein in 't ver volg ook over de grens hebben. Hij gaat voorlichting geven aan de Duit se kwekers, die bollen in de kas broeien. Zo hoopt men de schade, ontstaan door ondeskundige behan deling der bollen in het buitenland tot een minimum te beperken. Dezevoorlichting geschiedt na overleg met de Duitse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren en in samenwerking met de Niederrhei- nische Blumenversteigerung uit Neuss. Enkele vertegenwoordigers van deze organisatie woonden de veiling bij. De voorlichting zal zich uitstrek ken van het tijdstip waarop de bol len worden ontvangen tot het kuilen en in de kas brengen toe. Men zal zich niet beperken tot schriftelijke voorlichting, maar de adviseur der veiling zal desgewenst ook persoon lijk contact met de afnemers van Hollandse bollen hebben. Mot de meeste nadruk wilde de heer Ooster- veer er op wijzen, dat de veiling zich onder geen beding met de handel in Duitsland wil gaan bemoeien. Hij zag dit alles trouwens slechts als een eerste stap om te komen tot het ge ven van steeds meer voorlichting en service. BLOEMBOLLENVEILING Onder direktie van N.V. Holland's Bloembollen Huis werd de eerste droge bloembollenveiling van dit seizoen ge houden. De belangstelling hiervoor was buitengewoon groot. De catalogus omvatte 860 nummers: in het bijzonder werden de krokussen het meest aangevoerd, de prijs hiervan is beduidend lager dan verleden jaar, wel werd nagenoeg alles verkocht. Tulpen: Apeldoorn zift 12/- 8.85, zift 11/. 6.40; Dover 9.10, 7.40; Van der Eer- I, 6.30; Bellona 10.10. 8.35; King of the Yellow 9.10; Parkiet Tulp v. Dyck 10.90, 11.05; Oriental Beauty 7.20, Preast. Fuselier 22.75; Feu Su perbe 7.35, 6.55; Sulphur Triumph 9.-, 7.10; Forst. Gemengd 7.35, 6.10; Kaufm. Gemengd 7.10, 6.60; Greigii Pandoer 9.50, 7.45; Forst. Cancate 15.70, 14.75; Tulipa Eichleri Max. 9.45; Lefeber's Favourite 8.35, Couleur Cardinal 9.40, 8.55; Spring Song 7.20, 6.70; Prins van Oostenrijk 7.75, 6.70; Demeter 9.35, 10.-; Scarlet Due 7.45, 7.70; Dr. Philips 9.35, 7.70; Eisenhower 9.75, 7.75; Sunkist 7.25, 6.95; Van der Eerden 7.20, 6.30; Bel lona 10.10, 8.35. Colchicum Aut. Major 20/op 17.35; Colchicum The Giant 18/20 14.50; Scilta Sibirica 7/8 4.15; idem 6/7 3.40; Krokus Jeanne d'Arc zift 10 2,-; idem 9/10 1.35; idem 8/9 1,05; idem 7/8 0.65; Crocus Purperea Grandiflora zift 11 3.50; idem 10/11 2.60; Crocus Remembrance zift 10 2.35; zift 9/10 1.-; idem 8/9 0.90; idem 7/8 0.74; Krokus Flower Record zift 7 p. kg 1.-. Door het in bedrijf stellen van een 22 km lang weggedeelte door de We9fcduitse minister van Verkeer, Hans Seebohm, is vrijdag de 820 km lange autoweg van Hamburg over Frankfort naar Bazel gereedgeko men. De aanleg van deze autoweg heeft 27 jaar geduurd en heeft 2,5 miljoen mark per kilometer gekost. Wilt U iets weten? I. S. te Leiden Route van Leiden (per fiets) naar Gronsveld in Zuid- Limburg: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Culem- borg, Geldermalsen, Zaltbommel, Den Bosch, Boxtel, Eindhoven, Weert, Horn, Roermond, Linne, Echt, Sus- teren, Sittard, Geleen, Beek, Heer, Gronsveld, in totaal ongeveer 230 km. Een kortere route voert over België van Weert naar Stamproy, Kinrooi, Maaseik, Susteren, enz., dit bespaart 14 km. BEIRSOVERZICHT VAN VRIJDAG Zeer stille beurs Nog meer dan op de vorige dagen van deze wee) werd deze vrijdag, die meestal, met het oog op het weekend, gekenmerkt wordt door beperkte affaire, bestempeld als een zeer stille beursdag. Dit was in de beurszaal ian ook duidelijk te mer ken want de oeken waren nauwe lijks terug te vinden en algemeen werd geklaagd over de geringe mo gelijkheid om zaken te doen. Voor een belangrijk deel lag dit aan de New Yorkse beurs, waar een schuch tere poging tot herstel geen succes opleverde. Ook de Europese beur zen boden geen enkele stimulans voor het Damrak. Het nieuws uit he' bedrijfslt ven was bovendien zeer beperkt zodat ook in het ver dere verloop e> in de lusteloze stem ming geen verandering kwam. Ook de koersen waren ten opzichte van gisteren maar weinig veranderd. Zelfs in de internationale concerns waren de fluctuaties uiterst spora disch. Zowel Aku als Philips, Uni lever en Kon. Olie behielden het vorige niveau, hetgeen on zichzlf genomen, in deze uiterst stille markt, al een prestatie was. Daarentegen brokkelden Hoogovens verder af. Het verlies beperkte zich ditdaal tot een zestal punten. Evenals giseren werd er weer eni ge handel gedreven in de aandelen Walvisvaai t, die gedaan werden van 105 tot 105Vs. Ook aandelen Oostzee trokken weer enige belangstelling, rr.ar liepen niet verder omhoog. Het bleef bij 1311/?. Overigens was de scheepvaartmarkt op zichzelf niet ongunstig gedisponeerd. Over de ge hele linie was het ltoersniveau aan de vagte kant. zulks ondanks de allesbehalve optimistische uitlatin gen van de directie van de Maat schappij Nederland in de gisteren gehouden buitengewone vergadering, De cultuurfondsen lieten slechts koersen horen die vrijwel overeen kwamen met de vorige. Nederlandse Staatsfondsen lagen volkomen on geanimeerd. De lokale industrieën vertoonden slechts weinig beweging. Een druk onderwerp van gesprek was het feit van de inschrijving op de obligatielening van 20 min. der Albert Reed Paniergroep te Londen. Ter beurze werd vernomen, dat hier voor zeer grote belangstelling be stond. Het betreft een emissie pari van 5K pet 15-iarige obligaties. Het is de eerste Engelse guldenslening sinds de Nederlandse Bank vergun ningen voor deze leningen aan bui tenlandse debiteuren verstrekt. R.A.VEEN, 20 juli Bloemen Colvil- leis 62-1.36: Statice 22-31; Alstroemeria 25-52; Ornithogalum 45-95; Esther Read 16-41; Wirrals Supreme 34-79; Phlox 31- 64; Dahlia 41-95: Anemonen 18-32; Chab. Anjers 27-34: Segetum 16-43; Gouds bloemen 22-34; Brodiaea 26-36; Achillia 40-52; Scablosa 35-41; Leeuwenbekken 50-57; Lathyrus 32-54; Spirea 33-48 p. bos Am. Anjers 7-14; Rozen 6-30; Lelies 21- 34; Eremurus 19-22 per stuk. Groentenveiling Aardbeien I 34-45; idem II 11-35 per 2'/- ons doosje: krop sla 3.50-6.00: bloemkool 22.00-53.00: bos- peen 10.00-24.00: kassniibonen 110.00- 145.00; idem stek 55.00-90,00; dubb. stambonen 155.00-180.00: Prinsebonen 190.00-210.00; Peulen I 80.00-210.00: idem II 30.00-85.00doperwten 33.00-52.00; ca- pucijners 32.00-52,00; tuinbonen 8.50- 15.00; augurken 55.00-68.00 per 100 kg. TER AAR, 20 juli Groente Kassnij- bonen 1.20-1.55; idem 2 1.00-1.15; idem stek 0.40-0.90; snijbonen natuur 1.05: stamprinsessebonen 1.65-2.00; peulen 0.30 -1.95; doppers 0.35-0.60; capdoppers 0.50; blauwschokkers 0,65-0.85: krombekdop- pers 0.70: witte caocijners 0.40-0.80 alles per kg. tuinbonen 0.85-1.60 per 10 kg; to maten A 2.80-4.20: idem B 2.80-4 30; id. C 1.90-2.60: idem CC 1.50 alles per bakje van 6 kg: aardappelen 0.15-0.32: idem kriel 0.05-0,11; spitskool 0.09-0.12: uien 0.09-0.15; andijvie 0.22-0.27; waspeen 0.12 -0.18; postelein 0.27-0.29: rabarber 0.17 alles per kg; sla 3,50-6.30 per 100 stuks: bloemkool A 0.37-0.68; idem B 0.22-0.38: idem C 0.11-0.22; idem stek 0.10-0.11: komkommers AA 0.20; idem A 0 16-0.19: idem B 0.10-0.13 alles per stuk: bospeen 0.12-0 24; boskroten 0.07-0.10; selderij 0.02-0.04; bosu'en 0,08-0.09 alles per bos: augurken D 0.65; idem E 0.44; idem geel 0.30 per kg. aardbeien 0.18-0.33 per doosje. Bloemen 0.26-0.30 per bos. RIJNSBTJRG, 20 juli Bloemen Sca- biosa 450-580: Tuinaniers 180-230; Ko renbloemen 290-310: Campanula blauw 640-1000-1300; idem wit 600-1000-1100: Alstroemeria 550-810; Wirral Suprème 700-840; Achelia 460-540; Zinnia 280-320: Gladiolen Allard Pierson 1400-1600: Wh'te Herald 2100-2200; Happy End 1900-2100; Sneeuw Prinses 1800-1900" Strauss 3500; Memorial Day 3600; Colvil- lei 900-1100: Nanus Wilhelmina 680-740" Amanda 940-1100: Nymnh 900-1100; Am. Anjers Sim wit 1000-1200; Sim rose 1200 -1600; Sim Red 1100-1400; Flamingo 1200; Shocking Pink 1600; G. J. Sim 1500-1700; Tangerina 1600-1700; Chrysanten 1500; Gerbera 1800-2100 alles per 100; Fox 45- 60; Salidago 25-29: Statice 85-90; Godetia 65-105; Goudsbloemen 35-40: Engelse Irissen 90-125; Anemonen 16-23 per bos; Lilium Auratum 54 per kelk; Lilium Ti- grinum 23 per tak.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2