DE KAARTENDANS Spanning nam toe op voorlaatste Kaagdag WOENSDAG 18 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Sportclub Enschede heeft voor het ko- SCHAKEN mend seizoen de 19-jarige voorhoedespe ler Nijhuis van de amateur eerste klas se vereniging Hengelo gecontracteerd. Bij de wereldkampioenschappen scher men te Buenos Aires zijn in het floret- toernooi heren in de eerste twee ronden reeds twee Olympische prijswinnaars van Rome 1960 uitgeschakeld. De Rus Sissikine, die te Rome de zilveren me daille won, werd in de eerste ronde uit geschakeld, waarna in de tweede ronde volgde de Amerikaan Axelrod, winnaar te Rome van de bronzen medaille. Wereldkampioenschap studententeams DERDE HOLLAND-ZEGE IN DE REGENBOOGKLASSE OP FRIEZEN Naarmate het Kaagfestijn zijn einde naderde nam de spanning in ver schillende klassen niet weinig toe, in enkele daarentegen was de beslissing omtrent de einduitslag zo goed als reeds gevallen. Hoewel in de team wedstrijd der Regenboogklasse tussen Holland en Friesland de derde wedstrijd een nieuwe, zij het minder grote overwinning voor het Kaag team opleverde - nu werd namelijk gewonnen met 2926,1 punt - en de kans op een Hollandzege dus zeer goed genoemd mag worden, blijft er altijd nog een theoretische kans bestaan, dat het anders loopt. Immers, waar een wedstrijd 55,1 punt in totaal oplevert, kan een voorsprong van 18,1 punt nog altijd verloren worden. Het feit, dat de einduitslag nog helemaal niet zeker is, houdt dus de spanning voor de laatste wedstrijd levendig. Een beeld van de wedstrijden gisteren in de 42e Kaagweek: De Vrijheidsklasse had In een bocht Juist gelegenheid om de spinaker op te zetten. Voor de foto graaf leverde dit zoals meestal een aantrekkelijk plaatje op. Gisteren werd er intussen meer strijd geleverd dan in de twee eerste wed strijden en dat begon al onmiddellijk na de start. Bakker had zich in een zeer goede positie voor de startlijn gezocht, doch hij was iets te vroeg en durfde een te vroege start niet te riskeren, zodat hij nog vóór het vallen van het startschot omkeerde, maar tegelijkertijd viel het schot. Toen kon hij niet meer terug en moest 'n hele slag maken. Daardoor be gon hij als laatste en had de Fries De Wilde juist voor zich, die deze kans waarnam om een stevig loefpartijtje te beginnen, waardoor Bakker zoals men dat in zeilerskringen noemt „in de ver nieling" kwam. Als laatste kwam hij ook bij de ton en ging het kruisrak in als laatste. Maar Bakker zou Bakker niet zijn als deze tegenslag hem terneer zou drukken. Na het kruisrak had hij De Wilde alweer achter zich gelaten en toen begon zijn opmars naar voren. Inmiddels had de Fries Alberda dade lijk na de start de leiding genomen en als hij daar eenmaal is wordt hij er moeilijk van teruggebracht. Gebuis, die hem lange tijd van dichtbij volgde, scheen nog een kansje te krijgen op de terugweg van de Dieperpoel, doch in de zwakke wind liep hij veel te hoog en moest zelfs 'n slag terug maken om de N-boei te nemen. Daarachter volgde Tol, dan twee Friezen vervolgens Bakker. Op het laatste rak slaagde Bakker er echter nog in tot de vierde plaats door te dringen, terwijl Bos en Van der Velde de achtste en negende plaats be zetten. Zo won Holland ook de derde wedstrijd onder grote belangstelling van de vele honderden toeschouwers op het water en langs de wal en met belang stelling keek men uit naar het laatste treffen tussen beide teams. In verschillende klassen nam de span ning toe. Zo bv. in de Valkenklasse, waar algemeen aan een overwinning van A. Klein werd gedacht, omdat hij het veld tot in de laatste ronde aan voerde en Kirkenier en Rolf v. d. Bau- men achter hem lagen. Bij het ingaan van de laatste ronde was Rolf v. d. Baumen zelfs tot de zevende plaats af gezakt, maar een laatste krachtsinspan ning bracht hem weer bij. Kirkenier hield hem echter stevig in de gaten, passeerde tenslotte Klein en dat deed ook v. d. Baumen en zelfs v. d. Veer slaagde hierin. Kirkenier eindigde dus als eerste, Rolf v. d. Baumen werd twee de en daardoor nam de eerste de lei ding in het algemeen klassement met zes punten voorsprong op Rolf v. d. Baumen. Ook in de Finnjollen ging het er span nend aan toe. Ditmaal had F. v. d. Rest de gehele wedstrijd de leiding en zijn voorsprong op Koos de Jonge was be duidend. Maarse echter bleef teveel achter, doch werkte zich toch nog tot de vierde plaats op, maar bleef daardoor keer verder achter bij Koos de Jong, die de laatste wedstrijd kon ingaan met een voorsprong van 15 punten. In de Regenboogklasse behaalde Krijn Tol een fraaie overwinning, hoewel hij aanvankelijk met flinke achterstand op de tweede plaats lag achter Gebuis. Deze viel evenwel plotseling aanmerkelijk terug en moest zelfs genoegen nemen met de zevende plaats. Bakker werd tweede, mr. Van der Werf derde en Cor Kist vierde, terwijl Hofland als vijfde eindigde. Door dat resultaat had Bak ker de leiding met 5 punten voorsprong op Tol en 6 punten op Hofland, zodat vandaag de spanning om de zilveren Regenboog-wisselprijs gebroken moest worden. In de Olympiajolen eindigde N. J. Keyzer als eerste met D. van Veldhoven als tweede en B. Rodenburg als dered. Keyzer deed daarmee een goede greep naar de hoofdprijs. Ook in de 16 M2 Streepklasse duurde de spanning tot de laatste wedstrijd voort. De Ruyter won zijn eerste wed strijd, J. Bauer werd tweede en H. v. d. Kooy derde. De lijstaanvoerders ver schillen slechts enkele punten, zodat hier nog van alles mogelijk was. De uitslagen der A-klassen waren gis teren: 12 M2 klasse: 1 B. Binkhorst, 2 C. A. Seret, 2 K. van Muyden. Vrijheidsklasse: 1 B. van Wijk, 2 M. Korswagen, 3 J. R. de Vries, 4 L. van Tienhovca, 5 H. Schmitz jr. Soloklasse: 1 T. Allen (E.), 2 R. Meijer, 3 Tom Westen, 4 Jack Holt (E.), 5 A. Stone (E.). Pampusklasse A: 1 L. J. A. de Wit, 2 J. Greevelink, 3 G. Biesot, 4 P. J. Zaayer, 5 J. v. d. Hoek. Vaurienklasse: 1 G. A. M. Saraber, 2 A. J. Saraber, 3 P. van Toen, 4 W. Wit- toeck (B.), 5 R. M. Duim. 12 Voetsjollenklasse: 1 J. J. van 't Hoogerhuys, 2 mevr. M. E. Plantinga- Tims, 3 M. C. van der Spek, 4 L. H. de Goederen, 5 P. J. M. Bulters. Flying Dutchmanklasse: 1 F. H. Im- hoff, 2 H. Blok, 3 O. G. Steegstra, 4 F. ten Herkei. Valkenklasse: 1 H. Kirkenier, 2 E. E. A. Rolf v. d. Baumen, 3 A. L. J. van der Veer 4 A. J. Klein, 5 ir. L. P. Herfst. Regenboogklasse: 1 K. J. Tol, 2 ir. G. A. Bakker, 3 mr. A. van der Werf, 4 C. Kist, 5 John Hofland. Finnjollenklasse: 1 H. F. van der Rest, 2 Koos de Jong, 3 H. W. van Berkel, 4 W. Maarse, 5 G. J. Leverland. Olympiajollenklasse: 1 N. J. Keyzer, 2 D. van Veldhoven, 3 B. Rodenburg, 3 A. P. Blok, 5 P. L. M. van Wamel. 16 M2 Streepklasse: 1 J. de Ruyter, 2 J. W. Bauer, 3 H. van der Kooy, 4 B. Zandstra, 5 A. W. Endstra. Schakelklasse: 1 R. Tetteroo, 2 M. de Ruyter, 3 E. van Essen, 4 H. v. d. Barse laar. Flying Juniorklasse: 1 mej. A. Vunde- rink, 2 A. E. Dudok van Heel jr, 3 H. E. Timmermans, 4 R. Meyer. Sternklasse: 1 R. van Kranen, 2 J. O. van der Pijl, 3 I. v. d. Waal, 4 B. R. de Vries, 5 P. M. deBruyn. VOETBAL Zwolse Boys tegen fusie met PEC De ledenvergadering van de tweede divisieclub Zwolse Boys heeft gister avond besloten niet in te gaan op het voorstel van de KNVB om door een on voorwaardelijk fusie met PEC een plaats in het betaalde voetbal te verwerven. Uiterlijk vanmorgen (18 juli) moesten de besturen van Zwolse Boys en PEC hun beslissing aan de sectie betaald voetbal van de KNVB bekend hebben gemaakt. VOLLEYBAL VVS II won en maakte beslissingsronde nodig De reeds twee keer uitgestelde wed strijd VVS II-DRL (Rotterdam) is dan eindelijk gisteravond in het Gymnasium gespeeld. Met klein verschil, maar zeker verdiend, zegevierden onze stadgenotij, waardoor zij, samen met Sigi (Delft) en Profwijk II, op de tweede plaats eindig den in de promotie-competitie. Aange zien slechts twee van deze drie teams kunnen promoveren is nu een beslis singswedstrijd noodzakelijk geworden tussen deze drie teams. De wedstrijden voor deze beslissingsronden zullen a.s. zaterdag in Den Haag worden gespeeld, waarbij onze stadgenoten beslist niet kansloos zullen zijn. VVS II-DRL Ondanks het feit. dat voor hen niets meer op het spel stond, traden de Rotterdammers gisteravond aan met 9 spelers en reserves. Kennelijk waren zij dus van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen en dat is ook ge beurd. Gelukkig wist VVS II steeds weer het hoofd te bieden aan de gevaarlijke aanvallen van DRL en ook time-outs voor rust en wisseling van spelers ver mochten niet het ritme uit de ploeg van onze stadgenoten te halen. Het ging wel niet zoals we dat van hen gewend zijn; maar dit zullen we zeker aan nervosi teit kunnen toeschrijven. De setstanden waren: 15-10, 16-14. 12- 15 en 15-13. WS II won dus met 3-1. Gisteren is het toernooi om het wereld kampioenschap schaken voor studenten teams voortgezet met de partijen van de vijfde ronde. De uitslagen luiden: Groep A: Zuid-Slavië-Tsjec'no-Slowa- kije 2llt-lllt, Hongerije-Mongolie 3-1. Oost-Duitsland-Bulgarije 1-3, Roemeniël Polen 2-2. Rusland was vrij. Stand na de vijfde ronde: 1 Rusland 14 pnt, 2 Tsjecho-Slowakije 11 pnt en 1 afg., 3 Zuid-Slavië 9Vs pnt. Groep B: Cuba-Nederland 2-2, Dene- marken-Schotland 3 Vï-Vi, Zweden-Fin- land 4'/«-'/•, Engeland-Israël 2l/t-l1/t. Bel gië was vrij. Stand na de vijfde ronde: 1 Denemar ken 15 pnt en 1 afg., 2 en 3 Nederland en Israël beide 12 pnt en 1 afg. WATERPOLO KNZB - KRING GOUWE-RIJNSTREEE Rooster tot 21 juli: 18 juli: LWV 1-DKD 1 <d.), Boskoop 1-LZC 3 (h.), DKD b-LZC b (j.). 19 juli: Sleutelstad-DKD b (m.), Sleu- telstad-DKD a (j.). 20 juli: LZC a-DKD a (j.), LZC b- GZC b (j.), LZC 3-AZC 2 (h.). OZV 2- DKD 1 (h.). 21 juli: DKD 2-LZC 4 (h.). DE „WATERMAN" ZONDAG TERUG UIT NIEUW-GUINEA Het ss „Waterman" wordt zon dagmorgen om ca. tien uur aan de Lloydkade in Rotterdam terug ver wacht van de reis naar Nieuw-Gui- nea, waarheen het sohip een contin gent militairen heeft gebracht. Er zijn op de thuisreis slechts 64 passagiers aan boord - 40 volwasse nen en 24 kinderen -, afkomstig uit Hollandiia, Sorong en Manokwari. Het zijn merendeels zgn. „Indische Nederlanders'' die zich op Nieuw- Guinea hadden gevestigd. Een aan tal van hij zal hier door het mini sterie van maatschappelijk werk ge huisvest worden. Willemse won Atlantic City-Marathon Zwemmers liepen vertvondingen op De Nederlander Herman Willemse heeft voor de derde achtereenvolgen de maal de Atlantic City-race, een zwemmarathon op de Atlantische Oceaan bij het in New Jersey gelegen plaatsje Atlantic City, gewonnen. Hij legde de 25 mijl rond het eiland Absecon af in 11 uur 35 min. 45 sec. De Candees Cliff Lumsden werd tweede en de Amerikaan Tom Park, die met 9 uur 21 min. 42 sec. het record van deze race op zijn naam heeft staan, finishte als derde. Willemse legde met zijn zege beslag op de eerste prijs ter waarde van 5000 dollar en ontving bovendien ruim 11.000 dollar aan andere prijzen. De zee was zeer ruw, maar halverwege de race had de Nederlander al een grote voorsprong op de andere dertien concurrenten, onder wie drie zwem sters. Toen hij op twee mijl van de finish was genaderd werd hij door de hevige vloedgolven tegen de pijler van een brug gesmakt. Willemse werd licht aan het hoofd gewond en liep enkele arm- en beenblessures op. Na afloop verklaarde hij dat het de zwaarste wedstrijd was geweest,, die hij ooit gezwommen had. Zes zwemmers, onder wie de Argentijn Alfredo Camarero, eerste in 1957, staakten de strijd voortijdig. Greta Andersen, de vroegere Deense kampioene, eindigde op de vijfde plaats. Ze was enkele malen onzacht met rotsen in aanraking gekomen, getuige de vele snijwonden die zij had opgelopen. Overigens hadden de meeste zwemmers, van wie er één twee voortanden kwijt was geraakt, daar last van gehad. Aetherklanken DONDERDAG 19 JULI 1962 HILVERSUM I 402 m 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude clavecimbel- muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitami nen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Kamerorkest: Moderne muziek. 12.00 Licht ensem ble met zangsolisten. 12.30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, le zing. 12.43 Pianospel: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmu ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lich te grammofoonmuziek. 14.00 Strijk kwartet: Moderne muziek. 15.30 Ex tra vitaminen (gr.). 16.00 Voor oog en oor, cultureel programma. 17.00 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Grammo foonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade-orkest en solist. 18.55 Ge sproken brief. 19.00 Carrousel, geva rieerd programma. 19.55 Sportpraat- je. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Fes tival 1962: Concertgebouworkest: Klassieke muziek. I.d. pauze: èl.00- 21.25 Kurt Tucholsky, de man met de vijf namen, lezing. 22.00 Lichte mu ziek. 22.30 Nieuws. 23.00 Sportactua- liteiten. 23.10 Discotaria, nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Grammofoonmu ziek. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Moderne mu ziek (gr.). 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de kinderen. 10.00 Grammo foonmuziek. 10.03 Geèstelijke liede ren (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lich te orkestmuziek (gr.). 12.50 Actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Prome nade- orkest en zangsolisten: amuse mentsmuziek. 14.00 Metropole-or- kest: lichte muziek. 14.45 Balletmu ziek (gr.). 15.30 Licht ensemble. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Pianorecital: moderne muziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.10 Lichte gram mofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte orkestmuziek. 18.15 Sportagenda. 18.20 Licht ensemble. 18.40 Negro-Spirituals (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gewij de muziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Koninklijke Militaire kapel. 20.45 De Zeven sprong, vakantiewedstrijd. 21.10 Hammondorgelspel met ritmische be geleiding (gr.). 21.15 Gevelstenen en uithangborden. klankbeeld. 21.30 Holland Festival 1962: Kerkorgel- concert: klassieke en moderne mu ziek. 22.00 Muziek voor miljoenen: klassieke grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.35 Reportage Zomerconferentie CHU. 23.05 Cello en piano. 23.25 Boekbespreking. 23.50 Grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 20.30 Onder vuur, enkele studenten stellen vragen aan een politicus. 21.00 Arturo Ui, toneelstuk. 49) Toen dacht ze aan haar opstel. Zou ze 't over de Paasvakantie maken? Maar zo'n verhaal werd altijd het zelfde, telkens „en toen" en al die dingen waren toch alleen leuk als je ze zelf beleefde. Ze wou iets heel anders. Een dikke hommel vloog over haar heen, streek neer op een primula vlak bij haar. Klaartje boog zich zo ver opzij, dat ze haast uit de hang mat viel. Ze bekeek de hommel nauw keurig en zag tegelijk een deftige tor scharrelen tussen het gras. Als ze daar eens over schreef! Een kever familie, die een klein kevertje kre gen, dat uitvloog en de weg naar huis kwijtraakte. Die dikke hommel was de ii -pec*eur van politie en die hielp hem Klaartje liet zich weer achterover vallen en deinde al peinzend zacht jes heen en weer. Ze spon verder aan haar insectenverhaal, er kwa men allerlei avonturen in voor. Nu kreeg Florrie toch gelijk, maar ze zou het eerlijk zeggen, waarom niet? En met Florrie samen iets ver zinnen voor haar opstel. Kleine Peter, blinkend schoon met stijf achterover gekamde haren, kwam in de tuin en ontdekte Klaartje meteen. Natuurlijk wilde hij toen in de hangmat er omdat Klaartje uit gerust was en er genoeg van had, sprong ze er uit en Peter er in. Ze gaf de gangmat nog een flinke duw en liep toen naar huis. Mevrouw Franken was bezig met de zomerkleren. Elly kon allerlei jurken niet meer aan en die werden nu vermaakt voor de kleinere meis jes; de pakk".. van de jongens wer den onder handen genomen en voor Peter moest een stevige broek ge maakt worden uit een oude van Pim. Klaartje moest meteen maar even passen, want Florrie was nergens te bekennen. Natuurlijk begon moeder weer over de vechtpartij. Maar Klaartje wist er niets anders van te vertellen, dan dat ze allebei driftig waren geworden. „Ik laat me niet pesten, moeder", zei Klaartje, een blauw gebloemde zomerjurk over haar hoofd trekkend. Moeder verbeet een glimlach en hield er maar over op. 't Was blijkbaar niets ernstigs. Toen kwam Elly binnen. Als een pijl uit de boog schoot ze op Klaar tje af. „Nee", riep ze, „dat is gemeen, mijn mooiste jurk! Zeg, dat ze hem uittrekt, moeder". „Ik heb hem haar net aangetrok ken", rei moeder doodkalm, „en hij zit ha r heel goed. Alleen iets te lang". Elly schudde Klaartje heen en weer. „Vooruit, trek hem uit. Je krijgt hem niet. 't Is mijn liefste jurk". Klaartje rukte zich los en sprong de kamer door, de jurk met beide handen ophoudend. „En nu mijn mooiste jurk, mijn allermooiste", riep ze plagend en ontsnapte telkens aan Elly's grijp handen. „Toe nou moeder", riep Elly weer, „laat ze hem nu uittrekken. Ze krijgt hem niet, toe...." en weer begon de wilde jacht. Eindelijk vluchtte Klaartje achter moeder, die Elly in haar armen opving er stevig vast hield. „Jij kan hem niet meer aan, El, heus niet. Je zou er uit barsten. Jij krijgt een nieuwe". „Ik wil geen nieuwe, deze is juist zo fijn". Moeder hield haar stevig in be dwang en onder een flinke lachbui trok Klaartje gauw het voorwerp van hun opwinding uit. „Ja, zo gaat het", zei moeder, „elk ja: het zelfde, net zo lang tot Elly niet meer groeit. Hier, drink een kopje thee, kinderen en help even opruimen. Ik weet wat ik er aan te doen heb". De zuster kwam thee halen voor Pim en Hans kwam kijken, wat het lawaai betekende. Met hem liep Klaar naar boven om op het platje aan haar opstel te beginnen. Hans blokte ijverig door. DERTIENDE HOOFDSTUK De twee weken voor de inlevering van de opstellen waren bijna om. Allen deden hun uiterste best op tijd klaar te zijn én besteedden er veel zorg aan. Sommigen tekenden er bij, anderen plakten er plaatjes of foto's tussen en schreven de hoofdletters met gekleurde inkt. Klaartje had haar insectenverhaal Kever Kietje genoemd en op glan zend wit papier geschreven. Ze had uit een plantkundeboek van Hans al lerlei dieren nagetekend, die aardig waren gelukt. Jan Hoog had een reis door Ame rika bedacht, met veel foto's tussen de tekst, 't was een heel boekdeel geworden. Florrie deed onverschillig en wat geheimzinnig. Ze was telkens verdwenen met haar schrift, maar ze vertelde er niets over. Na de vecht partij had ze het woord „opstel" niet meer genoemd en toen Klaarjte vertelde, dat ze haar onderwerp had gekozen, gezegd, dat het best was en dat zij ook al wat wist. Ver der hadden ze er niet meer over ge kikt. De meeste kinderen werkten er op school aan, maar deden thuis de tekeningen en versieringen. Klaartje deed het meeste bij Hans, maar Flor rie zei. dat ze nog altijd tijd genoeg had. De zuster had afscheid geno men van Pim en moeder verzorgde hem nu zelf. Hij lag in de zitkamer voor de openslaande deuren en werd weer de oude. 't Was zo gezellig, dat hij weer in het kringetje was en plaagde als vanouds. Zijn kleur werd beter en zijn hoofdpijn ver-'ween. Fij las allerlei boeken over radio en electriciteit en bereidde zijn moeder voor op nieuwe proefnemingen. Maar ondanks al dwe gunte kenen, was dokter Steffens niet te vreden. 't Been genas niet, zoals 't moest. Hij verborg zijn ongerustheid nog, maar op een avond, waarop hij Pim had onderzocht, zei hij, dat hij een collega wilde raadplegen. De rector en zijn vrouw schrokken, maar ze kwamen niet veel meer te weten. Eerst wilde dokter Steffens het onderzoek doen plaatsvinden. Toen Pim hoorde, dat er nog een dokter, een specialist, b'j hem zou komen kijken, werd zijn gezicht zo rustig, als zijn moeder het nog nooit had gezien. Toen zei hij: „Ze zijn zeker bang met een hinkepoot opgescheept te zitten. Denk je niet, moeder?" „Ik denk", antwoordde moeder, „dat dokter Steffens een beste dok ter is en elk middel wil gebruiken om je gauw beter te maken". Ze waren allen onder de indruk van het nieuwe onderzoek, maar er werd weinig over gepraat. Iedereen trachtte zo zorgeloos mcgeliik te doen en zo lief mogelijk te zijn voor Pim. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8