VAKANTIEADRES Weerbericht WOENSDAG 18 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Dr. Van Roijen herhaalt standpunt van Nederland De komst van de Indonesische mi. nister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, naar de Verenigde Sta. ten wijst er volgens welingelichte kringen in Washington op, dat er in de geheime voorbesprekingen tussen Nederlandse en Indonesische verte genwoordigers enige vooruitgang is geboekt. Volgens genoemde krin gen was eerder vernomen, dat mi nister Soebandrio naar Washington zou komen als er bij het voorover leg een basis voor officiële onder handelingen was gevonden. Men kon nog niet met zekerheid zeggen met wie minister Soebandrio zou spreken, maar verwacht wordt, dat, hij met de Nederlandse ambas- sodeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, overleg zal plegen. Het bureau van de waarnemend secretaris-genaal der Verenigde Na ties heeft dinsdag een verklaring gepubliceerd, waarin de Nederland se ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, het Nederlandse standipunt ten aanzien van het plan- Bunker omschrijft. Dr. van Roijen had vrijdag de Indonesische afge vaardigde Maliik en de Amerikaan Bunker een uiteenzetting gegeven over dit standpunt. De Nederlandse delegatie bij het geheime voorover leg had zijn verklaring doen toeko men aan het bureau van Oe Thant. Garantie voor Papoea's In zijn verklaring zegt dr. van Roijen, dat de aanvaarding van het plan door de Nederlandse regering slechts afhankelijk is van één voor waarde, namelijk dat de Nederland se regering passende garanties zal krijgen om de belangen van de Pa poea's, met inbegrip van hun recht op zelfbeschikking, te beschermen. Dr. van Roijen zei, dat dit beteken de dat de Nederlandse regering in beginsel de opeenvolging van ont wikkelingen, zoals is neergelegd in het plan-Bunker, aanvaard. Indonesische landing op eiland Waigeo In het begin van deze week is een* onbekend aantal infiltranten aan land gezet op het eiland Waigeo, van de Radja-Ampat-groep, een eilanden groep nabij het uiterste westen van Nieuw-Guinea en grenzend aan In donesisch grondgebied. In een officeel communiqué dat woensdag te Hollandia is uitgegeven wordt medegedeeld, dat de infiltran ten werden vervoerd „in enkele prau wen, voorzien van een buitenboord motor". Over het aantal Indonesiërs, die gekleed zouden zijn in groene uni formen en over wapens beschikken, werden in het communiqué geen me dedelingen verstrekt. De schattingen lopen uiteen van 20 tot 60. Hun aanwezigheid werd gemeld door de plaatselijke bevolking, nadat reeds langs de militaire verbindingen een alarmsignaal was gegeven. Ne derlandse patrouilles hebben op het eiland echter slechts een verlaten bivak aangetroffen, waarin wat ach tergelaten munitie werd aangetrof fen. Verkenningen hebben uitgewezen, dat de infiltranten het eiland Waigeo in oostelijke richting dus in de richting van het vasteland van Nw- Guinea hebben verlaten. De lan ding op Waigeo geschiedde maandag op de noordkust. Te Hollandia zijn nog geen bijzonderheden bekend over verdere tegenacties. wolfslag één begrip voor kwaliteit en service Lamy vulpennen reeds v.a. 8.95 Nu ook met Inktpatroon. BREESTRAAT 145 Labourpartij heeft geen vertrouwen in regering-Macmillan De Labourpartij heeft dinsdag een motie van wantrouwen tegen de Britse regering ingediend. In de motie staat, dat de regering niet langer het vertrouwen van het volk geniet. La bour eist ontbinding van het parle ment en nieuwe verkiezingen. De motie is een reactie op de wij zigingen, die premier Macmillan in het kabinet heeft aangebracht. Minister Strauss moet weer getuigen in zaak Kennedy via Telstar op Ned. beeldbuis President Kennedy zal maandag aanstaande, om acht uur 's avonds Middeleuropese tijd, een persconfe rentie houden, waarvan een gedeel te rechtstreeks via de Telstar com municatiesatelliet over de Atlantische Oceaan zal worden gerelayeerd. Uit Mit Rushmore, in de Staat Zuid Dakota, zal voorts een concert door het 350 man tellende koor van ,,The Mormon Tabernacle of Salt Lake City" uitgezonden worden. In het programma zullen verder de 18 meter hoge koppen in de berghelling van Washington te zien zijn van Jef ferson, Lincoln en Theodore Roose velt. Om ongeveer 23.00 uur Ned. tijd dezelfde avond zal er uitzending van 15 minuten van Europa naar Amerika zijn. De Amerikaanse uitzending zal via de Telstar naar Engeland en naar Frankrijk gaan, en vandaar zal zij gerelayeerd worden r.aar zestien lan den van de Europese Radio Unie: Oostenrijk, België, Denemarken, Fin land, Frankrijk, Engeland, Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden, Zwitser land, West-DuitSland en Joegosla vië. Uit een voorbij rijdende auto heeft men maandagavond met een machi negeweer op het paleis van de aarts bisschop geschoten, zo is in Rio de Janeiro bekendgemaakt. De aartsbisschop, mgr. De Barros Camara, die op het ogenblik van de aanslag niet thuis was, was van me ning, dat deze aanslag een onderdeel is van een samenzwering tegen de Kerk. „Men heeft al de onbe schaamdheid gehad een bom in het Vaticaan te plaatsen. Wij moeten daarom niet versteld staan over ter roristische aanslagen tegen de Kerk in andere delen van de wereld", zo zei mgr. De Barros Camara tegen gouverneur Lacerda. Mikojan naar Djakarta „Voor de sport De Sowjetrussische eerste vice- premier, Anastas Mikojan, zal zater dag een bezoek brengen aan Djakarta ter gelegenheid van de opening van het stadion voor de Aziatische spelen door president Soekarno. Dit is dins dag door het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. Het stadion kan honderdduizend toeschouwers bevatten en is het voor naamste onderdeel van een sport complex, dat door Indonesië in sa menwerking met de Sowjet-Unie is gebouwd voor de vierde Aziatische spelen, die op 24 augustus beginnen. Frankrijk is van plan een eigen raketlanceerbasis te bouwen bij Mont-de-Marsan in zuid-west-Frank- rijk. De basis moet in 1967 gereed zijn, wanneer Frankrijk het centrum in Colomb-Bechar in westelijk Al- gerië moet hebben ontruimd. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn ongeveer 1800 Oost-duitsers naar West-Berlijn ontsnapt, zo is of ficieel in West-Berlijn bekendge maakt. Voor het sluiten van de sec torgrens werd dit aantal op een dag bereikt. Op de met een automatische knipperlichtinstallatie beveiligde overweg in de Oud-Pernisserweg tus- senz.' het goederenstation Rotter dam-Zuid en Pernis is de 18-jarige havenarbeider W. J. Haverkamp uit Hoogvliet gisteravond op zijn brom fiets in botsing gekomen met een los se locomotief. Hij is zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht. 99 Fibag" De „Fibag"-commissie, een West- duitse parlementaire commissie, die een onderzoek instelt naar de han delingen van de Westduitse minister van Defensie. Franz-Josef Strauss, zal hem opnieuw oproepen om in september te getuigen, zo is dinsdag in Bonn bekend gemaakt. Strauss heeft destijds ontkend, dat hij misbruik zou hebben gemaakt van zijn positie, door een particulie re bouwmaatschappij, de „Fibag", te helpen bij het verkrijgen van een contract van 300 miljoen mark. De commissie is dinsdag voor de eerste maal weer bijeengekomen, na dat de Bondsdag op 28 juni bevel had gegeven het onderzoek te her openen. Minister Strauss heeft tijdens het weekeinde in het openbaar gezegd, dat hij overweegt zijn functie prijs te geven en premier te worden van de regering van de deelstaat Beieren. Zelfmoord van Soblen was maar komedie Rusland ontkent dreigement aan Oostenrijks adres De Russische regering heeft dins dag formeel ontkend, dat Chroesj- tsjov bedreigd heeft Russische troe pen naar Oostenrijk te sturen, als dit land lid mocht woiden van de EEG. Reuters correspondent Peter John son, die het bericht over Chroesj- tsjovs dreigement de wereld inzond, werd op het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken ontboden, waar hij een uitbrander kreeg omdat hij een „onjuist bericht" had doorgezon den. Zamjatin, het hoofd van de voorlichtingsdienst van dit ministerie, waarschuwde Johnson ervoor, dat er „straffere maatregelen" genomen zouden worden als hij nogmaals „der gelijke onjuiste berichten" zou door bellen. Volgens Zamjatin was het be wuste bericht „provocerend en niet in overeenstemming met de werke lijke stand van zaken geweest". Zoals bekend had Johnson Russi sche bronnen geciteerd voor zijn be richt. Hij had gemeld, dat Ohroesj- tsjov zijn dreigement had geuit tij dens het overleg tussen de Russische premier en kanselier Gorbach van Oostenrijk. Ook Gorbach heeft ont kend. dat Chroesjtsjov gedreigd heeft met het zenden van Russische troe pen. In een sloot in de Lier is van morgen het anderhalf jarig zoontje van de familie J. Staalduinen ver dronken. Het jongetje was aan het spelen op het land van zijn vader. De 61-jarige spion dr. Robert Soblen die in de Verenigde Staten tot levens lange gevangenisstraf werd veroor deeld. heeft dinsdag voor het Hoog gerechtshof in Londen verklaard, dat hij zichzelf doelbewust heeft gewond om in Engeland te kunnen blijven. Zoals bekend was Soblen naar Is raël gevlucht, maar door dit land weer per vliegtuig naar de Verenig de Staten teruggestuurd. „Het was geen poging tot zelfmoord. De wond die ik in mijn pols aanbracht lag in de lengte. Wanneer ik mijn pols dwars doorgesneden had, zou ik doodgebloed zijn. Ook de wond in mijn buik, betrof alleen de huid, de spieren kwamen er niet door", zo verklaarde Soblen. Het Hof bespreekt de wettigheid van de detentie van Soblen in Enge land. In Londen werd Soblen na de landing van zijn vliegtuig naar het ziekenhuis overgebracht en daarna gevangen gezet. De raadsman van Soblen las een verklaring voor, waarin Soblen zegt naar Israël gevlucht te zijn, omdat hij zich onschuldig acht en door de Amerikaanse rechtbank onrechtvaar dig behandeld te zijn. Indische nota over Chinese uitdagingen India heeft er in een nota bij China op aangedrongen onmiddellijk stap pen te nemen „om een eind te maken aan de onlangs gepleegde dreigende en uitdagende daden van de Chinese troepen tegen Indische grensposten" in het gebied Ladak in Kasjmier. De nota is zaterdag aan de Chinese ambassade in Nieuw Delhi overhan digd en dinsdag gepubliceerd. In de afgelopen maanden hebben de Chine zen dertien nieuwe posten in Ladak opgericht, aldus de nota. Het Chinese protest van 10 juli, waarin India wordt beschuldigd van het vestigen van posten op Chinees gebied, wordt in de nota verworpen. KERNPROEF ALS ONDERDEEL VAN OEFENING Tijdens een oefening van rond 900 man van het Amerikaanse leger heeft men dinsdag in de woestijn van Ne vada een kemontploffing teweeg gebracht, zo meldt de Amerikaanse commissie voor kernenergie. De proef werd bovengronds genomen en de ontploffing was er maar een vari ge ringe kracht. LEIMUIDEN De eerste dag van de Oranjefees ten in Leimuiden is voortreffelijk geslaagd De festiviteiten begonnen met de jaarlijkse kinderoptocht met versierde steps en fietsen, waarvoor vele kinderen (en hun ouders) soms weer ware kunststukjes leverden. Ook de groepen kwamen leuk en vaak origineel voor de dag. Na veel wikken en wegen kvam de volgende uitslag: SteDpen: 1. Henk v. d- Zwaan, 2. Robbie Verdel, 3. M. Knelange, 4. Edy Post, 5. Nellie Waasdorp. Fiet sen: 1. Nicky Waasdom. 2. Yvonne Rosdorf, 3. meisjes de Graaf, 4. Di- neke v. d. Hoorn, 5. Agnes de Rijk. Groepen: 1. Karin v. d. Hoek, 2. kinderen de Groot, 3. Ab. van Am sterdam, 4. P. Langeslag, 5. Marjan Kanters. 's Middags heeft het Oranjecomjté de kinderen een bijzonder prettige middag bezorgd met het optreden van het Amsterdams Kindercabaret van Dick Fiasco. De sprekende pop Otto, de r.onturen van Jan Klaas- sen en de goocheltoeren van oom Dick brachten de jeugd soms tot laaiend enthousiasme, terwijl de vele ouderen niet minder genoten van deze leuke voorstelling. Het was ver der ook op het feestterrein een ge zellige drukte en er werd door ^ong en oud volop genoten van de ver schillende attracties. De wielerron de van Leimuiden besloot deze eer ste geslaagde dag van de Oranje feesten. Heunv Scheuten wint Ronde van Leimuiden Tachtig premies naast de prijzen van het organiserende comité lagen aan het begin van de ronde van Leimuiden te wachten op de zes en twintig renners van de wielerclubs De Bataaf uit Halfweg en Swift uit Leiden. De wielerronde geniet in Lei muiden en omstreken grote popu- lairiteit en er waren ook nu weer vele toeschouwers die het parcours omzoomden. Met renners als Ent hoven. Kooyman, Karstens. Wesse- ling en Schouten was er volop strijd te verwachten. Het talriike publiek is dear zeker piet in teleurgesteld, want er werd flink aan getrokken. Henk Schouten uit Badhoevedorp, die op het juiste moment ontsnapte, en die bovendien op het goede mo ment de steun kreeg van zijn ploeg genoten. won verdiend met een ron de voorsDrong. Vanaf het startschot werd er direct flink aangepakt. Voor al Koovman uit Riinsburg weerde zich in de eerste 10 ronden. Hij nam een voorsprong van 200 meter. Deze uitlooonoging in het prille begin van de wedstrijd was al direct van be lang voor het verdere verloop. Een paar ronden voor het einde sprong Franssen weg voor de tweede plaats. Het peloton kon zijn demar rage niet beantwoorden, zodat Fran sen onbedrete tweede werd. Kars tens won de sprint van het peloton. Geen spanning dus aan de finish, maar overigens een wedstrijd, die het aanzien volkomen waard was. De einduitslag was: 1. H. Schouten, 2. P. Franssen, 3. G. Karstens, 4.^ H. Boom. 5. M. Snijder, 6. G. Wesseling, 7. P. Kooijman. OEGSTGEEST ZEER GESLAAGD SPORT - WEEKEIND VAN R.K.V.V. „UDO" Enige tijd geleden was de r.k.v.v. „Zwart-Wit" (Eys-Limburg) een weekeinde de gast van de r.k.v.v. UDO te Oegstgeest. Het is de Lim burgse club destijds zo goed bevallen dat zij UDO voor een tegenbezoek hadden uitgenodigd. En zo vertrok ken zaterdagochtend jl. te half tien vanuit Oegstgeest een groot aantal enthousiaste UDO-junioren en senio ren (4 elftallen) met de bus naar zuidelijker streken. Des middags om 3 uur arriveerden zij na een voor spoedige en vooral ook prettige rit in de Limburgse gemeente Eys waar zij op luisterrijke wijze door de „Zwart-Witten" werden ontvangen. In het clublokaal van de vereniging werden de gasten getracteerd op Limburgse vla en koffie. Onder het verorberen hiervan werden zij toe gesproken door de voorzitter van „Zwart-Wit" die het weekeinde dat zijn vereniging in Oegstgeest had „genoten" nog eens in herinnering bracht. Hierna ging het in optocht achter de schutterij „St. Sebastianus" naar het speelveld. Twee jeugdwedstrijden werden er gespeeld waar Zwart-Wit als sterkste uit de bus kwam. Daarna werden de Oegstgeestenaren onder gebracht bij de logeeradressen, waar genoten werd van de Limburgse gast vrijheid. 's Zondags werd een rondrit ge maakt door Zuid-Limburg. O.a. wer den Vaals-Slenaken en Epen bezocht en te Valkenburg werd een „afda ling" gemaakt in de miniatuur steen kolenmijn. Jammer dat het weer 's middags niet meewerkte zodat alleen de se nioren aan bod kwamen om een wed strijd te spelen. Het eindigde in een 21 overwinning voor Zwart-Wit en het winnende doelpunt werd gescoord in de laatste seconde. De jeugdwed strijd werd uitgesteld tot maandag ochtend. Intussen hebben de Eysenaren al les in het werk gesteld om UDO een weekeinde te bezorgen dat met recht „onvergetelijk" genoemd mag wor den. Geen wonder dat al die voet ballers van UDO uitgelaten waren toen zij maandagmiddag weer te Oegstgeest arriveerden. Met veel mooie souvernirs en vooral niet te vergeten. een heerlijke Lim burgse vla. WARMOND RAADSAGENDA De raad dezer gemeente komt dinsdag a.s. in openbare vergade. ring byeen. B. en W. zullen aan de gemeente HiUegom berichten, dat men vóór fluodering van het drink water is. Op de agenda staat onder meer vermeld een voorstel tot ver koop van een perceel bouwterrein in het uitbreidingsplan „Meerrust" aan de in deze gemeente gevestigde woningstichting voor de bouw van 16 woningwetwoningen, type maiso nette, geschikt voor de huisvesting van tenminste 5 personen. Voorge steld wordt aan d'e heer G. J. te Wiel een premie toe te kennen in gevolge de premieregeling woning verbetering en woningsplitsing. Het betreft hier het pand Herenweg 28. Het bestuur van de stichting het R.K. Parochiehuis heeft een aan vrage ingediend om een bijdrage a fonds perdu in de kosten van ver bouw en inrichting vaa de boven zaal van het gebouw de Burcht tot jeugdhuis. Het bestuiur van genoemde stich ting is reeds jaren werkzaam met het doel te komen tot de stichting van een R.K. Parochiehuis. De plan nen beginnen thans vastere vorm te krijgen. Deze plannen waarmede het bestuur het gestelde doel denkt te bereiken omvatten de verbouw en uitbreiding van het bestaande gebouw, waardoor de beschikking over een grote toneelzaal alsmede over een kleinere zaal met een ca paciteit van ongeveer 100 zitplaat ten kan worden verkregen. Omdat de plannen voor de bouw van een grote toneelzaal, die op de begane grond is geprojecteerd, direct geen doorgang kunmen vinden, wordt de bovenzaal zodanig verbouwd, dat deze kan dienen voor het houden van bijeenkomsten door jeugdbewe gingen en andere organisaties. Met de bouw van de grote toneelzaal zal in ieder geval gewacht moeten wor den tot het tijdstip, dat de kleuter school in een nieuw gebouw wordt ondergebracht. Voor de uitvoering van dit project is ook door Gedepu teerde Staten een bijdrage toegezegd. Van de heren Leemans, v. d. Steur en Pieterse is een verzoek ontvan gen om een bijdrage in de kosten van het aanleggen van een dia verzameling over de geschiedenis en ontwikkeling van Warmond. De bedoeling is bij deze dia-ver zameling een gesproken tekst te voe gen met bijpassend muziek. Ge noemde heren wil'len me een derge lijke verzameling de belangstelling voor de rijke historie van Warmond levend houden en zo nodig aankwe ken. Het ligt n.l. in het voornemen om, na het gereedkomen van het werk, de verzameling gratis te vertonen aan de ingezetenen. Aan de orde wordt gesteld een voorstel tot het verlenen van een crediet voor het maken van sohetsplaranen en begro tingen t.b.v. de bouw van een ambts woning voor de burgemeester. B. en W. stellen voor te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stad de heer W. K. Heijl. KORTEBAANDRAVERIJ Traditie-getrouw hield de Hard draverijvereniging ook dit jaar tij dens de Kaagweek een grote inter nationale kortebaaiidraverij gehou den tussen de buitenplaats „Kas teel te Warmondt" en de Korenmo- lenbrug, de Herenweg. Er waren 16 paarden ingeschre ven .waaronder enkele paarden die reeds tal van jaren aan de draverij in Warmond deelnemen. Er werd een prachtige strijd gestreden en vooral de laatste ritten werden met grote belangstelling gevolgd. De uit slag was als volgt: le prijs Zephyr Magowan, eige naar F. J. van Rijn, berijder A. Th. Knijnenburg; 2e prys Truax Scott, eigenaar C. Kamp, berijder L. J. Jeyman; 3e prijs Sammy Mars, eige naar J. P. de Vlieger, berijder J. P. de Vlieger; 4e prijs Wala, eigenaar J. P. Stijvere, berijder J. van Leeu wen. In optocht werd hierna naar het gemeentehuis gereden waar de burgemeester met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De eerste prijs bedroeg f 600, de tweede f 300, de derde f 150 en <le vierde f 50. Warmond kan weer op een geslaagd harddraverij terug zien. Binnenkort zal het 100 jaar geleden zijn, dat de eerste kortebaandraverii in deze ge meente werd gehouden. DE LEIDSE COURANT naar Uw Gaarne zenden wij uw lijfblad zonder extra kos ten naar uw vakantieadres. Zendt uw naam en volledig buis- en vakantie adres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Wij zorgen er voor dat U dagelijks uw krant In uw vakantieverblijf ontvangt Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht. PUNT Ik heb nergens water kunnen vinden (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). ZONNIGE PERIODEN Droog weer met zonnige pe rioden en iets hogere tempe raturen overdag. Zwakke wind. Het weer in Europa Weerrapporten van hedenmorgen 7 uug: max. min. HELSINKI onbew. 20 9 STOCKHOLM regen 2'2 13 OSLO zw. bew. 22 14 KOPENHAGEN 1. bew. 19 15 ABERDEEN geh. bew. 12 8 LONDEN zw. bew. 21 13 AMSTERDAM regen 16 9 BRUSSEL h. bew. 15 8 LUXEMBURG 1. bew. 18 8 PARIJS zw bew. 21 12 BORDEAUX regen 23 15 GRENOBLE h. bew. 23 14 NICE zw. bew. 26 19 BERLIJN regen 22 14 FRANKFORT h. bew. 2.1 6 MüNCHElN zw. bew. 18 11 ZüRICH mist 17 11 GENèVE onbew. 20 9 LOCARNO onbew. 28 14 WENEN regen 23 14 INNSBRUCK regen 16 12 BELGRADO zw. bew. 17 ATHENE onbew. 32 26 ROME 1. bew. 28 15 AJACCIO zw. bew. 24 15 MADRID zw. bew. 31 16 MALLORCA zw. bew. 30 19 LISSABON mist 28 16 PAUZE Morgen: Vincentius a Paulo, geb. 24 april 1581 te Pouy, 27 sept. 1660 te Parijs. IN GELDSMIJTERIJ NAM HIJ HET TEGEN DE KONING OP. Bij geld-overvloed in de ene zaak en geld-gebrek in de andere hoor je wel eens zeggen: je begrijpt niet waar de een het haalt en de ander het laat. Dit gezegde zou ook op het leven van Vincent de Paul toegepast kunnen worden. Te zamen met de toenmalige koning, Lodewijk XIV, de Zonnekoning, kan hij tot de meest met geld smijtende mannen van Parijs gerekend worden. Lodewijk XIV bouwde er een glorieus paleis van in Versailles. Vincentius heeft even vele millioenen door zijn handen laten glijden. Waar hij die vandaan haalde, was zijn geheim. Waar hij ze ge laten heeft, weten alle zieken, armen en ook de galei-boeven. Een man, die een enorme aktiviteit paarde aan een enorm godsvertrouwen, dat gevoed werd door gestaag gebed. PUZZEL No. 517 Hor.: 1 vluchtheuvel, 4 bundel, 6 tijdrekening, 7 beet, 9 voornaamw, 10 blad papier, 11 fami lielid, 12 insekteneter, 13 bloeiwijze. 14 nobel, 16 welgevormd, 17 telwoord. 18 keukengerei, 19 scheik. element (afk.), 20 rivier in Italië, 22 lol, 23 scheik. element (afk.), 24 rivier in Nederl., 25 maling. Vert.: 1 rumoer, twist (Z.N.), 2 eer. 3 deel van de mast, 4 danspartij, 5 voorzetsel, 7 donkere zolder in mo lens, 8 muziekinstrument, 10 gevuld. 11 keer, 12 onbep. voornaamw., 13 zijrivier van de Tiber, 15 boom, 16 graafschap in Engeland, 18 haar vlecht, 20 vogel, 21 afsluiting, 22 fa milielid, 23 foei. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516 Hor.: 1 bas, 3 telle, 8 ar, 9 Soedan, 10 Kampen, 12 n.s., 13 Ain, 14 Rg, 15 Loil, 17 Goes, 19 pn, 20 met, 21 de, 22 Kansel, 24 iedere, 26 pi, 27 enige, 28 wee. Vert.: 1 Bakel, 2 ara, 3 toen, 4 een, 5 Ld, 6 lange, 7 Ens, 9 spil, 11 Main, 14 rots, 16 opeen, 17 gene. 18 salie, 20 mare, 21 die, 22 keg, 23 Epe, 25 d.i. RUSSISCHE STRAALJAGER HINDERT WESTELIJK VLIEGTUIG Een Sowjetrussisch vliegtuig heeft dinsdag in de luchtcorridor tussen Hamburg en Berlijn op een afstand van 120 meter voor een westelijk vliegtuig, vermoedelijk een Ameri kaans, gevlogen, zo is uit welinge lichte kringen in Berlijr. vernomen. De piloot, die op weg was naar Berlijn, zei tegen de verkeerstoren op het vliegveld Tempelhof, dat Je straaljager voorbijvloog en daarna enige tijd vlak naast hem ging vlie gen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3