Adverteren doet verkopen Goede reclame blaast wind in de zeilen van uw bedrijf v I 98 175 189 59 89 PRESBURG natuurazijn LET OP DE DOP MET BLAUWE N 79 j Hogewoerd 135 MAANDAG 16 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Pater dr. Nicomedes Sandersf In de leeftijd van 69 jaar is in het kloosterziekenhuis te Venray over leden pater Nicomedes Sanders o.f.m. Hij werd geboren te Haarlem, trad in 1911 in de Orde en werd in 1918 te Weert tot priester gewijd. Na studies in de theologie te Leu ven is hij 25 jaar achtereen lector geweest in de fratersopleiding van de Nederlandse Minderbroeders. Hij doceerde vervolgens theologie te Alverna en Weert. Pater Sanders was een theoloog van naam, die vele publikaties het licht deed zien. Hij schreef onder meer het „Handboek der katholieke godsdienstleer", en was redactielid van „Studia Catholi- ca". Van 1948 tot 1958 was hij pas toor aan de Mozes en Aaronkerk te Amsterdam, bleef echter ook een „vraagbaak" op theologisch terrein, in het bijzonder in de jaren 1958-'60, toen hij te Haarlem gevestigd was. In 1960 werd pater Sanders rector van het St. Jozef-pensionaat te Bo degraven. Sedert drie maanden was hij op non-aktief in verband met ziekte. Op 18 juli a.s. vinden de plech tige uitvaart en begrafenis te Venray plaats. Woensdag 18 juli zal Mgr. W. Bek kers, bisschop van Den Bosch, de priesterwijding toedienen in de kloos terkerk van de Kruisheren te St. Agatha aan de e.w. fraters Adri Kost, Jos. Hehenkamp, Tjeu Kuppens en Henk Suêr van de Orde der Kruis heren. Donderdag 19 juli zal Mgr. Drs J. W. M. Bluyssen het H. Priesterschap toedienen in de parochiekerk van de H. Dominicus te Nijmegen aan de e.w. fraters H. A. J. Gulickx, E. G. M. P. Oostvogel, A. B. H. van Steen- sel, A. O. C. Kunze, P. A.. W. Arts, J. J. M. Bordens, M. L. A. Janssen. Th. J. A. Janssen, J. Bek, C. N. P Keijsper, A. Th. J. van Dijk, K. G. M. Derksen, B. G. Veldhuis, en H. J. Koppen van de Orde der paters Do minicanen. Loonstop zal niet gemakkelijk te realiseren zijn Verschil in ontwikkeling in de bedrijfstakken Zoals zaterdag reeds in dit blad werd gemeld overweegt de regering op korte termijn een krachtige in greep in de ontwikkeling der lonen. Het liefst zou de regering een al gehele loonstop afkondigen. Men vreest inflatie als straks bij de ver nieuwingen van de CAO's in de ver schillende bedrijfstakken de lonen weer omhoog gaan. De stijging van de arbeidsproducti viteit voor 1963 wordt geschat op ongeveer 3 procent. Door looncom- pensaties is hierop reeds volledig be slag gelegd: huurverhoging en AOW en AWW. Niet echter de stijging van de arbeidsproductiviteit over de ge hele linie maar in de afzonderlijke bedrijfstakken is bepalend voor de ruimte. En daar in sommige bedrijfs takken de zaken gunstiger staan dan in andere is in deze kringen de druk op loonsverhoging zeer sterk. Daarom zal het de regering bij de loonpoli tiek, die zij thans voert niet gemak kelijk zijn de loonstop af te kondigen. Voorts is het moeilijk met een ver bodsbepaling te komen nu de Sociaal Economische Raad een nieuw systeem van loonvorming heeft ontworpen, waarin het bedrijfsleven meer te zeg gen zal hebben in deze zaak. De ver dere ontwikkeling van het gesprek van de regering met vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven wordt met aandicht gevolgd. Benoemingen Bisdom Rotterdam Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft tot pastoor van de parochie St. Jacobus te Kethel (Schie dam) benoemd de zeereerwaarde heer W. G. Vet, die rector was van Huize St. Liduina te Schiedam. Gevaarlijke medicijnen in Rijswijk verloren De commissaris van politie te Rijs wijk (Z.-H.) maakt bekend ,dat op zondag 15 juli 1962 in een speeltuin te Rijswijk is verloren een doosje, inhoudende prominal tablettten .en rode balletjes bevattende nitroglyce rine. Het innemen van deze medica menten kan voor kinderen dodelijk zijn en is voor volwassenen levens gevaarlijk. De eventuele vinder van het doosje wordt verzocht zich on middellijk in verbinding te stellen met voornoemde commissaris, tele fonisch te bereiken onder netnum mer 070, abonneenummer 18 43 43, of met de plaatselijke politie. Zeilkamp ,,'t Vossenhol" aan de Kaag met volle zeilen de zomer in Het schitterend gelegen Zeilkamp 't Vossenhol aan de Kaag, dat in zijn 15-jarig bestaan in den lande een uit muntende reputatie heeft verworven heeft zondag 15 juli op feestelijke wijze het zeilseizoen 1962 geopend. In de keurige eet. en conversatiezaal van het rustieke gebouw verwelkom de de president dr. H. Walenkamp van Warmond de vele belangstellen den, in het bijzonder Jhr. von Fisen- ne burgemeester van Hengelo, oud beschermheer van 't Vossenhol, bur gemeester Langemeijer van War mond, pastoor W. Q. Grimbergen te Rotterdam, oud-g.ad., pastoor Gus- senihoven van Warmond, rector De Greef van Sassenheim. toekomstig g. adv., de heer Kimman vertegen woordiger van de Wijde Aa, de heer M. J. H. Gij sen de spil waar alles om draait in 't Vossenhol en tenslot te de kampleiders en instructeur. Dat Jhr. von Fisenne zich de moei te had getroost de verre reis van Hengelo naar hier te nemen, was voor dr. Walenkamp een welkome gele genheid hem namens het bestuur dank te brengen voor de gewaar deerde medewerking als bescherm heer. Hij was dit niet pro forma, maar daadwerkelijk. Onder applaus overhandigde de president hem een presentje en sprak hierbij tevens de hoop uit dat burgemeester Lange meijer het beschermheerschap in de toekomst zal aanvaarden. Jhr. Von Fisemie dankte voor de waarderende woorden tot hem ge richt en zijn gedachten gingen hier bij uit naar de jaren dat in medewer king van pastoor v. d. Lugt in grote bescheidenheid het streven van 't Vosenhol is opgezet, om de katholieke jongens en meisjes kennis bij te brengen van de watersport en on der geestelijke leiding de moderne visie van het leven voor t.e houden, waardoor vele goede dingen tot stand zijn gekomen. Daar waar mogelijk heeft spr. steeds met genoegen zijn steun gegeven, maar bovenal prees hij de gelukkige gedachte van hem destijds om dr. Walenkamp aan te zoeken het voorzitterschap op zich te nemen Lof bracht hij aan de dok ter voor de belangstelling die hij en zijn gezin aan 't Vossenhol heeft gegeven. Tevens bracht hij dank aan de grondeigenaar, de heer Pennings voor de royale medewerking steeds ondervonden. Tenslotte wees spreker op het feit, dat navigeren bij de zeil- sport een grote vereiste is, maar dat het navigeren in het gehele le ven nodig is, niet alleen onder elkaar, doch vooral tot God. Met deze gedach te, wenste hij het bestuur een ge lukkige toekomst met het ideeële streven van het zeilkamp 't Vossen hol, waarna door Jhi. van Fisenne de vaderlandse driekleur werd gehe sen als teken dat het kamp geopend was Aan de ree lagen een achttal prach tige zeilboten te klotsen op de dingen die komen zouden en niet tevergeefs, want van lieverlede stroomde het kamp vol met de jeugdige deelne mers (sters), waarvan er één op de fiets zelfs uit Brusel kwam Vossen hol een goed kamp en behouden vaart. VOORHOUT Raadsagenda De raadsagenda voor de raadsvergadering, die gehou den wordt op vrijdag 20 juli a.s. des avonds 8 uur telt 18 agenda-punten, o.a. is een voorstel voor aan het bouwbedrijf A. F. van Es en H. A. Kusters te 's Gravenhage een per ceel bouwgrond te verkopen. Voorgesteld wordt om de 6 in aan bouw zijnde woningwetwoningen over te dragen aan de woningbouw vereniging „Voorhout". Aan de heer S. P. Heemskerk willen burgemees ter en wethouders een bijdrage toe kennen in de kosten voor aanleg van waterleiding naar zijn nieuw gebouw de woning. Verbetering van de verlichting in de r.k. jongensschool wordt verlangd. De Kerkvoogdij der Nederlands Her vormde Gemeente vraagt een sub sidie ten behoeve van de restauratie van het kerkgebouw. NOORDWIJKERHOUT Pauselijke onderscheiding - Aan mej. Maria C. v. Ruiten, huishoudster aan de pastorie van de St. Jozefkerk, is vanmorgen door pastoor C. C. Stan- denmeyer, bij gelegenheid van haar 25-jarig jubileum als huishoudster de pauselijke onderscheiding „Bene Me- renti" overhandigd. - Wij hopen nog op dit jubileum terug te komen. ZOETERMEER Voetbalvereniging D.W.O. De jaarvergadering van de r.k. voetbal vereniging DWO heeft overtuigend bewezen dat er een groeiende be langstelling bestaat voor de eigen vereniging. Er bestaat een groot op timisme wat de toekomst betreft, waarbij alle condities aanwezig zijn om promotie zowel van het eerste als het tweede elftal van de senioren te doen slagen. Wel was er door ver schillende omstandigheden enige achteruitgang in de financiën geko men, doch dit was voor de penning meester geen aanleiding om bepaalde voorstellen te doen ter verbetering van de kaspositie. Na de pauze was het woord aan de trainer de heer J. v. d. Linden. Spr. gaf een overzicht van de hoogtepun ten en teleurstellingen in het afge lopen seizoen. Vervolgens werd overgegaan tot verkiezing van de elftalcommissie. Daar geen tegencandidaten waren binnengekomen werden de aftreden de leden t.w. de heer J. v. d. Linden en A. Bolleboom bij acclamatie ver kozen verklaard. Bij de bestuursver kiezing deed zich hetzelfde geval voor, zodat de heer H. Bolleboom, C. van Haastert en G. Smit gekozen werden verklaard. Mater Amabilisschool De jaar lijkse uitgaansdagen van de Mater Amabilisschool zijn dit jaar wel zeer uitzonderlijk geslaagd. Er heerste een zeer goede geest en het weer was werkelijk uitmuntend te noemen. Een groot aantal leerlingen maakte de reis mee onder leiding van de leidster mej. J. M. Th. Asperslag. Pa ter Monulphus en enkele bestuursle den maakten de reis mede. Na de H. Mis van half acht verenigden allen zich in het parochiehuis aan het geza menlijk ontbijt, waarna de reis be gonnen werd. Allereerst werd een bezoek gebracht aan De Hoge Velu- we, waarbij o.a. het Kröller-Möller museum. De lunch werd in Dieren genuttigd. Na een bezoek aan de Pos- bank en de bedriegertjes te Rozen- daal begaf het gezelschap zich naar het vormingsinstituut De Hemelberg waar ook de nacht werd doorgebracht De tweele dag van de reis werd koers gezet naar Montferland, waar men via 's Heerenberg naar Emme rich en Kleef ging. In de laatste plaats werd gezellig gewinkeld. Na een rit door het Reichswald reed het gezelschap naar Berg en Dal waar een tijdje vertoefd werd. Vervolgens ging men naar Doorwerth, naar het golfslagbad De Branding waar men genoot van het frisse nat. De laatste aanlegplaats was Leersum waar het feestelijke diner werd geserveerd. Tijdens de maaltijd werd het woord gevoerd door de voorzitter, de heer A. C. van Velzen, die vol lof was voor de heerlijke dagen, die men met elkaar had doorgebracht en die ge tuigden van de goede geest, die er onder de meisjes heerst. Namens de meisjes en bijzonder namens de derde jaarsleerlingen, die voor het laatst deelnamen aan de reis werd door Tilly Arkenstein dank ge bracht niet alleen voor de reis maar ook voor het vele goede dat zij ge leerd hadden in de afgelopen jaren. WASSENAAR De sportvereniging Wassenaar heeft (vrijdagavond) in het clubgebouw in sportpark Kerkehout de jaarverga dering gehouden. Aan twee leden werd de zilveren speld voor 25-jarig lidmaatschap uit gereikt: de heren J. J. de Nijs en M. C. N. Brederode. Vier bestuurs leden werden herkozen: de heren C. C. Schutte, H. J. Rattink, A. J. Beek en J. Uittenbogaard sr. Gesproken werd over de komende verbouwing van 't clubgebouw, waar voor de vereiste vergunning inmiddels werd verkregen. Het gebouw zal in samenwerking met de buurtvereni ging aanzienlijk worden vergroot, zodat het ook dienst zal kunnen doen als buurtcentrum. Er komt o.m. een podium, dat tevens gebruikt zal kun nen worden als bestuurskamer. Wachtverbod in Zijlaan gewijzigd. Burgemeester en wethouders heb ben een wijziging gebracht in het wachtverbod, dat zij enige jaren ge leden hebben ingesteld voor de Zij laan. Gold het tot nog toe voor de zuid-oostelijke rijbaan van de weg (de kant, waar zich de gereformeerde kerk bevindt) thans is het van kracht voor de andere zijde van de weg. Geslaagd Aan het Hoger Tech nisch Instituut te Amsterdam is de heer P. H. J. Eversteyn te Wasse naar geslaagd voor het diploma staal constructeur. Dr. W. Treffers overleden Op 75-jarige leeftijd is eind vorige week overleden de Wassenaars? dierenarts Dr. W. Treffers. De heer Treffers is verscheidene tientallen jaren in Was senaar werkzaam geweest. Hij was voorts gedurende ruim 12 jaren be stuurslid van de Wassenaarse afde ling Van de Nederlandse Protenstan- tenbond. Bij zijn aftreden in 1952 werd hij benoemd tot ere-lid van de afdeling. De crematie van het stoffelijk over schot zal dinsdag plaats hebben. WOUBRUGGE Getrouwd: A. Kroes en M. E. Har te veld. Overleden: Ronald V. de Wilde, 3 jaar MULO-EXAMEN TE LEIDEN Geslaagd voor diploma A op 12 juli. Dames: T. v. Duijn, Katwijk; M. A. v. d. Eist, S. J. Barnard, Leiden; C. v. d. Hoofdakker, Zwammerdam; J. Moo- ten*, Rijnsburg; T. Remmelts*, Lei- muiden; A. A. Schaart*, M. M. Dub beldam*, M. Dubbeldam*, H. Harte- velt*, Katwijk (Zee); J. H. Durieux*, Katwijk (Rijn). Heren: S. v. Oosten, L. Honsbeek, Leiden; A. Schalkers, Zoeterwoude, G. J. Kraay, Oegstgeest; C. J. M. v. Peruis, H. Duijm, F. Benjamins, Leiden; J. E. Vink, A. Klein-Haneveld, Bodegra ven; C. v. d. Walle, Valkenburg Z.H.; N. Zandbergen*, Oegstgeest; J. T. Hoek*, Katwijk; C. van Ginhoven, Koudekerk a. d. Rijn. Voor diploma A afgewezen 4 kan didaten. Geslaagd voor diploma A op 13 juli: Dames: T. Weima, C. F. M. Sonneville, A. K. Ch. Nuijten, Oegstgeest; K. J. den Blijker, N. Streef land*, L. W. van Rijn*, Bodegraven; H. Y. Bilmond*, A. Borst*, J. Eisenga*, M. P. Imt- horn*, M. v. Rooijen*, Noordwijk; H. v. d. Vlist*, Bodegraven. Heren: J. C. v. Steenbergen, H. Zwaart, Leiden; K. L. G. v. Seventer, Oegst geest; C. L. Moraal, D. H. Poelman, Leiderdorp; N. A. F. Reijneveld, Lei den; J. D. Spek. Wassenaar; A. Haze- noot*, Noordwijk; R. A. Arp*, J. G. v. Beek*, Voorschoten; N. v. Vliet*, Bodegraven. Voor diploma A afgewezen 4 kan didaten. Geslaagd voor diploma A op 14 juli: Dames: L. Derogee, A. W. J. Boerstoel, Z. J. Baartwijk, Leiden; M. H. C. Raaff, Oegstgeest; M. v. Kruyt*, Bodegra ven; A. J. Huisman*, L. T. S. Taze- laar*, Hazerswoude; P. v. Briemen*, Bodegraven. Heren: C. M. Dijkstra, A. Regeer, K. Met selaar, F. J. de Haas, Leiden; J. Wie- benga*, Bodegraven; S. Ruis*, A. P. Voets*, Hazerswoude; K. Blonk*, Bo degraven. Afgewezen 2 kandidaten. Degenen bij wiens naam een ster retje staat behaalden tevens het middenstandsdiploma. Heden overleed, zacht en kalm, na gesterkt te zijn door het H. Sacra ment der Zieken, onze lieve moeder, groot moeder en overgroot moeder, mevrouw CORNELIA BUNNIK—DE JONG Weduwe van Johannus Bunnik in de ouderdom van 84 jaar. Hazerswoude: W. H. Hoogeveen P. C. Hoogeveen Langeslag Leiderdorp: C. M. J. de Jong Bunnik P. C. F. de Jong Nieuwkoop: J. C. C. van Zoest Bunnik H. W. van Zoest Alphen a. d. Rijn: P. A. DuitsBunnik P. A. Duits kleinkinderèn en achterkleinkinderen Alphen a. d. Rijn, 14 juli 1962 Pension „Sint Joseph" Prins Hendrikstraat '63 Rozenkransbidden: des avonds om 8.15 uur in de kapel van het St. Josephpension. De plechtig gezongen Uitvaart zal plaats heb ben op woensdag 18 juli a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Bonifacius te Alphen a. d. Rijn, waarna de begrafennis op het r.k. ïerkhof aldaar. S. A. de Graaf ARTS AFWEZIG tot 30 iuli Waarn.: dokterstel. 22222. GEMAKSSCHOENEN en het leed is geleden! DONKERSTEEG13, LEI OEN Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed, na een langdurig voorbeeldig gedra gen lijden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw Johanna Wilhelmina Vintges- van Klink Echtgenote van de heer Petrus Hendricus Cornelis Vintges op de leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam: P. H. C. VINTGES Leiden, 15 juli 1962 Morsweg 137 De overledene is opgebaard in de aula van be grafenis-associatie „Ad Sanctos", Mare 69. Be zoekuren aldaar van 34 en van 78 uur. Rozenkransgebed: maandag, dinsdag en woens dagavond te 7.30 uur in de aula. De solemnele H. Mis van Requiem wordt opge dragen donderdag 19 juli a.s. te 10 uur, in de kerk van St. Petrus' Banden te Roelofarends- veen, waarna de bijzetting in het familiegraf te circa 11 uur, op het r.k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleance na de begrafenis in het Pancratiusgebouw. t Tot onze grote droefheid ging van ons heen. onze onvergetelijke lieve oma. mevrouw Johanna Wilhelmina Vintges- van Klink Sjaak Joke Peter Paulien Corry Margreet Jantje Ansje Kitty Carla Peter Franklin Wilma Mirjan Wylan Ronald Leiden, 15 juli 1962 Gevraagd: JONGEDAME voor adm. 17 jaar; Mulo gewenst, maar niet vereist. 5-daagse werkweek. Desgewenst ook voor 3 dagen per week. Coöp. Ver. De Hoop RIJNDIJK 162 HAZERSWOUDE Tot onze diepe droef heid overleed heden na een langdurig geduldig gedragen lijden, voor zien van de Genademid delen der zieken, onze lieve zuster, behuwd zuster en tante, mejuf frouw JOHANNA PETRONELLA KOUWENBERG in de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam: Fam. Kouwenberg Leiden, 16 juli 1962. Bloemistenlaan 16. De H.H. Uitvaartdien sten zullen worden ge houden op donderdag 19 juli a.s. in de pa rochiekerk van de H. Petrus, Lammenschans- weg, de stille H.H. Mis sen om 7.30 en 8 uur, de gezongen H. Mis van Requiem om 9.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk, op het r.k. Kerkhof (Zijlpoort) om 11 uur. De overledene is op gebaard in de rouwka pel van het St. Elisa beth Ziekenhuis. Be zoekuren 9-11, 3-4, 6-7 uur. Rozenkransbidden maandag- en dinsdag avond om 7.30 in de rouwkapel en woens dagavond om 8 uur in de kerk. Sot onze diepe droef- bid overleed na een ziekte van enige weken, onze lieve zoon en broer EWOUT BART JAN SIRKS in de leeftijd van ?jjna 14 jaar. Dr J. F. Sirks G. A. J. Sirks Leffers Jan-Gerard Bonnie De begrafenis zal in alle stilte plaatsvinden op woensdagmorgen a.s. Rectrix, docenten, leer lingen en personeel van het Leids Gymnasium geven met droefheid kennis van het overlij den van EWOUT BART JAN SIRKS leerling van de 3e klas se. Leiden, 15 juli 1962 S Te koop gevraagd: lig plaats of wal 25 meter, voor woonboot, in straal v. 25 km. rond Leiden. Aan sluiting, water, licht. H. A. Drost, Boerhaavelaan 224, Leiden. f* Boorden vernieuwen. 11e soorten overhemd- boorden 2.95 (geen stof in leveren); enkele manchet ten 2.25; boorden zelf aan te naaien 2.-. Warnecke. Haarlemmerstraat 158, tel. 33983. HELPT UW NATIONAAL KATHOLIEK THUISFRONT het mogelijk te maken, onze jongens op Nieuw-Guinea alle ontspanningsmiddelen te verschaffen, die zij echt nodig hebben. Steunt dan ook de Nationale Loterij N.K.T./62 door i of meer loten van een kwartje per stuk te kopen. Nationaal Katholiek Thuisfront UTRECHT GIRO 520.000 7 wkn oud zoekt onderdal is gewend aan Felix. Bern. Zweersstraat 10, Leiden. Zou degene, die het bloemenkruisje van het graf aan de Zijlpoort wegnam, dit a.u.b. weer terug willen leggen daar wij zeer teleurgesteld zijn. S Te koop gevraagd: mo derne luxueuze woonboot, van 80 a 100 m2, met lig plaats in straal van 25 km rond Leiden. Aansluiting, water, licht. H. A. Drost, Boerhaavelaan 224, Leiden S Werkster gevraagd voor noodhulp. Hoog loon. Mare 4143. S Kapsalon v. Tongeren vraagt een cheffin; een kapster met bediendiplo ma en een aank. Ie kap ster. Levendaal 104, Lei den, telef. 23612. Postbus bijverdien; I.I.Ambacht S Eerste 10 rijlessen vooi t 47.50 in de nieuwste Re nault Dauphine '62. Gedipl instr. Erkende bondsauto- rij school „Irene" Lammen- schansw. 80, Leiden, telef 31949, b.g.g. 01729-286 S Gebroken ruiten, glas in lood-rep. worden door mij met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf D Galjaard. De Sitterlaan 76 tel. 32916. S Stofzuigers v.a. f 115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij ƒ25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3, Leiden ifj Wö ijin woer terug vu de lomer vakantie en staan weer enthousiast klaar om prima vleet EXTRA RECLAME 4 stokt tartaar EXTRA MAGERE N(J Bote: e VE"" "EN 100 gram MALSE STUK NU 500 gram RO-">1ST STOOFLAPPEN 1.40 MAGERE LAPPEN 1.70 ROLLADES, vanaf 1,59 MALSE ROSBIEF BRAADSTUK BIEFSTUK-HAAS 500 gr. BAKSPEK Geld. rookworst Bakbloedworet 3 pakje« MARGARINE loidcg l PAARDENSUGERIJ

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5