Prior dr. Y. Snabel van Zoeterwoude vierde opgewekt zilverfeest Jubilarissen bij Oosthoek N.V. in feestbijeenkomst gehuldigd PARATE „KIKKERS" OP „PARAAT" IN ALPHEN a. d. RIJN MAANDAG 16 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 een of soms twee paters Kruisheren bereid zijn om te komen assisteren, dank zij de goedkeuring van de ju bilerende prior. Spr. getuigde van een grote persoonlijke vriendschap, de hoop uitsprekende dat de jubilaris, ook als hij geen prior meer zal zijn, in Zoeterwoude zal blijven, want wij zouden hem heel erg missen. Namens hemzelf en ook namens de gehele St. Jans-parochie wenste de deken de jubilaris geluk met dit jubileum, de wens uitsprekende dat hem nog een lang en vruchtbaar priesterleven zal gegeven worden. Burgemeester Detmers zeide te con stateren dat hoewel de officiële rela- latie van het klooster en de burger lijke gemeente zeer gering is, het persoonlijk contact tussen de burge meester en de prior zeer sterk is geweest. Bij de hartelijke gelukwens sprak ook de burgemeester de hoop uit, dat prior Snabel als hij binnen enkele dagen niet meer herkozen kan worden, toch in Zoeterwoude zal blij- Het feestgeschenk Pastoor Emmen, sprekende namens het kerkbestuur en de parochianen, bracht de jubilaris hulde voor zijn priesterlijk werk, op de eerste plaats als prior, maar nu in het bijzonder voor wat hij voor de parochie en de parochianen heeft gedaan. Door het kerkbestuur en de paro chianen werd als dank voor de mede werking en priesterlijke hulp en ijver aan de parochie gegeven, 'n bromfiets aangeboden. Burgemeester Bruins Slot speldt de heer Van Egmond het koninklijk brons op. Links mevr. Van Egmond EN BLUFT IN ZOETERWOUDE Bij de viering van het zilveren priesterfeest van pater dr Y. Snabel, prior van het Kruisherenklooster te Zoeterwoude, was het medeleven en de belangstelling een getuigenis, dat de sterke band die de Orde van de Kruisheren en de inwoners van Zoe terwoude, nu al zoveel jaren bindt voornamelijk te danken is aan het hartelijk medeleven en de vriende lijkheid van de opeenvolgende priors en niet het minst van de thans jubi lerende prior, reeds gedurende bijna zijn gehele priesterleven en vooral in de twaalf jaren van zijn prioraat in Zoeterwoude. Wellicht was het dezelfde landaard die deze priester zo dicht bij het Zoe- terwoudse volk deed staan en stellig zijn grote eenvoud, goedheid en har telijkheid die hem zo algemeen be mind hebben gemaakt. Kerkelijke viering. Voorafgegaan door een lange stoet van vele priesters, de fraters en broe ders van het gehele convent en de magister-generaal mgr. W. van Hees, de provinciaal van de Ned. provincie van de Kruisheren ^H. van der Ven, de provinciaal van België K. Raaij- makers, werd de jubilerende priester naar het rijk versierde hoogaltaar ge leid voor het celebreren van een plechtige Hoogmis. In de kerk had plaats genomen, de hoogeerw. heer P. J. A. Juffermans, deken van Zoeterwoude, burgemees ter J. A. Detmers en mevr. Detmers Berben, de eerw. moeder overste Cyrilla van het St. Elisabeth- zieken huis te Leiden en vele andere zusters. De jubilaris werd bij het H. Dank offer geassisteerd door pater J. Scheerder als diaken en pater A. E. Aerts prior te Diest, lid van het ge neraal bestuur. De feestpredikatie werd gehouden door pater L. van Noort, pastoor van de studentenparochie te Leiden. Onder leiding van pater C. Rooij- akkers zong het fraterskoor zeer ver dienstelijk de gregoriaanse en meer stemmige gezangen van de H. Mis. De officiële receptie. Terstond na de H. Mis kwam een groot aantal genodigden in het kloos ter bijeen voor een officiële receptie. Aanwezig waren hierbij o.m. burge meester J. A. Detmers, de gemeente secretaris H. A. Friebel, de kerk meesters de heren W. J. van Niekerk, L. J. v. d. Poel en G. P. van der Krogt, namens het r.k. Armbestuur de heer Jac. C. van der Salm, dokter W. A. J. M. J. Kortmann, de heer drs De jubilaris spreekt een dankwoord. Links het geschenk. C. M. Westermann als conrector van het Agnes-Lyceum te Leiden, de heer C. Laken, bestuurder van „De Vro lijke Arck" te Leiden, de heren A. van der Horst en drs J. W. J. Wiertz namens het r.k. Schoolbestuur van Leiden. Toen de jubilaris binnentrad werd een krachtig „Lang zal hij leven" aangeheven en verleende pastoor A. P. M. Emmen het woord aan deken Juffermans. De deken sprak zijn vreugde erover uit, dat tenminste de Kruisherenparochie ën dus ook het Kruisherenklooster niet naar Leiden zal worden geannexeerd en bij het dekenaat Zoeterwoude is gebleven. De prior van het Kruisherenklooster en zeker ook de jubilaris was steeds een graag geziene gast in de verga dering van de pastoors van de buurt parochies. Er bestaat steeds een goe de relatie tussen het klooster en de dekenale kerk, doordat voortdurend De jubilaris dankte allen, die zo veel blijk van vriendschap hebben gegeven. Zich richtende tot de Deken zegt spr. gaarne zielzorgers beschik baar te hebben gesteld. Tot de burge meester sprekende, getuigt hij, dat alle relaties met het gemeentebestuur steeds goed zijn geweest. „Ik zal nu als prior aftreden, maar de Provinciaal heeft mij de verzeke ring gegeven, dat ik in Zoeterwoude zal blijven. Maar men kan het bij een overste nooit zeker weten, want als het nodig wordt geacht, kan het wel weer veranderen. Hoe het ook zij, ik verzeker U dat ik graag hier in dit polderland mijn priesterlijk leven zal blijven doorbrengen Na deze officiële receptie volgde de algemene receptie waarbij de vele re- ceptiegangers telkens weer blijk ga ven van zeer grote achting en grote vriendschap en waarbij ook vele ge schenken werden gegeven. Ook uit de parochie Stomp wijk, waar de jubi laris zo lang geassisteerd heeft kwa men de pastoor en vele deputaties de jubilaris feliciteren. ALPHEN AAN DEN RIJN In het nieuwe molengebouw t.b.v. haar dakpannenindustrie heeft de di rectie van Oosthoek en Zoon N.V., zaterdagmorgen een aantal bedrijfs- jubilarissen gehuldigd. Het waren de heren E. v. Egmond, thans werkbaas in de dakpannenaf- deling, die er 40 jaar in dit bedrijf op heeft zitten, A. J. v. Boksel, ovenist in dezelfde afdeling, die zijn 25-jarig jubileum vierde, beiden wonende te Alphen a. d. Rijn, en voorts de heer W. Nievaart, thans bedrijfsleider aan de afdeling Bimsbetonfabriek te Zoe terwoude en de heer A. Klop, wo nende te Gorinchem, die als hoofd monteur van Bimsbetondaken een mobiele functie heeft, die beiden hun zilveren jubileum vierden. De huldi ging vond plaats in tegenwoordig heid van de directieleden, de heren ir. F. H. Kotter en Jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck met hun dames, me vrouw A. Oosthoek-Kolk, echtgenote van de oud-directeur-eigenaar, wij len de heer A. Oosthoek, van burge meester Z. Bruins Slot en van alle jubilarissen die het bedrijf kent en die allen verenigd zijn in de Zilve ren Club van Oosthoek en Zoon N.V., allen met echtgenoten. De Zilveren Club, die in feite de directie is, want ze kent geen be stuur, geen statuten en reglementen en geen contributieregeling, bood de aanwezigen de huldigingsbijeen komst met royale tractatie aan met een aansluitende rondvaart per sa lonboot over de Zuidhollandse me ren, hetgeen vrijwel de gehele dag in beslag nam en bijzonder op prijs werd gesteld. De dakpannenfabriek met nieuwe molengebouw, bood weliswaar niet een feestelijke entourage voor de hul digingsbijeenkomst maar ze werd doelbewust zo gekozen om de echt genoten en andere personeelsleden die niet in de dakpannenafdeling werkzaam zijn, de nieuwe omgeving te laten zien waarin de desbstreffen- de werknemers him dagelijks be staan vinden. Deze vernieuwing be treft een schakel in de lange reeks van verbeteringen, die het bedrijf van Oosthoek en Zoon N.V. in een reeks van komende jaren zal onder gaan, aan het einde waarvan het tot een van de modernste van het land zal gaan behoren. Deze perspectiefvolle verklaring werd afgelegd door de heer v. Asch van Wijck, een van de directeuren, die hoofdzakelijk met de dakpannen- fabrikage is belast. JUBILARIS E. VAN EGMOND De heer Van Egmond, 40-jarige jubilaris, werd toegesproken door de heer Van Asch van Wijck, die in het kort de loopbaan van de jubilaris re leveerde. Begonnen als arbeider in het kleiland was hij het langste schip per geweest. Thans is hij werkbaas op de dakpannenafdeling. De direc teur schetste voorts hoe de jubilaris al zijn werkzaamheden steeds met bijzonder veel enthousiasme en des kundigheid zelfstandig heeft verricht en betuigde hem hiervoor de dank van de directie. Burgemeester Z. Bruins Slot, die gekomen was om deze jubilaris na mens H.M. de Koningin te vereren met de bronzen medaille, verbonden aan dc Orde van Oranje Nassau, gaf tevoren uiting aan zijn voldoening over het feit dat van de jubilaris ge zegd kan worden dat hij in de dak- pannenfabrikage wel de nodige des kundigheid geniet om ten slotte de laatste jaren een vertrouwenspositie te kunnen bekleden. Hij zorgde voor de juiste harmonie tussen werkne mers onderling en ten opzichte van de directie, een toestand die voor een bedrijf altijd van groot belang is en waarmede ook het belang van de gemeente gediend is. De heer Van Asch van Wijck wens te de jubilaris mede namens de di rectie geluk met de verkregen ko ninklijke onderscheiding en bood hem namens de Zilveren Club het gouden draagspeldje van deze club aan, voorts de zilveren medaille met bijbehorende oorkonde van de Ver eniging van Handelaren in Bouwma terialen, de Hibin, en als geschenk van de directie een geldbedrag in couvert. Mevr. J. E. van Egmond-van Kampen, die in de huldiging van haar man werd betrokken en wier taak als huisvrouw de directeur bij zonder belangrijk achtte i.v.m. het goed functioneren van de werkzaam heden van de man, kreeg een bloe menhulde. JUBILEUM K. KLOP Ir A. Kotter huldigde, na een korte pauze waarin koffie met gebak en rokertjes werden rondgediend, de heer A. Klop, hoofdmonteur van Bimsbetondaken. Blijkens de korte toespraak van de directeur verricht deze zilveren jubilaris hoog in de lucht een bijzonder belangrijk werk dat niet altijd zonder persoonlijk ge vaar is. Hij verricht dit naar volle dig genoegen van de directie en het is niet in het minstens aan hem te danken, dat de afdeling Bismbeton- fabricage zich in de loop van de ja ren voorspoedig heeft ontwikkeld. Als bewijs van dank der directie bood de heer Van Asch van Wijck de heer Klop een geschenk onder couvert aan, van de Hibin de bron zen medaille met oorkonde en aan de echtgenote va*- de jubilaris van wie spr. zei, dat zij het heilzame thuisfront vormt van de werkende man, bood de directeur een bloem stuk aan. Ook de heer Klop werd ingehul digd in de Zilveren Club, ten blijke Van welk feit het zilveren draag speldje op de revers werd opgespeld. JUBILEUM W. NIEVAART Hierna kwam die heer W. Nievaart, thans bedrijfsleider van de afdeling Bimsbetonfabrikage te Zoeterwoude, aan de beurt gehuldigd te worden ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum. Ir. Kotter sprak ook deze ju bilaris waarderend toe en schetste hoe deze als een eenvoudig maar des kundig timmerman is begonnen en voorspoedig is opgeklommen tot be drijfsleider in de Dimsbetonindustri e van Oosthoek en Zoon N.V. Hij toon de een nooit aflatende ijver en ont wikkelde zich op velerlei wijze in de betonfabrikage, hetgeen voor hem de promotiekansen heeft geopend, die hij zich ook heeft doen realise ren. Het geschenk van de directie ter waardering van de verdiensten, die de jubilaris voor het bedrijf heeft, bestond ook voor de heer Nievaart uit een geldbedrag in enveloppe. Van de Hibin ontving hij een zil veren medaille met oorkonde, van de Zilveren Club het zilveren insigne, terwijl zijn echtgenote met 'n waar derend woordje voor haar bijdrage in het succes van haar man, in het belang ook van het bedrijf, een bloe menhulde kreeg. JUBILEUM A. J. VAN BOKSEL De heer A. J. van Boksel, wonen de te Alphen a. d. Rijn, die 25 jaar in het bedrijf werkzaam is, de mees te jaren als ovenist in de dakpan- nenfabrikage, weid toegesproken door de directeur ir. F. H. Kotter. Evenals het bedrijf van vader en zoon is overgegaan, heeft ook de va der van de jubilaris bij Oosthoek ge werkt en werd diens taak door de zoon overgenomen. Hem noemde spr. geschenk in couvert, voorts het zil veren insigne van de Zilveren Club, van de Hibin de bronzen medaille met oorkonde en kreeg mevr. Van Boksel bloemen. Bij de installatie van de zilveren jubilarissen (met inbegrip van de heer Dubbelman, Handinxveld, die, evenals de heer ïllop een ambulante functie heeft in de Bimsbetonfabri kage te Zoeterwoude en wiens zil veren jubileum eerder werd gevierd) als leden van de Zilveren Club, hield ir. Kotter een korte toespraak waar in hij de huidige algemene welvaart onder de loep nam. Wij allen heb- over alle bedrijfs-afdelingen van ben daarvoor waardering en wij gunnen het van ganser harte aan iedereen, uiteraard ook onze werk nemers, die er evenzeer hierin de len. Verlangt men dat deze toestand van blijvende waarde zal zijn, dan zal men het in alle lagen der bevol king het in standvastige vorm moe ten verdienen. Helaas is de neiging waarneembaar, aldus ir. Kotter, dat men in brede kring het wel eens wat liaht opneemt met zijn verantwoor delijkheid ten deze met het gevolg, dat de arbeidsprestaties wat achter blijven bij de verwachte resultaten om deze toestand van welvaart te kunnen handhaven. In dit kader richtte spr. zich in het bijzonder tot de jongeren in het arbeidsproces, aan wie hij de ouderen, voornamelijk de leden van de Zilveren Club, een kern van flinke, deskundige en verant woordelijke werkers, ten voorbeeld stelde. De heer D. Buis, bedrijfsleider van de dakpannenfabriek, dde de jubila rissen gelukwenste, sprak over de be tekenis van een goede samenwerking van werknemers met bedrijfsleiders. Hij dankte allen voor de ondervon den prettige samenwerking, die ook in hun belang wordt geacht. De heer J. de Vrijer, leider van 't montagebedrijf Bimsbeton van Oost hoek en Zoon N.V. te Zoeterwoude, richtte zich als zijn chef in het bij zonder tot jubilaris Klop, releveerde enkele interessante hoogtepunten uit diens loopbaan als dakmonteur en schetste waarderend diens deskun digheid en tactisch optreden waar mede hij zowel uitvoerders en onder geschikten als principalen tegemoet treedt, hoedanigheden die spr. vaak even belangrijk acht als het kunnen lezen van tekeningen. Namens de personeelsvereniging en de bedrijfskernen van de gehele on derneming Oosthoek en Zcon N.V. werd het woord gevoerd door de heer J. Griffioen en werd de jubilarissen namens de collega's een welkom huishoudelijk geschenk aangeboden. Tot besluit va de huldigingsbij eenkomst werd de nieuwe molen in bedrijf gesteld als symbool van het begin van de grootse modernisering van de dakpannenfabrikage, welke modernisering zich etappesgewijze in de loop der jaren zal uitstrekken Oosthoek en Zoon N.V. Belangwekkende oefening van militaire duikerschool In het kader van de gedurende de afgelopen week te Alphen a. d. Rijn gehouden leger- en luchtmachtten toonstelling „Paraat 1962" werden door de militaire overheden nog en kele buiten de tentoonstelling vallen de evenementen georganiseerd, waar naar veler belangstelling mede uit ging. Helaas moest een ervan, de motordemonstratie door de Konink lijke Marechaussee, wegens de slech te weersgesteldheid, wórden afge last. Toen ging slechts de aangekon digde rondgang van het tambourcorps van de Marechaussee door de stra ten der gemeente door. Voor de mo tordemonstraties op het veld van de v.v. „Alphen" had men echter een droog en stevige grasmat nodig, ten opzichte waarvan de onophoudelijk stromende regen net iets teveel heeft bedorven. Voor de aangekondigde demonstra tie van de militaire vaar- en duiker school, zaterdagmiddag in de kom van de Rijnhaven te Alphen a. d. Rijn trof men daarentegen geschikt weer, met als gevolg een interessant half uurtje voor enkele duizenden belang stellenden, die ook uit de streek naar de plaats van het evenement waren gekomen. Vanaf een marinevaartuig werd een viertal militairen te water ge laten, de eerste in een zware z.g. standaard-duikerpak, de tweede in het veel lichtere pak, dat gebruikt wordt voor gevaarijlk werk onder water zoals het opruimen van obsta kels, mijnversperringen enz. Vervol gens ging een kikvorsman in de mi litaire uitrusting het water in en ten slotte eveneens een kikvorsman in een „burgerpak", d.w.z. in een alge mene uitvoering. „Aankleden" of „inpakken", zo als dat ook genoemd wordt, van deze militairen, die flink en sterk moeten zijn, werd per microfoon voorlich ting gegeven aan de toeschouwers. Het water was ter plaatse 4.50 meter diep. Het is mogelijk de duikers die per het water in te laten zakken maar in het kader van deze demon stratie maakte dat niet zoveel uit, want eenmaal enkele tientallen cen timeters onder vater gekomen, ziet men ze tooh niet meer. Voor het publiek was het interes sante ogenblik aangekomen, toen 'n straal-helicopter kwam aansuizen. Vanaf een motorboot waren twee kikvorsmannen in het water gelaten en toen vanuit de helieopter de si tuatie verkend was, werd een lijn neergelaten. Stuk voor stuk hebben de „drenkelingen" zich in de lus we ten te werken, waarna ze in de ca bine van de helieopter werden „ge- lierd". Na een korte rondvlucht wer den ze even later ook weer in het water „gedropt". Toen kwam de mo torboot weer in actie. Hieraan was een rubbervlot bevestigd. De militai ren hadden tot taak om snelvarend de drenkelingen, die een uitgewor pen lus moesten grijpen, weer op te pikken. Allen die aan dit spektakel stuk hebben meegewerkt kregen een verdiend applaus. Een en ander was zo boeiend, dat het algemeen betreurd werd dat de demonstraties, die een nooit te Al phen a. d. Rijn vertoond evenement vormden, zo spoedig ten einde wa ren. Een der kikvorsmannen wordt uit de Alphense Rijnhaven opgehaald. Op deze foto blijkt voorts, dat men met het afwerken van de PTT straal zendertoren reeds goed vordert. De commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft zaterdag m Vlaardmgen het museum voor de Nederlandse zeevisserij geopend.. Naar oud Vlaardings^ gebruik werd de commissaris na een pr^j^ige medewerker die steeds de opening een pakje vijgen aangeboden. Vroeger werd door kleine jongens bij een bepaalde vissoort de koppen blijk geeft van goede werkprestaties, afgebeten, alvorens deze vis verder werd bereid. Na hun taak kregen deze jongetjes, zogenaamde prikkebijters, Ook deze jubilaris viel de dank der als beloning vijgen om de nare smaak kwijt te raken. Foto: mr. Klaasesz laat zich de vijgen goed smaken, directie ten deel in de vorm van een

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4