Kaagteam nam flinke voorsprong op Friesland in teamwedstrijd Regenbogen visie televisie KASTEN VERSLAAT TEMMINCK IN SPANNENDE FINALE (Zeil)feest op de Kagerplassen MAANDAG 16 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 SPORT in 't kort Het Roemeense dames-zaalhandbal team is winnaar geworden van het toer nooi om de wereldtitel. In de finale die te Boekarest voor 15.000 toeschouwers werd gespeeld, won Roemenië met 8-5 van Denemarken, na bij de rust met 5-2 de leiding te hebben gehad. De Grote Prijs van Groot-Brittannië een motorcross in de 250 cc-klas, die als 13e race meetelde in de serie van 15, die voor het wereldkampioenschap worden gereden, is gewonnen door de Brit Dave Bickers op een Greeves. Het Oostenrijkse jeugd-tennis-team is zondag winnaar geworden van het tiende toernooi om de Centropa-cup, dat in Garmisch-Partenkirchen is gehouden. De Verenigde Staten hebben de wed strijd voor de Amerikaanse zone van de Daviscup tegen Canada gewonnen. Nadat de eerste enkelspelen van deze ontmoeting, die in Cleveland wordt ge houden, reeds door de Amerikanen wa ren gewonnen, zegevierden Chuck Mc Kinley en Dennis Ralston zaterdag in het dubbelspel met 11-9, 7-5, 6-1 over Francois Godbout en Ron Fontana. op Johan Heesters Zondagavond zond de Vara voor de tweede maal een show uit, die door de Zuidduitse Rundfunk rondom on ze vroegere landgenoot Johan Hees ters werd gemaakt en gefilmd. On- dangs zijn zestig jaren heeft Hees ters nog voldoende lenigheid, om zich zelfs aan ballet-scènes te wijden. Het was ook nu een aanvaardbaar pro gramma niet groots, maar toch wel het bezichtigen waard. We kunnen Leidse Hout tennistoernooi Het moge gek klinkenmaar de eerste dag van de Kaagweek is telkenjare van grote betekenis voor de gehele Kaag-aanhang. Dan toch immers is er als 't ware feest op de Kagerplassen, omdat dan ieder, die een boot bezit, doch niet aan de normale zeilwedstrijden deelneemt, van de partij kan zijn bij de grote onderlinge wedstrij den. De betekenis daarvan mag men niet onderschatten, want al wat Kaagbewoner is gedurende de Kaagweek is vol belangstelling voor de wedstrijden, die zich dan op die eerste dag op het water afspelen: de onderlinge zeilwedstrijden, de éénmanswedstrijden, de dameswedstrijden, de wedstrijden voor de senioren in de kleine jeugdbootjes en 12 voetsjollen, de motorbootwedstrijden en tenslot te dit jaar voor het eerst de waterskiwedstrijden. Het is ook op deze eerste dag reeds een overladen programma geweest, dat afgewerkt moest worden, en door de heel matige wind werd het nog extra lang, wat natuurlijk in de eerste plaats geldt voor de zeilwedstrijden. Men was allang bezig met de laatste motor bootwedstrijden en de waterski-nummers, toen de laatste zeilers nog moesten binnenkomen. Twee drukke Kaagdagen vormden zaterdag en zondag dc inleiding van de 42e Kaagweek, die tot woensdag avond duizenden watersportliefheb bers aan de Kagerplassen gekluisterd houdt. Zo mogen we het wel noemen, als we zien hoe talrijk velen maar al te graag van het grote Kaagge- beuren getuige zijn. Dat was zater dag zo bij de strijd van ongeveer 400 deelnemers in de éénmans- en onderlinge zielwedstrijden en de motorbootwedstrijden, dat was gis teren ondanks de druilerige regen in de morgen, maar nog meer toen in de middag het weer opklaarde en er ook meer wind in de zeilen kwam. Dat was de Kaag weer op z'n best en de velen, die zich des morgens in hun boten verscholen hadden ge houden om van daaruit de wedstrij den te volgen, kwamen ook nu weer te voorschijn en menig jachtje of motorbootje ging nu eens achter deze dan achter gene klasse aan om getuige te kunnen zijn van de strijd op het water. Heeds om halftien zondag stonden de echte zeilliefhebbers langs de wal, de regen trotserend om de start van de eerste race in de teamwedstrijd der Regenbogen tussen Holland en Friesland te kunnen zien. Ir. G. A. Bakker van het Holland-team zette er al dadelijk weer de pas in, want met een uitgekiende start nam hij dadelijk de kop van het uit tien schepen bestaande Regenboogveld. En als een stuurman eenmaal de leiding heeft, behoeft hij niet anders te doen dan te trachten die te be houden. Dat deed Bakker, zodat de strijd bij de overigen lag. Wat te zeggen van het overige programma? Het aantal klassen is zo groot, dat we met tevens een relaas van de wedstrijden van zater dag voor deze eerste dag nood zakelijkerwijs kort moeten zijn, wil len we niet teveel plaatsruimte ver gen. DE UITSLAGEN Zaterdag: Eemanswedstrijden: 12 m2 klasse: 1. C. A. Seret, 2. W. Guldemond, 3. J. van Kampen. Valkenklasse: 1. A. J. Klem, 2. H. D. D. Zuiderbaan, 3. E. Rolf v. d. Baumen, 4. ir. A. R. Kolff v. Ooster- wijk, 5. O. Klazinga. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bak ker, 2. A. Gebuis, 3. J. Hofland, 4. K. J. Tol. Vrijheidsklasse: 1. L. Willemsen, 2. D. van Wely, 3. L. van Tienhoven. Pampusklasse: 1. F. Kat, 2. J. v. d. Harst, 3. ir. J. v. d. Hoek, 4. mr. D. van Eek, 5. L. J. A. de Wit. Jeugdklasse: 1. P. L. Bon, 2. K. Nater, O. H. Zweep, 4. mej. S. la Rivière, 5. W. Klomp. Flying Dutchmanklasse: 1. F. A. M. ten Herkei, 2. O. Steegstra, 3. F. H. Imhoff. o Finnjollen: 1. Koos de Jong, 2. J. C. de Winkel, 3. J. N. Bodegraven, 4. G. L. Woortman, 5. A. van Gelder. Olympiajollen: 1. mej. P. van Roes sel, 2. K. F. Jansen, 3. E. W. van Roessel, 4. A. Blok, 5. J. P. Loog- man. Schakelklasse: 1. J. P. Metselaar, 2. E. van Essen, 3. R. Tetteroo. Flying Juniors: 1. A. E. Dudok van Heel jr., 2. R. Meijer, 3. M. de Groot, 4. A. M. Thole, 5. A du Pon jr. 16 m2 Streepklasse: 1. H. v. d. Kooy, 2. J. de Ruyter, 3. mej. E. v. d. Kooy, 4. P. K. Kaan, 5. H. J. Worst. Sternklasse: 1. I. v. d. Waal, 2. P. De 42ste Kaagweek, het jaarlijkse evenement voor de zeilers, is be gonnen. Foto: De Regenbogen voor de wind, al moet men dit laatste niet te letterlijk zien. De wedstrijd ontaardde eigenlijk meer in een drijfpartij. Hoewel men, wegens de regen, op zondagmiddag pas om vier uur kon beginnen, zijn alle partijen uitge speeld en kon de wedstrijdleiding op een prachtig geslaagd toernooi terug- PAARDESPORT M. de Bruijn, 3. R. Ketelaar, 4. F. H. Soloklasse: 1. Jack Holt (E.), 2. C. Nielson (E.), 3. R. W. F. Meijer, 4. N. M. Ness (E.), 5. T. Allen (E.). Vaurienklasse: 1. W. Witoeck (B.), 2. D. de Vries, 3. G. A. Ploeg, 4. mej. C. Beijl. 12 Voetsjollen: 1. J. J.. van 't Hoo- gerhuys, 2. F. L. Plantenga, 3. F. H. M. Daniels, 4. P. J. M. Buhers. Regenboogklasse voor dames: 1 mej. M. Postema, 2. mevr. B. de Vries- v. d. Linden, 3. mej. G. Gebuis, 4. mevr. Hoek-Guldemond, 5. mevr. W. E. Menten-Bos. Jeugdklasse senioren: 1. mr. A. v. d. Werf, 2. H. Bakema,, 3. L. v. Es sen, 4. S. A. Ie Rivière, 5. W. Klomp ST. Wedstrijd voor toerjachten: 1. H. Margadant, 2. A. van Elburg, 3. S. A. la Rivière, 4. G. Nolles, 5. W. van Egmond. Puzzletocht voor toerjachten: 1. Fr. van Egmond, 2. mej. E. T. Bos, 3. W. van Egmond, 4. B. D. Kapteyn, 5. S. A. la Rivière. Rin^ leken motorboten: 1. W. van Asten, 2. mevr. C. van Tienhoven, 3. ir. J. Vollebregt, 4. L. Bogaard, 5. F. R. Ommering. Behendigheidswedstrijd motorbo ten: 1. T. Westen jr., W. v. Asten, 3. mevr. C. van Tienhoven, 4. J. Kolff. Puzzletocht voor motorboten: 1. W. van Asten, 2. H. Walenkamp, 3. G. J. Verhoef, 4. L. Bogaard, 5. F. R. Ommering. Behendigheidswedstrijd boten met aanhangmotor: 1. J. H. Menten, 2. J. de Nie, 3. W. J. Crone, 4. J. M. Sam son. Ballonnenjacht voor boten met aan- hangmotoren:: 1. W. J. Crone, 2. J H. Menten, 3. J. M. Samson, 4. E. C. A. Rijpstra jr., 5 J. de Nie. Ringsteken voor waterskiërs: 1. L. Zumpolle, 2. mevr. H. Blok-Sand- berg, 3. mej. H. Gentis, 4. mej. W. Schreiner, 5. mej. H. Deiters. ZONDAG: 12 m2 Sharpieklasse: 1. B. Bink horst, 2. C. A. Seret, 3. W. Gulde mond, 4. A. Borra. Vrijheidsklasse A: 1. B. v. Wijk, 2. M. Korswagen, 3. H. Schmitz jr., 4. W. Snijders, 5. Lex v. Tienhoven. Soloklasse, le wedstrijd: 1/ Jack Holt (E.), 2. A. Stone (E.), 3. H. Cater (E.), 4. T. Allen (E.), 5. B. C. Fock; 2e wedstrijd: 1. A. Stone (E.), 2. R. W. F. Meijer, 3. Th. Schaken- bos, 4. B. C. Fock, 5. miss S. Tyler (E.). Pampusklasse A: 1. J. B. Reeder, 2. R. van Asten, 3. E. A. Labouchère, 4. J. v. d. Hoek, 5. H. J. Duchateau. Vaurienklasse: 1. G. A. M. Sara- ber, 2. W. Wittoeck (B.), 3. A. J. Saraber, 4. P. van Toen, 5. mej. E. Sieverts. 12 Voetsjollenklasse A: 1. J. J. v. 't Hoogerhuys, 2. mevr. M. E. Plan- •tenga-Tims, 3. L. H. de Goederen, 4. P. J. M. Bulters, 5. F-. H. M. Daniels. Flying Dutchmanklasse: 1. H. C. Blok, 2. F. A. M. ten Herkei, 3. F. H. Imhoff, 4. O. Steegstra. Valkenklasse A: 1. E. A. "Rolf v d. Baumen, 2. H. Kirkenier, 3. A. J. Klein, 4. O. Klazinga, 5. H. v. d. Zwaan. Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bak ker, 2. J. Alberda, 3. A. Gebuis, 4. J. Hofland, 5. J. C, van der Velde. Finnjollenklasse: 1. Koos de Jong, 2. H. J. de Jong, 3. H. F. v. d. Rest. 4. A. Vries, 5. ir. W. v Noordt Olympiajollenklasse: 1. K. F. Jan sen, 2. E. W. van Roessel, 3. P. L. M. van Wamel, 4. mej. Paula v. Roessel, 5. N. J. Keyzer. 16 m2 Streepklasse A: 1. B. .1. Ooms, 2. J. Visser, 3. J. P. van Dijk, 4. H. v. d. Kooy, 5. W. Spaargaren. Schakelklasse: 1 J. P. Metselaar, 2. E. van Essen, 3. R. Tetteroo. Flyin Juniorklasse A: 1. A. E. Dudok van Heel jr., 2. H. E. Timmer mans, 3 mej. A. Vunderink, 4. R. Meyer. DE KOERSEN TE DUIND1GT De uitslagen van de zaterdagavond op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Draverijen: Bridge-prijs (2040 m.) 1. Zevenklapper (M. Vergay) 2.59.1, 1.27.8; 2. Alexander The Saint; 3. Yankee Boy. Tot. win. 3.20, pl. 1.40, 1.40, 2.50, gek. 3.40, cov. 4.40. Klaveren-prijs (2120 m.) 1. Yonker Aser (J. Ham) 3.00.3, 1.23.5; 2. Attila; 3. Zanto. tot. win. 3.60, pl. 1.500, 1.60, 2.30, gek. 6.50, cov. 6. Ruiten-prijs (2120 m.) 1. Quicksilver S. (J. Wagenaar jr) 2.53.9, 1.19.8; 2. Xa- vero; 3. Victor Emanuel. Tot. win. 2, pl. 1.10, 1.50, 1.30, gek. 11.70, cov. 9.70. Hartenprijs (2000 m) 1. Ysloper (P. M. Smit) 2.47, 1.23.5; 2. Xon Messidor; 3. Yostra. Tot. win. 3.40, pl. 1.50, 1.20, 1.10, gek. 6.20, cov. 4.70. Schoppen-prijs (2000 m.) 1. Wilfield (J. Ham) 2.49.4; 1.24.7; 2. Ysselmonde; 3. Y Bert D. Tot. win. 5.90, pl. 2.30, 1.30, gek. 4.50, cov. 3.50. Rennen: Sans Atout-prijs (1800 m) 1. Seven Sisters S (A. W. van Dijk) 1.54.8; 2. Stormli; 3. Susie Darlin. Tot. win. 1.90, pl. 1.10, 1.80, gek. 9; cov. 5.40. Criterium der leerlingen (1900 m) 1. Agram (G. Bier) 2.07.7; 2. Young Idea; 3. Sir Carston. Tot. win. 3.70, pl. 1.10, 1.10, gek. 2.20, cov. 3.40. Grootslam-prijs (1700 m) le afdeling: 1. Sexy (F. Delbrassinne) 1.50.3; 2. Pa- turion II; 3. Electrified. Tot. win. 7.20, pl. 1.70, 1.20, gek. 6.90, cov. 260. Grootslam-prijs (1700 m) 2e afdeling: 1. Phrolic (A. Kammerzelt) 1.49.6; 2. Peeier; 3. Defendeur. Tot. win. 4.40 (stal), pl. 1.50, 1.30, 1.10, gek. 5.10, cov. 3.80. Totalisator-omzet 77.648.-. Tjeerd Veldstra Ned. kampioen springen Tjeerd Velstra met The Honest Man is zaterdag in Blaricum Neder lands kampioen springen geworden. In het derde en laatste onderdeel van dit kampioenschap, het springcon cours MB bezette hij de derde plaats. Eindstand kampioenschap van Ne derland springen: 1 en kampioen van Nederland, Tjeerd Velstra met The Honest Man, totaal 92 p.; 2 Jan van Tiel met Zola 91 p.; 3 Irene Jansen met Kairouen 90 p.; 4 Kol. mr. R. J. E. M. van Zdnnicq Bergmann met SRJodeo 87 3/4 p.; o mej. Mady Koster met X. Boscom 34 1/4 p. Tijdens het zestiende nationale con cours hippique in Blaricum heeft Tjeerd Veldstra op „The Honest Man" het Nederlandse kampioen schap springen gewonnen. Foto: Tjeerd Veldstra met „The Honest Man" tijdens een sprong. zien. De finale in het dames-enkel spel tussen mej. Reef en mej. David, die ongemeen spannend was en goed tennis te zien gaf, werd door mej. David na zware strijd gewonnen. De gebroeders Van Dongen leverden 'n grote prestatie door na een kansloos verloren eerste set terug te komen en Bonte en Den Holder gedecideerd te verslaan. Maar het hoogtepunt van deze dag was wel de finale tussen Temminck en Kasten. Zelden heeft men op de Leidse Hout een partij van zo'n hoog gehalte kunnen aanschou wen. Na een wedstrijd, toptennis waardig, toonde Kasten zich de meer dere door uit verloren positie, een matchpoint tegen, terug te komen en met schitterend spel zijn tegen stander te verslaan. SPANNENDE STRIJD In de finale dames-enkelspel be wees mej. David wat doorzettings vermogen wel vermag. In de eerste set wist zij na een gelijkopgaan.de strijd met 8-6 te zegevieren. Mej. Reef wijzigde toen haar spel en kwam in de vlogende set met 5-2 voor. Toen bewees mej. David haar goede wedstrijdmentaliteit. Op iede re bal lopend, haalde zij tot 5-5 op. Mej. Reef trachtte nu te forceren door naar het net op te lopen. Dit kwam haar echter duur te staan, want met schitterende passeerscho- en won mej. David de set en de partij. SENSATIONEEL Kasten en Temminck bereikten de finale door de beide Unicumspelers Grimbergen en Noordman te elimi neren. Nbordman ondervond de te rugslag van zijn zware partijen en moest de zege aan Kasten laten. Grimbergen heeft prachtig gespeeld en na een 8-6 7-5 zege kon Temminck zich op gaan maken voor de finale. En welk een finale? In de eerste set kon Temminck het hoge tempo van Kasten niet bijlopen en zag met 6-3 de set verloren gaan. Toen maak te de tennisgeest zich van hem mees ter. Scherp geconcentreerd sloeg hij de ene topspirudrive na de andere in de hoeken, waarop Kasten het ant woord schuldig moest blijven. Beiden hadden nu een set. In de beslissende set kwamen ze om beurten aan de leiding, doch uiteindelijk won Kas ten. De voornaamste uitslagen waren: D.-E. B: halve finale: mej. A. Reef- mevr. Westerhout 8-6 7-5; mej. Da- vid-mej. H. v. d. Moortel 6-4 6-2. Finale: mej. David-mej. Reef 8-6 7-5. H.-E. B: halve finale: Kasten- Noordman 6-3 6-2; Temminck-Grim- bergen 8-6 7-5. Finale: Kasten-Tem- minck 6-3 2-6 7-5. H.-D. B: Finale H. v. Dongen/H. v. Dong en-F. Bonte/J. den Holder 1-6 6-4 6-1. D.-E. C: halve finale: mej. A. Lau- rey-mevr. W. Brand 6-3 6-3; mej. E. Kengen-mej. J. Allaart 2-6 8-6 6-3. Finale: mej. A. Laurey-mej. E. Ken- gen 6-4 3-6 6-2. H.-E. C: halve finale: W. v. Wijk- J. Goekoop 1-6 6-3 6-2; J. Ufkes-N. v. Cassel 6-1 6-4. Finale: J. Ufkes- W. v. Wijk 6-4 6-3. H.-D.-C: halve finale: H. Goekoop/ Fr. Demenint-J. Vodegel/H. v. Zwie- ten 6-2 6-4; A. Kemeling/J. Keme- ling-A. v. d. Voort/C. Stokkermans 6-3 6-4. Finale: A. Kemeling/J Ke- meling-H. Goekoop/Fr. Demenint8-6 6-1. G.-D. C: finale: A. v. Wijngaarden/ J. v. Wijngaard en-A. Soonius/dr. D. Maassen 6-1 6-3. Italië en Zweden in Europese D.C.-finale Voor de vierde achtereenvolgende maal zullen Italië en Zweden elkaar in de eindstrijd van het Davis Cup toernooi Europese zone ontmoeten. Tot nu toe heeft Italië daarin 3 maal aan het langste eind getrokken. In Milaan won Italië met 5-0 van Groot Brittannië. In Blaastad werd Zuid- Afrifea met 4-1 door Zweden versla gen. ons voorstellen, dat de Vara bereids een derde film in deze serie heeft besteld. Het was niet alles Duits, wat de klok sloeg, want Johan Heesters heeft ook een liedje in het Nederlands gezongen, namelijk een fragment uit „De Jantjes", het verhaal, dat nog niet zo lang geleden uitgebreid op de t.v. is geweest. Tevoren introduceer de Heesters zich bij de kijkers in een vraaggesprek, dat Ben S-teggerda tij dens de produktie van „Het betove rende lied" met hem kon voeren. Het Fedder-mysterie J an de Cock is behalve een verdien stelijk public relationman bij een cremische fabriek in Noorden ook een intelligent vervaardiger van de. tectives. Hij schreef thans zijn der tiende Fedder-mysterie, dat zaterdag door de NCRV werd uitgezonden. Evenals elke vorige uitgave, is ook „De dertiende kwam een dag te laat" een attractie geworden voor de vele kijkers, die een speurderszaak op prijs weten te stellen. Tot aan het einde wist de auteur de spanning er in te houden. Behoudens enkele passager die weinig ter zake deden, zat het verhaal vernuftig in elkaar. Ook nu was een reële plaats van han deling gekozen, waar de camera's ruim baan vonden en de regie van Max Douwes zich kon uitleven. On der de vele spelefs waren enkele routineurs, met Robert Sobels ook nu als de druk in *ctie zijnde in specteur Fedder als nummer één. Hij werd terzake gesecondeerd door Frans Kokshoorn, John Soer, Sacco van der Made, Frans Forstman en het da mesteam. We hopen, dat Jan de Cock spoedig aan zijn veertiende aflevering zal beginnen. Draagbaar t.v.-toestel Het Avro-programma met de ver maarde Franse fantaisiste Zizi Jean- maide hebben we bekeken en beluis. terd via een voor de invoer vrijge geven Japanse draagbare transistor ontvanger met een beeldscherm van slechts 22 cm. Dit toestelletjes ,dat zes kilo weegt maar veel duurder komt dan de grote apparaten die in de handel zijn, werkt of batterijen en is gericht op het Nederlands en Duitse zendsysteem van 625 beeldlij nen en 25 beelden per seconde. Het apparaat speelt naar keuze op een 220 volt lichtnet, op een 12 volt- auto- of boot-accu, of op eigen op laadbare batterijen, die drie uren on onderbroken kunnen worden ge bruikt. Het inkomende signaal wordt ontvangen door middel van een te lescoop-antenne, eventuqel ook door aansluiting van een buiten-antenne. We moeten nog afwachten, hoe de beeldkwaliteit zich zal gedragen. Komende uitzendingen •De Avro is ook vanavond aan bod en opnieuw met „Nieuwe oogst". Een uur lang zal onder regie van Frank Capro worden getoond, wat men over de zon zoal is te weten gekomen. De speelfilm van dinsdag heet „Een slip pertje naar de maan", waarbij de kijker met de ruimtevaart wordt ge confronteerd. Het XRO-programma van woensdag zal amusement van de Belgische tv. overnemen en zich op nieuw bezig houden met vroegere concilies. Het toneelstuk, dat de VPRO donderdag uitzendt heet „Ar- turo Ui" en is van de bekende auteur Bertolt Brecht. Er doen een paar do zijn toneellisten aan mee. Scheepsberichten Izalco 16 van Buena Ventura naar Guayaquil; Jacob Verolme 14 te Para- boinga; Japara 13 van Rotterdam, 14 te Bremen; Kabylia (t) 15 van Teesport nr. Thameshaven; Karakorum 16 te Bal boa verw.; Katsedijk 16 te New Orleans; Kennemerland 14 van Bremen naar Ham burg; Kieldrecht 15 te Port Said; Kloos- terdijk 15 te Vera Cruz; Kryptos 16 van Pta. Cardon naar Curagao; Kylix (t) 16 van Bostotn naar Aruba; Ladon 15 te Paramaribo verw.; Loppersum 14 van Bremen naar Antwerpen. Java, 14 van Chalna naar Penang. Keizerswaard 14 te Thameshaven. Kermia-t, 14 te Tranmere. Kieldrecht, 16 van Suez naar Akaba. Kopionella-t, 15 te Bonny. Laarderkerk, 14 van Bandar Abbas naar Das Island. Tweede team Unicum promoveert Het tweede team van Unicum, dat dit jaar uitkwam in de 4e klas west, is door een overtuigende 7-1 overwinning ge promoveerd naar de derde klas. Zo werd bewerkstelligd, dat het even wicht in de competitiegelederen van Unicum kon terugkeren. Immers, vol gend jaar komen de 5 teams door deze promotie in de 2e, 3e, 4e en 5e klas uit. Na een benauwend begin in de com petitie heeft het team zich zeer goed over een impasse heengewerkt en het kampioenschap bereikt. De dames Vleubos, Mieke v. Ulden en de heren Modderman, N. v. Cassel en H. v. Eisen kunnen terugzien op een succesvolle competitie. Dat de training van de deskundige clubtrainer J. Goedraad vruchten gaat afwerpen, blijkt o.a. uit de resultaten van de junioren, die een belangrijk voor deel hebben van de training. Zo wonnen de junioren Ineke v. d. Stok, Ankie v. Dongen en Jan Jansen, Stan Walenkamp op een toernooi voor mixed-double, dat tijdens de Pinkster dagen werd verspeeld op tennispark Teylingen te Sassenheim, de le prijs in een kamp met alleen senioren. Toen de junioren zaterdag j.l. hun overwinning met een feest vierden in het clubhuis, sprak de voorzitter van Unicum, Dr. A. P. Maassen, waarderende woorden uit over deze en andere pres taties. De Oostduitse zwemploeg heeft in de tweedaagse wedstrijd in Piesteritz een duidelijke overwinning behaald) op Hon garije: 128-95 punten. Vooral bij de dames werden enkele opvallende resultaten geboekt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10