Monstrans voor St. Antoniuskerk Haagse politierechter Aarlanderveen bereidde de Laura een onvergetelijke intocht EEN GEVARIEERD CIRCUSPROGRAMMA Haags gerechtshof ZATERDAG 14 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAG1WA 9 Vraagt demonstratie aan! MEERPOEL'S NAAIMACHINEBEDRIJF Breestraat 171 - Leiden Telef. 01710—24815 (Advertentie) Door de edelsmederij H. van der Heyden te Bodegraven is de mon strans, waarvan hier een foto wordt afgedrukt, vervaardigd. Het sie raad is bestemd voor de St. Antonius-parochie in Leiden zuid-west; dank zij de edelmoedigheid van de parochianen en anderen kon het geld hiervoor bijeen worden gebracht. Naar pastoor N. J. Commandeur, pastoor van de parochie, ons mee deelde is dit een zilver-vergulde monstrans bezet met bergkristallen en amethisten. De hoogte is 50 centimeter. Op de voet zijn aangebracht vier bergkristallen op blauw geëmailleerde rozetten. Amethisten ver sieren ook de zogenaamde Luna-kast. DE MAN DIE DE KLAPPEN KREEG „Misschien was het verstandiger van u geweest, om die heren maar rustig te laten vechten", overwoog de Haagse politierechter. Een 44-ja- rige kantoorbediende uit Alphen aan den Rijn was nu ook tot dit inzicht gekomen Hij was nu als getuige verschenen, vanwege de mishandeling welke hij had ondergaan en waarvoor een 31- jarige monteur zich had te verant woorden. Deze had n.l. onenigheid met een vriend ,die hij naar het sta tion bracht. De kantoorbediende, eveneens op weg naar het station, zag dat er een vechtpartij van kwam en wilde bemiddelen. Doch toen kreeg hij er van langs. Nu bleek wel, dat de drank in deze affaire een rol had gespeeld, hetgeen niet wegnam, dat de officier van Ju stitie weinig waardering had voor het optreden van verdachte. „Blijkbaar is u nogal vechtlustig van aard en dat zullen we u moeten afleren", aldus de officier, die daar toe behalve een geldboete van f 75 of 15 dagen hechtenis, ook nog twee we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar eiste. De verdachte had vooral bezwaar tegen de boete, omdat hij toch al zo veel financiële moeilijkheden heeft. „Dan maar niet meer drinken", ad viseerde- de rechter. Deze veroordeelde tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis, plus de twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. jPBN TENT, gevuld met de scherpe *-i geur van dieren, met het applaus van een enthousiast publiek, een en al bedrijvigheid, dat is circus. Een typische sfeer van mensen cn dieren, die als gevierde artiesten een avond lang het „hoog geëerde publiek" uit de dagelijkse sleur halen. Het is een fascinerend bedrijf zo'n circus vol met eigen geluiden en met een eigen romantiek. Op het Schuttersveld in Leiden, waar het circus „Belli" zijij tenten heeft opgeslagen, kan men dit weekeinde die sfeer méé gaan proeven. Er even uit, een avond een andere wereld. Een wereld van ge durfde roofdierendressuur, van char me rond een atletisch gezelschap, van de lach om een clown, zo'n heerlijk eigen wereldje. LIET IS een goed programma, dat circus „Belli" brengt, met origi nele nummers en in een gave regie. Wij schreven het reeds eerder; het hoogtepunt van de avond is Belli's eigen numer: „Tijger te paard'. De spot wordt gedreven met de na tuurlijke instincten van een der meest gevreesde roofdieren. Een paard in volle galop, wordt besprongen door een tijger. Het lijkt zo eenvoudig, gezeten op een stoel, beveiligd door het traliewerk van een circuskooi. Jaren van training zijn echter nodig geweest om dit nummer erin te krij gen. Het publiek was er gisteravond enthousiast over, zoals trouwens over het hele programma. Er zijn echter hoogtepunten in iedere voorstelling, zo ook in dit circus. Daartoe behoort zeker de jongleur Italo Medini. De naam zegt het reeds: een Italiaan, die 'n zeer goed nummer brengt. Van gelijke kwaliteit is het optreden van „The King Toy's", waarbij het werk van het atletische part van dit trio verbluffend is. Willen we alle nummers noemen? In sneltreinvaart woidt het program ma voor de ogen van de verwende toeschouwer afgewerkt: de 21-jarige Wolfgang Trunk met zijn Berber- leeuwen, de SVenssons te paard, Hans Köhler met zijn gedresseerde var kens, de Sorelle Lorenti, Italiaanse antipodistis - meisje, die bijzonder rap met hun voeten zijn - een ezel en een kangeroe voor de lachgrage bezoeker, de Vassalos, les Charlies, en nog vele anderen. Nummers die ons bijzonder getrof fen hebben? Natuurlijk Elly Belli- Strassburger met haar paardendres- suur. Dat was circus! Mogen we hier nog lagn van genieten. En het origi nele optreden van Nemec en Violet in hun sprookje, ook bijzonder ge slaagd. Een bezoek aan een circus geeft na afloop altijd een bijzonder gevoel. Een mengeling van bewondering voor de durf van een artiest, een ro mantisch gevoel en de zekerheid er een avond echt uit te zijn geweest. Nog twee dagen kan men in Leiden die sensaties ondergaan. Op de foto: „The King Toy's", hoog tepunt in circus Belli. Laura-voorzitter P. Groenhorst kreeg gistermiddag in het Nutsge- bouw op zijn vragen: „Hoe was het vandaag?" en „Hoe was het deze week?" een daverend gejuich ten antwoord en tal van duimen gingen omhoog. De stemming van de rijk met bloemen beladen Laura-rijders was voortreffelijk. Het was 'n prach tige week, die zó om was. Weinig slecht weer. „Ik hoop, dat u het alle maal naar uw zin gehad hebt", zei de heer Groenhart; het bestuur wel, en daarin ligt dan wel weer de waar borg voor een zestiende Laura in 1963". INTOCHT Aan de intocht vanuit Aarlander veen zal men de beste herinneringen bewaren. Het dorpscomité had zich, o.l.v. de heer C. v. d. Bijl, tot en met uitgesloofd om de Laurarijders te ontvangen. Wat Alphen zelf nog nooit aangedurfd heeft, deed men daar. Er werd druk gevlagd. Alle deelnemers werden rijkelijk voor zien van bonnen voor soep en snoe perij; er was een rijwiel-acrobaat op een fiets met één hoog wiel. Kortom, burgemeester en mevrouw Bruins Slot, die ook in Aarlanderveen van hun belangstelling blijk gaven, heb ben zich er opnieuw van kunnen overtuigen, dat de bewoners van dit gemeentedeel zeer hartelijk en spon taan zijn. MIen kon dan ook moeilijk scheiden, want terwijl vóór drie uur de eersten reeds kwamen afstempe len aan het Dorpshuis, was het reeds half vijf, voordat de stoet gefor meerd was om naar huis te rijden. De stoet werd als volgt geformeerd: voorop de Rotterdamse politie; 2. ARC, 3. Politie Den Haag, 4. Fa- brieksploeg, 5. Utrechtse politie, 6. Water- en Iichtbadrijven Alphen, 7. Rotterdamse Havenschool, 8. Oranje- ploeg, 8.Schiedamse politie; vervol gens de individuelen, 9. Gemeente secretarie, 10. DSS, 11 en 12 Fabrieks- ploeg, 13. Vevo-lyceum. Voorop en er tussen waren auto's met Laura-bestuursleden, politiewa gens, reoakne-auito's en wagens van rijwiel- en drankenfabrieken. Een gezellige, vrolijke stoet trok zo naar Alphen a. d. Rijn. Herhaal delijk klonk de Laura-yell. Toen men het centrum naderde, stond het pu bliek daar rijen dik langs de straten en de rijders werden met bloemen overladen. Op het Thorbeckeplein was de re geling ditmaal niet zo zorgvuldig als vorige keren en het duurde heel lang eer de laatst en de „begeerde haven" bereikt hadden. Daar werden uitgebreid omhelzingen en hand drukken uitgereikt. DANKWOORDEN Tegen half zes was het dan zover, dat de heer Groenhart de vijftiende Laura kon gaan sluiten. Hij sprak ook dankwoorden aan het adres van de Marthastichting voor de bereiding van de voortreffelijke soep, aan de B.B. voor de mobilofoonsteun, waar bij met name genoemd werden de heer Van Noort en mevr. Sleper, die een doos bonbons kreeg; de firma's, die voor verfrissingen zorgden op de dagtochten; het Aarlanderveense co mité voor de voortreffelijke ont vangst (daverend applaus); tenslot te Alphens burgerij, waarvan men steeds meer medewerking ontvangt op het gebied van huisvesting etc., terwijl de politiegroepen weer prima maaltijden kregen voorgezet in de Nij verheidsschool. Omdat er steeds meer groepen ko men, beperkte de heer Groenhart de uitreiking van de ploegenbekertjes tot de aanvoerders van drie groe pen, die voor de tiende maal mee reden, nl. de Rotterdamse politie, de Oranjeploeg en een fabrieksploeg. Hij bood ook de secretaris, de heer P. Koren, die de laatste jaren de Laura van tevoren fietst, zijn beloning aan. DE VETERANEN En voorts kwamen de tieti op het podium, die alle Laura's nog meege daan hebben. De bijna 65-jarige me vrouw Bij de Vaatc uit Dedemsvaart was de eerste, die het trapje beklom. Dit alles gebeurde onder groot en thousiasme in de zaal. Ook voor dok ter Van der Steen was er een dave rend hoera, 's Avonds kwamen nog weer velen naar de afscheidsbijeen komst in het Nutsgebouw, waar een goede stemming heerste. DE LAATSTE DAG Wanneer we de laatste dag nog even in ogenschouw nemen, dan kan gezegd worden, dat het ook weer knap fietsweer was. Wel stond er opnieuw een stevige wind, maar die was nogal tamelijk gelijk over de dag verdeeld, met mee en tegen. On der Lopik hadden de. A.-rijders met een heel slecht stukje weg te kam pen en hier was het, dat de hoofd agent Westra uit Den Haag een val maakte, die hem een schouderkneu zing en een hoofdwonde bezorgde. Mlet de linkerarm in een doek en een pleister op het voorhoofd heeft hij toch de Laura uitgereden. Voorts waren er nog wat kleine ongevalle tjes, maar ook op de vierde dag heeft toch de vreugde weer veruit de bo ventoon gehad. De vijftiende Laura moge dan geen top gehad hebben wat de deelname betreft, het is toch wel een van de best De Laura-miss De Laura komt ieder jaar op de laatste dag binnen, met een miss in haar midden. Dat is iets, waar het Laura-bestuur geen bemoeienis mee heeft, 't Was ettelijke jaren geleden, dat een dagblad deze vondst deed en de verkiezing overliet aan de politiegroepen. Dat was tot vorig jaar steeds het geval. Dit jaar nam een fabrieks ploeg het initiatief en benoem de de 16-jarige Annie Koren, dochter van de Laura-secreta- ris, die voor het eerst mee reed in genoemde ploeg tot miss Laura 1962. Een miss Laura kan je niet laten fietsen en daarom werd zij vanuit Aarlanderveen in 'n open auto naar het eindpunt gereden. Stellig een grote be levenis voor deze jonge dame. Mondelinge dag- en avond opleidingen Analist(e) en Doktersassistente Spreekuur dagelijks (behalve za terdag) 2-5 uur en maandag- en woensdagavond 7-8 uur. CHEMISCHE SCHOOL ZijlsingelOosterkerkstraat 11 Telef. (01710)—31844 Vraag prospectus 37 (Advertentie) DIEFSTAL OF ABUIS Volgens verdachte was het een abuis geweest dat zij twee pakken koffie in een zelfbedieningszaak te Leiden in haar tas had gestopt en niet in het mandje en ook, dat zij die kof fie niet had betaald. Doch de president van het Haagse gerechtshof hechtte niet veel geloof aan dat abuis en dacht meer aan een gewone diefstal. Verdachte een 55-jarige huisvrouw uit Leiden, had echter volgens verkla ring van de winkelchef bij het afre kenen de pakjes koffie in haar tas nog wat extra verborgen, zodat de adv. generaal de opzet tot de dief stal wel duidelijk vond bewezen. De politierechter had een geldboete van f 40 of 8 dagen hechtenis opgelegd benevens een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een wee.1- met proeftijd van 3 jaar van welke straf de adv. generaal bevestiging vroeg. De verdediger meende, dat in de zelf bedieningszaken meer naar het thema van „Gij zult uw naaste in verzoeking brengen en dan aan het gerecht over leveren", wordt gehandeld. Toen pl. de wijze becritiseerde waarop contro le wordt uitgeoefend, wees de pre sident van het Hof hem terecht. „Na tuurlijk bestaat het recht om in die winkels een controle uit te oefenen", constateerde de president.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9