RIJNSTREEK DUINSTREEK ZATERDAG 14 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RUN Vier vingers afgerukt door freesmachine Bij de mastenmakerij fa. Van der Neut is gistermiddag omstreeks vier uur een ernstig bedrijfsongeval ge beurd. De 42-jarige heer M. L. Ide- lenburg geraakte tijdens werkzaam heden met zijn linkerhand ln een freesmachine. Vier vingers en een ge deelte van de duim werden afgerukt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis in Leiden overgebracht. Gistermorgen omstreeks half ze ven werden de bewoners van de Raadhuisstraat opgeschrikt door een fikse brand, die was ontstaan in een oude loods, welke door de drukke rij van Wieringen gebruikt wordt als opslagplaats voor papier en half afgewerkte drukwerken. Het vuur dat was ontstaan door oververhitting loodsmeltoven deelde zich spoedig mee aan de papiervoor- raden, alsmede aan de voor verzen ding gereed staande drukwerken, waarin het een gretig voedsel vond. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer werd men het vuur spoedig meester. De schade aan voorraden en materialen beloopt echter verscheidene duizenden gul dens. Ook.de loods liep aanzienlijke schade op. AUTO GEHEEL VERNIELD Misleid door een auto, die over de Nieuwe Sloot de voorrangsweg Oran je Nassausingel naderde begon een vertegenwoordiger uit Gouda rijdend met een pesonenaulo op de Oranje Nassausingel met alle kracht te rem men. Zijn voertuig maakte een zijwaart se slip en kantelde enige keren over dwars. De auto van de vertegen woordiger werd bij deze manoeuvre vrijwel geheel vernield. Tot verwon dering van de velen, die gisteravond omstreeks 8 uur getuigen waren van de buiteling kroop de bestuurder hoegenaamd ongedeerd uit de auto. Door ruit gevallen Stoeiende jon gelui zijn hedennacht door een win kelruit van de fa. C. P. Tuyn aan de Hoofdstraat gevallen. Een van de jongens bekwam vrij ernstige snij- wonden. Het slachtoffer is ter plaatse door dokter Van Kooten behandeld. LAURA GONGWEDSTRIJD Ter ere van het Laura wielerfestijn organiseerde de Alphense Schaak club haar traditionele gongwedstrijd. Ook dit jaar was deze wedstrijd een groot succes. Er werd door 58 spelers deelgeno men, waaronder bijna alle sterke snelschakers uit de Leidse Schaak bond. Ook namen drie Laura-rijders deel. De strijd om de wisselbeker was groot, daar drie spelers eindigden met het maximum aantal punten n.l. de heren P. J. Preenen (Ph.), J. de Wit (K) en N. v. Donselaar (K). Het gelukte Preenen beide beslissings partijen te winnen, waardoor hij voor een jaar in het bezit komt van de wisselbeker, die verleden jaar gewon nen was door C. Brunt. Er werd gespeeld in 5 groepen van zes en 4 groepen van 7 spelers. De prijswinnaars waren: Groep één: 1. R. Westra (Phil.) 4 p.; 2. A. Smit (Phil.) 3 p.: 3. Th. Piket (Phil.) 3 p.: 4 W. Donker 2'/, p. Groep twee: 1. J. J, Piket (Phil.) 4 p.; 2. R. G. de Graaff 4 p.; 3. C. Brunt 3'/t p.; 4. A. Kohlbeck (Phil.) 2 punten. Groep drie: 1. P. J. Preenen (Phil.) 5 p.; 2. W. van Beek (Bodegraven) 3 p.; 3. A. van Klaveren (Leiderd.) 2Vt p.; 4. J. v. d. Wijngaard 2 p. Groep vier: 1. B. Corts (Leiderd.) 3'/t p.; 2. J. G. Breekveld (Bodegr.) 3 p.: 3. A. H. Hooyer 3 p.; 4. J. van Harten 2'/i p. Groep vijf: 1. W Koning (Bodegr.) 4 p.: 2. M. E. Plantfeber 3 p.; 3. H. A. v. Dam (Bodegr.) 3 p.; 4. J. Corts (Leiderd.) 2*/? p. Groep zes: 1. H. de Ruiter 5 p.; 2. H. Boelee (Koudekerk) 5 p.; 3. W. Veens wijk 3 p.; 4. H. J. v. Harten (Aarlanderveen) 3 p. Groep zeven: 1. J. G. Barnhoorn (Wassenaar) 5 p.; 2. C. Dozy 4p.; 3. B. Groeneweg (Koudekerk) 3'/* p.; 4. C. H. Knook 3 p. Groep acht: 1. J. de Wit (Koudek.) 6 p.; 2. P. de Ruiter 4 p.: 3. Zuitveld (Laura) 4 p.; 4. C. den Braver 3 p. Groep negen: 1. N. v. Donselaar (Koudekerk) 6 p.; 2. Mackaay (Lau ra) 4 p.; 3. W. Kuypers 3'/* p.; 4. Th. Lelieveld (Aarlanderveen) 3 p. BODEGRAVEN Geslaagd. Te Alphen a. d. Rijn slaagde voor het eind-examen-B van het Chr. Lyceum C. van Leeuwen. Mej. N. Luyendijk behaalde het di ploma Chemisch Analiste le deel. Te Leiden slaagden B. de Groot en A. Amersfoort voor het eindexamen UTS. Te Gour.a slaagden voor ULO-B A. en J. v. d. Boon. Aan de Or. ULO-school slaagden Sylvia van Keeken, Anneke Engelage, Ab Klein Haneveld, Kitty v. d. Hoofdakker, Jan Vink, Ne* v. d. Hoven, Wil Ha- bold, Marian Dijs, Corrie Molenaar. Ger-Ida van Loo, Ria Windhorst. De laatste zes siancden tegelijk voor het Middenstandsdiploma. Bodegraven op de film. Vele Bodegravers zijn gisteren op de film gezet. Reeds om 9 uur werden de kinderen op de scholen tijdens hun werk in de klassen er op de speel plaats gefilmd. Vele bedrijven en zaken kregen eveneens de filmmen sen op 1 ezoek. Ook straattafereeltjes werden op de filmband vastgelegd. Des avonds 1c 'amen deputaties van allerlei organisaties op de Nieuwe Markt bijeen om eveneens vereeu wigd te worden. Te zijner tijd zal de film voor alle Bodegravers ge draaid worden. HAZERSWOUDE REI VERENIGING KAB FELICITEERT BEDLEGERIGE STUDENT De leden van de KAB-reisvereni- ging „Ons Genoegen" hebben een dezer dagen tijdens hun uitgaanstrip in Arnhem de welbekende Bert Prin sen bezocht, die, niettegenstaande een rugaandoening en een vijfjarige kuur in bed enkele weken geleden slaagde voor het diploma gymnasium. De voorzitter, de heer P. Lammers, bood namens het bestuur een fruitmand aan. Hierna kregen nog 32 Hazers- wouders de gelegenheid Bert, die voor dominee gaat studeren, te feli citeren. Teneinde de jongeman niet hele maal te verrassen had het bestuur, bestaande uit P. Lammers, mevrouw Fase-Louwens en L. Ruiter, vanuit Harderwijk, een vroegere pleister plaats op deze trip, een telegram van de Hazerswoudse „invasie" toegezon den. Voordien namelijk waren de leden van „Ons Genoegen" via de natuur rijke Amsterdamse Bosbaan naar de uitspanning Oud Valkeveen gereden voor het nuttigen van een goed voor ziene maaltijd aldaar. Nijkerk en Harderwijk waren de volgende pleis terplaatsen om vandaar via Uddel en Apeldoorn het einddoel te berei ken in Arnhem. Na dit bezoek stonden Loenen en Woerden nog op het programma om vandaar tevreden naar het dorp terug te keren. Geslaagd. Aan de Landbouw hogeschool te Wageningen is geslaagd voor het propacdeutisch examen de heer P. C. de Jong. JEUGDGEMEENTERAAD NAM AFSCHEID VAN BEIDE WETHOUDERS Tijdens haar vergadering onder voorzitterschap van burgemeester A. Smit hebben de leden van de jeugd- gemeenteraad zich uitgesproken over een verhoging van het krediet ad 55.000,- voor het nieuwe gemeen tehuis. Onze eigen Leddse Courant kwam overigens ook nog even ter sprake, toen de jongelui besloten om de ko renmolen in de Dorpsstraat voor 1,- te kopen. Om dit even nader te be lichten: de wipkorenmolen met stel ling is de enige van dit soort in ons land, zoals wij eerder berichten, maar dit werd door enkele lezers van ons dagblad betwijfeld in onze rubriek „Wat lezers schrijven". Een bekend molendeskundige hier te lande ech ter staaft, aldus burgemeester Smit, de bewering, die in eerste instantie door uw verslaggever naar voren werd gebracht en zal hierop nader terugkomen. Inzake de subsidieverlening aan de speeltuinverenigingen Groenendijk en Ons Verblijf kon de voorzitter, desgevraagd door de heer v. Vliet, mededelen dat de laatste speelgele- genheid geen concurrentie onder vindt van het zwembad. Overigens ligt het in de bedoeling van het ge meentebestuur om in Rhynenburch een speeltuin „gebruiksklaar" aan te leggen, waarna deze aan de in middels reeds in oprichting zijnde speeltuinvereniging zal worden over gedragen. Daarna is de vereniging voor al het aanwezige verantwoor delijk. Een bedrag van 3000.- vonden de jongeren zeer acceptabel om daar van een schilderij van H.M. de Ko ningin te doen vervaardigen, die een plaats zal vinden in het nieuwe ge meentehuis. De Amsterdamse kunstschilder Theo Swaagemaker. die reeds eerder enkele leden van het koninklijk huis voor zich zag poseren, zal het schil derij vervaardigen. De afmetingen bedragen 2 x 1,40 meter. Tijdens de rondvraag deed burge meester Smit mededeling van het voorstel dat de seniorenraad spoedig zal krijgen, om bij de weg van het zwembad naar de Provinciale weg een z.g. stopbord te plaatsen in ver band met de gevaarlijke situatie bij het kruispunt van deze weg. Open stelling van het zwembad tijdens de middaguren zal in verband met de indiensttreding van een assistent badmeester worden overwogen, ter wijl na 15 juli het zwembad tot des avonds 20.00 uur voor het publiek geopend zal zijn. Afscheid Voordat de leden van de jeugdraad echter uiteengingen, werd afscheid genomen van wethouder M. den Hol lander. die naar Noordwijk is ver trokken, en wethouder R. A. Th. v. d. Werf, die op 4 september deel zal gaan uitmaken var. de seniorenraad in de KVP-fractie. Vertegenwoordi gers van verschillende fracties spra ken woorden van dank tot beide functionarissen, hetgeen beiden op de hun eigen wijze beantwoordden. Wethouder v. d. Werf wees er nog 'ns op dat hij zijn „grote raadszetel" had verkregen door toedoen van vele katholieke jongeren en z.i. ook andersdenkenden en releveerde voorts enkele objecten, zoals de aan leg van een weg in 't Rietveld, de bouw van een gymnastieklokaal aan de Rijndijk, woningbouw in Groene- steyn, die in Hazerswoude, waar het goed wonen moet worden, zijn be slag ditnen te krijgen. Burgemees ter Smit van zijn kant belichtte nog eens. dat de bijeenkomsten van de jeugdraad geen spel waren geble ken, integendeel, de komende raads zetel was een vrucht hiervan, voor dat hij deze leuke en de banden tus sen jongeren van verschillende over tuiging versterkende vergadering sloot. LANGERAAR DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL „MARIA GORETTI" Het leerjaar aan de R.K. Land- bouwhuishoudschool werd besloten met de gebruikelijke diploma-uitrei king. We hebben in de loop der jaren kunnen waarnemen, dat er een steeds stijgende waardering voor deze on derwijsinrichting bestaat. Dit kwam ook nu weer tot uitdrukking door de aanwezigheid van een zeer groot aan tal ouders van de leerlingen, waar bij de belangstelling nu eens niet al leen van de moeders kwam maar ook van de vaders. In het openingswoord, dat gesproken werd door de waarne mend directrice, mevr. Elbers-de Ko ning, heeft spreekster hierover haar waardering uitgesproken toen zij de talrijke ouders hartelijk verwelkom de. Behalve de ouders verwelkomde de wnd. directrice de heren Van Baar en Hoenderdos, resp. secr.-penning meester en administrateur van de on derwij svereniging van de LTB, pas toor A. v. d. Hoeven en kapelaan H. Meijer, de eerw. overste van het St. Antonius Rustoord, de heer Eibers, dir. van de Tuinbouwschool en het onderwijzend personeel. Na het ope ningswoord zong een meisjesklas on der leiding van zuster Hieronyma op verdienstelijke wijze enkele liederen. Aan 50 leerlingen werd het diplo ma van de primaire opleiding uitge reikt en aan 22 leerlingen dat van huishoudassistente. Voor de primaire opleiding slaag den: Joke Baak, Joke Brouwer, Tr. v. d. Hoorn. Ria Koeleman, Cobi Kleijn, Corrie Sassen, Theo Slof, Lies Valentijn, Carolien Verhaar, Ans van Dam, Lies "an Emmerik, Riek v. Ha meren, Plonie Hoogenboom, Lida v. Rossenberg, met lof, Sina Sassen, Truus Theuns, Annie Ubink, Greet Vatenijn, Ans Wassenburg, allen Ter Aar. Adri Aartman, Annie Bos, Joke v. Rossenberg, Ria Straathof, allen te Zevenhoven. Tini v. d. Hoven, Riet v. Mastwijk, Joke Stokman met lof, Janni Straathof, Jannie de Bruijn, Ria Könst, allen te Nieuwveen. Ria v. d. Berg, Gerry Kinkel, Ankie du Pau met lof, Cobi de Boer, Dineke Heuzen, Ria Heuzen, Willy Keizer, Greet v. Nispen. Cor v. Tol, Lida v. Velzen, allen te Leimuiden. Joke Bartels te Rijnsaterwoude. Grada Heemskerk, Miep v. d. Jagt, Gerda v. Reeuwijk, allen De Kwakel. Lenie v. Vliet, Ria v. d. Salm te Woubrug- ke. Hanneke Heemskerk te Amster dam. Als huishoudassistente slaagden: Els Rekelhof met lof, Lenie Zevenho ven, Annie v. d. Boogaard, Gerda Egberts, Lia v. Lammeren, Sjaan v. Rijn, Quirien v. d. Pijl met lof, Ria Hölscher, Thea Mank, Marian Heems kerk, Joke Kreuger, Jannie v. Zaal, allen te Ter Aar. To v. d. Geest, Ire ne Raadschelders te Aalsmeer. Lida Heuzen, Ina Keizer, Elly de Kpning met lof, Tini Straathof, Thea v. Vel zen, allen te Leimuiden. Corrie de Jong, Truus de Horde, allen te De Kwakel. Willy Visser te Uithoorn. De heer Van Baar feliciteerde de geslaagden namens de onderwijsver eniging van de LTB. In zijn geluk wens betrok hij ook de ouders der leerlingen. Ook prees hij de onder wijzeressen en bijzonder de waarn. directrice, voor de wijze waarop zij zuster Christien heeft vervangen en de school heeft weten te leiden. Hij verwelkomde zuster Fidelia als nieu we directrice en hoopte ook van haar een goede leiding. Verder feliciteerde hij de waarn. directrice met het 25- jarig huwelijksfeest, dat binnenkort gevierd wordt. De heer Hoenderdos sprak ook een woord van geluk wens en vertelde een en ander over de mogelijkheden van opleiding aan deze school. Pastoor A. v. d. Hoeven dankte voor de prettige samenwerking die er op school is. Hij vond het jammer, dat vijf leerkrachten de school gaan verlaten. De vacatures zijn echter al weer vervuld en ook in de toekomst hoopte pastoor op eenzelfde goede verstandhouding. Ook hoopte hij dat de meisjes in hun verdere leven zul len getuigen van hun opleiding aan deze school. Tot slot vestigde de wnd. dir. de aandacht op een dagcursus naaien waarvoor nog enkele cursisten nodig zijn. Vermelden we tenslotte nog dat To v. d. Geest de sportkampioene van dit jaar van de gehele school is gewor den. Haar naam zal in de beker wor den gegraveerd als herinnering aan deze prestatie. HAARLEMMERMEER Geboren: Hendrik Pieter zoon van D. Dubbelman en J. J. van IJzeren; Geertruida dochter van G. Ouds hoorn en W. Smit; Francina Cornelia dochter van A. de Vries en K. Kant; Willem zoon van D. P. Klootwijk en W. J. J. van Kuijk; Beatrijs Elise Alexandra dochter van F. J. D. Baars en C. S. M. Bierdrager; Franciscus Johannes zoon van T. A. van der Riet en M. Stolwijk; Maria Alida Johanna dochter van A. J. van Rijn en A. J. Bakker; Joke dochter van M. van 't Veer en J. Versteeg; Elisabeth Mar tina Johanna dochter van C. van Marsbergen en G. H. Pater; Jannetje dochter van D. Middelkoop en M. Korenstra; André, zoon van W. Kolle en F. Saarloos; Mar ja Johanne d. v. J. Goedhart en M. van Lieshout; Meta Antonia dochter van D. van den Heuvel en J. van den Heuvel; Rudolfius zoon van J. van den Bos en J. D. de Rooij; Karin Sul via dochter van C. Tavenier en W. M. M. Eman; Elisabeth Wilhelmina Agnes dochter van H. C. Saveur en A. van Eeden; Wijnand Eduard zoon van A. Kreu- zen en J. Dekker; Caroline Marga- retha Maria dochter van H. J. Vla ming en M. C. Hirs; Antonia dochter van J. A. Arensman en G. Koolhaas. Ondertrouwd: Jan Koppenaal 28 jaar en Adriana van Splunter 22 jr.; Antonius Franciscus Beerendonk 31 jaar en Elisebeth Maria Trompert 28 jaar; Willem Wiersema 20 jaar en Marion Viss 20 jaar; Wilhelmus An tonius van der Zwet 25 jaar en Anna Cornelia van Schie 25 jaar; Robert Stellingwerf 25 jaar en Antje Agatha ten Brinke 25 jaar. Getrouwd: Cornells Johannes van Velzen en Johanna van Eenennaam; Jan Lagas en Johanna Christina Hoogkamer; Jacob van der Horst en Christina de Regt; Johannes Wilhelm Maria Outhuis en Johanna Maria Munsterman; Jacob Meijer en Jannie van Andel. Overleden: Anita Bijl 2 jaar; Hen- drikje Boneschansker 41 jaar e.v. N. J. Kolle; Jan van Zijverden 81 jaar ongehuwd. NIEUWKOOP Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor schei kundig ingenieur de heer J. P. Vis ser. LEIMUIDEN Speeltuin opent haar poorten. De speeltuinvereniging „De Peppel" gaat haar poorten openen. De laatste hindernis was het clubgebouw, dat deze week gereed gekomen is. Het geheel ziet er fraai uit: schommels, wippen, rekstok en een verscheiden heid van draaimolens. Ook het ge bouw geeft een leuk en degelijk aan zien met een zaaltje, een keuken, toiletten en een glazen lokaaltje voor de toezi<'nthoudster. A.s. maandag om 9 uur gaat „De Peppel" open tot 12 uur, in de middag van 1.30 tot 5.30 uur. Tij dér. j '.eze uren is er regel matig toezicht. De officiële opening kon dezer dagen niet plaats vinden, en daarom wordt in verband met het vorderen van het seizoen de speel tuin in gebruik gesteld en de officiële plechtigheid op een nader te bepalen tijdstip bepaald. De KAV ging op stap Dezer dagen maakte een gezelschap van 45 dames van de KAV haar jaarlijkse uitstapje. Even over acht verzamel den de damf zich op verschillende punten, waar een autobus van de fa. v. d. Neer hen kwam afhalen. Aller eerst werd naar Rotterdam gereden, waar een bezcck gebracht werd aan een koffie en theefabriek. Dat de dames hier belangstelling toonden, is duidelijk. Bij het vertrek kreeg iedereen een doosje +hee-builtjes aan geboden. Na een korte tijd winkelen in de Maasstad, bezocht men een uitspanning in Harmeien voor de thee en men maakte gezellig een dansje. Om 5 uur werd in Montfoort gedineerd. Vandaar ging de reis naar de Leusderheide. Tijdens de terugreis werd nog gezellig kersen gegeten. Tijdens de reis werd Ria de Riik. die de bruid is, op een aparte manier gehuldigd. De voorzitster, mevrouw Rijkelijkhuizen-Van Beek. had lied jes gemaakt op de bruid, die door iedereen spontaan meegezongen wer den. Qm 10 uur arriveerde het ge zelschap weer in Leimuiden en elk een was voldaan over de geslaagde, gezellige dag. WOUBRUGGE Dorpsleven verfilmd De gehele donderdag stond het dorp in het te ken van de film. Een filmploeg reed per auto door de verschillende stra ten, om op verschillende plaatsen zo mogelijk ongedwongen opnamen te maken van verschillende ingezete nen, terwijl zij aan het werk waren. Ook de beide lagere- en kleuter scholen werden bezocht, waarbij op namen werden gemaakt in de klassen en op de speelplaatsen. Ook het rusthuis werd niet ver geten. In de avonduren werd vanaf de Dokter Lothlaan een gróte op tocht georganiseerd, waaraan bijna alle verenigingen uit het dorp deel namen, om de filmcamera te passe ren. Het ligt in de bedoeling, dat deze ongetwijfeld interessante film, de ko mende winter in het dorp wordt vertoond. Dan kunnen alle ingezete nen zich zelf op het witte doek terug zien, ook de leden van de vrijwillige brandweer, de BB en de EHBO, die voor deze gelegenheid demonstraties gaven. ZEVENHOVEN Uitstapje bejaarden Om 9 uur vertrokken woensdagmorgen de be jaarden van Zevenhoven met 1 tou ringcar en 7 volgauto's in de richting Uithoorn, waarmede een begin was gemaakt aan hun jaarlijkse uitstapje. De stemming was vanzelfsprekend opperbest en er werden vele oude herinneringen opgehaald. Via Loenersloot bereikte men hotel „Damlust" te Leersum, waar de kof fie gereed stond. In het openluchtmuseum te Arn hem werden o.m. boerderijtjes uit lang vervlogen tijden bezichtigd. In de bossen rondom Ede werd gepick- nikt en in de speeltuin van Auster- litz bleek, dat de bejaarden nog jong zijn. Via Bodegraven, Nieuwkoop en Nieuwveen bereikte het gezelschap tenslotte weer zijn woonplaats, waar het muziekkorps „Eensgezindheid" uit Nieuwkoop gereed stond om hun buren een feestelijke intocht te be reiden. De dag werd besloten met een heer lijke maaltijd in café Balvert te Ze venhoven, waar verschillende spre kers nog het woord voerden, o.w. burgemeester Hogenboom, die onder meer opmerkte, dat deze uitstapjes zeer zeker ten goede komen aan het saamhorigheidsgevoel van de ge meentenaren. De voorzitter van het comité, de heer P. de Kruijf, dankte de inwoners van 'evenhoven voor de spontane mede werking, waardoor deze dag weer zeer geslaagd mag heten. HILLEGOM DIPLOMAUITREIKING TECHN. SCHOOL „ST. PAULUS" Gisteravond ,-,ad in de cantine van de r.k. Technische School St. Paulus te Hillegom voor de eerste maal de uitreiking plaats van de aan deze school g diplomeerden. Dit geschied de in tegenwoordigheid van de bur gemeester. De voorzitter van het schoolbe stuur, mr. F. J. Gerritsen, sprak een woord van welkom en daarna was het woord aar de directeur, de heer H. A. J. de Vreede. Hij deelde mee dat aan 32 van de 37 gegadigden het getuigschrift zou worden uitgereikt. Hij wees op de praktische waarde van dit diploma. In 1960 was de school ger pend met 192 leerlingen, in 1961 waren er 325 en bij de aan vang van het nieuwe schooljaar zul len het met. zijn dan 400. Er wordt een nieuw gebouw gereed gemaakt voor de nieuwe aanwnist omdat het bestaande gedeelte van de school niet voldoende plaats biedt voor deze grote vermeerdering van leerlingen. Daarna ging de directeur over tot het uitreiken van de diploma's aan de 32 geslaagden, die de school-gaan verlaten. Dit waren: voor machine bankwerker uit Hillegom: W. van Eist, C. Meiland, H Rijnbeek, P. van der Veld en J. Warmerdam; uit Lisse: C. v. d. Eist, L. K. Suize en F .Warmerdam; uit De Zilk: J. Kap- tein, J. Meiland; uit Haarlem: J. Vis ser. Een leerling werd afgewezen. Bij de timmerlieden waren het: uit Hillegom: W. Houtzager, P. Korte- kaas, A. Langeveld, N. Mooiman, C. Pijnaker en H. Seijsener; uit Lisse: J. van Dijk, P. van Dijk, P. van der Eist, L. Paardekooper. K. Reeuwijk, P. Vrijburg en J. Sprokkelenburg; uit Noordwiikerhout: C. Koster, P. Opdam, J. Tetteroo en P. van de Voort; uit Voorhout: C. van Dam; uit Haarlemmermeer: J. v. d. Lans; uit Sassenheim: F. v. d. Kraan. Er waren voorts twee prijzen ter beschikking gesteld door het bestuur, bestaande in een boekenbon voor de leerling dit uitmuntte door gedrag en voorbeeld. Dit bleek bij de bank werkers W. van Eist, Hillegom. en bij de timmerlieden P. Opdam uit Noordwijkerhnut. Voor een prijs van 10.voor het aanschaffen van ge reedschap kwam de meest vlijtige leerling in aanmerking, F. Warmer dam uit Lisse, voor een bon van ƒ7.50 en ƒ5.00, ter beschikking ge steld door de bouwvakbond St. Jo seph, kwame" in aanmerking J. Sprokkelenburg en K. Reeuwijk, bei den uit Lisse. De burgemeester van Hillegom sprak ramens het gemeentebestuur woorden van gelukwens. De heer P. W. Paardekooper uit Lisse dankte namens de ouders en de leerling P. d. Eist dankte direc teur en leasen en het schoolbestuur namens de leerlingien. Tenslotte werd door dr aalmoeze nier, pastoor H. Theissen, na een korte toespraak, „de zegening van de arbeid en de werktuigen van de arbeid" verricht. Een der leraren, de heer M. Wit- teman, dankte de directeur voor zijn leiding. Tien jaar beurs in Hillegom. Tien jaar geleden werd de Hille- gomse Beurs in gebruik genomen. Tijdens de beurs op donderdag jl. werd di' feit herdacht door de voor zitter van het bestuur „Stichting Hillegoms Beurs", de heer D. van Egmond. Hij wees er op dat het be stuur trots was op dit feit en dat de beurs „loopt". Dit gebouw staat in Hillegom als een monument van particulier initiatief, gemeenschaps besef, durf en de goede teamgeest, eigenschappen die het blopmbollen- vak groot deed worden. De Hille- gomse beurs heeft het „vak" nooit een cent gekost en red zich daar nog altijd buiten. Op financieel gebied loopt alles best en heeft men geen zorgen. De donderdagse beurs heeft haar behoefte bewezen in de voor bije 10 jaar. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). OEGSTGEEST VERKOOP BOUWGROND VOOR 2«/« MILJOEN GULDEN B. en w. delen mede, dat opnieuw met enkele gegadigden naar bouw- Margarine één cent goedkoper De Bond van Nederlandse Marga rinefabrikanten heeft bekendgemaakt dat in verband met een daling van de prijzen van bepaalde grondstoffen de consumentenprijs van de verpak te margarine in de prijsklasse van 36 cent per pakje van 250 gram met ingang van a.s. maandag kan worden verlaagd met één cent per pakje. China en India China heeft de laatste weken negen nieuwe voorposten ingericht in het gebied Ladach in Kasjmier, zo wordt officieel in Nieuw Delhi meegedeeld. India heeft hiertegen bij Peking ge protesteerd. Als er geen einde komt aan de „agressieve en provocerende handelingen", aldus het protest, kun nen zij tot een botsing leiden. Zes van de negen nieuwe posten, zo wordt in de protestnota gezegd, lig gen niet alleen een flink stuk op In disch gebied, maar ook nog buiten de grens die China op zijn landkaart v«n 1956 als de juiste aanmerkte. Chinese visie China heeft vrijdag een nota op de Indiase ambassade te Peking afge geven. Het beschuldigt India van het uitlokken van een treffen aan de grens om stemming tegen China te maken. Een woordvoerder van het Chi nese ministerie van buitenlandse za ken zei op een persconferentie, dat de toestand aan de grens een zodanig punt heeft bereikt, dat ieder ogenblik een ontploffing kan volgen. De Indiase beschuldigingen worden van de hand gewezen. China beschul digt er op zijn beurt India van, dat Indiase vliegtuigen de laatste maan den 190 vluchten boven Chinees ge bied hebben gemaakt. I. N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, 's-Gravenhage. Dit wenst aan te kopen een perceel grond ach ter de Rijnzichtweg-Berlicumstraat, groot 10.631 m2, tegen de prijs van 434.755,—. II. Pensioenfonds Kleinmetaal, 's-Gravenhage. Grond ter weerszij den van de Korenbloemlaan in de Polder Oudenhof, totale grootte 4469 m2, tegen de prijs van 113.643. III. Holweg's Bouw- en Aanne mingsbedrijf N.V., Utrecht. Een vier tal percelen bouwgrond in de Polder Oudenhof, totale grootte 22.829 m2, tegen de prijs van 1.047.175, IV. Fa. Jac. van Riet, te Leiden. Een perceel bouwgrond in de Polder Oudenhof, grootte 4254 m2, tegen de prijs van ƒ202.060, V. Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid N.V., te Oegstgeest. Een vier tal percelen grond in de Polder Oudenhof, waaronder drie percelen waar flatgebouwen in zes woonlagen met ieder 48 woningen gebouwd zul len worden. De totale grootte be draagt 9913 m2 en de prijs 786.149,—. In totaal is overeenstemming ver kregen over de verkoop van 52.096 m2 tegen een bedrag van ƒ2.583.782. Geboren: Yvonne Sybilla Johanna d.v. H. J. G. v. Leijden en M. L. J. Konings; George Hendrik z.v. K. W. Wiessing en A. F. M. Koks; Hendri- ka Elisabeth d.v. J. Th. Remmé en H. C. Willemsen; Eduard z.v. M. Krol en A. Drenth; Hessel z.v. D. Teeuw en H. Meiring. Ondertrouwd: P. J. v. Delft en A. Glasbergen; P. v. Berkel en A. Schef- fer; J. W. A. Halffman en M. Zelden- rust. Getropwd: H. J. Croiset en A. C. C. Witteman; G. C. v. d. Meij en G. C. M. ten Haken; A. v. Elswijk en J. E. v. d. Hoonaard. Overleden: A. de Wit. Burgemeester Van Berekel opent tunnel tentoonstelling „Oud-Noordwijk" rijen en accessoires uit vroeger tij den, scheepsmodellen, gouden oor ijzers, mutsen en kappen, teveel om op te sommen. Het centrum zal bestaan uit een schetsmatig interieur achter in de tunnel, waar natuurgetrouw de prachtige Noordwij kse klederdracht, zowel van mannen als van vrouwen, zal worden geëtaleerd. De daarvoor nodige figuren werden door vriende lijke bemiddeling van de heer A. A. W. Lampe te Noordwijk ter beschik king van het Genootschap gesteld. Vele andere Noord wij kse burgers verleenden eveneens hun medewer king, zeker niet het minst het ge meentebestuur, dat zorgde voor een gratis expositieruimte en goedkope stroom. De inrichting stond onder leiding van de binnenhuisarchitecte mej. M. de Haas uit Noord wijk-Binnen en de heren J. van der Zwan en K. A. Kok. Enorm veel werk is door dit drietal verzet. Te weinig Noordwijkers zijn echter nog lid van het Genootschap Oud- Noordwijk. De folderactie, die in een getal van 4000 werden bezorgd, le verde tot nu toe ruim 60 leden op. Daarmeede groeide het ledental tot 150, maar dit is nog veel te weinig om alle plannen (w.o. een museum) te realiseren. De komende tentoon stelling zal het lidmaatschap zeker aanmoedigen. Dagelijks,met uitzo ndering van de zondag, zal de tentoonstelling van 2 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur nam. te bezichtigen zijn. Woensdag 18 juli a.s. 's middags om twee uur, hoopt burgemeester mr. G. F. W. van Berekel, de expositie Oud- Noordwijk" in de nieuwe voetgan gerstunnel bij de Vuurtoren in Noord wijk te openen. Tevens zal dan het publiek de tunnel kunnen bezichti gen, zij het dan tegen betaling van vijftig cent, de entreeprijs voor de tentoonstelling. Naast de collectie van 165 oude foto's van de Noord wij kse Vereniging van Amateurfotografen zullen 135 nieuwe „oude foto's" uitgesteld zijn, waaronder veel portretten in Noord- wijkse klederdracht en strandgezich ten uit vervlogen dagen. Deze foto's zijn voornamelijk ter beschikking gesteld door mevr. Tap- penbeck-Meijlink en de heren Jos. Moerkerk, P. van der Zwan, D. Plug en L. van Duyn. Secretaris K. A. Kok heeft ze gereproduceerd in het ate lier van fotohandel G. de Roos, die welwillend apparatuur en materiaal voor dit doel afstond. Behalve deze ruim 300 foto's valt er nog veel meer op deze tentoon stelling te bewonderen. Er zijn vijf tien fraaie vitrines in de nieuwe tun nel, waarvoor het Genootschap Oud- Noordwijk, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur, kan be schikken. In deze vitrines komen de meest uiteenlopende zaken: de voet boog, waarmede Jacoba van Beieren in 1315 geschoten moet hebben, hond jes uit Lerwick, door opvarenden van bomschuiten meegebracht, kleuren dia's van de prachtige blazoenen van de St Joris Doelen, allerlei snuiste-

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4