DE KAARTENDANS ENTEWOL 4-voudige werking... extta geneeskracht! Chefarine 4 DINSDAG 10 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Mooi zeilweer op derde dag Braassemweek Cor Kist bracht met één hand zijn Regenboog op de tweede plaats Levendige strijd bij Olympiajollen Op de derde dag van de Braassem- xveek, die wederom door goed zo merweer werd begunstigd en nu in tegenstelling tot zondag ook goede wind in de zeilen bracht, zagen we weer een nieuwigheid in de Regen- boogklasse, een noodgedwongen nieu wigheid evenwel. De Regenboogzeiler Cor Kist was zondagavond thuis zo onfortuinlijk geweest met zijn lin kerarm door een ruit te vallen, zo dat hij onmiddellijk naar het zieken huis moest om de verwondingen te laten verbinden. Hij verscheen gis termorgen met zijn arm in een draag- verband, terwijl de verwonde arm gedeeltelijk ook in het gips was ge zet. Dat belette Kist evenwel niet toch zijn „Toreador" de plassen op te brengen en de gehele wedstrijd heeft hij met slechts één hand de stuurknuppel kunnen hanteren. Dat dit niet alleen voor hem erg hinder lijk en moeilijk was en voor zijn be manning extra werk meebracht, was toch geen beletsel voor hem om een levendig aandeel in de strijd op het water te nemen. Om de tweede plaats De eerste plaats was gisteren „ge heid" voor ir. G. A. Bakker, die op de twee eerste dagen na lange tijd een leidende positie te hebben ingeno men. de overwinning toch aan zijn neus voorbij had zien gaan. Het ging deze keer voor Kist om de tweede plaats in verband met zijn positie in het algemeen klassement en zijn mee. dingen naar de „Bas van der Meer prijs. Kist had gedurende lange tijd in deze enerverende kamp op de der de plaats gelegen achter Bakker aan kop en Cor van Staveren in tweede positie. In de tweede ronde zag Kist zijn derde positie evenwel in gevaar gebracht door de steeds verder op dringende Van der Velden, doch na een geslaagde loefpartij wendde Kist dit gevaar af. Maar hij was er nog niet mee tevreden: de tweede plaats van Van Staveren lokte hem ten zeerste. Hij bond onvervaard de strijd aan en met succes, want uiteindelijk kwam hij op de tweede plaats en zo ein digde hij ook achter Bakker met Van Staveren als derde en Van der Velde als vierde. Evenwel.... van Stave ren diende een protest tegen hem in wegens ongeoorloofd manoeuvreren en hierin heeft de protestcommissie het laatste woord. Dit protest wa^ gisteravond nog niet afgehandeld, zo dat we het resultaat eerst morgen kunngn..i-5fHield_en.. Olympiajollen Even fel als de strijd in de Regen boogklasse was, was die in de Olym piajollen, hoewel het er aanvankelijk niet op leek, dat het er zo fel zou toegaan. Immers, lange tijd had J. Saltzherr, die reeds twee overwinnin- Amerikaanse atleten naar Nederland Een Nederlandse heren selectieploeg krijgt zaterdag 21 juli op de Rotterdamse Nenyto sintelbaan een unieke kans om zich te meten met een sterk Amerikaans universiteits atletiekteam. De ploeg van de Brigham Youth University maakt in juli en augustus een trip door Europa, waarbij Finland, Noorwegen, Duitsland-, België, Oostenrijk. Frankrijk. Engeland en ons land worden aangedaan. SCHAKEN Nederlandse studenten vooraan in toernooi In de Tsjechische plaats Marianske Lazne is zondag het wereldkampioen schap voor studenten-schaakteams be gonnen. De Nederlandse ploeg, die is samengesteld uit Langeweg,- Jongsma, Kuypers, Van Wijngaarden en Luuring speelde in de eerste ronde met 2-2 ge lijk tegen Finland en won in de vol gende ronde met 4-0 van België. Ons land heeft hierdoor na twee dagen met zes punten de leiding in groep 2 gevolgd door Zuidslavië en Oost-Duitsland met elk 5 punten. In deze groep is tevens on dergebracht Mongolië, dat maandag met 2'/ï-I1/» won van Finland. Voorts zege vierde Zuidslavië met 2Vi-l'/s over Oost- Duitsland. gen op zijn naam had, de leiding en we dachten niet anders dan dat hij onbedreigd op de derde zege zou af gaan, maar de deelnemers achter hem dachten er anders over. In die hem volgende groep nam mej. P. van Roes- sel de tweede plaats in en dat was de anderen blijkbaar wat te erg, zodat fel om de tweede plaats werd gevoch ten. Daarbij kwamen de strijders zeilers zover opgedrongen, dat de lei dende positie van Saltzherr niet al leen in het gedrang kwam, maar zelfs verloren ging. Mej. Van Roessel leidde in de tweede ronde het veld aan, gevolgd door haar broer E. W. van Roessel, terwijl Saltzherr in der de positie lag. Deze vocht evenwel te rug en met E. W. van Roessel slaag de hij erin weer aan kop te komen, met mej. van Roessel in derde posi tie. Zij maakten na het ronden van de laatste boei evenwel de fout te ver door te leggen en mej. van Roessel zag haar kans schoon, maakte een korte wending om de boei om recht streeks naar de finish te varen. Haar broer werd tweede en Saltzherr der de. Overige klassen De rest in gauw verteld. Bart Kraan won voor de derde maal in de FD- klasse, Rolf v. d. Baumen boekte zyn tweede zege in de Valken, Wim Maar- se deed hetzelfde in de Finnjollen- klasse. B. R. de Vries werd na twee overwinningen in de Sternklasse naar de vijfde plaats verwezen, terwijl de overwinning werd behaald door J. O. van der Pijl en Henk de Ruyter zegevierde ten tweede male in de Pampusklasse. In de Vrijheidsklasse werd Bouw van Wijk tweede achter W. Graaf land, E. J. Both boekte zijn tweede overwinning in de 16 M2 klasse en J. van Ginkel in de Vaurienklasse, terwijl mevr. Plantenga-Tims in de 12 Voetsjollenklasse haar leidende positie versterkte door een eerste en een tweede plaats in de twee wed strijden welke gisteren in deze klas se werden -verzeild. TENNIS Leidse Hout-toernooi vlot van start Begunstigd door prachtig weer is het jaarlijks toernooi van de tennis vereniging „De Leidse Hout" weer begonnen. Een overweldigend aantal inschrijvingen zorgt er voor, dat alle banen de gehele dag worden be speeld. Op de eerste dag werd er zeer fel gespeeld en vielen er ook enige verrassingen te noteren. In het he ren-enkelspel B, met als favorieten F. Bonte, J. Noordman, Fr. Karhof, J. Temminck en W. Punt, en tevens de jeugdige Richard Kasten, zorgde Joh'n Ubbink voor een daverende verrassing door H. van Dongen te verslaan. Na de eerste set kansloos te hebben verloren, ging hij in de volgende set veel meer spreiden en beter serveren en won hij met 6-3 6-3. De jeugdige Max Harteloh le verde een keurige prestatie door A. Verzuuren in drie sets te verslaan, na in de derde set eerst nog een 3-0 achterstand teniet te hebben gedaan. In het bijzonder sterk bezette heren- dubbel B, versloegen K. Frijters en T. Grimbergen het favoriete dubbel H. en J. Temminck met 6-4 1-6 6-2. Vooral het bijzonder goede netspel van K. Frijters viel op, terwijl de dropshots van T. Grimbergen zeer doeltreffend waren. Verder leverden F. Bonte-Den Holder een geweldig gevecht met v. Wijk-Verhees, het welk met 12-10 in de tweede set door eerstgenoemden werd gewonnen. In het heren-enkel C traden enige jon ge Unicumspelers - aan. Miel Stieke- ma bleek mentaal zeer zwak en ver loor kansloos van Vodegel met 6-1 6-2. Stan Walenkamp won in de eer ste ronde van Bavelaar met 6-2 6-1, maar moest in de volgende ronde in de stoere Katwijk-speler A. Kemeling zijn meerdere erkennen. Vooral in de derde set, die met 6-4 verloren ging, bleek hij nog niet over vol doende wedstrijdervaring te beschik ken. In het dames-enkel B versloeg Evelien Kengen de Sassenheimse speelster H. Otto met 1-6 6-3 6-1. De voornaamste overige uitslagen waren: D.-E. C: mevr. Gouverneur-mevr. Klebe 7-5 6-0; mevr. Vermunt-mej. O. v. Noort 6-0 6-2. H.-E. B: L. Verhees-mr. H. Jan sen 8-6 6-8 6-4; W. v. Wyk-H. Goe- koop 7-5 6-3; J. Mulder-F. Kroes 6-2 6-1M. Harteloh-B. Demerink 6-3 6-2. H.-E. C: Fr. Demenint-A. Diamant 6-0 6-1; J. Harteloh-F. Kroes 6-0 6-3; F. Brinks-D. Hilarius 6-4 4-6 6-1; J. Kooreman-H. Fontein 6-0 6-2; D. v. Wijk-R. Moolenbeek 4-6 6-0 6-1; A. v. d. Berg-J. Taconis 6-1 8-6. H.-D. C: Fr. Demenint/H. Goekoop- B. v. Leeden/J. Taconis 6-2 6-2; H. Fontein/K. Noordzij-A. Burlei/J. Pi no 2-6 '-6. H.-D. B: F. Bonte/J. de Holder-W. v. Wijk/L. Verhees 6-3 12-10; T. Grimbergen/K. Frijters-H. Tem- minck/J. Temminck 6-4 1-6 6-2. Kampioenschap van Nederland Sterke bezetting Het tennistoernooi van Hilversum op 23 t.m. 29 juli a.s., dat voor het eerst sinds een aantal jaren de naam van in ternationaal kampioenschap van Neder land mag dragen, is nu reeds zeker van een zeer sterke bezetting. Naast Wim- bledon-kampioen Laver en de Indiër Ramanathan Krishnan, van wie de in schrijving reeds eerder was binnengeko men. zullen ook deelnemen de Wimble- donfinalist Martin Mulligan (Austr.), diens landgenoten Bob Howe, Jim Shep herd en Owen Davidson. Uit India ko men verder Mukerjea, Premjit Lall, uit Zuidafrika de beide Daviscupspelers Gordon Forbes en Clive Drysóale, uit Columbia Alvarez en uit Venezuela de Nederlands-sprekende Pimentel. In totaal hebben nu reeds 28 buitenlanders inge schreven. Bij de dames zal de belangstelling in eerste instantie uitgaan naar de twee voudige ex-Wimbledonkampioene Maria Esther Bueno en de Zuidafrikaanse me vrouw Sandra Price-Reynolds. Verder zullen onder meer de Zuidafrikaanse dames Jeanne Forbes en Mary Gerson van de partij zijn. Profwedstrijden op de Mets Aan het internationale professional tenniskampioenschap van Nederland, georganiseerd door de vroegere profs van Kramer, die een eigen organisatie hebben gevormd, zullen van 2 t.m. 5 augustus op de Mets-banen te Scheve- ningen de volgende spelers deelnemen: Hoad (Austr.), Trabert (VS) Cooper (Austr.), Olmedo (Peru), allen oud- Wimbledonwinnaars, Ayala (Chili), Se- gura (Ecuador), Mackay (VS) en Ander, son (Austr.). Er wordt een volledig toernooi gespeeld in enkel- en dubbel spel. Junior entoernooi Blauw Zwart Het door de jeugd-commissie van Blauw-Zwart georganiseerde toernooi is een groot succes geworden. De kleurrijke opmars der deelnemers, voorafgegaan door de Wassenaarse Drumband, was een lust voor het oog. Om 10 minuten over twaalf werden de vlaggen gehesen en opende hoofdju- niorenleider Gottenbos het toernooi met een toespraak, waarin hij vooral de na druk vestigde op sportiviteit en ridder lijkheid. Het toernooi had, door de medewer king van alle deelnemers een vlot ver loop en te circa half zes reikte de waar nemende voorzitter, de heer Rijnbeek, de prijzen uit. UITSLAGEN Poel I Leonidas-HRC 0-0; SVLV- Olieveo 3-2; Leonidas-SVLV 2-0; Olieveo -HRC 0-0; Olieveo-Leonidas 3-4; HRC- SVLV 1-1. Poel II Docos-Donk 1-0; OHBRK- Bl. Zwart 1-1; Donk-Bl. Zwart 1-0; Do- cos-DHBRK 0-2; BI. Zwart-Docos 4-0. Na het nemen van strafschoppen werd de stand- in de poels aldus: Poel I: 1. Leonidas 5 punten; 2. SVLV 3 pnt.; 3. HRC 3 pnt.; 4. Olieveo 1 pnt. Poel 2: 1. DHBRK 5 pnt; 2. BI. Zwart 3 pnt.; 3. Docos 2 pnt.; 4. Donk 2 pnt. Finale: om de 7e en 8e prijs: Olieveo- Donk 1-1 Olieveo w.n.s.; om de 5e en 6e prijs: HRC-Docos 0-0 Docos w.n.s.; om de 3e en 4e prijs: SVLV-B1. Zwart 1-1 SVLV w.n.s.; om de le en 2e prijs: Leo- nidas-DHBRK 0-2. Totale uitslag: 1. DHBRK; 2. Leonidas; 3. SVLV; 4. BI. Zwart; 5. Docos; 6. HRC; 7. Olieveo; 8. Donk. Twee spelers van de Zwolse tweede divisie-club PEC zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Het zijn de 25-jarige middenvoor LT J. M. Koopman en de 23-jarige doelman G. H. Hammers. De drievoudige olympische kampioene Wilma Ward-Rudolph, zegevierde na 'n afwezigheid van zes maanden, tijdens de nationale kampioenschappen op de 100 yards in 10.6 sec. Bij de wereldkampioenschappen handbal dames in Roemenië kwam titel houder Tsjecho-Slowakije gisteren in Ploesti tot een onverwacht hoge zege van 16-5 (6-1) op het team van Ausland. Het was de laatste wedstrijd van de voorronden in groep a, waarin Tsjecho- Slowakije nu eerste is geworden. Vier middelen In één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek ie maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Haagi :se politierechter TEELTRECHTPROBLEMEN De politierechter constateerde, dat in feite in deze -aak valsheid in ge schrifte was gepleegd, want twee van de drie kwekers, die terecht stonden, hadden het doen voorkomen alsof zij medevennoot waren van een te Noordwijk gevestigde kwekersbe- drijf, doch daar stond officieel niets van vast. En toch hadden verdach ten met de teeltvergunning, die elk van hen bezat, de teelt willen dek ken. „U mag voortaan wel voorzich tiger zijn, want U tekent maar wat," zo waarschuwde de politierechter. Er zou dus ten onrechte teeltver gunning beschikbaar zijn gesteld, zonder overschrijvingen. De officier wilde het geval niet zo zwaar nemen, omdat het drie familieleden betrof, en eiste daarom tegen de firma 200 boete of 40 dagen hechtenis en tegen de beide andere verdachten elk 50 boete of 10 dagen hechtenis, zulks nadat bij schikking aanvankelijk te gen de firma 2000 boete was ge- eist. De politierechter veroordeelde conform de eis. Een kweker uit Voorhout had 172 m2 oppervlakte met bollen staan, waarvoor de teeltvergunning ont brak. Dat kwam, doordat verdachte niet voldoende controle had uitge oefend bij het uitplanten. De offi cier eiste 203 boete of 40 dagen hechtenis, waarna de rechter ver oordeelde tot 125 boete of 15 dagen hechtenis. Een kweker uit Noordwijk erken de verkeerde berekeningen te heb ben gemaakt, want hij meende met zijn vei gunningen zodanig te kunnen manoeuvreren, dat hij het glas twee maal kon gebruiken voor tulpen en narcissen, waarvan hij nu ruim 200 m2 teveel had. De officier eiste 225 boete of 45 dagen hechtenis en het vonnis luidde 150 boete of 30 dagen hechtenis. Het waren huiselijke moeilijkhe den, welke een kweker uit Noord wijk teveel tulpen deed telen, want een deel van de bollen stond op naam van zijn zoon, doch toen er menings verschil ontstond, was er geen vol doende dekking der teeltvergunning. De officier eiste 300 boete of 60 da gen hechtenis, doch gezien de bij zondere omstandigheden, legde de rechter 100 boete op. Juwelendiefstal 40.000 In de afgelopen nacht zijn uit de etalage van een juwelier in Heerlen ringen ter waarde van 40.000 ge stolen. Met een stuk ijzer werd de etalage ruit verbrijzeld. Enkele omwonenden, die zowel door de klap van het ver nielen van de ruit als door het la waai van de alarminstallatie wakker geworden waren, konden doordat een lichtstoring een gedeelte van de binnenstad in duisternis had gehuld, de vluchtende dader(s) niet signa leren. Men liet een grote ravage ach ter. De juwelier is verzekerd. Het politie-onderzoek heeft nog geen re sultaat gehad. IR. SIEPMAN LID DAGELIJKS BESTUUR K.V.P. Ir. J. L. T. Siepman te Vught is gekozen tot lid van het dagelijks be stuur van de Katholieke Volkspartij. Hij vult de vacature, ontstaan door dat de heer Horbach, vice-voorzitter van het dagelijks bestuur is gewor den. De heer Siepman is kringvoor zitter van de kring Den Bosch. Glazen buiija 20 Ubletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.60 (Advertentie) Aetherklanken WOENSDAG 11 JULI HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnas tiek, 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gram. 8.00 Nieuws en socia listische strijdlied. 8.18 Weense wal sen (gr.). 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Muz. ochtendpost (gr.). 8.55 Kook- praatje. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Belgische orkestmuz. (gr.) (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Boekbespreking. VARA: 10.20 Theaterorkest en zangsol. (herh.) v. zaterdag 23 juni jl.) 10.50 Lichte gram. 11.00 R.V.U. Moeilijkheden bij de op voeding in onze tijd, door Mw. Prof. dr. H. W. F. Stellwag (Peadagogisch- Didactisch Instituut van de Universi teit van Amsterdam). 11.30 Moderne kamermuz. (gr.). 12.00 Melodieën- expres. 12.30 Mededelingen ten behoe ve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instrumentaal kwintet: lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansorkest met zangsol. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Historische opnamen (gr.). 15.00 Op reis door de wereld, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Wegwijzer, tips voor vacantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuit zending. Marau-ki: dit is de Marau- rivier, door W. A. L» van Dooremaa- len. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 R.V.U.Van Bach tot Boulez VII, door H. Citroen. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Licht in strumentaal trio. VPRO: 19.30 voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade-ork. en radiokoor: Amu sementsmuziek. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.45 Het geheim van Lord Cammarleigh, hoorspel, (herh. v. 23 februari 1955) 22.10 Lichte gram. 22.20 Sportkroniek. 22.30 Nws. 22.40 Vipol en piano. 23.15 Jazzmaga- zine. 23.155-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Lichte grammofoonmuz. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 It Heitelan: Fries programma (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammo foonmuz. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koor zang en orgelspel (gr.). 11.05 Ge wijde gram. 12.00 Pianospel met rit mische begeleiding (gr.). 12.15 Gram. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en- tuinbouw. 12.33 Licht ensemble. 12.53 Gram. met actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Volksmuz. uit Centraal Europa. 13.40 Klassieke gram. 14.00 Reportage zendingsdag te Zeist. 14.45 oude muz. (gr.). 15.00 Gram. 15.15 Vrije tijd wel besteed. 15.30 Amusementsmuz (gr.). 15.40 Balletmuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Jazzmuz. 17.40 Beusbe- richten. 17.45 Jazzmuziek. 18.05 Koor zang en solisten. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Muz. van het Leger des Heils. 19.30 Radio- krant. 19.50 Gram. 20.10 Holland Festival 1962: Orkest Südwestfunk Baden Baden en zangsoliste. 21.30 Voordracht. 21.45 Amusementsmuz. 22.15 Reportage Nato Taptoe. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Kerkconcert. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 Jeugdjournaal. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Re portage Bezoek H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.45 Sport. 21.10 Onbekend talent. 21.35 Televisie Rechtbank. f -V.- i- 0i 4*) enkele bezoeken. Vaak vergat hij ELFDE HOOFDSTUK thee.te zet*en of vond hij 't niet de moeite waard; om half zeven sneed De zaterdag voor Pasen ging Elly ^ij °P de boek van de tafel een bo naar mijnheer Van Rijn om hem 'n terham; een pakje boter en een geleend boek terug te brengen. Ze homP oude kaas la8en onveranderlijk was al lang over haar boosheid heen; °P de keukenplank en waren de eni- het was gewoonte geworden, dat ze weelde bij zijn avondmaaltijd, een praatje bij hem ging maken en Een kleine zwarte poes liep miau- boeken leende. Ze wist niet waarom, ^end rond. als zocht hij de vrouw, maar iets in de vermoeide grijze die jm Jaren vertroeteld had. De man trok haar aan, de altijd drukke baas deed wel zijn best, maar hij ondernemende Elly zat bij mijnheer ye£?at haar zo vaaken t scho- Van Rijn rustig te praten en het teltJe van de melk was zo klein kwam zelfs zo ver, dat ze thee voor z° ëauw leeg.Elly bewaarde hem zette en inschonk. allerlei voor de kleine kat, worstvel- Een werkster kwam ekle morgen jfres' ja*e,n, en klu^es' waarvoor om 't huisje schoon te houden en eten beest dankbaar on haar benen te koken. Na tweeën trok ze de deur draaide en kopjes gaf. achter zich dicht en dan zorgde mijn- Die midag verzorgde ze eerst de heer van Rijn verder voor zich zelf. viervoeter en daarna schonk ze thee Hoe dat ging, merkte Elly pas na voor mijnheer en praatte met hem. En weer dacht ze: wat jammer, dat de klas hem zo niet kent; maar 't ging toch veel beter op school, tegen woordig. Echt herrie trappen deden ze bij Rijntje niet meer, ofschoon 't een rumoerige les bleef. Maar dat zou nooit veranderen. Elly zat op haar gemak. Ze had geen haast, want moeder was uit en Tineke hielp Pim bij zijn nieuwe radio. Grappig, dat Tineke daar zo'n geduld voor had. Zij en Pim waren erg op elkaar gesteld, ze konden steeds beter overweg samen, peinsde Elly en roerde haar thee. Nee, haast had ze niet. Mijnheer liet haar allerlei mooie boeken be wonderen met oude prenten, waar bij hij op zijn verlegen, .vat schutte rige manier van doen, uitleg gaf. De poes lag naast haar op de bank en dommelde in de lentezon. Ondertussen stelde Pim zijn ver bouwde radiotoestel op in de huis kamer, waarbij Tineke aandachtig toekeek. Ze zat op de leuning van een wankele stoel, die af en toe hevig kraakte, maar dat stoorde haar niet. Ze had Elly alleen laten gaan naar Rijntje, omdat ze Pim had beloofd hem te helpen, wat hierop neer kwam, dat ze hem aanreikte, wat Ipj nodig had: de hamer, spijkertjes, ko perdraad of iets dergelijks, 't Raam stond open en af en toe wipte Pim er door naar buiten om aan de an tenne te morrelen. Hij floot de laat ste mop aan één stuk door, want hij was bar in zijn schik, 't Toestel was goed geworden, de muziek kwam prachtig door, alleen de antenne be viel hem niet. 't Kon vast nog mooi er. Onder 't werk commandeerde hij Tineke en ze haalde de spullen, die nodig waren, 't Was toch een reuze aardig kind, dacht hij; ze stelde zich niet aan en had overal plezier in. Hij vond 't prettig, als ze in zijn buurt was en was blij, dat ze bij hem lo geerde. Ze was natuurlijk ook veel liever hier dan thuis in de ruzie. Ze moest voorlopig maar blijven. Tineke be wonderde Pims werk hevig. Ze had hem deze dagen pas goed had leren kennen. Zo goedhartig als hij was en zo handig en altijd in zijn humeur! En hij wond zich nooit op, zoals El ly, waar ze toch ook weer plezier om had. Tineke genoot hevig van de logeer partij bij de Frankens, waar 't zo genoegelijk was. 't Deed haar goed en ze dacht vaak, verwonderd, waar om 't bij haar thuis nooit eens zo kon zijn; 't leek, of ze hoe langer hoe minder met elkaar overweg kon den; Minny en zij gaven ook niet veel meer om dkaar. Ze hield veel meer van Elly en van Pim.ja, dat moest ze zich be kennen, 't was de waarheid. Ei. Pe tertje was een dot, echt een ventje om te verwennen, wat hij nog net goed vond. Toch was aan alles te merken, dat hij „groot" begon te worden en me vrouw Franken vermaande hen hem zelf zijn zaakje te laten opknappen en niet te gauw te hulp te komen. Er stond altijd wel iemand van de meisjes klaar om hem te helpen en dat was niet goed; nu Klaartje er niet was, vond hij in Tineke een bes te plaatsvervangster, zo slim was hij wel. Tineke somde de namen op van de lui, die die avond bij Ken kwamen om dat te praten en spelletjes te doen en tot slot een beetje te dansen, ter ere van de Paasvacantie. Ze konden de eide kamers gebruiken, want de rector en zijn vrouw gingen uit. Hans had zijn eigen plannen, zoals meest al. Er kwamen een paar lui uit de buurt verder Joop van Bremen, Evert Talsma en anderen uit hun klas. Pim werkte hard door, want hij wou 't toestel die avond laten horen en een paar goeie nlat^n met de pik-up. Na een hele poos van ingespannen knutselen, na op 't dak te zijn geklommen om de antenne te maken beviel hem 't geluid nog niet helemaal. Hoe Tineke ook beweerde, dat 't goed was en helder en zonder sto ringen, Pim was niet tevreden Hij had een heel goed gehoor en hij wist, dat 'n nog mooier kon. Dus liep hij weer de trap op en klom in de dak goot. Maar die fout was niet te vinden, hoe hij ook, voorzichtig balancerend de draden op de keper beschouwde. Hij klom dus naar binnen en onder zocht de boel op 't platte dak naast Hans zijn kamer; Hans w^s ook uit. Annie was in de keuken bezig en sputterde een beetje, dat Pim overal „vieze voeten" had gezet, waarop hij zei, dat hij zijn voeten vorige maand nog had gewassen „Je weet best wat ik bedoel", mopperde Annie, mati ze moest toch lachen. Op Pim kon je niet lang boos blijven, dat was onmogelijk. Hij ontdekte een *are plek in de draden, even onder 't platdak Hij klom over 't houten hekje en hield zich met één hand in evenwicht en bevoelde met de andere de draad. „Tineke", riep hij, want hij moest «'«Pr ollorVï

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9