Weg door de Waard knipt in tweeën DINSDAG 10 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Debat over de breedte van de weg (PvdA) van zeven op negen meter dient gebracht te worden. De kruising met de Trompstraat zal volgens hem een drukke kruising worden en daar- om gaf hij in overweging hier een I *#i_ m verdubbeling in de wegen toe te pas- hWfnil in tWPPPn sen zg staPhorster kruising. Ook .UV'ViX V/V/V/J.A overwoog hij de aanleg van geschei- den rijbanen. Hij kwam zelfs, toen de wethouder hem niet tegemoet Leidse Raad verklaarde bezwaarschrift ongegrond nadat de wethouder had toegezegd, niet worden gemist. Dit zou echter dat ov®r de brerJedte. n°g ?ader 0«" ook het geval geweest zyn bij het vi- gerzoek zal worden ingesteld aan de gerend uitbreidingsplan Na de ge- hand van een behoefte-prognose. Aan heime zitting die ruim twee uur du5r- bet uitbreidingsplan inclusief weg zo de was de bepsreking over dit uit- al.s ,het nu ter tafel lag kon echter De Leidse raad moest gistermiddag breidingsplan in openbare zitting mats veranderd worden, zich in een besloten zitting terugtrek- spoedig ten einde. Het bezwaarschrift *1. vergadering werd tevens ken toen het uitbreidingsplan voor van gebr. Van Hoekens Houthandel goedkeuring onder meer gehecht aan „de Waard" (gebied achter de Zijl- wertj en enige andere bezwaarschrif- j!et yooretel inzake de orgelrestaura- singel) ter sprake kwam. De heer ten ongegrond verklaard.; het uit- tle 'P de Morekerk verkoop van Van Hoeken van 's-Gravenpolder, breidingsplan werd aangenomen. Srond ?an de Beethovenlaan voor directeur van Gehr. van Hoekens een bejaardencentrum en instellen Houthandel, had n.l. een adres aan de van een efficiency-onderzoek naar de raad gericht ten aanzien van de over Zeven of negen meter? opzet van de centrale keukens van de Waard geprojecteerde weg, die de psychiatrische inrichting Ende de Hoge en de Lage Rijndijk ver- Wel is er nog van gedachte gewis- geest biudt. Tot ergernis van de wethouder seld over de breedte van de verbm- Alle voorstellen werden zonder heeft de heer Van Hoeken zich tij- dingsweg, die volgens de heer Roorda hoofdelijke stemming aangenomen. dens overleg met het gemeentebe- stuur in een adres tot de raad ge- 1 T 1 1 TBI 1 wend Ho heeft geen brief gericht Jaarvergadering Leidsche wolspinnerii aan het college van b. en w. v O O 1 J SCHOOLBOEKEN Laatste Berichten De Gaulle bezoekt West-Duitsland voor H.B.S. M.M.S. LYCEUM GYMNASIUM AMBACHTSSCHOOL, enz. ZANDVLIET'S BOEK- EN KANTOORHANDEL Haarlemmerstraat 117a Leiden Telef. 20421 (Advertentie) Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland heeft vandaag op 'n persconferentie meegedeeld, dat pre sident De Gaulle van Frankrijk in de eerste helft van september een bezoek aan West-Duitsland zal brengen. Gunstig jaar; 20 dividend PERSONEEL Toen echter in de raad de achter gronden van een en ander ter sprake kwamen en onder meer gezegd werd, YS„b„!tr?!?e" 20 dividend Cijfers over de personeelssterkte zich na het verschijnen van het uit- /v U1UUC,IU in de fabrieken in Nederland en breidingsplan „De Waard" met amb- België wilde de directeur uit con- tenaren van de gemeente in verbin- In de hedenmorgen gehouden jaar- currentie-overwegingen liever niet ding had gesteld met bezwaren, liet lijkse algemene vergadering van aan- geven, terwijl hij op de vraag of men de voorzitter, wethouder Van Schaik, deelhouders der N.V. Leidsche Wol- in België gemakkelijker goedkope de deuren sluiten. Later bleek uit het spinnerij waren 2279 aandelen ge- arbeidskrachten kan verwerven overleg dat de heer Van Hoeken, toen deponeerd, rechtgevend op evenveel hetgeen vo r de fabriek in België hij voor zijn bezwaren geen gehoor stemmen. van meer belang kan zijn ant- kreeg een adres aan de raad in het Bij de behandeling van het jaar- w00rdde, cat c'.it van geen betekenis vooruitzicht heeft gesteld. Het be- verslag, dat bij alle aanwezigen blijk- meer is Gok België begint zich zo zwaar van de heer Van Hoeken be- haar veel instemming ondervond, langzamerhand aan de intematio- tveft hoofdzakelijk het feit, dat door werd o.m. -ezegd, dat volgens som- naie verhoudingen aan te passen. Op de aanleg van de weg parallel aan migen de conjunctuur in binnen- en ,-je Vraag wanneer de nieuwe fabriek het Rijn-Schiekanaal zijn bedrijf als buitenland aan het teruglopen is, in in België 1 worden geopend, ant- het ware in tweeën wordt geknipt, verband waarmee gevraagd werd of woordde de heer Verhoef te ver- De heer Harmsen (Prot. Chr.) zulks ook betrekking heeft op de wachten, dat men volgend jaar hier- vroeg gisteren aan het college of het Nevada-wol, een der belangrijkste luee geree zd\ zijn. Daarvoor is ook niet mogelijk was de behandeling van produkten der N.V-. De directeur, een hedrag van vier miljoen gulden dit voorstel uit te stellen en eerst de heer A. A. Verhoeff, antwoordde geïnvesteerd. het overleg met de betrokken firma hierop, dat de vorig jaar gehouden Tenslotte antwoordde de directeur tot een einde te brengen. jaarvergadering veel later werd ge- 0p de vraag, of er vanuit Italië goed- Ook de heer Zitman (WD) vroeg honden en dat daarvoor de maanden iCOpe garens worden geïmporteerd, om uitstel. april en mei mede als maatstaf gei- we]]ce Nederlandse produktie zou De wethouder voerde nog eens aan, den voor het lopendejaar, doch zij kunnen schaden, dat er een vrije dat in 1933 het onderhavig uitbrei- zijn niet maatgevend voor het ge- markt is -<n dat het buitenland vrije dingsplan met verbindingsweg ge- hele jaar. Niettemin kon gezegd wor- prijzen mag berekenen, terwijl de reed lag. Toen en ook later is er den, dat de verkoop tot heden goed Nederlandse industrie aan bepaalde reactie van het bedrijf gekomen. De is geweest. Of de handbreiwol ver- prjjZen gebonden is. Verder deelde in het ontwerp geprojecteerde weg mindering zal ondergaan, va't nog ^ij n0g me(je, dat voor de tapijt kan volgens het college op grond n*et te hespeuren, want er wordt nog industrie ook dus voor de huis van stedebouwkundige overwegingen veel gebreid. moeders, die zelf een tapijt willen Op de '"raag, of een gedeelte van vervaardigen binnenkort een bij- de handbreiwol zal worden vervan- zondere wolfabrikatie op de markt gen door nylons of andere synthe- zal verschijnen. tische produkten, zeide de heer Ver- Bij de behandeling van het finan- hoef, dat de N.V. enkele syntetische cieel overzicht deelde de directie op produkten vervaardigt, doch er is een desbetreffende vraag mede, dat merkbaar een zekere teruggang naar men erin geslaagd was een onder- zuivere wol merkbaar. handse lening van vier miljoen gul- In antwoord op de vraag, of de ver- den zoals reed- bij het punt in- In aansluiting aan de persberichten koop van wol gestimuleerd wordt vestering was gezegd aan te gaan betreffende verontreiniging van het door de etgen handbreimachines, tegen een rente van procmt boezemwater in en om Leiden deelt antwoordde de directeur ontkennend, Deze transactie is deze week tot stand de commissaris van politie te Leiden omdat over het algemeen de wol gekomen, mee, dat met ogenblikkelijke ingang voor deze machines te dik is. nnrmrxm ook verboden is te zwemmen in „de Ontkennend antwoordde de direc- DIVIDEND Nieuwe Vaart" (Rijn. en Schieka- teur voorts op de vraag, of indien naai). In verband met de gevaren, Engeland tot de EEG zal zijn toe- Het dividend werd vervolgens vast- welke het zwemmen in het hniten- getreden - dit een rol zal spelen in gesteld op 4% primair dividend en water voor de gezondheid met zich de bepaling van de volprijzen. Te 16% extra dividend, m zijn geheel Politie bekeurt bij zwemmen in het Kanaal brengt, kan dit ter plaatse niet meer oogluikend worden toegestaan. Indien aan dit voorschrift niet de hand wordt gehouden, zal door de gemeentepolitie onverwijld proces verbaal worden opgemaakt. Ouders en opvoeders wordt aange raden de jeugd daadwerkelijk te be letten in het buitenwater te zwem men. verwachten is evenwel, dat de con- contant betaalbaar vanaf 12 juli. currentie groter zal worden. De directie van het Frans Hals museum heeft bericht uit de Sow- jet-Unie ontvangen, dat een drietal portretten van Frans Hals dinsdag 10 juli in Haarlem zullen aankomen. Door deze aanvulling, van de toch al zo bijzonder interessante tentoon stelling, krijgt de bezoeker enkele werken van de meester te zien, wel ke uniek en tevens verrassend zijn. Uit het museum te Odessa zijn uit- De jaarverslagen en de winst en verliesrekening werden vervolgens goedgekeurd, terwijl de aftredende commissaris, de heer F. A. Drijver bij acclamatie werd herkozen. In een hierop volgende nieuwe ver gadering, deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering was belegd tot een hernieuwde vaststelling der sta tuten der N.V. De voorziter, de E. Bennink Bolt, deelde echter mede, dat het vereiste 2/3 gedeelte van aan deelhouders niet aanwezig was, zo dat de vergadering niet bevoegd was besluiten te nemen. Niettemin wilde hij de aanwezigen toch in de gele genheid stellen evt. vragen tot het college te richten. De voornaamste wijziging van de statuten behelst het artikel bestuur, waarbij wordt voorgesteld de ven- noodschap te plaatsen onder een Raad van Beheer, onder toezicht van WAAR GEVAAR. ^e Raad van Commissarissen. Het wNog geen week nadat er tijdens aantal leden van de Raad van Com- geleend twee door Frans Hals ge- een persconferentie waarschuwende missarissen wordt vastgesteld door schilderde stoere apostelkoppen en woorden zijn gesproken over het ge- vergadering van houders van pre- twee Evangelisten. Mevrouw Koez- vaar van zwemmen in openbaar wa- ferente aandelen, terwijl de leden nestov-Lin heeft deze stukken en- ter is er een verbod van de politie Worden benoemd door de algemene kele jaren geleden ontdekt en daar- gekomen voor zwemmen in het Ka- vergadering van aandeelhouders, over een publicatie het licht doen naai (Rijn en Schiekanaal). Gezien Nadat enkele verdere inlichtingen zien. Frans Hals heeft dergelijke mo- het feit, dat de volksgezondheid op genoegen van aandeelhouders wa- tieven heel zelden gebruikt, zodat het spel staat kan men met zulk een ren gegeven, werd ook deze verga- een geheel nieuw element de expo- verbod vrede hebben, al speelt ons dering gesloten, sitie verrijkt. wel door de redachte dat het in zeer Het derde schilderij is een portret korte tijd wel heel erg gauw totaal van een zittende man, met gebogen mis blijkt te zijn Tiet het water. Er arm op dc heup. De meester heeft is van de zomer toch al meer ge- het doek in ongeveer 1650 geschil- zwommen, in alle gemoedsrust, derd en het hangt in d<- Ermitage te Het behoeft geen betoog, dat de Leningrad. kwestie zwembad wel zeer rood- De directie van het museum hoopt, gloeiend is aangelopen en dat de ge- K dat nu ook het laatst verwachte doek, meente alles zal dienen te doen om klasse. Jos vd. Berg s uit Leipzig, mettertijd te bezichtigen dtt ujgc^e nog m voorjaar (Alg. Ochtendblad) Andere zaa1 is of het geen aanbe- Huisman, Leiderdorp; Ton veling verdien+ Van overheidswege Huisebos, Leiderdorp; Joop Kanbier, een duidelijke bepaling te geven van Yvonne Kapteyn Leiderdorp; Paul het watergebied dat men gevaarlijk Lucardie; Ronnie Mpyzert; Jaap v. d kan noemen. Is de Zijl gevaarlijk? Nat Leiderdorp; John Nielsen, John Tot welke grens strekt zich dit ge- Oosterbroek, Paul Rombout, Per v. vaar uit en lopen ook zwemmers in H°ye£» Voorschoten; Christien terk, de Kagerplassen gevaar voor besmet- Jan Wolfslag, Zoeterwoude; Sylvia ting? En een andere vraag: is het Baars; Bob Barnard; Harry Bernd- gevaar aldaar van dien aard, dat men sen; Marian Braggaar; Ger v. d. DONDERDAG 12 JULI |r het stukje volksgezondheid, dat Engh, Leiderdorp; Bob Gorlee; Bert Catholica St. Petrus - 7.45 uur in 't het zwemmen is voor prijs moet ge- de Groot; Robertina v. Halm met lof; Lidwinahuis. ven. Een mooie en nuttige taak voor Harm Hollander met lof. Leiderdorp; de inspectie volksgezondheid. Piet Kantebeen; Kees Kok; Boy^ en Bevorderingen Rembrandt-lyceum Bevorderd van de le naar de 2de LEIDSE AGENDA WOENSDAG 11 JULI Rozenkranskruistocht - 7 uur nam. St. Petruskerk. VRIJDAG 13 JULI M.S.G. Diploma-uitreiking - St. Antonius Clubhuis. ZATERDAG 14 JULI Eric Nijhoff, Leiderdorp; Majo uur in De 4-jarige Anton van Drie, wo- Scheer; Inus Seret, Leiderdorp; Mar- nend in een woonschip aan de Haar- jolein de Sterke, Leiderdorp; V'im en lemmervaart is gisteravond om 6.45 Rudi v. Vliet; Bert Willem v. Win- uur door een truck overreden. Het gerden; Han Brandenburg Toon Hermans Fanclub. - Bijeen- jongetje liep mee met de vracht- Gronden, Leiderdorp; Glenn Guiche- komst in Kleine Burcht, om 8 uur wagen en viel. tengevolge waarvan rit, Leiderdorp; Jan Arbouw; Michael namiddag. het rechterachterwiel over zijn lin- Bos, Voorschoten; Ronny Brands; Ru- Eucharistisch trefpunt. - St. Lode- kerbeen reed. Het been brak op twee dit de Groot, Hans den Hoed; Robert wijkskerk 35 uur nam. Aanbid- plaatsen. de Jong; Dick de Nier; Liesbeth v. d. ding van het H. Sacrament in de Kroef, Leiderdorp; Hans Snik; Netty Mariakapel. Voor het staatsexamen muziek is Tammel, Nanne Wempe; Henk v. Zon- geslaagd mej. M. E. de Rooy uit Lei- neveld; Piet v. Zonneveld met lof; APOTHEKERSDIENST den. Zij verwierf het diploma piano a. Liesbeth de Boer; Rina Crabbendam; Geopend voor spoedeisende geval- Freddy Dingelhoff, Noordwykerhout; len: apotheek L. C Kok, Rapenburg Geslaagd. - Voor het diploma zang Hilko Dreeuwse^ mond; Jan Klingeier; H. v. d. Krogt; Marcel Montagne, Voorschoten; Jan Philipsen; Paulien Qualm; Piet de Vet; Jaap de Vries; Loek v. Win- gen; Evert Jan Altink; Alan v. Cau- bergh; Rob Gerrits; Henny Jaspers; Ed Kraaneveld; Humphrey Morré; Theo Verbeek; Piet Wilschut; Flip Wirth met lof; Dick v. d. Zwart. Bevorderd van de 2e naar de 3de klas afd. HBS Menno Arbouw; Lex Blanjaar; Henk Bosselaar; Jan Jacob Gerbrands, Oegstgeest; Roel v. Ginkel; Martien Hoogstraten; Dik v. Ingen Schenau, Oegstgeest; Ab Jans sen; Tom Knijnenburg; Leonore Lansberg; Berend Nix; Roel Oostergo, Voorschoten; Joke Reep; Frits Sche pers, Warmond; Marie Anne Sterk; Henk v.d. Sterre, Leiderdorp; Wijn- oudt Taconie; Frank Vermey, Oegst geest; Harry de Vos; Rob v. d. Hulst; Hans Bonnet; Danie Carree; Marijke Dallinga; Monique Essers, Leider dorp; Koene Gravemeyer, Noord wijk a.Z.; Jan de Groot; Ireen de Jager; Meindert v. d. Kaay; Bas Kars, Noord- wijk binnen; Marjolein Mandemaker: Hendri v. Manen; Wim Morsink; Wim Nieuwenburg; Kees Onvlee; Joop du Prie; Dick v. Weizen; Henk Punselie; Gjjs v. d. Heuvel, Voorschoten; Hen ny Bakker; Hans v. d. Berg; Suardus v. Breda, Voorschoten; Tineke Car rière, Leiderdorp; Edgar Danz, Lei derdorp; Jaap v. Exter, Noordwijk a. Z.; Edwin Hagedoorn; Ronny Knaap met lof; Albert Krüger, Oegstgeest; Bog Ouwendijk; Hans Praamsma, Leiderdorp; Kees Steenlage, Voor schoten, Rob de Wit. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse, afd. HBS Ronnie Daalmey- er; Frits Gart; Marina Gerbrands, Oegstgeest; Frits Hemerik; Aart Ko ren; Chris Maas, Geesteranus; Sandra Moolenboek; Rob van de Rhee, Zoe terwoude, Dirk Slothouwer; Jan Stof- koper, Voorschoten; Henk in 't Veld, Leiderdorp; René v. d. Water; Peter Arbouw; Frank Bonger, Voorschoten; Casper Brussee, Zoeterwoude; Paul Eduard; Ruchama Hagenaar; Bert Hoeke, Voorschoten; Matty ICante- been; Margreet Muis; Peter Onvlee; Rob Prins, Leiderdorp; Helmer de Raaf, Voorschoten; Rob de Roo; Jaap Temminck, Oegstgeest; Anneke Wic- kel, Leiderdorp; Marianna Boot, Lei derdorp; Michael Jenné, Waddinx- veen; Tom Klinkert; Kees v. d. Moo- len; Kees Nix; Gert v. No^den; Hen ny Oostrom; Aad Reyngoud; Hanne- ke v. d. Spek; Mieke Tielenburg; Kees Visser, Katwijk a. Z.; Freek Wempe; Lenie Wickel, Leiderdorp; Hans Zitman; Ise Zwolle, Leiderdorp; Koos Bavelaar, Leiderdorp; Margaret Leenen. Bevorderd van A4 naar A5, afd. HBS Willem Blede; Jan Blokland, Oegstgeest; Gerrie Brust, Voorscho ten; Barbera Burwick, Voorschoten; Wim v. Cleef; Louky Crama, Noord- wijk a. Z.; Han Dekker, Alphen a. d. Rijn; Eli Fallaux; Emile Fallaux met lof; Ellen de Jonge; Peter Junge; On- no Koerten, Oegstgeest; Harry Koerts, Voorschoten; Fred Laman, Zoeterwoude, Bram v. Leeuwen; Joop Smorenburg, Voorschoten; Han Snip; Hans Tieleman; Ineke Verbeek; Teun Verzaal, Wassenaar; Roel Vochtelo; Wybe v. d. Waard, Voorschoten; Jan Willems of Brilman; Eddy v. Wijk; Jan v. Zomeren; Ton Erwich, Was senaar. Bevorderd van B' naar B5, afd. HBS Herman Akkerman, Oegst geest; Fred Bol, Leiderdorp; Louis Cohen; Jan den Haan; Gerard Jans sen; Ronald v. d. Kamp; John Marks met lof; Judy Paauwe, Voorschoten; Max du Prie; Fieke Schmaker; Bert Schutte, Voorschoten; Helge Ubbink; Jan Visser; Jan Weber; Dik v. >Vijk; Hendrik Jan Alt; Marina v. Beve- ren, Zoeterwoude; Flip Blom, Lei derdorp; Erik Bonnet; Fred v. d. Burgh; Nico v. Dijl, Oegstgeest; Hans Feyen; Hans Harting; Jan v. Houten; Wim de Koning; Piet Koster; Cees Leenheer, Voorschoten; Jan v. d. Pot; Wim de Ruwe, Haarlem; Ben Schmidt; Teun de Wit, Katwijk a. Z.; Hans Zierfuss, Voorschoten. Bevorderd van 11 naar nie klasse afd. gymnasium Piet Bedijn met lof, Noordwijk Binnen; Fred v. Ben ten; Cor Boom; Hans v. d. Broek met lof; les Cohen; Henk Egberts met lof; Frank v. Geldere, Oegstgeest; Sonja Jonker met lof, Leiderdorp; Iet Lu- bach; Bernard Ouwerkerk, Oegst geest; Frans Scheygrond; Gooitzen Zitman met lof. Bevorderd van in naar IVe klasse afd. gymnasium Piet Bekooy; Willem M. de Brauw, Warmond; Kees Buma; Robert v. Caubergh; Jack v. Egmond; Ronald Galjaard; Arnold Gast; Peter Glasbergen; Wout Hollan der, Leiderdorp; Peter Lincewicz met lof; Freddy Majolée; Bram v. Norden; Harry v. Rijn; Flip Schoon- heim. Bevorderd van de IV naar de Vde klase afd. gymnasium Jan M. Bon- gers, Voorschoten; Hans Bos, Voor schoten; Lenny v. Duin, Noordwijk a. Z.; Jacques Keereweer; Rienke v. d. Kley, Leiderdorp; Carolien Korrel boom, Voorschoten; Wim v. Kuilen burg; Ton Scheffer; Antoon Slothou wer; Piet Smit; Henk Stillelorum; Ria Veltman; Johannes v. d. Wolk, Oud Ade. ff*tef*24~807. AüOtheek R! van Breesl A van het staatsexamen voor muziek kenburg; Fred de Gast; Lenno Jac- Smalïen burg te Leiderdorp is ge- is geslaagd mevrouw J. F. Kalsbeek- ques; Frits Jakma, Alphen a^d. Lijn; opend. Kramers uit Oegstgeest. Bevorderd van Va naar VI A afd. gymnasium Peter v. Ark; Josien de Jan"'de Jong; John- Kieskamp, War-Bruin; Marjan Daalmeijer; Ned v. Uitnodigingen voor concilie De Oecumenische Raad van Ker ken, de Lutherse Wereldfederatie en het Gereformeerd Wereldverbond zijn uitgenodigd waarnemers-afge vaardigden naar het komende alge mene concilie te zenden. Kardinaal Bea, de voorzitter van het secretariaat voor de Christelijke eenheid, zegt in het desbetreffende schrijven dat de uitnodiging is ge daan namens Paus Johannes de 23ste „die zo dikwijls van zijn welwillend heid tegenover de van de Heilige Stoel afgescheiden christenen blijk heeft gegeven". Verzocht wordt voor het einde van deze maand de namen van de aan te wijzen waarnemers mede te delen. De Oecumenische Raad kan er een of twee benoemen, de Lut herse Federatie twee of drie ên het Gereformeerd verbond drie. De Oecumenische Raad van Ker ken vertegenwoordigt 197 protes tantse, Orthodoxe, Anglicaanse en oud-katholieke kerken overal ter wereld. Het Gereformeerd Verbond telt 89 presbyteriaanse en gerefor meerde kerken in 77 landen als lid en de Lutherse Wereldfederatie 64 kerken. Promotie Gepromoveerd tot doctor in de let teren op proefschrift getiteld: Fries land in de Hervormingstijd, de heer J. J. Woltjer, geboren te Leiden in 1924 en thans wonend te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. A. J. C. Rü- ter. In dit proefschrift onderzoekt de schrijver hoe en onder invloed van welke krachten de tegenstelling tus sen katholieke koningsgezinden ener zijds en protestantse prinsgezinden anderzijds, zich in het zestiende- eeuwse Friesland heeft gevormd. Speciale aandacht geeft hij aan de tussengroepen, door hem "protestanti- serenden en traditionelen genoemd, die tot 1566, het jaar van de beelden storm, en zelfs tot aan de vooravond van de overwinning der protestanten in 1580, een zeer belangrijke rol ge speeld hebben. LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: A. E. M. Bloklander, we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de psychiatrie, benoemd tot wetenschappelijk ambte naar le klasse (4/5 dagtaak); Dr. H. Schultink, wetensch. ambte naar le kl. op arbeidsovereenkomst bij de faculteit der letteren en wijs begeerte, benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar in vaste dienst. A. T. Schweizer, assistent op ar beidsovereenkomst bij de kinderge neeskunde, benoemd tot wetensch. ambtenaar le kl. in tijdelijke dienst; Dr. P. Smit, wetensch. ambtenaar le kl. in vaste dienst bij de theore tische biologie, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar in vaste dienst D. Suurmond, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de dermatologie. Burgerlijke Stand Geboren: Karen Petronella Paulina dr. van H. V. V/. Vermeulen en A. I. M. Koenraad; Nicolaas zn. van J. Verbree en N. v. d. Voorst; Hen- riëtte Maria Theresia dr. van J. H. Kuipers en M. M. G. C. Roosen; Melle Jan Willem zn. van J. M. Pe- besma en L. M. Zwaan; Remko zn. van B. van Gellecum en M. Sloos; Walter Johannes Maria zn. van E. N. M. Goddijn en S. H. M. van Dooren; Caroline dr. van C. B. Broekhof en M. H. S. v. d. Meel; Hendrikus Teun Pieter zn. van P. de Jong en C. J. Kuiken; André zn. van W. Kolle en T. Saarloos; Joanna Susanna Tjitske dr. van S. de Boer en J. R. Gerrits- ma; Paul Peter Wilhelmus Maria zn. van W. P. P. Blonk en M. J. Tim mermans; Janna Francina dr. van M. C. Schoneveld en H. J. Bisschop; Frederike Stefien dr. van S. van Ag- gelen en L. M. S. Gerlings; Antonius Martinus Cornelis zn. van A. M. v. d. Linden en M. W. den Elzen; Jac queline Magdalena Maria dr. van G. P. Zwetsloot en A. A. v. d. Geest Overleden: A. J. M. van der Meer, 3 jaar, zoon; S. J. J. Koks, 78 jaar, man; C. de Vreugd, 74 jaar, man; F. H. M. Daniëls, 66 jaar, man; E. Meijer, 60 jaar, man; M. J. Nieland, 72 jaar, wed. van P. van der Ham: F. H. Kriek, 62 jaar, man; H. van der Velden, 92 jaar, man; M. L. Kur- pershoek, 64 jaar, man; C. Velthuis, 38 jaar, wed. van H. Immers; J. Mi- chielen, 88 jaar, man; J. H. G. Caron, 73 jaar, wed. van P. H. J. A. de Booy; W. F. van Wijk, 65 jaar, man; H. Voorzaat, 66 jaar, man; J. Sieval, 88 jaar, man. Gehuwd: L. j. van Wijk en D. Wolring; D. Oostwouder en H. Bos: G. Nooteboom en Z. M. Beekman; J. van der Rejjden en P. van Ees; J. W. de Wijn en A. I. L. Schelke. Duin, Noordwijk a. Z.; Rob Molenaar; Ria v. Wingen. Bevorderd van VB naar VIB afd. gymnasium Peter v. d. Linden. „Klare" taal in Djakarta Een vooraanstaande politieke lei der in Djakarta heeft vandaag als zijn mening uitgesproken, dat pre sident Soekarno „de bevrijding" van Westelijk Nieuw-Guinea op 17 au gustus aanstaande zal afkondigen in plaats van aan het einde van dit jaar. De 17e augustus is de onafhanke lijkheidsdag van Indonesië. De leider van de politieke meer derheidspartij P.N. IMN dr. Sartono, zei op een partijbijeenkomst, dat In donesië zich kan verheugen op het feit, dat een gedeelte van het gebied van „West Irian" onder gezag is ge komen van de Indonesische para chutisten. Hij zei, dat de Indonesiërs klaar moeten staan om nog meer offers te brengen en de gezinnen van de vrij willigers, die zijn achtergebleven, te helpen. Sartono zei, dat alleen nog een gouverneur benoemd behoefde te worden en dat de besprekingen met de Nederlanders geen invloed zouden hebben op de tenuivoerlegging van de wil van het volk en de landingen van de Indonesische parachutisten. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Krachtig herstel voor internationals De internationale waarden hebben vanmiddag een duidelijk antwoord gegeven op de flauwe tendentie van gisteren. Genoemde waarden gaven namelijk een zeer krachtig koersher- stel te zien. De stemming was bij de opening voor het merendeel van de hoofdfondsen bepaald „willig" met koerswinsten van 25 tot 32 punten. Hiermede werd het verlies van maan dag niet alleen ingehaald, doch er werd nog een schepje bovenop ge gooid. Philips bijvoorbeeld kwam op f 167.50 circa f 8.70 boven de voor gaande slotnoteringbuit. Maandag daalde dit fonds f 8.20. Unilevers verbeterden bij de opening ruim vijf gulden tot f 148.70. Hoog ovens behaalden een koerswinst van 23 punten, terwijl Kon. Olies circa f 2.40 omhoog gingen. AKU's ont moetten aanvankelijk grote weer stand op 360, doch gedurende de ver dere beursduur werd toch 361X ge daan. De vorige slotkoers was 354%. De handel was zeker, voorwat het vo lume betreft, niet in overeenstemming met de forse koersstijgingen. Er viel op het Damrak bitter weinig te bele ven, doordat het publiek zich afzijdig hield en de arbitrage internationaal bijna niets kon uitrichten. De hogere koersen werden dan ook bij de ope ning reeds vastgesteld, waarna er niet veel meer gebeurde. Unilever echter kon zich opwerken tot f 150.10. Kon. Olie steeg tot f 132.90. De inter nationale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. De vaste stemming op het Damrak was een gevolg van de hogere slot- koersen uit Wallstreet. Aldaar deel de men gisteren het pessimisme van het Damrak niet. Het gevolg was dat Amsterdam maandagrvond reeds snel kon aantrekken. Het percentage dat bij aankoop van effecten contant moet worden gestort, is in Amerika ver laagd van 70 tot 50 procent. Dit voor de beurs gunstige bericht werd in Wallstreet pas na beurs bekend. De beurzen aan de Westkust van Amerika reageerden op dit bericht met scherp hogere koersen. Het Dam rak hoopt nu maar dat Wallstreet vandaag vast zal sluiten. Hierop werd in ruime mate in Amsterdam voor uitgelopen. Een grote uitzondering vormde vandaag de handel in een open hoek van aandelen „Walvisvaart" Gisteren is er na beurs nogal het een en an der over dit aandeel te doen geweest. De koers liep toen op van 100 naar 118 op overnemingsgeruchten. Van middag werden de aandelen verhan deld oplopend van 99 tot circa 105. In de scheepvaarthoek ging zeer weinig om. Merendeels werden hier geringe koerswinsten geregistreerd. Ook de leidende cultures lagen iets beter in de markt. Staatsfondsen door elkaar practisch onveranderd met zeer weinig zaken. De eerste notering van aandelen „Varrossieau" werd geadviseerd op 225, tegen gisteren 214^ bij een claimprijs van f 215. Dit fonds werd, via een claimemissie, ter beurze ge ïntroduceerd. Marktberichten BODEGRAVEN, 10 juli, Kaas Aanvoer 98 partijen. Noteringen: le kwal. 2.29—2.34; 2e kwal. 2.22—2.28; extra kwal. 2.60. Handel kalm. RIJNSBURG, 9 juli, Bloemen Am. anjers: Sim rose 911, Mac Ar thur 911, Sim wit 810, Sim rood 710. Gladiolen: Strauss 3034, Mem Day 3840, gemengde 2632, Sneeuwprinses 1821, Gold Deest 16 19, Allard Pierson 1518 per stuk. Lelie wit 2025, Lelie Regale 9—11 per kelk. Esther Read 600750; W. Suprème 8001200; Mimmie 90130 Scabiosa 450610; Galadia 400520; Achillia 380520; Colvillei Pax BIos- sum 11201340; Amanda 20002500; Numph 2200—2700; Wilhelmina 2200 —2300 The Bride 680—820; Spitfire 13001800, alles per 100. Engelse Irissen 5070; Orion 6872; Gele Griet 4862; Goudsbloemen 4052; Duizendschoon 4055; Rodante 18 22 per bos; Pyremidalis 12001600 per 100.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2