GEMEENTERAAD van VOORSCHOTEN WASSENAAR WOLLEN TRAP EN GANGLOPER Pastoor S. Ligthart f Haagse politierechter Onlusten in Rio de Janeiro VRIJDAG 6 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 In de ;teravond gehouden ge- Kerkvoort, die vroeger als onderwij- meenteraadsvergadering te Voor- zer aan de Parkschool was verbon- schoten, waarbij met kennisgeving den. De beide openbare scholen krij- afwezig waren mevrouw Stoker en gen hun nieuwe rekenmethode, de dj heren Dirksen en Huizinga, na- gemeentegelden worden verzekerd, men de mededelingen en kenisge- de Jozefschool krijgt 94 nieuwe leer- vingen nog de meeste tijd in beslag, lingensets, de gasverwarming van de B. en w. wilden zich laten advi- Parkschool zal worden omgebouwd seren door een adviescommissie uit ^ot oliestook. De Parkschool krijgt de sportraad omtrent f- uitbreiding eveneens een bergruimte voor 26 van de sportvelden. Deze commissie rijwielen. Aar al deze voorstellen is officieus geïnstalleerd en bestaat hechte de raad haar goedkeuring, uit enige vertegenwoordigers van de De rondvraag was gewijd aan ver sportraad en enige ambtenaren. keerstechnische zaken. Deze krijgen Deze samenstelling ontlokte de alle binnenkort een behandeling in heer Pels de vraag of de Voorscho- de commissie en dan zullen maat- tense sportraad van mening is, dat regelen worden getroffen, de leden \an de raad geen belang stelling hebben. Andere leden van de raad zoals de heren Fortanier, De Wilde en De Groot hadden een andere mening. Laat deze heren ad viseren -<an b, en w., want daarna komt er toch een voorstel en dan kan de raad nog haar mening zeg gen. VOORSCHOTEN Burgemeester L. de Kool vond het een kranige prestatie, dat 14 van de 301 kandidaten het theore- tisch zowel als het praktisch ver- Ook de aanpassing van de begro- keersexamen geheel zonder fouten ting van mt gasbedrijf omzetting hadden afgelegd, van het verliessaldo in een winst- a saldo werd door de r?-d uitvoerig ?ei ^gen de 14 jong-dui, en die gisterochtend in de raadzaal besproken. Wat voor het publiek belangrijk was om te vernemen was het feit, dat voor 1 april 1963 geen tariefs verlaging is te verwachten. I aan wezig wa-tn om officieel het diplo ma in ontvangst te nemen. Van de 301 leerlingen van de hoog ste klassen van de lagere scholen a haden er 42 geen enkele fout in het Wijziging van het raadsbesluit in theoretisch examen gemaakt en 72 houdende de bouw in de vrije sec- wisten het parcours in ^e Vlietwij- tor van 9 winkels met 30 woningen, ken foutloos te rijden [aar slechts die nu allen bestemd zullen zijn 14 waren er, die in het geheel geen voor de Voorschotense ingezetenen fouten gemaakt hadden. Afgewezen met de voordelen, dat direct met de werden 68 kandidaten, bouw kan worden begonnen en met het behoud van de premie, die dan »Het neusje van de zalm moet er gebruikt kan worden voor andere nu vo°r zorgen, aldus de burgemees- woningen en het nadeel, dat de ge- *ei:' da* m de klas, thuis, onder raamde huren wel heel wat hoger vrienden en vriendinnr de ver- zullen komen kon door de fractie- keersregels uitgedragen worden en voorzitters van de KVP, de Prot dat ieder er zich aan boudt. Dan be- Chr. fractie en de WD wel worden staat de minste kans °P een onge- aanvaard. Ink- ■p. ,.x De jongens en meisjes werden ge- fractievoorzitter van de PvdA trakteerd op een glaasje limonade en herhaalde wat hij al gezegd had bij daarna werd aan hen door de voor- het ontwei p van Adegeest, bevreesd zitter van de afdeling, mr. F. C. R. te zijn, dat de voorzieningen in Ade- Drossaart Bentfort het diploma plus geest voor de minder draagkrachti- gen prijsje overhandigd, gen in gevaar zouden komen. Ook Spreker merk'3 op, dat dit exa- deze omzetting was hiervan weer men een zeer belangrijk examen is ee?r en je mag van dit geleerde nooit iets Het Cultureel Centrum zal worden vergeten voorzien van een katheder en enige De afd. Veilig Verkeer stelt het gordijnen ter verhoging van de in- zeer op prijs ,dat de burgemeester timiteit De raad stelde het crediet deze geslaagden had willen ontvan- va".J 700- beschikbaar. gen en dat het gemeentebestuur Hierna werd uit de raad een com- voor de prijsjes had willen zorgen, missie gevormd die de geloofsbne- ven moest onderzoeken van de nieuw Burgemeester De Kool uitte nog benoemde raadsleden zlJn waardering voor de opleiding door de onderwijzers en onderwij- xr j benoeming van drs. A B. zeressen hoopte, dat de geslaag- Vaandrager had nog enige moeilijk- den goede propagandisten voor Vei heden opgeleverd. De gemeentewet Hg Verkeer zouden zijn en waardige eist dat iemand voor een openbare bezitters van het diploma, functie minstens 12 maanden met- ,a i_ u- j t>- terwoon in de gemeente gevestigd TrD® phuldïgden waren: Ria moet zijn. De leden worden geïnstal- Vredendaal, Ellen de Jong, Aad leerd op 4 september 1962. Admini- Buys, Piet Distelveld Bram van stratief w, ont de heer Vaandrager Slet' JP"*? Duneux. Marcel Anker, in Voorschoten van 12 september Faber- Jan Verwey, Piet v. d. 1961. Metterwoon echter vanaf 2 Neut, Henny v. Aken, Koos Vogelaar, september 1961. Deze zaak was ech- Jan van Wely en Ton Pmterse. ter nauwkeurig nagegaan en metter- Geslaagd. Aan de universiteit woon is de juiste interpretatie. Alle van Amsterdam is geslaagd voor het raadsleden werden benoemd ver- doctoraal examen kunstgeschiedenis klaard. mej. E. Th. Kamerlingh Onnes. Ter verbetering van de electrici- instuif De R K Instuif geeft de' SSTn ïS? f !-°P zaterdagavond 7 juli 'a.s. de laatste tnrdin n? instuifavond van het seizoen. Op J pemeente koopt de2e avond wordt de muziek k u en. z°rSd d°°r ..The Plying Comets" Snd iLrï van Diastat.sche (de Nederiandse „Shadows"). Aen- m de k0!" vang 8 uur in het Bondsgebouw. Zondag 8 juli organiseert de junio ren-commissie van Blauw Zwart een toernooi voor A-junioren. De fraaie prijzen in dit toernooi zijn van het Blauw Zwart jubileum jaar 1961, daar door slechte weers omstandigheden dit toernooi geen doorgang kon vinden. Programma: 11.30 ontvangst spelers en genodig den; 12.00: opmars van de Wassenaar- se drumband met spelers; 12.10: ope ning en vlaggenparade; 12.15: mu- ziekshow door de Wassenaarse drum band; 12.30: aanvang wedstrijden; 16.15: finale wedstrijden; 17.30: prijs uitreiking en sluiting. Deelnemende verenigingen zijn: H.R.C., den Helder; Oliveo, Pijnacker SVLV, Voorschoten; Leonidas, Rot terdam; DOCOS, Leiden; Donk, Gou da; DHBRK, Den Haag en Blauw Zwart, Wassenaar. Blauw ZwartKon.Luchtmacht Op dinsdag 10 juli te 19.30 uur speelt het eerste elftal van Blauw Zwart een oefenwedstrijd tegen een sterk Luchtmacht-elftal van de vlieg basis Ypenburg. De Kon. Luchtmacht komt met de volgende spelers binnen de lijnen: Vaandrager (HBS), Syta (EDO) en Groenewoud (J.O.S.); De Haas (Rijs wijk); Vermeulen (HVV); v.d. Oever (ADO), Kerver (RVC), Hazebroek (VIOS), v. Diest (Westerkwartier), Schot en Nusterling van (DFC). Samenstelling Blauw Zwart-elftal: J. Moens, H. v. Oosten, H. Wilden berg, G. Vogels, L. v. Rhijn, P. v. d. Spek, J. Weeber, R. de Hoogd, H. v. Dongen, J. v.d. Kooy, J. v. Leeuwen. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor het bouwfonds van Blauw Zwart. Nederlaagwedstrijden Zaterdag 7 juli te 4.00 uur vindt de laatste wedstrijd in deze serie plaats tegen de bekerhouder van vorig jaar, het Katwijkse Quick Boys. Er zijn reeds drie wedstrijden ge speeld, waarvan S.V. Wassenaar het beste resultaat bereikte, namelijk een 21 overwinning. Aangezien het de bedoeling is Blauw Zwart een zo groot mogelijke nederlaag toe te brengen, moeten de Katwijkers in deze wedstrijd het resultaat van Was- senaar overtreffen. Het Katwijkse Quick Boys zal dan ook alles in het werk stellen om de fraaie „Schulp- wei-cup" wederom voor een jaar mee te nemen naar Katwijk. Aan span ning zal het dus niet ontbreken za terdag op het Blauw Zwart-terrein. Uitslagen reeds gespeelde wedstrij den: Blauw ZwartRoodenburg 61 Blauw ZwartNoord wijk 11, en Blauw ZwartWassenaar 12. PARTIJ-AANBIEDING 4,65 50 cm. breed NATUURLIJK BIJ: ten als belanghebbende. Aan de Vlietschool werd benoemd De beslissingswed- tot onderwijzer in de vakature van s^rOd korfbal tussen de twaalftallen de heer F. Meenhorst, de heer M. v. van de Parkschool en de Vlietschool wordt gehouden dinsdagmiddag om 2 uur op 't sportterrein nabij de Jan ZOETERWOUDE- w"lc™ FrisoIaan Postduivennieuws De Postdui- LEIDERDORP venhoudersvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven Veteranenwedstrijd Meerburg-St. vanaf Corbeil, afstand 415.208 km. Bernardus Ten bate van de „Wij Gelost 9 uur met z.w.-wind. Aan- en Zij"-actie wordt a.s. zaterdag 7 komst eerste prijsduif 14.42.15 uur, juli, des avonds 7 uur, een wedstrijd snelheid 1032.20 meter per minuut, gespeeld tussen de veteranenploegen Aankomst laatste prijsduif 15.23.04 van Meerburg en St. Bernardus op uur, snelheid 936.87 meter per min. het Meerburgterrein. De opstelling De prijzen werden als volgt behaald: van de ploegen is als volgt: St. Ber- J- N. van Wissen 1, 5; J. J. Heyne nardus: doel: P. v. d. Berg, Th. v. 2, 8; J. P. v. d. Assem 3, 4, 7, 11; P. J. Wijk, N. v. d. Zwaan, Th. Spieren- d'Haens 6, 9, 12; H. v. d. Wal 10. burg, B. Heemskerk, H Verdegaal, Geboren: Johannes Antonius Wil- A. v. Diemen, L. Smit, H. v. Wetten, helmus, z.v. Zonneveld, Johannes en H. Jansen, J. Zonderop, reserve C. Spigt, Maria, Johanna Sophia; Johan- Wortman; Meerburg: Th. Zandber- na Theodora Adriana, d.v. v. Wetten, I6!?-/ a aTm JSpierenburg, P. Willem Hubertus en Ammerlaan, Pe- Schyf, A. Owel, N. Schijf, Fr. Zand- tronella; Bartholomeus Jacobus z.v. bergen, J. Pelk, H. Wolvers, N. Ro- v Spek Jacobus Bartholomeus en v. d. Holst, Jeanne Adriana Maria v. d. Holst, Jeanne Adriana Mari. Te Leiden: Casper Michiel .z.v. Roest Jan en de Groot Irene. Geslaagd. Aan de Bisschoppe- Ondertrouwd: Schaaders, Jacobus, lijke Kweekschool is geslaagd voor geb. 8 mei. '35, vertegenwoordiger, het examen tweede leerkring de wonende te Voorschoten, Pr. Irene- heer A. Friebel. mijn, J. Hoogervorst. ZOETERWOUDE Bouwer van kerk van Maria Presentatie te Alkemade laan 9 en Lodens, Angelique, geb. 30 aug. '37, steno-typiste, wonende te Voorschoten, Pr. Ireneln 9. Arent- sen, Ton, geb. 31 maart '36 technisch vertegenwoordiger, wonende te Voor schoten, Leidseweg 211 en Sparen- reijk, Geertruida, geb. 18 juni '38, secretaresse, wonende te Amsterdam, Ferguutstr. 17 III; v. d. Kooij, Hen- drikus, Johannes, geb. 16 nov. '33, ty- pograaf, wonende te Wassenaar, Ha- Gisteravond is plotseling in zijn venplein 12 en Steyn, Margaretha pastorie te Kethel overleden de zeer- Cornelia, geb. 10 aug. '35 zonder be- eerw. heer S. Ligthart, pastoor van de roep, wonende te Voorschoten Nar- Sint Jacobusparochie in Kethel. Pas- cissestr. 13; Pothoven, Herman, geb. toor Lighthart werd in 1901 te Grote- 22 april '38, timmerman wonende te broek geboren. Leidschendam Venessestraat 16 en Zeldenthuis, Gerritje Jacoba geb. 24 Na zijn priesterwijding in 19-6 was aug. >38 serveerster, wonende te Voor- hij in de periode van 1926 tot 1948 schoten, Chr. Huygensstraat 17; Plat- achtereenvolgens. kapelaan te De j0UWi petrus Johannes, geb. 11 febr. Kw el. Zandvoort, Den Helder, Be- .35. inkoper, wonende te Haarlem- verwijk. Den Haag, Rotterdam en mermeer, Nieuw-Vennep, Papaverstr. Roelofarendsveen (St. Petrus Ban- 45 cn van dcr Weydani Theodora - Adriana Maria, geb. 25 mrt. '41, zon- ïn 1950 kreeg kapelaan Ligthart der be WOnende te Voorschoten, van de bisschop de opdracht, in Roe- Voorstraat 7; Grommers, Gerard Hen- lofarendsveen de stichting van een drik b 9 .33 vertegenwoordi- nieuwe parochie voor te bereiden! wone„de te Groningen, Heymans- H.j werd bouwpastoor en eerste her- ,aan 34 en Zwetsloot §iagdaiena Jo- der van de parocme van Maria Pre- hanna Tharcsiai geb. 5 .39 0„. sen 11e. derwijzeres, wonende te Voorschoten, In 1956 werd hij benoemd tot pas- on toor van de H. Martha-parochie te ^n00181^ JU- Den Haag en in 1961 tot pastoor van Overleden te Leiden:. Op 21-6 van de parochie van de H. Jacobus in Meel, Josephus Gerardus, geb. 31 mei Kethel. '84 gewoond hebbende Bloklaan 12. HIJ STOND ME NIET AAN „Hij stond me niet aan", zo ver klaarde een 20-jarige timmerman uit BoskooD en omdat de chauffeur B. R. hem niet aanstond droeg hij deze in de Julianastraat te Alphen aan den Rijn naar de overzijde van de straat. Dat zou nog tot daaraan toe zijn ge weest, doch een vriend van de tim merman, een militair, eveneens uit Boskoop, uitte zijn onwelwillendheid jegens de chauffeur door deze enkele klappen in diens gezicht te geven, waardoor de bril van het slachtoffer aan stukken ging. Een stomp op de neus bezorgde de chauffeur een bloedneus. Wegens openlijke geweldpleging had het tweetal zich voor de Haagse politierechter te verantwoorden. De militair liet verstek gaan. Een reden voor zijn gedrag kon de timmerman niet geven, alleen maar: „Hij stond me niet aan." Doch even royaal be kende hen nu ook, dat het „idiotig- heid" was geweest. „Doet u wel meer van die idiotigheden?" informeerde de rechter. „Ik ben wel een beetje aan de losse kant geweest", bekende verdachte, die dus kennelijk nu vaste wal had bereikt. Die wens sprak de officier althans uit, die vanwege het berouw van ver dachte en diens bereidheid om de gevolgen te aanvaarden, tegen ieder van de verdachten ƒ40, boete of 20 dagen, een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en toewijzing der ci viele vordering (vernielde bril, ge stoomde pantalon en een dag werk verzuim, totaal kosten ƒ80,40) eiste. „Het zijn vlegelmanier, rustig wan delende burgers zo aan te vallen", verweet de politierechter, die daar om de boete verhoogde tot ƒ75,of 15 dagen hechtenis en verder over eenkomstig de eis van de officier veroordeelde. ADMINISTRATIE-PROBLEEM Volgens een kweker uit Ter Aar was het eigenlijk een administratie probleem waardoor hij in de moei lijkheden was geraakt. Hij zou bol len hebben gekweekt, waarvoor hij niet de nodige vergunning bezat, doch het bleek, dat de vergunning terecht was gekomen bij de commissionair, die voor de vergunning had gezorgd. Dat gaf vertraging en die twee weken verschil hadden de kweker een pro cesverbaal bezorgd. „Als ik het geweten had, dan zou ik de bolletjes een paar weken later erin hebben gezet", zo betoogde ver dachte, „nu vlieg ik erin en moet nog betalen ook." De heer H. Hesseling van het Be drijfschap gaf toe, dat dergelijke ver tragingen fataal kunnen zijn. „Maar dan moet men ons vragen de ver gunning regelrecht naar de betrokken kweker te zenden", zo merkte hij op. De officier vond, dat een vergun ning op tijd behoort te worden aange vraagd en omdat zulks kennelijk niet was gebeurd, eiste hij 25,boete of 5 dagen hechtenis, omdat hij het slechts als een formele overtreding wilde beschouwen. Anders was de eis hoger geweest. De politierechter ver oordeelde conform de eis. Trap kon niet tegen zoveel zwaargewichtigheid Twintig zangeressen en zan- .gers stonden op het toneel van ifhet Nationaal Theater te Mann heim met veel pathos een num mertje uit II Trovatore van Verdi weg te geven. De dames en heren troonden daartoe op een monumentale houten trap. Bij de heldhaftige zinsnede „overwinnen of sterven" (sie- gen oder sterben) kon de trap het niet langer houden en stort te onder het gewicht van zo vele vertolksters en vertolkers van de Troubadour met bra- vour in elkaar. Het koor ging spratelend onder. Drie koorle den werden met gebroken ar men en benen achter de cou lissen gedragen. Met een ge havend koor werd de voorstel ling na een korte onderbreking voortgezet. MOTORSCHIP ZONK L\ VLUCHTHAVEN Het motorschip Rea, schipper J. Rensen, geladen met grint is gister avond in de Vluchthaven te Zijpe gezonken. Het schip had machine- schade en werd door de sleepboot Nicole de Vluchthaven binnenge speeld. Toen het schip aan de palen gemeerd was ging het plotseling zin ken. De oorzaak schijnt te zijn dat een gedeelte van de schroefas was losgeraakt waardoor via de schroef- koker het water het schip binnen kwam. 125.000 SCHADE DOOR BRAND In Zaamslag (Zeeuws-Vlaanderen) zijn gistermiddag de kapitale land- bouwschuur en een aantal landbouw machines van de heer J. de Kraker door brand vernield. Door de hevi ge wind stond de brandweer mach teloos. De schade beloopt ongeveer 125.000,-. Het bedrijf is verzekerd. DADERS VAN BEROVING AANGEHOUDEN Gisternacht hebben twee politie agenten op de Zeedijk in Amster dam de 29-jarige Curasaoënaar E. I. C. B. en de 34-jarige Surinamer G. A. B. aangehouden, die er van wor den verdacht op 27 juni een Engelse ingenieur op de Oosterdokskade te hebben beroofd. Een van hen heeft een bekentenis afgelegd. In de nacht van 27 juni had de Engelsman, die inmiddels het land heeft verlaten, bij de politie aangifte gedaan dat hij even te voren door negers was be roofd. Zij hadden hem vier biljetten van honderd gulden, vier Engelse ponden, zijn paspoort en een retour biljet Schiphol-Londen ontfutseld. TRIEST ONGELUK IN WILRIJK Te Wilrijk bij Antwerpen heeft men donderdag een elfjarig jonge tje op een zolder dood aangetroffen, hangend in een touw. Het kind was kennelijk bij het spelen in het koord verward geraakt, gevallen en gestikt. Zijn kameraadjes waren in paniek weggevlucht, zodat men hem pas na verloop van uren miste en op onder zoek uitging. Hoogkerkse bevolking weer opgeschrikt door verdachte brand De afgelopen nacht is er weer brand ontstaan in de Kerkstraat te Hoogkerk .ditmaal op nummer 80, achter de woning van de familie Meyer, in een grote boerenschuur, die als opslagp^ats diende voor oude banden vi.n een vulcaniseerinrich- ting. Toen de brandweer ter plaatse kwam was het vuur goeddeels met emmers water door omwonenden geblust. De schade is dan ook be perkt. De brand is tijdig ontdekt door de heer Meyer, die direct alarm sloeg. Ook in dit geval neemt men brand stichting aan. De bewoners in wijde omgeving zijn uiterst bang gewor den. De rijkspolitie is dag en nacht in touw voor het onderzoek. Han gende dit onderzoek konden geen nadere inlichtingen worden ver strekt. Dit is de vierde brand in een week tijds in de Kerkstraat. Achtereen volgens zijn er branden geweest op nummer 118 in de nacht van don derdag op vrijdag (28-29 juni), op nummer 116 in de nacht van 29 op 30 juni, op nummer 153 in de nacht van maandag op dinsdag. Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 (alleen voor textiel) MIDZA Personeel van Beijnes krijgt half miljoen Om te voorkomen, dat de 450 man personeel van de Kon. fabriek voor rijtuigen en spoorwagons J. J. Bey- nes N.V. nadeel rou ondervinden van de sluiting van het bedrijf, heeft de directie van de Ver. Machine Fa brieken een half miljoen gulden toe gezegd. Er is ook 624.000 gulden be schikbaar gekomen voor verbetering van de uitkeringen aan gepensio neerden of aan mensen ,die binnen kort met pensioen ?r»an. Aldus zijn bestuurders van de vakbonden en leden van de directie van Beijnes en de VMF overeengekomen. Dc president-directeur van de VMF, de heer Leverland, is er nog steeds van overtuigd dat de ophef fing ook het belang van het perso neel dient, aldus een van de be stuursleden van de vakbonden. Aanvankelijk heeft men alle men sen en bloc naar de Hoogovens wil len overplaatsen. Nu kunnen de werknemers desgewenst overgaan naar Hoogovens of naar de fabrie ken van Stork in Haarlem. Behoud van dienstjaren is toegezegd. Voor de mensen die niet bij deze bedrijven kunnen worden geplaatst wordt nog een oplossing gezocht. Ontslag wordt voorlopig niet aange zegd. Het personeel zal bij vertrek geen extra uitkering ontvangen. Zij had den hierom gevraagd omdat zij een deel wilden ontvangen van de waar devermeerdering van het bedrijf, die op twaalf miljoen wordt geschat. Aan de 'heologische faculteit der Pauselijke Gregoriaanse Universi teit is woensdag 4 juli op 'n proef schrift getiteld „Die Lehre des Hei ligen Ignatius von Loyola von der discretio spirituum (onderscheiding der geesten)" tot doctor in de god geleerdheid gepromoveerd, pater L A. R. Bakker SJ. De gepromoveerde is een zoon van mgr. Bakker, de bekende Nij- megenaar ^ie na de dood van zijn vrouw voor priester ging studeren en in 1954 de H.H. Wijdingen ont ving, waarna hij zijn krachten wijd de aan het bijeenbrengen van gelden voor de bouw van kerken, hospitalen (in het bijzor^er leproseneën) en scholen voor de missie in Afrika. Hij was bij de promotie van zijn zoon aanwezig, speciaal daarvoor overgevlogen uit Kameroen, waar hij op het ogenblik twaalf kerken bouwt (tien daarvan zijn reeds gereed) en waarheen hij eerstdaags terugkeert. Steeds meer hypotheek voor vrije woningbouw De vraag naar hypothecair kre diet was in 1961 nog groter dan in 1960. Di' was voornamelijk het ge volg van de grote activiteit van de particuliere woningbouw in de vrije sector. In totaal hebben de hypotheeban- ken voor onroerende goederen voor 549,1 min. aan nieuwe hypothe caire leningen afgesloten (v.j. ƒ371,2 min.), een vermeerdering dus van 177,9 mld. (v.j. 109,4 mld.). KAMERBEWONER STICHT BRAND Gistermiddag heeft de 65-jarige C. P. J. L. in de kamer die hij in een pension aan het Sarphatipark in Am sterdam bewoont, brand gesticht. De kamer brandde geheel uit. OmstreeKS half zes gistermiddag meldde de man zich op het hoofdbureau. Hij vertelde zo juist zijn kamer in brand te heb ben gestoken. Daartoe had hij een brandende elektrische kookplaat in een kast gezet, er lucifers op gelegd en er een bus petroleum bij geplaatst. Als reden voor zyn daad gaf hjj op, dat hij aanzegging had gekregen te verhuizen. De man was er tot nu toe niet in geslaagd een andere geschikte kamer te vinden. „Euromast" binnenkort schuldenvrij De „Euromast" N.V. in Rotterdam zal binnen enkele jaren schuldenvrij zijn, zo was vanmorgen in de jaar vergadering de prognose van de pre sident-commissaris, mr. J. C. S. Nij- enbandring de Boer. Van de obliga tielening werd per 1 mei een bedrag van 250.000 gulden vervroegd afge lost, zodat daarop nog slechts 150.000 gulden resteert. De bankschuld ad. 187.500 gulden wordt per 1 septem ber met 62.500 gulden verminderd. De verwachting is dat over enkele jaren geen grote aflossingen meer behoeven te worden gedaan en het dividend, nu vastgesteld op zeven procent, zal stijgen. Het eerste halfjaar van 1962 is, ondanks het slechte weer, zeer be vredigend geweest. Het aantal be zoekers liep ten opzichte van de eerste zes maanden van 1961 met slechts 1650 terug, nauwelijks en kele procenten. Malversaties bij Amsterdamse tram Bij een interne controle bU bet gemeentelijk vervoerbedrijf in Am sterdam is gebleeken, dat een der waarnemend chefs van afrekening van het GVB, de 44-jarige J. B., op slinkse wijze een bedrag van ruim 2600 gulden heeft verduisterd uit de opbrengst van bij hem afgerekende •tramkaarten. Evenals zijn collega's had B. re gelmatig voor een waarde van on geveer 30.000 gulden aan tramkaar ten onder zich. Hij „verkocht" deze aan conducteurs die kwamen afre kenen en hun voorraad kwamen aan vullen. Doordat B. niet de gehele opbrengst van zijn verkoop afdroeg aan de administratie van het GVB ontstond er natuurlijk een tekort in zijn werkvoorraad, welk tekort hij echter op een ^andige manier „aan vulde". Hij verzamelde lege boek jes die de conducteurs moesten in leveren, legde deze om en om, en verpakte de stapeltjes vervolgens in cellofaanpapier. Door het cello faan heen was dan niet meer te zien dat de pakjes waardeloos wa ren. De stapeltjes legde hij keurig bij zijn tramkaarten-voorraad en de afrekenstaatjes vernietigde hij. Drie jaar lang heeft de man op deze manier kans gezien zijn con troleurs te misleiden. Volgens de politie zou B. het geld hebben gebruikt om belastingschul den te betalen en luxe gebruiks voorwerpen te kopen. HILLEGOM 80-JARIGE WIELRIJDER AANGEREDEN De 80-jarige heer P. v. V. uit Hil- legom stak gisteravond toen hij zich per rijwiel vanuit de Hoofdstraat naar de Mariastraat wilde begeven, onverhoeds de weg over. De heer G. V. die per auto van de tegenover gestelde kant naderde kon een aan rijding niet meer voorkomen. Het slachtoffer werd, vermoedelijk met een hersenschudding, naar de Maria straat vervoerd. De auto werd, evenals het rywiel, ernstig beschadigd. KORTE GOLF Het acht maanden oude zoontje van de familie Peters uit IJsselsteijn bij Venraij is in het ziekenhuis te Venraij overleden aan verwondin gen, die het op 24 juni had opgelo pen. In afwezigheid van de ouders moeder was naar de kerk en vader was aan het melken is de wieg, waarin de kleine lag, waarschijnlijk doordat andere kinderen met vuur speelden, in brand geraakt. Het acht-jarig dochtertje van de familie Boetselaar uit Bergen (L.) is door een personenauto overreden. Zij was op slag dood. Zij kwam met de bus uit Gennep van school en wilde voor de bus om, de weg over steken. Te Well (gem. Bergen) is de 57-jarige heer P. Trauman uit Well op een zijweg van de rijksweg met zijn bromfiets ujt de bocht gevlogen tegen een vrachtwagen aan. De man was op slag dood. Hij laat een gezin met vijf kinderen achter. De oud-hoofdredacteur van „Het Parool", dr. P. J. Koets, is door Z.M. koning Boudewijn onderscheiden met de benoeming tot commandeur in de Kroonorde van België. In Vlaardingen zal zaterdag 14 juli het „Museum voor de Neder landse Zeevisserij" geopend worden. De po'itie in de Amerikaanse plaats Silveroale in Pennsylvania heeft een 12-jarige jongen aange houden, die bij een ruzie om een gevonden nest jonge katten een 10- jarig meisje zou hebben doodgesto ken. De jongen zal door een psy chiater worden onderzocht, voordat besloten wordt of hij terecht zal moeten staan. Amerikaanse ingenieurs hebben een staaf vervaardigd die geheel al leen elektric :teit kan opwekken. Zij bestaat aan de ene kant uit radio actief strontium-90, dat warmte pro duceert. ^e rest is strontium-tita- maat, dat de hitte in elektriciteit om zet. De staaf produceert sle<*Ms zeer weinig elektriciteit, maar men hoopt het vermogen sterk te vergroten. De 61-jarige W. riergevoet uit Silvolde is gisteravond verongelukt. Het slachtoffer kwam per bromfiets van zyn werk en werd op de rijks straatweg door een personenauto aan gereden. Daarbij werd hij zo zwaar gewond dat hij ter plaatse overleed. Hij was gehuwd. Bij ern; ;ge onlusten in Caxias, de „rode" arbeiderswijk van Rio de Janeiro, zijn veertig doden gevallen. Tweehonderd mensen zouden ver wondingen hebben opgelopen. Ook in Sao Joao de Meriti, een andere arbeiderswijk van Rio, zijn ongeregeldheden uitgebroken. Er zijn ook drT doden en gewonden gevallen. Magazijnen en winkels werden geplunderd. Er haden reeds dagen lang rijen mensen staan wachten op uitreiking van voedsel, dat zeer schaars is geworden. Door de gouverneur van de pro vincie te hulp gerocpe i federale strijdkrachten, versterkt met tanks, drsven de opstandige menigte uiteen. Deze onlusten houden verband met een politieke staking, door de vakbonden uitgeschreven ter onder steuning van president Goulart. President Goulart heeft nl. on langs geweigerd het door premier Andrade gevormde en door het Con gres geaccepteerde kabinet goed te keuren. Hij vond een aantal minis ters te conservatief. Premier Andra de nam hierna ontslag. v

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5