5000 Keer Leiden Bekeken in de Waag MAANDAG 2 JULI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA J mki „De Bak" in het midden van de tentoonstelling „Leiden Be keken" vraagt de aandacht van de familie Van der Staden- Gijzenij, die in het Waagge bouw te Leiden met hun be zoek de 5000 passeerden. Op de foto ziet men mr. J. G. Hins, chef van Openbare Werken Leiden, die het echtpaar met kinderen namens het tentoon- stellingsbestuur verwelkomde, de heer v. d. Staden, zoon Dick (13 jaar), mevr. v. d. Staden, en een vriendinnetje. De heer v. d. Staden is hoofd ambtenaar bij de Ryksgebou- wendienst afdeling Nieuwbouw en zag aldus ook „eigen werk" op de grote maquette van de tentoonstelling. De familie, die aan de Burggravenlaan woont, ging met een kaas en het foto boek van Leiden naar huis. Korfbalver. „Crescendo" hield een drukbezochte jaarvergadering De 13de algemene jaarvergadering recht redenen tot een gepast optimis- van de R.K. Korfbalvereniging me gaf. „Crescendo", die zaterdagavond in Nadat de kascommissie bij monde de kantine aan de Montgommery- van mej. J. Hazebroek zich met lof straat werd gehouden, mocht zich over het financieel beheer had uit- wederom verheugen in de belang- gesproken, werd de penningmeester stelling van een groot aantal leden, decharge verleend. In zijn welkomstwoord sprak de j)e periodiek aftredende heren A. voorzitter, de heer A. J. Spijkers er j Spijkers, A. Schouten en H. Cor- zijn grote voldoening over Uit, dat nelissen werden bij acclamatie her- zovele leden ter vergadering waren kozen. Daar de heren J. Kokshoorn gnomen. en J. Kok zich niet meer herkiesbaar Nadat de notulen van de vorige hadden gesteld moest alsnog in twee vergadering onveranderd waren vacatures worden voorzien. Nadat bij goedgekeurd, bracht de secretaris, de enkele candidaatstelling de heer T. R°zier» in zijn jaarverslag Ouwerkerk met algemene stemmen duidelijk tot uitdrukking, dat de ver- was gekozen, werd besloten om voor eniging weer op een alleszins actief de tweede vacature alsnog uit te zien jaar kan terugzien met als hoogte- naar een geschikte candidaat onder punt de luisterrijke herdenking van de junior-leden. Daar mej. L. Kuk- haar 121/*-jarig bestaan. In dit ver- ier 12-tal commissie), mej. L. Kok band werd nog eens met nadruk ge- en de heer C. Cornelissen (beiden wezen op het feit, dat Crescendo nu adspirantencommissie) zich niet meer alweer bijna 13 jaar een groot aan- herkiesbaar hadden gesteld, werden Zaterdag werd in het Rijksmuseum aeel levert in het opvangen en de jn hun plaats mej. G. Krol, mej. L. van Oudheden te Leiden het tweede vorming van de katholieke jeugd en Bakkér en de heer F. Cornelissen Congres van de Journées Internatio- als volwaardig lid werd opgenomen gekomen. De 12-tal commissie wordt nales du Verre geopend door de in de N i. Kath. Sportbond met thans dus gevormd -door mej. G. voorzitter, madame S. Debruge Jon- voorzitter Spijkers als permanent Krol en de heren A. Schouten en let, Schepen voor Schone Kunsten vertegenwoordiger. J, Cornelissen, de adspirantencom- der Gemeente Luik. Tijdens dit con- Dat de vereniging zich nog steeds missie door de dames J. Hazebroek, gres, waarin ruim 80 kenners van in een gestadige groei mag verheu- l Kok, A. v. d. Kaay, T. Noorder- antiek glas uit de gehele wereld, con- gen bleek duidelijk uit het ledental, meer en L. Bakker alsmede de heren servatoren van musea, verzamelaars, "at wederom met 22 toenam en thans jj. Cornelissen, Th. Huigsloot en F. technici, enz. verenigd zijn, zullen op H6 bedraagt. Cornelissen. Tot leden van de nieu- maandag en dinsdag a.s. verschillen- ln de komende competitie zal Cres- we kascommissie werden benoemd de referaten gehouden worden over cendo wederom met 7 twaalftallen mej l Bakker en de heren L. Le- problemen betreffende antiek en uitkomen, terwijl de deelname van pe]aar en I. de Jong. modern glaswerk. een 8ste t -aalftal ernstig wordt Tijdens de rondvraag deed de voor- Vandaag zijn meer algemene be- overwogen. zitter een dringend beroep op de sprekingen gevoerd en werd de ten- Uet jaarverslag van de penning- leden om desgevraagd en waar nodig toonstelling „Glas uit de Oudheid" meester, de heer A. Spijkers, gaf hun actieve medewerking te ver die tot 19 augustus in het Rijksmu- wederom blijk van een goed finan- ]enen. In dit verband riep hij nu Oudheden gehouden wordt, Cieel beheer, waarbij een weliswaar reeds hun medewerking in bij de .1- i__n._ VlAÏn rlnninffnmiri hatu* snlnn te>- 1j „„4-;^. Glaskenners in Leiden komende donateurswervings-actie, die intensief zal worden gevoerd on der het motto: Elk lid werft ten minste één donateur. seum van bezichtigd, alsmede de unieke collec- klein doch niettemin batig saldo te- tie kralen uit alle landen en tijden van dr. W. G. N. v. d. Sleen, die tijdelijk aan het museum in bruik leen is afgestaan. Morgen wordt een excursie gemaakt naar de glascol lecties van het Haagse Gemeente museum en het Rijksmuseum te Am sterdam, waar ter gelegenheid van dit congres ook een belangrijk ge deelte van de verzameling antiek glaswerk van de heer A. Vecht ten toongesteld is. Eerste paal geslagen voor scholencomplex in Z.-West In aanwezigheid van verscheidene gemeentelijke autoriteiten, onder wie de loco-burgemeester, wethou der J. C. van Schaik, en wethouder S. M. Stolp, is vanmorgen aan de In het Leidse universiteitsblad le- Johan Wagenaarlaan in Leiden zuid- zen we de volgende veelbelovende west de eerste paal geslagen voor de pennevrucht van een veelbelovend eerste school, een openbare, van het dichter (A. B. L.): complex van vijf scholen, dat de ge- Bij de ingang van meente Leiden hier in systeembouw „Leiden bekeken" laat neerzetten. zag 'k een vreemdeling plotsklaps Het complex zal ook twee katho- verbleken, lieke lagere scholen tellen. De vol- k Ga naar huis sprak hu srwak gende week hoopt men de eerste paal T e-:j 6eDroKen> te kunnen slaan voor de St. Francis- *s genoeg, ik heb Leiden cusschool. Van katholieke zijde wa ren vanmorgen o.m. aanwezig de se cretaris van de Stichting R.K. Scho len te Leiden, drs. J. W. J. Wiertz, en een afvaardiging van het ouderco- - c--r- T„ mité van de St. Antoniusparochie in 3 J1 A In de loop van het weekend is de zuid-west onder leiding van pastoor Arke, Pieterskerkkoorsteeg Lei(jse politie er in geslaagd via de LEIDERDORP AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het comité „Organisatie Autotocht en Ontspanning Ouden van Dagen" heeft de bejaarden van Leiderdorp jl. zaterdag weer van haar jaarlijkse autotocht doen genieten. Kwart voor één waren al de deel nemers bijeen in de Eikenlaan en men zag alleen glundere gezichten achter de ruiten van de autobussen, waarmee ditmaal de tocht werd ge maakt. Tot vorig jaar was steeds gebruik gemaakt van particuliere auto's, welwillend ter beschikking gesteld door de eigenaars. In ver band echter met verkeers-technische problemen is ditmaal, als proef, de tocht gemaakt met drie autobussen. Het comité heeft slechts node tot deze stap besloten omdat hiermede de band met de autobezitters wordt ver broken en daarmede ook min of meer met de gemeenschap in het dorp. Hoe het de volgende keer zal gaan is nog niet bekend. Wel heeft het co mité deze vraag voorgelegd aan de bejaarden zelf opdat deze zich hier over kunnen beraden. Burgemeester R. M. Gallas en me vrouw Gallas, ds. J. Bonga, hulp- pred. Van den Hoek en kapelaan J. Werner maakten de tocht mee. Ev. medische bijstand kon worden ver leend door dr. Van der Linden, zr. Hoogvliet en zr. Munnik. Het is een prettige reis geworden die zonder stoornis is verlopen. Zo als de route-beschrijving van de heer Kronenburg aangaf, ging het eerst richting Rotterdam, welke stad zon der verkeershinder werd „genomen". Vervolgens op Breda aan en werd door het Mastbos getoerd en langs kasteel Bouvigne. De eerste pleisterplaats was Baar- le-Nassau, het bekende grensplaatsje, half Nederlands, half Belgisch. In café „De Engel" werden hier de verversingen gebruikt. Vandaar ging de tocht door het Brabantse om via Raamsdonksveer en Gorinchem op Utrecht aan te trekken. Deze plaats werd evenwel niet bezocht want over Woerden ging het naar Avifauna waar het comité de be jaarden ditmaal, daartoe in staat ge- tseld door enkele extra giften en de vrijgevigh°id der burgerij, 'n warme maaltiid kon aanbieden. Tafelpresident was hier burge meester Gallas, die zei het zeer op prijs te stellen, dat hij deze tocht, waarover hij al veel had horen spre ken, mocht meemaken. Het stelde hem in de gelegenheid om ook op deze manier met zijn burgers kennis te maken. Hij dankte het comité voor hun verrichtingen en de ge meenschap voor hun bijdragen om deze tocht mogelijk te maken. De heer Kronenburg dankte hij voor diens unieke reisbeschrijving. Na mens de geestelijken sprak ds. Banga, die zei het prettig te vinden als geestelijke nu ook eens op andere wijze met de mensen te kunnen om- eaan ongeacht welke richting of re ligie. •Namens de bejaarden sprak de heer H. Kuilenberg een dankwoord dfe, hoe kon het anders, ook de heer Kronenburg dankte voor diens bij drage. Een der deelnemers, de heer Van Bekk""m. verklaarde, sprekende namens de Doeswijk, dat men de toeht in de bussen zeer gezellig vond. Tenslotte sprak de voorzitter, de heer S. A. Reijerse. Deze dankte burgemeester, niet alleen voor diens aanwezigheid bij deze tocht maar ook voor de wijze waarop hij deze tocht heeft meegemaakt. De voor zitter belichtte nog eens extra het werk van allen, die zich voor deze tocht verdienstelijk hebben gemaakt. Na dank te hebben gebracht aan de chauffeurs vervolgde de heer Reyer- se, we missen hier nu een categorie die het vandaag niet zo goed naar de zin hebben en deze rit ongaarne Soiree musicale in Lakenhal Het Nederlands Madrigaalk' or geeft zaterdag aanstaande aanvan gend kwart over acht een „soirée musicale" in de Leidse Lakenhal. De directeur van het museum, drs. J. H. van Wessem, geeft een inlei ding over het schilderijenbezit. Het Nederlands Madrigaalkoor voert on der leiding van de dirigent Herman Strategier werken uit van Schuyt, Vivaldi, Tauré, Strategier en Pou- lenc. Van het politierapport Een merkwaardige ontdekkiing vrij dag j.l.: iemand trof een Opel Cara van in vrijwel geheel vernielde staat aan op de Hoge Rijndijk nabij de geroken". Wilhelminabrug. De nog vrij nieu- we auto was in stille omhelzing met een lantaarnpaal. Het tafereel A.s. dinsdag 3 juli is er 's middags was stom en stil, van eigenaar of be- van 2-30-4.30 uur bijeenkomst van de stuurder ontbrak elk spoor. KORT GEDICHT N. J. Commandeur ofm. 15 ((bovenzaaltje). In de maand augustus is er geen bijeenkomst. Er ligt dus een dub- Eindexamens StBonaventura geweest te zijn, dat hij zich maar Om vijf over een gistermiddag is dames, die nog met eerder gewerkt e t;jd hft h gehouden. hebben, voor deze Ver tot steun auJto kan als veri0ren worden aan voornamelijk stille armen, zijn be5chouwd van harte welkom! Gaat u dinsdagmiddag even naar de Vroolijcke Arcke en haalt eens Nelleke v. d. Akker, Voorschoten; materiaal, om in de vakantiemaand Nico van Beek, Leiderdorp; Frans v. breien of te naaien voor uw Beukering, Voorburg; Rob Bots, stadgenoten die in moeilijkheden de 20-jarige verkoper uit Leiderdorp Voorhout; Jan Fase, Hazerswoude; verkeren. met zijn bromfiets dwars door een Jan Giezen, Leiden; Dennis Hollan- ruit van de kruidenierswinkel op de der, Oegstgeest; Michaël Karsten, hoek van de Hogewoerd en Kraaier- Noordwijk; Theo v. d. Klaauw, Lei- Geslaagd voor diploma Gymna- straat gereden. pers,^egs^ee^ Gé^uyper^lfeMen; wijk; Otto Sanders, Voorschoten; aut°» rijdend op de Hogewoerd. Kees Slingerland Alphen a. d. Rijn; Aan de universiteit te Utrecht zijn Met veel stuurkunst wist hij nog de Erik v. d. Stok,' Leiden; Piet Ver- geslaagd voor het kandidaatsexamen voorzijde van de auto te ontwijken, duin Roelof ar endsveen: Ton Vermeu- rechtsgeleerdheid mej. J. C. W. Dee- maar niet de grote spiegelruit, die in len Boskoop; Louk v. d. Voort, leman en voor het doctoraal examen scherven ging. Hij kreeg een hersen- Noórdwijk; Frans Willemse, Noord- sociale geografie de heer A. Berken- schudding en snywonden aan hoofd wijkerhout. bosch beiden uit Leiden. en handen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal examen culturele antropologie de heer H. J. van Dijk te 's Gravenhage. Geslaagd voor het kandidaatsexamen Niet-Wes- terse Sociologie de dames H. I. von Metsch te Bennekom en L. H. v. d. Vlerk te Leiden en de heer R. S. Kar- ni te 's Gravenhage. Geslaagd voor net kandidaatsexamen kunstgeschiedenis mej. W. J. de Visser te 's Gravenhage. Geslaagd voor het doctoraalexamen II geneeskunde de heren R. R. Aberson te Aerdenhout, J. G. van Dorssen te Leiden, S. W. Hartstra te Deventer en H. Solleveld te 's Gravenhage. Ge slaagd voor het semi-artsexamen mej. M. F. J. van der Kaaden te Hillegom en de heren R. Gaijmans te Made en J. van Noort te Oegstgeest. Geslaagd voor het artsexamen mej. J. J. Holle man te 's Gravenhage en de heren E. A. van Dishoeck te Amsterdam en L. J. H. Lempers te 's Gravenhage. A. Bouwman 25 jaar in dienst van grafkisten-fabriek De heer A. Bouwman, vierde van morgen het feit, dat hij vijf en twintig jaar verbonden is aan de firma A. Korenhof, fabrikant van grafkisten. De heer Bouwman, die zich als timmer man-bekleder in de vijf en twintig jaar een uitstekend vakman heeft getoond, werd vanmorgen in het bedrijf gehul digd. Hij ontving van de directie het gebruikelijke geschenk in couvert. LEIDSE WANDELSPORTVER. „DE STALEN BAND" Op zaterdag 7 juli en zondag 8 juli a.s. organiseert de Leidse Wandel sportvereniging „De Stalen Band" weer haar nationale „Randstad Hol land Marsen" over de afstanden 5, 10, 15 en 25 km, die zowel op zater dag als op zondag kunnen worden gelopen. In de nacht van zaterdag op zondag kunnen de lange afstand tip pelaars (sters) weer deelnemen aan de traditionele nachtwandeltocht over een afstand van 60 km een speciaal uitgezet parcours en waarin o.a. het duin- en strandgebied tussen Katwijk en Noordwij k werd opgenomen. Inschrijvingen bij: M. J. Janse, Hoflaan 325, Sigarenmagazijn Lee mans, Levendaal 122 en A. van Heus- den Jul. van Stolberghof 37 (tel. 01710-20443, alsmede een de start. hebben gemist, nl. de autobezitters. Een voordeel van bussen is echter weer dat de onderlinge band groter is. Spr. bracht ook dank aan de heer Kronenburg voor diens ongeëvenaar de reisbeschrijving. Een dankbaar applaus beloonde spreker zowel als de heer Kronen burg. Tussen al deze toespraken door had men zich tegoed gedaan aan de maaltijd, tot het zoetjesaan tijd werd Leiderdorp op te zoeken. Kwart over negen arriveerde men op het Burgemeester Brugplein waar de Leiderdorpse Harmonie met een aantal vrolijke marsen voor een mu zikale ontvangst zorgde, waarmee ook voor deze tocht weer het einde kwam. Gymnastiekdemonstratie „Sparta". Als inleiding op de feestelijkhe den ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum in november a.s. heeft „Sparta" zaterdagmiddag op het ge meentelijk sportterrein een gym nastiekdemonstratie gehouden, voor afgegaan door een korte tocht door het dorp. Alle plm. 500 leden namen aan deze t-cht deel waardoor men enigszins een indruk kreeg van de grootte van deze gymnastiekvereni ging. En nog zou dit aantal kunnen stijgen, ware het niet, zoals de voor zitter van het jubileumcomité, de heer P. Boutkan, in zijn openings woord zei, dat er een ledenstop was ingesteld omdat het aan oefenruimte ontbrak. Hij hoopte dan ook dat de gemeente spoedig toestemming zou krijgen voor de bouw van 'n sport hal. Voor dien had hij een welkomst woord gesproken tot de aanwezigen, waarbij hij mededeelde dat de bur gemeester tot zijn spijt verhinderd was aanwezig te zijn. Hierna '~erd begonnen met de af werking van de diverse numm -s aan de toestellen en ook vrije oefe ningen en rhytmische gymnastiek. Medewerking aan deze middag ver leende de Drumband van „Jahn" uit Leiden en de Trampolineclub uit Apeldoorn, aan wie dank werden gebracht door de voorzitter van het comité. ZOETER WOl IDE ONDANKS KOUD WEER 350 DEELNEMERS AAN lie R1JWIELTOCHT Een grafiek van de temperaturen, waaronder de elf Zoeterwoudse rij- wieltochten zijn gereden, zou een goed beeld geven van het wispeltu rige Hollandse klimaat. Het vorig jaar bereikte op 2 juli de barometer de hoogste stand van het jaar, zodat er die dag deelnemers door de warm te flauw zijn gevallen en gisteren schrokken velen door de koude er voor terug om deel te nemen; het aantal deelnemers was, hoewel 100 minder dan vorig jaar, toch nog 350. Bibberend van koude startten,, om de minuut, een paar. De jeugd kon dan ook de moed niet opbrengen in sportbroekjes aan de start te ver schijnen en stapten nu veelal met 3/4 op 4/4 al dan niet gespijkerde broe ken op de fiets; maar in de pret- hoedjes was nu eenmaal het geld ge stoken en al was het dan niet tegen de stekende zon, het was toch een de monstratie van jeugdig optimisme. Er waren ook nog oudere deelne mers. De 61-jarige nestor van de nieuwe gemeenteraad, strijder voor de sportbelangen in Zoeterwoude, voorzitter van SJZ, de heer L. van der Geest, reed de 75 km. mede en kwam ondanks een „klapband" toch nog op tijd aan de finish. De oudste van zijn 12 kinderen, zoon Koos, oprichter van dit sport evenement, heeft in de laatste we ken een ware veldslag geleverd tegen politionele instanties en wist hoge departementen tenslotte te bewegen vergunning voor deze wedstrijd te verlenen. Twaalf „Geesten" waren geestdriftig, hetzij in de topleiding, met partner mee rijdend of, in de laagste dienstvervulling, coca-cola uitreikend op de pleisterplaats in Haastrecht. De puzzel klopte als een bus Of het nu kwam dat vorig jaar de hitte het verstand wat verdoezeld had, is nog niet uitgemaakt, maar er was veel geklaagd dat de puzzel te moeilijk was. Het team, dat al die jaren de rij- wieltocht uitstippelt en de puzzel be schrijft, bestaande uit mevr. Heems kerk-Spring in 't Veld en de heren C. Broxterman en W. v. Leeuwen, had het nu wat gemakkelijker ge maakt want de 19e prijs had in het vorig jaar 35 en nu slechts 23 straf- punten. Frappant is echter dat de eerste prijs behaald werd met evenhoge strafpunten n.l. 16. De service-wagen van „Het Wapen van Zoeterwoude" door de fa. Van Steyn belangeloos beschikbaar ge steld, verleende goede diensten. Alles liep zonder ongelukken af zodat de EHBO niet in actie behoefde te ko men. Het parkoers was, rekening hou dend met het drukke verkeer, zoveel mogelijk van de grote wegen af ge houden en liep door het polderland langs Benthuizen, Hazerswoude, Bos koop, Reeuwijk tot de rustplaats Haastrecht om terug te keren rond Gouda langs Waddinxveen en Bleys- wijk naar Zoeterwoude. Het voor deel van het koude weer was, dat er rond het recreatiegebied van de Reeuwijkse plassen weinig verkeer op de weg was. De prijsuitreiking Uitgerust van de inspannende tocht, verfrist en de sportkleding verwisseld voor kleurige shirts en zomertoilet- jes kwamen de deelnemers om 9 uur in de grote zaal van het parochie huis bijeen om de uitslag te verne men.. Als altijd wist Koos van der Geest aan de bekendmaking van de uitsla gen spanning te geven. Begonnen met de bekendmaking van het koppel dat het grootste aantal strafpunten ver kreeg n.l. 174 werden' 'aan alle deel nemers de uitslagkaarten en het her inneringslintje uitgereikt. Tal van firma's hadden vele en prachtige prijzen beschikbaar gesteld waardoor de spanning des te hoger BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Internationals merendeels vast Het Damrak heeft vanmiddag de tweede helft van het beursjaar 1962 ingezet met een vaste stemming voor internationale waarden. Zoals bekend zouden vandaag voor het eerst de Philipsaandelen in guldens in stuk ken van nominaal f 25 worden ver handeld in plaats van, zoals dit tot heden altijd het geval is geweest in procenten. Het ging er in de Phi- lipshoek met deze veranderde no- teringswijze wat onwennig toe. Men stond er wat vreemd tegenover. Er werd geboden en gelaten in een aantal van 40 met een nominale waarde van f 25 en teg lijkertijd hield men zich aan de oude gewoon te met een aanduiding van een met een nominale waarde van f 1000 voor het Philipsaandeel. Beide aanduidin gen komen op hetzelfde neer. Het ziet er naar uit, dat de beurs de aandui ding een zal aanhouden. De stemming in de Philipshoek was aan de vaste kant. Geopend werd dit fonds op f 160, neerkomende op 640 op de oude omrekeningsbasis. De slotkoers van vrijdag was 635 of f 158.75. De handel was kalm, hetgeen ook van de overige hoofdfondsen moet wor den gezegd. Unilevers waren bij de opening eveneens vast op f 136.60, tegenover een vorige slotprijs van f 134.10. Hoogovens ruim zeven punten hoger op 595. Kon Olies fractioneel beter bij een notering op f 128.30, terwijl AKU tegenviel op 348, min drie punten. De bruto winst van de dochteronderneming van het AKU concern de „Vereinig- te Glanzstoff" nam in 1961 toe met dm 54 min. De omzet in het eerste kwartaal 1962 was 25 procent hoger vergeleken met 1961. Aandelen „Glanzstoff" waren vandaag in Duitsland acht punten hoger. Wall Street zette vrijdag het ver rassende herstel van donderdag /er- der voort. Van de Nederlandse hoofd- fondsen was Unilever er gevraagd, waardoor dit finds 5/8 dollar hoger sloot. De Westduitse beurzen wa ren vandaag goed prijshoudend. Het Damrak had dus vanmiddag een steuntje in de rug. Daar werd dan ook bij de opening gebruik van gemaakt. Nadat Philips was opgelo pen tot f 160.50 daald de koers in het laatste beurshalfuur, als gevolg van winstnemingen in een dunne markt, tot f 159. Unilever liep terug tot f 135.90, daarentegen verbeterde Kon. Olie zich tot f 128.50 en AKU tot 350. In de scheepvaarthoek werd de nieuwe beursweek ingezet met koer sen, die een weinig beneden die van het vorige slotniveau lagen. De stemming voor de leidende cultures was tamelijk opgewekt met als uit schieter HVA, welk fonds ruim twee punten hoger op 116 werd verhan deld. Staatsfondsen door elkaar vast met weinig zaken. In de lokale afdelingen werden aandelen „Erdal" iets lager geadvi seerd. „Kromhout" kreeg een ad- vieskoers op 135, ex 5 procent divi dend, tegen 142 cum dividend vrij dag. Claims Van Gelder Papier werden praktisch onveranderd op f 25 geadviseerd. De aandelen van de grootbanken lagen wat beter in de markt. steeg naarmate bij de afkondiging de strafpunten daalden. De prijzen werden in oplopende volgorde toegekend als volgt: Medailles: 19. Jan Zandbergen Lz en Kees Hagen; 18. José van der Meer en Kees Berg; 17a Anneke van der Krogt en Marjan Heemskerk; 16. Rina van der Poel en G. van Leeu wen met 23 strafpunten 15. Joke Belt en Wil Veldhuyzen; 14. Sjaan van der Krogt Gd en Toos Rodewijk. Lauwertakken: 13. Ineke van der Salm J.N.d. en Trees Beereboom; 12. Ben van Klink Wz en mevr. Van Klink; 11. Jan van Klink Wz en Irm- gard Theelen; 10. G. van Klink Wz en Ria Hooymans; 9. Kees van Teylin- gen en Piet Ooms (tweemaal beker winnaar). Bekertjes met 22 strafpun ten 8. Jan van Klink Jz en Jan van Gent; 7. Ali van Leeuwen (Weipoort) en Jaap Hofman; 6. Piet van der Salm en Joop van der Geest met 19 strafpunten 5. Jan Paardekooper en Nel van der Geest (bekerhouders 1961). 4 Greet van Steyn en Leny van Steyn 18 str. p. 3. C. de Jong Jd en Plony Nieuwenburg met 17 strafp.; 2 wisselbeker, nylons en blouse En- gelien van Steyn met 16 strafpunten; le prijs grote wisselbeker, strijkijzer en fototoestel Ineke van Leeuwen Ad. en Tiny v. Leeuwen Hd.; met 16 strafpunten. De plaatsing van de deelnemers met gelijk aantal strafpunten werd bepaald door vergeliyking van de re gelmatigheid van rijtijden enz. Hiermede was dit goedgeslaagde wielerfeest geëindigd en kan ge tuigd worden dat de organisatoren en de grote staf van controleurs hun taak met lof vervuld hebben. JONGETJE ONDER RIJDENDE HOOIWAGEN GEVALLEN Een vierjarig zoontje van de fa milie Kooten uit Hazer:woude, lo gerende bij zijn grootouders de fa- malie Belt in de Weipoori is zateiï; dag van de bok van een door eeA tractor getrokken hooiwagens geval len en onder deze wagen geraakt. Hoewel de toestand van het knaapje zich niet zo ernstig liet aanzien werd opname in het ziekenhuis ter obser vatie nodig geacht. Nader vernemen wij dat het on geluk geen ernstige gevolgen heeft gehad. Marktberichten ROTERDAM, 2 juli. Vette koeien en Ossen. Aanvoer 1294, ruime handel, kalm. Prijzen 300-345, 275- 290, 240-260. 1ste kwaliteit onver anderd. 2de en 3de kwaliteit terug lopend. Vooral bij afloop der markt welke traag verliep. Enkele prima's boven notering.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2