DE KAARTENDANS RIA DE WINTER (BATAVEN) OOK OP WEG NAAR DE TOP Wielernieuws Van de Nederlandse atletiekvelden Atletiek in het buitenland Swift-nieuws ENtEWOLKE MAANDAG 25 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Het nummer 800 m dames, gehou den tijdens de sportavond 1.1. zaterdag In het sportpark „Adrichem" te Be verwijk is in een overtuigende zege geëindigd voor het Batavenmeisje Ria de Winter. Zij passeerde de finish met pl.m. 15 meter voorsprong op Anke de Jong van Zaanland. Hoewel de win nares weinig tegenstand te duchten had, kwam zij tot een uitstekende tijd, dankzij clubgenote Ton Homan, die voor haar de eerste 400 meter aantrok in 66 sec. Met haar tijd neemt zij nu de 3e plaats in op de Ned. ranglijst 1962. HAZERSWOUDSE BOYS-BOSKOOP De streekderby tussen Hazerswoudse Boys en Boskoop is zaterdagavond na een fraai gevecht in een 4-4 stand ge ëindigd. Beide clubs hadden enkele nieuwelingen in hun gelederen. Ondanks een overwicht van de Sport parkbewoners kwam Boskoop op een voorsprong 0-1), dank zij een misver stand in de Hazerswoudse defensie. De Gelder schoot echter weer als vanouds en bracht met fraaie doelpunten de stand op 2-1. Voor rust egaliseerden de Boskopers van hun kant weer de ach terstand (2-2). Maarten Cok vierde zijn rentree in de thuisclub even na rust met een doelpunt (3-2) voordat Bos koop weer gelijk kwam, toen doelman Van Overen zich op een ver schot ver keek (3-3). Vijf minuten voor tijd bracht de Boskoop-midvoor de stand zelfs op 3-4, maar onder grote span ning maakten de Boys door Pos nu weer gelijk (4-4). MMO WON BIJ VNA Op het St. Bernardusterrein hebben MMO en VNA zaterdagavond een wed strijd om de derde prijs in het kader van he* Rijnstreek-bekervoetbaltoer nooi gespeeld. De Hoogmaders beslis ten uiteindelijk de strijd in hun voor deel door een 3-0 overwinning. Vrijwel de gehele wedstrijd, die nu niet bepaald op een hoog peil stond, waren beide clubs aan elkaar gewaagd. Alleen: MMO schoot beter en had een jonge doelman, die goed voc zijn taak berekend bleek. Na 12 minuten toonde v. d. Meer de stootkracht in de MMO- voorhoede door een voorzet van Den Dubbelden effectief af te werken (1-0). Even later gaf Borst de VNA-goalie 't nakijken (2-0). De vuurlinie van MMO geloofde het in de tweede speelhelft wel en kwam via een gelukje toch nog aan een derde doelpunt: Een VNA-ver- dediger schoot in eigen doel (3-0). Door dit resultaat sleepte MMO de derde prijs in het Rijnstreek-bekertoernooi, dat St. Bernardus organiseerde, in de wacht. De eindstand luidt: 1 Koude kerk, 2 St. Bernardus, 3 MMO, 4 VNA. Uitslag: 1. Ria de Winter (Bata ven) 2.18.6 min.; 2, Ineke de Jong (Zaanland) 2.24.3 min.; 3. Ton Ho- man (Bataven) 2.26.7 min.; 4. me vrouw Besseling-Punt 2.30.min.; 4. Alie v. d. Lans (Bataven) 2.39.1 min.; 5. Ria v. Wouw (Bataven) 2.39.4 min. Weer Leids record voor René de Water De talentvolle Holland-junior Re né de Water heeft gisteren te Am sterdam weer een uitstekende presta tie gelevend Hij wist nl. de 80 m. horden, jongens B, te winnen in de tijd van 11.3 sec. wat een nieuw Leids record betekende. Gerda Kraan loopt nieuw record 800 m. in Olsztijn (Polen) Het Nederlandse damesatletiek- team heeft het zondag in de atle tiekwedstrijd tegen Polen niet kun nen bolwerken. Met 71 tegen 46 pun ten verloren de Nederlandse dames en ofschoon dit resultaat niet hele maal aan de verwachtingen beant woordde, de prestaties van enkele van onze beste atletes deden dat ze ker wel. In de eerste plaats was er de fantastische race van Gerda Kraan, die zonder ernstige tegenstand in de eindfase, haar Nederlandse record verbeterde op de 800 meter met een tijd van 2 min. 06 sec. precies, terwijl op de 400 meter tot aller verrassing Greetje Soesbeek en Tilly van der Zwaard het Nederlands record scher per stelden. Beide meisjes lieten een tijd van 55.2 sec. afdrukken en dat is 0.3 sec. sneller dan het oude record, dat met 55.5 op naam stond van Gerda Kraan, Ine ter Laak Spijk en Tilly van der Zwaard. Greetje Soesbeek werd eer ste geplaatst, maar van enig verschil tussen beide dames was vrijwel geen sprake. Op de 800 meter en de 400 meter werden eveneens twee nieu we Poolse records gevestigd, namelijk op de 800 meter door Nowakowska in 2 min. 07.4 sec. en op de 400 meter door Hasse in 56 sec. Nel Zwier was weer de sterkste hoogspringster en eindigde op de eerste plaats met een sprong van 1.70 meter waarmee zij op een centimeter het Nederlands re cord van Fanny Blankers-Koen be naderde. Joke Bijleveld leed haar eerste nederlaag van dit seizoen te gen de vroegere wereldrecordhoudster verspringen. Elsbieta Krezinska die met 6.29 meter slechts een centimeter (6.28) op onze landgenote voor bleef. Zeer snel bleek de Poolse Sobotto- wa op de 200 meter in 23.8 sec ter wijl haar landgenote Rykowska met 51.68 meter de discus het verst wierp. Dat de Poolse dames over snellere sprintsters beschikten bleek uit de scherpe tijd op de 4 x 100 meter in 45.3 sec. KORFBAL OUD-INTERNATIONALS WONNEN Ter sluiting van het korfbalseizoen is zaterdagavond de traditionele wed strijd tussen de oud-korfbal internatio nals en de ploeg van het Amsterdamse Allen Weerbaar gespeeld. De oud-inter nationals wonnen deze 12de wedstrijd met 9-5, nadat de rust met een 4-4 ge lijke stand was ingegaan. De doelpun ten werden gescoord door Corrie Bol- te, 1-0, Van Zwaansdijk 1-1, Van der Weerd 2-1 en 3-1, Visser 4-3, Anme Zwaansdijk 4-4, 5-7, Kruit 5-8 en Van Zwaansdijk 5-9. Jan Janssen won voor eigen publiek ronde van Zuid-Holland Met ongekende strijdlust is er zon dag op de sintelbaan in Eindhoven ge streden om de Zuidnederlandse atle- tiektitels. Zowel bij de heren als bij de dames zegevierde PSV. Voor enkele goede prestaties zorgden Bob Vos, die met tegenwind op de 100 meter tot 10,8 sec. kwam, terwijl de Maastrichtenaar Joep Delnoye tot twee eerste plaatsen kwam en wel op de 800 meter in 1.57,5 en op de 1500 meter in 3.54,9. Bijzon der sterk was ook de 400 meter van Theo Beelen in 49,4 sec. Eef Kamerbeek won de 110 meter horden in 15,- sec. rond en werd bij 't polsstokhoogspringen met een ouder wetse sprong van 3,70 meter tweede achter recordhouder Servee Wijsen.die met een stalen stok sprong, en nu na zijn succes van Aken 4,15 meter bereik te. In Middelburg kwam Rein Verkade op de 3000 meter steeple tot 9 min. 24 sec. en in Gouda sprong Harry van Kleeff naar de top van de Nederlandse ranglijst met 1,85 meter. Jan van Heek kwam tot 1,77 meter, terwijl Henny de Bruin bij de dames de speer 41,47 me ter van zich wie^-p. In Den Bosch was Kees Koch weer zo constant, dat hij met 57,78 meter dicht bij zijn eigen nationale record van 58,0 meter kwam, ook bij kogel won hij met en worp van 15,98 voor Cees van Wees met 15,45. Olofsen was weer de sterkere speerwerper met een goede worp van 63,94 meter voor Frans v. d. Heyden, die nog lang niet zijn oude vorm terug heeft en met 61,96 m tweede werd. Marius Bos, hersteld van blessures, won de 100 meter ontspan nend lopend in 10,8 sec. voor Dekkers van Union in 10,9 en Otten van AAC eveneens in 10,9 ec. Harry Jansen was de sterkste op de 800 meter in 1.52,9 voor clubgenoot Koppelaar in 1.53,9. Even over de grens jn Nicolas (Bel gië) won Hans Smit de 100 meter in 11,- sec. en de 200 meter in 22,3 sec., werd Wurster (AAC) tweede op de 800 meter in 1.56,5, legden Konings en Gras beslag op de eerste en tweede plaats op de 400 meter in 51,9 en 52,3 sec. en zegevierde een Nederlandse ploeg op de Olympische estafette in 3 min. 38,- sec. In Rome zegevierde de Duitse he- renatletiekploeg met 118 tegen 90 p. over de Italianen, die bijzonder teleur gesteld waren over het matte optreden van de Olympische kampioen Livio Be- rutti die vierde werd in 21,7. Zijn land genoot Ottolina werd eerste in 21,- sec. Op de 100 meter werd de itailaan ver slagen door Peter Gamper in 10,4 sec. In Praag bij de wedstrijden om de Rosicky Memorial was er o spannen de strijd tussen kogelstootsters, de Rus sin Tamara Press en Renate Garisch (O.-Did.). Tamara won met 17,09 me ter, Garisch werd tweede met 17,09 m. Verrassingen waren er in Hamm, waar de Duitse kampioenschappen vijf- en tienkamp werden gehouden. Bij de heren kwam Manfred Bock tot 7893 p. voor Werner von Moltke met 7685 p. Bij de dames zegevierde Jutta Heine met een nieuw record puntentotaal van 4751 p. Fin Nikula springt weer hoger De Fin Penttl Nikula heeft tijdens athletiekwedstrijden te Kauhava in midden Finland, het wereldrecord polstokhoogspringen, dat reeds op zijn naam stond opnieuw verbeterd en op niet minder dan 4,94 gebracht. Hij nadert zijn ideaal om meer dan vijf meter te springen steeds dichter. Jan Janssen uit Nootdorp heeft za terdag voor de tweede maal de ron de van Zuid Holland voor amateurs en onafhankelijken op zijn naam ge bracht. Evenals in 1959 zegevierde de sterke gebrilde Nootdorper door een machtige demarrage op enkele kilometers voor de eindstreep. Aan gemoedigd door honderden enthou siaste plaatsgenoten werd hij als het ware over de finish geschreeuwd. Jan Janssen was ongetwijfeld de sterkste uit het 134 deelnemers tel lende veld. Evenals de Brabander Leo van Dongen en de Nederlandse kam pioen Gerard Wesseling, die in de eindrangschikking de tweede en der de plaats zouden bezetten na 50 km ontsnapten. Dat gebeurde ergens op een slecht stuk weg in de Lange Rui ge Weide. Slechts drie renners wis ten nadien nog het gat tussen kop groep en hoofdmacht te overbruggen en zich na 122 km bij de leiders te voegen. Tot in de slotfase bleef daar na de situatie ongewijzigd tot Jan Janssen op enkele kilometers van de eindstreep aan een solo-actie begon, die hem de zege bracht. De uitslag is als volgt; l. Jan Jans sen (Nootdorp) 4.11.04 op 50 meter: 2. Leo van Dongen (Made); 3. Ge rard Wesseling (Halfweg); 4. Wer ner Swanefeld (Dordrecht); 5. Henk Cornelisse (Amsterdam); 6. Ad van Kemmenade (Eindhoven); 7. Andre van Aert (Achtmaal); 8. Gerben Karsten (Leiden); 9. Frits Everts (Linne); 10. Anton Rutte (Haarlem); 11. Marinus Brinkman (Rotterdam); 12. Tom Brekelemans (Eindhoven); 12. Jos Linders (Roosendaal); 14. Jan Schroeder (Koningsbosch); 15. Mari nus van de Klooster (Rotterdam). Solaro (10e) beste Nederlander in Ronde van Oostenrijk De Oostenrijkse wielrenner Wal ter Müller heeft zaterdag de ama teurronde van Oostenrijk 1962 ge wonnen. Zijn landgenoot Adolf Chris tian en de Oostduitser Gustav Schur bezetten in het eindklassement de tweede en derde plaats. De achste en laatste etappe voerde zaterdag van Linz over 192 km naar Wenen. Hij eindigde in een zege voor de Oostenrijkse regionaal Felix Damm. De beste Nederlander in de alge mene rangschikking was Bert Solaro. Hij bezette de tiende plaats. De plaatsen van de overige Neder landers waren: 11.Snepvangers (Ned.) 40.5629; 12. Den Hartog (Ned.) 40.57.01; 18. Vis ser (Ned.) 41.05.03. Eindklassement (ploegen): 1. Oostduitsland 122.32.03; 2. Ned. 122.39.22; 3. Oostenrijk. Amateur, 72 km C. Klooster man .Leiden, tijd 1.40.10; 2 B. Odijk, Alphen; 3 H. Chrispijn, Leiden; 4 A. Wolswijk, Alphen. Nieuwelingen, 72 km - 1 T, Lee mans, Leiden, tijd 1.40.13; 2 J. Bla- kenburg, Alphen; 3 W. v. Diemen, Oegstgeest; 4 J. v. Beek, Hazerswou- de; 5 S. v. 't Wout, Alphen; 6 P. Breghman, Benthuizen; 7 A. Sikking, Warmond. Adspiranten, 40 km 1 H. Zuijd- wijk, Koudekerk, tijd 1.09.05; 2 A. Berk, Zoeterwoude; 3 B. v. d. Hulst, Zoeterwoude. In de Ronde van Haren (Bra bant) werd Bert Zoet 2e achter Ru- die Liebrechts, Vlaardingen; 3 C. v. Espen; 4 Heist; 5 Drop. Mededelingen Op dinsdagavond 17 juli, aanvang 6.30 uur wordt in het kader van de Oranjefeesten te Luimuiden een wie lerronde verreden, De Ronde van Luimuiden tussen de Bataaf (half weg) en de Swift-Comb. (Leiden). De organisatie is in handen van de Bataaf. De volgende renners zijn door de sportcommissie van Swift geko zen: 1 B. Zoet S.heim, le reserve J. Blakenburg (Alphen); 2 G. Karstens, Leiden; 3 A. Kloosterman, Leiden; 4 C. Kloosterman, Leiden, 2e reserve W. v. Diemen (Oegstgeest); 5 C. Schijff, Rijnsburg; 6 P. v. d. Berg, Voorhout; 7 P. 'Cooyman, Rijnsburg; 8 E. v. d. werff, Alphen; 9 P. v. En gelen, Alphen; 10 B. Odijk, Alphen; 11 P. de Jong, R.A.-veen; 12 P. Wes- selman, R.A.-veen; 13 F. Leemans, Leiden. Op vrijdag 29 juni, 30 juni en 1 ju li worden in Bleyerheide avonddrie- daagsen gereden voor amateurs. Ook de Swift-Comb. neemt nv»t enkele renners daaraan deel. Op zondag 8 juli wordt er te Oud- Ade een clubontmoeting gereden tus sen Swift-Com. (Leiden) en Sparta (Den Haag) op het parcours Haar lemmermeer. Op zaterdag 28 juli nemen Ger ben Karstens en B. Zoet nemen deel aan een grote klassieker in Hannover (Duitsland). Grote overwinning van Ajax L Het eerste elftal van Ajax (L) heeft een grote overwinning behaald op HDVS 3, waardoor de 5e overwinning in successie kon worden geboekt. Her mes won de toss en verkoos te fielden. Het begin was voor Ajax niet erg ge lukkig en voor 22 runs waren reeds 3 wickets down. N. de Bree wist echter het getij te doen keren, maar helaas kreeg hij een hoog gepitchte bal op zijn linkerarm, waardoor hij voorlopig werd uitgeschakeld. P. van Amerom batte echter, gesteund door C. Bou- man prima door en beide batsmen scoorden resp. 58 en 25 runs. N. de Bree kwam daarna terug en zijn batten was een lust voor het oog. Op 86 werd hij in de slips door H. v. d. .steen prach tig gevangen, waardoor een einde kwam aan een enerverende innings. Het Ajax totaal werd tenslotte 218 all out, het hoogste totaal in dit seizoen tot nu toe. De Schiedamse mings was een komen en gaan. Vooral N. de Bree was voor velen onbespeelbaar, getuige zijn cij fers 6 v:or 15. C. Bouman 1 voor 2, B. Spiering 2 voor 20 en P. v. Amerom 1 voor 9 .Het totaal werd ten slotte 55 runs all out. A.s. zondag in Delft de returnwed strijd tegen Concordia uit Delft. Het is Concordia II gelukt om re vanche te nemen voor de nederlaag, die destijds tegen het derde elftal der Leidenaren werd geleden. Ditmaal werd het een ruime v rwinning. Concordia scoorde 169 runs, tegen welk totaal H. de Goey als bowlincijfers stelde 8 voor 70 runs, bepaald geen slechte prestatie. P. Hagenaar 1 voor 30. Ajax kwam niet verder dan 101 runs, met als top scorer P. Hagenaar 43 runs en als pri ma tweede R. Schmidt met 28 runs not out. A.s. zondag Ajax 2 tegen Quick (H) 2 op het terrein aan de Kempenaerstraat, terwijl het derde elftal uit speelt tegen Groen Geel 2 in Wassenaar op het ter rein de Roggewoning. LCCCVHW Het Haarlemse CVHW heeft LCC hoe genaamd geen tegenstand geboden. Het snellj en ook goede bowlen van N. den Hoed was voor de meesten een te gro te opgaaf. En toen later H. Laman ook de juiste lengte te pakken kreeg was het gebeurd op een totaal van 8- all out. Van de Haarlemmers hadden slechts Lokman (29) en Kuenen (22), laten zien, dat de bowlerij toch wel te be spelen viel. De bo\ lingcijfers waren: N. den Hoed 4-36 en H. Laman 5-32. Wicketkeeper Aad Koren liet geen en kele bye door! Het bleek daarna al gauw, dat dit lage totaal LCC geen enkele moeite zou opleveren, want alweer waren het N. den Hoed (97 runs!) en H. Laman (26 runs), die snel naar een hoog to taal klommen. Vooral het batten van Nico den Hoed was een waar genot om te zien en het was dan ook sneu, dat hij juist in het zicht van een century gevangen werd. Zijn prestatie doet er natuurlijk geen afbreuk aan. Daarna besloot Captain Kantebeen om de staart van LCC een kans te ge ven, Dit gebeurde dan ook, want voor al Leo van Es 17 en Piet Kantebeen jr. 8 not out lieten zien, dat zij hun plaats ten volle waard zijn. Op een totaal var 179 runs voor 8 wickets besloten de beide aanvoerders het hierbij maar te laten. 29 Sotaöfamn /- 28 Florrie voelde zich opgewonden om het bezoek in het vooruitzicht van de schouwburgvoorstelling. Ze liet tante Mama geen seconde uit haar oog; het leek net een droom, dat zij daar zat, zo huiselijk en ge zellig, alsof ze er al helemaal bij hoorde. Ze liet tante haar kamer zien, vertoonde haar schrijftafeltje en de kast en liet de laatste brief van vader lezen. Samen zaten ze op haar bed en praatten als echte vriendin- nen.In de Paasvakantie moest ze ko men logeren, met Klaart je, zei tante Marna, dan konden ze samen de stad bekijken als zij zelf geen tijd had. Of Florrie daar zin in had. Maar dat hoefde tante immers niet te vragen, in Den Haag logeren was altijd heer lijk, alleen.... Maar Florrie sprak niet uit wat ze dacht. Dat het zonder Klaartje ook leuk was, net zo leuk, ofmisschiennog leuker. Dat ze een heel klein beet' bang was, dat tante Marna Klaartje erg lief zou vinden, dat ze dus jaloers was, alweer jaloers. Florrie probeer de die onaardige gedachten te ver bannen, maar 't lukte niet helemaal. En orydat ze bang was, dat tante Marna haar gedachten raaddv., stond ze op en keek uit 't hoge raam. „Alleen.wat, lieverd?" vroeg Marna Diets. Florrie draaide zich om en knipte even met de ogen. „Ik zou bij tante Josine gaan loge ren, maar ik heb er niets geen zin in", antwoordde ze bedrukt. Tante Marna kwam naast haar staan. „Wat een mooi uitzicht hebben jul lie hier", roemde ze. Er toen; „Dan ga je eerst een paar dagen naar Rot terdam en daarna kom je bij my zo lang je maar kunt. Klaartje komt dan diezelfde dag". Florrie knikte en ineens leek 't haar toch een fyn plan. Met Klaar samen door Den Haag slenteren, met de tram naar Scheveningen en de hele school met al de moeilijke ex amenopgaven vergeten. Dat akelige toelatingsexamen ook! 't Was lang niet zeker, dat ze 't haalde. En dan moest ze nog een jaar op de lagere school blijven en zou 't weer veel langer duren voordat ze naar de toneelschool kon. Ze kon 't niet helpen, dat ze een diepe zucht slaakte en op tante Mar- na's vraag zei ze: „Ik kom vast niet door 't toelatingsexamen. Ik heb niets geen zin meer in de school". En toen tante Marna verder vroeg, wat ze dan zou willen, zei ze zachtjes: „Me teen naar de toneelschool. Of aan 't toneel zelf en eerst kinderrollen spe len. Mag dat alsjeblieft". Ze hield de handen een beetje sme kend voor zich uit en zoals ze daar stond, leek ze een klein toneelmeisje. Maar tante Marna schudde haar hoofd en zei ernstig: „Dat is onmogelijk, lieverd .Je moet nog veel leren, voor dat je er aan toe bent een vak te kie zen. Wees maar blij, dat je de gele genheid krijgt om veel te leren en doe je best er op. Als je ouder bent, merk je pas hoe heerlijk 't is, goed talen te kennen en van letterkunde en geschiedenis iets af te weten". „Maar al dat rekenen dan", zuchtte Florrie. „Al dat rekenen of te wel wiskun de, is ook nodig, tenminste wat ervan. Iedereen moet kunnen optellen en aftrekken, dat heeft iedere vrouw nodig, hoe wil je anders je huishou den doen? En later, de wiskunde en de vakken, die daarbij horen: ik heb er erg weinig van gehad en ik vind 't jammer. Er zijn veel dingen in de wereld ,waar ik meer aan zou hebben als ik iets afwist van schei- en na tuurkunde. Je begrijpt er dan meer van. En er zijn hee wat beroepen voor' meisjes, waar je die dingen no dig hebt, verpleegster bijvoorbeeld". „Maar ik word geen verpleegster". „Dat weet je nog niet zeker, malle meid". „Jawel. Ik word net als U, iets an ders wil ik niet". „Daar moet je nog maar eens over denken, je hebt geen haast. En als je aan 't toneel wilt, moet je eerst de school aflopen. Ook da-r heb je 't nodig. Beloof je me je best te zullen doen"? Florrie knikte. „Ik doe mijn best wel, tante, maar 't is zc moeilijk „Misschien valt 't op 't Lyceum erg mee. Een heleboel kinderen, die op de lagere school erg knap zijn, kun nen op 't gymnasium niet mte ko men en anderen, die op de lagere school moeite te hebben, worde later veel beter en doen met glans eind examen. Dat zal oom Huib je nog beter kunnen vertellen dan ik". „Ik hoop ook bij die kinderen te horen", zei Florrie. ,,'t Zal best meevallen. En nu gaan we naar beneden". Ze daalden samen de zoldertrap af en daar stond Petertje, zwart van de modder, zijn snuitje een en al pret. Tante Marna lachte en Florrie vroeg: „Wat heb jij uitgevoerd, stou terd"? „Peter heeft een vijver gemaakt, achter in de tuin. Ga je mee kijken, Florrie", en hij pakte haar hand en maakte al aanstalten de ti p weer af te gaan. Maar daar kwam Elly naar boven met een kan warm water om hem op te knappen en onder veel gelach en geproest ontstond er een schoon Petertje. Na 't eten reden Klaartje en Flor rie in de taxi mee naar de schouw burg. Ze mochten zolang in de kleed kamer van tante Marna wachten tot 't zou beginnen. Dit was echt een feest voor hen, ze ginnen door de achteringang naar binnen, de trap op en een lange gang door. De meisjes vonden tante Var na's kleedkamer enig met de felle belichting en de vele spiegels, Op een tafel voor één van de spiegels lag een fijn wit kleed en daarop dozen, flessen en potjes, een speldekussen en toiletgerei. Aan een haak hing 't costuum, dat Titania die avona droeg. Florrie legde Klaartje uit, waar al les voor diende en oaarna wandelde ze tussen de coulissen en op 't to neel. Je moest oppassen niet te val len over de touwen en blokken hout, waarmee de zuilen en wanden over eind werden gehouden en je kon eigenlijk niet eens goed zien, hoe 't toneel er uit zag. Er liepen nog al wat mensen heen en weer en uit de orkestbak klonk geluid 'van violen, die gestemd wer den. Toen ze tante Marna nog even suc ces gingen wensen, stonden ze een ogenblik stil van verbazing: Wat een prachtig costuum.maar haar ge zicht met die laag schmink bedekt, diepzwart de ogen en felrood de mond, meer vreemd dan mooi. Toen de muziek zweeg en 't voor doek openspleet by 't begin van 't stuk, zaten Florrie en Klaartje stom van bewondering. Hadden ze daar straks gelopen? Wat dat hetzelfde to neel, 't huis van Theseus? 't Leek wel tien maal zo groot en oneindig veel mooier, ze keken hun ogen uit. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9