Belgische hengst Mon Poulot won Grote Prijs der Lage Landen MAANDAG 25 JUNI 1962 Dg LEID3E COURANT PAGINA 8 De voetbaltoto EERSTE PRIJS MOET AL GEDEELD WORDEN De 295.711 deelnemers aan de sport- toto van deze week Lebben met hun inleg van f 359.404 het totaalbedrag voor de toto van dit seizoon gebracht op ruim 30 miljoen gulden. Voor de eerste prijs van deze week (f 71.162) hadden zich zondagavond twee gega digden gemeld. De tweede prijs van f 47.411 wordt voorlopig door tien „poolers" gedeeld. Feijen.Lanerossi X OberhausenPSV X AjaxTatabaya X Hildesheim—BI. Wit X BayernBelgrad. X RyekaBasel X Kaiserslaut.Nancy X PecsMostar X YoungboysRacing P. X Roter SternVenezia X Spartak Pr.Mantua X Stade FrancUjpest X Padua—Ch. de Fonds X Na 30 juni meer nieuws in Feyenoord-kwestie De commissie van beroep van de KNVB heeft zaterdag in Rotterdam het dagelijks bestuur van de KNVB gehoord in de zaak FeijenOord. Later is er een gesprek geweest tussen de commissie, het KNVB-be stuur en Feijenoord, waarna het vol gende communique werd uitgegeven: ..Na afsluiting van de mondelinge behandeling van de zaak Feijenoord heeft de commissie van beroep een gesprek met beide partijen gevoerd. De commissie hoopt na 30 juni a.s. nadere mededelingen te kunnen doen". PAARDENSPORT Moulijn speelde weer een glansrol FEUENOORD-LANEROSSIE 3-0 De 1-0 voorsprong, waarmee Feije noord de eerste helft van de ontmoe ting tegen Lanerossle afsloot, was slechts een flauwe afspiegeling van het veldoverwicht, dat de thuisclub in deze periode ten toon spreidde. De goede voorvallen, waaronder en kele mooi opgezette aanvallen, kwa* - men vrijwel alle op naam van Feije noord, wat ook uit de cornerverhou ding 7-1 duidelijk bleek. Het enige doelpunt kwam voort uit een mistrap van. rechtsachter Bernard, waardoor Moulijn een voorzet kon geven, die door Van der Gijp langs de te vroeg uitgevallen doelman Luison kon worden gekopt. Later zou deze aarzelend begonnen Luison zich ech ter goed herstellen en menig fraai staaltje doelmanskunst ten beste ge ven, evenals na de rust zijn plaats vervanger Bazzoni dat deed bij scho ten van Bergholtz en van Woerden en een kopbal van Van der Gijp. Lanerossie speelde overigens zeer slap, vooral door een tempoloze aan val en een zwakke bezetting van het middenveld. Ook het schieten was slecht. Zo miste middenvoor Vernazza voor de rust tweemaal binnen een mi nuut voor open doel. Moulijn had ook een aandeel in Feijenoord's ze ge. Met een magnifieke solo maakte hij het tweede doelpunt en de ko gel van Kreyermaat even voor tijd kwam ook al voort uit een van zijn goede voorzetten. Leo Horn met een open doekje door de 28.500 toe schouwers ontvangen leidde rus tig en bijna vlekkeloos. De standen in de groepen van de in- tertoto-competitie waarin Nederlandse clus uitkomen, zijn: Groep 5 Belgrado 5 3 117 12—9 Bayern Muenchen 5 2 1 2 5 1418 Feijenoord 5 2 0 3 4 12—9 Lanerossi 5 2 0 3 4 79 Groep 6 Rot Weiss Oberh. 5 3 2 0 8 1410 FC Reyka 5 3 117 16—10 FC Basel 5 0 3 2 3 12—17 PSV 5 1 0 4 2 8—13 Tatabanya 5 4 1 0 9 12—5 Ajax 5 3 0 2 6 15—9 FC Nancy 5 2 0 3 4 8—9 Kaiserslautern 5 0 14 1 719 Groep 8 Pees Dozsa 5 5 0 0 10 17—7 Blauw Wit 5 2 1 2 5 10—12 Velez Mostar 5 1 1 3 3 710 Hildesheim 5 1 0 4 2 712 Feijenoord, PSV, Ajax en Blauw Wit zijn uitgeschakeld voor de kwartfinales. Ajax heeft zondagmiddag in A'dam zijn intertoto-wedstrijd tegen Tataba nya uit Hongarije met 2-1 verloren. Een gevaarlijk moment voor 't doel van de gasten, waarbij Doelman Rapp een gevaarlijke aanval van Cees Groot (links) en Sjaak Swart (7) onschadelijk moest maken, terwijl Henk Groot zijn kans afwacht en Toeroecs zich in doel heeft opgesteld om zijn doelman te steunen. De Amerikaan William Steinkraus heeft zondag tijdens het internationale concours hippique te Aken gehouden eerste wedstrijd voor de „Grote Prijs van Europa" gewonnen na barrage met zes andere combinaties. Steinkraus bleef in de barrage foutloos en kwam tot een tijd van 42.3 sec. Dinsdag volgt het tweede springcon cours voor de „Grote Prijs Europa" waarna woensdag de finale is met de vijftien hoogst geklasseerde combinaties Niet als favoriet getipt door publiek Quick Boys kampioen van Nederland Spakenburg met 1-3 verslagen GROTE BELANGSTELLING Onder grote belangstelling is za terdag een eind gekomen aan do com petitie, waarin Quick B. als kam pioen is geëindigd. Een voor Spaken burg ongekend aantal toeschouwers woonde deze wedstrijd bij die door uitstekend zomerweer werd beguns tigd. Wij schatten het aantal toe schouwers op 3l/s a 4 duizend. Vele honderden Quick B. supporters had den de verre reis naar Spakenburg meegemaakt, welke steun haar In vloed zeker niet heeft gemist. De wedstrijd zelf had een sportief verloop en was van behoorlijk ge halte, al was de druk waaronder de spelers verkeerden duidelijk waar neembaar. Quick B. trapte af, maar Spaken burg wist het eerste gedeelte van de wedstrijd een licht overwicht te be werken, zonder beslist gévaarlijk te worden. Na 20 minuten kreeg Heinen een goede kans de score te openen, maar zijn harde schuiver raakte de paal aan de buitenkant. Dan volgden achter elkaar drie corners en weer was het Heinen, die uit goede posi tie de bal met een boogje over de lat plaatste. Toen was het de beurt van Q. B. en v. d. Oever wist een goed schot in te zenden, dat keeper Koele wijn ten koste van een cprner kon keren. De drang op het Sp. doel werd zwaarder en drie minuten voor rust was het C. v. Duivenbode, die uit een scherpe hoek de bal juist binnen de verste staander in het net deed verdwijnen: 0-1. Kort hierna was het rust. In de rust gaf het muziekcorps uit Bunschoten, dat een keurige indruk maakte, pittige marsmuziek ten beste, waarachter vooral de jeugd meemar- cheerde en verschillende spandoeken werden meegevoerd, op een daarvan lazen wij: „Quick Boys, hup, geen palingen maar de cup" en ook: „Quick B. was favoriet, toen ze Spakenburg verliet", wat ten volle is bewaar heid. Tweede helft. Na de rust kreeg Q. B. al spoedig zijn eerste tegenslag, toen drie minu ten na de hervatting keeper Den Hol lander bij het stoppen van een bal tegen de staander terecht kwam, waarbij bij een bloedende hoofdwond opliep, waardoor hij van verder spe len moest afzien en reserve Buis zijn plaats innam. Daarna volgde er een periode, waarin de partijen volkomen tegen elkaar opwogen. Toen na 20 minuten de backs van Halteren en Zwaan elkaar in de weg liepen was de snelle van der Plas er meteen bij, dankbaar deze gelegenheid te benut ten: 0-2: Spakenburg kwam sterk naar voren, maar het gelukte Heinen niet zich aan de greep van stopper v. d. Plas te onttrekken. Tien minu ten voor het einde was het echter v. d. Groep, die de achterstand tot 1-2 terugbracht. Daarna zette Quick B. nog even alles op alles en vijf mi nuten vóór het einde was het J. den Hollander, die met een doelpunt, dat niet vrij was van buitenspel, de eindstand op 1-3 bracht. Kort hierop volgde het eindsignaal en Q. B. ver liet als kampioen het veld. Bij de vele gelukwensen die Q. B. heeft ontvangen, o.a. van de KNVB. door de heer Remmers waren er van de gemeente Katwijk, van wethouder Bloot en van vele anderen. Mon Poulot is in de voetsporen getreden van de onvergetelijke Hairos H. De zes jaar oude Belgische hengst eigendom van mevrouw M. d'Haens en gereden door zijn trainer M. Martens zegevierde zondagmiddag op een in de zon badend Duindigt ten aanscliouwe van tienduizend mensen in de negende draverij om de Grote Prijs der Lage Landen, welke Hairos II in de handen van Willem Geersen drie keer achtereen won. Van de start af heeft Mon Poulot het veld van zestien klassepaarden aangevoerd. In de laatste honderd meter bezorgde hij zijn eigenares en zijn rijder, alsmede degenen, die hun vertrouwen en hun guldens bij de totalisator aan Mon Poulot hadden geschonken, echter hartkloppingen, toen hij in de fouten dreide te vallen. Martens had zijn paard echter spoedig in het gareel en leidde hem in de laatste meters met een triomfantelijke lach naar de overwinning. Poulot bleef voor hem onbereikbaar. Kan Pom B kon zich in de eindfase niet handhaven en finishte tenslotte als zesde, terwijl de favoriete Tahor naar de vierde plaats werd verwezen. De (letterlijk en figuurlijk) grote Masina, winnare- van de Prix d'Amerique in 1961 en dit jaar tweede, die voor zijn eigenaar LevesqUe meer dan een mil joen gulden won, eindigde, ontdaan van alle luister, als veertiende Met Ka- ranos werd Rijkeboer (wegens onre gelmatig draven) gediskwalificeerd. Mon Poulot maakte een tijd van 3.32,3 sec., km-Lijd 1,21,7. De uitslag van deze internationale draverij luidt ver der: 2 Okapi II (berijder R. Sierdsma, Ned. 3.32,5 1.20.5 3 Jour de Java (M. Vergay. Ned.) 3.31,1 1.20,7; 4 Tabor (J. v. Dooyeweerd, Ned.) 3.33,1 1.22,0; 5 Harper Boy (G. Nordin, Zw.) 3.33,2 1.22,0; 6 Kan Pom B (J. Oosting, Ned.) 3.33,7 1.22,2; 7 Typhoon (P. A. Stroo- per, Ned.) 3.34,7 1.21,9; 8 Kemvilliams 2 (W. H. Geersen, Ned.) 3.34,7 1.21,9; 9 L'Espor B (E. de Visser, Ned.) 3.34,8 1.22,0; 10 Vrijdag (J. Wagenaar jr., Ned.) 3.352 1.22,1. De toto-cijfers waren: win. 17,90, pi. 6.80, 12,60. 4,—; koppel 13,60; cov. 24,80. Mon Poulot verdiende met zijn eer ste plaats 20.000 van do 35.000, die het tota'e prijzenbedrag uitmaakte. Evenals in 1958, toen Icare IV zege vierde, met de Fransman Henri Leves- que op de Sulkey, ging de zege dus weer naar het buitenland. De tweede prijs ging naar Frankrijk, al was het een Nedo lander, die Okapi II op de tweede plaats bracht, namelijk de in Frankrijk wonende Sierdsma. Jour de Java, gereden door Martin Vergay, werd derde. Met negen paarden op 2600 meter, waarvan er zelfs enkelen op de gras- baan moesten, hing bij de start zeer veel af van een gunstige positie. De als nummer acht „geplaatste" Mon Poulot, die ondanks een record van 1.18.8, ge vestigd op 11 juni jl. in de Grote Prijs van Reclinghausen, welke hij eveneens op zijn naam schreef, niet tot de fa voriete paarden behoorde, kieeg het geluk aan zijn zijde. In eerste positie vertrok hij en tof Mon Poulot de eerste ronde Inging, gevolgd door Kan Pom B, Tabor en Harper Boy, zat Mar tens op fluweel. Felle strijd Aan de binnenkant van de baan leid de hij de hengst aan het hoofd van het veld, waarir fel werd gestreden om zich naar de kopgroep op te werken. Als door een muur echter werden de koplopers afgeschermd van de rest van het veld, waaruit Karanos wegens te veel galopperen al spoedig verdween. Vergeefs streed achterin de machtige zesjarige Franse vosmerrie Masina, die was vertrokken met een handicap van zestig meter, een te zware opgave naar al spoedig bleek. Want was het reeds zeer moeilijk zich uit de „kluwen" los te werken, een nog grotëT probleem, dat nauwelijks oplosbaar scheen, was het om hier voorbij te komen. Bij het ingaan van de tweede en laatste ronde waren de posities vooraan dan ook nauwelijks gewijzigd. Mon Poulot draaf de nog steeds in het voorste gelid met op de volgende plaatsen Kan Pom B, Harper Boy en Tabor, waarbij zich in middels had gevoegd Okapi II. Ereplaats Als enige zou Jour de Java er in de beslissende ronde nog in slagen zich naar een ereplaats op te werken. De overige favorieten, zoals Morlant D, zaten „opgesloten en slaagden er niet In zich te bevrijden. Okapi II streefde zijn concurrenten voorbij en alleen Mon KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van overige draverijen en rennen te Duindigt luiden; Pupiter-prijs (2520 m): 1 X. Messi- dor (J. Verhoeve) 3.43.6, 1,28.-; 2 Zin- garo, 3 Zanella; tot. win. 12.60, pl. 3.60, 2.60. 4.20; gek. 6.70; cov. 6.70. Junio-prijs (2000 m): 1 Allegonda's Juweel A. G. Heskes) 2.53.2, 1.26.6, 2 Axkit Hollandia, 3 Annemieke Hollan- dia; tot. win. 2.70; pl. 1.40, 1.30, 4.-; gek. 5.-; cov. 3.50. Minerva-prijs (1300 m): 1 Bento Kit ty (J. Wagenaar jr.) 2.01.2, 1.31.8: 2 Boy Scotsch, 3 Buziau Norton; tot. win. 2,-; pl. 1.40, 1.90, 2.30; gek. 5.50; cov. 6.60. Amateurkampioenschap-prijs 3 (2020 m) voor amateurrijders: 1 Yostra (G. Raymakers) 2.54.3, 1.26.5, 2 Zombro Plu to, 3 Xanthos Narciso; tot. win. 2.10, pl. 1.20, 1.30, 2.20; pek. 4.1; cov. 3.50. Dianaprijs (2100 m): 1 Zilver Vos (Th. H. Kooyman) 2.57.9, 1.24.7. 2 Zal- kestis van E., 3 Zuleika; tot. win. 1.90; pl. 1.20, 1.80; gek. 2.80; cov. 3.20. Venus-prijs (2100 m): 1 Theo Messi- dor (F. J. Eerenberg) 2.54.2, 1.21.4, 2 Victrix V., 3 Radbout; tot. win. 5.10; pl. 2.-, 2.10, 3.40: gek. 4.20; cov. 5.20. Mars-prijs (2500 m); 1 Walter Hol landia (M. Vergay) 3.31.8, 1.23.4, 2 Wash ington, 3 Xuthus T.; tot. win. 6.1, pl. Mon Poulot met jockey M. Martens aan de kop van het veld. Achter deze combinatie Tabor, gereden door J. van Dooyeweerd, aan alle kanten ingeslo ten. De schimmel zou als vierde ein digen achter Okapi II en Jour de Java. 2.80, 2.10; gek. 18.10; cov. 4.20. Het van Brlenen'S-memoriaal (1000 m): 1 Lovely Suiprise 2 (A. W. v. Dij) 1.03.5, 2 Aphrodite, 3 Kohinoor; tot. win. 3.40; pl. 1.10, 1.10; ge!:. 7.70; cov. 3.10. Generaal G. J. A. A. Baron v. Heem stra-beker (2100 m): 1 üambo (F. van Deursen) 2.18, 2 Happy Time, 3 Pétu- rion 2; tot. win. 1.30; pl. 1.10, 1.10, gek. 1.70; cov. 1.50. Totalisator-omzet 319.988,50. VOETBAL RKAVV - SJC Het eerste elftal van S.J.C. had een druk weekeind, want zaterdagavond speelde men in de Zilk tegen van Nispen I een wedstrijd ten bate van de Bejaarden van de Zilk voör een uitgaansdag je. Deze wedstrijd had 'n prettig verloop en de spanning bij de Zilkers zat er danig in, want een kwartier na rust waren zij favoriet met een 1-3 voorstand, maar voor het eindsignaal klonk had S. J. C. de rollen omgedraaid en met 4-3 ver lieten zij als overwinnaars het veld, waardoor zij de beschikbare „kousen" hadden verdiend. Zondagmiddag was het Weer aan treden geblazen voor een vriend schappelijke wedstrijd tegen RKAVV uit Leidschendam. De gasten hadden er blijkbaar zin in en ook in deze wedstrijd keek SJC een kwartier na rust tegen een 4-1 achterstand op. Het uithoudingsvermogen van SJC bleek echter groter te zijn dan dit van de gasten en op fraaie wijze werd de achterstand weggewerkt in een 4-4 uitslag. Voor beide partijen was het een aangename en goede oefenwedstrijd. D.O.S.R. LISSE 1 - 1 Ook de tweede wedstrijd van de serie jubileum nederlaagwedstrijden is voor DOSR geen nederlaag gewor den. Wel bracht Lisse het er beter af dan Hillegom, want zij kwamen tot een 1-1 gelijk spel. Een stand die reeds voor rust was bereikt. In een sportieve en aantrekkelijke strijd was het Lisse, dat na 15 min. spelen de leiding nam. Echter 5 min. later kwam DOSR door een fraai doelpunt van F v. Amsterdam weer gelijk. Na de hervatting had DOSR de sterke wind in de rug, en alge meen leefde nu de gedachte, dat DOSR aanvallend de sterkste was en met meer tactisch spel had de volle winst er voor de Veenders ongetwij feld ingezeten. Nu was het de Lisser keeper, die met opvallend goed werk Lisse voor een nederlaag behoedde. Zaterdag a.s. zal Rijnsburgse Boy$ zijn krachten inzetten om te trachten DOSR een nederlaag te bezorgen. Tonegido niet opgewassen tegen aanvalskracht van Lugdunum (3-0) DE KIKKERS PROMOVEREN Door deze overwinning wisten onze stadgenoten de 3e klasse binnen te stappen, een verdiende beloning voor het kampioenschap in de 4e klasse en wat meer zegt een prachtig resul taat in de gespeelde promotiewedstrij den. De eerste speelhelft in deze ont moeting was wel toonaangevend, want ondanks tegenwind namen de Kikkers direkt het spel geheel in handen en toonden Krijgsman en Pet zich bij zonder actief, waardoor doelpunten niet konden uitblijven. Tonegido stelde ook nu teleur en veel gevaar kwam er van deze kant zeker niet. Nadat beide ploegen el kaar wat afgetast hadden, kwam groen wit er steeds beter in en na een kwartier kon Krijgsman met een schitterende kopbal zijn club de lei- dim? eeven 0-1. Enige tijd later lanceerde Vermond een goede voorzet en nu was het Pet, die hoog opspringend de stand op 0-2 bracht. Ondanks enkele Tonegido-aanvallen bleef de stand tot rust onveranderd. TWEEDE HELFT Ook in de tweede helft waren de eerste 10 minuten voor onze stadgeno ten en juist in deze periode bracht Pet de stand zelfs op 0-3. Nadien deed Lugdunum het wat kalmer aan, waardoor de thuisclub iets meer in de aanval kwam, echter zonder suc ces, want mocht men tot een schot komen, dan ging dit hoog over of ver naast. Hoe onmachtig de Tonegido- voorhoede was, bleak wel uit het feit, dat zelfs een strafschop werd gemist. Krijgsman en Pet kregen eveneens nog enkele kansen, maar misten vaak het doel op een haar. Veel gebeurde er niet en toen het eindsignaal klonk stroomden vele groen witters het veld op om hun spelers te gelukwensen met het behaalde succes. PROMOTIE NAAR DERDE KLAS Velo 6 3 3 0 9 12—8 Lugdunum 6 2 4 0 8 135 Quick Steps 6 2 2 2 6 99 Tonegido '60151 5—17 Leo Hom onderscheiden door Feyenoord De Rotterdamse ere-divisie-club Feijenoord heeft zondag na afloop van de intertoto wedstrijd Feijenoord- Lanerossi scheidsrechter Leo Hom onderscheiden met een fraai gebrand schilderd raam. Horn ontving de on derscheiding voor zijn prestaties bij het wereldkampioenschap voetbal in Chili. Het elftal van Quick Boys dat zaterdagmiddag in Spak enburg kampioen van het Nederlands zaterdagvoetbal werd. Staande v.l.n.r. Viool, Den Hollander, Van Duyn, C. v. d. Plas, Korndorfer, De Mooij, Bas Waalaart (trai ner), knielend: A. v. d. Plas, Van Duivenbode A. v. d. Oever. Van Duyn en J. den Hollander

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8