IJüoyjumw UIT DE OMGEVING TOUR DE FRANCE MAANDAG 25 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 Stedelijk Gymnasium kreeg kampioens medaille in het schooltoernooi softbal De jaarlijkse schoolsoftbalwedstrij den onder auspiciën van de Gemeen telijke Schoolsportcommissie zijn za terdagmiddag zowel in het Sportpark Roomburg (jongensteams) als op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel (meisjesteams) weer succesvol ver lopen. De organisatoren ditmaal wegens ziekte van de heer L. Adri- aansche onder de algemene leiding van de heer A. Lagerwey, en de jeug dige deelnemers (sters) kunnen dan ook weer terugzien op een alleszins geslaagde sportmiddag. In de afdeling jongens zorgde de ploeg van het Gymnasium ditmaal voor de grote verrassing door in de finale de ploeg van het Rembrandt- Lyceum met niet minder dan 71 te verslaan. Met deze verrassende zege legden de Gymnasiasten niet alleen ongeslagen beslag op het kampioen schap 1962, doch doorbraken zij te vens de „softbal-hegemonie" van de Rembrandtlyceïsten, die zowel in 1959, 1960 als 1961 ongeslagen kam pioen werden. In de halve finale verloor de ploeg van de UTS met 29 van de Rem- brandt-lyceumploeg en bood de ploeg van de ULO-Pieterskerkstraat een dermate prachtige tegenstand, dat de uiteindelijke kampioensploeg met slechts 4-3 kon zegevieren. In de strijd om de 3e plaats kreeg de ULO- ploeg echter tegen de UTS's geen schijn van kans en verloor met niet minder dan 120. Bij de meisjes kwam zowel de ploeg van het Rijnland-lyceum te Oegstgeest als de ploeg van het Rijn land-lyceum te Wassenaar ongesla gen uit de voorronde te voorschijn en werd de finale dus een waar Rijn land-lyceum-onderonsje". De Oegst- geester lyceïisten zegevierden uitein delijk met 31 en mochten zich dus welverdi end schoolsof tbalkampioe- nen 1962 noemen. Uitslagen De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Afdeling jongens: poule A: UTS ULO-Pieterskerkstraat 146, Rijn land-lyceum (Wassenaar)UTS 2 9, ULO-PieterskerkstraatRijnland lyceum 54, Rijnland-lyceum (Was senaarChr. Lyceum 1614, Chr. LyceumULO-Pieterskerkstraat 1 7,UTSChr. Lyceum 25. Poule B: Rembrandt-lyceumULO Leidse Hout 180, Gymnasium Rembrandt-lyceum 52, Rembrandt- lyceumRijnland-lyceum (Oegst geest) 74, Gymnasium—Rijnland - lyceum (O.) 73, Rijnland-lyceum (O.)—ULO-Leidse Hout 8—3, ULO- Leidse HoutGymnasium 117. Hafve finale: UTSRembrandt-ly ceum 29, GymnasiumULO-Pie terskerkstraat 43. Finale: GymnasiumRembrandt- lyceum 71. Einduitslag: 1 Gymnasium (kam- pioensmedaiHe), 2 Rembrandt-ly ceum (medaille), 3 UTS, 4 ULO-Pie terskerkstraat. Afdeling meisjes: Rijnland-lyceum 500 Personeelsleden HCW-NEM op stap Zaterdagmorgen vroeg was het op het Vijf-Meiplein een drukte van be lang, want vandaar vertrokken elf grote bussen met bijna 500 perso neelsleden van de HCW-NEM, ver gezeld van hun dames. Om 7.45 uur vertrok men naar Utrecht, langs lanen en bossen naar de Veluwe, alwaar in drie groepen in verschillende restaurants om ong. 10 uur de koffie werd gebruikt, in ie omgeving van Apeldoorn. Daarna trok het gezelschap naar Arnhem, alwaar dicht bij het restaurant „Ro tonde" een pracht van een koffie tafel klaar stond. Na de lunch werd het openlucht-museum bezocht. Circa 4 uur vertrok men over mooie wegen en langs bezienswaardigheden naar Alphen, alwaar in „Avifauna" een zeer uitgebreid diner werd opge diend. Daar stond tevens een tafel klaar om de wandelaars te ontvan gen die aan het wandelfestijn hadden deelgenomen. Zij kwamen precies op tijd voor het diner ^n. Aan het di ner zaten mede aan ïr Bongaerts, de heren Hoffman, Nolles en Braam- baart, allen met hun dames. Aan ta fel sprak de voorzitter van „De Sta len Band", de heer H. Laman, woor den van dank aan beide directies, die deze tocht mogelijk maakten. Daarna spraken de heren J. Arke- veld en de heer J. de Graaf woorden van dank aan directie maar ook aan het bestuur voor het vele werk. Na afloop van het diner werd er nog gedanst op muziek van een bandje uit Leiden. Eindexamens Rembrandt-lyceum Aan het Rembrandt-lyceum te Lei den zijn geslaagd voor het eindexa men HBS-A: Mettie Aribo, Yke Bak ker. D. J. Flaman, R. Freijzer, Kat wijk a. z., D. A. Fritschi, Voorscho ten, Nelly Heemskerk, A. Hollander, W. F. v. d. Horn, J. Rizenkamp met lof, T. de Roode, Lia Sloos, H. A. Sperwer, Annemarij en J. Visser, Katwijk a. z., H. J. Wessels, H. L. Boshuizen, Ria Deurhof, D. Home- man, Voorschoten, Annet de Jonge, A. J. v. d. Linden, Leiderdorp, E. C. A. v. Noort, N. P. Passchier, Noord- wijk a. z. met lof, C. Rysbergen, J. J. C. Sterk, Leiderdorp, Willy van Toon, Voorschoten, E. B. v.d. Veen, Carla Verpoorte met lof, A. v. d. Werf, Noordwijk. Afgewezen: 6. Waar geen plaats is vermeld, leze men Leiden. (Oegstgeest)Gymnasium 44; GymnasiumULO-Leidse Hout 34 0, ULO-Leidse HoutRijnland-ly ceum (O.) 237, Rijnland-lyceum (Wassenaar)St. Agnes-lyceum 17 7, ULO-PieterskerkstraatRijnland lyceum (W.) 1215, St. Agnes-ly ceumULO-Pieterskerkstraat 144, ULO-PieterskerkstraatRembrandt- lyceum 1510, Rembrandt-lyceum St. Agnes-lyceum 811, Rijnland-ly ceum (W.)Rembrandt-lyceum 22 4. Finale: Rijnland-lyceum (Oegst geest)Rijnland-lyceum (Wasse naar) 31. Einduitslag: 1 Rijnland-lyceum (Oegstgeest) kampioen (medaille), 2 Rijnland-lyceum (Wassenaar) even eens medaille. Na afloop maakte de heer J. C. F. Coers, gemeentelijk inspecteur van de lichamelijke oefening, de uitsla gen bekend en reikte hij met een toe passelijk woord de prijzen aan de aanvoerders (sters) van de winnende ploegen uit. Ledenwerf-actie werd 'n succes Thans 800 leden R.K. Boud van bejaarden Nadat men met een finan ciële actie bij het Leids be drijfsleven een teleurstellend resultaat had bereikt, is der.k. bond van bejaarden, afdeling Leiden, overgegaan tot 'n le denwerf-actie. In tegenstelling tot de pessimistische verwach tingen is deze een succes ge worden. Dank zij de medewer king van de parochie-geeste lijkheid te Leiden en een groot aantal propagandisten is men er in geslaagd vele bejaarden te overtuigen van de noodzaak en het nut van lidmaatschap van de bejaardenbond. Nu reeds een deel Van de stad moet nog bewerkt worden is een resultaat bereikt van 563 nieuwe leden. In ruim 2 jaar is het getal leden van 220 op 800 gebracht. Het succes geeft het bestuur de kracht op de ingeslagen weg voort te gaan, er op vertrouwend, dat ook de bejaarden die zich tot op heden afzijdig hielden, zich aansluiten bij de honderden, die overtuigd zijn van de nood zaak lid te worden van een organisatie, die de belangen van bejaarden en gepensio neerden behartigt. Er zijn nog vele zaken, die om verbete ring vragen. Bejaarden die niet als lid kunnen of willen toetreden staat nog de mogelijkheid open het werk te steunen als dona teur (trice) van de bond met een minimum-bijdrage van 2,50 per jaar. Adressen voor aanmelding zijn: Maresingel 43a, OudeVar- kensmarkt 16, Gerrit Doustr. GEM. AANKONDIGING ONTEIGENING INGEVOLGE DE WEDEROPBOUWWET De burgemeester van Leiden brengt ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 10, lid 4, der Wederopbouw- wel, ter openbare kennis, dat in ver band met ene voorgenomen onteige ning ten name van de gemeente Lei den van eigendommen, gelegen ten oosten van de Stationsweg kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie L, no. 1752 en L, no. 1505, beide gedeel telijk, waarover de beschikking moet worden verkregen ter uitvoering van het Wederopbouwplan Leiden Sta tionsplein en omgeving, herziening 1960, vastgesteld bij besluit van de raad der gemeente Leiden, dd 9 fe bruari 1960, no. 49, en van het We deropbouwplan Leiden Stationsplein en omgeving II (1961) vastgesteld bij besluit van de raad der gemeente Leiden, dd 6 november 1961, no 354, met ingang van 26 juni 1962, gedu rende drie weken op de secretarie van die gemeente, afdeling Openbare Werken, kamer 111, voor een ieder ter inzage zal liggen een uitgewerkt plan van onteigening van genoemde eigendommen met de overige in ar tikel 10, lid 3. der Wederopbouwwet, genoemde stukken. Leiden, 25 juni 1962 De burgemeester voornoemd, J. C. VAN SCHAIK weth. loco-burgemeester (Advertentie) KATWIJK NEGENDE TOER VAN VALKENBURG De Toer van Valkenburg, een wie lerwedstrijd door en voor het per soneel van het Marine Vliegkamp Valkenburg, zal dit jaar voor de ne gende achtereenvolgende maal wor den gereden op 25, 26 en 27 juni a.s. De belangstelling voor dit evene ment is ditmaal bijzonder groot: niet minder dan 204 renners hebben zich reeds opgegeven. Behalve individueel kan ook worden deelgenomen in ploe gen van zes man, waarvoor een ploeg- prijs beschikbaar is. Omvatte de deel name in voorafgaande jaren hoog stens 12 ploegen, dit jaar zijn het er niet min Ier dan 22. Zoals gebrui kelijk wordt er gereden op normale rijwielen en loopt het parcours weer door de gemeenten Valkenburg, Kat wijk en Wassenaar. Op de eerste en derde dag wordt 's middags om twee uur gestrart voor een etappe van 40 km. De tweede dag wordt gebruikt voor een individuele tijdrit over 23 km, waarvoor de renners, te beginnen om twee uur 's middags, één voor één om de 15 seconden zullen starten. In Katwijk aan Zee, Katwijk aan den Rijn, Valkenburg en Wassenaar zul len weer premiesprints worden ver reden, die de belangstelling en de "Zk# kt tM$LWTELGAT BWv AC m De tentoonstelling „Leiden beke ken" in de Waag, heeft zijn 2000ste bezoeker geboekt. Het was de heer Anceaux uit de Tiboel Siegenbeek- straat te Leiden, die gistermiddag bij gelegenheid van dit heugelijke feit door wethouder A. J. Jongeleen het fotoboek van Leiden aangeboden kreeg. Zondagmiddag hebben in vier uur tijd meer dan 400 personen de tentoonstelling bezocht. Zaterdagmorgen om half negen is de 16-jarige wielrijdster mej. G. Kanbier wonend aan de Witte Singel op de Herenstraat gevallen. Zij brak haar linkerarm en moest door de E.H.D. naar het Ac. Ziekenhuis wor den gebracht. Zondagmorgen om half twaalf is in de Marnixstraat de 51-jarige boekbinder, N. »van Leeuwen, wo nend aan de Sophiastraat, toen hij moest uitwijken voor een kind, dat de rijbaan overstak, met zijn brom fiets tegen een lantaarnpaal gereden. Met verwondingen aan het hoofd moest het slachtoffer naar het Ac. ziekenhuis worden overgebracht. Leidse Universiteit Geslaagd- voor het semi-artsex. mej. H. M. Kruidenier te Leiden, mej. Th. Planten te Den Haag, mej. M. Spaa te Den Haag en mej. Ch. Wamsteker te Bloemendaal. Geslaagd voor het artsex. mej. E- van Kuilenburg te Den Haag en de heren H. G. Keuls te Zandvoort, D. v. Leeuwen te Den Haag en H. J. M. Thomeer te Den Haag. ZOETER WOUDE Eerste prijs. De r.k. gemengde zangvereniging „Sancta Lucia" be haalde gisteren op het concours te Hoogkarspel een eerste prys in de tweede afdeling. Assyriologen uit 14 landen in Leiden In de Leidse academie is vanmor gen het elfde internationale Assyrio- logische congres geopend, waaraan ruim 130 geleerden uit veertien lan den deelnemen. De deelnemers aan dit congres waren reeds zaterdag in ons land aangekomen. Ze hebben zondag een excursie gemaakt naar de Deltawerken. Het congres is georga niseerd onder auspiciën van het te Leiden gevestigde „Nederlands Insti tuut voor het Nabije Oosten". De opening is verricht door de di recteur generaal voor de buitenland se culturele betrekkingen van het ministerie van onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr H. J. Reinink, die ook het derde congres van deze aard, dat in 1952 in Leiden werd gehouden officieel opende. Het grootste belang van dergelijke congressen achtte dr Reinink de mo gelijkheid tot het leggen van contac ten, die vooral op internalionaalni- veau zo vruchtbaar kunnen zijn. De steeds verder gaande speciali satie is een andere reden waarom dergelijke contacten belangrijk zijn. Dr Reinink verheugde er zich over, dat de wetenschappelijke contacten over de grenzen zo intensief zijn. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een buitenboord motor, merk Evinrude, 2-cyl. 3 PK, uit een boot liggend in de Meerburg wetering. De waarde van de motor is vijfhonderd gulden. Tijdens viswedstrijden die za terdag te Reeuwijk werden gehou den, heeft een team van de N.V. Ro togravure een eerste prys gewonnen. De ploeg, bestaande uit de heren C. van Dam, C. Schouten en Chr. Schou ten, legde beslag op een wisselbeker. DVS hield voor de jeugdleden in de Vliet een viswedstrijd* De vangst was slecht; na 2Vt u. vissen waren er 19 maatvissen gevangen met een to taalgewicht van 1142 gram. Uitslag: 1 S. Dreef, 317 g, 3 stuks, grootste blei; 2 Th. J. Schuchhard, 214 g, 5 st.; 3 C. Zandvliet, 192 g, 4 st.; 4 L. Dreef, 141 g, 1 st., grootste voorn; 5 L. Schuchhard, 108 g., 2 st.; 6 H. Schuch hard 84 g, 2 st.; 7 A. Flippo, 43 g, 1 st.; 8 C. Veefkind, 43 g, 1 st. LEIDSE AGENDA MAANDAG 25 JUNI Vola Lezing met film vertor ing, Geref. .Jeugdhuis, Breestraat 19, aan vang 8 uur nam. Wilt ii zich abonneren op DE LEIDSE COURANT Dat kan - graag zelfs- door deze bon in te vullen Ondergetekende Naam: Adres: Woonplaats: geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0.65) per maand (ƒ2.80) per kwartaal (ƒ8.25) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon invult. De heer/mevr./mej.: Adres Woonplaats: zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ont vangen. Deze bon verzenden als drukwerk in open envelop (4 cent postzegel) aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. BIOSCOPEN De films in de week van 22-29 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: "Om 4 uur breekt de hel los", 14 jaar. dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.15 4.30, 7, 9.15 uur. Casino: „De vampipr", 18 jaar Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Lido: „Caroussel van het nachtleven", volwassenen. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Luxor: „Transport der verdoejnden", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Studio: „Een stukje hemel te koop", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Rex: „Maciste, zoon van Hercules", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7, 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7, 9.15 uur. Greenway Voorschoten: „Heuvels in vlammen", 18 jaar. (vrijd. 8.15 uur, zat. 7 en 9.15 u.). „Captain Buffalo" 18 jaar. (zond. 7 en 9.15 uur, maand., woend. en donderd. 8.15 uur. HILLEGOM Bejaarden gaan naar Blijdorp Op 4 juli a.s. gaan de Hilegomse bejaarden naar Blijdorp, bij Rotter dam. Op donderdag 21 juni 's avonds om 8 uur is er gelegenheid zich voor dit uitstapje op te geven in hotel Sis termans. spanning zeker ten goede zullen ko men. De start vindt dagelijks plaats bij het vliegdienstgebouw in het vliegkamp. De deelnemers worden weer in ver schillende groepen ondergebracht t.w. groep 1 leeftijd 15 t.m. 26 jaar; groep 2 27 t.m. 36 jaar; groep 3 37 t.m 43 jaar; groep 4 44 t.m. 50 jaar. Boven dien is er nog een groep gekostu- meerden. In de verschillende plaatsen die worden gepasseerd, worden weer z.g. premiesprints verreden, waarvoor de premies door de plaatselijke midden stands verenigingen en de VVV in Kat wijk aan Zee zijn toegezegd. Op de volgende plaatsen zullen de toeschou wers van zo'n sprint kunnen genie ten: Hoofdstraat te Valkenburg, Tulp straat te Katwijk aan de Rijn, Bou levard te Katwijk aan Zee en Lang straat te Wassenaar. De hoofdprijs zal, zoals gebruikelijk, bestaan uit een dames- of herenrijwiel naar keu ze. De prijsuitreiking zal, der traditie getrouw, door de commandant van het Marine Vliegkamp Valkenburg geschieden op een feestavond, welke zal worden gehouden op donderdag 25 juni in het vliegkamp. De feest avond zal worden opgeluisterd met de cabaretshow „Tararaboemdiéé" door het gezelschap van Rens van Dorth. VOORSCHOTEN Gemeenteraad De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor 'n openbare vergadering bijeengeroepen op donderdag 5 juli a.s. 's avonds om 8 uur. In behandeling komen o.a. de navolgende agendapunten: onderzoek geloofsbrieven van de nieuw-benoem de raadsleden. Aankoop van grond aan de Rijndijk van de N.V. Fabriek van Diastatische producten ten be hoeve van de bouw van gemeenschap pelijke tuinen in „Adegeest". Benoe ming van onderwijzer aan de open bare Vlietschool. Aanschaffing van een nieuwe rekenmethode voor de beide openbare scholen. Kosten ƒ3.275. Verzekering van de gemeentegelden. Wijzieing in de rechtspositieregelin gen. Het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van nieuwe leer lingensets en nieuwe stortbakken ten behoeve van de St. Jozefschool. Voor zieningen aan de openbare Parkschool (wijziging centrale verwarming en vergroting rijwielbergplaats). Kasteel Duivenvoorde Uit ont vangen mededelingen van Baronesse Schimmelpenninck van der Oye is gebleken, dat het niet waarschijn lijk is, dat het Kasteel Duivenvoorde nog dit jaar als museum voor het pu bliek zal worden opengesteld. Reden hiervan is. dat de herstelwerkzaam heden aan het kasteel nog niet vol tooid. B. en W. vinden het derhalve ongewenst om nu reeds het bezoek aan het kasteel en het landgoed te propageren. Sportaccomodatie B. en W. heb ben de Voorschotense raad verzocht hen te willen adviseren omtrent de uitbreiding van de sportaccomodatie in onze gemeente. De Sportraad heeft nu een kleine commissie gevormd, die zich met de bestudering van deze materie zal belasten. In deze com missie zitten 4 vertegenwoordigers van de sportraad en enige ambtena ren. De wethouder van onderwijs heeft in mei deze kleine commissie geïnstalleerd. Wijziging raadsbesluit 30 sept. 1960 werd besloten tot verkoop van grond aan de N.V. Ned. Woningfinan- cierings Mij. in Adegeest voor de bouw van 9 winkels met 18 bovenwo ningen aan de van Beethovenlaan en 12 flatwoningen in 3 woonalgen aan de Chopinlaan. Hierbij werd be paald, dat met uitzondering van het flatgebouw, welke voor de verkoop zou zyn bestemd en van 3 flatwonin gen boven de winkels, die aanhuur- ders van de winkels zouden worden beschikbaar gesteld, de woningen der halve 15 in getal zouden worden ver huurd van gemiddeld 75.- per mnd. Voor alle 30 woningen werd n.l. pre mie uit's Rijks kas aangevraagd. De bouwvergunning werd verleend op 17 juli 1961. Het uitblijven van de premiebeschikking heeft de N.V. Wo ningfinanciering Mij er toe gebracht te verzoeken de woningen in de pre- mievrije sector te mogen uitvoeren, in welk geval adressante bereid is alle woningen, voorzover niet beno digd voor de toekomstige huurders van de 9 winkels ter beschikking te stellen voor de verhuur aan door B. en W. woonrechtigden, zulks voor een huurprijs tot een bedrag berekend naar 7llt% van de werkelijke stich- tingskosten. Inwilliging van dit ve- zoek houdt in, dat er minimaal 21 woningen voor de Voorschotense can- didaten beschikbaar zullen komen, z(j. het dat de huur inderdaad hoger wordt dan aanvankelijk was gedacht. Gaat men er van uit, dat de huurders der winkels in elk geval aan Voor schoten economisch gebonden zijn, dan kan worden gezegd lat alle 30 woningen de Voorschotense woning situatie ten goede komen. Handha ving van eerder overeengekomen betekent uitstel van uitvoering van het bouwwerk. Daar de bouwvergun ning is verleend betekent wijziging, dat met de bouw aanstonds kan wor den begonnen. En dit betekent een niet onwelkome aanvulling voor het aantal in 1962 te bouwen woningen. Om die reden stellen B. en W. de raad voor het raadsbesluit te wijzi gen. WASSENAAR EINDEXAMEN ST. ADELBERT COLLEGE Voor het eindexamen HBS-B slaag den aan het S. Adelbert College te Wassenaar Ronald Nolens, Trees Aangenendt, Pim de Bruyn, Paul Moreau, David Povel en Michel van Darrigade in de gele trui De Fransman André Darrigade heeft de eerste helft van de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk, Spa- Herenthals over een afstand van 147 km, gewonnen vóór de Belgen Melckebeek en Vannitsen. Darrigade heeft de gele leiderstrui overgenomen van de Duitser Rudi Altig. De uitslag luidt: 1. André Darrigade (Fr. ploeg Louviot) 3 uur 40 min. 48 sec. (met bonificatie 3.39.48); 2. Melckebeek (Belg, Magne) z.t. (met bon. 3.40.18); 3. Vannitsen (Belg. De Kimpe) z.t.; 4. Van Looy (Belg. Driessens) z.t.; 5. Forestier (Fr. Lou viot) z.t. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG De eerste dag van d nieuwe beurs- week heeft verrast met 'n zeer vaste stemming voor de Philips^andelen. Nu de druk op; de koers van deze aandelen is weggevallen omdat er geen aanbod van claims meer aanwe zig was (vrijdag j.l. was het de laat ste verhandeldag van deze claims), stond de weg open naar een opgaan de tendentie. Er was in de Philips- hoek flinke vraag, voor 1 van lokale zijde met daarnaast voor Westduitse rekening waardoor bij de opening kon worden ingezet op 578, tegen 562 als slotkoers van 'vrijdag. Aanhoudende vraag zorgde er voor, dat de koers opliep tot 588, neerkomende op een claimprijs van mrca i 220, tegen vrij dag f 181. Later op de middag vond een technische reactie plaats waar door de koers daalde tot 581. Er von den in de Philipshoek tevens dek kingsaankopen plaats die vanzelfspre kend tot de zeer vast stemming heb ben bijgedragen. Vanmorgen waren de aandelen te koop op 552 als laag ste koers. De handel in Philips hoek was, vooral in'het eerste beurs- halfuur, zeer ruim. De overige internationale waarden lagen lager in de markt, vergeleken met het voorgaande slotniveau. AKU liep op van 326V2 tot 328H (330'/!). Unilevers twee gulden lager op f 128,80. Kon. Olies op f 122,60 even eeens min twee gulden. Hoogovens zetten de nieuwe bejrsweek in met een tien punten lagere koers op 538. In genoemde fondsen ging weinig om. Wall Street sloot vrijdag Ce beurs- week af met een flauwe stemming waaraan jok de Nederlands interna tionals zich niet onden onttrekken. Dit was van invloed op de stemming voor de hoofdfondsen op het Damrak, met uitzondering dan voor de Phi- lipsaandelen. De handel in de scheepvaarthoek was zeer rustig. De koersen belie pen een tot drie punten beneden het vorige slot. Van de leidende cultures werden certificaten Deli acht gulden lager op f 121.00 geadviseerd van wege aanbod in een lege markt. Am sterdam rubbers en HVA's eerder aangeboden. In de staatsfondsenhoek was de stemming vrij opgewekt, ech ter met weinig handel. De erste no tering van de nieuwe pet obli gaties 1962 „Nederlandse Antillen" werd op 99% ".adviseerd. Nu geble ken is, dat deze lening niet geheel voltekend was, was er ook geen aan bod in deze hoek van „premiejagers". Mede als gevolg hiervan viel de eer ste koers zeker niet tegen. De uit- giftekoers was 100. Straaten. Er werden geen kandidaten afgewezen. Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde lib mej A. H. Dijkhuis. Contactorgaan van Katholiek Thuisfront. De afdeling Wassenaar van het Katholiek Thuisfront heeft een eenvoudig contactorgaan het licht doen zien, dat regelmatig toe gezonden wordt aan de Wassenaarse militairen die in Nieuw Guinea dienst doen. Het bevat o.m. een woordje van de aalmoezenier, kapelaan Lager- berg en Wassenaarse nieuwtjes. Het correspondentie-adres van de Wassenaarse afdeling van het Thuis front is: Adr. Pauwstraat 32. Oudervergadering in St. Joseph - parochie. Woensdag 27 juni om kwart over 8 zal in gebouw Sion aan de Violierenweg een Samenkomst worden gehouden van ouders uit de St. Josephparochie, wier kinderen op 8 juli hun doopbeloften plechtig zul len hernieuwen. Pastoor H. F. Jan sen zal op deze avond een korte in leiding houden en daarna een groeps discussie leiden over een aantal pun ten die verband houden met de voor bereiding tot dit feest. Marktberichten ROTTERDAM, 25 juni Vee Vet- te koeien en ossen 1198. Prijzen: 3,00- 3,45, 2,80-3,00, 2,45-2,70. Aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets gedrukt, prima's boven notering. RIJNSBURG, 23 juni. Bloemen Rozen: Baccara 2800-3000, Super Star 2400-2800, Eremurus geel 4400- 4500, Nanus Amanda 2500-2600, Flo- riade 2400-2500, Nymph 2000-2200, Gladiolen: Sneeuw Prinses 2000-2200, Allard Pierson 1100-1200, Am. An jers: Sim rose 1800-2400, Sim Red 1300-2300, Tangerina 1700-1800, Sim G. J. 1600-1700, Sim Scarlet 1300- 1500, Campanula 460-500 alles p. 100. LEIDEN, 25 juni, Groente Aard appelen 60-65, andijvie 7-23, paulen 110-180, Snijbonen 105-175, postelein 12-26, rabarber 11-17, spinazie 7-24, komkommers 21-25, tomaten 65-135, waspeen 30-39, bloemkool 11-36, kom kommers 11-31, sla 350-390, bospeen 28-47, kroten 18-26, radys 5-7.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2