DE KAARTENDANS EDPTEWOLKE JAN HUBERTS FAVORIET IN ASSEN Leids atletieknieuws HAARCREME DONDERDAG 21 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA lï Wanneer zaterdag 30 juni in Assen het motor geweld weer los breekt, heeft Nederland voor het eerst sinds jaren weer een favo riet. De Hagenaar Jan Huberts, die sinds korte tijd deel uitmaakt van het race-team van de Duitse Kreidler fabrieken en in de grote prijzen van Spanje en Frankrijk een voortreffelijke indruk maakte, zal ongetwijfeld op het hem vertrouwde Asser Circuit willen win nen. De nieuwe 50 cc klasse - dit jaar voor het eerst meetellend voor het wereldkampioenschap - is waarschijnlijk het meest aantrekke lijke onderdeel van de Dutch TT. Temeer daar nog geen enkele fabriek oppermachtig is in deze lichte klasse, dit in tegenstelling tot de 350 en 500 cc waarin de Italiaanse MV Augusta's en de Engel se Nortons uitgesproken favoriet zijn. Huberts zal het overigens niet gemakkelijk krijgen. De Honda- rijders Taveri en Robb zullen zich ongetwijfeld willen revancheren voor hun nederlaag in de Grote Prijs van Frankrijk. Terwijl ook de Japanse Suzuki's, die op Man zo'n vooraanstaande rol speelden ook nu weer aan de kop zullen zitten. Huberts zal overigens wel kun nen rekenen op de steun van zijn stalgenoten Anscheidt, Kunz en Gedlich. Damkampioenschap van Leiden De damverenigingen DCL en LDV or ganiseren het damkampioenschap van Leiden, waaraan elke Leidenaar mag deelnemen. Men kan zich opgeven bij DCL op dinsdagavond in ca té Van Mei zen, Nw. Beestenmarkt 19, of op donder dagavond bij LDV in hotel Bellevue, Steenstraat, ingang Morsstraat. De wedstrijden worden op dinsdag- en donderdagavond gespeeld. De eerste ronde is op dinsdag 3 juli 1962, aanvang 7.45. Er wordt gespeeld in een hoofd, en le klasse. ATLETIEK Voor de nationale avondwedstrijden in Rotterdam op dinsdag 10 juli a.s. zijn door de Atletiekvereniging DOS de Ba taven-dames Gerda Kraan, Ria de Win ter en Ton Homan geïnviteerd. Zij zul len starten op de 800 m. De KNAU, afd. Leiden, organiseert op voorstel van De Bataven, op de avonden 4, 6 en IQ juli een drietal trainingswed strijden voor de jongste leden van de onder de afd. Leiden ressorterende ver enigingen. De wedstrijden vinden plaats op de Leidse sintelbaan, aanvang 6.45 uur. Zij omvatten de onderdelen 60 m, 80 m, verspringen, hoogspringen, kogel stoten en discuswerpen en zijn bestemd voor de navolgende groepen: meisjes pupillen, meisjes C, jongenspupillen, jon gens D en jongens C. Ondanks de bar slechte weersomstan digheden vestigde Ria de Winter te Am sterdam gisteravond toch een persoon lijk record met 2.19.3 op de 800 ra. SPORT NIEUWS IN 'T KORT Belgische plaatsje Zwijndrecht, nabij Antwerpen, gehouden wielercriterium over 184 km gewonnen in de tijd van 4 uur 20 min. vóór zijn landgenoten Se- rage, Lemmens en Van Gompel. Onze landgenoot Wim van Est eindigde als vijfde. SCHAKEN HET KANDIDATENTOERNOOI Gisteravond zijn in Willemstad de par tijen gespeeld voor de 25ste ronde van het kandidatenschaaktoernooi. De uit slagen waren: Keres (Rusl.)-Petrosjan (Rusl.) »/i-V«, Filip (Tsj.-Sl.)-Geller (Rusl.) afgebr., Benkoe (VS)-Kortsnoj (Rusl.) afgebr. Fischer was vrij. De stand is nu: 1 en 2 Petrosjan en Keres 17 pnt uit 25, 3 Gelier 16 pnt en 1 afgebr. uit 26, 4 Fischer 13«/i unt uit 25, 5 Kortsnoj 13 pnt en 1 afgebr. uit 26. 6 Benkoe lO'/i pnt en 1 afgebr. uit 25 7 Filip 7 pnt en 1 afgebr. uit 26, 8 Tal 7 pnt uit 28. LWV 1—SHELL 1 2—8 Jammer was het, dat de thuisclub slechts met zes spelers de strijd moest aanbinden tegen zeven Shell-spelers, zo dat het feitelijk onbegonnen werk was een redelijk resultaat te behalen. Vrij spoedig werd de stand 03, maar de thuisclub wist zich even te herstellen en door J. v. d. Hulst kwam er toch nog even spanning: 23. In de tweede helft hernam Shell opnieuw het initiatief en kwamen de doelpunten aan de lopende band tot stand: 2—6. Onprettig voor de thuisclub: er ging nog een LWV-speler naar de kant en het was voor de bezoe kers geen moeite de eindstand tot 28 op te voeren. De overige uitslagen waren: LWV 1 DKD 1 (dames) DKD niet opgekomen; DKDSleutelstad (meisjes) 04; DKD Sleutelstad (jongens) 5—0. EEN PRODUKT VAN l'QRÈAL DE PARIS (Advertentie) HAAGSE POLITIERECHTER Voor het tuinhekje Een 35-jarige metaalarbeider uit Al phen a. d. Rijn wilde een tuinhekje maken bij zijn woning. Daar had hij materiaal voor nodig en hij vond het de eenvoudigste manier, om vijf sta ven ijzer, die aan de Rijkswaterstaat behoorden, mee te nemen. Voor dat feit had hij zich voor de Haagse po litierechter te verantwoorden. „Hij heeft de diefstal met veel overleg gepleegd," zo constateerde de offi cier van Justitie. Vanwege 't blanco strafblad wilde de officier echter nog volstaan met een geldboete van 75,- of 15 dagen hechtenis. De politie rechter veroordeelde overeenkomstig die eis. Geen zin om te betalen „Dat zullen we hem af moeten le ren," zo luidde het oordeel van de officier van Justitie jegens een kwe ker uit Bodegraven, die volgens zijn verklaring „geen zin had om te be talen". Om die reden was hij weg gereden, nadat hij met de door hem bestuurde auto een aanrijding had veroorzaakt. Dat was gebeurd bij 't achteruit rijden en er was 'n flinke deuk in een geparkeerde auto ge maakt. Uiteindelijk had verdachte toch de schade vergoed, doch de of ficier eiste nu bovendien 75,- boete of 15 dagen hechtenis. De rechter veroordeelde conform die eis. Vleesdiefstal Een arbeider van een vleesfabriek te Leiden werd betrapt, toen hij on geveer 10 kilo vlees mee naar huis nam en daarmee diefstal pleegde. „De mensen krijgen van de directie allerlei faciliteiten en dan is 't nog niet genoeg," zo constateerde de of ficier, die een week gevangenisstraf eiste. De rechter hield rekening met het blanco stafblad en volstond met opleggen van 90,- boete of 16 da gen hechtenis. Zeven jonge jenevers Een los-arbeider uit Katwijk a. Zee zat op de fiets, doch laveerde zoda nig over de straat, dat hij door de politie werd aangehouden. Toen bleek, dat als resultaat van de ze ven jonge jenevers die hij volgens zijn zeggen had gedronken, de wiel rijder flink dronken was. Hij had zelfs een alcohol-promilage van 1,95 in zijn bloed. De officier eiste 50,- boete of 10 dagen hechtenis, waar toe de rechter veroordeelde. Haagse gerechtshof Vreemde manieren Twee studenten wandelden in Lei den doo. de Steenstraat, toen iemand met twee koffers in zijn handen ïa- derde. De man duwde voetgangers, die hem in de weg kwamen opzij en voerde dat stukje ook uit bij de stu denten. Er ontstond een vechtpartij, waarbij van een student o.m. diens bril aan stukken werd geslagen, 't Antwoord, toen de student de man naar diens naam vroeg, was 'n klap. De officier van Justitie wist ge noeg van de antecedenten van de niet verschenen verdachte, dat hij 14 dagen gevangenisstraf eiste, waarbij dan nog waarschijnijlk de 7 dagen, die al eerder voorwaardelijk zijn op gelegd. Ook de civiele vordering voor de vernielde bril (55,-) werd geëist. De politierechter veroordeelde tot 'n week gevangenisstraf plus toewij zing der vordering. Dronken achter het stuur Een 36-jarige chauffeur uit Kat wijk a. d. Rijn had op 23 april vol gens zijn verklaring 4 borrels en en kele glazen bier gedronken, doch er was reden om aan te nemen, dat het wel iets meer zou zijn geweest. In ieder geval was de man te dronken om een auto te besturen, zoals de politiemannen C. J. de Grauw en A. Ringeling in de Havenstraat hadden geconstateerd, want verdachte had dé hele breedte van de straat nodig. Daarom werd hij aangehouden en bleek zo dronken, dat hij zelfs ter ontnuchtering in de cel moest wor den geplaatst. Het bleek, dat hij meer dan 1,50 promille alcohol in 't bloed bezat. De officier wees op de geva ren, die door dronken autobestuur ders worden opgeroepen en consta teerde, dat verdachte nog was ge waarschuwd niet achter het stuur van de auto te gaan zitten. De eis luidde een week gevangenissraf en intrekken van het rijbewijs voor 1 jaar met aftrek sinds 23 april. „Dat maakt, dat ik mijn werk ver lies," aldus verdachte, die verklaar de in 18 jaar autorijden nog nim mer zich aan een dergelijk feit te hebben schuldig gemaakt. Het von nis bleef echter conform de eis. HAAGSE RECHTBANK Onberispelijk gekeerd Een 32-jarige machinist uit Alphen a. d. Rijn was van mening, dat hij op 30 september onberispelijk met zijn auto op de rijksweg te Zwam- merdam in de richting Bodegraven was gekeerd. Doch kennelijk had de André Darrigade, op het laatste ogen blik voor wereldkampioen Rik van Looy ingevallen, heeft gisteren voor ruim 70.00 toeschouwers een derny-wedstrijd over twee manches in Caen gewonnen. De penningmeester van de Amster damse eredivisieclub Ajax, de heer F. Dukker, zal binnenkort zijn functie in het Ajax-bestuur neerleggen. De heer Dukker heeft ruim twintig jaar de fi nanciële zaken bij de Amsterdammers behartigd. Bij de wedstrijd om de derde plaats van het wereldkampioenschap voetbal tussen Chili en Zuid-Slavië is aan en treegelden het recordbedrag van 413.834 dollar een kleine anderhalf miljoen gulden betaald. Dit is de hoogste re cette, die ooit bij een voetbalwedstrijd werd geïnd. De eerste divisieclub Sheffield Wed nesday. waarvan de oud-trainer van Ajax, Vic Buckingham, manager is, zal evenals het vorige jaar voor het begin van de competitie weer een week naar Nederland komen om zich op het nieu we seizoen voor te bereiden. De Italiaan Nicola Pietrangeli, als ze vende geplaatst voor het heren-enkel spel te Wimbledon, is in de vierde ronde voor 't internationale tennistoernooi van Queens Club (de Londense kampioen schappen) uitgeschakeld door de Britse Davis Cup-speler Bobby Wilson. De En gelsman won met 6-0 6-2. Rik van Steenbergen heeft uit een veld van 72 renners het gisteren in het politie er niet zo over gedacht en de kantonrechter te Alphen a. d. Rijn had de man wegens in gevaar bren- rgen der veiligheid van het verkeer, tot 50,- boete of 10 dagen hechte nis veroordeeld. Van dit vonnis kwam verdachte in hoger beroep bij de Haagse rechtbank, omdat hij zich volmaakt onschuldig voelde. De rechtbank neeft uitspraak ge daan en verdachte van het ten laste gelegde vrijgesproken. Heler en steler Een 24-jarige los-arbeider en diens 23-jarige vriend, beiden uit Leiden, hadden zich voor de Haagse recht bank te verantwoorden. Eerstgenoem de, omdat hij nabij het station te Leiden een bromfiets had gestolen en de vriend, omdat hij de brom fiets had helpen verkopen en zich daarbij aan heling schuldig gemaakt. De officier van Justitie eiste tegen de steler 8 maandei. gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en tegen de heler 2 maanden gevan genisstraf. De rechtbank heeft uit spraak gedaan en de steler veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en de he ler tot 2 maanden gevangenisstraf. Kath. jeugdwerk krijgt nieuwe structuur in federatie De bestuursraad van de katholie ke jeugdbeweging heeft besloten, on der voorbehoud van de goedkeuring van het Nederlands episcopaat de stichting Katholieke Jeugdbeweging voor jongens in zijn huidige vorm en voor zover het betreft haar acti viteiten op nationaal terrein, op te heffen om te komen tot oprichting van een federatie, waarin de groepe ringen van het katholiek mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk voor de jeugd beneden de 17 jaar nauw kun nen samenwerken. Van de nieuwe federatie zullen deel gaan uitmaken de drie groepe ringen van de KJB, te weten dt ka tholieke verkenners, Jong Nedeland, en de jongensclubs, alsmede de hui dige groeperingen van het katholiek vrouwelijk jeugdwerk, te weten de Nederlandse gidsenbeweging, het ka tholiek meisjesgilde en de meisjes clubs. Een en ander impliceert niet, dat sprake zal zijn van de totale ophef fing van de KJB, voor zover betreft haar activiteiten op diocesaan, dis tricts- en parochieel niveau. In zo verre blijft de huidige toestand voor lopig geheel ongewijzigd en zal aan het beleid van Je desbetreffende lei ding en aan de toekomstige ontwik keling worden overgelaten in hoever re de huidige vorm van de KJB in de diocesen, districten en parochies zal worden aangepast aan de nieuwe vorm, waartoe thans uitsluitend op nationaal niveau is besloten. Egelfamilie oorzaak van verkeersknoop Een egelfamilie heeft gister nacht een verkeersopstopping veroorzaakt op de brug over de Maas tussen Venlo en Blerick. Een automobilist, die de steke lige kolonie voort zag schui ven over het wegdek kon bij tijds remmen en zodoende een slachting onder de „landver huizers" voorkomen. Geduldig besloot de automobilist af te wachten t de diertjes vrij baan zouden maken. D'. egel familie zag echter van een ver dere wandeling af en nestelde zich onder de auto. Inmiddels hadden zich ook vele andere auto's moeten aansluiten achter de wagen, waaronder de egels kennelijk logies hadden geko zen. Omdat men niet verplette rend over de kolonie wilde rij den ook al uit bezorgdheid voor de banden - hebben de automobilisten gezamenlijk fa milie egel aan de Maasdijk ge zet. Vrouw zat dood voor het raam De alleenwonende 60-jarige me vrouw A. A. Huyting te Utrecht is gisteren in haar stoel voor het raam overleden. De Utrechtse politie, die zich na telefonische mededeling naar de woning in de Vossegatselaan 27 spoedde, trof het stoffelijk overschot nog steeds zittend in de stoel aan.. Onderzoek heeft uitgewezei dat de vrouw op natuurlijke wijze is over leden. A etherklanken VRIJDAG 22 JUNI HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). Om 7.30 Van de voorpagina, praatje. 8.00 Nws. 8.18 Muzzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Mo derne orkestmuz. (gr.). 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 In zicht en uitzicht, lezing. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Instru mentaal kwartet: moderne muz. 11.35 Hammondorgelspel. 12.00 Dixieland- muz. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, actuali teiten of gr.muz. 13.25 Beursberic- ten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Zang recital. 14.20 Boekbespreking. 14.40 Klassieke kamermuz (gr.). 15.05 Ga er eens even voor zitten: a. Zing met ons mee; b. Het Vogelkwartier, hoor spel. 16.00 Moderne jazzmuz. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Zang met gi taarbegeleiding (gr.). 17.20 Metro- pole-ork. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. en zang. 18.40 Lichte gr.muz. 18.50 De punt jes op de i. praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muz. voor de kinde ren (gr.). 19.30 Op de helling, ge sprek over de heroriëntatie der ker ken. 19.45 Kunstkroniek. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land, gesprek. 20.20 Muzikale uitstapjes. 20.40 Vlaande ren is vlakbij - IV - Huidig toneel in Vlaams-België. 21.00 Zee - haven - thuis, veertiendaags journaal voor de scheepvaart. 21.40 Lichte orkestmuz. en zangsolisten. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, overdenking. 23.00 Socialistisch nws. in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikaal gesprek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m.' 7.00-24.00 KRO. 700 Nws. 7.15 Viool en piano (gr.): lichte muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr.muz. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Moderne muz. (gr.). 10.35 Pianoreci tal (gr.): Klassieke muz. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Bariton en piano (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, lez. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muz. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Pianospel. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 platennieuws. 13.20 Dans- ork. en zangsolisten. 13.45 Lichte gr.muz. 14.00 Franse orkestwerken (gr.). 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Alt en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte gr.muz. 18.20 Limburgs halfuur. 1850 Regeringsuizending: Bescherming Be volking vraagt Uw aandacht. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 1925 Boek bespreking voor de jeugd. 19.30 Po litieke lezing. 19.40 Verzoekprogr. voor de militairen. 20.30 Voor de jeugd. 20.50 Lichte gr.muz. met com mentaar. 21.05 De vuurlelie onder de vijgeboom, hoorspel. 22.20 22.30 Nws. 22.40 Christus, onze medemens, lezing. 22.50 Musicerende dilettanten. 23.15 Lichte gr.muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.00 Roeien: sprintwedstrij den op de Bosbaan te Amsterdam. 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Attentie, feiten die de aandacht waard zijn. 21.05 Nederlands muz.programma met Ned. artisten. 21.45 Literair portret. 22.05-22.15 Dag sluiting. 25 ,Van Shakespeare zal ik jullie eens iets meer vertellen", viel vader in, ,,'t wordt hoog tijd, dat jullie zijn naam tenminste nen". „Ik ken liever zijn stukken", zei Pim. „Dat ook, alles op zijn tijd. Wan neer is de voorstelling Hans?" „Zaterdagavond. Het is nu maan dag, dus we hebben nog een week de tijd ongeveer ora vrijplaatsen bij elkaar te krijgen". Hans beweerde dit op ernstige toon en keek geamuseerd naar Flor- rie, die verschrikt opmerkte, dat tan te Marna maar twee vrijplaatsen mocht weggeven en dat niet eens altijd. „Die zijn dan voor vader en moe der", vond Hans. „Ja", zei Florie en at bedrukt van haar boterham met kaas. Als zij er maar heen mocht, toneel was immers het heerlijkste wat er was. En dan was het tenslotte haar tante, die speelde en niet die van. een onderdrukt lachen deed haar op kijken. Hans lache, Elly en Pim ook, en oom Huib keek met een plezierig gezicht naar tante Loes, die haar hoofd schudde. „Niet plagen, jongens", zei ze en knikte Florie toe. „Florie mag er natuurlijk heen, die het allereerst", viel Klaartje haar vriendin bij. „Als het stuk tenminste geschikt is voor zulke kleine meisjes", plaag de Pim. „Natuurlijk is het dat", bitste El ly. „Een midzomernachtdroom is 'n sprookje, en sprookjes zijn voor kin deren en niet voor ouwe heren zoals jij; jij mag er dus niet heen". „Ken je het stuk, Elly?" vroeg moeder. „Nee, maar we hebben „De koop man van Venetië" besproken en toen heeft mijnheer Van Biemen 'n paar andere stukken van Shake speare genoemd, ook dit. Mag ik er alsjeblieft naar toe, vader, 't is goed voor mijn opvoeding". „Ik denk het wel", glimlachte de rector. „Ik zal eens met moeder over leggen, straks, als jullie er niet bij zijn". „Flauw", zei Elly. „We kunnen veel beter samen overleggen. Mis schien willen ze er niet eens alle maal heen". Maar die woorden ontlokten een storm van protest en daar de boter hammen net op waren, joeg de rec tor hen allen de kamer uit, tot nader order. Alleen kleine Peter bleef zit ten met grote verwonderde blauwe ogen en een mondje, volgesmeerd met appelstroop. Moeder veegde hem schoon, en toen pas stond hij op en verdiepte zich in een kapotte sein paal. Hoe hij ook draaide, het sein ging niet omhoog en vastbesloten stapte hij met het ding onder zijn arm naar boven, waar zijn grote broer Pim hem wel even zou maken. In Pim had Peter een diep vertrou wen, Pim kon alles maken en Pim wist alles. De zesjarige Peter zag tegen hem op als tegen een held, zo als Pim wilde hij ook worden. En z'n vertrouwen werd niet beschaamd. Fluitend toog Pim aan het werk, terwijl Peter tussen ijzerdraad en een grote la met instrumenten staan de, gespannen toekeek. Beneden bleien vader en moeder samen, en moeder zei, dat het zo leuk was om Florrie's tante te zien spe len en ook om haar te spreken. „Ik zal eens met haar telefoneren en bespreken of het mogelijk is, dat ze ons opzoekt, 't Is voor Florrie een feest, want ze is dol op deze tante. En ik zou naar ook graag leren ken nen". Dat vond vader een goed plan. „En", zei hij, wat doen we met de Midzomernachtdroom?" „Ik vind het een prachtig stuk, en niet zo zwaar en moeilijk; als jij er wat van vertelt, kunnen Florrie en Klaar best mee. De muziek van Men delsohn is ook zo mooi erbij. Ik stem voor ons allen". „Peter incluis?" vroeg de rector lachend. Hij sloeg zijn arm om de schouders van zijn vrouw en zo lie pen ze samen tot de tuindeuren en keken naar de kleuren, die hier en daar de lente aankondigden, 'n Klei ne magnolia had zijn knoppen ont vouwd en pronkte met haar witroze bloemen alsof ze wilde zeggen: „Zie je me wel? Zien jullie wel, dat ik de mooiste ben van allemaal?" En dat was ze ook, want ze was de eerste. Vader en moeder keken en glimlachten, want ze dachten aan de lente en de heerlijke zomer, die voor hen lag. Ze konden niet helpen, dat er allerlei pl^n r ontstonden in hun hoofd, vakantie-uistapjes, fietstoch ten, wandelingen door bossen en vel den, zonnebaden aan het strand en duiken door de golven van de blau we zee. Blauw, doordat de zomer lucht zich erin weerspiegelt. Maar voor al die plannen hadden ze nog tijd genoeg en daarom draai den ze de tuin de rug toe. Ze moes ten nu besluiten over zaterdagavond. „We gaan dus allemaal. Dat is met zijn zevenen. Het zal wel duur wor den", zei mevrouw Franken, die schrok van het aantal. Even stond de rector in gedachten. Toen zei hij: „Ik had een oud boekje op het oog, een vrij zeldzame uit gave van Herodotus, ik kon het voor een prikje krijgen. Dat prikje is ge noeg voor deze mooie avond met ons allen, ik heb immers oude boeken genoeg. Dat is dus in orde", besloot hij en keek zijn vrouw opgewekt aan. Mevrouw gaf hem een zoen. „Je bent een model-vader", zei ze, maar ook zij had een stiekum plan netje. Om vijf uur belde mevrouw Den Haag op. Marna Diets kwam zelf aan de telefoon en vertelde, dat ze net die avond (de enige, die ze vrij had deze week) een brief had willen schrijven om haar komst aan te kon digen. Ze was van Dlan om drie uur te komen en bij hen te blijven eten, maar ze moest om kwart voor zeven in de schouwburg zijn. Het stuk be gint om half acht, want het is nogal lam» met de muziek zei ze. Of ze kon blijven logeren, vroeg mevrouw Franken. En daartoe be sloot ze, een beetje aarzelend. Haar leven was zo druk en ze hield zo van de rustige zondagmorgen, een beetje luieren in bed en op haar ge mak kleden en ontbijten. Er werd dan niet Oereoeteerd, maar ze moest va«k 's middags en 's avonds op- trpden op zondag. Maar ze bleef logeren en zou zon dag om twaalf uur vertrekken. En, zei ze, ik zal voor twee vrijplaatsen zorgen, bespreekt u 't nu maar vast met de bureaulist, dan krijgt u alle zeven plaatsen naast elkaar. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12