Deken Th. van Niekerk bevestigd als pastoor van „St. Petrus Banden" MEDISCHE DIENSTEN Presentatie-parochie te Roelofarendsveen nam afscheid van deken Van Niekerk Weerbericht Het weer in Europa ZATERDAG 16 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S ROELOFARENDSVEEN Deken Th. van Niekerk tijdens de feestelijke rondgang door Roelof arendsveen. Links mgr. C. A. Schaa- per, secretaris-generaal van 't bis dom Rotterdam. Geheel links op de rug gezien de burgemeester van Alkemade, de heer E. J. M. Kolf schoten. Vrijdagnamiddag te 7 uur was het aan de parochiegrens van de paro chie „St. Petrus Banden" nabij het gemeentehuis van Alkemade 'n grote drukte. De rijkspolitie was met haar met geluidsinstallatie uitgeruste po- litie-auto aanwezig om zoveel moge lijk orde te scheppen en het verkeer bij dit kruispunt in veilige banen te loodsen. Vooral de jeugd was in gro ten getale aanwezig om getuige te zijn van de begroeting eh officiële ontvangst van de uit de aangrenzen de parochie „Maria Presentatie" ver trekkende deken Th. van Niekerk naar de parochie „St. Petrus Ban den". Als waarnemend pastoor fun geerde kap. Bergen Henegouwen, die als eerste deken Th. van Niekerk, vergezeld van de vicaris-generaal van 't bisdom Rotterdam, mgr. A. Schaa- per, namens de parochie St. Petrus Banden mocht begroeten en verwel komen. Hierna besteeg deken Van Niekerk een open Jandauer. Naast hem nam plaats mgf. A. Schaaper en tegen over hem burgemeester E. J. M. Kolf schoten. Voorafgegaan door ■de muziekver. „Liefde voor Harmonie" en tamboer corps begon de feestelijke intocht in de parochie. Gelukkig had het zachte regentje misschien symbolisch be doeld als zegen van boven opge houden. Gelukkig vooral ook voor HOLLAND FESTIVAL Leids optreden van Samy Molcho de grote stoet van bruidjes, de rak kers, kabouters en gidsen, die aan de intocht kleur en fleur gaven. In de vele volgauto's hadden plaatsge nomen de familie van deken Th. v. Niekerk, de kerk- en armbesturen van beide parochies, de plaatselijke geestelijkheid en pastoors uit naaste omgeving, alsmede pastoor C. Meere- boer, weleer kapelaan in St. Petrus Banden en voor de pastoorsbenoe ming van deken Th. van Niekerk zijn pastoor in Rotterdam. Door het met vlaggen getooide dorp begon, begeleid door de vrolijke tonen van „Liefde voor Harmonie" en het feestelijk klokkengebeier, de in tocht. Bij het met vlaggen omgeven kerkgebouw werd de stoet ontbon den. Voorafgegaan door kleine met bloemen getooide bruidjes, schreed deken Van Niekerk en zijn gevolg door een van de ingang tot aan het altaar opgestelde haag van bruidjes. Het altaar was prachtig en rijk versierd met frisse bloemen in veler lei variëteiten. Bij de installatie merkten wij on der de tairijke geestelijken in het priesterkoor o.a. ook nog op pastoor Th. Schoenmaker en in de kerk o.m. burgemeester Kolfschoten, wethou der N. Turk en enkele raadsleden. Over de gebruikelijke liturgische gebeden en handelingen aan de in stallatie-plechtigheid verbonden, be hoeven wij niet nader uit te wijden. In zijn hierbij gehouden toespraak zei mgr. Schaaper, dat de bisschop deze priester tot deze parochie zendt om het werk van Christus te gaan volbrengen. Het is bijna 12 jaar ge leden, dat hier een pastoor werd ge- installeerd. Na een priesterleven van ruim 45 jaar heeft pastoor Schoen maker zijn emeritaat aangevraagd. Het is passend dit nu even te geden ken, aangezien deze pastoor niet ie mand was die aan de weg timmerde. Wij mogen dankbaar gedenken, wat hij aan restauratie en verfraaiing van dit Godshuis heeft gedaan. „Blijft u hem uw sympathie en be langstelling schenken en steunt hem met uw gebed in zijn komende een zaamheid". Thans is er een nieuwe pastoor benoemd. Zijn heengaan uit zijn eerste pastoorsplaats betekent voor hem persoonlijk een groot offer. „Het is mij bekend dat rondom deze benoeming in beide parochies enige opspraak is geweest. Daarom wil ik hier openlijk verklaren, dat de bis schop bij deze benoeming geen en kele voorkeur heeft doen laten gel den, alsook dat deze benoeming zon der aandrang van wie ook heeft plaats gehad. Het besluit van de bis schop is na uitvoerige overweging genomen. Spr. deed een beroep op aller medewerking terwille van üw nieuwe pastoor. Vervolgens ging spr. in op de waarde van het priesterlijk ambt, waarbij spr. verzocht de lei ding van pastoor in gehoorzaamheid en volgzaamheid te aanvaarden, want daarmede ontstaat de geest van samenwerking. Hierna las mgr. de benoemings brief voor. Na eedsafneming volgde op de gebruikelijke wijze de instal latie. Na deze kerkelijke plechtig heid was er in de Pancratiuszaal ge legenheid voor de genodigden deken Van Niekerk te feliciteren. ROELOFARENDSVEEN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „DE TREFFERS" Vanaf twee uur vanmiddag gaat in de St. Pancratiuszaal te Roelofarends veen de tafeltennisbal een belangrij ke rol spelen. Voor de senioren is nl. het moment aangebroken uit hun midden de kampioen te bepalen, die dan tevens voor een jaar bezitter wordt van de prachtige Treffers-sup portersbeker. Ongetwijfeld zullen de (nieuwbak ken) ereklassers van de Treffers goede kansen maken. Echter elk jaar is gebleken, dat ook de „routi niers", zoals Heemskerk, v. d. Zwet, Hoogenboom en v. d. Meer zich niet door de hoger geklasseerden laten intimideren. Bovendien bewees toch Koek vorig jaar met zijn 2e prijs, dat zich ook bij de jongere garde ta lent bevindt. Ook van deze kant zijn prestaties mogelijk. Twee uur wordt gestart met een serie poules met vier spelers. De twee best geplaatsten worden inge deeld in poules van drie spelers, die om half zeven beginnen. Hiervan gaan wederom twee spelers naar de volgende ronde, die ongeveer half negen begint, waarna deze laatste acht spelers gaan uitmaken, wie clubkampioen wordt (afva'lsysteem). Het is de bedoeling de finale om half tien te spelen. De wedstrijden worden gespeeld volgens de nieuwe tijdregel, die voor deze gelegenheid is ingekort tot tien minuten. De zaal is vanaf 7 uur voor het publiek ge opend. Toegang vrij. UITGAANSDAG LTV Voor de dames van de LTV wordt op dinsdag 3 juli een uitgaansdag georganiseerd. Op het programa staan een gezellige dag per autobus naar o.a. Bloemendaal, Bergen, Vo- lendam, rondvaart in Amsterdam, lunch en diner zonder zelf de zor gen te hebben. Ook niet-leden kun nen aan deze uitgaansdag deelnemen en zijn zelfs van harte welkom. Men kan zich hiervoor to,t en met maan dag 18 juni opgeven bij mevr. L. Krijger, Zuideinde 142, mevr. Jac. Straathof, Noordeinde 179a, en me vrouw C. L'Ami, Westeinde 36. Redding. Vrijdagmiddag geraak te het pleegdochtertje van mevr. Heemskerk bij het per fiets passe ren van de Sluisbrug door een plotse linge reactie onder de leuning van de brug door te water. Mevr. Heems kerk, die haar vergezelde, nam een koen besluit en sprong haar na. Ech ter de hoge kademuren maakten het onmogelijk op het droge te komen. Gelukkig kwam de echtgenoot van mevr. Heemskerk precies op tijd te rug van de kapper. Hij kon eerst de kleine op het droge brengen, maar met zijn echtgenote had hij meer moeilijkheden. Voor geredden en red der werd het toch een „happy end". Diploma-uitreiking en feestavond van Kon. Ned. Ver. v. EHBO, afd. Leiden Ondanks de zomerse temperatuur was de grote zaal van het St. Anto- niusclubhuis gisteravond geheel bezet door de leden en genodigden van de Kon. Ned Vereniging voor EHBO, afd. Leiden voor de bijwoning van de jaarlijkse feestavond ter gelegen heid van de diploma-uitreiking aan de pas geslaagde cursisten. Nadat het kwartet „The Light Stars" o.l.v. Hans Gorthuis met suc ces de feeststemming erin had ge bracht, mocht de afdelingsvoorzitter de heer J. D. Slegtenhorst, zich in zijn hartelijk welkomstwoord ditmaal in het bijzonder richten tot de docent van de cursus 1961/'62, dokter J. G. van Hoorn, de directeur van het PTT-district Leiden, de heer P. Mo lenkamp, alsmede de afgevaardigden van de Kring Leiden, de EHBO-Raad- Leiden en de zustervereniginen. Spr. dankte de docent voor het vele werk dat hij weer in het belang van de Leidse afdeling had verricht. Dokter van Hoorn wees de pas ge slaagden nog eens met nadruk op de grote verantwoording, die zij nu als EHBO-ers (sters) krijgen te dragen. Teneinde steeds voor hun taak bere kend te blijven, adviseerde spreker hen regelmatig te blijven oefenen en de vervolgcursussen in practische eerste hulpverlening trouw te bezoe ken. Hierna traden de 43 gegadigden naar voren om uit handen van hun docent het verworven diploma in ontvangst te nemen. Namens de cursisten 1961/ '62 dankte de heer A. v. d. Kaay hierna de docent en instructeurs voor de lessen, die zulk een succesvol re sultaat halden opgeleverd. Als blijk van waardering hiervoor overhan digde hij dokter Van Hoorn een dia projector en de voorzitter een bedrag onder couvert voor de aankoop van enige nog nader door de instructeurs te bepalen geschenkjes. Nadat dokter Van Hoorn en de voorzitter mede na mens de overige instructeurs hun dank voor de ontvangen attenties hadden uitgesproken, mocht mej. J M. Bronsgeest als de beste cursiste van het seizoen 1961-'62 uit handen van de voorzitter een toeristenver- bandrommeltie in ontvangst nemen. Naast The Light Stars, die de avond voortreffelijk muzikaal omlijstten, werd het feestelijk gedeelte van het programma verzorgd door het Philo Marionettentheater o.l.v. Karei Tap. Geslaagden Het diploma werd uitgereikt aan de dames: C. Privé-Lacourt, G. J. van Renen-Verloo (Katwijk a. d. Rijn), A. M. T. van Appel, A. v. d. Bent (Katwijk aan Zee), L. A. v. d. Berg (Delft), J. Boot (Lisse), M. C. Both (Boskoop), J. M. Bronsgeest, T. S. Chang, L. van Duyvenbode (Katwijk aan Zee), J. L. Hamann, G. P. Herre- wijn (Alphen a. d. Rijn), M. P. E. v. d. Hoeven (Zoeter woude), W. de Jong, J. E. Ladan, C. D. de Lint, J. W. Maagdenberg (Delft), F. B. Musegaas (Noordwijkerhout), A. F. Plancken (Alphen a. d. Rijn), C. J. v. d. Plas (Katwijk aan Zee), A. Privé, E. A. J. v. d. Star, M. J. Schol- tes (Hazerswoude), D. M. Spijker (Alphen a. d. Rijn), M. F. J. Tilstra, S. I. W. Tilstra (beiden Den Haag), C. J. H. Verkley (Alphen a. d. Rijn), C. van Vollenhoven, M. v. d. Plas (Katwijk aan Zee) en A. Weber en de heren: A. Th. M. v. d. Bos (Voor schoten), A. Fuchs, A. v. d. Kaay, F. W. Kruk (Oude Wetering), H. Landman, D. K. v. d. Leest, J. L. van Loon, Th. Maaskant, A. Ie Maitre, M B. Nelis, J. G. v. d. Rhee (Zoeter- woude), K. Wassenaar, W. Zeegers. Waar geen plaatsnaam vermeld ko men de pasgeslaagden uit Leiden. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Jansen, tel. 31024 Rijnsburgerweg 29b; Postel, tel. 23089, Witte singel 69; Pietersa tel 24403, Hoge Rijndijk 4; Ligtenberg. tel. 22630, Witte singel 33; en Lan- gezaal, tel. 24855, Witte singel 30 Tandarts: E. J. v d. Pias-Moes 26675. Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, tel. 01712-202 Rijp- wetering, en v. Haselen, tel. 01713 217, Oude Wetering. Alphen a. d. Rijn dkt. A. J. Zwartendijk, tel. 2472; Wit-Gele Kruis, zr. Theodula, Pr. Hendrikstr 163, tel. 2409; apotheek Somberg, tel. 3500, Wilhelminalaan. Bodegraven Dkt. C. G. van Beek, tel. 2268, zr. A. Faber, tel. 2599. Boskoop dkt. Bom, tel. 2136. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. H. F. ten Hoo- pen, te.l 5417; Wit-Gele Kruis, zr. E Snellenberg, M. Trompstr. 29. tel. 6316; tandarts C. Chr. M. Beek. tel. 5723, Hoofdstr 8. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v.d Laan, tel. 2810 Rijnsburg; apotheek zie Katwijk a. Zee. Katwijk a. Zee dkt. J. C. A Cleveringa, tel. 2061; apotheek Prin cestraat 3, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp dk+ M. P. Hennink tel. 01710-33686; zr. De Mönnink, tel 34673. Leidschendam Dkt. Ludwig, tel. 3494; Groene Kruis, tel. 3449; ambu lance, tel. 4200. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase jr. tel. 3685; apotheek ,zie Hillegom. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen dkt. A. M. v. Don gen, tel. 01723-101. Noordwijk dkt. Kruyt, tel. 2030; Wit-Gele Kruis, zr. Hooymans, tel 3388. b.g.g 2524. Noordwijkerhout en De Zilk - dkt K. A. v. Praag, tel. 385; tandarts, zie Hillegom. Oegstgeest - dkt. J. B. Hugenholtz. tel. 50390; Wit-Gele Kruis, zr. War- menhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426 Rijnsburg zie Katwijk a d Riin Sassenheim Dkt. H. Kwint, tel. 7253; wijkverpleging zr. Groenestege, tel. 7645; voor tandarts zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a.d. Riir. Voorhout dkt. A W. Bots, tel 02532-7393. Voorschoten Dkt. W. J. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Warmond zie Voorhout. Wassenaar De artsen J. A. J. Paulides, tel. 4561, en J. H. Jaarsma, tel. 9676; apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726 2527. In het kader van het Holland Fes tival vindt te Leiden op donderdag 5 juli in de Leidse Schouwburg een optreden plaats van Samy Molcho, een jonge pantomimespeler uit Is raël, die na enkele toernees door Eu ropa en Zuid-Amerika reeds beroemd is geworden. Hij wordt beschouwd als een van de beste vertegenwoordi gers van de pantomime, een oude kunst, waarvoor in onze dagen weer grote belangstelling bestaat. Samy Molcho werd in 1935 te Tel Aviv geboren. Hij leerde bij Rina Nikavo en Judich Orenstein de ele menten de bewegingskunst en van de dramatische dans. In 1954 beëindigde hij zijn oplei ding aan de toneelschool van het be roemde Israëlische Kamertheater en werkte daar, evenals bij het Israëli sche nationale theater, tot eind 1956. De elementen der pantomime stu deerde Sam Molcho bij Elvin Epp- ■stein en sloot zich toen bij de panto- mimegroep van het Kamertheater aan, waar hij een leidende persoon lijkheid werd. In 1958 gaf hij zijn eerste pantomi meavond. Na een tournee door Is raël (meer dan 260 voorstellingen) werd hij tot „Kunstenaar van het jaar" benoemd. Eind 1960 begon hij in Griekenland zijn eerste Europese tournee. Daarna kwamen opvoeringen in Mexico, Ar gentinië, Chili, Venezuela, Brazilië en Columbia. Voor 1962 ontving hij uitnodigin gen voor de Wiener- en Berliner Festwochen. De parochianen van „Maria Presen tatie" hebben donderdagavond na het door deken Th. van Niekerk gecele breerde Lof, in de aula van de St. Jozefschool op zeer hartelijke wijze dank gebracht aan hun scheidende pastoor voor alles wat hij met zijn priesterlijke arbeid in de parochie had verricht. Namens het afscheids-comité deke naat Alkemade sprak de heer Th. v. d. Meer jr. de dank van alle parochi anen uit. „De verplaatsing van het dekenaat en hiermede ook van onze beminde pastoor en deken, moeten wij wel in gehoorzaamheid aanvaarden. Als enigst lichtpuntje mogen wij hierbij noemen dat U in Roelofarendsveen blijft." Namens de parochie sprak spreker een dankwoord voor de zegenrijke priesterarbeid in de parochie ver richt. Tevens overhandigde hij onder applaus van de in grote getale aan wezige parochianen het parochie-ca deau, bestaande uit een tuin-ameu- blement en een luxe kist sigaren. Een zangkoortje van schoolkinderen o.l.v. het hoofd der school, de heer N. Kras, bracht pastoor een zang- hulde, waarna namens de school, pas toor een prachtige tas werd aange boden. Met een geestig woordje ver tolkte de heer Kras hierna de dank der school en het onderwijzend per- sonel, namens welke laatste spr. pas toor een cadeau overhandigde. Namens het gemeentebestuur sprak de gemeentesecretaris, de heer L. A. N. v. Dommelen, een waarderend woord, vooral ook voor het weder zijds begrip ei. de goede samenwer king in zaken van parochieël en ge meentelijk belang. Spr. bracht dank voor de prettige contacten in het af gelopen jaar. Namens de akolieten en misdie naars vertolkte de heer Sarneel jr. de dank voor de vijze, waarop pastoor hun werkzaamheden steeds heeft we ten te waarderen, waarna hij pastoor ten afscheid sigaren aanbood. De heer F. P. Huigsloot vertolkte de dank van het kerkbestuur, aller eerst voor de prettige wijze, waarop pastoor de vergaderingen wist te lei den. „Vooral ook de zieken hadden uw bijzondere belangstelling van het geestelijke leven in de parochie". Tot slot sprak deken Van Niekerk een dankwoord. Hij memoreerde de verschillende feiten, die een rol ge speeld hadden in zijn priesterleven, waarbij hij vooral uitvoerig inging op zijn benoeming tot de deken, welke iyjgr< Andreas Rinkel was vrijdag 25 jaar aartsbisschop van de oud opdracht yaak toch zeer zwaar is. katholieke kerk, ter gelegenheid waarvan in de kathedrale kerk van St. patnerPRupertus 'd Te van "pastoor een Gertrudis in Utrecht een pontificale Hoogmis werd gecelebreerd. De aarts, boekwerk ais aandenken kreeg. bisschop begeeft ilch op de foto naar het altaar. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond, opgemaakt te 11.15 uur. ZONNIGE PERIODEN Morgen op de meeste plaatsen droog en zonnige perioden. Voornamelijk in het binnen land lagere temperaturen. Zwakke tot matige wind, aan vankelijk tussen zuidwest en noordwest. Later uit uiteenlo pende richtingen. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON 1. bew. 1. bew. 1. bew. h. bew. h. bew. h. bew. zw. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. 1. bew. onweer zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. onbew. regen onbew. h. bew. mist h. bew. PAL ZE Morgen: Drievuldigheidszondag; eerste zondag na Pinksteren. Mis: Be- nedicta sit Sancta Trinitas...Ge zegend zijn de heilige Drieëenheid en onverdeelde eenheid." HET SLOT-TONEEL Op het toneel wordt „een schit terend slottafereel" (aldus het Woor denboek der Ned. Taal) een apotheo se genoemd. Het oorspronkelijke Griekse woord betekent: vergodde lijking. Het is in beide betekenissen van toepassing op het feest van mor gen. Ten besluite van de viering van Pasenen Pinksteren komt het schit terend Slottafereel vaft de godhéiu, Drievuldigheidszondag. Het schertn gaat open. Wat we verbaasd aan schouwen is niet een verblindend en onpersoonlijk wit licht, maar een kleurrijk, warm dooreenspelen vari goddelijk leven, de levende God, ver persoonlijkt in Vader, Zoon en Geest. Het schouwspel is zo groots, dat we het beste doen in gewone, eenvoudi ge overgave een kruisteken te maken. PUZZEL Oplossing no. 531. Hor. 1 pet, 3 alm, 5 erf, 7 pa, 9 Aa. 10 kamer, 11 es, 12 ma, 14 ets, 16 pek, 17 Inn. Vert. 1 pop, 2 te, 3 af, 4 Mia, 6 Rumpt, 8 aks, 9 arm, 11 elp, 13 aan, 14 E.K., 15 si. PUIST „De volgende, alstublieft!" Eindwedstrijden zelfbeschermings- ploegen In aanwezigheid van autoriteiten en andere belangstellenden, onder wie zich vele burgemeesters van omlig gende gemeenten en de heer J. C. van Schaik, loco-burgemeester van Lei den, bevonden, zijn gisteravond op hét BB-oefenterrein bij de Hooigracht te Leiden eindwedstrijden gehouden van zelfsbeschermingsploegen uit de districten West, Leiden en Oost van de.A-kring Zuid-Holland a. De wisselbeker en prijzen werden na het beraad der jury uitgereikt door de voorzitter van de A-kring Zuid-Holland a, burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn. Bij de beoordeling kwam de zelf- beschermingsploeg van Leiderdorp als eerste uit de bus. Deze ploeg ein digde met evenveel punten als de wijkploeg van wijk 1 uit Leiden (Zuid-West), maar leverde iets vlot ter werk. Uitslag: 1. Zelfb. ploeg Leiderdorp 34 pnt. (wisselbeker); 2. wijkploeg wijk 1 Leiden Zuid-West 34 pnt.; 3. Zelfb. ploeg Lisse 26 2/3 pnt.; 4. Zelfb. ploeg Valkenburg, 26 1/3 pnt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3