mnm WIJ WETEN HET.. ra ra VRIJDAG 8 JUNI 1962 WASSENAAR Werk van jonge beeldhouwers in dieren park Wassenaar Beeldhouwwerken en plastieken (120 in getal) van jonge Zuidholland se beeldhouwers vormen in Dieren park Wassenaar een uniek decor voor een tentoonstelling, die zal duren tot 27 juli a.s. De tentoonstelling is de eerste manifestatie van de enkele maanden geleden gevormde groep „Zuidhollandse Beeldhouwers", waar in zich 23 jonge kunstenaars hebben verenigd. Hun doel is, hun werk op een levende manier onder de men sen brengen, zodat „de beelden" in de dagelijkse gedachten van het pu bliek worden opgenomen". Dat doel wórdt met deze eerste grote mani festatie ongetwijfeld gediend. Een deel van de beelden kreeg 'n plaats in: het park, hier en daar verspreid, zodat de rondwandelende bezoeker ze van zelf tegenkomt. In de zgn. open volière van de Louisahal kreeg een aantal beelden een unieke plaats op het grasgazon. En enkele tiental len kleinere werken werden samen gebracht in het open huis, waarin over vrijwel de gehele lengte een vitrine werd gemaakt, die zich bij zonder goed voor dit doel blijkt te lenen, Ter gelegenheid van de opening heeft drs. G. v. Kesteren, psycho loog te Amsterdam, gisteren een in leiding gehouden, waarin hij nader in ging op de betekenis van deze ge zamenlijke manifestatie van de jon ge kunstenaars. De opening van de tentoonstelling, gisteravond, werd opgeluisterd met muziek door de Down-town Jazz band. Geboren: Maria Anette Engelina d.v. P. H. A. Warmerdam en E. J. A. Brama; Catharina Adriana Maria d. v. G. P. v. d. Holst en S. A. M. Aris- sen; Maria Helene Ursula d.v. H. J. v. d. Ham en M. v. d. Kamp; Jeanet- te d.v. G. Rietkerk en A. v. Hooi donk; Marcus Jacobus Petrus z.v. C. J. Rimmelzwaan en C. T. Hooge- veen; Corinne d.v. J. D. Mulder en B. D. Nell; Marcel Emile Edwin z.v. x DE LEIDSE COURANT J. J. Dekker én J. Diever; Adrianus Leonardus z.v. G. C. J. Verhart en J. A. Oudshoorn. Ondertrouwd: G. E. W. Cremers en R. A. J. v. Riel; A. E. Escher en I. M. Stokmans; J. H. F. Vaessen en E. M. Y. Bresser; W. v. Bemmelen en M. A. Noordover; S. H. A. v. Op- stall en A. M. ten Veldhuys. Getrouwd: R. W. H. Westerman en J. H. H. Krom; P. J. Lever en D. J. Paart; H. G. M. te Éoekhorst en C. Swinkels; G. A. Suurenbroek en G. M. Schrama; A. L. C. Bellekom en P. M. G„ v. Veen. Overleden: C. F. Gijssen 78 j.; A. J. J. Sieuwe 84 j.; G. de Mooij 24 j.; P. M. L. de Graaff 72 j.; J. Strak 83 j.; A. J. Vooren 79 j.; H. Houwink 76 j.; A. G. Zoutenbier 3 j.; G. Nie- lander 55 j. OERPAARD IN DIERENPARK WASSENAAR Een van de zeldzaamste grote zoog dieren van onze aarde zal vanaf van daag in het dierenpark Wassenaar te zien zijn, namelijk het Przewalski- paard of oerpaard, afkomstig uit de steppen van Mongelië. Volgens de laatste telling zijn er op de wereld nog slechts 73 exemplaren, 30 heng sten en 43 iperries. VOORHOUT 240 BEJAARDEN OP REIS Begunstigd door prachtig zomer weer hebben gisteren door de goede zorgen van de Oranjevereniging de Voorhoutse bejaarden wederom hun jaarlijkse uitgaansdag gehad. Onno dig te zeggen, dat allen weer volop hebben genoten. Om 10 uur werd ge start vanaf het Kievitspark. Het was een karavaan van 60 auto's, die on geveer 240 personen vervoerde. Ge reden wérd vanaf Voorhout over De Zilk, Aerdenhout, Overveen, IJmui- den via de sluizen i en Hoogovens naar Castricüm, waar de koffie zich goed deed smaken en waar spoedig de juiste stemming er in was. Om 3 uur werd wederom gestart om de reis te vervolgen. Deze ging via de Velsertunnel, Haarlèm, Hoofddorp via Leimuiden naar Alphen a. d. Rijn, voor een bezoek aan Avifauna. Na een gezellig borreluurtje verza melden allen zich aan tafel, voor het diner. Het was dan ook te vroeg tijd om de terugreis naar Voorhout te aanvaarden. Eerst om 10 uur kwam de stoet in Voorhout. Het was een onvergetelijke dag. WARMOND VISWEDSTRIJD VOOR OUDEN VAN DAGEN De door de Warmondse hengelver- eniging „De Leede" georganiseerde viswedstrijd ten bate van de uitgaans dag van de ouden van dagen heeft weer een succesvol verloop gehad want ongeveer 190 deelnemers wa ren present. Alleen de vis reageerde niet. Slechts 57 man brachten 118 stuks aan de controle, waarvan de grootste een brasem van 35, 5 cm. werd gevangen door de heer Lamboog Jr. De held van de dag was de heer H. Schouten, die achtmaal een maat- vis verschalkte: 't dichtst bij hem in de buurt kwamen de heren De Groot met 7 en de heer A. H. Leuring met 6 stuks. De wisselprys was dit jaar voor „De Bliek" uit Leiden die hem nu reeds voor de derde keer veroverde. Deze prijs en de prijzen voor de held van de dag en de grootste vis werden door de burgemeester met een toepasselijk woord uitgereikt, nadat hij eerst ken nis had gemaakt met de deelnemers en organiserende vereniging. De con- troleprijzen waren voor de heren Schrier, v. d. Heijde, Broekhof en Steenvoorden. Aangezien er 80 prijzen waren en er slechts 57 deelnemers vis hadden ingeleverd werden de overige prijzen bij opbod verkocht. Al met al weer een zeer geslaagde wedstrijd, want in de uitgaanskas van de ouden van dagen kon weer een bedrag van niet minder dan f 650 worden gestort. Uitgaansdag De jaarlijkse tocht met de ouden van dagen zal dit jaar plaats hebben op dinsdag 3 juli a.s. Evenals het vorige jaar zal het ver voer dit jaar met bussen geschieden. De deelname aan de tocht is gratis. Men wordt verzocht zich op dinsdag 12 juni op te geven bij de beide wijk zusters, die daartoe zitting houden des avonds van 7 tot 8 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Diegenen voor wie het bezwaarlijk is om te voet naar de WILT IJ IETS WETEN Bloembollenkweker Th. S. J. v. R. vraagt inlichtingen over de vesti ging als bloembollenkweker van een Nederlander in West-Duitsland. Schrijft u aan onderstaande adres sen, welke u deze vragen kunt voor leggen. A. Produktschap voor Sier gewassen, Stadhoudersplantsoen 12- 18, Den Haag, tel. 070-514011. B. Hoofdbedrijfschap voor de Detail handel, Commissie voor de detail handel in bloemen en planten, Nieu we Parklaan 74, Den Haag, tel. 070- 556800. C. Vraag ook inlichtingen aan Directie Exportbevordering en Infor matie Buitenland, le v. d. Boschstraat 4, Den Haag, tel. 070-814141. Na in gewonnen inlichtingen raden wij u aan, de plaats in West-Duitsland, waar u zich vestigen wilt te bezoe ken om u van de toestanden daar op de hoogte te stellen. Hondenhinder Abonnee vraagt of hij moet toestaan, dat de hond van zijn buren dagelijks de tuin bevuilt. Mogen de buren ook soms wel 4 auto's voor onze ramen stallen, zodat wij geen uitzicht hebben? Naar onze mening zult u er toch goed aan doen, eens rustig met uw buren te gaan praten. Dit behoeft beslist geen ruzie te geven. Als u echter naar de politie l'opt om uw buren te dwingen, hun hondje slechts aan de lijn uit te laten, dan lijkt ons de verstandhouding hieronder zeker zal lijden. Of de auto's voor uw huis geparkeerd mogen worden, hangt af bussen te gaan kunnen hiervan bij de aanmelding mededeling doen. Zij worden dan per auto van huis afge haald. van het al of niet aanwezig zijn van een perkeerverbod. Ook di: is echter een zaak van onderling overleg, waarvoor toch zeker een oplossing gevonden kan worden, als u de bu ren vriendelijk op de ziekte van uw vrouw attent maakt. Vakantie Ik werk in de huishou ding en heb behalve vakantie nog nooit een vrije dag gehad. Heb ik daar recht op, vraagt mej. L. Voor huishoudelijk personeel be staan geen wettelijke bepalingen op het gebied van vakantie en snipper dagen. U bent dus afhankelijk van hetgeen hieromtrent bij de indienst treding is overeengekomen. Bij het groot gebrek aan huishoudelijke hulp verbeteren de arbeidsvoorwaarden op dit gebied echter zienderogen. Paraplu Hue moet men een ny lon paraplu reinigen, vraagt mej. C. Z. Een nylon paraplu kunt u schoon maken met een (vrijwel) koud Dreftsopje en daarna goed naspoelen in schoon water. Daarna moet u de paraplu laten drogen in geheel open toestand. Vakantiegeld Mej. R. W. stelt een vraag over vakantiegeld. Bij uw indiensttreding zijn er ui teraard regelingen getroffen over de vakantie en het vakantiegeld. U schrijft echter niets over uw arbeids overeenkomst. Wij adviseren u der halve uw afschrift daarvan of een exemplaar van uw cao er op na te slaan. Mocht er niet voorzien zijn in deze kwestie, dan kunt u zich nog wenden tot uw bond of tot de loon- controledienst, Nieuwe Uitleg 12, Den Haag, doch dan zult u toch volledige inlichtingen moeten geven over de zaak, de branche, uw functie, de ar beidsovereenkomst, uw loon enz. enz. want daar schrijft u allemaal niets over! Rodekruisboot Waar kan ik mij aanmelden als hulp op de Rode Kruisboot? vraagt R. M. Voor inlichtingen betreffende de Roode-Kruisboot kunt u zich wen den tot de kringsecretaris van het Ned. Roode Kruis, Biltstraat 111 te Utrecht. De kans, dat men u bezig heden zal kunnen verschaffen is echter gering, daar het Roode Kruis reeds talloze vaste medewerkers heeft en er, althans op het ogenblik, ge noeg personeel is. Boekbespreking Verenigde Naties, door C. L. Menschaar Uitg. Nijgh en v. Ditmar, Den Haag. Wie iets omtrent de Verenigde Na ties wil weten en dat komt bij de huidige situatie in de wereld her haaldelijk voor heeft in dit boek je een uitstekende gids. Het behan delt niet alleen de wording en de geschiedenis van deze Volkerenorga nisatie, maar ook de samenstelling en de werking van haar verschillen de onderdelen. Uiteraard is er nog veel meer van te vertellen dan de schrijver doet, maar dan wordt het wel onoverzichtelijk. Men ziet thans duidelijk, hoe de V.N. op weg zijn naar een georganiseerd statenver- bond in dienst van de vrede. Er zijn geen Belgen, door dr. C. P. Paardekoper Uit gave Standaard-boekhandel, Antwerpen-Amsterdam. De in Zoeterwoude geboren schrij ver, thans leeraar aan de Kath. Leer gangen te Tilburg, heeft in dit boek je zijn in België en Nederland nog al opzien-gebaarcle reeks KRO-lezin- gen over het Vlaamse vraagstuk ge bundeld. Hoewel op de eerste plaats bestemd voor de Vlamingen, is het boekje ook van belang voor ons Ne derlanders, omdat het een aanspo ring kan betekenen onze zuidelijke taalgenoten in hun strijd voor eigen taal en cultuur te steunen. Met leedwezen geven wij U: kennis van het overlijden, voorzien van het Sacrament der zie ken van onze dierbare vader en behuwd va der BASTIAAN VAN DER MEER weduwnaar van Martha—van der Zwet in de leeftijd van ruim 89 jaar. Fam. Van der Meer Roelof arendsveen. 7 juni 1962 Noordeinde 60. De gezongen Requiem zal gehouden worden op dinsdag 12 juni a.s. te 9.30 uur in de paro chiekerk van St. Petrus Banden, waarna de be grafenis op het r.k. -erkhof aldaar. Rozen- kransbidden: 's avonds 8 uur, Noordeinde 60. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een smartelijk lijden, onze vader, grootvader, overgrootvader, broe der, zwager en oom MAARTEN BAKKER weduwnaar van Geertje van Santé in de ouderdom van bij na 79 jaar. Katwijk: J. Bakker M. Bakker-Dietz Leiden: G. Klinkenberg- Bakker C. Klinkenberg J. F. Bakker J. E. Bakker- Delfos Voorschoten: G. Bakker M. Bakker- Roozeboom Klein- en achter kleinkinderen en verdere familie. Voorschoten, 7 juni '62 Corr. adres: Leiden, Clarasteeg 26. De overledene is opge baard in één der rouw kamers Van der Luit, Haagweg 31, Leiden. Bezoek maandag n.m. van 5—6 uur. De begrafenis is bepaald op dinsdag 12 juni a.s. om 11.30 uur op „Rhijn- hof". Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droef heid overleed heden na een langdurig en smar telijk gedragen lijden,: voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk. mijn innig geliefde AGNES APOLONIA STEENVOORDEN Echtgenote van J. v. d. Berg in de leeftijd van 50 jaar. J. v. d. BERG TOOS en PIET GERRIT WIM KEES COK HENK RIA GREET JANTJE Noord wij kerhout, 8 juni 1962 Herenweg 354 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op dinsdag 12 juni om 9 uur in de St. Joseph - kerk te Noordwijker- hout waarna de begra fenis zal plaats hebben op het R.K. Kerkhof al daar. Rozenkransbidden 's avonds 8 uur Heren weg 354. 2 Hulp in de huishouding gevraagd, hoog loon. Brie ven onder no. 2940 bur. v. d. blad. 2 Prachtige theebeurs 4798. Prima vulling en overtrokken met fraai ge bloemd plastic (afwas- baar). Div. fraaie decors Voor deze nrijs koopl U alleen bij: l.VA., Haar lemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43. Leiden 2 Plastic w.e. bril 3.65; in de kleuren groen en rose. Zware kwaliteit ge heel compleet met beves tigingsbouten. Nu ook de kleuren wit en zwart, prijs 4,98. I V.A., Haarlemmer straat 48, Nova. Noord einde 43, Leiden. 2 Accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu accu, accu, accu, accu Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106. Leiden, tel. 23140. 2 Vraagt priisopgaaf voor de aanleg en onderhoud van uw tuin. Leveranties vaste planten, heesters, graszoden, mestgrond. Ch. Mulder, Haarlemmerweg 21, Leiden, telef. 20550. Eigen kwekerij. 2 Leesbibliotheek en Si- garenmag. „Bejo", Kraaier- straat 21, Leiden. Ruime sortering boeken en rook artikelen. G. J. VAN ERK TA ARTS Witte de Withlaan 6 AFWEZIG van 9 tot 18 juni Voor spoedgevallen neemt waar op de spreekuren: I tandarts A. Remmert, Ge- i vgrsstra^t 5Q, Oegstgeest. DANKBETUIGING iVoor de zeer vele blij ken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijks feest ondervonden zeggen wij allen mede namens on ze kinderen hartelijk dank. H. DUIVENVOORDE E. DUIVENVOORDE- BORST Rijp wetering, Pastoor v. d. Plaatstraat. DANKBETUIGING Voor de overgrote belang stelling ondervonden bij ons huwelijk, betuigen wij langs deze weg onze op rechte dank. G. A- Hoogenboom A. Th. M. Hoogenboom- v. d. Meer Roelofarendsveen, 8 juni 1962. Spoorstraat 34. 2 Plastic tuinslang 25, 39, 49 ct per meter. Normale kwaliteit 25 ct. Zware valiteit 39 ct. Super kwa liteit, twee kleurig, geel zwart 49 ct.. alles per me ter. I.V.A., Haarlemmer straat 48, NOVA. Noord einde 43. Leiden. Albert Heijn vraagt Flinke jongeman die vooruit wil komen 1621 jaar. Wü bieden u een prettige werkking met gunstige ar beidsvoorwaarden, o.a. naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwisselend op maan dag en zaterdag. bedrijfskleding in bruik leen. vergoeding van even tuele reiskosten. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de bedrijfsleider van ons fili aal Joh. de Wittstraat 1 ter Wassenaar rIN LEIDEN koopt U I IN LEIDtN koopt U SPORTCOLBERT en PANTALON in 't Broekenpaleis I Iook v corpu ente heren mm 54 Haarlemmerstraat 54 I naast RfcX bioscoop L HEREN TERLERKA I PANTALONS f. 18.7b I 2 Volkswagen te koop. Th. Ludlage, Langeweg 1, Roelofarendsveen. 2 Van Part. Ford Taunus 15 M, 9500 km. prima wa gen. T.e.a.b. Voorschoten, Papelaan 52, tel. 2367. 2 Alle soorten overhem denreparaties. Ook no-iron. Tevens kousenreperatiebe- drijf en stomen. Alles on der garantie. Smits kou senreparatie, Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's zater dags na 1 uur gesloten. 2 Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot f 5000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 'n Nieuw gezicht op straat „Kijk, daar gaat do ntauwa Solex In dis prachtigs kleurencombinalïsl" DE LUXE 399.- met volotomatische koppeling. Haal vandaag nog de nieuwe kleurenfolder of maak vrijblijvend een proefrit bij: Gebr. Huisman EL-MI0R BEL-0-FAST strijkt zichzelf in de was! v.a. 15.90 OVERHEMDEN- SPECIALIST 2 10 Rijlessen voor f 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autor ij school „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286; Leiden, tel. 26753. 2* 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koopman. Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte briefkaart- stuks. r jrsl RADIO TELEVISIE a B LIGTVOET 1 I vat SIO-leiden 2 Zaterdagmarkt. Komt nooit meer. Een-pers. ge borduurde lakens 475; 2- pers. geborduurde nu 598. Prachtige badlakens, lang 150, breed 88 centimeter nu 298, Grote slopen 149. Korenbrugsteeg over Mu ziekhandel Servaas Japie. 2 Moeders, U heeft de meeste kans leuke foto's of films te maken van de kin deren. Geen ingewikkeld ge doe, neemt een Automaat camera. Vraagt inlichtingen ben A. G. Ober-Fotohandel, Nieuwe Rijn 18 (bij Koren- beursbrug). 2* Gebruikte bromfietsen, rijwielen, motoren, scoo ters steeds de grootste keus, met de laagste prij zen. Altijd 50 a 60 stuks in voorraad. Kijk bij ons, er is ook wat bij voor U. v. d. Mey, Middelweg Leiden. 2 Roelofarendsveen. Deze week Gebrade rollade 53 ct. per ons; Mals rook vlees 59 ct per ons. S. WÜS' r-an, Noordeinde 96. 2 Stofzuigers v.a. f 115.-, Bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Leiden. 2 Plastic wasmand 2.98. Grote maat m. stevige handvaten, soepel on breekbaar plastic. Plastic wasteilen. origineel hosta leen, bestand tegen heet water, 55 cm. doorsnede 5.98, 65 cm doorsnede 9.95. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova. Noordeinde 43, Leiden. 2* M.G.A. 1957 m. radio, kofferrek, mistlampen enz. In prima staat. Prijs f 5500. Te bevr. v. d. Put ten, Rhijngeesterstraatweg 165. Oegstgeest, tel. 01710- 50686. den te koop aangeboden een in prima staat verke rende scooter merk NSU 150 cc, 1961. Weinig gelo pen. Tegen elk aanneme lijk bod. T. Heemskerk, Kersappelstraat 17, Noord wij k-B. 2 Plastic messenbak 98 ct. Modern 4-vaks model, grote maat; onbreekbaar soepel plastic; B-kwaliteit; diverse kleuren; prijs 1.98. Nu met deze advertentie voor 98 ct. I.V.A., Haar lemmerstraat 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* Te koop ISAR T 700 1961 met diverse access. Calex Autobedrijf N.V., Leiden. Kort Galgewater 14-16. tel. 33355. 2 Bon. 2 Ballpoints 25 ct. Met clips. Prima ballpoint van een der beste fabrie ken. Met volle garantie. Uitsluitend met inlevering van deze bon 2 stuks slechts 25 cent. Victorie- Mag., Hogewoerd 22. 2 Te koop aangeboden: witte trouwjapon, maat 40- 42 met witte hoed. Brie ven onder no. 4186 bur. van dit blad. 2* Salvia's; Sobelia's: komkommerplanten; Airi kanen; Agrathum; Petu nia; Nemeria; Leeuwen bekjes; Floxen; Zilver- planten. A. van Klaveren, Rijnsburgerweg 93, bij Flora, Rijnsburg. 2 Te koop: prima jonge hennen, voorheen Groene- veld's broederij. A. van der Meij, v. d. Valk Bou- manweg 26a, Leiderdorp, telef. 23891. 2 Markiezen: rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35 tel. 01710—53105. 2* Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik Dus voor al uw motor scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres T. Struik Groenesteeg 3, 6 en 8, tel 01710—22026. Zundapp Bella scooter 200 c.c, uiterlijk en mecha nisch in goede staat, met 2 valhelmen en windscherm. Telef. 30367. 2 Speciale Pinksteraanbie ding. Terlenka pantalons; de nieuwste kleuren 19.75: 24.75, 29.75, 36 50; 39.-: 45.- Grote sortering jongens broeken. Leune. Janvos- sensteeg 67, tel. 22415— 32256. 2 5 Gelijke schrijfbureaus, 4 fauteuiltjes met tafel, kinderledikantje, compleet ameublement, schemer lamp, dressoirs, cilinderbu reau, piano, orgel, scherm, schuif- en ronde en bijzet tafels. Jan Pluym. Hooi gracht 51. Tel. 25955. <2 Rondvaart over Kager- en Brasemmermeren op beide Pinksterdagen. Ver trek 14.00 uur, terug plm. 17.30 uur. Tarief volw. f 4.Kind f 2.Afvaart op zondag Havenkade, Werkd. vanaf de Beesten markt, Rederij Harland, tel. 23633. 2 Zaterdag 9 juni dansen in café Rest. „De Kleine Burcht" op de Nieuwe Rijn m.m.v. „The Moon Glow Sextet", Aanvang 8 uur. 2 Vespa scooter 150 cc (model grand sport) Aan geboden is in prima staat en heeft weinig gelopen. Billijke prijs. Te bvr. A. Briër, Oosterdwarsstraat 6, Leiden. 2 Kredieten tot f 4000. voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, ot terdam. 2 Bon. Plastic bazarbak 88 cent. Grote maat. 34 cm. br. Diep model Zeer ste vige kwaliteit. Normale prijs f 1.75. Uitsluitend met in'e vering van deze bon slechts 88 cent. Victorie- Mag., Hogewoerd 22. r? Goedkope kop en scho tels! Zes stuks 2.98. Mooi hoog model, met moderne blokdecors; zes verschil lende kleuren- prima eer ste keus kwaliteit. I.V.A., Haarlemmerstr. 48: Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Plastic kruiwagen f 1.98. Leuke kleuren, soepel on breekbaar plastic. Geeft niet af, geen splinters, ideaal voor kleine kinde ren. Normale maat f 1.98, grote maa+ f 3.98. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. No va Noordeinde 43. Leiden. 2 Badminton rackets 2.50 en 3.50 per stel van 2 st., compl. met pluimbal. Nor male maat 2.50 per stel; 2 Speciale Pinksteraanbie ding. De nieuwste kos tuums ontvangen, pracht dessins 49.75 65.-, 79.-, 89.- 99.-, 110.-, 129 50. 149.-. Leune, Janvossensteea 67. telef. 22415—32256. 2 Speciale Pinksteraanbie ding, Bedrijfskleding. He ren bakkers, slagers, krui deniers, kappers, groente en melkhanaelaren, koopt bij ons uw vakkleding. Be ter en goedkoper. Zicht- zending vrijblijvend. Leu ne, Janvossensteeg 67, tel. 22415—32256. 2 Regenjassen voor da mes en heren 29.75, 37 50, 47.50 55.-. 62.50, 69.-. ook in plastic er, nylon grote voorraad Leune, Janvos sensteeg 67, telef. 22415 32256. 2 Speciale Pinksteraanbie ding. In wol, orlon, draion damestruitjes, pullovers en vesten. De nieuwste kleu ren en modellen. Zeer goedkoop Leune. Janvos sensteeg 67. tel. 22415— 32256. 2 Zaterdagmarkt. Einde lijk zomer. Speciale aan bieding fijn wit geribt he renhemdje, ronde hals en Zien is kopen. Korenbrug steeg over Muziekhandel Servaas Japie. 2 Zaterdagmarkt. Losse dames- en herenpyama's. Alle maten 398. Leuke jon gens- en meisjespyama's, Damesslips, klasse kwali teit van 198 nu 98 cent. Washandjes. Korenbrug steeg over Muziekhandel Servaas Japie. 2 Zaterdagmarkt. Zeer prachtige Nylon onderjur ken, zeer rijk kant. Alle kleuren van 998 nu 498. Nylon japons. Alle kleuren zeer rijk kant. Alle maten nu 398. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Ser vaas Japie. 2 ..Rembrandt" Omlijst uw platen, foto's, diploma's enz. Vakkundige en voor delig met een moderne lijst. Voor moderne foto- lijsten Haarlemmerstr. 208- 223. Los glas verkrijgbaar voor vele soorten fotolijs- ten. 2 Z.g.a.n. wasmachine met wrineer, autosteo en drie- wielerfietsie. Zeer lage prijs. 6e Groenesteeg no. 106A, Leiden. 2 Skoda Roadstar 1950, Sport cabriolet met radio. Geheel is in prima staat. T.e.a.b. Molensteeg 20. 2' Nattermann's Cholago- gum-druppels om de gal- afscheiding te bevorderen, helpen prompt. Kramp- en onpasselij_kheid verdwij- 2 Speciale Pinksteraanbie ding. Kolberts grote sorte ring. de nieuwste dessins 29.75, 37.-. 49.-. 55.- enz. Zeer grote sortering over hemden. Leune, Janvos- senstr. 67. tel. 22415-32256. 2 Aluminium pannen, per nest, 5 stuks, hoogplanzend gepolijst, koudgreep oren. van f 28.50 voor f 19.75. Kop en schotels. 6 verschil lende pastelkleuren, eerste keus f 3.95. Plastic w.c.- bril f 3.65. Plastic tuinslang 25 cent p. meter. Victorie- Mag.. Hogewoerd 22. 2 Bon. Plastic zandzeef 39 cent. Compleet met zand vormpjes en schep. Flink model. Zacht on breekbaar plastic. Diverse frisse kleuren. Normale prps 95 cent. Uitsluitend met inlevering van deze bon 39 cent. Victorie - Speelgoed Mag., Hoge woerd 31. 2 Te koop Jawa-motor, 175 cc, 1958. Verzekerin gen en wegenbelasting tot 1963. Vervoegen in Gou verneurslaan 28. Sassen- heim. 2 Goedkope hengels! Originele Japanner, bijna vier meter lang, driedelig 1.49; mooie kinderhengel, twee-delig, geheel compl. m. dobber, snoer en haak jes 98 ct. I.V.A., Haarlem merstr. 48: Nova, Noord- einde 43, Leiden. 2 Overeangsleeftijd? Mi graine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstop- Ding?? Vetzucht. Natter mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt!. Groot pak f 1.85 bij Uw Apoth. en Drogist. 2 6 Messen samen f 2.50. Prachtige roestvrije tafel messen met golfsnede en wit handvat. Prijs 98 ct. per stuk. Nu met advertentie 6 stuks voor f 2.50. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, NOVA, Noordeinde 43. Leiden. 2 Te koop Fort Regence, zowel motor, lak als chroom in uitmuntende staat, 60.000 km. gelopen, tel. 01710-20956. 2 Twee moderne clubfa- teuils met vier stoelen f 75, Dresoirs f 45, vier Club fauteuils f 75. Schuiftafels f 15, Sportriiwielen even gebruikt vanaf f 35. Boe kenkast f 35, Theemeubel f 12.50, Divan f 7.50, Rust- bankje f 7.50, P ibyweeg- schaal f 9. Nieuwenbrug, Hooigracht 55 Geen win kel). 2Meisjesri,jwielen f 25, 2- persoons Kapokbedstellen f 35, 1-pers. f 19. Spiegels f 7.50, Kloostertafels. Ron detafels. Stoelen, Kinderle dikanten, Opklaobedden, Ledikanten, Clubfauteuils, Sjoelbakken met schijven. Dekens, Vloerkleden. Twee armfauteuils met vier stoe len. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel). ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5