BIO DOP VAKANTIEADRES SÓj mmm Promoties Leids universiteit HAARCRÈME DONDERDAG 7 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 p itoy de, PINKSTERAKTIE Zoals u gisteren al in ons blad heeft kunnen lezen wordt er voor de katholieke kinderuitzending 'n Pink steractie gehouden. Stuur de collec tanten niet met lege handen weg. Donateurs zijn welkom. We kregen naar aanleiding van deze actie het volgende gedicht toegestuurd: Voor gezonde vrouwen en mannen van morgen beginnen we bij de jeugd al te zorgen De kinderuitzending doet daarvoor haar best Wij doen daarvoor 't werk, doet u de rest? RIJKELIJK LAAT Waarschijnlijk in de avond van nntSSrfcü? f? f u" indr"k 1 juni is door onbekenden ingebroken onttrekken, dat er met het verstrek- jn een lokaal van de land- en tuin- ken van een beloning voor het achter- bouwschool aan de Oude Vest. De da- Lr»iw®neiï v? V ders hebben zich door over een muur et Academisch Zieken- te klimmen toegang verschaft tot het W. C. de Haas; Silvia Marianne Pe huis te beiden rijkelijk lang gewacht lokaal aan de Caeciliastraat. Er wordt tronella d.v. H. v. Went en F. A. is (zie elders). een koor vermjst ter waarde van Stouten; Robertus Jan Jozef z.v. J. Herinneringen verbleken, situaties 198 gulden. H. Looijestijn en A. E. v. d. Putten; kunnen in vier maanden veranderen Gijsbertha Diderika Neeltje d.v. W. en het lijkt welhaast al te optimis- In de nacht van vijf op zes juni Meijvogel en A. Parlevliet; Edward tisch te veronderstellen, dat na zulk is ingebroken in het clubhuis „Het Anthonius z.v. E. S. Meijer en H. M. een periode van deze beloninig veel Kraaiennest". De inbreker is via een Dedding; Sjoerd Douwe z.v. D. J. de te verwachten is. De inbraak gebeur- gebroken ruit het gebouw binnenge- Jong en Y. Meijer; Richard z.v. A. de in de nacht van 25 op 26 januari, komen Zijn buit was 25 grammofoon- G. Teske en A. J. Neuteboom; Alfre- In dit verband is het interessant platen en een geldsdbedrag van 250 do Nicolaas z.v. N. Hollebeek en H. na te gaan, wie- de belanghebbende gulden, toebehorend aan een van de Dir; Adriana d.v. P. J. Kreft en M. in deze zaak is; in elk geval niet de leidsters, politie, die veeleer met de dramatis personae dan met de buit te maken Men schrijft ons: heeft. Het geld, dat verdwenen is be- Het mooie zomerweer, waar we zo Kesteren. rustte in het Academisch Ziekenhuis lang op gewacht hebben, is dan ein- en was uitbetaald door het ministerie delijk gekomen. Blijkbaar heeft dit van O. K. en W. Deze belast er op de direktie van een modemagazijn haar beurt weer de begroting van aan de Breestraat geïnspireerd. Van- de Rijksuniversiteit te Leiden mee. morgen waren we verrast door en- Met het verdwijnen van deze twee kele goed verzorgde bloembakken, en een halve ton heeft dus het bud- welke op het trottoir geplaatst waren, get van de universiteit een aderlating ondergaan. Het ligt voor de hand, dat cura- Doctoren, co-assistenten en stu- Burgerlijke Stand GEBOREN: Harold z.v. H. Bijl en P. Hage; Christina d.v. P. T. M. Ha gen en J. Hofman; Winfriedus Pau- lus z.v. G. M. Zwetsloot en T. M. v. Staf van A.Z. maakte reisje voor patiënten mogelijk DE LEIDSE COURANT naar Uw Zendt uw naam en volledig huis- en vakantie adres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Wij zorgen er voor dat U dagelijks uw krant in uw vakantieverblijf ontvangt. Voor het buitenland rekening gebracht. worden alleen de portokosten in toren graag het geld terug willen hebben, zelfs al betekenen deze kwart miljoen gulden op een begroting van honderden miljoenen voor labora toria en inrichtingen niet al te veel. Het verlies van tien procent moest op de koop toegenomen worden, on der het devies beter een handje vol dan een lege brandkast. Ambtelijke machinerieën plegen echter maar traag op gang te komen. Het tijdver lies is thans niet meer goed te maken. Laten we er het beste van hopen. EINDEXAMEN GYMNASIUM LEIDEN Van de groep B II van de eindexa men-kandidaten van het Gymnasium slaagden: mej. I. Kruts te Leiden, de heren: R. J. Kloek te Leiden, D. van der Hoek te Zoeterwoude, A. Rigters te Oegstgeest. Met 3 kandidaten van deze groep wordt het examen voort gezet. Zeer aparte Zomer colberts geheel en half gevoerd. Sportshirts; Tweka bad- broekjes en shorts. BEL-O-FAST OVERHEMDEN. llctonfiivIWSSè/ denten hebben voor de patiënten, die regelmatig op de polikliniek voor longziekten terugkeren, woensdag 'n reisje mogelijk gemaakt. De leiding van de reis berustte bij doker H. Hrouda, chef van de polikiniek, afd. longziekten, die met zijn auto deel nemers ophaalde tot in Bodegraven, Alphen en Woubrugge, Noordwijk en Hillegom. De patiënten werden in 't Ac. Ziekenhuis welkom geheten door dokter Huizinga. Omstreeks 10 uur kon men met de Eltaxbus vertrek ken naar Utrecht. Vandaar ging de reis langs Maarn, Eden-Otterloo, naar de Hoge Veluwe, waar in het I 0 nationaal park in de theeschenkerij het lunchpakket werd uitgereikt en (Advertentie) men een verfrissing nam. Nog ande- Gepromoveerd tot dokter in de ge- sultaten van de verschillende toege- neeskunde ,op 'n proefschrift getiteld paste behandelingsmethoden is een Van de groep A II slaagden alsnog „Met radium behandelde blaaskan- schema voor de therapie van het pe,- mej. A. M. de Vreese te Voorschoten, ker", mevr. B. H. P. van der Werf- riostale ossiferende fibrosarcoom voor en de heer P. Th. de Vos te Katwijk Messing, geboren te Bonn m 1923 en gesteld. De prognose van het ge- aan Zee. wonend te Rotterdam, radiologe Rot- noemde tumortype bleef belangrijk Van de groep B I slaagde alsnog terdams Radio-Therapeutisch Insti- gunstiger dan die van andere tra- en mej. I. Staverman te Leiden. tuut te Rotterdam. Promotor was extra-ossa le been vormende gezwflleil prof. dr. J. R. von Ronnen. Tussen Bestudeerd is nu of er bij been- CHRISTELIJK LYCEUM 1950 en 1959 werden in het R.R.T.I. vormende sarcomen histologische 165 patiënten met blaaskanker be— lfpnTYiprifpTi vnnrifnmpn fïiti Hp Ttomc Uitslag eindexamen afdeling gym- handeld door middel *an implantatie op een gunstige prognose verhogen, nasium 2e groep. Geslaagd: mejuffr. van radiumnaalden in de tumor. 5 A. A. Verhaar, diploma A; J. W Oos- Gezocht werd naar onderlinge sa- Gebleken is, dn de patiënten met ting, diploma A; H. Overduin, diplo- menhang van karakteristika van ge- osteosarcomen, die een fibrosarco ma A; N. J. van Bemmel, diploma B: zwel en gastheer, en naar hun invloed ™ateus grondpatroon of een lage mi- A. M H. Brunsting, diploma B; M. op de overlevingskansen. Hoe dieper tosefrequentie hebben, een duidjlijke W. van Diggelen, diploma B. het gezwel doorgewoekerd was in de Met 1 candidaat wordt het examen blaaswand, hoe groter de kans op QT1 voortgezet. Afgewezen: 1. Kind in Nieuwe Vaart verdronken met andere osteosarcomen. Dit heeft rócHr^didtfen'op uitzSnTbuitra belangrijke consequenties voor de de blaas, en dus hoe slechter de prog- therapie. Gezien de zeer slechte nose. Door geen enkele theraphie prognose van osteosarcomen adviseert overtroffen is de radiumbehandeling d<- Commissie voor Beertumoren om van kankers, die tot in de hlaasspier eers' rontgenbestraling toe te pas- zijn geinfiltreerd. Het 5-jaars over- een haarddoses van 5000 a levingspercentage van alle patiënten ^0 r. en pas een half jaar later, bedraagt ruim 30%. mdien êeen metas'asen aantoonbaar zijn, over te gaan tot amputatie. Op rictprivnnri 7 uur is Gepromoveerd tot docter in de ge- grond van bovenstaande bevindingen Gisteravond omstreeks - uur is neeskunde op proefschrift getiteld: 15 het evenwel zeker verantwoord de 5«/i-jarige Gerard Leeflang, (Lam- Het periostale ossificeronde Fibro- om *>U la«e mitosefrequenties d-xz menschansweg nabij de Lammebrug sarcoom en de gradering van osteo- J" ?owc™ma?e^°Sgroidp?' li n „öi .K. sarcomen, de hr. R. O. van der Heul, °ie een iiorosarcomaieus gronapa in het water gevallen. Hoewel zijn geboren t'e Amsterdam 1925 en w0. troon 0f een lage mitosefrequentie 15-jarige broer en enige omstan- nend te Leiden. Promotor was prof. hebben, wel direct amputatie uit te vu. - .i. orir Tii n van "RUqqpI voeren. De kans, dat tijdens de be- ders onmiddellijk in t water sprong geschiede cum laude straling of in het interval tussen om het slachtoffer te redden mocht Een 0yerzictt gegeven van dckli- bestraling en amputatie tumorcel-em- men géén resultaat boeken. Het kind nische, röntgenologische en histolo- boli optreden, is dan ook afwezig, bleef onvindbaar, ook voor de Rijks- gische' kenmerken van het periostale Dolitie die tot middernacht het dreg- ossificerende fibrosarcoom. Uitvoerig Gepromoveerd tot doctor in de ge- vmmnrtrpn ls nf#e2afn welke Proces senin aan- neeskunde op proefschrift getiteld: gen heeft voortgezet. Vanmorgen merking komen voor de differenti- D? invloed van metaalionen op de werd dit werk voortgezet. ële diagnose. Na bestudering der re- giUCose-opname door gistcellen, de heer J. v. Steveninck, geboren te Rotterdam in 1933 en thans wonend te Leiden. Promotor was prof. dr. H. L. Booij. De promotie geschiedde cum laude. Het is bekend dat som mige metaalionen een remmende in vloed hebben op de fermentatieve activiteit van bakkersgistcellen. Het werkingsmechanisme van deze ionen is nu nader onderzocht. Het bleek, dat de invloed van sommige metaal ionen op gist berust op een reactie van deze ionen met polypho9phaten, die aan de buitenzijde van de gist cellen voorkomen. Onder physiolo- gische omstandigheden bewerkstel ligen deze polyphosphaten waar schijnlijk een phosphorylering van exogeen toegevoerde glucose, op het moment dat de glucose (waarschijn lijk met behulp van een carrier) in de vel wordt opgenomen. Door de reactie van sommige metaalionen met deze popyphosphaten wordt de ze phosphoryleringsreactie geremd, met als gevolg een remming van de glucose-opname en de fermentatie. re mooie plekjes werden bezocht en uiteindelijk dineerde men in ,,'t Kalf je" op de grens van De Bilt; een di ner met verschillende gangen. Na mens de patiënten sprak de heer J Crama hier een dankwoord. Om half acht kwamen alle deelnemers weer voldaan in Leiden aan. Mr. v. <1. Flier bij opening van Wegenverkeersdag over „Leiden bekeken*' Bij de opening van de Wegverkeers- dag van de KNAC in het Groothan delsgebouw te Rotterdam heèft mr G. van der Flier, secretaris-generaal van het ministerie van volkshuisves ting en bouwnijverheid, enige woor den gewijd aan de sanering van Lei den, waarvan de plannen vanaf 16 juni te zien zijn op de expositie „Lei den Bekeken". Mr v. d. Flier constateerde een dui delijk verband tussen de opening van „Leiden Bekeken" door (vermoede lijk) minister Korthals (verkeer en waterstaat) en de opening van de Wegenverkeersdag door de secretaris generaal van volkshuisvesting en bouwnijverheid. De heer v. d. Flier hoopte, dat de spectaculaire ontwik keling van het autoverkeer in alle opzichten begeleid zal kunnen wor den door een even spectaculaire wij ziging van onze steden. Door de nieuwe wet op de ruimte lijke ordening is er thans goede hoop, dat aan de eisen van het verkeer wordt tegemoet gekomen, omdat deze wet èn basis voor een meer doeltref fende planning, èn een aanzienlijke uitbreiding van mogelijkheden biedt tot onteigening èn tenslotte een bre dere basis voor geldelijke steun van overheidswege aan de gemeenten biedt, aldus de heer v. d. Flier. De secretaris-generaal was ook van mening, hoe ingrijpend een sane ringsplan ook kan zijn dat het tra ditionele hart van een binnenstad, door het vele onvervangbare, dat ge handhaafd moet worden, zijn functie als koopcentrum niet zal verliezen en een gunstige concurrentiepositie zal behouden ten opzichte van nieu we koopcentra aan de rand van de stad. EEN PRODUKT VAN L'ORÈAL DE PARIS (Advertentie) OEGSTGEEST Laatste Berichten Volgens e^n vandaag (donderdag) in Hollandia uitgee°ven communiqué zijn maandag drie Nederlandse mili tairen gew d en vier Indonesisk parachutisten gedood bij een kort vuurgevecht. Het 7üp (zoals reeds gemeld) J. Bood en C. D. Jongejan en voorts een sergeant van de kon. landmacht, A. P. H. Hagemeyer, die eUiter over enkele weken weer dienst zal kunnen doen. Bij de gevechten werd een parachutist gevangen ge nomen. Het communiqué maakt voor1-, voor de tweede keer melding van het neerschieten door eon parachu tistencommandant van eigen militai ren. Volgens inlichtingen van de be volking en uit (Ie v° -horen van ge vangen genomen parachutisten is gebleken, dat de commandant van de para's, die ten noorden van Fak- Fak opereren, drie eigen mensen heeft doodgeschoten. Vorige week schoot de Indonesische commandant vijf para's in de omgeving van Kai- mana neer. In hel communique wordt verder meegedeeld, dat ten oosten van Fak Fak twee Indonesis parachutisten gevangen werden genomen. Het to taal aantal tot dusverre gevangen genomen parachutisten wordt ge heim gehouden om de Indonesiërs in lichtingen daarover te onthouden. De schattingen zijn dat van de 400 tot 500 neergelaten parachutisten om en nabij de 150 werden gedood, gewond of gevangen genomen. vrouw van Velzen-v. d. Meer en een op kraambezoek zijnde tante bei den EHBO'ers begonnen direct kunstmatige ademhaling toe te pas sen. Na geruimte tijd smaakten zij het genoegen de levensgeesten te zien terugkeren. Dokter Muskens kon na onderzoek vaststellen, dat het kind geen nadelige gevolgen van zijn val in het water had overgehouden. In derdaad een redding op het nippertje, waarmede de waarde van de EHBO- opleiding nog weer eens overduide lijk werd bewezen. Op naar Echternach! De vereni ging tot samenstelling van Neder landse Bedevaarten organiseert de 10e nationale bedevaart naar het graf van de H. Willibrord te Echternach in Luxemburg. Deze bedetocht zal gehouden worden van zaterdag 23 tot en met maandag 25 juni 1962. Men gaat als Nederlandse pelgrims naar Echternach om aan het graf van St. Willibrord, apostel van Nederland, te bidden voor de bloei van het bin nenlands apostolaat onder allen, die niet of niet meer behoren tot de door St. Willibrord in ons land ge stichte Kerk. Vanuit Oegstgeest bestaat voor de ze bedevaart steeds veel belangste- ling. Dit laatste is niet vreemd als men bedenkt dat op goede histori sche gronden de parochie van St. Willibrord haar patroon tevens als haar stichter kan beschouwen. De reis naar Echternach wordt per touringcar gemaakt. Het comité te Oegstgeest deelt mede, dat degenen die willen deelnemen aan deze bede vaart zich nog kunnen opgeven aan de volgende adressen: em.pastoor J. J. C. M. Looyaard, M. H. Tromplaan 148; de heer A. Schlatmann, Juffer- mansstraat 29, tel. 50460; mevr. Gou verneurv. Deene, Hofbroucker- laan 30, tel. 50919. Aan genoemde adressen kan men alle gewenste in lichtingen bekomen. VOORSCHOTEN Geboren: Cornélie Christine, dr v. Laurensz Ter Mul en Jannetje de Bondt; Richard Hein, zn van Adolf Guy ter Cock en Gesine Geertruid Krikke; Petronella Geertruida Maria dr van Wilhelmus Augustinus van der Helm en Cornelia Theodora An na Spiegeler; Cornelis Johannes Ma ria zn van Cornelis Theodorus Maria Karremans en Christina Wilthagen; Karoline Wilhelmine dr van Cornelis Jan Mol en Johanna Regina Zuijder- dujjn; Nancy Jolanda Marika Alice dr van Gustaaf de Coole en Janny Teunissen; Ronald Theodorus zn van Thomas Alexander Joseph en Wil- helmina Christina Clasina van der Uit een open vitrine op de afde ling beeldhouwkunst en bouwnijver heid van het Rijksmuseum te Am sterdam is een eikenhouten beeldje gestolen, voorstellende Christus als leraar in de tempel, sprekende te gen vier staande en drie zittende fi guren. De waarde van het beeldje is ongeveer 1500 gulden. De diefstal is vermoedelijk giste ren gepleegd. Het kunstvoorwerp is 22,5 cm hoog en 18 cm breed. Koos de Jong, de 50-jarige oud- Europese kampioen uit Rotterdam, is door de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Vereeni- gingen ingeschreven als Nederlandse vertegenwoordiger bij het Europese kampioenschap eenmanzwaardboten, dat dit jaar van 12 t.m. 15 juni bij Kiel in de Finnjollen-klasse wordt gezeild. Voor het officieuze Europese kam pioenschap van de International Fly ing Dutchmanclass Organisation, dat van 6 tot 12 augustus op het IJssel- meer bij Muiden wordt gehouden, zijn ingeschreven Bart en Henk Kraan uit Oude Wetering, de titel houders van 1961. De heer U. Jager uit Lemmer zal waarschijnlijk ook in deze wedstrijden starten. Burg; Marcellinus Johannes Cornelis zn van Willem Albertus Verplancke en Wilhelmina Theodora Maria Spie geler; Hendrik zn van Jan Barend de Graaff en Neeltje Siebelinq. Brink man. Ondertrouwd: Leonardus Josef Ma ria Groeneweg, 23 jaar, ass. verkoper te Leidschendam, en Johanna Her mini Kraan, 21 jaar, hulp in de huish. te Voorschoten. Getrouwd: Hendrikus Johannes Rath, 27 jaar, loodsbaas, te Rotter dam, en Neeltje Christina Selier, 20 jaar, kantoorbediende. Woonplaats na het huwelijk: Rotterdam, Mathe- nesserweg 28b. Overleden: Adriana Breedijk, wed. van Willem Heijkoop, 90 jaar; Adria na Lena Brouwer, 62 jaar. Wilt u zich abonneren op DE LEIDSE COURANT Dat kan - graag zelfs! - door deze bon in te vullen Ondergetekende: Naam: Adres: Woonplaats: geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0.65) -per maand (ƒ2.80) per kwartaal (ƒ8.25) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon invult. De heer/mevr./mej.: Adres Woonplaats: zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 weken op proef ont vangen. Deze bon verzenden als drukwerk in open envelop (4 cent postzegel) aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. ROELOFARENDSVEEN Kindje gered van verdrinking Gistermiddag omstreeks 4 uur ge raakte het 5-jarige zoontje van de heer Hub. Hogenboom aan de Groe- r.ewoudsekade spelenderwijs te water in een sloot achter, de ouderlijke wo ning. Zijn 15-jarige oom Renee be merkte het knaapje drijvende en haalde het schijnbaar levenloos uit het water. De te hulp geroepen me- Marktberichten TER AAR, 6-6. Groente 'Kassnij- bonen 2.60-3.10, id. stek 2.20-2.30, peulen 4.10-5.60, id. B 3.00-2.80, id. dik 2.00-2.90, doppers 1.70 alles per kg, tomaten A 9.80-10.30, id. B 9.10, id. C 8.90-9.30, id. CC 6.00 alles per bakje van 6 kg, komkommers krom 48, id. stek 23, andijvie 41-67, spina zie 48-72, id. B 25-38, prei 57-79, pos telein 38-49, rabarber 5-10, augur ken 35-47, spitkool 49 alles per kg, sla 1 30-44, id. 2 23-29, id. C 13-20, id. afw. 10-11, komkommers AA 52, id. A 41-50, id. B 36-37, id. C 31, id. D 21-22, id. stek 10-16, bloemkool A 90-1.26, id. B 50-89, id. C 24-46, id. stek 12-21 alles per stuk, bospeen 49- 62, id. stek 36-39, radijs 8-13, selde rij 15-30, bosuien 11 alles per bos, aardbeien 25-1.00 p. doosje, stoofsla 1.20-2.00 p. kist. Bloemen: Afrika nen 6-7 p. stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 6-6. Vee - Aanvoer 4706 stuks; runderen 1078, graskalveren 145, vette kalveren 1355, nuchtere kalveren 819, schapen 214, lammeren 336, geiten 21, sl.-run- deren 738, melkkoeien 625-1220, gus te koeien 600-975, graskalveren 275- 435, kalfvaarzen 77o-1175, klamvaar. zen 690-875, guste vaarzen 650-840, pinken 475-675, fokkalveren 85-225, weideschapen 60-80, ooien en lam meren 45-65. Prijzen: sl.runderen ex tra 3.50-3.70, id. I 3.35-3.50, id. 113.00- 3.20, id. Ill 2.70-2.90, vette stieren 3.25-3.45, worstkoeien 2.50-2.70, vet te kalveren I 2.60-2.85. id. II 2.35-2.55, id. Ill 1.90-2.20, n. sl.kalveren 1.30- 1.60, vette schapen 75-105, vette lam meren 70-95. Melkkoeien, aanvoer redelijk, prijzen weinig lager; guste koeien, beknopt, handel stil, niet prysh.; jongvee, matig, rustig, staan de; vette kalveren, groter, kalm, ge drukt; nuchtere kalveren, normaal, vlot, onveranderd; schapen en lam meren, groter, redelijk, gehandhaafd; slachtvee, ruim, gedrukt, gedrukt. UTRECHT, 7 juni, Vee Aanvoer 3157, runderen 911, vette kalveren 415, graskalveren 24, nuchtere kal veren 589, schapen 347, lammeren 841, geiten 30, melkkoeien 16xx, 1260 tot 880, Kalfvaarsen 120xx 1240 tot 900, vare koeien f 960 tot 800, pinken 540 tot 400, stieren 760 tot 500, graskalveren 430 tot 290, nuchtere kalveren 60 tut 35, scha pen 130 tot 100, lammeren 80 tot 50, geiten 44 tot 10, vette koeien I 3.25 tot 3 II 3 tot 2.70, II 2.70 tot 2.40. vette kalveren I 2.80 tot 2.60, II 2.60 tot 2.40, III 2.40 tot 2, nuchtere kalve ren 1.60 tot 1.30, Melkkoeien rustig prijshoudend, vette koeien flauw, even lager, vare koeien matig, prijs houdend, vette kalveren stug, even lager, graskalveren lui, onveranderd, nuchtere kalveren kalm, prijshou dend, schapen willig, ruim prijshou dend, lammeren kalm, rium prijshou dend. VEUR, 6-6. Groente Staandglas- komkommers: A 52-55, B 42-49, C 41-46, D 38-41, E 34-37, kromme kom kommers 62-63, platglas komkom mers: A 45-48, B 41-44, C 36-40, D 30-35, sla: A 20-37, B 11-15, toma ten: A 1080-1130, B 1160-1230, C1110- 1150, D 960-1010, rabarber 34-46, an dijvie 58-67, spinazie 44-56, snijbonen 330-340, postelein 53-54, bospeen 74- 85. R'VEEN, 6-6. Bloemen Ornitho- galum 1.50-2.00, Anemonen 15-39, Freesia's 18-37, Irissen 70-1.35, id. Prof. Blauw 1.55-2.45, Pyrethrum I 1.60-2.30, id. II 80-1.55, Colvillies 70- 1.60, id. Spitfire 1.50-2.45, Margrie ten 51-65, Tritonia 18-27, Asparagus Plumosus 62-74, Bruidsanjers 16-34, Lathyrus 30-56, Ixia's 22-27, Tulpen 42-90, Papavers 45-1.32 p. bos, Am. Anjers 9-28, Lelies 15-16, Rozen 6-28 p. stuk. Groente Aardbeien (ingelegd) 44-87, id. 2 ons doosje 71-95, id. afw. 39-76 p. doosje, kropsla I 24.00-35.00, id. II 11.00-21.00,* andijvie 32.00-47.00, bospeen 20.00-61.00, spinazie 17.00- 20.00, peulen 550.00-610.00 p. 100 kg. BARNEVELD, 7 juni. Eieren. Coöp. Vel. Eierveiling: weekaanvoer plm. 1.000.000 stuks, waarvan 421.003 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijken (per 100 stuks). Eieren van 4146 gr. 6.216 60; 46—51 gr. 6.82—8.41; 51—57 gr. 8.76 —9.44; 57—63 gr. 9.50—9.84; 63—70 gr. 9.8411.81. Eierveiling SBE. Aanvoer 669.216 stuks, handel rustig en ka'm. Prii- zen (per 100 st.): 36-42 gr. 4.60—6 12: 51—59 gr. 8.60—9.17; 59—66 gr. 9.32 —10.11. Eendeneieren van 5866 gr. 7.01 —9.10; 66—74 gr. 9.47—10.41. Eiermarkt. Aanvoer 2.400.000 stuks, handel redelijk. Priizen (per 100 st.) eieren van 5965 gr. 9.7510.50: alg. prijs 10.15; kiloprijs 1.65, basis fll'-^gr. Henne-ek- en van 4055 gr. 6 50—9.50. Kiloprijs 1.38—1.73. Pluimveemarkt. Aanvoer pl. 55.000 st. Prijzen per kg. slachtkippen 1.40 1.50, handel traag; slachtkuikens 1.701.95, handel kalm. GOUDA, 7 juni, kaas. Op de Kaasmarkt alhier werden 123 par tijen kaas aangeboden. De noterin gen waren voor eerste kwaliteit 2.23 tot 2.32, tweede kwaliteit 2.10 tot 2.22 en voor extra kwaliteit 2.33 tot 2.60. Alles per kg. De handel was goed. RIJNSBURG, 6 juni, bloemen. Damast (blauw) 90-120; Duizend schoon 90-110: Irissen: Proff Blauw 1.70-2.00; Imperator 1.55-1.70; White Perfection 1.20-1.20; Yellow Queen 1.00-1.15; Van Vliet wu 1.10-1.15; Van Vliet blauw 1.00-1.15; Lathyrus 45-75, alles per bos. Gladiolen: Allard Pierson 28.00- 32.00-36.00; Lely Longifloi 2-! r 26.00; Lely Regale 11.00-13.00. Pioe nen 19.00-20.00. Violieren wit 14.00- 17.00. Violieren crème 13.00-15.00. Colvillie The Bride 12.00-14 00. Py rethrum: Robinson 8.30-8.90-11 00; Red. King 8.90-9.20. Progressino 8.00- 9.00. Korenbloemen 5.00-6.40. Mar grieten 2.80-3.40. Mimi 1.80-2.60 al les per 100. Am. anjers, sim rose 20 23; Sir Arthur 2022; Tangerina 2021; Sim red 1822; Sim wit 17 —21 per stuk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2