ORANJEBOOM EEN MAN ZICH GEZELLIG Ergens zitten. Je eigen merk. DINSDAG 5 JUNI 1962 de leidse courant pagina 5 A etherklanken WOENSDAG 6 JUNI 1962 HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 V. d. voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte klanken uit Zwitserland (gr.). 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 Moder ne ork.muz. (gr.) (9.35-9.40 Water standen). 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Lichte muz. 11.30 Tango-Rumba ork. en zangsol. 12.00 Ballroomork. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Salonorkest en zangsol. 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Omroeporkest en sol.: Oude. en moderne muz. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Wer kende vrouwen, huisvrouwen en werkende huisvrouwen, toespraak. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie en lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Ned. Nw.-Gui- nea, door drs. C. S. I. J. Lagerberg. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Act. 18.30 Lichte klanken uit Zweden (gr.). 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Mo- zes in de muziek, uitz. t.g.v. weken feest. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20.35 Kaf en ko ren, lezing. 20.45 En toen kwam dok ter Frost, blijspel. 22.10 Sranang To ri, Surinaams progr. 22.30 Nws. 22.40 Sport halverwege. 22.50 Met 'n knip oog naar de muzenmuziek en voordracht. 23.10 Fluit en piano: mo derne kamermuz. 23.30 Joegoslavi sche volksmuz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Lichte gram. 7.50 Het brood des le vens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Lichte muz. uit Tirol (gr.) 9.00 V. d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V.d. vrouw. 10.10 Gram 10.15 Morgen dienst. 10.45 Witte velden, hoorspel (herh. van maandag 21 mei jL). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ork. 12.53 Gram. evt. act. 13.00 Nws. 13.x5 Licht ensemble. 13.45 Klas. sieke gram. 14.00 Flitsen v. d. bonds dag t.g.v. het 40-jarig bestaan van de Bond van Geref. Mannenverenigin- gen in Nederland. 14.45 Kerkorgel recital (gr.). 15.00 Lichte gram. 15.15 Triptiek, een progr. voor mensen die vrij willen zijn. 15.30 Interscholair muziektoernooi Haarlem 1962. 16.00 V.d. jeugd. 17.20 Jazz Club (gr.). 17.40 Beursber. 17.45 Volksmuz. uit Centraal-Europa. 18.10 Madrigaal koor: Europese volksliederen. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muziek van het Leger des Heils. 19.30 Radiokrant. 19.50 Klass. gram. 20.00 Doe wat terug, jubileumactie ten ba te van het 75-jarige Leger-des Heils. 21.30 Klass. gram. 21.40 Kanttekenin gen. 21.50 Promenade-ork. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 V.d. kinderen. NTS: 17.35-17.45 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Pas geperst. 20.55 Doe wat terug, jubileumactie voor 't 75- jarige Leger des Heils. 21.30 Speel film. 21.55 Voordracht. NTS: 22.15 Documentaire film. NCRV: 22.40 Voordracht van gedichten. Wassenaarse gemeenteraad sprak over plaatselijke toepassing nieuwe boswet MEER LICHT BIJ DE DEIJL De gemeenteraad van Wassenaar gepresideerd door burgemeester mr. W. J. Geertsema, heeft zich gister avond o.m. beziggenouden met ae nieuwe bepalingen in de politiever ordening, die verband houden met de nieuwe Boswet, die op 1 juli a.s. in werking treedt. B. en w. hadden de raad voorgesteld, in de politiever ordening een verbod op te nemen tot het vellen, rooien en snoeien van bomen zonder dat daarvoor door b. en w. vergunning is verleend. Ver der werd door b. en w. een aantal uitzonderingsbepalingen voorgesteld. Over de inhoud en de toepassing van deze bepalingen werd een vrij uitvoerige discussie gevoerd. De heer C. E. van den Berg (KVP) stelde voor, een uitzondering op het kap- verbod te maken voor alle eenrijige beplantingen op of langs landbouw gronden. In de ontwerp-verordening was alleen sprake van een uitzonde ring voorzover het populieren of wil gen betreft. De heer Van den Berg wees er op, dat in kustgebieden, zo als Wassenaar ook allerlei andere soorten bomen voor beplantingen langs landbouwgrond worden ge bruikt. Hij achtte het een te grote rompslomp als voor het snoeien van dergelijk hout telkens een vergun ning moet worden gevraagd. De burgemeester autwoordde, dat juist deze beplanting langs land bouwgronden een belangrijk land schappelijk aspect kunnen hebben en dat b. en w. niet graag het toezicht daarop zouden willen laten schieten. Toezicht op het snoeien. Over de vraag of het snoeien van bomen al of niet in de verordening betrokken moest worden is, aldus de burgemeester, door het college uit voerig overleg gepleegd. Het is na tuurlijk niet de bedoeling het norma le snoeien van bomen aan toezicht te onderwerpen. Maar er zijn men sen, die het begrip snoeien op een bijzonder ruime wijze interpreteren. Er werd ook gediscussieerd over he't begrip „kweekgoed" dat volgens de concept-verordening van het ver gunningenstelsel is uitgesloten. De burgemeester wees er op, dat het niet aan te bevelen is, in een dergelijke nieuwe verordening definitie-bepalin gen op te nemen. Beter is het de te vormen jurisprudentie of te wach ten. Mr. C. A. van Gorcum (PvdA) stelde een aantal vragen, o.m. over de mogelijkheid voor ieder, aan wie een kapvergunning is geweigerd, in beroep te gaan bij de Kroon. Bij het afwijzen van een verzoek om een kapvergunning zullen b. en w. de betrokkenen steeds op die beroeps mogelijkheid attent maken. Over de herbeplantingsplicht zeide de burge meester, dat het gemeentebestuur precies kan voorschrijven waar bo men opnieuw geplant kunnen wor den. De nieuwe bepalingen werden door de raad tenslotte goedgekeurd. Het is de bedoeling dat ze op 1 juli a.s. ir» werking treden. Woningbouw. De raad verleende de gevraagde medewerking aan de Woningbouw vereniging St. Willibrordus, die aan de De Lignestraat 18 woningwetwo ningen gaat bouwen. Het was de be doeling van het college van b. en w. voor dit soort telkens terugkerende besluiten een serie algemene bepalin gen vast te stellen, waarnaar bij elk besluit verwezen zou kunnen worden, bepalingen betreffende de voorwaar den waaronder door de gemeente grond en bouwvoorschotten worden verstrekt. B. en w. hadden daarvoor een concept laten opstellen. Mr. A. van Vuure (VVD) had te gen de inhoud van bepaalde artike len uit deze bepalingen bezwaren. Hij sprak van een „legislatief wan- produkt" dat eerst door de juridische commissie zal moeten worden beke ken. Wethouder mr. R. T. M. van der Lugt antwoordde, dat een deel van de door de heer Van Vuure ge wreek te bepalingen ontleend zijn aan het officiële woningbesluit. De wethou der had er overigens geen bezwaren tegen het stuk te nemen en eerst aan de raadscommissie voor te leg gen. Zulks zal geschieden. Naar aanleiding van het voorstel om enkele voorzieningen te treffen aan de Schout bij Nacht Doorman uloschool vroeg de heer D. Bloemen dal (PvdA) hoe het staat met de plannen voor een gymnastiekzaal aan deze school. Naar het zich laat aan zien zal deze school het volgend jaar aan de beurt komen voor een gym zaal. Wachten op kleuterschool. Op een vraag van de heer F. M. van der Stap (Gem. Bel) over de plannen voor een r.k. kleuterschool in de St. Josephparochie, waarvoor de raad al verscheidene jaren gele den de nodige medewerking werd verleend, maar intussen vergroot zal moeten worden tot 4 lokalen ant woordde de wethouder, dat het toe kennen van een urgentieverklaring wacht op een beslissing van het Kerkbestuur der parochie, over de juiste plaats, waar de school zal moe ten worden gebouwd. Een urgentieverklaring is voor het volgend jaar toegezegd. Dat wil ove rigens nog niet zeggen, dat de school dan ook meteen gebouwd zal kun nen worden, zoals de ervaringen met de openbare kleuterschool in het dorp hebben geleerd. De raad besloot tot het invoeren van een grootverbruikerstarief voor gas, in de hoop dat daarmee de te ruggang van het aantal grootverbrui kers tot staan zal kunnen worden ge bracht. Er werden gelden beschikbaar ge steld voor verbeteringen aan twee dienstwoningen voor de politie aan de Schouwweg en een dienstwoning van de keurmeester in de Corn, de Wittstraat. Mevr. I. H. Eernstman-Steghers had met gemengde gevoelens kennis genomen van het feit, dat het ge meentebestuur afziet van het bou wen van een nieuwe politie- en brandweergarage aan de Schouwweg. Het is voor de bewoners van het zui delijk deel van de gemeente van^be- lang, dat zoveel mogelijk een politie auto aan de politiepost aan de Schouwweg gestationneerd staat. De burgemeester antwoordde, dat hem niets liever zou zijn dan ln het zuidelijk deel van Wassenaar en wel licht ook in enkele andere delen van de gemeente te kunnen beschikken over een goed geoutilleerde politie post. Het regelmatig volledig bezet ten van een dergelijke post is ech ter bij de huidige personeelsomvang van het politiekorps een volslagen onmogelijkheid. In de gegeven om standigheden is de meest efficiënte oplossing het 24 uur per etmaal la ten patrouilleren van een politie auto, die met mobilofoon is uitge rust. Tegen het aanleggen van parkeer- stroken aan de Ter Weerlaan had de raad geen bezwaren. De heer A. C. Duyvesteijn (KVP) had er aan vankelijk voor gepleit, parkeerstro ken langs de Storm van 's-Gravesan- deweg voorrang te geven boven die aan de Ter Weerlaan, omdat daar veel meer doorgaand verkeer is. De heer F. M. van der Stap (Gem. Bel.) daarentegen achtte het hoog tijd, dat eindelijk de situatie bij de Ter Weer laan in orde wordt gebracht. Wet houder mr. R. T. M. van der Lugt. legde uit, dat het aanleggen van de ze parkeerstroken samenhangt met de plannen om in het midden van de Ter Weerlaan een groenstrook aan te leggen. Wat de Storm van 's-Gra- vesandeweg betreft, het is de be doeling, dat de parkeerstroken daar nog in 1962 aan de beurt zullen ko men. Een krediet werd beschikbaar ge steld voor de uitbreiding van de vcr- keerslichtinstallatie aan de Deyl met enkele herhalingslichtbakjes. De heer Duyvestijn vroeg of het niet moge lijk is 's avonds, als de lichten niet meer functioneren, constant knip perlicht te laten branden om het ver keer voor dit kruispunt te waarschu wen. De burgemeester zegde toe, dit te zullen bekijken, doch vreesde, dat daarvoor een aparte installatie nodig zou zijn. Net als thuis. Oranjeboom. Lekker! Wèg drukte. Wèg werk. 't Is bier dat ver kwikt. 't Is bier dat ontspant. oranjeboom-bier met Oranjeboom-hopEen melange van hop, door kenners gekozen. Precies gedoseerd. Dat maakt Oranjeboom net even anders, en daarom voelt een man zich bij dit bier zo thuis. Prof. B.D. Hartong, hoogleraar in Gent, geelt antwoord op de vraag: Is hop alleen belangrijk voor de smaak van het bier?... ,,Hop heeft ook een kalmerende Invloed. Daarom is voor bier zowel de keuz< van de hop, als de dosering van het grootste belang. Samei palen zij het karakter van het bier." EIICD WAADRII Dien wwflüwiwMPiji «fUrg- 1 HUld YUtL Oranjeboom. Lekker bier. Gezellig bier. Het doet een mens goed. Oranjeboom. Haal het in huis. Een flesje of wat. Oranjeboom- de brouwerij met 3 eeuwen ervaring - selecteert zijn hop uit de beste hopvelden» vul muuuamou •aouwimjin «oranjeboom hv.roiiuioam mn haa6 6ftomn6(m Bij de begrotingswijziging werd goedgekeurd een post van 4000 voor herstel van een stukgewaaid dak cp een padvindershuis in park De Paauw en een post voor het schilderen van de gashouders. Vragen van de heer L. G. Ooster ling betreffende het voorkomen van speelautomaten in Wassenaar zullen in een volgende vergadering worden behandeld. De raad stemde in met het voor stel om het nieuwe stukje straat tus sen de van Hogendorpstraat en de Schoolsraat de naam Luifelbaan te geven. voorhout Raadsagenda Vrijdag 8 juni komt de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen, 's avonds te 8 uur. Op de agenda staan de volgende voorstellen: om aan J. F. v. d. Ploeg een premie te verlenen van 15.00.- ingevolge de premieregeling woning verbetering en woningsplitsing 1953. ten behoeve van de woning Jacoba van Beieren weg 82; om de woningen 's-Gravendamse- weg 63 en 63A onbewoonbaar te ver klaren; om een crediet van 2.000.- be schikbaar te stellen voor het ontwer pen van een plan tot verbreding van de Nagelbrug; om medewerking ex. artikel 50 van de Kleuteronderwijswet te verlerien voor de stichting van een protestants- christelijke kleuterschool te Voor hout. HILLEGOM DIPLOMA-UITREIKING R.K. LAGERE TUINBOUWSCHOOL In hotel Sistermans werden de di ploma's uitgereikt aan de leerlingen van de R.K. Lagere Tuinbouwschool te Hillegom. Vanwege afwezigheid van de voorzitter van de commissie van toezicht, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, was de leiding in handen van de waarne mend voorzitter, de heer G. C. Mes kers, die in het bijzonder de ouders van de leerlingen verwelkomde, die, op een enkele uitzondering na, allen de plechtigheid bijwoonden. Door een viertal leerlingen wer den daarna korte voordrachten ge houden. Achtereenvolgens waren dit; Frits Bosch uit Haarlem, met als on derwerp; „Het vuur in de tulpen", Siem Buschman uit Lisse, over „De zuurgraad van de bodem", Peter Nijssen, uit Santpoort, over „Het geelziek der hyacinthen" en Juul v.d. Veldt uit Heemstede, over „De stik stofbemesting der bolgewassen". De ze voordrachten werden door de be trokken leerlingen uit onderwerpen van de leerstof zelf samengesteld en hadden een aandachtig gehoor en *n hartelijk applaus. Nu het gebruik van een kop kof fie volgde de uitreiking van de di ploma's door de heer Meskers. Hij feliciteerde de leerlingen en hun ouders met het behaalde resultaat. Hij spoorde de gediplomeerden aan tot verdere studie en wees hun op de verantwoordelijke taak die hun in de toekomst wachtte. De diploma's werden o.m. uitge reikt aan: J. S. de Boer en A. J. Cle mens te Abbenes, M. J. v. d. Aart, C. H. Alders, G. F. Duwel, R. ten Hagen, A. H. Heemskerk, Th. W. J. Lieverse, P. J. M. Pijnaaker, A. J. M. Schrier, J. P. v. Tongeren en J. I. A. M. Veelenturf te Hillegom, S. P. M. Buschman, W. Clement, J. J. M. Damen, G. v. Parijs, A. C. J. v. Rui ten, C. J. Slobbe, J. Th. M. van der Slot, J. G. Warmerdam, A. M. Zoet en W. P. M. v. d. Zon te Lisse, W. M. de Groot en W. H. Wijnhout te Nw.- Vennep, A. C. Verdegaal te Noord- wijkerhout, J. P. Hermans te Voor hout, Th. L. M. v. Rijn en H. A. Sik- king te Warmond, J. H. v. d. Drift, P. J. Keijzers, D. J. M. Romijn en J. B. C. Zuiderduin te De Zilk De heer W. Onderwater, lid van het bestuur van de Onderwijsinrich ting, wees op de grote betekenis van het agrarisch onderwijs, in het bij zonder voor deze streek. De grote opkomst der ouders vond hij ver heugend. Namens de leerlingen-gediplomeer den spraken Siem Buschman en Pe ter Nijssen woorden van dank voor het genoten onderwijs en de wijze waarop dit aan de r.k. lagere tuin bouwschool te Hillegom wordt ge geven. Zij overhandigden een stof felijk blijk van waardering. De heer Th. Warmerdam vertolkte de dank baarheid van de ouders voor de goe de zorgen en de wiize waarop het onderwijs aan de leerlingen werd gegeven. Het hoofd van de school, de heer L. F. Schlaman sprak 'n kort slot woord en sloot de bijeenkomst. Tot 26 juni kan er aangifte van nieuwe leerlingen worden gedaan bij de directeur, de heer L. F. Schla man, Hillegom. Toelatingseis is 6 klassen lagere school voor de le klas en 1 jaar voortgezet onderwijs voor de 2e klas. In de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van „Groot Kenne- merland" (hoofdklasse) hebben de rivalen J. Bus en N. van Hal remise gespeeld tegen H. Tielrooij en J. v. Stralen. Door deze resultaten zijn zij gelijk geëindigd en zijn ze gerech tigd deel te nemen aan de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van N9ord-Holland, dat in septem ber a.s.' aanvangt. Wie van deze twee als kampioen van „Groot Kennemerland" kan gel den, wordt uitgemaakt door de plaats, die de heren Bus en Van Hal zullen gaan innemen bij de wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Hol land. De Hillegomse damclub gaat er trots op, dat een van haar leden de hier boven genoemde prestatie heeft geleverd. De Hillegommer Van Hal was de enige speler in „Groot Kennemerland", die ongeslagen is gebleven. De derde afgevaardigde van „Groot-Kennemerland" naar de strijd om het kampioenschap van Noord-Holland is da heer H. v. d. Vorsen (Haarlem).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5