KOLEN CARON Vertrokken en gevestigde personen in Leiden DINSDAG 5 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De afd. Leiden van de Ned. R.K. Blindenbond St. Odilia, herdenkt dit jaar het feit, dat zij 25 jaar geleden werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan zal op donderdag 28 juni a.s. aanvang 11 uur in „De Burcht", Burgsteeg 14 te Leiden een receptie worden gehou den. Na de receptie zal de officiële ope ning van de bondsvergadering Ned. R.K. Blindenbond „St. Odilia" plaats vinden. Haagweg 15 Tel. 20105 Goed en verzorgd. Voorjaarsprijzen Leidse Universiteit Geslaagd voor het kand.ex. Kunst geschiedenis mej. T. Preys te Delft. Oud ambacht in een oude Leidse hoek Ze zijn er nog in Leiden: de ro- met de scherpe geur van gebrande kende vuren, de geheimzinnige lich- hoornhuid. ten, de vonkenregen bij het smeden. De hoefsmid voert zijn arbeid in Onder de molen „De Valk", ln de Leiden nog immer uit en zijn werk geur van de Beestenmarkt oefent de trekt altijd veel belangstelling. De paardensmid zijn ambacht uit. Het paardevoet wordt gelicht en dichte leverde dit plaatje op, met het kruis bruine rookwolken stijgen omhoog van de Valk-molen, daarbovenuit. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 23 MEI T/M 30 MEI C. Romers en fam., Suringstraat 38. n. Sassenheim, Nachtegaallaan 17; A. de Heer en fam.. Parkstr. 27, n. Vlaar- dingen. Bachstr. 14; T. A. Saat en fam., Telderskade 24, n. Noordwijk. Beatrix- str. 12; P. G. Baljet en fam.. Hoge Rijn dijk 272, n. Rotterdam, Pr. Hendrikka de 125 I; A. B. Hozee en fam., Leliestr. 59, n. Velsen, Biallosterskilaan 6a; M. A. Scheffer en fam., Langebrug 36, n. Leiderdorp, Hoofdstr. 229; M. Ottevan- ger en fam., Fruinlaan 8, n. De Bilt (U.), Henrica v. Erpweg 30; M. T. Bloeming- Janzen en fam., Trensvaalhof 18. naar 's-Gravenhage, Trompstr. 6; A. Leune en fam.. Zijlsingel 73, n. Leiderdorp, Julianastraat 13; A. v. Muijen en fam., Decimastr. 31, n. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 39 D; J. v. Velzen en fam., Groenesteeg 9-11. n. Zoeterwoude. Vrou- wenweg 51; J. W. Goossen, Garenmarkt 17, n. 's-Gravenhage, Nassau Odijckstr. 8; W. M. de Meij-Bonnet, Levendaal 132, n. Eindhoven Leenderweg 231; E. M. J Barleij. Gerecht 10 n. Heer, Molenweg 12; C. L. van Zanten Jut, OudeRijn 43a, n. Rheden, Gld. van Galenlaan 17a; A. Verhoeven, Hooigracht 55, n. 's-Graven hage. Bierkade 17a; D. van Tilburg. Zon- neveldstr. 8 n. Voorschoten, Rijndijk 10; G. van Tilburg, Zonneveldstr. 8,-n. Voor schoten, Rijndijk 10; W. L. Perdeck, de L. de Kanterstraat 32, n. 's-Gravenhage. Papestraat 19; W. de Meij, Rich. Holstr. 14, n. Eindhoven, Leenderweg 231: A. M. Kabel, Corn. Schuytlaan 56, n. Kouder- kerk a. d. Rijn, Pr. Wilhelminastr. 19; J. W. Boender. Rijnsburgerweg 10, n. Alphen a. d. Rijn. Raadhuisstraat 215; W. van der Zaal, Rijnsburgerweg 10. n. Lisse Evertsenstraat 7; J. K. Heil, Bre- derodestraat 1, n. Spijkenisse. Frans Hals straat 26b; A. Kohl, Os- en Paardenlaan 10, n. Duitsland; J. H Duistermaat. Rijns burgerweg 77, n. Rotterdam, Strevels- weg 207a; L. Velting-de Geus, Mors weg 75a. n. Amsterdam, Nieuwe Teerduinen 5 I; E Boonstra, Noordeinde 2a, n. Warf- fum. Oudendijk 93; M. A. van Latum, Lammenschansplein 1, n. Amsterdam. Rijnstraat 111 II; J. Knol-Mark, Lam- menschansweg 327, n. Rijswijk (ZH), Haagweg 45; A. M. M. Wouters-Barning. Korevaarstraat 24a, n. Gilze en Rijen, Nieuwstraat 171; G. Kuijper, Rembrandt- straat 27. n. Oldebroek. Zuiderzeestraat weg S 34; I. van der Boon-Favier, Le vendaal 26, n. Katwijk, Weth. F. E. Meerburgkade 76; S. Laurier. Herenstr. 104, n. Dordrecht, Nieuwstraat 40; G. J. Brands, Volmolengracht 5, n. 's-Graven hage, Markensestraat 282; M. W. Kalff, Rapenburg 4. n. Haarlem, Hazepaters- laan 7: S, M, Ball, Gerecht 10. n. Groot- Brittanië; E. Greaves-Schumacher, Le vendaal 137, n. Apeldoorn Fluiteraweg 36; P. Krzyspien, Burgsteeg 10a, n. Lei derdorp, Pinksterbloem 136; M. M. M. Kneepkens, Hogewoerd 122, n. Heerlen. Bbngaertsstraat 18; Y. van der Krieke, Hoge Rijndijk 34. n. Amsterdam, Sta dionkade 77 I; W. Marquenie. Sumatra- straat 100a, n. Bodegraven, Emmakade 72; R. C. Douwes, W. de Zwijgerlaan 203, n. Zwitserland; J. Motta, v. 's-Graven- sandstraat 23. n. Rotterdam, ab H.M. „Karei Doorman"; J. A. Meyei-Links, Tltus Brandsmalaan 39, n. 's-Gravenhage, 2e Schuytstraat 244; R. R. Kossman, Lijsterstraat 19, n. Rotterdam, Stations singel 99c; K. de Vries, Surinamestraat 80, n. 's-Gravenhage. Trompstraat 6: D. E. Pontius, Stieltjesstraat 43, n. Zaan dam, Groen van Prinstererstraat 62; I. A. E. M. van Rijthoven, Zeemanslaan 16. Amsterdam, Vespuccistraat 98 I; M. C. J. Hoogstraten, Papengracht 24. n. Hat- tem, Hezenberg 6; D. J. van Dijk, Noord einde 2a. n. Doorn, van Bennekomweg 68. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 23 MEI T/M 30 MEI J. Heemskerk en fam., inkoper, Bor- gerstraat 1; W. F. Scheenstra en fam., comm. medewerker, Maasstraat 12; G. C. Harms en fam,, filiaalchef, Haarlemmer straat 131: E. P. van der Esch en fam.. arts, ab. ligg. Morssingel; L. M. Acker- mans en fam.. schilder-spuiter, Os- en Paardenlaan 17; Brakxhoofden en fam., steward KLM. IJsselkade 35; J. van Kla veren en fam., chauffeur, de Genestet- straat 46; C. Punt en fam., advocaat, Rijnsburgerweg 142; J. van der Meer en fam., arts, Asserstraat 14; T. J. J. Knijnenburg, banketbakker, Mauritsstr. 65; B. Roberti, Nieuwe Rijn 34a; M. van Vliet. II verpleegster, Mezenstraat 2; C. M. Willemse, II verpleegster, Mezen- straat 2; A. M. P. de Graaff. II ver pleegster, Mezenstraat 2; W. A. M. de Roos, bankwerker. Leemansstraat 29; J. Verbon, fabrieksarbeider. Koningstraat la; I. Kadelke, tolk, Joh. de Witstraat 42; H. Geiditz, secretaresse. Plantsoen 51; A. M. Vinkhuizen, tuinbouwkundige. Rijnsburgerweg 179; J. Baar, verkoper, Utr. Jaagpad 25; N. A. Blom, boomkwe ker, Zoeterw. Singel 50; G. J. P. Boo gaard. huishoudkundige, Rijnsburgerweg 10; A. C. van Houten-Zonneveld, Tromp straat 18; D. Brands, Telderskade 6; W. C. Dienske-Lans, verpleegster, Lammen- schansweg 35; D. E. Schutte, kelner, Noordeinde 49; A. Eringa-de Jong. Was- straat 25; H. A. Happel, Witte Rozen straat 26; R. J. J. Wegers, militair. Noord- einde 2a; C. M. Eykman, Groeneveld- stichting 4; P. Neele, Hooigracht 38; J. P. Schouten, slager, 3e Binnenvestgr. 8; M. A. Willems, Rijnsburgerweg 140; F. F. M. Verschoor van Nisse, Groen- hovenstraat 25; A. M. Haasnoot, knip- ster. Groenesteeg 100; T. M. Goudriaan, Herengracht 13; L. P. van Vliet, Groen- hazengracht 27; N. van der Meulen, II verpleegster, Rijnsburgerweg 10. Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Heieen dochter van C. van Baarle en H. J. Nieuwen- huize; Petrus Adrianus zoon van P. A. Touw en T. M. Colijn; Iwan zoon van F. Marquenie en J. van der Vel den; Jacomina dochter van L. A. J. Stroombergen en J. M. J. de Groot; Johanna dochter van J. Siera en F. Boom; Alida dochter van G. Heruer en M. M. Willemsen; Johanna Wille- mina dochter van W. H. Velema en B. J. Benschop; Petrus Johannes Maria zoon van J. W. van der Ploeg en M. J. Hermans; Marinus zoon van H. Heemskerk en W. Stouten; Arie zn. van J. Klinkenberg en D. van der Plas; Johanna Catharina Wilhelmina dochter van P. C. Bavelaar en W. M. C. van de Water; Willem zoon van W. Lek en C. de Graaf; Robbert Wil helmus Johannes zoon van J. C. van der Drift en A. G. M. te Boekhorst; Leo Frederik Josef zoon van F. W. Preidel en M. T. C, Zwetsloot; Karin Maria Josina dochter van J. T. Sebel en J. C. M. Duivenvoorden; Johanna Wilhelmina Petronella dochter van J. M. E. Masurel en J. H. Brinks; Adriana Christina Louise dochter v. B. H. Wiersma en M. L. de Vries Da- nil; Cornells zoon van J. H. Schuur man en M. Meijvogel; Robbert Mi- chiel zoon van J. H. Broerse en M. Luit j ens; Caroline Stafanie dochter v. H. E. Naylor en F. F. I. A. Jancke; Andreas Wilhelmus Gerardus zoon van B. A. T. Bol en W. T. de Wit; Ingrid Emmarentia dochter van R. van Breest Smallenburg en F. E. van Laar; René zoon van J. Wolters en C. Smit; Jannetje Jacoba dochter van J. Wolters en C. Smit; Harrietta Agatha dochter van W. A. Nell en A. van der Gugten; Ay Ing dochter van T. K. Oei en D. I. Tan; Colette Mi- chèle Elizabeth dochter van P. J. Pot en M. E. van Slooten; Saartje Johan na Ghislaine Maria dochter van R. G. Lievens en C. C. F. van Denbos- sche; Anne zoon van J. P. Passchier en J. Feenstra; Erik Cornelis Johan nes Martinus zoon van J. A. Haans en H. G. E. de Wildt; Olga dochter v. W. Kranenburg en C. Ooms; Marleen Jannigje Cornelia dochter van L. P. van Dijkhuizen en M. H. Jansen; Manon Anna Francisca dochter van L. B. Brussé en W. A. F. Marks; Cor nelis Izaak zoon van C. A. Wijkhui- sen en M. Ie Maitre; Hermina Nicole Maria dochter van J. G. M. Schave- maker en M. C. A. van Winsen; Hie- ronymus Nicolaas Arno zoon van C. F. Gerritsma en T. J. Potma; Marie Claire Alix Cornelia dochter van A. J. V. M. E. Pradieri en J. J. M. de Beer; Robertus Johannes Hendricus Maria zoon van J. C. M. van der Kroon en A. M. Uyttewaal; Diana Maria Theodora dochter van J. J. Schellekens en W. F. Schroder; Ca tharina Petronella Maria dochter van L. C. Huntman en A. E. M. B. Op dam; Maria Henrica dochter van L. J. den Braber en M. H. T. Vlekke; André zoon van J. Oudshoorn en T. van dér Steen; Alexandra dochter v. F. R. Bakker en K. Dijkstra; Ariel Jan zoon van J. Snaathorst en M. A. M. Lichtendahl; Simon Petrus zoon van P. L. van den Ing en L. Nag- tegaal; Ludolf zoon van H. W. van Lelyveld en F. Boreel; Petrus Willi- brordus Gerardus zoon van G. T. J. Kooter en M. M. C. Versteegen. Ondertrouwd: H. Boot en M. Ma- rijt; A. J. M. van der Velde en M. J. G. Bekkering; H. J. van Vliet en A. G. Leeuwis; W. van Ingen Schenau en E. J. van der Graaff; D. Rogge veen en C. J. G. Pol; W. J. Kosterink en B. A. T. Koster; C. M. Jansen en P. A. C. Lagerberg; P. M. Juffermans en M. M. IJzerman; J. van Kampen en M. van Polanen; P. J. Wingender en T. S. H. Mulder; A. Lens en J. Dijkstra; H. J. M. van der Raadt en A. M. T. Rietkerk: A. J. A. van Dam en E. Regeer; W. C. van der Tuin en M. E. J. de la Rie. Getrouwd: A. L. J. van Schagen en Z. M. Nagy; J. J. F. van Dijk en C. M. Bresseer; A. J. Hartwijk en E. L. van der Laan; A. Kientz en G. H. C. Helvensteijn; D. van Ingen Schenau en M. M. L. Cornet; W. J. van den Berg en C. M. Baart; K. Wassenaar en A. M. Ammerlaan; J. H. Ligtvoet en A, C. Singeling. Overleden: J. H. van Oosten 43 jr echtgen. v. H. Brouwer; G. Bakker 72 jaar wed. van H. Kaptein; M. C. J. Borsboom 60 jaar echtgen. van G. J. Heijstek; J. P. C. van Hall 51 jaar man; P. W. Hartevelt 79 jaar man; H. J. van der Hee 73 jaar man; D. van der Linden 73 jaar vrouw; W. J. Ravensberg 65 jaar man; H. J. E. Lu cas 48 jaar echtgen. van D. Dubbel man; M. A. C. Tettero 37 jaar echt gen. van C. T. Koehler; M. van Ton geren 90 jaar wed. van J. A. Ver- kuijlen; C. Bijl 76 jaar vrouw; F. J. van de Goorbergh 71 jaar man. Leidsche Wolspinnerij geeft 20% dividend De raad van commissarissen van de Leidsche Wolspinnerij heeft be sloten aan de aanstaande algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over het boekjaar 1 april 1981 t.m. 31 maart 1962 te bepalen op 20 procent, waar van 6 procent reeds als interim di vidend betaalbaar werd gesteld. Ten aanzien van de resterende 14 procent wordt voorgesteld djze geheel in con tanten uit te keren (het vorig jaar werd 20 procent dividend uitgekeerd waarvan 10 procent naar keuze in aandelen). De algemene vergadering van aandeelhouders wórdt gehouden op dinsdag 10 juli. LEZING VOOR LPKV Als opening van het zomerseizoen hield de Leids Pluimvee- en Konij nensportvereniging LPKV, maandag avond in de Kleine Burcht een bij eenkomst met een lezing door de heer B. Remeijer, voorzitter van de NPB. Nadat de heer P. Zwanenburg de avond had geopend, prees de heer Remeijer vele Leidse fokkers voor de goede resultaten op diverse ten toonstellingen. In het bijzonder behandelde hij daarna de kwestie van het groen- voerbespuiting van vele groenten kan funeste gevolgen hebben. In 't kort stond spr. nog stil bij de vele ziekten, die bij de opfok naar voren komen. Hij sprak onder meer over de verkeerde invloed van ten toonstellingen waarbij de wisselende temperatuur vaak oorzaak is van ve le ziekten. Invaliden uit Leiden met vakantie Invaliden zijn in de regel niet in staat met een reisvereniging een bui tenlandse vaeantlereis te maken, om dat één en ander bijzondere verzor ging noodzakelijk maakt. Sedert en kele jaren heeft de Alg. Ned. Inva- lidenbond, afd. Leiden, vacantierei- zen georganiseerd o.a. naar het reva lidatiecentrum van de Universiteits kliniek in Heidelberg en vorig jaar naar Valkenburg (L.) met verschil lende trips naar België en Duits land. Deze vacantiereizen zijn zo buitengewoon geslaagd, dat de AN IB heeft gemeend hiermede door te kunnen gaan. Deze keer staat er een 10-daagse vacantiereis op het programma naar Oostenrijk, welke zal plaats vinden van 16-25 juni a.s. Zwaar-gehandi- capten kunnen helaas niet mee, maar ook hiervoor hoopt het bestuur van de ANIB nog eens een oplossing te vinden. Dank zij medewerking van diverse kanten is men in staat de reissom zo laag mogelijk te houden, de ge handicapte mag een huisgenoot me de nemen. De reis is volgeboekt en het bestuur vertrouwt er op, dat de ze vacantiereis, zoals vorige reizen in alle opzichten zal slagen. Voor hen die dit sympathieke doel van de Alg. Ned. Invalidebond willen steunen, vermelden wjj het gironum mer 5873 van de penningmeester de heer J. W. Vreeswijk, 3 Octoberstraat 9, te Leiden. LEIDSE AGENDA DINSDAG 5 JUNI Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Geestelijke EHBO les, 8 u. (voor allen), gebouw GGenGD. DONDERDAG 7 JUNI Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jeugd-EHBO, aanvang 7 uur, gebouw GG en GD. Eindexamen Poolse padvinders organisatie in ballingschap opgeheven Het internationale padvindersco mité heeft besloten om over te gaan tot ontbinding en opheffing van de zelfstandige Poolse padvindersorga nisatie in ballingschap, die groepen in West-Europa en de Ver. Staten van Amerika omvat. Ook in Neder land bestaan enkele van deze groe pen. Van de zijde van het hoofd kwartier van de NPV in Den Haag deelde men mede, dat de status van de Poolse groepen in de afgelopen jaren herhaaldelijk op internationale conferenties van padvinders is be sproken. Voor een internationale organisa tie levert het bezwaren op dat groe pen van mensen in ballingschap zich als nationale groepen wensen te ge dragen. Kinderen van Poolse ballingen mogen zich in aparte groepen ver enigen, maar dienen zich nu aan te sluiten bij de padvindersorganisatie in het land waar zij wonen. In hun groepen kunnen zij dan gebruiken uit het land van herkomst handha ven. Ook het voeren van een aparte vlag kan hierbij worden getolereerd. De vereniging van Poolse oud strijders in Nederland is het met de beslissing van het internationale padvinderscomité niet eens. In een communiqué deelt de ver eniging mede, dat zij met verwonde ring en verontwaardiging van het be sluit van het internationale padvin derscomité heeft kennis genomen. Koning Frederik van Denemar ken en koningin Ingrid zijn dinsdag morgen per trein naar Wenen ver trokken voor een officieel bezoek van vier dagen ter gelegenheid van de Deense week in Oostenrijk. POSTDUIVEN Wedvlucht vanaf Corbeil, ge lost op maandag te 6 uur met n.o. wind. Zeer slecht weer. Afstand on geveer 420 km. DE RIJNKL1EVERS In concours 240 vogels; le duif te 12.46.33 uur. Gebr. Kok 1, 3, 6, 10; C. M. v. Dam 2; Chr. v .d. Pluym 4; M. Reyerse 5; J. Zevenhoven 7; P. v. Griensven 8; A. v. d. Dop 9. DE BONTE DUIF In concours 124 vogels; le duif te 12.54.16 uur. J. Kukler 1, 10; W. Siera 2; Bink-v. d. IJssel 3, 9; N. Ouds hoorn 4, 5, 6; K. v. d. Berg 7; D. de Romein 8. LEIDSE POSTDUIVEN CLUB In concours 186 vogels; le duif te 13.07.22 uur. W. Teske 1, 7; J. War mond 2; H. van Riet 3; D. v. d. Nieuwendijk 4; M. de Lange 5, 6; G. v. Stein 8; H. Zeegers 9; J. Filippo 10. DE VRIENDENCLUB In concours 167 vogels: le duif te 13.10.36 uur. H. Mooten 1; R. Pet 2, 4; W. Vijlbrief 3, 8, 10; C. Vlaardin- gerbroek 5; J. v. Duuren 6; W. J. Mark 7, 9. LEIDSE CONCOURS COMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. Aantal vogels 1909, gelost te 7.05 uur met W.Z.W. wind. Afstand ongeveer 290 km; le duif te 10.29.38 uur. P. Mooten 1, 6; Dr. Venker 2, 3; J. van Assem 4, 5; G. v. Albada 7; J. den Dunne 8; G. Oude Elferink 9, 39; D. v. Mosseveld 10; M. de Lange 11; J. v. d. Wal 12; H. Brandt 13, 16; J. Rozier 14, 28; A. v. Hemert 15, 25; D. v. d. Nieuwendijk 17, 32; M. v. d. Wiel 18, 46; J. Kortekaas 19; H. Moe- nen 20; L. Platteel 21; Bink-v. d. IJssel 22; Gebr. van Schie 23, 24, 41; G. v. d. Reyden 26; A. v. d. Dop 27; G. van Stein 29; J. Passchier 30; P. Warmerdam 31; P. d'Haens 33; A. de Graaf 34; A. Kop 35; A. v. d. Hulst 36; B. Oskam 37; F. Bouwman 38; J. v. d. Niet 40; J. v. d. Wiel 42; J. Fi lippo 43; C. v. d. Berg 44; Knegt- Boon 45; M. Pieterse 47; H. Gorree 48; M. Noordervliet 49; W. Teske 50. Laatste Berichten Soekarno antwoordt Oe Thant President Soekarno heeft aan se cretaris-generaal Oe Thant geant woord op diens verzoek, een eind te maken aan de vijandelijkheden in Nieuw-Guinea en om de besprekin gen met Nederland te hervatten. In dit antwoord wordt gezegd, dat Indo nesië steeds bereid is, de besprekin gen te hervatten op de basis van het voorstel van de heer Bunker. Soe karno voegt hieraan evenwel toe, dat hem de vooruitzichten voor een overeenstemming nogal somber" lij ken. PRINSES PAOLA HEEFT DOCHTER Prinses Paola van België, de echt genote van prins Albert, heeft het leven geschonken aan een dochter. Het prinsesje zal Ast-id genoemd worden. Moeder en kind maken het goed. Het nieuws werd door de groot maarschalk van het hof bekendge maakt. VOORSCHOTEN Geboren: René Christian, zn van C. H. Endeveld en E. M. Stammers; Harriet Josephine Caroline, dr van A. Putter en J. H. Ravelli; Erik Hu- bertus, zn van J. A. Kriek en C. J. Lodewijks; Ronaldus Simon, zn van S. C. Dekker en M. S. van Aken; Ni- coline Anna Maria, dr van J. W. L. Pieterse en T. M. T. Willigers; Zita Elisabeth Maria, dr van P. G. J. Bak ker en N. E. Mooij; Herman Joannes Anthonius Maria, zn van J. W. Velt- huizen en C. M. Oliislagers; Marian ne, dr van H. W. Hamersma en G. Lautenbach; Petrus Wilhelmus Ge rardus Maria, zn van G. C. v. Rhijn en J. P. van Gent; Robert Jan, zn van L. C. M. Bancken en T. Varke- visser; Constantia Maria, dr van P. M. Zonneveld en M. T. Brederode: Cora Marina, dr van C. J. F. Besse- ling en M. T. v. d. Houwen. Ondertrouwd: Jacob Groot, 25 jr en Janna Verstraten, 23 jr; Johan nes Cornel''" Verdegaal, 26 jr en Jo hanna Anna Maria Koot, 23 jr; Adrianus Jacobus Slats, 26 jr en Ger- truda Cornelia Maria v. d. Bijl, 22 jr. Getrouwd: C. J. v. d. Pijl en Th. J. Chr. Hartogs; A. M. M. Ouwer- kerk en P. C. A. Meijster; R. Tsjal- sma en A. C. G. L. van Meetelen. EERSTE PAAL TWEEDE GEZONDHEIDSCENTRUM Dokter M. van der Stoel, voorzit ter van de Stichting Gezondheidszorg zal hedenmiddag te 4.30 uur een be gin maken met de bouw van het tweede gezondheidscentrum van de gezamenlijke kruisverenigingen. Zoals wy reeds eerder berichtten zal het nieuwe gebouw verrijzen aan de Raadhuislaan. gymnasium Leiden Diploma's R.K. EHBO Van de groep B I van de eindexa men-kandidaten van het Gymnasium slaagden de dames: A. M. van Dorp, J. C. Smit, beiden te Leiden; M. E. G. van der Bijl te Zoeterwoude; R. Kuyt te Oegstgeest; en de heren J. F. Ph. Hers, O. D. L. Strack, beiden te Oegstgeest. Met 1 kandidate van deze groep wordt het examen voort gezet. Van de groep A II slaagde als nog mej. L. Korthals te Leiden. BRIDGE BRIDGECLUB VOG Uitslag achtste ronde vierhoeks wedstrijd: Zwart. team Beyer 6 pnt; team Epskamp 4; team Jacobs 1; team Schouten 1 pnt. Zwart-Wit. team Boogaard 4 pnt.; team Raar 4; team Caro 2; team Slort 2 pnt. Rood. team Westerman 5 pnt.; team Schilt- huizen 4; team Versteeg 2; team Dof- ferhof 1 pnt. Rood-Wit. team Bosscha 5 pnt.; team Horree 5; team Kooiker 2; team Wendt 0 pnt. Groen. team Boom 5 pnt.; team Adama 5; team v. Gelderen 2; team Kruizinga 0 pnt. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Uitslagen van de laatste ronde van de viertallen-competitie. Team Kuyt wint van team De Vries met 60 (14953); team Derogé wint van team Gewald met 51 (6146); team Harloff wint van team Selier met 6—0 (85—21). De eindstand in groep zwart: 1. Geslaagd voor het eenheidsdiplo ma voor EHBO zijn de volgende le den: dames: M. E. M. Bakker, J. Th. Bannink, F. A. M. de Graafv. Bil- sen, J. M. de Groot, J. S. C. M. van Houten, H. Th. M. de Jeu, A. L. H. Leune, M. Th. Lovink, W. G. Luykx v. d. Wiel, J. B. C. M. Nijssen Boogers, M. PeterseRiet, M. J. E. Schoutenv. Veldhuizen, H. P. Ver- meijHartwijk, C. P. M. Vogelezang, de heren: Fr. de Haas, br. Richard, C. W. M. Lindenhoff, C. Straathof, A. J. Straathof, J. J. M. van Oudheus- den, W. Verhoef. Alle candidaten zijn geslaagd. Allen zijn opgeleid door de ver eniging „Peerke Donders" met als docent de weled.zeergeleerde heer Th. J. G. Jansen. team Kuyt 57 p. (kampioen bestaan de uit de heren Kuyt, Eldering, Vrijenhoek en Van Helvert); 2. team De Vries 37 p.; 3. team Derogé 33 p.; 4. team Harloff 26 p.; 5. team Selier 16 p.; 6. team Gewald 12 p. Groep Wit: team Lepelaar wint van team v. Kempen met 60 (80 54); team v. d. Steen wint van team Middelham met 60 (10666); team Blansjaar gelijk met team Staaldui nen 3—3 (62—60). Eindstand in groep Wit: 1. team Lepelaar 42 p. (k&mpioen, bestaande uit de heren: Lepelaar, Beugelsdijk, Bisiot en Plouvier); 2. team v. d. Steen 38 p.; 3. team v. Kempen 30 p.; 4. team Middelham 24 p.; 5. en 6. team Blansjaar en team Staalduinen, beide 23 p. Twee personen in de Maas verdronken Om kwart voor elf vanmorgen zijn twee personen verdronken in de Maas bij Herten, vijf km. ten zuiden van Roermond. Het ongeval gebeurde tijdens het lichten van het anker van een bag germolen bij de grinderij van de Ned. Spoorwegen. Drie personen za ten in een roeiboot, die omsloeg door de trekkracht van de kabel van de baggermolen, die het zware anker lichtte. Eén man kon door 'n schip per worden gered, maar twee andere zijn verdronken. De namen van de slachtoffers zijn tot dusver nic.. bekend. Marktberichten ROTTERDAM, 5 juni, Vee To tale aanvoer 4153; weekaanvoer 5595. Vete koeien en ossen 350; gebruiks- vee 726; vette kalveren 680; graskal veren 167; nuchtere kalveren 1307; paarden 80; veulens 1; schapen en lammeren 114; weide/zuiglammeren 700; bokken of geiten 28. Vette koeien 305350, 280300, 250280; vette kalveren 280300, 250280, 2202500; graskalveren 470 370, 250; nuchtere kalveren 170, 150, 130; slachtpaarden 270, 240, 220,'Scha pen 120, 100, 90; lammeren 80, 70, 60; kalfkoeien 1250, 1150, 975; vare koeien 870, 750, 675; vaarzen 950, 750, 650; pinken 620, 520, 450. Vette koeien: iets minder, vlot, goed prijshoudend; vette kalveren: iets minder, vlot, prijshoudend, pri ma's boven notering; graskalveren: even meer, stug, niet geheel prijs houdend; nuchtere kalveren: als vo rige week, goed, ruim prijshoudend; sl.paarden: tamelijk, stroef, staande; schapen en lammeren: als vor. week; kalm, iets gedrukt; kalfkoeien: als vor. week, zeer stil, gedrukt; vare koeien: gewoon, traag, vooral niet hoger; vaarzen of pinken: matig, lui, gedrukt, (weidelammeren): groter, levendig, even hoger. BODEGRAVEN, 5 juni, Kaas Aanvoer 53 partijen. Noteringen: le kwal. 2.21—2.28; 2e kwal. 2 08—2.20; extra kwal. 2.45. Handel goed. R.A.VEEN, 4 juni, Bloemen Es ther Read 751.60; pyrethrum 93 1.07; colvilleis 1.602.35; irissen 70 1.00; idem prof Blauw 1.802.45; anemonen 2663; tritonia 1522; ornithogalum 1.80—2.20; lathyrus 32 85; margrieten 5079; ixia 1532; bruidsanjers 2833; papavers 35 1.12; duizendschoon 7395; tulpen 771.17 per bos. Groente Aardbeien (ingelegd) 4975; idem 2 ons doos 6791; idem afw. 4568 per doosje. Kropsla I 22.00—33.00; idem II 15.00—24.00; an dijvie 78.00; bospeen 71.0081 00; bloemkool 1.08; kassnijbonen 250 00 280,00; peulen 575.00620.00 per 100 kg. RIJNSBURG, 5 juni. Bloemen Am. anjers: Sim rose 2226; Dusty 2226; Sim red 2125; Sim wit 20 22 per stuk. Irissen: Imperator 180 190; White Perfection 155160; Yel low Queen 155160; White Excelsior 150155; Van Vliet wit 140145; v. Vliet blauw 135145; Wedgewood 125140; Duizendschoon 125135; Damast blauw 125—130; Div. Ixias 4564 per bos. Gladiolen: Allard Pierson 28002900; Fair Lady 1600 1700; Langeflorum 25002700; Vio lieren wit 17001800; Violieren ge mengd 17001900.; Papavers 1200 1400; Colvillei The Bride 1300—1400; Regale 11001200; Pyretrum Robin son 90001130; Deronicum 850900 1120; Renonkels 650690; Anemo nen 575600; Korenbloemen 550 600: Margrieten 250450 alles p. 100. TER AAR, 4 juni, Groente Kas snijbonen 2.603.00; idem stek 1.90 2.50; peulen 4.605.80; idem B 2.70 3.00; idem dik 1.80; doppers 1 60. alles per kg.; tomaten export A 10.20 10.40; idem B 10 20; idem C 9.60 9.90; idem CC 7.00; tomaten binnen land A 8.30; idem B 8.409 60, alles per bakje van 6 kg.; komkommers krom 0.67; idem stek 0.210.39; an dijvie 0.66—0.92; idem 2 0 47—0 58; postelein 0 590.64; rabarber 0 08 0.18; prei 0.650.84: spinazie 0 42 0.73, alles per kg.; sla 0.290 42' id. 2 0.20—0.29; idem C 0.10—019; kom kommers AA 0 590.60; idem A 0.61; idem B 0.46—0.47; idem C 0.41—043; idem D 0.39; idem E 0.210.23; idem stek 0.150.21; bloemkool A 0.92 1.31; idem B 0.63—0 89; idem C 0.25 0.57, alles per stuk; bospeen 0.62 0.76, per bos; aardbeiden 0.340 80, per doosje. Bloemen: Afrikanen 0.11 0.12 per stuk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2