de kaartendans Lentewolken hihiini VIER SPELERS KANS OP EINDZEGE a r. j n& SCHAKEN as AS bah DINSDAG 5 JUNI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 De kampioenen van MSV Het succesvolle handbalteam van M.S.V., dat zondag j.l. op overtuigen de wijze het kampioenschap van haar afdeling veroverde en daardoor promoveerde naar de eerste klasse van het Nederlands Handbalverbond. Staande van links naar rechts: Cor Turk, Leo van der Meer, Piet Schelvis, reserve: Wim Knijnenbrug, Kees van den Berg, aanvoerder, Joop Beu- gelsdijk, M. van den Berg, voorzitter. Knielend van links naar rechts: Aad van Dorp, Sjaak Turk, Peter Turk, Gerard Turk, Arie Turk en Wim de Nakaarten over Chili-Italië De voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal ge speelde wedstrijd Chili-Italië houdt nog steeds de gemoederen bezig. De FIFA kwam gisteren te Santiago in een buitengewone vergadering bijeen om deze door talrijke incidenten to taal ontluisterde ontmoeting te be spreken. Men overweegt onder meer, de Chi leen Leonel Sanchez alsnog te schor sen, hoewel hij niet door de Engelse scheidsrechter Aston van het veld werd verwezen. Deze maatregel, die door de Zuidamerikaanse landen vrij wel zeker niet aanvaard wordt, zou ongetwijfeld de gemoederen nog meer verhitten. Overigens zal de ge schiedenis ook voor de Italianen waarschijnlijk nog een staartje krij gen, aangezien hun spelers ervan be schuldigd worden stimulerende mid delen te hebben gebruikt voor de aanvang van de wedstrijd. Hoe moeilijk ook voor de FIFA deze kwestie is, blijkt uit het feit, dat men de officiële zitting over deze aangelegenheid reeds driemaal heeft uitgesteld. Urenlang heeft het organisatie-comité van de FIFA gisteravond in Santiago doorgebracht in een bedompte, half ver duisterde kamer om de Duitse televisie film van de wedstrijd Italië-Chili, za terdag in Santiago gespeeld, te zien. Nadat de meest enerverende momen ten uit dit voetbalgevecht uitvoerig wa ren bestudeerd, werd besloten de Ita liaan Girgio Ferrini, die zaterdag van het veld werd gezonden, voor één wed strijd te schorsen. Ceen beslissing, die erg veel indruk zal maken, want in het Italiaanse kamp had men aanzienlijk zwaardere sancties verwacht. Voorts zijn Mario David, de tweede Italiaan die door arbiter Ken Aston naar de kleedkamer werd gezonden, en de Chileen Leonel Sanchez, die dat lot nog juist niet ten deel viel, ernstig gewaar schuwd. De buitenlandse journalisten trokken maar een conclusie uit het FIFA-com- muniqué: „Eigenlijk is er dus niemand gestraft Aston fluit niet meer De Engelse scheidsrechter Aston zal in Chili geen enkele wedstrijd meer leiden. Het heet, dat de arbiter geblesseerd is, doch aangenomen wordt, dat hij opdracht heeft gekre gen zich „ziek" te melden omdat men hem mede verantwoordelijk acht voor de schandalige tonelen die zich Om de landstitel zaterdagvoetbal QUICK BOYS WERKTE ACHTERSTAND TEGEN SPAKENBURG WEG (2-2) tijdens de wedstrijd Italië-Chili heb ben voorgedaan. Hoezeer men in Chili tevreden is over de arbitrage van de Nederlan der Leo Horn blijkt uit het feit, dat deze alsnog is uitgenodigd om als grensrechter te fungeren in de ont moeting Westduitsland-Chili, die met grote zorgen tegemoet wordt gezien. Ten koste van alles wil men een her haling van de ongeregeldheden, die zich voordeden tijdens Chili-Italië, voorkomen. De ontmoeting wordt geleid door de Schot Davidson. Horn vervangt als grensrechter de oorspronkelijk aangewezen Argentijn Luis Antonio. De grensrechters voor West-Duitsland- Chili heten Leo Horn enKen Aston. Vreemd genoeg heeft het organisatie comité de .Ujit, die zaterdag voor een deel schuld naci aan de keiharde wed strijd tussen Chili en Italië, als grens rechter gehandhaafd. Florian Albert (voorlopig) topscorer Door drie doelpunten in de wed strijd tegen Bulgarije voor zijn re kening te nemen, heeft de Hongaarse middenvoor Florian Albert zijn totaal aantal treffers tijdens het wereld kampioenschap opgevoerd tot vier. Hij is hiermee voorlopig topscorer nummer één. Zijn landgenoot Lajos Tichy, de Rus Valentin Ivanov en de Chileen Leonel Sanchez volgen hem op de voet met drie doelpunten vóór de Russische middenvoor Victor Pe- nedelnik en de Engelsman Ron Flo wer, die elk tweemaal doel troffen. Pele zegt: „Brazilië in kwartfinale De ernstige enkelblessure van Pele kan het vertrouwen van de 21-jarige wondervoetballer uit Sao Paolo in zijn ploeg niet verminderen. In het Brazili aanse mobiele hospitaal, dat uit Rio de Janeiro werd meegenomen, verklaarde Pele tegenover journalisten: „Natuurlijk haalt Barzilië de kwart-finales. En re ken erop dat ik er dan weer bij ben De Italiaan Carlo Giorgetti is gis teren in Rome we eldkampioen kleidui ven schieten geworden. In de finale schoot Giorgetti negen van de tien klei duiven, zijn landgenoot Corocco werd met acht treffers tweede. Engeland heeft in zijn eerste test match, te Birmingham gespeeld, een in- ningsovcrwinning behaald op Pakistan. Matige wedstrijd Quick Boys mocht zaterdag de han den dicht knijpen. Met veel moeite wisten de Katwijkers een 2-0 achter stand tagen Spakenburg weg te wer ken. Door dit gelijke spel behouden zij nog een klein kansje op de titel. De lachende derde werd Sportclub Genemuiden. Deze kampioen van het district Oost heeft nu met drie pun ten uit twee wedstrijden de beste kansen op de landstitelgevolgd door Spakenburg met twee printen uit 2 wedstrijden en tenslotte Quick Boys met één punt uit twee wedstrijden. De Katwijkers zjjn niet meer wat ze geweest zijn. Dat is zaterdag wel overduidelijk gedemonstreerd. Van het begin af was Spakenburg beter. Hoewel het bij deze club vaak ook aan voldoende spelinzicht ontbrak, waren zij in technisch opzicht toch de meerderen van hun tegenstan ders. Dit overwicht werd vlak voor rust in een doelpunt uitgedrukt, toen de achterhoede van Quick Boys weer eens niet voldoende wegwerkte. Wout Heynen strafte de fout af: 1-0. Toen men na rust betere resulta ten voor de Katwijkers verwachtte, werd juist weer zo'n fout in de defen sie Quick Boys noodlottig. Midhalf C. v. d. Plas treuzelde teveel bij het wegwerken en daarvan profiteerde opnieuw handig Wout Heynen. IN DE VERDEDIGING Spakenburg moest toen echter in de verdediging. Quick Boys was wak ker geschrokken en de vele Katwijk- se aanvallen lieten de verdediging van Spakenburg niet meer met rust. Doelman Koelewijn moest na enige fraaie safes toch capituleren voor 'n kopbal van Arie v. d. Oever. Tien minuten voor het einde kwam de ge lijkmaker. Floor van Duyn gaf De Hollander een unieke kans, die door de laatste werd benut (2-2). Wanneer in de eindfase van deze oninteressante strijd een doelpunt van Van Duyn niet was afgekeurd, dan waren de Katwijkers nog met de winst gaan strijken. Voor het komende weekeinde staat de returnmatch Genemuiden-Spaken- burg op het programma (wanneer Genemuiden wint, is Spakenburg meteen uitgeschakeld) en voor zater dag 16 juni is genoteerd de ontmoe ting Quick Boys-Sportclub Gene muiden. Tweede elftal VVV wil niet promoveren Het tweede elftal van WV, kampi oen van de reserve tweede divisie C, wil niet hogerop en zal daarom ook niet deelnemen - aan de promotie-competitie om één plaats in de reserve eerste di visie. Het VW-bestuur is tot dit besluit ge komen, omdat met het oog op de sa menstelling van het eerste elftal voor de komend_- competitie, te voo •zien is, dat het tweede elftal belangrijk zal wor den verzwakt. De competitie in de reserve eerste di visie zou hierdoor te zwaar worden voor de spelers, die straks deel van 't tweede elftal moeten uitmaken, waardoor voor hen het sportieve genoegen geheel ver loren zou gaan. Onze landgenoten Toon Dekkers en Gerard de Wit zijn gisteren resp. als tweede en derde geëindigd in een weg wedstrijd voor professionals en onaf- hankelijken te Korsel (Belg.). De Belg Gustaaf van Vaerenbergh zegevierde met een tijd van 5 uur 9 min. en 10 sec. over de 219 km. De Engelse T.T. Gisteren is op het eiland Man een be gin gemaakt met de Britse TT, 'n wed strijd voor motorrenners, die meetelt voor de competitie om de wereldtitels. De wereldkampioen 1961, de WeJt- duitser Max Deubel, had lange tijd de leiding. In de laatste ronde moest hij echter door machinepech de strijd sta ken. Ook de Zwitser Camath'as moest voortijdig de pits weer opzoeken door dat hij in de tweede ronde van de weg schoot. De Zwitser kwam er zonder let sel af. Zijn mederijder Burkhardt liep echter een gebroken been en verwon dingen aan zijn linkerhand op. De uitslagen in de zijspanklasse lui den: 1 Vincent (GB) met BSA 1.21.16,4; 2 Kolle (W.-Dld) met BMW 1.21.53,8; 3 Seeley (GB) met Matchless 1.22.01,8; 4 Lambert (Zwits.) met BMW 1.23.17,6; 5 Luthringshauser (W.-Dld, 1.25.52,0; 6 Auerbacher (W.-Dld) met BMW 1.27.18,8 In de stand om het wereldkampioen schap leidt Deubel met 16 p., Vincent met 13 tweede en Camathias met 12 p. derde. De uitslag van de race in 250 :c klas se luidt: 1 Derek Minter (GB) metHjn- da 2.20.30 (gem. 155,5 km-u.)2 Jim Red man (Rhod) met Honda 2.22.23 (gern. 153,5 km-u.); 3 Ton Phillius (Aust.) met Honda 2.26 15 (gem. 149,5 km-u.); 4 Wheeler (GB) met Motoguzzi 2.336 (gem. 142,7 km-u.); 5 Pagani (It.) met Aermacchi 2.38.47 (gem. 136,6 km-u.). De stand voor het wereldkampioen- c hap luidt nu: 1 Redman 22 p., 2-3 Phil- lis en Mc Intyre beiden 12 p., 4 Minter 8 p. Zeven VVV'ers op de transferlijst Nu WV naar de eerste divisie is ge degradeerd, hebben zes spelers, die een vaste plaats hadden in het eerste elftal om plaatsing op de transferlijst ver zocht. Het zijn Cor de Meulemeester, Ton van den Hurk, Harry Steegh, Hans Sleven, Jan Schatorjé en Frans Swin- kels. Voorts wordt Willy Erkens nog door het VW-bestuur zelf op de trans ferlijst geplaatst, waardoor zeven eerste elftalspelers van VW op de voetbal- markt komen. De zes spelers, die zelf bij de Venlose vereniging weg willen, ach ten de premies die VW in het komen de seizoen in de eerste divisiecompetitie wil gaan uitkeren, nl. 80 voor eén ge wonnen wedstrijd en 40 bi; een gelijk spel, alsmede 5,- voor iedere training, te laag. De spanning is weergekeerd in het Rijnmond-schaaktoernooi, dat momen teel in Katwijk in volle gang is. Oud kampioen Jerry Bey, enkele jaren ge leden een van de meest gevreesde scha kers uit de LSB, doch al geruime tijd enigszins op de achtergrond geraakt, Toonde aan de kunst nog niet verleerd te zijn, door een overwinning op de nieuwe kampioen, mr. A. de Groot (LSG). Deze kreeg tegen de Leithen- Speler een goede stelling, maar 'n ern- Het Rijnmond schaaktoernooi stige fout deed de Groots voordeel in een verliespunt veranderen. In de uit gestelde partij tegen Westra was Bey minder gelukkig en het resultaat was dan ook verlies. Westra won gisteravond ook op een gedegen manier van de Kat- wijkse schaker Barnhoorn. De uitslag van de partij tussen Demmendal en de Katwijk-voorzitter Edeüng is ons nog niet bekend; de kansen leken ongeveer in evenwicht te zijn. De situatie is thans zo, dat alle vier de Leidse spelers een reële kans op de Parlevliet-wisselbeker hebben. Ondanks zijn nederlaag zijn de kansen van De Groot toch het best, aan gezien hij zijn drie concurrenten reeds ontmoet heeft. Stand na drie ronden: mr. A. de Groot (LSG) 2 uit 3, R. D. Westra 'Philidor) 2 uit 3, Jerry Bey (Leithen) 2 uit 3, W. G. Demmendal (LSG) 1 uit 3 C. Barnhoorn (Katwijk 1 uit 3, J. Edeling (Katwijk) 0 uit 3 In groep B moest de Katwijker v. d. Plas zijn eerste nul incasseren, nl. te gen Jan Koet van Leithen. De Philidor- speler Ad v. d. Berg, die momenteel door examenzorgen wordt gehinderd, moest opnieuw zijn partij uitstellen. Th. v. d. Berg, eveneens van Philidor, won van zijn plaatsgenoot J. J. Bizot. De stand is hier nogal onoverzichtelijk door deze uitgestelde partijen. Het kandidatentoernooi in Willemstad Gisteravond zijn in Willemstad (Cu rasao) de partijen voor de 17e ronde van het kandidaten-schaaktoernooi ge speeld. De uitslagen luiden: Keres-Kortsnoj afg., Petrosjan-Geller i^-Vs, Fischer-Filip afg., Benko-Tal Vr/i- De stand is: 1-2 Petrosjan (Rusl.) en Geiler (Rusl.), beiden 11 p.; 3 Keres (Rusl.) 101,< p. -f 1 afg.; 4-5 Kortsnoj (Rusl.) en Fischer (VS), beiden 8 p. -f 1 afg.; 6 Benko (VS) 8 p.; 7 Tal (Rusl.) 5Vi P-; 8 Fi'ip (Tsj.-Sl.) 4 p. -f 1 afg. In groep C boekte de Rijnsburger Vletter een reglementair verliespunt te gen Russenberg uit Valkenburg. De Jeugdige Katwijker Dijkdrenth zag kans zijn meer geroutineerde clubgenoot Ba- velaar aan de zegekar te binden. De ont moeting tussen Langeler (Valkenburg) en A. Haasnoot (Katwijk) eindigde in een overwinning voor eerstgenoemde. Het tournooi heeft een goed verloop. Jammer is echter, dat door de vele uit gestelde partijen een verward beeld van de verschillende groepen is ontstaan. m mm. tr -ms - mm m r a rj msm r De acht groten van het schaakbord bestrijden elkaar te Curagao alsof er geen andere zaken ter wereld van belang zouden zijn. Zo lijkt het ten minste als wij telkens weer de uit slagen lezen en weten, dat voor iede re partij vele uren van ingespannen denkarbeid noodzakelijk zijn. Toch, zo af en toe neemt men het er eens van. Behalve de werkelijk vrije dagen waarop het blauwe water van de Caraïbische Zee voor verkoe ling zorgt, weten de meesters er af en toe eentje extra aan toe te voegen. Zo bijv. op deze manier: Wit: Dr. M. Filip (Tsj. SI.). Zwart: T. Petrosjan (USSR). 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. d2-d4, g7-g6; 3. g2-g3, c7-c6; 4. Pgl-f3, Lf8-g7; 5. Pbl -c3, 0-0; 6. Lfl-g2, d7-d5; 7. Ddl-b3, d5xc4; 8. Db3xc4, Lc8-e6; 9. Dc4-d3, Pb8-a6; 10. 0-0, Le6-f5; 11. Dd3-c4, Pf6-d7; 12. Lcl-f4, Ta8-c8; 13. Dc4- b3, Dd8-b6; 14. Db3xb6 remise. Of zo: Wit: E. Geiler (USSR) Zwart: A. M. Filip (Tsj. SI.) 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, e7-e6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, a7-a6; 5. Lfl -d3, Lf8-c5; 6. Lcl-e3, d7-d6; 7. Pbl -c3, Pf8-e7; 8. 0-0, Pb8-d7; 9. Ddl- e2, b7-b5; 10. a2-a4, Dd8-b6; 11. Pd4- b3, Lc5xe3; 12. De2xe3, Db6xe3; 13. f2xe3 remise. Of zo: Wit: T. Petrosjan (USSR) Zwart: P. Keres (USSR) 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pgl-f3, c7-c6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. d2-d4, d5xc4; 5. a2- a4, Lc8-f5; 6. e2-e3, e7-e6; 7. Lflxc4, Pb8-d7; 8. 0-0, Lf8-b4; 9. Ddl-e2, Lf5 -g6; 10. Tfl-dl, 0-0; 11. h2-h3, Tf8- e8; 12. Lcl-d2, Dd8-a5; 13. Pc3-a2, Lb4xd2; 14. De2xd2, Da5xd2; 15. Tdl xd2, Ta8-d8; 16. Pa2-c3, Pf6-e4; 17. Pc3xe4, Lg6xe4 remise. Soms ook wordt een partij, die nog uren zou hebben kunnen duren, ab rupt beëindigd. Want zelfs in die ho ge sferen rond Caessa's troon worden fouten, meer dan fouten, enorme blunders gemaakt. Zoals ex-wereld kampioen Tal deed in de partij te gen Petrosjan (8e ronde). Ié- W ill Jl Ai. «■jl*, n a - «r *y I B - A B C D F G H Tal met wit spelend zette 20. Tal- a2?? waarop het ineens uit was door 20 Ta4xc4! Immers op Dxc4 wint Ld5 een vol stuk. Weliswaar in grote tijdnood be spoedigde Benkö zijn nederlaag tegen Keres door een blunder. C DE F G H Via een paardoffer reeds op de 10e zet was Keres in het voordeel ge komen en hoewel hij later directe winst overzag was hij tot de stelling van dit diagram gekomen. Hier greep de Amerikaan mis. Hij speelde 26 Td8-d7? waarop volgde 27. Pd6-e8!, Kxe8; 28. Dxg7 en zwart gaf op. 12 zoveel vreugde vluchtten alle boze woorden. Met elkaar dronken ze een Hun onderwijzer! Tante Josine! De glas en aten de rest van 't lekkers op. dokter! En toen: Tinekes zuster, de „En nu", zei mijnheer, toen alles op snibbige Minny! Tineke lachte hot was, „Als hazen onder de wol. Als ik hardst van hen allen, 't Leek precies, jullie hoor, zou ik denken, dat er vond ze. „Als jij op 't lyceum bent", weer storm op til was. Maar ik reken riep Pim, „dan kunnen we wat aan je er maar op, dat deze keer de storm hebben. Je moet op alle avondjes op- jullie voor was", treden." Een ogenblik glunderde Florrie. Toen zei ze, ineens wat mat: Een half uur later heerste er diepe „Ik geloof nooit, dat ik er kom. 'k Ben rust op de bovenverdieping. De rom- veel te stom". Ze dronk vlug een slok mei die ruimden ze de volgende limonade en daarna begon 't dansen morgen wel op. De gehele heerlijke opnieuw. Een menuet, 'n boerendans, Zondag hadden ze nog voor de boeg. de mosselman. Ze letten niet op de Toen Hans om twee uur thuis klok, die rustig tikte en zijn wijzers kwam die nacht, vond hij een scho- langzaam voortschoof. Tot op 'n goed teltje naast zijn bed met een taartje ogenblik de deur openging en mijn- en een paar chocolaatjes, heer en mevr. Franken verbaasd op „Die Kaka!" lachte hij en trolc de drempel stonden. De meisjes haal- zachtjes zijn schoenen uit. Toen werd den hen met gejuich binnen en voor er geen geluid meer vernomen. VIERDE HOOFDSTUK Diezelfde week begon mijnheer met de repetities van het stuk. Een enkele keer besteedden ze er een uurtje van de schooltijd aan, op an dere dagen repeteerden ze tussen de middag, 't Bleek een hele onderne ming te zijn en ze zouden hard moe ten werken om het goed te krijgen. Maar dat wilden ze wel. Klaart je moest er bijna altijd bij zijn, de kleine rollenmochen soms weg gaan. Dan ging Florrie alleen de weg naar huis, of met Jetje. Nog steeds had ze er moeite mee, dat zij haast niets te zeggen had. Na het feest, waarop ze allen vrolijk ge weest waren, waren er weer veel sombere gedachten opgedoken. Zo was het ook die morgen, een dag of tien na de stormachtige za terdag. Al dadelijk was het mis, met opstaan. Toen Klaartje bijna was aangekleed, lag zij nog in bed en op Klaartjes aandringen gaf ze nauwe lijks antwoord. Ze zag, als elke mor gen, hoe Klaar haar krullen borstel de en het maakte haar wrevelig. „Ze verbeeldt zich heel wat, de prinses", dacht ze smalend, maar diep in zich wist ze, dat Klaar mooier en zacher was dan zijzelf, en dat weten maakte haar stemming niet beter. Toen Klaar verdwenen was, kroop ze onwillig uit bed. „Ik weet wel, dat ik een naar kind ben", dacht ze, „iedereen vindt het natuur lijk, al doen ze lief en vriendelijk. Maar 't kan me toch niets schelen." Haar stemming werd er niet be ter op, toen ze te laat aan het ontbijt kwam, toen haar veter knapte, toen Elly haar verweet het nieuwe cein tuurtje, dat ze voor eigen gespaard geld had gekocht, te hebben kapot getrokken (wat waar was), toen ze haar schoolboeken niet vinden kon en Klaartje ten einde raad vast voor uit holde. Florrie kwam te laat op school, zonder rekenboekje en kreeg een standje van mijnheer. Met een ver ongelijkt gezichtje, haar ogen boos weggekropen achter de uilebril, ging ze op haar plaats zitten. Alles was tegen haar, dacht ze weer, als vroeg- - er ze gaf geen antwoord, toen Jetje haar iets vroeg. Wel hoorde ze, dat Jetje zei: „Zeg, Florrie heeft de bokkepruik op", en zag ze hoe Klaar vol verstandhou ding lachte. Die hele morgen zei ze geen woord, ze werkte slecht en vroeg aan nie mand hulp. Ze zakte toch, daar was ze van overtuigd. En dat zouden ze fijn vinden, Elly, die te keer ging om een vod van een ceintuur en Klaar tje, die altijd zo vriendelijk was De woorden kwamen echt scham per in haar óp en ze deed geen moei te ze te onderdrukken. Ze moest al tijd maar zo zijn, als de hele troep wilde, dat ze was. Maar nu deed ze eens niet mee, ze had er genoeg van. Als moeder er nog maar was! Die zou haar wel helpen, en niet op al les letten en fitten. Of vader des noods. Die was tenminste echt van haar en niet van Elly en Klaartje. Maar vader schreef weinig na moe ders dood. Ook tante Josine hoorde niet veel uit het verre Indië, het was net of vader geen belang meer in haar stelde. Arme Florrie. Haar boze en ver drietige gedachen sleurden haar steeds verder mee en toen de mor gen voorbij was, zat er een zo ver ongelijkt en ongelukkig hoopje mens op haar stoel, dat het Klaartje ook verdrietig maakte. Maar ze bereikte niets, wat ze ook probeerde, ook Jetje vond geen woorden om Florrie op te wekken. De repetitie begon, maar het leek wel of dat Florrie nog veel bozer maakte. Toen ze aan de beurt was, stond ze lawaaiig op en gaf haar stoel zo'n harde duw, dat hij klette rend op de grond viel. De spelers hielden verser rikt op en mijnheer, die moe was en dit lawaai erg sto rend vond, zei: „Ga maar wat wan delen, Florrie Krijger. Als je be daard bent, kom ie maar terug". Dat liet ze zich geen tweemaal zeg gen. Ze rukte haar jas van de kap stok, holde de trap af en sloeg de schooldeur achter zich dicht. Auto matisch begon ze te lopen, zonder bepaald doel of plan. In haar zak zat het pakje boter hammen, dat tante Loes haar die morgen in de haast had meegegeven. Tante-Loes, zou die haar begrijpen? Eigenlijk verlangde ze wel naar haar, maar toen ze eraan dacht, dat het Klaartjes moeder was, altijd weer van Klaartje, toen sloeg ze expres 'n straat in, die van huis wegvoerde. Ze ging niet naar huis, vast niet. Ze kon wel weglopen, dat had ze ook gedaan bij tante Josine. Onder het lopen dacht ze aar die vorige keer, toen ze haar schooltas stiekum had volgepakt met pvama en toilet- boel en het huis was uitgeslepen. Tante deed haar middagdutje en Netje, de gedienstige, was op zolder bezig. Ze had een kaartie gekocht naar Den Haag, gelukkig was ze enige keren bij tante Marna geweest en wist ze welke tram ze moest ne men. 't Was erg druk geweest bij de treinen en ze had een hele tijd op het station moeten wachten voor haar trein onder de kap rolde.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 12