„SEMPRE AVANTI" DEED DE SCHOUWBURG DAVEREN ui®f v&ujuim SUNIL HALEN! Burgerlijke Stand Leidse Universiteit PROF. OUD NEEMT AFSTAND VAN OPTREDEN VAN RIEL Marktberichten DONDERDAG 24 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 T^E TONEELCLUB van „Sempre Avanti" stond gisteravond voor de moeilijke taak een zaal vól te amuseren met een toneelspel, dat zij zes weken daarvoor in studie had genomen. Plotselinge ziekte van de hoofdrolspeelster noodzaakte tot de ze krachttoer. Dat de tonelisten er zich niet aan vertild hebben, bleek wel uit de lachsalvo's die door de Stadsschouwburg daverden en aan het ovationeel applaus aan het slot van de voorstelling. Men speelde een zot stuk, dat het op de eerste plaats moest hebben van de vertolking der hoofdrol. Hans P. van Oosterom speelde deze rol van de jonge wiskundeleraar, die een eenvoudig vrijgezellenbestaan leidend, plotseling een vrouw in zijn slaapkamer geschoven krijgt, voor treffelijk. De pikante situaties die ontstaan, deden aan het Franse kluchttoneel denken, er wordt lang niet misselijk geschermd met achte loos zwervende camisooltjes en wuf te damesschoentjes, die de arme le raar, welke van de prins geen kwaad weet, in paniek-situaties brengen. Het is aan de koddige manier van spelen van Hans van Oosterom te danken, dat de opvoering een succes werd. Deze jonge speler heeft een aangeboren gave voor de farce. Zijn aarzelende wijze van lopen als ver strooide wiskundige, zijn onbehou wen gebaar in momenten dat hij zijn zenuwen niet de baas is, zijn voort gaan op de weg van misverstanden met de blinde moed der wanhoop waren evenzovele vondsten. Alleen al de wijze waarop de knaap met zijn bril manipuleerde, de bril die hij in het dagelijkse leven niet pleegt te dragen, was een open doekje waard geweest. Hans van Oosterom voerde ook de regie van deze door A. van Zuyken geschreven spel „Blijf zitten waar je zit". Het spreekt vanzelf, dat bij zulk een korte voorbereidingstijd voor de meeste spelers de tekst wel eens zoek was. Voor Van Oosterom werd het dan wel eens moeilijk -an zijn kluchtige houding te volharden. Leuk, maar iets te uitbundig, was Wim van Ark als Marcel Tennier, de journalist, die zijn vriend met de vrouw opscheept. De twee tantetjes (Riet van der Vegte en Ann Burger hout) waren leuke typetjes, en dat kan ook gezegd worden van Dien v. d. Laan, die voor de knorrige werk ster speelde. Wim van Royen maakte iets aardigs van zijn korte rol als concierge. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL (Advertentie) Omstreeks twee uur hedenmid dag vergat een wielrijdster, de Leid- se mevr. K., komende van de Jan van Houtbrug, voorrang te geven aan een personenauto, komende van de Geergracht. De bestuurder van de auto remde uit alle macht, maar kon toch een aanrijding niet voor komen. Mevr. K. werd gegrepen en maakte een driedubbele buiteling over het wegdek. Met een hevig bloe dende wonde aan het hoofd is het slachtoffer door de EHD naar het Academische Ziekenhuis /ervoerd. Fiets en auto liepen geen noemens waardige schade op. - Modernisering en uitbreiding van kantoor en magazijn aan de Papen gracht te Leiden hebben gistermid dag aanleiding gegeven tot een fees telijke receptie van de Cèmsto ten kantore Papengracht 7a, die door vele belangstellenden tussen half 3 en 4 uur bezocht werd. Gistermorgen omstreeks half negen kwam de 11-jarige Ellie Kanbier uit de Janvossensteeg op de Korte Mare met haar fietsje te vallen. Zij brak haar rechterarm en werd per EHD naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. In de Haarlemmerstraat kwam gis termiddag om tien voor half twee, ter hoogte van perceel 277, de 50-ja- rige mevr. W. Schurink uit Koude kerk a.d. Ryn met het wiel van haar bromfiets in de rails terecht. Zij viel naar het midden van de straat, waar bij haar hoofd sloeg tegen de bumper van een nagenoeg stilstaande auto. De vrouw brak haar neusbeen en een rib en kreeg bovendien een hoofdwonde. De EHD bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Op de Voorschoterweg, hoek Roo- seveldstraat, kwam gistermiddag om tien voor half zes de 30-jarige meu belmaker Z. Jongbloed uit Zoeter- woude met zijn motor in botsing met een voetganger. Deze voetganger stak de rijbaan over, maar had te laat de motor, die uit de richting Voorscho ten kwam, in de gaten. De motorbe rijder kon een aanrijding met de wei felende voetganger niet voorkomen. Bij de valpartij brak de bestuurder van de motor zijn linker sleutelbeen; hij moest per EHD naar het Acade misch Ziekenhuis worden vervoerd. De voetganger kreeg geen letsel. LEIDSE AKKNDA DONDERDAG 24 MEI Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Vervolgcursus, 7.30 uur in Hoogmade. Milieu-missie. Vergadering pasto rie St. Lode wijk, 8 uur. Leids Ac. Kunstcentrum „Arg waan", 8 uur Schouwburg. VRIJDAG 24 MEI Gem. Bedrijfstechnische school Tentoonstelling. 2-4 en 7-9 uur n.m. ZATERDAG 26 MEI Gem. Bedrijfstechnische school Tentoonstelling, 9.30-11.30 uur v.m. APOTHEKERSDILNST Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Haven-apotheek. Dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland maken bekend: dat in de op 21 mei 1962 gehouden kiesvergadering ter verkiezing van een hoofdingeland plaatsvervanger wegens het gebouwde eigendom in de gemeenten Hillegom, Lisse, Oegstgeest en Sassenheim is benoemd de heer jhr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burge meester der gemeente Hillegom. Ledenwerkactie R.K. Bejaardenbond De R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Leiden, gaat een grote ledenwerfactie beginnen. Volgens de statistieken heeft Lei den een groot aantal inwoners, wel ke tot de bejaarden gerekend moe ten worden. Een belangrijk aantal hiervan is katholiek, het doel van bovengenoemde bond is, deze be jaarden te verenigen in een bond op katholieke grondslag. Daarvoor zal over de gehele stad aan deze bejaar de inwoners een brochure met cir culaire worden toegezonden, waarin op een duidelijke wijze is aangege ven welk doel de bond beoogt met deze grote ledenwerf-actie, nl. een grote Leidse katholieke afdeling, die sterk is door haar aantal leden (nu reeds bijna 500), om zowel plaatse lijk als landelijk de noodzakelijke verbetering te verkrijgen voor de leden. Stelt U de propagandisten die U één deze dagen komen bezoeken niet teleur, maar neem het besluit U op te geven als lid. Door eendracht sterk, is ook hier van toepassing. Geboren: Ricardo Ch. J. z.v. P. Meijer en J. H. M. Palm; Willem z.v. W. van der Kraan en S. M. A. van Vliet; Hubertus z.v. H. P. van Wet ten en L. J. Buitelaar; Magdalena M d.v. R. P. M. Gies Broesterhuizen en L. B. Hogenboom; Hendrika J. d.v. H. J. de Vries en P. Hoogbruin; An nette A. L. d.v. G. J. de Kievit en G. Schipma; Johanna Ch. d.v. C. H. Driessen en H. S. van Schie. Overleden: S. Verweij, 66 jr., e.v. H. Moolhuizen. Geslaagd voor het kand. ex. ge schiedenis mej. A. M C. Deelen te Rotterdam en de heer G. P. de Lange te Noordwijk. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift „Studies on the content of haemagglutination inhibiting antibody for swine influ enza virus A" de heer N. Masurel, ge boren en wonende te Leiden. Promo tor was prof. dr. J. Mulder. PROMOTIES UNIVERSITEIT Heden promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op een proefschrift getiteld: „Chronologie en redactie van Aristoteles' Politica", de heer P. A. Meijer, geboren te Rotter dam in 1932 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. F. L. R. Sassen. Aan de hand van de op vatting van Aristoteles over 't staats doel heeft de schrijver getracht, aan het veelomstreden probleem van do relatieve chronologie van de ver schillende onderdelen van Aristote les' Politica een meer bevredigende oplossing te geven dan die door W. Jaeger en H. von Arnim was voor gesteld. Daarnaast heeft hij het be ginsel aangewezen, waardoor de sa mensteller van de tekst van de Po litica, die wij thans bezitten, zich heeft laten leiden. Als samensteller beschouwt hy Andronicus van Rho- dus. Heden promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde, op een proefschrift, getiteld: „The sedimen tary and structural history of the valsurvio dome", de heer B. N. Koop- mans, geboren te De Bilt in 1933 en thans wonend te Leiden. Promotor was prof. dr. L. U. de Sitter. De Valsurvio dome is gelegen op de zuidelijke hellingen van het Can- tabrisch gebergte wordt naar het zui den begrensd door een breukzone met de hoogvlakte van Oud-Castilië (Noordwest Spanje). De voorkomen de gesteenten zijn van Devonische en Carbonische ouderdom en omvat ten ong. 2.800 meter sediment. Verti- kale bodembewegingen hebben grote facies verschillen tot gevolg gehad. Deze verschillen in lithologie komen eveneens tot uiting in het structuur- beeld. Op verschillende plaats is een n.-z. plooiasrichting gesusperponeerd op de algemeen voorkomende o.-w. plooiassen. Deze tektonische defor maties hebben plaatsgevonden in de Hercynische orogenese. DUURTE-TOESLAG IN LEIDEN Vragen van de heer H. van Wei zen, inzake het uitkeren van een duurtetoeslag aan degenen, die door de dienst van Sociale Zaken worden ondersteund, delen b. en w. van Lei den onder meer mee: Wij heben besloten aan hen, die een uitkering ingevolge de Armen wet ontvangen, een duurtetoeslag te doen verstrekken, welke voor echt paren en hiermede gelijk te stellen combinaties 10 bedraagt, voor ge zinnen van 3 of meer personen 15 en voor alleenwonenden 5. Deze duurtetoeslag is eind april j.l. uitbe taald. Het verdere prijsverloop wordt nauwlettend gevolgd. EXPOGé IN HET LEER De Leidse afdeling van de Ned. Ver. van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd hield gister avond haar laatste bijeenkomst in 't winterseizoen 1961-'62. Voor deze laatste bijeenkomst werd voor het eerst na veel omzwer vingen gebruik gemaakt van de nieuwe vergaderlocaliteit in de bo venzaal van het café-restaurant „Old Dutch". Mr. G. Aalders, landelijk voorzitter Expogé, met zijn echtge note woonde de vergadering bij. Voorts kon de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer L. Questroo, in zijn openingswoord, waarin hij nog een korte gedachte wijdde aan de militairen in Nieuw-Guinea, een ongekend groot aantal leden en vrienden van Expogé verwelkomen. Hierna hield de heer De Graaf, vertegenwoordiger van een leerfa briek een korte inleidinig op de film „Merk hoe sterk", een bedrijfsfilm van deze fabriek, waarin een volledig overzicht werd gegeven van de fabri cage van zooileder. De heer De Graaf gaf bü deze film een interessant com mentaar Na de pauze werden door de inlei der enige vragen beantwoord, welke nog leidden tot een afspraak voor 'n excursie naar het bedrijf, waarna door hem enkele fraaie films werden vertoond welke waren opgenomen in het „Paul Kruger-park" in Zuid- Afrika, waarin een machtig beeld werd gegeven van de daar in hun natuurlijke staat levende wilde die ren. De voorzitter wekte tenslotte de le den op ook deel te nemen aan de zomer-activiteiten, zoals het Con gres 1962 te Hilversum, de reis naar de Nato-Taptoe te Arnhem en de ex cursie naar de tentoonstelling van de Leidse stads-uitbreidingsplannen in De Waag. Leidse postzegel verzamelaars kwamen weer bijeen In 't Gereformeerd Jeugdhuis had den zich gisteravond weer enige tien tallen postzegelverzamelaars verza meld, onder voorzitterschap van de heer A. de Best. Na de notulen van de vorige ver gadering gaf de heer de Best enige postzegelnieuwtjes, waarvan de uit gave door Nieuw-Guinea in juli a.s. van twee zegels ter gelegenheid van de Zuid-Oost-Aziatische Conferentie wel het voornaamste was. Li de volgende vergadering zullen de leden moeten besluiten om te bly- ven in het Jeugdhuis of een iets rui mere zaal in „Old Dutch" te gaan betrekken. De traditionele veiling bracht weer 37 kavels. Veilingmeester Ouwehand had er echter geen moeite mee. Enke le kavels scheepsmotieven en and-.e niet onaardige kavels gaven veiling niet alleen een geanimeerd karakter, maar brachten ook 'n goede prijs op, en de liefhebbers voor lage prijs een mooie aanvulling. In de rondvraag werd een klacht geuit, dat in de rondzenddienst nogal kaf tussen het koren kwam. Ook hier op zal in de volgende vergadering worden teruggekomen. Unie van Speeltuinorganisaties congresseert te Leiden De Nederl. Unie van Speeltuinor ganisaties Nuso, belegt, op 25 en 26 mei a.s. te Leiden haar 31ste alge mene vergadering. De bijeenkomsten worden gehouden in „De Burcht". Morgenavond wordt aan de deelne mers een cabaretprogramma aange boden. Zaterdagmorgen, voor de 2e zitting, maken de deelnemers een bustocht. Ter vergadering zal o.m. worden aangedrongen op een onder zoek van het bestuur der unie naar de mogelijkheid van een krachtiger bemiddeling bij het verkrijgen van gemeentelijke steun ten behoeve van het speeltuinwerk, met name in de z.g. probleemgebieden. OEGSTGKESf Gisteravond werd in de Jozef zaal van 't parochiehuis een bijeenkomst gehouden van de KA V-af d. Oegst geest. De aanwezige dames kregen en lezing met lichtbeelden voorge schoteld, welke op 'n bijzonder hoog peil stond. De gastheer, broeder Ba- silius van de Congrgatie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en werk zaam in 't internaat „Harreveld" te Lichtenvoorde, sprak over „Het huis gezin, 't warme hart van de wereld" Zijn causerie was recht uit het hart gegrepen. Mevr. B. Mooi-Werkhoven, voorzitster, opende de avond met ge bed, waarna zij enkele huishoudelij ke mededelingen deed. De nieuwe geestelijk-adviseur pas toor pastoor Metzelaar bracht zijn eerste bezoek ter kennismaking. Broeder Basilius was blij te mogen spreken over de op1" -ding in het normale huisgezin. B deelde mede dat juist dezer dagen het internaat te Lichtenvoorde het vijftig jarig be staan viert. Desondanks was hij toch graag naar Oegstgeest gekomen. „Het is een schone taak moeder te zijn", aldus spr. „het mooiste van het leven is zelf als hoofdpersoon in de wereld te staan om het mooie in de kinderziel te kunnen leggen. „Moeder" is een naam in de wereld waar geen enkele naam bovenuit komt! Spreker liet vervolgens 'n op name horen van het door het Jeugd- centrale koor uit Vught gezongen „Gij Moeder, reine". Op bijzonder mooie wijze belichtte hij, aan de hand van zorgvuldig ge kozen dia's, de prachtige taaak welke de ouders hebben ten opzichte van de opgroeiende kinderen, 'n Taak waar bij men niet vaak gespaard blijft van leed! Na de pauze behandelde de spr. de exessen, welke voortvloeien uit a-sociale huwelijken. Broeder Basilius is in Oegstgeest niet helemaal een onbekende meer, door zijn vorige bezoeken. Ook nu heeft hij de aanwezigen op indruk wekkende wijze een hart onder de riem gestoken met een lezing welke men niet licht zal vergeten. VOORSCHOTEN MR. P. J. AALBERSE SPRAK VOOR DE K.V.P. Gisteravond was er door hetKVP- bestuur een vergadering uitgeschre ven, waar mr. P. J. Aalberse uit 's-Gravenhage het woord zou voe ren. Mr. A. J. B. Rooswinkel heette de aanwezigen welkom en besprak de activiteiten van de KVP ter plaatse, die gericht zijn op de mo gelijkheid een 6e zetel in de raad te bemachtigen. Wanneer iedereen van katholieke huize zijn of haar stem aan de KVP zou geven is de kans op de rest-zetel mogelijk. De katholiek moet erop bedacht zijn, dat eenheid nog steeds nodig is en dat getracht moet worden te behouden wat is bereikt. Daarna ga^ de voorzitter 't woord aan mr. Aalberse, een naam, bekend bij vele lagen van de bevol king en die kans heeft om binnen kort voorzitter te worden van het partijbestuur van de KVP. Spreker besprak het gemeenteprogram van de KVP en het aanvullend gemeen teprogram van de KVP van Voor schoten. De gemeenteraadsverkiezin gen nemen altijd een bijzondere plaats in. Deze verkiezingen spreken direct tot de kiezer, omdat hij weet, wie hij zal kiezen. Spr. stond op het standpunt, dat er een groter binding moest zijn met de maatschapelijke organisaties ter plaatse. In grote ge meenten ligt dit vrij moeilijk, doch in kleinere plaatsen is dit beter te verwezenlijken. Vele aspecten uit 't gemeenteprogram werden aangesne den. De woningbouw, de sociale po litiek, de gemeentelijke autonomie, de samenwerking tussen diverse ge meenten in belang van de streek, enz. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aange sneden werd de algemene lauwheid, die er onder de kiezers van alle par tyen bestaat. Wat is hiervan de oor zaak? Wordt er lering getrokken uit de uitslagen van vorige verkiezin gen en moet er niet meer gedaan worden aan public relations, enz.? Dat gebeurt zeker, doch een boek als het partijprogram is direct geen lectuur, dat men nu eens voor zijn plezier leest. De doelstellingen pak kend en direct onder de aandacht van de kiezers brengen is een moei lijke zaak. Aan de orde kwamen ook nog de vaak tegenstrijdige belangen van diverse groepen en hoe die te verenigen. De KVP is een volkspar tij en zal dus de belangen van alle groepen dienen te behartigen. Ge lukkig zijn in de KVP alle groepen van de bevolking vertegenwoordigd. Spr. had inzicht gekregen in de sa menstelling van de candidatenlijst van de vertegenwoordigers van de KVP van Voorschoten. De lijst is re presentatief voor de gemeente en de belangen van de bevolking zul len zeker goed worden behartigd, al dus mr. Aalberse. Opbrengst Emmabloemcollecte De Emmabloemcollecte heeft in Voorschoten opgebracht. 610,22. Postduivennieuws De postdui- Positie min. Visser is er niet zwakker op geworden Prof. Oud heeft zich zeer voor- veel met een individuele kwestie zichtig gedistancieerd van het be- moet bemoeien, toog van zijn partijgenoot in de Eer- Prof. Oud probeerde zoveel moge- ste Kamer, mr. Van Riel, al heeft hij Ujk zakelijk te blijven en zich niet de heer Van Riel, staatsrechtelijk niet tegen mr. Van Riel te keren. De in de ban gedaan. duidelijke uitspraken, dat hij 't tijd- Prof. Oud merkte op, dat het eind- stip voor een oordeel over minister oordeel over het beleid van minister Visser nog niet gekomen achtte, Visser nog niet gegeven kon wor- werd gevolgd door de mededeling, den. Hij gaf geen openlijk oordeel dat er in liberale kring onrust was over de heer Van Riel. Prof. Oud ontstaan over de feiten, die door het sprak namens zijn gehele fractie, het- ambtenarengerecht naar voren wa- geen er waarschijnlijk op duidt, dat ren gebracht en die een ander licht de oppositie in de Tweede Kamer- op de kwestie-Van der Putten wer- fractie van de VVD onder leiding pen, dan de nota van de minister van de dames Stoffels-Van Haaflen De aanvankelijke indruk van de en Van Someren-Downer zich weer VVD was dan ook een van teleur- onder leiding van prof. Oud heeft stelling Zou die indruk door de gang geschaard. van zaken niet worden weggenomen, De Tweede Kamer heeft er overi- dan 20U de VVD-fractie zich alsnog gens geen twijfel aan laten bestaan van het beleid distanciëren. Mr. Roos dat zij van het optreden van de heer Jen noemde deze houding tweeslach- Van Riel niets moest hebben. Dr. en de heer Burger sprak van „een Tilanus was de enige, die formeel voorwaardelijke veroordeling bij ver- de gebeurtenissen in de Eerste Ka- s*ek' mer in het geheel niet noemde Aan De communist Bakker zorgde voor de orde was dan ook slechts 'n voor- een vrolyke noot door op te merken, stel van de commissie die de noia dat Prof-0ud de wrevel van de VVD van minister Visser had bestudeerd J0*' na.. de gemeenteraadsverkiezing om de Kamer te adviseren over de *n de ijskast heeft gezet, procedure die bij de behandeling Dr- Be Kort (KVP) was het felst van deze nota gevolgd moet wor- in ziin veroordeling van mr. Van Riei. den. Hij noemde het aanblijven van mi- Het advies van de commissie was nister Visser een belang voor de een bijzondere commissie in te stel- g°ede werking van ons parlementai- len, die het mondeling debat over de re stelsel. Mr. Roosjen vond, datmr. zaak-Van der Putten zal voorberei- Van Riel de Eerste Kamer had ge- den De Kamer kon zich wel met degradeerd tot een schiettent op dit voorstel verenigen, al was een minister Visser, meerderheid het met dr Tilanus De heer Burger vond, dat de di- eens, dat de enquête-bevoegdheid recte methode van mr. Van Riel voor deze zaak te zwaar zou zijn. de Polit.eke benadering wel juist Mr. Burger (PvdA) vond het m was, maar dat de grondslag van die wezen onjuist, dat de Kamer een on- methode ten enen male onjuist was. derzoek zou doen. omdat hij van me- Be heer Van Riel had lof toege- ning was, dat de Kamer zich niet te zwaaid op de hoofdpunten o.a. 't Nieuw-Guinea beleid maar de mi nister laten vallen op een onderdeel, venvereniging „De Zwaluw" hield De SGP'er Van Dis wilde zich niet een wedvlucht vanaf Tergnier. Af- in de interne WD-kwestie mengen, stand 286,5 km. Aankomst eerste Al met al kreeg de Kamer prof. prijsduif 10.27.19, snelheid 1379,73 m Oud niet zo ver, dat hij zich liet ver per minuut. Aankomst laatste prijs- leiden om andere uitspraken te doen duif 10.41.14, snelheid 1294,33 meter dan hij gedaan had. Dat zal zijn re- per minuut. den wel gehad hebben. De verkla- De prijzen werden als volgt be- ring van de liberale leider stond op haald: J. P. v. d. Assem 1-2-13-21, schrift en wa3 kennelijk woord voor P. J. d' Haens 3-19, A. de Graaf 4, woord in de fractie besproken. Iede- P. N. v. Wissen 5-6-14-15, P. Belt 8- re nieuwe verklaring zou bijzonder 12, C. Zwaan 7-10-11, W. Onstenk strak geformuleerd moeten worden, 9-16-20. hetgeen opnieuw fractieberaad nodig Geboren: Ronald z.v. H. J. Heij- zou hebben gemaakt, mans en J. M. v. Ginkel; Stephanus Wilhelmus Maria z.v. A. C. Borst en A. W. Alkemade; Johannes Cornelis A TA 1VTI I 13 z.v. M. C. Bouwmans en J. Th. Free- I I\ mr riI liu\ ke; Ronaldus Jozef Johannes z.v. vJiTlAAT Ui 1 A AJAl J. H. Crommert en G. M. Th. de Vriend; Dingena Maria d.v. A. J. A. /"Nï"lOTÏl A TIFF Westdijk en-J.'Nap; Mary Johanna I fi-4 W I Tf I d.v. G. J. Jonk en E. v. d. Leeuw; vXJ-Jk} -1- (lil -1- Johannes Antonius Hubertus z.v. W. H. v. Deursen en C. v. Egmond. KAPITEIN-LUITENANT TER ZEE. Ondertrouwd: Gerardus M. J. Berk CARPENTER. IS OM 13.45 UUR 28 j., typograaf en Martha G. Witte- ZIJN RUIMTEVLUCHT BEGONNEN brood 25 j., verkoopster. DE RUIMTECABINE AURORA 7, Gehuwd: Wilhelmus P. J. v. Hou- WAARIN CARPENTER ZICH SINDS ten, te Leiden, en Anna C. Zonne- 10.41 UUR BEVOND, WERD GELAN CEERD MET bEHULP VAN EEN veld. vH.,M,r HL.* Overleden: Trijntje G. Visser, ge- ATLASRAKET.*DE*START VER- huwd geweest met J. Jansen 79 j. LIEP GOED EN DE RAKET VER- Spreekuur Burgemeester L. de DWEEN MET TOENEMENDE SNEL- kool is vrijdag a.s. verhinderd HEID IN DE GRIJZE. NEVELIGE spreekuur te houden. LUCHT IN DE RICHTNG VAN DE BERMUDA-EILANDEN. ZOETERWOUDE- °m 1355 uur werd gemeld, dat de w ruimtecabine in een baan om de aar- LEIDERDORP de is gekomen. Carpenter meldde, dat hij zich in Voetbalvereniging Meerburg. uitstekende conditie bevond en dat Onder leiding van de voorzitter, de de baan naar wens was. hee P. de Vrind, vergaderde gister- net controlestation te Cape Cana- avond in het parochiehuis de voet- veral deelde mee, dat de baan die balvereniging Meerburg om te be- Carpenters ruimtecabine beschrijft sluiten al of niet toe te treden tot van dien aard is, dat hij minstens de Algemene Sportvereniging Meer- zeven maa, om de aarde zou kunnen burg De Algemene Sportvereniging gaan. Het was echter de bedoeling Meeburg zal, als deze is tot stand dat hij na drle r(nden naar de aarde gekomen, als overkoepelend orgaan terugkeert werken voor al de aangesloten sport- TT t verenigingen aan de Hoge Rijndijk Het radiotelefonisch contact met te Zoeterwoude. De voorzitter heette Carpenter werd om 13.56 uur onder in het bijzonder welkom op deze ver- broken. Volgens het controlestation gadering de heer Van der Heide, lid zou het. Saan °m een tijdelijke on- van de commissie van voorbereiding derbreking. voor de algemene sportvereninging Tevoren had de ruimtevaarder met en bracht hem dank voor het vele zÜn voorganger Virgil Grissom ge- werk, dat reeds is verricht voor de sproken, toen de Aurora 7 Bermu- algemene vereniging. da passeerde. Carpenter bestuurde Alvorens de bespreking te openen de cabine met de hand. deelde de voorzitter nog mede, dat Als alles naar wens blijft gaan. zal betreffende de wedstrijd Unitas- Carpenter met zijn cabine na drie Meerburg een bespreking zal worden omwentelingen om de aarde om gevoerd met het bestuur van de 18.35 uur vier uur en 50 minuten Leidse Voetbalbond. De terreinac- na zijn lancering in de Atlantische commodatie zal worden verbeterd Oceaan terecht moeten komen, nabij waar deze onvoldoende is. Vervol- het eiland Grand Turk, dat om- gens werden de statuten en regie- streeks 800 mijl ten zuidoosten van Cape Canaveral ligt. ment behandeld waaraan de aange sloten verenigingen van He alpemo- sportvereniging zich zullen moeten houden, wanneer deze is opgericht. Het blijkt, dat de aangesloten ver enigingen volledig hun zelfstandig- GOUDA, 24 mei, kaas Op de heid behouden, ook financieel. Ver- kaasmarkt alhier zijn vandaag 57 schillende opmerkingen en vragen partijen kaas aangevoerd. Eerste uit de vergadering werden door de kwaliteit noteerde 2,04 tot 2,12, twee heer Van der Heide toegelicht. Het de kwaliteit 1,93 tot 2,03 en extra is de bedoeling, dat tot het overkoe- kwaliteit 2,13 tot 2,29, alles per kg. pelend orgaan zullen toetreden de De handel was kalm. gymnastiekvereniging, voetbal, zaal- 's-HERTÜGENBÜSCH, 23-5 Vee - sport en wandelsport. Nadat statuten Aanvoer 5717 stuks; runderen 1637, en reglement waren behandeld zei graskalveren 410. nuchtere kalveren de voorzitter toen er gevraagd werd 95], schapen 235, lammeren 325, gei naar de voordelen dat men de zaak ten 23, sl.runderen 703. Prijzen: melk- met alleen van de financiële ™de koeien 640-1225, guste koeien 625- rnoet bekijken maar ook de ideele 1000, graskalveren 285-430 kalfvaar- "oemde emSe ™?V,?eS,d!n; zen 775-1175, klamvaarzen 725-925, o.a. de uitgave van een clubblad, dat guste vaarzen 680-850, pinken 500- renanXanTerel^er^gi^dT. Tenslotte''nadat noif lane'hrt'voor 40"60, sl-runderen ex-tra 3.55-3.70. id. en tegeit'was besnri^ten werd beslo- 4 °^°e en om toe te treden, mits wordt vol- koeien j 50 9 70 „.11. w,l„.™ 1 daan aan enige voorwaarden inzake 2 60-2 80 id II 2 20 2 50 id TTT 130 de sporttoto. De voorz. sloot dan de Ifl JnVhw ïi tiiïïj?' JS. VS vergadering na de heer Van der Heide dank te hebben gebracht voor qc MMU-WïJie'n lammeren de duidelyke beantwoording van de H:1Mfelkkdoe,en'. aanvoer normaal, vele vragen en opmerkingen, die uit haJhSovS3 prijzen moeilyk te de vergadering werden naar voren Ifii' e en' korter« gebracht stroef, met prtjsh.; jongvee, gewoon, gedrukt; vette kalveren, groter, LEIDERDORP tamelijk vlot, prijshoudender; nuch- 0 tere «I-kalveren, ruim, williger, trok- Spreekuur Woensdag, 30 mei, ken aan; schapen en lammeren, ruim, zal de loco-burgemeester geen redelijk, staande prijzen; slachtvee, spreekuur houden. gewoon, vlot, duur.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2