DE LEIDSE COURANT Drukke dag voor pater Knibbeler Tijdens „Sterrit der naastenliefde" Pater Ch. Knibbeler van de Bond zonder Naam krijgt het zondag bij zonder druk. Hij moet dan tussen half twee en zes uur 's middags on geveer 30.000 vaders en moeders toe spreken, die in 7000 auto's van par ticulieren naar zalen in Zwolle, Den Bosch en Den Haag worden vervoerd ter gelegenheid van de traditionele „Sterrit der naastenliefde" van de Bond zonder Naam. Om in elke zaal op tijd aanwezig te kunnen zijn, gaat pater Knibbeler gebruik maken van een helikopter. De „Sterrit der naastenliefde" is bedoeld voor huisvaders en -moeders, die anders nooit eens uitgaan en die nu op een dagje uit worden getrak teerd terwijl meisjes het achtergeble ven gezin belangeloos verzorgen. Een groot aantal artiesten en orkesten zal de 30.000 vaders en moeders in drie zalen te Zwolle, twee in Den Bosch en een in Den Haag op een rijk geva rieerd programma onthalen. De Zwitserse bondsraad heeft tot de Zwitserse ambassadeur in ons land benoemd de heer Jean Mermi- tweede dag van het Nederlandse konlnkUjke braoek aan Wenen gisteren besloten met een feestvoorstel- nod De heer Merminod wordt de op- lmS van Mozarts „Entfuhrung aus dem Serail" in de wereldberoemde Weense Opera. De foto toont m de ere- volger van de heer Edouard de Hal- loge van rechts naar links: dr. Trascher, prins Bernhard, koningin Juliana en prinses Irene. Prinses Beatrix was Ier, die met pensioen zal gaan. wegens ziekte verhinderd de voorstelling bij te wonen. (Telefoto) LEIDSCHENDAM Gouden echtpaar Van Schie-Verhage Vandaag, woensdag zijn de gouden bruidsdagen ingegaan van het echt paar Jacobus Johannes van Schie (geboren 9 januari 1887) en Anna Petronella van Schie-Verhage (ge boren 23 maart 1889), dat op 5 juni a.s. zijn gouden echtvereniging hoopt te herdenken. De heer Van Schie is van een be kende Leidse familie, die sinds men senheugenis een zuivelbedrijf ver zorgt in de Kraaierstraat te Leiden. De gouden jubilaris is in deze bran che feitelijk zijn gehele leven werk zaam geweest. De zaak ging van va der op zoon en wordt nu nog weer gedreven door een van de zoons van de jubilaris. Ook mevrouw Van Schie-Verhage heeft steeds haar behulpzame hand aan het zuivelbedrijf gegeven er. zo is deze zaak tot een gunstig bekend staand bedrijf uitgegroeid. Uit dit huwelijk zijn 7 kinderen geboren 2 meisjes en 5 jongens waar van twee in de priesterlijke staat zijn getreden. Bertus is thans kapelaan aan de Posthoorn te Amsterdam en Anton trad in de congregatie van de priesters van het H. Hart (Bergen op Zoom) en bekleedt thans het di recteurschap van het sociaal jeugd werk in Rotterdam. Van de overige 5 kinderen zijn er 4 getrouwd, die gezamenlijk 24 kinderen hebben, zo dat dit huwelijk tot een grote fami- lieschaar is uitgegroeid. Het gouden echtpaar woont sinds 1952 in flat 26 van het Mariënpark alhier waar op 5 juni a.s. de feeste lijke herdenking zal plaats hebben. Receptie wordt gehouden in het hoofdgebouw Mariënpark 1 tussen 14 en 17 uur. sloten. De jongeman moet voorlopig worden verpleegd, omdat hij maan dag bij een auto-ongeluk in Sas- senheim een hersenschudding opliep. De knaap reed in een gestolen auto. Tengevolge van dit ongeluk werd hij als een gezochte inbreker herkend. Vast staat reeds, dat de scholier zes inbraken in Amsterdam-West en twee in Diemen heeft gepleegd. Hij wordt bovendien nog van vier inbra ken in Den Haag verdacht. Voorts bestaan er aanwijzingen dat hij ook nog een aantal andere onopgeloste inbraken in de hoofdstad op zijn ge weten heeft. Bij deze inbraken paste de indringer dezelfde werkwijze toe als Van de E. (binnendringen via bovenlichten, tuimelramen, e.d.). Bij de inbraken heeft de scholier voor namelijk geld, grote en kleine be dragen, gestolen. Hij heeft het alle maal uitgegeven, o.m. met zeilen in De Kaag. De Koninklijke Militaire Kapel en het jachthoornkorps van het gar deregiment jagers zullen deelnemen aan het vijfde internationale festi val van militaire muziekkorpsen dat op 30 en 31 mei in het stadion van Bari in Italië gehouden zal worden. Stichting adviseert AOW-verhoging van 6 en 7 gulden Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is gereed gekomen met zijn advies aan minister Veldkamp over de gevolgen van de huur-com- pensatie voor de sociale verzekering. Naar het oordeel van de commissie, die het advies voorbereidde, moet de huurverhoging leiden tot een verho ging van de a.o.w.-uitkering voor echtparen met 7 gulden per maand en voor alleenstaanden met 6 gul den per maand. De uitkeringen voor weduwen met kinderen zouden even eens met 7 gulden per maand en voor de weduwen zonder kinderen met 6 gulden per maand moeten stij gen. WEER HAPTE BEER TOE Tijdens de première van circus Bol- tini in Den Helder heeft voor de tweede maal een beer tijdens het wilde dierennummer een mens aan gevallen. Dompteur Althof had de twee overgebleven beren de vorige week was de derde na een incident te Haarlem doodgeschoten suiker klontjes en chocolademelk gegeven, toen een van de beesten onverhoeds op hem afvloog en hem op de grond wierp. Met de hulp van een toegesnelde stalknecht wist Althof te ontkomen en de beer weer op zijn kruk te drij ven. Hierna daagde hij het beest uit door met wijd uitgespreide armen ervoor te gaan staan. De dompteur draaide zich hierna half om en plot seling vloog de beer weer op hem af. Met enkele flinke beten in zijn nek kwam Althof uit z'n benarde positie vrij. De heer Boltini gaf later als zijn mening weer dat moet worden ver ondersteld dat de vorige week de verkeerde beer is doodgeschoten. In ieder geval zal het berennummer dit seizoen niet meer worden gebracht. Ongeluk met gestolen auto werd jeugdig inbreker noodlottig Door een toeval heeft de rijkspo litie in Sassenheim de 18-jarige Amsterdamse scholier P. van de E. kunnen aanhouden. Hij wordt ver dacht van enkele tientallen inbraken en diefstallen in Amsterdam, Den Een beeld van de tfreede dag van het Nederlands koninklijk bezoek aan Oostenrijk. Tijdens een bezoek aan de Haag en Diemen. Hij is in het huis Wiener Stadthalle zien we prins Bernhard (midden) bij de ijsbaan in gesprek met schaatstrainer Karli Schaefer van bewaring in Amsterdam opge- an het kunstrijdstertje Belli Sengtschmid. (Telefoto) Maximumsnelheid bij grote drukte De minister van Verkeer en Wa terstaat krijgt de bevoegdheid max.- snelheden voor motorrijtuigen vast te stellen, geldende voor dagen of uren, waarop een meer dan normale verkeersdrukte is te verwachten. Dit is gisteren vastgesteld in een be sluit tot wijziging van het wegen verkeersreglement. Periodieke keuring van auto's voor de B.B. De periodieke keuringen van au to's ten behoeve van de Bescherming Bevolking, zullen volgens thans in voorbereiding zijnde regelen, geschie den in B.B.-kringverband en wel zo veel mogelijk in de gemeente, waar de houder van het voertuig woont. De keuringen zullen, naar mag wor den aangenomen, beperkt blijven tot vrachtauto's. Dit wordt meegedeeld in een nota van de minister van binnenlandse zaken en van de staatsecretaris van economische zaken op het verslag over de wijziging van wet ter verze kering van het beschikbaar blijven van goederen voor het geval van oorlog, oorlogsgevaar, daaraan ver wante of daarmede verband houden de buitengewone omstandigheden. Nobelprijswinnaar, pater Pire, ook naar Leiden De Belgische nobelpr ijs winnaar voor de vrede, pater Dominique Pire, zal van 27 tot en met 30 mei een be zoek brengen. Hij is daartoe uitge nodigd door een comité van hoogle raren en afgevaardigden van studen tenvereniging van de universiteiten van Nijmegen, Utrecht, Leiden en Amsterdam. In deze vier plaatsen zal pater Pire voor hoogleraren en studenten lezingen houden. Zondagavond zal hij in de Nij meegse schouwburg spreken over „twee hedendaagse wereldrampen: oneenigheid en honger", maandag avond zal de Belgische pater in de senaatszaal van de Utrechtse univer siteit een voordracht houden onder de titel „honger en aarde", dinsdag avond zal hij in het Leidse univer siteitsgebouw een antwoord geven op de vraag „hoe de vrede te scheppen in een wereld die honger heeft", waarna de Nederlandse toernée woensdagavond in de Lutherse kerk in Amsterdam, waar het onderwerp „vrede aan de mensen van goede wil" zal zijn, wordt besloten. De le zingen van pater Pire zullen in het Frans gehouden worden, een tolk zal zijn woorden echter vertalen. Toch op zondag Minister Visser over militaire oefening De minister van Defensie, ir S. H. Visser, zegt in antwoord op de schrif telijke vraag van de Tweede-Kamér leden Kieft en Versteeg (AR) over het houden van de militaire oefe ning „Back Lash" op zondag, dat het voornaamste doel van deze oefening was het beoefenen van de rivier- overgang over de Maas en de Rijn door militaire voertuigen en troepen van Britse, Duitse en Nederlandse nationaliteit in oostelijke richting d.m.v. daartoe in te stellen militaire veerdiensten. Het houden van deze oefening is, aldus minister Visser, dringend ge wenst en is slechts mogelijk, indien het scheepvaartverkeer op de Maas en de Rijn wordt gestremd. Bedoel de stremming van het scheepvaart- keer is vaak slechts mogelijk op zon dag. Voor alle troepen bestaat tijdens de oefening gelegenheid tot het deel nemen aan een godsdienstoefening te velde, zo wordt in het antwoord nog opgemerkt. Vechtpartij in Maastrichtse rechtzaal Dinsdagmiddag heeft zich in- de Maastrichtse rechtzaal een incident voorgedaan doordat een getuige een van de beide verdachten, die voor de rechtbank terechtstonden wegens een serie koperdraaddiefstallen, naar de keel vloog. De getuige, de 24-jarige opkoper J. L. uit Weert, had onder ede ver klaard, dat de twee verdachten, de 26-jarige L. D. en de 22-jarige J. C. G., beiden grondwerker te Geleen, betrokken waren geweest bij ten laste gelegde koperdiefstallen in Sus- teren en Nieuwstadt. De verdachten ontkenden. Toe de jongste verdachte verklaar de, dat getuige stond te liegen, vloog deze met gebalde vuisten op ver dachte af. Deze weerde de vuistslag af. Daarop wisten leden van de par ketwacht en de advocaten de vech tenden te scheiden. De president liet de getuige wegens onbetamelijk ge drag uit de rechtzaal verwijderen. De offipier eiste tegen de twee verdachten op grond van de verkla ringen van twee mannen, die reeds voor hun aandeel in de diefstallen veroordeeld waren, ieder twee jaar gevangenisstraf. ZWEEDSE AUTOMOBIELINDUSTRIE VESTIGT ZICH IN ZWOLLE De Zweedse automobielindustrie Scania Vabis heeft met het gemeente bestuur van Zwolle overeenstem ming bereikt over de vestiging van een dochteronderneming in Zwolle. Men verwacht, dat hier op den duur 1500 mensen werk zullen vinden, in de eerste jaren hoopt men reeds een aantal van 500 te bereiken. WOENSDAG 23 MEI 1962

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7