Ei een betrouwbare gebruikte auto WOENSDAG 23 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 WERELDOMVATTEND „VENI CREATOR" Radio-uitzending op eerste Pinksterdag verbindt continenten Als het bij ons namiddag is van de eerste Pinksterdag, zullen honderden christenen, over de hele wereld ver spreid, door middel van de radio met elkander verbonden zijn en te zamen het „Veni Creator" zingen. Dit ge beurt tijdens het Pinksterprogramma „Veni Creator", dat KRO-radio dit Jaar voor de achtste maal uitzendt. In 1955 nam Dom. B. Brockbernd OSB het initiatief tot dit programma, waarin, uitgaande van de Pinkster gedachte, de radio gebruikt wordt als hulpmiddel om op eenzelfde mo ment gelovigen uit zeven landen in een directe uitzending met elkander op het Tinksterfeest het „Veni Crea tor" te laten zingen. Dit jaar zal het programma, aan de vooravond van het concilie, de eenheid van de wereldkerk symboli seren, als de gelovigen uit vier we relddelen zich in een directe uitzen ding met elkander verbonden weten. In acht hoofdkerken, ditmaal er- spreid over de gehele wereld zullen de bisschoppen en gelovigen te za men meewerken aan deze indruk wekkende gebedsstonde. In Europa zijn de kathedrale ker ken in Nederland (Rotterdam), Did. (Fulda), Frankrijk (Lyon) en Fin land (Helsinki) met de KRO-studio verbonden. Azië is vertegenwoordigd met Bombay in India. Voor Amerika zijn Canada (Halifax) en Mexico (Guadalupe) ingeschakeld. In Afri ka is Oeganda (Rubaga) met 't oude Europa verbonden. Dit van opzet als 7an omvang uit zonderlijke radioprogramma is zowel programmatisch als technisch bijzon der ingewikkeld. Zo zullen de luis teraars in Nederland het programma op de eerste Pinksterdag kunnen be luisteren van 15.15-16.30 uur, terwijl het in Mexico, ruim 9000 km van Hilversum verwijderd, 8.15 uur in de morgen is; tegelijkertijd wijst de klok in Bombay kwart voor acht 's avonds. De verbindingen met Bom bay en Rubaga worden via de lucht tot stand gebracht. De kathedralen in de overige ste den zullen per telefoonkabel met de Hilversumse studio zijn verbonden, waar pater Brockbernd het program ma zal leiden. Paus Johannes XXIII zal tot slot van deze Pinksteruitzending, vanuit Rome aan de luisteraars over de hele wereld zijn Apostolische Zegen ge ven. Gemeente Horst koopt dorp Griendtsveen De gemeenteraad van Horst heeft zonder hoofdelijke stemming beslo ten tot de aankoop van het Peeldorp Griendtsveen, een kerkdorp van deze gemeente met ongeveer 400 inwo ners. De aankoopprijs voor 31 arbeiders woningen en 15 tuinderyen, inclusief het postkantoor, zaal, veestallen en 63 ha land- en tuinbouwgrond, be draagt 565.000 gulden. De gemeente Horst zal aan de staat verkopen 300 ha woeste grond, de z.g. Griendts- veense driehoek, voor 455.000 gulden. Tezamen met het 700 ha woeste ge bied, Mariaveen genaamd, waarvan 300 ha is gelegen te Horst en 400 ha in Sevenum omslaat een gebied van duizend ha woeste grond. Het rijk is van plan dit gehele perceel voor re creatieve doeleinden geschikt te ma ken. Stijging uitvoer van land en tuinbouwprodukten Volgens mededeling van het cen traal bureau voor de statistiek be droeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in het eerste kwartaal 1962 f 1.128,7 min. Dit betekent een stijging ten opzichte van het eerste kwartaal van 1961 van f 31,5 min of 2,9 procent. De oorzaak van deze stijging lag vooral bij de tuinbouwprodukten van Ne derlandse herkomst, waarvan de ex portwaarde toenam met f 52,6 min. (29,5 procent). Daartegenover was de uitvoer van veehouderijprodukten f 23,4 min (4,6 procent) kleiner. Het aandeel van de agrarische pro dukten in de totale Nederlandse uit voer bedroeg in het eerste kwartaal 1962 27,9 procent tegen 27,3 procent in de overeenkomstige periode van 1961. WONINGEN VOOR GEHANDICAPTE HUISVROUWEN Enige proef in - Nederland In het uitbreidingsplan van de stad Delft „Voorhof I" wordt met een zestal woningen een voor Nederland enige proef genomen. Deze wonin gen zijn namelijk speciaal gebouwd voor gehandicapte huisvrouwen, die in normale woningen altijd moeilijk heden hebben met trappen, drempel^ en een te geringe wendingsmogelijk heid. In de nieuwe huizen zijn al deze bezwaren ondervangen. Enige dagen geleden is de eerste van deze woningen betrokken. In verband daarmee hebben we ons gewend tot het secretariaat van de Ned. bond van katholieke minder - validen om inlichtingen. We verna men, dat de gehandicapte huisvrouw zich gemakkelijk door het hele huis kan bewegen, omdat de gangen en kamers bijzonder ruim zijn. Zelfs de kasten en het toilet zijn zo gebouwd, dat men er met een invalidewagentje in kan rijden. Bovendien zijn er geen drempels, wat bij het rijden na tuurlijk een grooj voordeel biedt. Verder is alles wat de huisvrouw bij haar werk nodig heeft, zoals stop contacten, wastafels en lichtknoppen, op een dusdanige hoogte aange bracht, dat ze er bij kan zonder dat ze daarvoor uit haar invalidenwa gentje hoeft te komen. Iets derge lijks bestaat ook in het prachtige re validatiecentrum onder de gemeente Doorn. De heer F. R. Worlsek, reva- lidatie-arts te 's Gravenhage, is met adviezen nabij betrokken geweest bij deze unieke nieuwbouw in Delft. Men verwacht, dat dergelijke plan nen ook elders tot uitvoering zullen komen. KORTE golf De 29-jarige schippersvrouw M. W. Hol-Wayers (Amsterdam) is gis teravond in Maastricht overleden, nadat zij aan boord van de „Imelda" werd getroffen door een uitzwaaiende laadboom en daardoor van het dek van het schip werd geslingerd. Zij kwam op de kade terecht en over leed spoedig. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is gisteravond overleden de 73- jarige heer M. M. Ultee uit Den Haag. Op de Erasmusweg kwam de heer Ultee op de bromfiets in botsing met een juist passerende vrachtauto. dan wil hij vorstelijk zitten en gereden worden. Dat kan, natuurlijk, want wij hebben een kollektie wagens, waar Uw baby zich als een vorst in thuis zal voelen. ITAUAANS WAGENTJE mat verstelbar* rug an voetanplankje. vouw baar. 57.50 WANDELWAGENTJE (gahaal opvouwbaar). Ean half-hoog modal mat chroom «patbordan. Wagantja haait kogallagars. 34.75 LEIDEN ALPHEN Koopt bij onze adverteerder» Het kopen van een gebruikte auto hoeft nu geen enkel risico meer op te leveren. De VW-organisatie in Nederland heeft namelijk besloten, gebruikte VW's onder volledige garantie te gaan verkopen. U krijgt bij uw gebruikte VW een garan tiebewijs, geldig over 5000 km of 3 maan den voor het vervangen van alle on derdelen die gebreken zouden vertonen. De VW-dealer met zijn uitgebreide vak kennis en VW-service staat tot uw be schikking. Hij zal er niet over peinzen u een wagen te verkopen die hij niet van bumper tot bumper kan garanderen. Hij heeft immers een naam te verliezen. Maak gebruik hiervanl en let op dit embleem: Jongeman ter assisten tie in onze garneerafde- ling, licht en schoon werk en afwisselend. Aanmel den: Backer Co. n.v., Utr. Jaagpad 2, Leiden. C? Enkele meisjes voor onze garneerafdeling, om te helpen bij het vervaar digen van decoraties van taarten en het schilderen daarvan, alsmede het ver pakken. Aanm.: Backer Co. n.v., Utrechtse Jaag pad 2, Leiden. Jongeman ter opleiding in de afd. expeditie. Bij gebleken geschiktheid is de mogelijkheid aanwezig om iemand op te volgen welke over enkele jaren gepensioneerd zal worden. Aanm.: Backer Co. n.v., Utr. Jaagpad 2, Leiden. fg Geroutineerde Steno)- Typistes voor uitzending (hele en/of halve dagen). Gehuwd geen bezwaar. Ver hoogd honorarium. Snelle wekelijkse afrekening. Van der Linden's Type-Kopieer en Adresseerinrichting, Lam- menschansweg 101, telefoon 30065. Flinke werkster gevr. 2 ochtenden p.w. Charlot te de Bourbonln 4, Oegst- geest. ffl» Gevraagd v. Ruteck's Lunchroom en Cafeteria, Stationsweg 7-17, Leiden: serveersters, verkoopsters, buffetbediende. Prettige werkkring. Goede ver diensten. Gunstige ar beidstijden. Voor inl. kan men zich dagel. wenden tot de gérant op bovenst, adres. Gevraagd: nette jongen boven 16 jaar. Levensmid- delenbedrijf J. Baveiaar, Hooigracht 88, tel. 25462 tg Gevr.: flinke werkster voor enkele hele of halve dagen. Mevr. Ahsmann, H. Rijndijk 118, Leiden. 3? Gevraagd: net meisje voor hulp in winkel en huishouding, bij M. J. van Diemen, Dorpsstraat 96, Leimuiden. Winkeljuffrouw en fl. jongen gevraagd. Lampen koning, Haarlemmerstraat 141, Leiden. Thuiswerk. Gevraagd: nette dames met veel vrije tijd voor het haken van babykleding. Aanmelden: Herengracht 21. Gevraagd een nette verkoopster in banketbak kerswinkel, leeft. 16-18 jr. 5-daagse werkweek. Solli citaties 's avonds na 7 uur Banketbakkerij J. Dogte- rom, 5 Meilaan 132, Lei den, tel. 33709. B.z.a. een meisie, 18 ir, houdt veel van kinderen, om 's avonds of zondags on te passen. Br. onder no. 4030 bur. v. d. blad. Personeel gevraacd v. licht tuinw.; ook ouderen of jongens die enkele uren ner dag over hebben. J. C. M. v. Paridon. Herenweg 140, Noordwijkerhout. Fa. Leon, damesconfec- tie. Breestraat 147, telef. 25747, vraagt: verkoop sters. liefst voor direct. Event, vakantieregeling mogelijk. "=2 Gevr.: net meisie voor de huishouding. Geheel zelfstandig kunnende wer ken. Hoog loon. Zaterdags en zondags vrij. Van Ron den. Oude Heron «tracht 20 Leiden, tel. 26306. B.z.a. net meisie. \7 ir voor in klein gezin, liefst kleine kinderen. Br. on der no. 1755 bur. v. d. bl. Meisie. 21 ia ar. zoekt voor 5 ochtenden een werkhuis. Liefst in Leid«o noord Br. onder no 4038 bur. v. d. blad. "3* Te koon aap«*«bnden: autobanden. Wii ziin weer ruim gesorteerd in luxe- truc-, tractor- en banden voor uw landbouwwapens, zowel nieuw als gebruikte. Strek concurrerende nrij- zen. H. Hövig. Hncre Rh'n- diik 1, 7oo+Qrw0ude telef. 01710—25517.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4