SPORTSHIRTS A 75 Hoge Raad vernietigt arrest v. Gerechtshof RUST? Fransen ontvluchten Algerië Weerbericht DINSDAG 22 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 elke woensdag Jongensmarkt met korte mouw Prima no-iron kwaliteit in modern ton-sur-ton dessin. Zomerse jongenskleuren. Speciaal verlaagde J. Ai. prijs leeftijd 5 jaar t kleine stijging per m b.v. 12 jaar De schrootaffaire In het cassatieberoep van de Haag se schroothandelaar L. Worms tegen het arrest van Gerechtshof in Den Haag, waarbij hij tot 250.- boete is veroordeeld, wegens beledeging van de heer D. P. Spierenburg, vice-voor- zitter van de Hoge Autoriteit, heeft de advocaat-generaal bij de hoge raad Mr. Moons vandaag geconcludeerd tot vernietiging van dit arrest en ver wijzing der zaak. Peek&Cloppenburg (Advertentie) Concilie-voorbereiding vordert De verschillende stromingen zich af te tekenen beginn en apostolaat en de eenheid der christe nen. Het eerste vraagstuk zal daarbij duidelijk het onderscheid stellen tus- Toegezonden aan alle bisschoppen sen Katholieke Actie en eigenlijk le- Intussen wordt van de zijde der pers- Scheepsberichten Van de schemata, die de theologi sche commissie heeft ingediend, heb ben zowel de voorstellen op het ge bied van de moraal als die van leer- San Juan naar Santo Domingo; Lek haven 22 te Buenos Aires verw.; Me- stellige aard, aanzienlijk tegenstand gena (Columbia) naar Puerto Cor- de botenbouw, zij het dat slechts en in de Centrale Commissie ontmoet, tez; Radja 22 te Antwerpen; Rand- kele bouwers op dit gebied de kuns weer met de desbetreffende commis sies contact heeft opgenomen. werd georganiseerd, is in alle opzich ten weer buitengewoon goed Dit overleg is bijna afgelopen: op slaagd. Niet minder dan 750 wande- 7 juni komt deze commissie onder laars hadden zich voor deze uiter- leiding van kard. Confalonieri bij- mate mooie wandeltocht gemeld, een: zij zal-dan trachten in de vier waaronder 26 groepen, dagen die haar nog resten, de voor- J 1 j~_~~ De deelnemende verenigingen en stellen is gereviseerde vorm aan de groepen uit de meest uiteenlopende werd, zowel zaterdag als zondag, /-ii1_ <~i.-jplaatsen waren: „Vicon", Nieuw- elke deelnemer een speciaal ontwor- Vennep (met twee groepen); „Rak- pen herinneringsmedaille aangebo- kers", Roelof arendsveen; „SHO", Den den, terwijl bovendien aan alle 26 Centrale Commissie te doen toeko men. Haag: „Houd Koers", Sassenheim; groepen een fraai vaantje werd uit- Rijsenhout; „DSB" Leiden gereikt. ,DES" Alblasser- Ongemakken en moeilijkheden Het is nochtans waarschijnlijk dat „DIO", geen overeenstemming over 'n aan- (twee^groepen tal punten zal worden verkregen, r J een overzicht van de huidige situa tie schrijft de perschef mgr. Vallaine pen); „Centrum", Rotterdam in de Osservatore het volgende: groepen); „DVO" Hillegom De H. Vader heeft de moed opge- groepen); „De Zwieten", Zoeterwou- lai™_ bracht het Concilie bijeen te roepen, de (twee groepen); „De Mussen'' Voorts zij nog vermeld, dat zater- dam; WSV De'Ooievaar", Den Haag; dagmiddag aan dit wandelfestijn „Jong Leven" Hilversum (drie groe- extra luister werd bijgezet door me- pen); „Centrum", Rotterdam (twee dewerking van de grote drumband groepen); „DVO" Hillegom (drie van het Veteranenlegioen „Neder- Om elk gerezen misverstand echter uit de weg te ruimen, wordt er na na me aan na UiBSHIiBiLwwas HHPPjPPII pHHI drukkelijk op gewezen, dat de min- ben deelgenomen. Moed wordt nu senheim en tenslotte de organiseren- der geslaagde contact-avond van het ook verwacht van allen die met de de vereniging „De Rippers" (drie VLN, die zaterdagavond inliet Cul- afwikkeling van het Concilie te ma- groepen). De afstanden gingen over tureel Centrum te Nieuwe-Wetering ken zullen hebben. 10, 15 en 25 km. werd gehouden, helemaal niets uit Letterlijk schrijft hij: „Er zullen Zaterdag heerste omstreeks het te staan heeft met de RKWSV „De misschien ongemakken en moeiijlk- middaguur reeds een gezellige druk- Rippers". Deze twee verenigingen heden zich voordoen; ook de beste te rondom café „De Vergulde Vos", houden geen enkel contact met el- organisatie kan onvolmaaktheden van waar de start plaats had. vertonen. En zelfs de meest volmaak- Bij de uitslag van de jury, die ge te techniek kan de moeilijkheden heel naar de richtlijnen van di niet wegnemen die zich voordoen KNBLO beoordeelde, kwamen oj tussen mensen, die in leeftijd, tradi- deze eerste dag de volgende vereni Moedig hebben zich ook gedragen, Gouda (drie groepen); „Vlug allen die aan de voorbereiding heb- Kwiek", Hazerswoude; „VIOS", Sas- kaar. tie, ervaring en mentaliteit verschil len". „Maar het eigenaardige van deze verschillen in taal, ras, energie en „Vicon" (Nieuw-Vennep")3. wil is, dat daaruit vertrouwer en we- en Kwiek" (Hazerswoude). derzijds begrip moeten ontstaan". 'U gingen in aanmerking voor de extra beschikbaar gestelde fraaie prijzen: 10 km: 1. „DIO" (Rijsenhout); 2. ,Vlug 15 km: le prijs: „DES" (Alblasser- dam); 2. „DSB" (Leiden). Koninklijk bezoek aan Oostenrijk DE TWEEDE DAG Prinses Beatrix, die aan een oor- Samenvatting van alle wensen Qp de 25 km ging de extra prijs ontsteking lijdt, bevond zich van- Het feit, dat na de zesde zitting van naar „SHO" (Den Haag). de Centrale Corrtmissie een aantal j}e leidersprijs werd deze voorstellen nog niet definitief was dag verworven door „DES" (Alblas aanvaard, tekent de moeilijkheden Serdam). die zich binnenskamers voordoen. ochtend niet in het koninklijk ge- eerste zeischap toen de tweede dag van het bezoek aan Oostenrijk begon met een galavoorstelling in de beroemde Spaanse rijschool. Prinses Irene was Zoek het niet te ver, u vindt het In Valkenburg-Houlhem maar kom In mei of Juni. Vrij van do hoogselzoon» drukte. Dan keert u verkwikt terug. Laat u gratis Inlichten over Valkenburg'» Vakantie Variaties. V.V.V. Valkenburg (L). Tel.04406.2048 Eén juli nadert In Syracuse (Sicilië) zal veer tien eeuwen later aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen een Byzan tijnse kerk worden gebouwd. Het schip, dat marmeren gedeelten voor deze kerk vervoerde, is in de vijfde eeuw tijdens een hevige storm ter hoogte van Syracuse vergaan. Een oudheidkundige expeditie onder lei ding van markies Gargallo heeft nu de marmeren delen opgevist en naar Syracuse vervoerd. Wat lezers schrijven STOMPWIJK, 21 mei. In de Leidse Courant van 16 mei jl. las ik een stuk over een nieuw type zeilboot BZ 1, het product van de schepping van de heer A. v. d. Berg en zijn compagnon Zoetemelk. Mogelijk is de schrijver van dit ar tikel niet geheel deskundig op het gebied van de jachtenbouw. Hij doet het nl. voorkomen alsof hier sprake is van een geheel nieuw geconstru- De laatste zitting van de Centrale zeer compacte vorm, in het Latijn eerde zeilboot en verder spreekt hij Commissie ter voorbereiding van het gesteld, vatten zij de wensen samen m dit artikel over een zeilboot die Concilie van 12 tot 20 juni zal van heel het Wereldepiscopaat: deze enig is in zijn soort, absoluut water- aan twee belangrijke groepen van hadden destijds 10.000 bladzijden no- dicht en bovendien nog vele andere vraagstukken gewijd zijn: het leken- dig. J ,|fi Met het naderen van de eerste juli, de dag waarop het Algerijnse volk zich in een volksstemming over eigen lot zal uitspreken, komt de grote uittocht van Europeanen uit Algerië goed op gang. Volgens officiële kringen zijn de vorige week alleen al uit de hoofd stad Algiers 7.000 Europeanen per vliegtuig of boot vertrokken, verge leken met ongeveer 2.000 in de week tevoren uit het gehele land. Zondag werden van het vliegveld Maison Blanche nabij Algiers 1.400 passagiers met zestien vliegtuigen naar Frankrijk overgebracht. Overwogen wordt om meer schepen beschikbaar te maken voor 't pas sagiersvervoer uit Algerië naar het Franse moederland. Op het ogenblik vertrekken er twee schepen per week, n.l. een uit Bone en een uit Mers el Kebir, nabij Oran. Intussen zet de OAS haar golf van gewelddaden in onverminderde mate voort. In Bab ed Oued, de Europese wijk van Algiers, hield een OAS- commando o.a. een auto met zes Al gerijnen aan, van wie er drie werden gedood. Anderzijds werden maandag vijf Europanen door gewapende Al- verbeteringen en voordelen biedt, waarmee hij kennelijk bedoelt wat hij even verder opspomt nl. de con structie uit gevormd hechthout, dat in de gehele omtrek uit een stuk is kenapostolaat, waarover nog zoveel dienst bevestigd, dat het voornemen getrokken en in de gehele vorm, dus verwarring binnen de Kerk heerst, om alle bisschoppen ter wereld tij- ook in de bocht watervast is ver- de tweede groep van vragen zal zich dig van de resultaten van het beraad lijmd. Voor een leek mag dit mooi bezig houden met de verhouding van op de hoogte te stellen, gehandhaafd klinken, voor een op gebied van bo de katholieken ten opzichte van or- blijft. Daarom zullen de bisschoppen tenbouw deskundig man klinkt dit thodoxen, protestanten en andere binnenkort ongeveer 110 a 120 bro- als orakeltaal. Gevormd hechthout christenen. Maar ook de zeer speciale chures ontvangen, waaruit zij^ ken- bestaat uit lagen van fineer van_l a verhouding van de katholieken te genover de Joden zal grondig wor den onderzocht: ook omtrent dit vraagstuk heerst nog te veel misver stand in de Kerk. nis kunnen nemen van de resultaten lVt mm dikte, met watervaste lijm der voorbereidingen door de Centra- verlijmd over een mal (vorm van le Commissie en de 12 gespeciali- te maken boot), waarbij de lagen zo seerde commissies en secretariaten, gelegd worden dat er om en om een Hiermede is echter geen enkele ga- laag in de breedte en in de lengte rantie geschapen, dat al deze pun- van de boot ligt. Ook de andere „ver- De Centrale Commissie zal haar ten ook op het Concilie behandeld nuftige vindingen" brengen geen aandacht echter ook moeten concen- zullen worden. De H. Vader heeft schok in jie wereld van de boten- treren op de andere voorstellen, die zelf aangedrongen op samenwerking, al in vorige zittingen behandeld, maar niet afgehandeld zijn. Het aan tal is niet precies bekend gemaakt, maar het staat wel vast, dat zij voor namelijk de voorstellen van de theo logische en de liturgische commissie betreffen. Zoals men weet heeft de bouwers. De dikte van de huid van 11 streep is niet iets nieuws. Het type „Pluis", in 1949 reeds door de Kon. Ned. Watersport Bond als klasseboot geaccepteerd, is van gevormd hecht hout van 7 streep dik en in Stomp- wijk worden raceboten gemaakt van uvm^u. -ww—Achilles 22 te Supe verw.; Acteon gevormd hechthout van 9 streep dik. Centrale Commissie zeer diepgaand (t) 22 te Piraeus; Annenkerk 22 te Ook de in Stompwijk van gevormd over de voorstellen van de thelogi- Aqaba; Archimedes 21 van Iquique hechthout gemaakte boten uit de sche commissie beraadslaagd en zich naar Tocopilla; Caltex Madrid (t) 23 Flying Dutchman klasse, die hun weg ernstig beraden over de opportuni- te Rastanura; Caltex Rotterdam (t) over bijna de gehele wereld gevon- teit van de voorstellen en de radi- 22 te Sidon; Fravizo 21 van Herno- den hebben, zijn uitgerust met een cale manier waarop zij gedaan zijn. sand naar Rotterdam; Hydra 21 van losse mastkoker en worden nu zelfs gemaakt zonder mastkoker en het zelfde geldt voor de boten uit de don 21 van Baltimore naar Phila- BM-klasse. Al de genoemde vindin- delphia; Pygmalion 20 van Cartha- gen worden al jaren toegepast in kunst De eerste groep van voorstellen fontein 22 te Teneriffe; Theron 21 vn. van het systeem van gevormd hecht- inzake de moraal achtten vele leden Kingston naar Port of Spain; Thure- hout machtig zijn en dat de heer v.d. van de Centrale Commissie vaak te drecht 22 van Piombino naar Vito- negatief. De schemata op dogmatisch ria; Waibalong 22 teJTriest verw.; gebied ontmoetten in hun strekking Wonorato 21 dikwijls tegenstand vanwege hun Angeles. conservatieve, integralistische uit- gangspunt, dat aan nieuwe ontwik kelingen in het theologisch denken geen kansen biedt. De liturgische voorstellen boden heel veel moeilijkheden in verband met de zeer uiteenlopende situaties van de geloofsbeleving binnen de Kerk. Alle voorstellen zijn toen door- Berg met zijn compagnon er in ge slaagd zijn dit systeem toe te passen San Diego naar Los is een prestatie, die geweldig ge noemd mag worden. K. Uitstekend geslaagde verkavelings wandeltochten van wsv „De Rippers" ciiuuui_ De 2e grote verkavelings-wandel- ven" (Hilversum); 2e „De Mussen", gezonden naar de commissie voor de tochten, welke zaterdag en zondag <G°uda_); 3e „DVO" (Hillegom). amendementen, die op haar beurt M- door de RKWSV „De Rippers" 15 km: le „Jong Leven" (Hilver sum); 2e „Vios" (Sassenheim); 3e „De Mussen" (Gouda). De WSV „Centrum" (Rotterdam) won de extra prijs op de 25 km. De leidersprijs was voor „De Mus sen" (Gouda). Na het volbrengen van de tocht Onder veel betere weersomstan Volgens mededelingen van 't pers- digheden als de dag tevoren werd we* aanwezig, bureau zijn in de laatste zitting 18 ZOndag dit grootse sportevenement Prachtige Lippizanerschimmels van schemata of ontwerpen behandeld, voortgezet. zodat het totaal nu 59 bedraagt. o ze zijn in 102 brochures neergelegd, dag had het volgende resultaat: die samen 1400 pagina's beslaan. In de beroemde Spaanse rijschool in de De "uitslag van.de jury op deze 2e Weense Hofburg hebben vandaag ig had het volgende resultaat: voor de Nederlandse koninklijke be- 10 km: le extra prijs: „Jong Le- zoekers gedanst op symphonieën, me- Guido alleenheerser in Argentinië Het Argentijnse parlementsgebouw in Buenos Aires stond maandag on der zware politiebewaking, nadat president Guido zondag het parle ment op gedwongen reces had ge zonden. Deze voorzorgsmaatregel was in de eerste plaats bedoeld om te beletten dat de 47 Peronistische afgevaardigden, die bij de in maart gehouden verkiezingen waren geko zen, hun zetels in het parlements gebouw zouden gaan innemen. President Guido is thans, met de steun van het leger, de alleenheer ser over het land. Volgens kringen uit de naaste om geving van de president kan binnen kort een nieuw ontwerp voor een kieswet worden tegemoet gezien, ge baseerd op een stelsel van evenredige vertegenwoordiging, alsmede een wetsontwerp tot het verbieden van alle totalitaire, d.v .z. communis tische en Peronistische organisaties. Spoorwegstaking Een 24-uursstaking van spoorweg personeel heeft maandag in geheel Argentinië het treinverkeer stilge legd. Meer dan 180.000 mensen ne men aan de staking deel, die wordt gehouden uit protest tegen het feit, dat de salarissen over april nog niet aan de betrokkenen zijn uitbetaald en dat de regering de uitkering van pensioengelden heeft opgeschort. Ruim drieëneenhalf miljoen men sen, tot wie vooral de mensen uit de omgeving van Buenos Aires beho ren, die per trein naar hun werk moeten, ondervonden van de staking veel hinder. Lange rijen vormden zich bij de autobushalten. Wel wa ren er meer autobussen ingelegd, maar die konden het aantal reizigers niet verwerken. nuetten, walsen en polonaises van Mozart, Boccerini, Strauss en Chopin. Deze voorstelling van hogeschool- rijden naar de traditie van eeuwen her, vormde een eclatant begin van de tweede dag van het bezoek van koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene aan Wenen. Prinses Beatrix heeft als ge volg van een middenoorontsteking deze unieke voorstelling echter niet kunnen bijwonen. De ruiters in hun traditionele uni form, bestaande uit zwarte steek met gele kokarde, bruine jas, witte rij broek en zwarte laarzen toonden met hun volbloed paarden gedurende een uur alle facetten van hun dressuur- kunst in de manege van de winter- rijschool, wellicht de enige manege ter wereld, die verlicht wordt door enorme kristallen kroonluchters. De gezondheidstoestand van de prin ses was vanochtend wel beter dan gisteravond. De koorts, die door de middenoorontsteking wordt veroor zaakt. is wat gezakt. De prinses kan vandaag het bezoekprogram niet mee maken, doch naar men hoopt morgen wel. Voor het officiële program van ochtend begon heeft koningin Juli ana in haar hotel een delegatie van de Oostenrijks-Nederlandse vereni ging ontvangen. De delegatie bood haar een model aan van een Tirools clubhuis, dat bestemd is voor het jeugdrecreatie oord dat als nationaal geschenk ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van de koningin en de prins zal worden gebouwd. Ook heeft hare majesteit vanoch tend zes Hongaarse jongens eii meis jes in nationale klederdracht ontvan gen. Deze kinderen hebben gestu deerd aan de middelbare school, die als Nederlandse bijdrage aan de hulp verlening voor de vluchtelingen na de Hongaarse opstand te Igelsee in Tirol werd geopend. gerijnen ontvoerd en gedood. Eén van hen was de hoofddirecteur van een groot warenhuisconcern. In Oran hebben Europese terroris ten zondag mortiergranaten afge vuurd op een drukbevolkte straat in een Algerijnse wijk. Volgens officiële gegevens zouden hierbij minsten tien personen zijn gedood en honderd ge wond, Niet-officiële kringen ver klaarden echter, dat het aantal slachtoffers veel groter is. Kort na deze aanval kwamen in 'n andere Algerijnse woonwijk van Oran meer dan tien bommen tot ont ploffing, gevolgd door vuren van automatische wapens. De autoriteiten hebben echter geweigerd over deze aanval bijzonderheden mede te delen. De autoriteiten hebben inmiddels verschillende nieuwe maatregelen getroffen om een einde te maken aan de terreur van de OAS. Zo zal in Algiers en Oran de Franse gendarmerie met ingang van van daag, dinsdag, worden versterkt met 1.500 Algerijnse politiemannen. Voorts zijn in dezelfde steden alle Europese jongelieden van negentien jaar, ongeveer 6.000 in totaal, voor onmiddellijke militaire dienst opge roepen. Voor het einde van deze maand zullen zij naar Frankrijk worden overgebracht, waar zij hun militaire opleiding zullen ontvangen. Massagraf ontdekt Maandagavond is in een wijngaard in Hoessein Dey, een buitenwijk van Algiers, 'n massagraf ontdekt, waar in zich de lijken van dertien Euro peanen bevonden. De wijngaard, die door ordepolitie werd omsingeld, zal dinsdag grondig worden onderzocht. Patrouillerende militairen deden de lugubere ontdekking toen zij, na een schietpartij, de boomgaard door zochten op terroristen. Men vond hierbij eerst een graf, dat vijf lijken bevatte. In een bijgebouw van de boerderij ontdekte men twee Euro peanen die nog in leven waren. Eén van hen vertoonde sporen van mis handeling. Toen men de wijngaard wat nauwgezetter ging doorzoeken, ontdekten de militairen een kuil, die acht dode Europeanen bevatte. De lijken waren verminkt en met onge bluste kalk begoten. Het bleek niet mogelijk hen te indentificeren. HELSINKI h. bew. 15 2 STOCKHOLM 1. bew. 16 3 OSLO regen 15 9 KOPENHAGEN regen 13 11 ABERDEEN regen 10 8 LONDEN zw. bew. 15 9 AMSTERDAM h. bew. 14 8 BRUSSEL geh. bew. 12 9 LUXEMBURG zw. bew. 12 7 PARIJS geh. bew. 18 11 GRENOBLE zw. b?w. 11 NICE zw. bew. 11 BERLIJN regen 19 11 FRANKFORT zw. bew. 18 10 MüNCHEN zw. bew. 17 10 ZURICH zw. bew. 17 11 GENèVE zw. bew. 16 11 LOCARNO onbew. 18 3 WENEN 1. bew. 16 4 BELGRADO onbew. 17 6 ROME onbew. 21 AJACCIO zw. bew. 19 12 MADRID onbew. 27 12 MALLORCA mist 22 13 LISSABON h. bew. 22 13 AANSLAG OP DE GAULLE VERIJDELD De Franse politie heeft een sa menzwering van het geheime leger, om president generaal De Gaulle te vermoorden, verijdeid. De leider van de betrokken OAS-groep, een zekere Blanchy, is zondagochtend j.l. teza men met een medeplichtige, in Pa rijs gearresteerd. Nog vijftien ande re leden van de groep zijn eveneens in arrest gesteld. De OAS'ers hadden het gebied in Midden-Frankrijk, waardoor presi dent De Gaulle de afgelopen week is gereisd, bezocht. De namen van hen, die de aanslag op De Gaulle hadden moeten plegen, zijn medegedeeld door een OAS'er, die te Algiers werd gearresteerd in verband met het vermoorden van een Franse leger-officier. De OAS- groep is, kort voordat president De Gaulle verleden week voor zijn reis uit Parijs vertrok, in Frankrijk aan gekomen. De aanslag op het leven van De Gaulle had zondagochtend j.l. toen de president de H. Mis in de kathe draal van Saint Etiënne, te Limoges, bijwoonde, gepleegd moeten wor den. De schutter, die het dodelijke schot had moeten lossen, beschikte over een verdragend geweer, dat was uitgerust met een vizierkijker. ONTLUIKENDE OPPOSITIE IN SPANJE Zes Spaanse clandestiene oppositie groepen hebben maandag een mani fest uitgegeven waarin zij een be roep doen op alle Spanjaarden „col lectieve acties van burgerlijk ver zet" te organiseren en vreedzame betogingen te houden ten gunste van de stakers. De belangrijkste van deze groepen is de Spaanse socialistische arbei derspartij. De andere omvatten on der meer de linkse „sociale party voor democratische actie" en parle mentaire monarchisten. De middenklassen, de strijdkrach ten en de Katholieke Kerk wordt verzocht „overeenkomstig hun ver antwoordelijkheden" te handelen. De groepen spreken zich uit voor een „democratische hervorming van Spanje op vreedzame wijze" en doen een beroep op alle .democratische politieke groeperingen" zich te ver enigen en het Umd een vreedzame oplossing aan te bieden, waardoor het huidige regime wordt vervangen. Dit regime is volgens het manifest een obstakel voor de sociale vrede en de opneming van Spanje in de Europese samenleving. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. MORGEN OPKLARINGEN Vanavond en vannacht veel bewolking en tijdelijk wat re gen of motregen. Morgen over dag opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige wind tus sen zuidwest en west. Aan houdend koel weer. Het weer in Europa PAUZE JONGENS MET DURF, MANNEN VAN KARAKTER Moderne volken hebben moderne opvattingen. Daarom hebben wij, van het oude Europa, soms moeite de Amerikanen te doorgronden. Wij vin den de Amerikanen ondernemend en grootscheeps en van de andere kant opschepperig en onbenullig. Maar zo onbenullig zijn ze nu ook weer niet, want het aantal katholieken (42 mil joen in de V.S.) neemt van jaar tot jaar stevig toe en wat minstens even belangrijk is: het aantal priesterwij dingen groeit met die groei méé. Dat is een teken van geestelijke gezond heid, zoals het, omgekeerd, een te ken is van Frankrijks nationale afta keling, dat er zo weinig jonge man nen de roepstem van Christus dur ven volgen. Daar is namelijk durf voor nodig, heldhaftigheid. Ook in ons land begint een vieze nozem-geest door te siepelen, die een edelmoedige levensdurf niet meer kan opbrengen. De oorzaak daarvan ligt in een ver wekelijkte opvoeding. PUZZEL Hor. 1. fel plagend, 8. linkerbij rivier van de Aller, 10. rivier in Si berië, 12. keurig, 13. gebod, 14. zee hond, 16. telwoord, 17. gem. in Over ijssel, 18. vreemde munt, 19. myth, figuur, 21. rund, 23. voegwoord, 24. onderrichten, 26. gem. in Noordhol land. Vert. 2. oude lengtemaat, 3. kippen loop, 4. gem. in Overijsel, 5. boom- loot, 6. scheik. element (afk.), 7. gem. in Gelderland, 9. gem. in Groningen, 11. zuivelprodukt, 13. gebaarj 15. be zweringsformule, 16. tijdrekening, 21. papegaai in N. Zeeland, 22. plech tige gelofte, 24. muzieknoot, 25. voor zetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 511. Hor. 1. Velp, 4 stap, 7. ere, 8. Arno, 9. veer, 11. al reeds, 14. oer, 15.Abcoude, 19. laag, 20. rede, 21. rad, 22. alom, 23. geel. Vert. 1. vaal, 2. Lena, 3. proloog, 5. tree, 6. pers, 9. verdrag, 10. Ede, 12. reu, 13. aba, 15. Alda, 16. Cato, 17. Eede, 18. meel. PUNT ,In hemelsnaam Piet, verroer je niet!"

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3