PIT'54 MAANDAG 14 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 19 Treffers promoveren naar ereklas door mooie overwinning op Maasbree JAC. VAN RUITEN IN BLAKENDE VORM Treffers (R* Veen)-Maasbree W. Heemskerk-Harry Vaessen 21-14, 19- 21, 21-14; 1-0; Ton l'Ami-Leo Vaessens 21-15, 21-23, 17-21; 0-1; Jacq. v. Ruiten -Gerrie Vaessens 21-16, 21-18; 1-0; Ton OpnfcDW heeft het le team van Tref- VaeMen» 21-16, 21-11; 1-0; fera niet teleurgesteld en ten aan- ^„,He„e,mfïer,k;Ger5le 21;U- schouwe van ruim 250 afgevaardigden *2"21' "Jacq-- i. V.'r van tafeltennisminnend Roelofarends- Vaessens 21-14, 21-17; 1-0; Ton 1 Ami- veen tich een plaats in de Ereklas ver- ferrle Vaessens 21-16, 11-21, 8-21; 0-1; worven Jacq. v. Ruiten-Harry Vaessens 21-14, Ditmaal op een gemakkelijker wljse ""J? 1-0; W. Heemskerk-Leo Vaessens als In 1951 bij Barna in Utrecht, alhoe- Cr P wel woensdag tijdens de wedstrijd tegen Double niet gespeeld, einduitslag 6-3. Eendracht, die gebeurtenis op veler lippen lag. De prestatie van Treffers in de Ereklas door te dringen mag bijzon der groot genoemd worden als men be seft, dat Eendracht nu definitief degra deert. Rotterdam met zijn honderddui- v„a„_ *k£t° mrrn:rdee"-hietdrodt eeen "e" d^u">°ren «sSa™ F™pS klas,ar maar ondar zijn galadaran. Het was een echte juniorenwedstrijd: ar a werd voor elke punt gevochten. De ver- De strijd om de 2e plaats in de Ere- rassingen bleven ook ditimaal niet uit. klas gaal nog tussen DTTC en Maas- Zo wist Leen v. d. Hoeven zijn beide 'eams moe*en resp. nog te- teamgenoten Wim Groen en Albert gen Treffers en Eendracht uitkomen. Koek de baas te blijven. Cas Koemans Rond de wedsdtnjd van zaterdagavond verraste Henry v. Teylingen met een speelde zich een voortreffelijke orga- overwinning nisatie af, die de Pancratiuszaal vol- De totaaluitslag luidt als volgt: komen in de sfeer bracht. In een afge- i. Bert v. d Helm 9-9; 2. Gerard v. Vel- sche:den ruimte met ruim 120 zitplaat- zen g.g; 3. Cas Koemans 9-7; 4. Henry sen werd de strijd geleverd, die begeleid v. Tevlingen 9-6; 5. en 6. Leen v. d. werd door het enthousiaste applaus van Hoeven en Wim Groen 9-4; 7. en 8. Her- de supporters. De grootste man in deze man den Eisen en Albert Koek 9-3; 9. wedstrijd was ongetwijfeld de achttien- sjaak v Rijt 9-1; 10. Jos v. d. Akker 9-0. Jarige Jacques v. Ruiten, die deze avond Bert v. d. Helm werd voor de derde in blakende vorm verkeerde, en met maal junioren-clubkampioen en kreeg schitterend spel driemaal zijn tegen- zijn wisselbeker daarom in eigendom, stander in twee games wist te bedwin- Alle deelnemers kregen voor hun moeite en hun sportieve strijd nog een extra De mooiste wedstrijd was ongetwijfeld troostprijsje. zijn laatste partij, die tevens de beslis- Op zaterdag 2 juni a.s. worden de sing bracht (6-2). Ook het spel, dat NKS-joniorenkampioenschappen ver- Wout Heemskerk op tafel bracht dwong speeló. Voor Leiden en omgeving ge veier bewondering af. Hij won zijn le beurt dit in de zaal van Docos. De fi- twee partijen, alhoewel be:de in twee nales van alle afdelingen zijn op zon- games. De derde partij speelde hij na de dag 3 juni in Den Haag. beslissing en ging (enigszins begrijpelijk) Opgave a.s. zaterdag bij de wedstrijd- naar de Limburgers. secretaris. Ton l'Ami stak niet in bijzondere A.s. donderdagavond om half acht be- vorm, hij wist toch nog een wedstrijd gint de eerste heren-9-kamp. te winnen, terwijl hij de beide anderen De laatste beslssingswedstrijd voor 't de le game ontfutselde. meisjesteam moet hedenavond in Voor- Ook hij heeft de aantekening Ereklas burg verspeeld worden, op zijn 'oondskaart ten volle verdiend. „De Kaag" begon serie oefenwedstrijden onder vrij guur weer In Markelo is zondag een internatio nale motorcross gehouden. Foto: Jan Dirkx, de beste Nederlander in de eerste manche van de 500 cc klasse. Scylla 3 in de overgangsklasse Scylla 3 heeft op eigen terrein het PUPILLENTOERNOOI ASC De stand in deze promotie- degradatie competitie is nu: Treffers: gesp. 2 punt 4; DTTC gesp. 2 punt 3: Maasbree gesp. 2 punt 1; Een dracht gesp. 2 punt 0. Voor Treffers is de training deze week niet op dinsdag maar op vrijdag- De gedetailleerde uitslagen van deze zo hegeerde overgangsklasserschap voor Treffers zo belangrijke wedstrijd weten te behalen op een wat gedes- was als1 volgt: illusioneerd 21-up 3, dat met inval lers spelend, elke winst onmogelijk wist. In het begin leek de strijd niet geheel eenzijdig te zullen worden! VOETBAL Bregman verloor van Fassotte het geen Scylla een achterstand bezorg de (0-1). Het bleef de enige maal dat Scylla achterop raakte. Kanbier en Van der Voort zorgden namelijk voor 3-1. Fassotte won van Breg man (3-2), maar daarna was v. d. Het pupillentoernooi, dat gisteren ter Voort met 21-9 21-17 oppermachtig gelegenheid van het 70-jarig bestaan van tegen Heuvel (4-2). Een gelijkspel ASC door de Jeugdcommissie op het ter- was voldoende voor promotie en dat rein aan de Kempenaarstraat, heeft een maakte Kanbier bijzonder nerveus, bijzonder vlot en sportief verloop gehad. Fassotte was er ook de man niet In poule A bonden de pupillen van naar om rust in een wedstrijd te DUNO (Den Haag), LFC, Oranje Groen brengen. Kanbier verloor de tweede en ASC de strijd aan, terwul 'n poule E game (21.10 n_21, maar daarna de pupiUer.van UVS, Docosi Lugdunum werkte hy een aanvankelijke ach. en Roodenburg om de hoogste eer stre- t t /4 o\ fraai nrr. tnt 91 1fi n_ den. Dat in poule A de ploegen van ^"t.and <4fraai °m tot 21--18. De LFC, Oranje Groen en ASC elkaar niets stand was 5-2 en de promotie een toegaven bleek wel uit het feit, dat de feit. De resterende partijen waren drie ploegen met 4 punten gelijk uit de een gezellige formaliteit. Scylla strijd te voorschijn kwamen en aldoende eindigde de wedstrijd met een 7-2 DUNO (0 pnt) uitschakelden. Strafschop- zege. De dubbel werd niet gespeeld, pen moesten dus bqslissen met als re- Het spreekwoord van de koe en sultaat dat LFC poulewinnaar werd met haas gaat wel op voor Scylla 2. Oran je Groen en ASC resp. op de tweede wjj ^en mej. een herkauwer en derde plaats. wensen te vergelijken, maar de kans In poule B legde Lugdunum met 4 pnt die zij kregen voor een beslissings- beslag op de eerste plaats gevolgd door wedstrijd is er toch wel mee in ver- Roodenburg (3 pnt) en UVS (3 pnt). band te brengen. Praktisch kansloos nadat ook hier strafschoppen de beslis- in de Leidenaars naar Volen. sing hadden gebracht. De Docos-pupillen 5 3 midden van 'n ernte brui eindigden met 2 pnt op de vierde plaats. ,7 9IP te ,2re va7 u7 Ook in de finalestrijd gaven LFC en loft. Victory ?5 J"! I"8 6 bedwl.nT Lugdunum elkaar niets toe en na een Sen- Veel nut had deze zege niet gelijk spel van 0-0 won Lugdunum uit- want van de twee kanshebbers was eindelijk door strafschoppen het pleit. Wibo3 reeds gepromoveerd en Ahoy De strijd om de derde en vierde plaats stond op de tweede plaats met nog tussen Oranje Groen en Roodenburg le- slechts de ontmoeting tegen 't uiterst verde eveneens niet meer dan een gelijk zwakke 21-up 2 voor de boeg. Scyl- spel van 0-0 op. Hier zegevierde Roo- ja 2 had méér verliespunten en was denburg eveneens door strafschoppen, kansloos tenzij 21-up voor een ver- Nadat de stajd tussen ASC en UVS het fassi kon Rotterdam_ zoveelste gelijke spel van 0-0 had opee- apd.p méér dan hun snnrtieve leverd en UVS via strafschoppen beslag mens aeaen meer dan Inun sportieve had gelegd op de 5e plaats, be^.^ f1^.edw0nl?ei?una striJdcmf Docos zowaar met een zege van 1-0 on Hierdoor hebben Ahoy en Scyl- DUNO een uitzonderlijk resultaat, dat la evenveel verliespunten en moe- echter met slechts een zevende plaats ten in een beslissingswedstrijd om beloond werd. het hoofdklasserschap strijden. Het eindresultaat was dus: 1 Lugdu- Prom. lste'ovg.kl.: Scylla 3 3-5 ge- num, 2 LFC, 3 Roodenburg, 4 Oranje prom., Xerxes 1 3-5 geprom., 21-up 3 Groen, 5 UVS, 6 ASC, 7 Docos, 8 DUNO. 3-2, TYBB 3 3-0. Na afloop reikte voorzitter G. J. Prevo P™m. overg./hoofdkl.: Wibo 3 4-6 met 'n toepasselijk woord de prijzen uit. geprom., Scylla 2 4 5 en Ahoy 4 5 De gelukkige aanvoerders van Lugdu- barrage, 21-up 2 4-2, Victory 55 4-2. num, Roodenburg en Oranje Groen ont- INTERNATIONAAL TOERNOOI TE HEVEADORP Dit weekeinde is in Heveadorp een internationaal tafeltennistoernooi ge houden waaraan behalve Nederlanders ook vertegenwoordigers uit België, En- vingen resp. een beker, een zuil, een tak en een medaille, terwijl de overigen een fraai herinneringsvaantje in ontvangst mochten nemen. derlandse schaatsenrijders Bond is Heren enkelspel: zaterdag weer bijeengekomen op het Kwart finales: Hupner (W. Dld.)-Kus- CIOS in Overveen. Conditietraining ters (N) 21-14, 21-8; Kramer (N)-Har onder leiding van de heer B. Holle- rison (GB) 14-21, 13-21; Onnes (N)- boom. Op de voorgrond Henk v. d. Grift. Swart (N) 21-8, 24-22; Gompelman (Nj- Terbeck (W. Did) 21-15, 21-19. Halve finales: Hupner-Harrison 18-21, 21-16, 21-9; Onnes-Gompelman 21-11, 21-10. Finale: Hupner-Onnes 21-8, 21-18, 21-17. Dames enkelspel: Halve finales: Nellie Visser (N)-Bogmans (N) 21-16, 24-22; Diana Rowe-Landman (N) 21-12, 21-6. Finale: Diana Rowe-Nellie Visser 17-21, 21-16, 21-12, 21-6. Heren dobbelspel: Halve finales: Terbeck en Hupner-De Vies en Van Gullik (N) 21-9, 21-15; Harrison en On nes- Julienne en Daman (B) 21-19, 14- 21, 21-8. Finale: Terbeck en Hupner-Harrison en Onnes 21-9, 21-13. Dames dobbelspel: Halve finales: Diana Rowe en Nellie Visser-Landman en Beltman (N) 21-14, 21-18; Bogmans en Becker walk over. Finale: Diana Rowe en Nellie Visser-Bogmans en Becker 21-10, 21-17. Gemengd dubbelspel: Halve finales: Onnes en Nellie Visser-Joldersma en Obbink (N) 21-10, 21-11; Harrison en Diana Rowe-Spek en Bogmans (N) 21- 17, 21-13. Finale: Harrison en Diana Rowe-Onnes en Nellie Visser 21-23, 21-13, 21-14. LAWNTENNIS Van de Leidse tennisbanen LLTC, Overgangsklas B afd. 4 De pas gepromoveerde LLTC gaat een moei lijk seizoen tegemoet. Ook nu werd ver loren. LLTC was gehandicapt door in valsters, terwijl hun gasten, Oud-Wasse naar 2, in Kalff en Leeuwens heren be zaten, die Nordlohne en Temminck, resp. technisch en taktisch de baas waren., 2-0. Mej. Verploegh-Chassé hield de Leidse kleuren hoog tegen mevr. Kalff (0-6, 4-6), maar mevr. Schaly liet aan mej. Bakker de eer (3-1). Wassenaar verloor ook de herendubbel. Kalff-Runderkamp konden de enthousiaste Temminck, goed gesteund door Nordlohne, niet de baas: 3-2. Het werd 5-3 voor Oud-Wassenaar, dat nog een gemengd dubbel moest prijs geven. Verdere uitslagen: LLTC 2-Heem- stede 3-5, LLTC 3-Zandvoort 2 3-5, Ace- LLTC 4 3-5. Leidse Hout, 2e klas afd. 14 Onbe dreigd gaat De Leidse Hout op het kam pioenschap af. Dit keer waren het de Katwijkse bezoekers, die moesten capi tuleren (5-3). De Leidenaars kwamen op 5-0 voor er tegenpunten vielen. De heren Bonte en Van Dongen, de dames Van Berge Henegouwen en Westerhout wonnen allen hun enkelspelen. De heren- dubbel en de beide gemengde dubbels gingen voor De Leidse Hout verloren, waarvan die van Van Dongen en mevr. Westerhout tegen Blanken en mej. Tie- leman met de gedenkwaardige cijfers 0-6, 0-6. Roomburg, Overgangsklasse B afd. 2 Zoals wij hebben geprognotiseerd heeft Roomburg na een stroef begin de juiste cadans gevonden voor de mars naar het kampioenschap tegen Dash 3 in A'dam wonnen ze met 1-7. Tiele won zijn enkelspel van Hartog, Monod de Froideville had zijn dag niet. Hij kwam uitzichtloos achter te staan, 6-3, 3-5 en 40-0. Hij werkte na hevige strijd drie matchpunten weg, maar de volgende viel dood op het omwoelde graveL Dit bleek Roomburgs enige verliespunt. Hun gast heren speelden namelijk met een inval ster en in snelle twee-sets partijen be ëindigde Roomburg met 1-7 de ontmoe ting. Verdere uitslagen: Roomburg 2- Victoria 5-3, Roomburg 3-OTC 4 6-2, ESC 4-Roomburg 4 4-4, Roomburg 5- Oud-Wassenaar 7 4-4. Programma zondag 20 mei: TC Heem stede-Roomburg 1,Overgangsklasse B afd. 2, Heemstede; OTC 5-De Leidse Hout 1, 2e klasse afd. 14, Den Haag; Roomburg-Kennemerland, Overgangs klasse B, afd. 14, Leiden; Leidse Stud. 1- ICC 4, 2e klasse afd. 22, Oegstgeest; Uni cum 1-Leeuwenberg 1, 2e klasse afd. 15, Leiden. Aanvang van alle wedstrijden 's ochtends 10 uur. Opnieuw overwinning voor Unicum De wedstrijd van het eerste team tegen Marlot II is opnieuw een over winning voor Unicum geworden en wel met 62. De enige verliespunten werden veroorzaakt door de heren, terwijl de dames wederom verras send goed voor de dag kwamen en geen enkel puntje hebben afgestaan. Ton Grimbergen verloor in.'n span nende partij, die aanvankelijk een diepe inzinking, later weliswaar een opleving vertoonde, maar toch nog door hem werd afgestaan met 16, 810. Harry Meyer had drie sets nodig, maar won wederom met 62, 46, 64. De wedstrijden in het dames-enkelspel werden door Lies- beth van Ulden en mej. D. v. Me- chelen gewonnen resp. met 75, 4—6, 6—3 en 6—1, 6—1. Ook het dames-dubbel en de gemengde dub bels leverden winstpunten. Het he rendubbel J. Noordman-Harry Meyer ging echter met 36, 61, 57 ver loren. Andere Unicum-uitslagen: klasse IV: Unicum II-De Batavieren 5—3; klasse V: Unicum IV-De Oude Eik II 26; Leidse Studenten VII-Unicum V 0—8. Junioren, klasse B: EAM- Unicum I 32; klasse C: Ovnas I- Unicum II 41; Unicum III-Leidse Hout 1—4. •De 29-jarige Engelse coureur Roy Mayhew is zondagavond in een hospi taal te Dartford bezweken aan de ver wondingen die hij had opgelopen bij een val tijdens 's middags gehouden wedstrij den op het circuit van Brands Hatch. Traditiegetrouw is de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag" gisteren op de Kagerplassen begonnen met haar serie oefenwed strijden voor de leden. Zoals wij in ons voorbericht reeds schreven, is de deelname dit jaar uitstekend V noemen en dat het aantal gestarte schepen gisteren eigenlijk wat tegen viel, moet voornamelijk wel aan het koude, gure weer worden geweten. Toch hadden de zeilers, als zij een maal in de wedstrijd waren, er niet zo bijster veel last van, wan* er stond een stevige bries uit het noorden, die steeds de volle aandacht van stuurlie- MOTORSPORT Twee doden bij motor races in Finse hoofdstad Tijdens internationale motorraces te Helsinki hebben twee personen het leven verloren. De 24-jarige Finse ren ner Oiva Laakso verongelukte, toen zijn 500 cc-motor met een vaart van zeker 100 km per uur tegen een boom reed. Kort hierna werd Viljo Turunen, een fotograaf, die aan de rand van de baan zijn werk deed, gedood. De Finse foto graaf werd getroffen door een motor waarover een renner de macht was kwijtgeraakt. Zweed Johansson wint motorcross te Markelo De Zweedse Lito-rijder Gunnar Jo hansson en de Belg Nic Jansen, rijdend met een Greeves, zijn zondag winnaar geworden van de internationale motor cross te Markelo. De Zweed zegevierd-e in de 500 cc-klasse. De Belg bij de kwart liters. JAN HUBERTS WON 50 CC-RACE Op het bergcircuit van Auvergne bij Clermont Ferrand zijn zondag de races om de grote prijzen van Frankrijk, mee tellend voor de wereldkampioenschap pen motorrenners en -merken, gehouden. De Nederlander Jan Huberts, die sedert kort als fabrieksrijder voor het West- duitse merk Kreidler uitkomt, boekte een prachtige overwinning in de 50 cc- klasse. Na een felle strijd met de Honda- rijders Hunimitsu Takahashi en Luigi Taveri ging de Nederlander enkele se conden voor zijn beide gróte ten over de streep. den en bemanningen opeiste. Geluk kig was de wind niet zo vlagerig als bij de wedstrijden van de Voorkaag, zodat gisteren alles vrij normaal verliep en geen enkele boot omsloeg. Dat deze wedstrijden inderdaad als oefenwedstrijden gelden, blijkt wel uit de verschillende faciliteiten, wel ke aan de stuurlieden of bemannin gen zijn verleend. Zo is het bij deze wedstrijden toegestaan om beman ningsleden als stuurman te laten fungeren of van stuurlieden te wis selen, hetgeen er slechts toe kan bij dragen, dat de zeilers zich in alle op zichten bekwamen voor verdere wed strijden. ï)at had mede tot gevolg, dat in verschillende klassen nieuwe gezichten op de eerste plaatsen kwa men. Maar aan de andere kant za gen we toch veel oude bekenden als winnaars uit de strijd naar voren komen. In de Valkenklasse nam natuurlijk Rolf v. d. Baumen de leiding. De twee eerste races eindigde hij als overwinnaar, maar in de derde zege vierde ir. H. F. Zuiderbaan. Er waren overigens verschillende drievoudige winnaars: in de Regen boogklasse was het ir. G. A. Bakker, die zijn concurrenten - ditmaal niet zo talrijk vanwege het minder gun stige weer - achter zich liet en daar mee een goede greep deed naar de eerste plaats in het eindklassement, bij de Finnjollen was het H. F. v. d. Rest, in de Vrijheidsklasse A. J. R. de Vries, in de Soloklasse R. W. Meij er, bij de Flying Juniors IJ. E. Tim merman, in de 12 Voetsjollen J. B. Lucas en in de Jeugdklasse B. F. W. Santman. Zij allen boekten drie overwinningen. In andere klassen evenwel werd heel wat meer strijd geleverd. Zo slaagde de Leidenaai J P. van Dijk erin de eerste wedstrijd op zijn naam te brengen, doch in de beide andere moest hij te'kc-ns met de tweede plaats genoegen nemen achter J. van der Kooy, die in de eerste wedstrijd tweede was geworden. C. van Rijn werd hier driemaal derde. De Sternklasse leverde drie win naars op voor de verschillende races. In de eerste won F. H. A. Beck, in de tweede was net R Steensma en in de derde ging P. M. de Bruyn met de overwinning strijken zodai de strijd hier nog volkome open is. Tenslotte zegevierde J. M. de Bruyne tweemaal in de Jeugdklasse A en kon mej. S. la Rivièrc d~ derde race in haar voordeel beëindigen. Er volgen nu nog twee series van wedstrijden, waarbij voor het totaal klassement de drie slechtste wedstrij den afvallen. Nederlands hoekey-elftal besloot met mooie revanche op Engeland (4r-0) Het klinkt wellicht wat negatief, wat ondankbaar zelfs jegens het Neder lands hoekey-elftal, dat zaterdagmiddag in het Wagenerstadion in Amster dam toch eventjes met 40 van het roemruchte Engeland won, maar wat was dit Engelse elftal zwak. De nederlaag, waarmee oranje het interland-seizoen in oktober in Brigh ton tegen Engeland had geopend, lag nog vers in het geheugen. De stuw kracht van spil Davis, de razendsnelle akties van rechtsbinnen Lynn en het positiespel van de verdedigers hadden grote indruk gemaakt. Niets hebben de vijfduizend toeschouwers op deze maartse mei-zaterdag van enig Engels gevaar bespeurd. Nederland speelde een onbezorgde wedstrijd, waarin verdediging en middenlinie slechts af en toe wat moeite hadden met de doortastend heid van linksbinnen Corby en de bewegelijkheid van middenvoor Cad- man en waarin de aanval zonder Van Vroonhoven (ziek en vervangen door Van Rossem, wiens linkshalf plaats werd bezet door Herbers) naar har telust kon combineren en in indivi duele acties tussen de onzekere backs kon ronddartelen. De ploeg liet zien dat de vorm er nog was, dat geestkracht en conditie nog ongebroken waren. De ploeg heeft ook bevestigd, wat tegen Duits land al tot uiting was gekomen, n.l. dat de tournee door India in vele op zichten van zeer grote waarde is ge weest. Superieur De wedstrijd was eenzijdig en hoe prettig het ook was zo duidelijk su perieur Nederlands elftal - dat nu bo dendien doelpunten bleek te kunnen maken - aan het werk te zien, als strijd was het een grote teleurstel ling. Tussen de schaarse Engelse uitvallen door, vaak in het centrum voorbereid door linkshalf Deegan en uitgevoerd onder leiding van Corby in switschende samenwerking met Cadman, was de Nederlandse aanval zo vrij als een /ogel in de lucht. Overigens moest een blunder van linksback Tomlinson en een weife ling van de niet sterke doelman Fish- wick Nederland helpen bij het eer ste doelpunt na 18 minuten. Beiden grepen mis toen de Keyzer, gelan ceerd door Van 't Hoofd na goed af nemen van Van Gooswilligen, met de bal aan de stok de cirkel der gas ten binnenstormde. Wensdroom Zes minuten later leidde de Oran- jeploeg met 20. Het was voor Jaap Voigt de vervulling van een soort wensdroom. In een oefenwedstrijd had hij enkele strafcorners goed in geschoten en hij had zich ten doel gesteld, tegen Engeland met zo'n ko gel te scoren. Het gelukte en het was een kogel. Leemhuis stopte en hoog sloeg Voigt toen de bal via de hand van Fishwick in. Het Nederlandse samenspel werd afgewisseld door zig-zag-dribbels van De Keyzer en Voigt. Het leverde geen doelpunten op, maar de paniek in de Engelse cirkel desorganiseerde de defensie van de withemden in hevige mate. En toen de veste ge heel en al stormrijp was braken de grote momenten van de kleine Van 't Hooft aan. In de dertiende minuut van de tweede helft dook hij als een terrier op een slecht gestopte bal en het was raak ook: 30. En nadat de onzekere Duitse scheids rechter Hoetzsch een gaaf doelpunt van rechtsbuiten Taylor had afge keurd, pushte Van 't Hooft num mer vier langs Fishwick. KON. NED. HOCKEYBOND Kampioenschap van Nederland dames: BDHC 5 5 0 0 10 17—3 Breda 5 3 117 10—5 Deventer 6 2 1 3 5 12—13 Groningen 6 0 0 6 0 220 Kampioenschap van Nederland heren: Amsterdam 5 5 0 0 10 151 EMHC 5 4 0 1 8 14—6 Arnhem 5 1 0 4 2 5—11 LHC 5 0 0 5 0 2—18 Heren. Kampioenschap van Neder land. Leeuwarden-EMHC 1-4. HTCC-beker (eindwedstrijd). BMHC-Leiden 2-3. Dames. Kampioenschap van Ne derland. Deventer-Groningen 5-0. Parnassiaprijs (eindwedstrijd). BDHC-EMHC 2-1. Heren. Westen. Prom. Promotie klasse. Leiden II-TOGO III 3-2. Dames. Amsterdam-beker. Eind strijd. Leiden-Strawberries 1-0. Het Nederlandse heren-hockeyteam heeft zaterdagmiddag in Amstelveen de Engelsen met 40 verslagen. Van 't Hooft weet doelman Fiswick de hal afhandig te maken en scoort het vierde Nederlandse doelpunt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10