LEXINGTON Wiaymm. In pedologische school en instituut aan de Langebrug werken universiteit en gemeente Leiden samen Selectiewedstrijd op DOCOS-terrein Burgerlijke Stand Marktberichten WOENSDAG 9 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De Langebrug van Rapenburg naar Stadhuis rWn De gemeente Leiden heeft gister middag haar pedologisch instituut, annex school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in ge bruik gesteld. De school, die voorlopig aanvangt met 47 leerlingen, vier leerkrachten en vier klassen, zal per september aanstaande „op volle toeren" draai en. Dan zal ook deze aantrekkelijk, ingerichte en deels gerestaureerde school aan de Langebrug 62 (naast de brandweerkazerne) eerst tot haar recht komen. Het is de bedoeling dat school en instituut, gemeente en uni versiteit van Leiden nauw zullen sa menwerken. De aan deze school ver bonden pedologische afdeling immers zal geheel in handen zijn van weten schappelijke werkers van de Leidse universiteit. Aan het hoofd van dit instituut staat prof. dr. L. de Klerk, buitengewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit in de opvoedkun de; hoofd van de school is de heer J. M. Goddijn. De samenwerking tussen universi teit (pedagogie en psychologie) en gemeente in deze aan de Langebrug gevestigde school en instituut om schreef de president-curator van de Leidse universiteit, dr. E. H. Ree rink, in zijn openingsrede als de „Langebrug van Rapenburg naar Stadhuis". Het spreekt vanzelf, dat naast het nut, dat deze school kan afwerpen voor het onderwijs in Leiden, de uni versiteit ook profiteert van het „ma teriaal", dat in de leerlingen van deze school ter beschikking komt. 't Gaat hier, naar prof. De Klerk in een toelichting op het werk van school en instituut zei, om het onderzoek, het opdoen van ervaringen en het Bonaventura-lyceum in „Brandpunt" Aan de TV-uitzending „Brandpunt", vrijdagavond a.s. te 8.20 uur, zal me dewerking worden verleend door enkele leraren en een aantal leer lingen van het St. Bonaventura- lyceum te Leiden. Dr. J. de Jong, leraar Nederlands, geeft in een korte voorbeschouwing zijn visie op de huidige vorm van het eindexamen. Voor de filmcamera's, die vorige week donderdagmiddag van 15 uur druk snorden in de school - dat alles voor een uitzending van ongeveer zes minuten - konden ook tien leerlingen-eindexaminandi van het Bonaventura-lyceum hun hart luchten over het examen. De camera-ploeg wipte tenslotte even binnen in het scheikundelokaal bij drs. H. van Woerden. In het klas lokaal ziet en hoort men hoe de jon gelui hun laatste les voor het eind examen ontvangen. Op donderdag 10 mei, des avonds om 7 uur spelen 2 jeugdelftallen, sa mengesteld uit de Leidse verenigin gen, een oefenwedstrijd op 't Docos- terrein in de Kikkerpolder. Hieruit zal het elftal samengesteld worden, dat op zaterdag 19 mei in Amersfoort zal deelnemen aan de sportuitwisse- ling Amersfoort-Delft-Leiden. Geboren: Irene d.v. L. Hemmes en J. C. Postma; Johanna d.v. J. Holle beek en E. J. Vermeul; Robert Ma- rinus Machiel z.v. C. Pieters en A. v. d. Panne; Hilda Petronella d.v. F. v. d. Berg en W. I. Bollinger; Anto- nius Johannes z.v. A. J. v. Munste- ren en J. Schreuder. Overleden: P. v. d. Lucht 63 j., m.; G. P. v. Leeuwen 64 j., m.; C. J. van Hagen 67 j., m. LEIDSE AGENDA publiceren van resultaten. Zoals het schoolhoofd, de heer Goddijn, mee deelde, is de school zeker niet voor „achterlijke kinderen". De kinderen, die op deze school worden geplaatst vertoonde bepaalde leer- en opvoe dingsmoeilijkheden, die door een goe de behandeling - soms in korte tijd - zijn weg te nemen. Er zijn leerlingen die later met gemak HBS of gymna sium doorlopen. Zoals bekend, bezit het r.k. school bestuur te Leiden reeds een school van dit type in de aan het Rapenburg gevestigde school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Veel voorkomend defect bij overi gens normale kinderen is bijvoor beeld leesblindheid. De leerling is goed in andere vakken, maar kan het lezen maar niet onder de knie krij gen. Prof. De Klerk stelt thans naar dit euvel bij de kinderen van de pe dologische school aan de Langebrug een onderzoek in. Dergelijke school in combinatie met een instituut vindt men, naar bleek uit de inleiding door wethou der Van Schaik ook aan de vrije uni versiteit te Amsterdam en aan de universiteit te Nijmegen. Dr. E. H. Reerink, president-cura tor van de Leidse universiteit, ver richtte gistermiddag de opening in aanwezigheid van het bijna voltallig college van b. en w. van Leiden, de rector magnificus, prof. dr. G. Seven- ster, de secretaris van curatoren van de Leidse universiteit, mr. N. F. Hof stee, de doctoren Gorris en v. d. Broek, de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, hoofden van dienst van de gemeente, verder staf leden van „onderwijs" en „gemeen tewerken" raadsleden en leden van de ouderraad te Leiden. JOY IN AMBULANCE-AUTO „We gaan rijden met die wagen" zei gisteravond na sluitingstijd van de café's een 29-jarige Leidse chauf feur, die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde, tegen zijn twee metgezellen. Hjj maakte zich meester van een ambulance-wagen, die vóór het St. Elisabeth-ziekenhuis aan de Hooigracht geparkeerd stond. Een illuster lid van het drietal strekte zich in de ziekenruimte van de auto uit op het rustbed, toen de wagen zich in beweging zette, sprong hij echter toch weer bijtijds via de achterdeur uit de wagen. De twee overgebleven vrienden maakten met de ambulance-auto een ritje over de Middelstegracht en de Nieuwe Rijn, wonder boven wonder, zonder enige schade aan de wagen toe te brengen. Intussen was de wagen door per soneel van het ziekenhuis gemist. Men waarschuwde de politie, die bij de ingang van het ziekenhuis het dronken tweetal kon opwachten om het in te rekenen. In een soort mistige opleving van plichtsgevoel n.l. bracht de chauffeur de ambulance auto terug tot voor het ziekenhuis Gisteren was het 60 jaar geleden dat de heer en mevr. Klein-Ouwer- .kerk, Ververstraat 43, in het huwe lijksbootje stapten. De diamanten bruidegom, is net zo oud als zijn echtgenote, beide werden in 1880 geboren. Hij kan gezellig vertellen over wat hij en zijn vrouw in al de zestig huwelijksjaren hebben meege- kaakt. Het echtpaar heeft tien kin deren, twaalf klein- en vijf achter kleinkinderen. Op twee zoons na woont de gehele familie in Leiden. huishouden, dat de nieuwbenoemde zelf dient te bekostigen. Bijdragen kunnen worden gedeponeerd in de brievenbus van de pastorie, of on der het motto „feestgave" op giro nummer 617932 t.n.v. Actie-comité H. Lodewijk. ACADEMIA PRO MUNDI VITA Vanavond om 19.45 uur vindt bij de zusters aan de Zoeterwoudsesin- gel 34 (St. Liduina) weer de ver volgcursus van de Academia Pro Mundi Vita plaats. Voor het welsla gen van de Leidse Milieu- of Leken- missie wordt aansluitend wederom een avondmis opgedragen in de St. Lodewijkskerk om 21.30 uur. DE SNELVLIEGER Wedvlucht van St. Chrislain, afstand 196 km. Los op maandag om 7.40 uur. I. A. v. Noord; 2 L. Mieremet; 3 L. L. Bax; 4 G. A. L. v. d. Reijden; 5 P. Heemskerk; 6 P. Angevare; 7 D. Mosseveld; 8 J. J. Berg; 10 Gebr v. Schie. FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS pj (Advertentie) WOENSDAG 9 MEI Rozenkranskruistocht. 6.45 uur nam. S1.. Petruskerk. St. Eloy. Adviesavond, 7.30-8 uur nam. Soc. Chr. Belangen. R.K. Gastspelers. „De Duiventil" 8 uur nam. Schouwburg. DONDERDAG 10 MEI Kath. Nat. Bond van EHBO, afd. Leiden, vervolg cursus 7.45 uur ge bouw G.G. en G.D. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. Zaterdagmiddag te drie uur n.m. zal het kampeerterrein „Nieuw Leeuwenhorst" te Noord wij kerhout, dat in gebruik genomen wordt door de Stichting Leidse Jeugdverblijven, geopend worden. De 21-jarige militair, sergeant majoor F. Schaafsma, verbonden aan de Koksschool te Leiden, is gister morgen om vijf minuten over acht ernstig gewond geraakt bij een aan rijding op de Wilhelminabrug. Het slachtoffer reed op de fiets, komend uit de richting Zoeterwoude, op de brug en werd ingehaald door een vrachtauto. Op dit moment kwam van links uit de richting Kanaalweg een auto de brug oprijden. De be stuurder gaf ten onrechte geen voor rang. De bestuurder van de vracht auto haalde scherp naar rechts uit met gevolg, dat hij met de wielrij der, die rechts van hem reed, in bot sing kwam. Het rechter achterwiel van de vrachtauto reed over het li chaam van het slachtoffer heen. In het Academisch Ziekenhuis werd vastgesteld, dat de fietser een rug fractuur en inwendige kneuzingen heeft opgelopen. De politie van Lei den verzoekt getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Een achtjarig jongetje is gister avond om half acht op de Maresin- gel door een bromfietser aangereden. Het kind kwam onverwacht vanach ter de heg langs de singel vandaag. Hij liep een hersenschudding op. Op 22 mei a.s. is het 25 jaar geleden dat de oudste kapelaan van de St. Lodewijksparochie, kapelaan C. Netten, door mgr. Huibers tot priester werd gewijd. De kerkelijke viering van het feest is gesteld op zondag 20 mei. Een feestcomité in de parochie maakt reeds voorbereidin gen voor dit feest, o.m. met een ac tie voor een geschenk aan de jubi lerende kapelaan. Daar benoeming tot pastoor waarschijnlijk niet al te lang op zich laat wachten denkt men aan de inrichting van het pastoors- ZOETERWOUDE JAARVERGADERING SINT BARBARA VERENIGING De jaarvergadering van deze 668 leden tellende vereniging werd be zocht door negen personen, nl. 5 be stuursleden, de bode en drie dragers. Aangezien nu herhaaldelijk gebleken is dat de leden geen belang stellen in de jaarvergadering werd besloten het bestuur te machtigen, wanneer er geen belangrijke besluiten te ne men zijn, van het huishoudelijk re glement af te wijken en geen leden vergadering te houden. Daarvoor in de plaats zal dan een bijeenkomst van het bestuur belegd worden met h t dragerskorps. Wegens voortdurende ziekte van de voorzitter werd de vergadering ge leid door de tweede voorzitter, de heer J. C. van Leeuwen. De secr.- penningmeester, de heer C. P. J. Paardekooper sr., bracht de jaarver slagen ter tafel. In 1961 werd aan 17 overledenen de laatste eer bewezen. Het waren 8 leden en 9 niet-leden. Het leden tal was door een krachtige leden- v. -..ving met 93 vermeerderd, 10 le den werden afgeschreven, waardoor een ledental van 668 is bereikt. In de gewone dienst waren de ontvangsten 1724,76, uitgaven 1610,95. Met het batig saldo van 113,81 is het ka pitaal 618,26. Het reservefonds is 3436,60. Bij het voorstel van het bestuur, de bijdragen voor de begrafenissen van leden, zijnde naar de 3 klassen resp. 25.12.50 en 5.op te heffen, toonde een uitvoerig statis tisch overzicht aan dat het reserve kapitaal veel te kbin is ojn hiertoe over te gaan. Het bestuursvoorstel werd echter aangenomen. Dit besluit zal in het volgend jaar tot contribu tieverhoging noodzaken. De afdeling z.g. groene leden, in geschreven na 1952 met een tarief volgens de leeftijd van aanmelden, heeft blijkens een overgelegde bere kening een goede financiële basis. Voor niet-leden worden de bijdra gen naar de klassen bepaald op 80.70.en 60.Een nauw keurige becijfering toonde aan dat met deze tarieven de werkelijke kos ten er nauwelijks uitkomen zodat de leden voor de verenigingskosten blijven staan. Een voorgestelde bezuiniging, in- plaats van acht dragers het werk door zes dragers te laten geschieden, werd afgewezen hoewel het zeer moeilijk is het dragerskorps op peil te houden. Een verzoek tot verhoging van de draaenenning werd aangehouden tot het volgend jaar. Bij het innen van de contributie zal de bode bij de z.g, witte leden de leeftijd noteren om het volgend jaar aan de hand van de sterftekans te berekenen hoe hoog de contributie moet worden om de witte leden uitkering te waarborgen. Aanbesteding. Gisteren hebt-n b. en w. een openbare aanbesteding gehouden van een verbouwing van de secretariswoning Miening 4. De inschrijvingen waren: fa. Van der Geest, S ssenheim, 8280.J. J. Rodewijk, alhier, ƒ8100.fa. L. J. Bosman en Zn, alhier, ƒ8065 N. Mol, Leiderdorp, f 8030.fa. Ul- jee, Sassenheim, 7732.—. De raming werd niet bekend gemaakt. VOORSCHOTEN BURGERAVOND Op regelmatige tijden geeft de ge meente Voorschotyn voor de nieuwe ingezetenen van Voorschoten gele genheid om kennis te nemen van de gemeente. Deze burgeravonden wor den gehouden in het Cultureel Cen trum. Het gemeentebestuur nodigt de nieuw ingekomenen, van bepaalde perioden uit. De burgemeester ver welkomt deze burgers en geeft dan een overzicht van het algemeen be stuurlijk beleid, dat de gemeente voert. Zo ging dat ook gisteravond. burgemeester L. de Kool sprak de nieuwe burgers vertrouwelijk toe, gaf een beeld van Voorschoten als wcongemeente. Voorschoten is geen stad, maar het wil toch niet zijn een slaapstede voor haar burgc Voor schoten wil zijn een samenleving, 'n gemeenschap. Het goede uit de oude tijd moet bewaard blijven, maar ook het goede van het nieuwe moet in de gemeenschap worden ingescha keld. De burgemeester deed dan ook een beroep op de nieuwkomers om actief deel te nemen aan het maat schappelijk leven ter plaatse. Voor schoten wil zijn een gemeente waar de burger zich thuisvoelt. Wethouder G. Schrama besprak 't onderwijs met ei de mogelijkheden die Voorschoten biedt. Hij roemde de goede samenwerking tussen de di verse scholen. Besprak het culturele leven ter plaatse met alle grote ac tiviteiten van gemeente, Nut en de Herv. Jeugdraad. Besprak voorts de sportaangelegenheden met de moge lijkheden die hier ter plaatse zijn. Aan het sportveldencomplex zal nog uitbreiding gegeven worden. In op. richting zijn een hockey- en een bas ketbalvereniging. Voetbal-, tennis- en hengelsport is in Voorschoten in ruime mate te beoefenen. De Sport raad is het grote contactorgaan met de gemeente. Hierna besprak spr. de gezondheidszorg en het sociale werk. Wethouder J. J. Dekker hield een causerie over de uitbreidingsplannen, die Voorschoten heeft. Van de 1460 ha, die Voorschoten telt, zijn er mo menteel 240 bebouwt Het ligt in de bedoeling om nog 200 ha. te bebou wen als Voorschoten hiertoe de ge legenheid hiertoe geboden wordt. De grote uitbreidingsülannen zijn Ade- geest, momenteel in aanbouw. Vliet- wijk I, dat klaar is en Vlietwijk II, dat In aanbouw is. Op stapel staan nog de uitbreidingsplannen Bosch geest, Bijdorp en Boshuizen en Ste venhoven. Voorschotense ingezetenen verzorg den de muziek en zang. Mevrouw K. C. Roeterink-Vonders speelde Arabesque I van Claude Debussy en mevrouw M. C. A. Schrama-van der Berg zong met pianobegeleiding van de heer P. J. Schrama 3 Franse volks liedjes. De heer J. Rozendaal speelde menuetten van Brahms en Schumann. Na de pauze was er gelegenheid tot kennismaking met de leden van het college van b. en w., met de le den van de raad, met de represen tanten van het Voorschotens kerke lijke en maatschappelijke leven, waaronder de voorzitters van onge veer 40 van de grootste plaatselijke verenigingen. Bovendien bestond de mogelijkheid om inlichtingen te krij gen, omtrent de rond 100 verenigin gen. instellingen en organisaties wel ke in Voorschoten aanwezig zijn. Postduivennieuws De postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, afstand pi.m. 192.500 km. Ge lost wegens slechte weersomstandig heden op 7 mei om 7.40 uur met Z.O.-wind. Aankomst eerste prijsduif 9.38.50 uur, snelheid 1617.50 meter per minuut. Aankomst laatste prijs duif 9.55.14 uur, snelheid 1420.20 m per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: P. J. d'Haens 1-4-10-32, J. P. v. d. Assem 2-3-6-11-23-28, P N. van Wissen 5-14-25-37, W. Onstenk 7-8- 18-18, A. de Giaaf 912-17-20-28, Fr. Hendriks 13-21-29-30-33, K. I. Waas dorp 15-26-27, C. Zwa„n 16-22-31, J. J. Heyne 24-36, P. Belt 34, M. M. Paardekooper 35, H. v. d. Wal 39. A.s. vrjjdag: Jubileumconcours van de postduivenvereniging „De Zwa luw" te Voorschoten. Geboren: Koenraad M., z.v. D. Wol- leswinkel en A. P. van der Does; Jan, z.v. J. Bogerd en M. van Baard wijk; Hendrik A., z.v. A. Verhoog en J. H. Boekhout; Marinus Th. J., z.v. G. H. Kraan en C. M. A. van der Zon; Nancy E., d.v. L. H. Helder en E. M. M. van der Heijde; Michaël J. A. J. J., z.v. J. J. Krol en M. I. Ever- aert; Edit A. E., d.v. Th. W. J. Gru wel en E. A. Streeder. Ondertrouwd: H. J. Rath, 27 j., te Rotterdam, en N. Ch. Selier, 19 j.; R. Tjalsma, 36 j., te Toronto (Can.), en A. C. G. L. van Meetelen, 32 j.; A. M. M. Ouwerkerk, 24 j„ te Leiden, en P. C. A. Meijster, 25 j.; C. J. van der Pijl, 27 j., te Leidschendam, en Th. J. Ch. Hartogs, 23 j. Getrouwd: W. J. C. Zuurveld en J. Boesveld. OUDE-WETERING Installatie nieuwe 'pastoor De installatie van pastoor G. W. Lem mers als opvolger van em. pastoor Saraber vindt vrijdagavond om half acht plaats. De installatie zal geschie den door deken Th. v. Niekerk. Leider subversieve beweging in Hollandia gearresteerd Vanmorgen is de leider van de zgn. subversieve beweging in Hollandia, de Indonesiër Tepy sr. een oud- Knilsergenant tezamen met twee anderen in Sentani door een politie patrouille gearresteerd. De patrouille stond onder leiding van hoofdagent Rahkbouw. Met Tepy werden diens zoon Alfred en een zekere Lasale aangehouden. Tepy en Lasale wa ren twee kopstukken van genoemde organisatie. Zij hielden zich in de afgelopen dagen bezig met wapen diefstallen maar werden daarna voortdurend door de politie op de hielen gezeten, waardoor de groep geleidelijk kon worden opgerold. HILLEGOM Antenne vernield. Een viertal mannen, die kennelijk teveel aan Bachus hadden geofferd, braken een antenne van een g parkeerde auto. Enkele kinderen, die dit hadden op gemerkt, meldden dit aan een sur veillerende politieman. De politie spoorde de daders in een nabij ge legen café op en greep hen in de kraag. Zij werden ingesloten en zul len, afgezien nog van andere maat regelen, de schade moeten betalen. HAZERSWOUDE VLOT CABARETPROGRAMMA VOOR R.K. JONGERENCONTACT Gisteravond heeft de cabaretgroep „Scaramouche" in het Groenendijks parochiehuis een cascade van sketch- jes, persiflages en parodietjes uitge stort. Enthousiaste luisteraars waren veertig leden van het R.K. Jongeren contact, dat door het optreden van genoemd gezelschap op wel zeer amusante wijze het seizoen afsloot. „Scaramouche", bestaande uit en kele oud-leerlingen van het Bona ventura-lyceum te Leiden, deed ge durende het gehele programma zijn naam alle eer aan. Bijzonder vlot schoten de jongelui de soms zeer pLntig ineengestrengelde propjes af op de hedendaagse gebeurtenissen. Situaties, waarin- Soekarno en De Qauy verkeren, de showbusiness met al zijn commerciële doeleinden en de bedotterij tijdens een radiouitzen ding worden tussen neus en lippen door aan de kaak gesteld. Hans van Zijl op zijn beurt reeg de verschei dene sketches naar volle tevreden heid met een vlotte conference aan elkaar en de heer B. John Meyer toonde zich een verdienstelijk ac- compagneur op de piano. Kreeg voor de pauze de mode.rne kunst nog de nodige aandacht, na de onderbreking genoot het tienerpro bleem met al de uitspattingen van- dlen de attentie. Nigger boy bracht door zijn alleszins aansprekende tekst de ernst weer binnen de paro chiehuismuren om vervolgens bij Knollenland de humor weer in al zijn vormen aan de dag te doen tre den. Bij dit laatst onderdeel van het programma bleek overduidelijk het improvisatietalent van Bert Peeters en juist dat gaf een bijzondere char me. De jeugdige Groenendijkers brach ten na afloop dan ook een welge meend applaus aan Agnes Peterse, Annelies van der Zalm, Bert Peeters Hans van Zijl en Arthur Linnartz voor hun prestaties op de planken. Applaus dat ook tekstdichter en re gisseur Th. Joosten en pianist-com ponist B. John Meyer ten volle toe kwam. Geboren: Maria Suzanna dr van P. de Kleer en M. S. Brommers- Aart Jacobus zn van K. van Diggele en C. Kraaijenbos. Teunis Jacobus zn van J. Koetsier en A, Heeg. Elizabeth Nicoline dr van A. D. H. Heenk en M. de Jong. Wijntje Adriana dr van H. Jansen en T. van der Molen. Cor nells zn van J. Huisman en A M. Berger. Monica Johanna dr van P J. H. van der Pluijm en C. C. Fe- sevur. Ondertrouwd: de Gelder, Jan 25 jaar, en: Slappendel, Elizabeth Jo hanna, 23 jaar. Laban, Jacob, 26 jr, en: Slegtenhorst, Pietertje Maria Ja- coba, 26 jaar. Overleden; van Veen, Johannes, oud 83 jaren. e.v. Voortman, Trijntje; Voskuil, Johannes, oud 80 jaren, e.v. Wortman, Maria. LEIDEN, 9-5. Groente Andijvie 16-38, peulen 375-430, snijbonen 360- 395, postelein 31 56, prei 35-47, ra barber 12-20, spinazie 8l/s-10, kom kommers 56, tomaten 125-215, bloem kool 60-102, komkommers 30-52, sla 12-35, kroten 25-32, raapstelen 6-10, radijs 14-23. RIJNSBURG, 8-5. Bloemen Ra nonkel 550-560, narcissen: Cheerful ness 200-230, Cheerfulness crème 130. 180, Violieren 1100-1300-1500 p. 100, Am. anjers: Sim rose 30-33, Mac Ar thur 30-32, Sim rood 30-32, Sim wit 20-28 p. stuk, Latruo 65-80-85, irissen wit 95-105, tulpen: Golden Harvest 130-135, Kansas 125-130, Prunus 125- 130, Telescopium 115-120, Oranje Wonder 110-115, Rijnland 90-110, Mi chigan 90-95, Couleur Cardinal 70-80, v. d. Eerden 50-60- 80, The Rose 65- 70, Edith Eddy 60-65, Generaal de Wett 50-60, Here Crace 40-45, Pre ludium 35-45 alles per bos. VEUR, 8-5. Groente Staandglas kommers: A 56-57, P 45-51, C 37-42, D 35-40, E 30-33; kromme komkom' mers 63-67, sla A 26-38, sla C 15-24, andijvie 46-58, spinazie 850-2100, sel derij 21-22, rabarber 20-27 prei 35- 40, tomaten: A 1240-1290, B 1240- 1280, C 1250-1350, D 1110-1170. WOERDEN, 9-5. Kaas Aanvoer 13 partijen. Noteringen: le kw. 1.92- 2.00, 2e kw. 1.80-191. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2