OOGVERBLINDEND „VORSTEN- DEFILé" IN AMSTELHOTEL „Dit maken we nooit meer mee" Koningin: „heeft u mijn man soms gezien?" Vorstelijke bezoekers maakten sprookjestocht langs verlichte grachten WOENSDAG 2 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 HET STAAT DEZE WEEK IN KATWIJK F ar ah Dïbah, de slanke keizerin van Perzië, heeft gisteravond in het Amstelhotel met één slag het hart van elke Nederlander gestolen. En dat was geen wonder, 's Morgens had ze zich hijzonder innemend getoond, eenvoudig, charmant, een vrouw, die ons even de koude, gure wind deed vergeten die over Schiphol trok. Ze was ongetwijfeld degene, die het meest belangstelling trok en ze heeft die voor ons waar gemaakt. Daarom waren wij des te nieuwsgie riger hoe ze er 's avonds uit zou zien en tegen half zeven waren we dan ook naar het Amstelhotel getogen om de paar minuten van het vorsten-defïlévoor de binnen- en buitenlandse pers mee te kunnen maken, het ogenblik namelijk, waarop de gasten zich van de rechtervleugel van het hotel naar de linkervleugel zouden be geven. Dat was gemakkelijk, als je maar beschikte over de zozeer begeerde P-kaart, want had je die niet, dan werd je door de BVD weer even snel naar buiten gewerkt als je binnen was gekomen. Ons werd een plaats aangewezen op de ballustrade van de grote hal, zodat we naar beneden kijkend alles konden volgen. Twee televisie-camera's stonden in de lin ker en rechterhoek van de hal, ter wijl de fotografen, één voor elk land, waarvan een regerend vorst aanwe zig was, op een schavotje hun werk konden verrichten. VEILIGHEIDSDIENST HIELD TOUWTJES IN HANDEN De radio mocht helemaal niet bij deze plechtigheid aanwezig zijn en 'n Zweedse persfotograaf, die speciaal met het vliegtuig was gekomen, werd de toegang geweigerd, omdat hij nu eenmaal geen toegangsbewijs had, want dat was volgens de ambtenaren van de BVD niet volgens het boekje. Koninklijke gasten met koffertjes. De koninklijke gasten waren na tuurlijk volkomen onkundig van de ze incidenten en zij bewogen zich dan ook rustig door de gangen van het hotel. Enfin, daar stonden we dan met de lenzen van onze ogen en keken toe. We zagen de rijk gedecoreerde he ren mei hun konertje in de hand. en de kleine piccolo's met hun witte slobkousen waren zó verbouwereerd door dit alles, dat ze helemaal ver gaten om hen te helpen. We zagen mannen in schitterende uniformen, die je je alleen maar kunt voorsteilen op een parade of een ca- deiten-school en af en toe kwamen de gasten naar beneden om braaf hun sleutel van de kamer aan de portier te overhandigen. Vrouwen moeten gisteravond het uurtje van hun leven gehad hebben, want zij zagen de meest verblindende toiletten, die door de beste modehui zen van Europa waren ontworpen. Zo tussen de bedrijven door scheen de koningin de prins te zijn kwijt geraakt en zij bleef even achter een der brede pilaren staan, volkomen onttrokken aan de camera's der pers fotografen. Maar in de hal ontdekte ze de prins en zij begon onmiddellijk een gesprek met hem, zoals mensen doen, die nog het een en ander heb ben te regelen. Na een uur wachten werd er ner veus heen en weer gerend en einde lijk verschenen daar de hoge gasten. Voorop de koningin en de prins, vrolijk glimlachend, de koningin in lang avondtoilet met een schitterend kroontje op het hoofd, de prins in het costuum dat elke echtgenoot op een bruiloft draagt, een rok. Keizerin Farah in oranje. Daarna volgden de koningin van Engeland met de Sjah van Perzië, keizerin Farah Dibah met prins Phi lip, en daarachter alle andere hoge vorstelijke gasten. De koningin van Engeland droeg een wonderlijk mooie witte avondjurk en een ogenblik hield men de adem in toen men keek naar de avondtoilet van Farah Dibah. Ze baarde wel het meest opzien, want ze was gekleed in een schitterende oranje-japon, die bijna een applaus had uitgelokt als het strenge proto col dat niet had verboden. We kwamen eenvoudig niet uitge keken. Het was een verblindende schittering van prachtige diademen, van briljanten, diamanten en de kei zerin van Perzië droeg een halsket ting, die vermoedelijk een vermogen heeft gekost. De kleine Marijke liep zoals ge woonlijk aan de hand van Margriet en Beatrix en Ir ne deden in hun zeldzame avondtoiletten niet onder voor al die andere vorstinnen en prin sessen. „Dit maken we nooit meer mee. Het is uniek geweest", zei na afloop van dit „koninklijke pers-defilé" een der vrouwelijke journalisten uit Zwe den. En zo was het. Nog nooit heb ben we op een paar vierkante meter zoveel vorsten en vorstinnen bij el kaar gezien, nog nooit naar zoveel decoraties gekeken. Het leek alsof ze zo uit een sprookjesboek waren gestapt, het sprookje van de paar mi nuten van de pers. En dat was het. Maar spoedig wer den de persvertegenwoordigers tot de realiteit gebracht. Toen zij namelijk langs de trappen-galerij het hotel wilden verlaten sprongen er twee mannen van de BVD te voorschijn. „Waar moet u heen?" vroeg iemand ons. „Naar buiten," zeiden we. Hij wees de andere kant uit. „Die deur daar." Sprookje is uit. We volgden de richting van zijn uitgestoken hand en kwamen in de bedienden-uitgang terecht. Ineens stonden we achter de coulissen. Zo eindigde het sprookje in het Amstel hotel. Maar het was onvergetelijk. Vooral Farah Dibah in haar avond toilet van oranje, waardoor ze het hart van alle Amsterdammers met één slag veroverd heeft. De Engelse t.v.-artist die voor de Duitse t.v. optreedt en wiens harde kop men ook in Neder land heel goed kent: de Britse ziel van de Duitse studio B. Een land met imposante wolken krabbers en mensonwaardige krot ten: er zijn bijzonder onaangename verrassingen in de maak in het koffieland Brazilië. Katwijks gemeentebestuur hartelijk ontvangen in Lowestoft ONZE KEUKEN wint dagelijks W'\ KARREWIEL HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Steenstraat 55 - Tel. 22509 Zaal voor Uw receptie-, z&ken- en huwelijksdiner. (Advertentie) Flitsen uit het Amstelhotel en van Schiphol IN SPREEKKOOR: FARAH FARAH Hartverwarmende ovaties in kille avondkoude Duizenden Amsterdammers hebben de vorstelijke gasten van ons koninklijk paar na de rondvaart door de hoofdstede lijke grachten een hartver warmend welkom bereid. Al uren voor de debarkatie ston den de mensen rijen dik langs het Rokin en op de kade voor de Nederlandse Bank. Hun ge duldig wachten werd ruim schoots beloond, want de ont scheping en het instappen in de gereedstaande auto's duur de lang genoeg om een ieder een blik te gunnen op de schit tering van avondtoiletten en juwelen. Maar men was kennelijk niet alleen voor de pracht en praal gekomen. Al lang voordat de eerste boot arriveerde hadden zich spreekkoren gevormd, die om beurten om „Beatrix" en „Farah Dibah" riepen. Alle regerende vorsten en vorstinnen kregen hun deel in de overweldigende hulde. Zy waren kennelijk verrast over zoveel temperament. Een stra lende keizerin Farah gaf ge hoor aan de smeekbeden van de menigte en groette minu tenlang. Ook prinses Beatrix bleef in de kille avondkoude staan om voor dit hartelijke welkom te bedanken. Een snelle sportwagen, een Al fa Romeo 2000, stopte met gierende remmen voor de staat sietrap van het Amstelhotel. De wagen had een Luxemburgs num merbord en daardoor wisten de wachtenden dat prins Charles van Luxemburg was gearriveerd. De sportieve prins die een grijs cos tuum en een vlotte groene jagers- hoed droeg, was de toesnellende portiers te vlug af. Nog voordat zij de wagen hadden bereikt stond hij op het asfalt voor het hotel. Zake lijk gaf hij enkele instructies voor het vervoer van zijn bagage en snelde toen tussen de vele foto grafen door de trap op. Vlak achter hem reed prins Max van Beieren voor, die ook zelf zijn wagen had bestuurd. De Duitse prins was eveneens sportief ge kleed als prins Charles. Prins Max, wiens autokenteken begint met de letters „MAX", had in een sweater achter het stuur gezeten. Geduldig hebben duizenden dins dag het aanrijden van de buiten landse hoge gasten bij het Amstel hotel gade geslagen. Steeds als be kende vorstelijke personen arriveer den stegen luide toejuichingen op uit de voornamelijk uit dames en kinderen bestaande menigte, die pas tevreden was als de hoge bezoeker of bezoekster zich op de trappen nog even omdraaide om de wachtenden toe te wuiven. Het enthousiasme be reikte echter zijn hoogtepunt toen de Sjah van Iran en zyn charmante gemalin uit de auto stapten. In spreekkoor begon men „Farah.fa rah" te roepen. Deze hartelijke ont vangst werd door de keizerlijke gasten uit Iran bijzonder gewaar deerd. Vriendelijk wuivend keerden zij zich naar de toeschouwers, die de ze geste met een driekwart hoera begroetten. Om 4 uur kondigde tromgeroffel de tonen van een indrukwekkend gespeeld „God save the queen" aan en gingen alle hoeden af ter ere van de Britse vorstin, koninign Elisabeth. Zij arriveerde in een reusachtig vliegtuig, een Bristol Britannia van het Royal Air Force Transport Com mand, samen met de vroegere Herto gin van Kent, Prinses Marina, en haar dochter Prinses Alexandra van Londen Prinses Beatrix, intussen terugge keerd van haar tocht met de Shah naar het Amstel hotel, omhelsde de Britse vorstin en stelde daarna een tiental vertegenwoordigers van het gemenebest aan haar voor. Evenals de andere regerende vor sten inspecteerde Koningin Elisa beth de erewacht. Ze droeg een met hermelijn afgezette muts, terwijl haar bruin fluwelen mantel langs de kraag was afgebiest met het zelfde witte bont. Prinses Beatrix bracht haar in de hofauto naar het Amstel hotel. De prinsessen Marina en Alexandra volgden in een tweede wagen. Iets minder dan een half uur na aankomst van koningin Elisabeth ar riveerde haar gem?af, prins Philip, hertog van Edinburgh, in een knal rood geverfde de havilland Heron van de Britse koninklijke luchtvloot. „Heeft u mijn man soms gezien", vroeg koningin Juliana gisteravond aan een kelner in het Amstelhotel, nadat zij kort tevoren haar kamer op de eerste verdieping van het hotel had verlaten en met zoekende blik ken in de richting van de trap was gelopen. Op de galerij stonden tien tallen schrijvende journalisten, die vriendelijk door de koningin werden toegeknikt. Leunend op een schakel kast van de televisie keek de konin gin eens naar beneden of prins Bern- hard wellicht in de hal was. Ook daar was hij niet te zien. De konin gin maakte van dit voor de meeste aanwezigen .onzichtbare moment" gebruik om een blik te werpen op de nog steeds volijverige fotografen en cineasten in de hal. Kennelyk zorgde de kelner voor een huistelefoontje, want even later verscheen prins Bernhard in de hal. De koningin was inmiddels behoed zaam de trap afgelopen, maar bleef nog steeds onzichtbaar voor de foto grafen in de hal. Om een hoekje van de eerste trap bleef zij staan kijken. Toen prins Bernhard de hal betrad uit een ander gedeelte van het hotel, liep koningin juliana de laatste tre den van de trap af. Met een gezicht van „waar zat je nou" gaf ze haar gemaal een arm en liep vervolgens naar de Sarphatizaal om de diner- gasten te ontvangen. LISSE TWEEDE SELECTIE-AVOND AMATEURSCONCOURS „LENTEPARADE" Onder auspiciën van VVV Lisse heeft de tweede selectieavond plaats gehad van het amateursconcours „Lenteparade" in het KAB-gebouw. De heer Broxterman sprak als voor zitter van VVV de wens uit, dat men een genoeglyke avond zou hebben, doch helaas moeten wij vermelden, dat een aantal jongelui het genoe gen van het welwillende publiek ver gald hebben door hun optreden. Ondanks dit onbehoorlijk optreden werd de avond toch doorgezet het geen door het overige publiek zeer gewaardeerd werd. De uitslag van deze tweede selectieavond was als volgt: „The Spitfire Rockets", Heemste de 37,5 punt; Henny van Eewijk, Lisse 32; Mej. Mary Bol, Hillegom 32,2; „The Wiljo's", Noordwijkerhout 31,8; „The Little Stars", Leiden 37,3; B. Zwitser, Haarlem 33,4; Cisca Ar- rechart, Abbenes 34; „The Jackrise", Noordwijkerhout 37.2; H. v. d. Steen, (snelschilder) 37,6; „The Rocking Boys", Lisse 37; Ada de Joode, Wad- dinxveen 33,3; „The Green Arrows", Leiden 34,8; Little Tony, Leiden 37,6; W. Roelandse, Leiden 39.8; „The Strangers", Leiden 39; Mej. Beatrix Kluiver, Leiden 33. De voorzitter van de jury, de heer Alb. Helmus, deelde aan het einde van deze tweede avond mede, dat in de finale van de „Lenteparade"-con- cours op zaterdag 5 mei .de volgende 10 hoogst geklassificeerden uit zul- Jon Bluming, judo vijfde dan; lai- jitsu derde dan; kusari gama derde dan en karate tweede dan, slaat met één klap tien op elkaar gesta pelde dakpannen aan diggelen is met de Japanse Masuko Saito getrouwd en soms bang voor zijn eigen enorme kracht. De dodencel in Scheveningen. De ontroerendste foto van het jaar. De mevrouw, die haar tanden moest laten trekken en uit de narcose bijkwam zonder gal blaas Het merkwaardig ver haal van de verwisseling van twee dossiers in een groot zie kenhuis. Een Haags echtpaar heeft dan send en zoekend geen tijd om gewoon te leven en te eten. Sensationele opname van het slot van een Duits studentenduel, waarbij bloed moest vloeien, wilde het duel inderdaad geslaagd zijn. De schokkende Mensur als bar baars knapenvermaak. zo boeiend is nu PANORAMA Want verder vindt u in het num mer van deze week pagina na pagina met actuele foto's, span nende vervolgverhalen met rijke kleurenillustraties, verdere onthul lingen over de vliegende schotels, kleurencartoons 56 bladzijden vol kleurige verrassingen en ont spanning. Panorama: weekend-weelde! Stuur nog vandaag een briefkaart aan „Panorama-Haarlem" en abon neer u voor slechts 40 ct per week, dan ontvangt U de eerstvolgende twee nummers gratis. Losse num mers kosten 50 ct per stuk. Overal in Nederland yerkrijgbaar. (Advertentie) len komen, zulks als resultaat van de twee selectie-avonden. Dit zijn dan: „The Miracles", Heemstede; „The Thunderrollers", Heemstede; The Spitfire Rockets, Heemstede; „The Little Stars" Leiden; „The Jac- keries", Noordwijkerhout; H. v. d. Steen (snelschilder); The Rocking Boys, Lisse; Little Tonny, Leiden; W. Roelandse, Leiden; „The Stran gers", Leiden. IN SEPTEMBER TEGENBEZOEK Burgemeester en wethouders van Katwijk, die in het kader van de in ternationale gemeente-uitwisseling vorige week een kennismakingsbe zoek brachten aan de Engelse ge meente Lowestoft, werden aldaar door hun Britse collega's bijzonder hartelijk ontvangen. Het gezelschap, dat bestond uit burgemeester H. Dui ker, de wethouders H. P. Bloot en C. van der Plas, gemeentesekretaris J. C. Tieleman en de hoofdcommies- B ter sekretarie J. L. Veldhuijzen van Zanten, arriveerde dinsdagmor gen aan het Lowestoftse Centraal Station en werd verwelkomd door gemeentesekretaris F. B. Nunney en de Nederlandse vice-consul, de heer D. F. Cartwright. In het stadhuis werd vervolgens kennis gemaakt met de huidige bur gemeester van Lowestoft, de heer F. Jones. In de middag uren werd een tocht per autobus gemaakt, waarbij de gasten gelegenheid kregen zich in de Engelse zustergemeente te oriën teren. Welkom Tijdens een diner in het Hatfield ho tel waar de Katwykse delegatie lo geerde, richtte burgemeester Jones een warm woord van welkom tot zijn gasten. Hij merkte o.m. op dat er geen landsgrenzen zijn die Katwijk en Lowestoft van elkaar scheiden. Slechts de zee ligt tussen ons. Het KATWIJK AAN DEN RIJN Uitvoering Voor donateurs en genodigden trad zondagavond op in het parochiehuis onder leiding van de heer W. Verburg uit Leiden het R.K. Kinderkoor „De Duinpiepers" en het R.K. dameskoor „Semper Me lius" met de kinderoperette in drie bedrijven „Het geheim van de Maar schalk" met muziek van J. A. T. van der Wal. Het moet de directeur veel tijd en geduld gekost hebben de ope rette er in te krijgen, maar zijn werk werd dan ook met groot succes be kroond. Dat bewees het daverend ap plaus na elk van de drie bedrijven. Bridgeclub „De Brug" De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1 Jac. de Jong-D. van der Plas 126 m.p.; 2 S. Visser-D. Parlevliet 126 m.p.; 3 C. Duindam-C. Wamsteeker 122 m.p.; 4 mw Van der Valk-P. van Paridon 177 m.p.; 5 mevr. Duindam- Jac. van Beelen 114 m.p.; 6 de heer en mevr. M. van den Anker 109 m.p.; 7 A. de Ruiter-E. van Leeuwen 106 m.p.; 8 de heer en mevr. C. den Duik 90 m.p.; 9 Jos Parlevliet-L. van der Plas 82 m.p.; 10 mej. R. Pluimgraaff- mej. De Jong 77 m.p. is dan ook deze zee, die er voor zorgde dat er reeds lange tijd con tacten tussen de beide vissersplaat sen bestaan. In zijn antwoord wees burgemeester Duiker erop, dat de diepere betekenis van de internatio nale gemeentecontacten moet wor den gezocht in de veranderde opvat tingen omtrent de funktie van lands grenzen, die men vroeger slechts zag als onzichtbare verdedigingslinies. Sinds 1945 weten we, althans in de demokratische wereld, dat de gren zen landen en volken zich verenigen. Als herinnering aan het bezoek bood de burgemeester zijn Engelse collega een zilveren sigarettendoos met in scriptie aan. Aan de maaltijd werd verder nog aangezeten door de Ne derlandse vice-consul en enkele ver tegenwoordigers van het bedrijfs- en verenigingsleven. Woensdag werd de Katwijkse ver tegenwoordigers een lunch aangebo den door de plaatselijke Rotaryclub terwijl zij 's avonds de gasten waren aan een diner in de jachtclub, 's Mid dags werd het gezelschap rondgeleid in een fabriek van televisie-appara ten. Plannen In het raadhuis werd tenslotte nog een bespreking gevoerd met de ge meentelijke autoriteiten over de ver dere contacten tussen de beide ge meenten. Hierbij werd overeengeko men, dat in september a.s. een dele gatie van het Lowestoftse gemeente bestuur een tegenbezoek aan Katwijk zal brengen, terwijl verder nog de mogelijkheid onder het oog werd ge zien van uitwisseling van scholieren en contacten op sportgebied. KATWIJK Herdenking gevallenen. Ook dit jaar zal op 4 mei weer de herden king van de gevallenen plaatsvinden bij het monument aan de Zeeweg, waar des avonds om acht uur twee minuten stilte in acht zullen worden genomen. De stille tocht naar het monument vertrekt om 7.2U uur van af het Kerkplein te Katwijk aan den Rijn en om 7.15 uur vanaf het plein bij de Nieuwe Kerk te Katwyk aan Zee. Opzettelijk heeft men thans het moment van vertrek vroeger geko zen dan in de voorafgaande jaren het geval was, omdat bleek, dat toen niet alle deelnemers tijdig op de plaats van herdenking aankwamen. Na afloop van de plechtigheid, om 8.40 uur zullen interkerkelijke her denkingsdiensten worden gehouden in de hervormde dorpskerk te Kat wijk aan den Ryn en in de Ned. Herv. kapel aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee, terwijl ook in de R.K. kerk te Katwijk aan den Rijn de gevallenen plechtig zullen worden herdacht. Collecte met muziek. Morgen zullen een aantal militairen van het Marine Vliegkamp Valkenburg in de gemeente een collecte houden ten ba te van de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Tijdens de collecte zal de kapel van de Marine Luchtvaardienst een muzikale wandeling door de gemeen te maken. Amsterdams rijk verleden straalde door open deuren naar buiten De ruim 100 vorstelijke bezoekers, die ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bernhard in Amsterdam ver blijven, zijn gisteravond getuige geweest van een fantastisch schouwspel toen zij in drie rondvaartboten een tocht van twintig minuten door de ver lichte gracht van de hoofdstad maakten. Ook voor de duizenden mensen die langs de grachten stonden te juichen en te zwaaien, moe A het fantas tisch zijn geweest het exclusieve gezelschap langs te zien varen. In de derde boot die van het Amstelhotel via de Heerengracht, de Beyling- sloot, Singel naar het Rokin voer, de „Koningin Fabiola" genaamd, zat kei zerin Farah naast prins Philip van Engeland. Koningin Elisabeth van Engeland had plaats genomen naast de Sjah van Iran. Prinses Beatrix fungeerde in deze boot als gastvrouwe. Zestig auto's vervoerden de vorstelijke gasten na de debarkatie van het Rokin naar het paleis op de Dam, waar de laatste gasten om 23.00 arriveerden. BLOEMENWEELDE VOOR 35 MILLE Om tien minuten voor tien gingen de eerste gasten aan boord van de „Frank Gibson", die bij de tuin van het Amstelhotel gemeerd lag. Zij liepen tussen twee erehagen van acht matrozen door, die brandende toortsen vasthielden. De tweede van de drie rondvaartboten, de „Pax", vertrok tien minuten na de eerste boot. In de derde boot zaten alle regerende vorsten. De huizen langs de grachten wa ren door de gemeente Amsterdam speciaal in prachtig strijklicht gezet. Hoewel de meeste grachtenhuizen normaal 's avonds „onbevolkt" zijn, omdat ze als kantoor gebruikt wor den, was dit gisteravond niet het geval. Overal waren de lichten ont stoken en stonden zwaaiende men sen achter de ruiten. In sommige huizen waren tientallen kaarsen of vetpotjes ontstoken. Van vele van de eeuwenoude grachtenhuizen had men de deur open gezet om de vor stelijke gasten een blik in 't weel derige interieur te bieden. De Magere Brug, die door hon derden lampjes verlicht was, ging (in tegenstelling tot maandag de Nieuwe Amstelbrug) precies op tijd open voordat de boten er onderdoor voeren. Claxon-serenade De kijklustigen hadden zich voor al geconcentreerd bij de vaste brug gen, zodat zij door zich over de leu ning te buigen zo veel mogelijk kon den zien. Behalve een enthousiast gejuich, kreeg het gezelschap in de boten ook een claxon-serenade van de auto's die langs de grachten ge parkeerd stonden te horen. Het doorvaren van de bijzonder smalle Beulingsloot moet wel een zeer aparte ervaring zijn geweest. Uit de vensters van de twee huizen rijen puilden honderden mensen die zich zodoende slechts op een meter afstand van de vorstelijke gasten be vonden. Het enthousiasme van de tiendui zenden Amsterdammers langs de grachtenroute was bijzonder groot De bloemenscheepjes in de Singel werden alle door oranje-lampjes ver licht en boden een bijzonder leuke aanblik. Amsterdam heeft zich op de eerste avond van het verblijf der hoge gasten van zijn meest sprook jesachtige zijde laten zien. Koningin Juliana en prins Bern hard maakten de rondvaart niet mee, maar vertrokken van het Amstelho tel rechtstieeks naar het paleis om daar hun gasten te kunnen ontvan gen. Groots gaia-bal Na de debarkatie aan het Rokin ver trokken de hoge gasten per auto naar het paleis op de Dam, waar in de Burgerzaal, de troonzaal en-de aangrenzende galerijen een groots gala-bal begon, voor in totaal 370 genodigden. De sfeervolle versierin gen in de zalen en de gallerijen wa ren een geschenk van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij". "5 Leden van de Amsterdamse bloe- mistenpatroonsvereniging zorgden voor de uitvoering van de versie ringen. De vier grote bloemencen- tra Aalsmeer. Rijnsburg, het West- land en Boskoop leverden de 6000 anjers, 400G rozen, 4000 tulpen, 1000 amaryles-bloemen, 300 takken appel bloesem, 200 seringentakken, 150 takken kersenbloesem, 225 exotische planten en 300 meter guiilandes. die verwerkt werden. De waarde der versieringen voor het gala-bal be droeg 35.000. Op de tafels stonden enorme kan delabers, die met de kroonluchters voor de sfeervolle verlichting zorg den. In de Burgerzaal speelde een ensemble van „De Zaaiers" onder leiding van Gijsbert Nieuwland dans muziek, afgewisseld door de Hon gaarse muziek van het ensemble van Tatta Miranda. Ook de troonzaal was speciaal voor deze gelegenheid ingericht. In deze intiemere omgeving speelde de „Combo Dehu" dansmuziek. Achter in de troonzaal had men een bar gemaakt. Voor de vorstelijke en ove rige gasten had men in de noorde lijke gallerij een koud buffet inge richt. Het dansfeest ter ere van ons zilveren koningspaar duurde tot ver na het middernachtelijk uoir.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7