K.A.B. HARTEBRUGWIJK VIERDE MET BIJEENKOMST HET 1 MEI-FEEST Naar Schiedam Burgerlijke Stand Marktberichten WOENSDAG 2 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Leidse raad moet beslissen over verbetering Stadsgehoorzaal en plaatsing van concertorgel De raad van Leiden komt op maan dag 7 mei a.s. 's middags om twee uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a.: Benoeming leraren Gymnasium en Rembrandt-lyceum; voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan mevr. M. J. A. Speekenbrink-Crevels uit haar betrekking van onderwijze res aan de openbare school voor ulo aan de Pieterskerkstraat; idem inza ke krediet voor aanschaffing leer middelen ten behoeve van de school voor glo aan de Cesar Franckstraat, uitgaande van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen te Leiden; pre advies op het verzoek van het be stuur van de Geref. Schoolvereni ging om medewerking voor de aan schaffing van bordstellingen voor de glo-scholen aan de Driftstraat en de Stadhouderslaan IB; idem op ver zoek bestuur Liefdewerk van de H. Cunera om de verleende medewer king voor de stichting van een kleu terschool met drie werklokalen en 'n speellokaal, op een terrein aan de Oppenheimstraat, te wijzigen in dier voege, dat deze zal gelden voor een school met drie speelwerklokalen; idem op verzoek bestuur Liefdewerk van de H. Cunera om medewerking voor het treffen van enige voorzie ningen ten behoeve van de kleuter school Lorentzkade 15a; voorstel in zake het beschikbaar stellen van gel den voor de verbetering van de elek trische verlichting van de tekenloka len c.a. van de dienst van gemeente werken; idem inzake verhoging van het ten behoeve van de uitvoering van de verbetering van de Stadsge hoorzaal beschikbaar gestelde be drag; idem met betrekking tot het besluit van de Stichting „Burgerij - fonds van Leiden" om gelden uit het vermogen van de stichting beschik baar te stelen voor de aanschaffing van een concertorgel ten behoeve van de Stadsgehoorzaal; idem inzake ver hoging van het ten behoeve van de restauratie van de molen „De Hees terboom" beschikbaar gestelde kre diet; idem inzake het onttrekken aan het openbaar verkeer van de Jan Bannensteeg; idem inzake verdaging van de beslissing omtrent het ont werp partieel uitbreidingsplan „Lei- den-De Waard 1962"; idem inzake 't aankopen van percelen bouwterrein, gelegen aan en nabij de Zweilandlaan en aan de Boerhaavelaan; idem in zake het aankopen van de percelen le Looierstraat 6 en 8; idem inzake het verstrekken van voorschotten, alsmede het verkopen van grond aan de Woningbouwvereniging „Ons Doel" ten behoeve van de bouw van 221 woningen c.a., plan Noord VI; idem inzake het verstrekken van een grondvoorschot aan de Woningbouw vereniging „Eensgezindheid" voor de bouw van 36 garages, onderdeel van het plan tot de bouw van 252 wonin gen c.a. ten zuiden van de Vijf Mei laan; idem tot het gesloten verklaren van de Dolhuissteeg voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee in de richting van de V rouwenkerksteeg. VERBETERING STADSGEHOORZAAL In de zitting van 18 december 1961 heeft de raad besloten het bij besluit van 16 oktober 1961, ten behoeve van de uitvoering van het plan tot ver betering van de Stadsgehoorzaal be schikbaar gestelde krediet van 1.568.000,te verhogen met 195.000,—. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Geolo gie, de heer W. P. F. M. de Graaff te Leiden; voor het doct.ex. Biologie, mevr. C. L. Deeleman-Reinhold te Wassenaar; voor het kand.ex. A Wis- en Natuurkunde, de heer J. N. van Geldrop te Leiden; voor het cand - ex. Al Wis- en Natuurkunde, de heer K. P. M. J. Hollman te Den Haag; voor het cand.ex. H Wis- en Natuur kunde, de heren W. Vogel en G. J. Staalduinen, beiden te Leiden; voor het cand.ex. F Wis- en Natuurkunde mej. M. B. Assink, mej. P. C. Dupare en de heer H. J. Takken, allen te Leiden; voor het cand.ex. KI Wis- en Natuurkunde, de heren G. A. Zweers en A. N. v. Brussel, beiden te Leiden. Donderdag 3 mei zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. F. J. W. Chr. K. E. Bordewijk, geboren te Amsterdam en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. EXAMENS VOOR ZIEKEN VERPLEGING ST. ELIZABETHZIEKENHUIS LEIDEN Door de directrice van het St. Elizabeth-ziekenhuis, zuster Zephy- rina, en de artsen M. A. v. Dongen, J. A. Tolenaar en W. v. Rossum, werd na een drie-jarige cursus het examen Ziekenverpleging diploma A afge nomen. De gedelegeerden voor dit examen waren de artsen R. v. Hou ten, K. de Snoo, J. Dijkstra, J. Tromp en E. Warns. De volgende zusters behaalden 't diploma: L. P. Bowers, Aruba; A. v. Elburg, Warmond; V. Euson, Aruba; E. de Groot, Noordwijkerhout; H. v. Haaster, De Zilk-Noordwijkerhout, P. Haverkort, Warmond; M. Heemskerk, Zevenhoven; A. v. d. Holst, Voor hout; G. Leenen, Warmond; eerw. zr. Generosa, Leiden; M Oude El frink, Leiden; C. Verhage, Leiden; E. Vlek, Leiden; J. Wilson, Aruba; A. Zandvliet, Leiden. Afgewezen 1 candidate. Voor de Kraamaantekening slaag den de zusters: M. Bartels, H. Bour- gonje, M. v. Meel en C. v. Paassen. B. en w. delen thans mede, dat ge bleken is, dat met dit bedrag niet kan worden volstaan. De algehele restau ratie heeft tot nu toe enige werk zaamheden noodzakelijk gemaakt, welke, voordat de verbetering van het gebouw ter hand werd genomen, niet konden worden voorzien. Zo is onder meer bij het slopen van de re ceptiekamers gebleken, dat de daar onder gelegen oude funderingen moesten worden verwijderd en ver vangen door nieuwe. Aangezien zich onder de oude vloeren van de diverse ruimten geen stalen balken bevon den, moesten deze alsnog onder de te leggen vloeren worden aange bracht. In verband met het heiwerk in de vestibule is het noodzakelijk gebleken extra stutwerk op te rich ten, terwijl als gevolg van de zeer ongelijke grondslag ter plaatse lan gere palen moesten worden ge bruikt dan aanvankelijk werd ver wacht. Voordat tot uitvoering van laatstgenoemde werkzaamheden kon worden overgegaan, bleek het nodig aldaar gelegen oude onbekende fun deringen weg te breken. Voorts moesten aan een geschexirde voet van één der kolommen in de grote zaal voorzieningen worden getroffen. Ver der is komen vast te staan, dat prij zen voor een aantal posten, zoals die voor natuur steenw andbekleding, vloerplaten en trappen, elektrische verlichting en voor het opdrukbaar podium de oorspronkelijke ramingen zullen overtreffen. Voor een verdere, ook uit esthe tisch oogpunt verantwoorde uitvoe ring van het verbeteringsplan is het gewenst nog een aantal nadere voor zieningen te treffen, waaronder het aanbrengen van een essenhouten lam- brizering in de grote zaal in plaats van de aanvankelijk gekozen betim mering, het optrekken van de be timmering langs de hoofdtrappen tot een hoogte van 1.80 m, alsmede het aanbrengen van een lambrizering in de koffiekamers. Bovendien is het ge wenst de kolommen in de hall met natuursteen te bekleden en om in plaats van de aanvankelijk ontwor pen goederenlift een personenlift in de koffiekamers te plaatsen. Met het treffen van de nadere voor zieningen is een uitgave gemoeid van 58.800,waarbij rekening is ge houden met enige verhoging van de post voor onvoorziene uitgaven. Aan gezien echter telkens blijkt, dat zich tijdens de restauratie onvoorziene omstandigheden voordoen, die een hogere uitgave vergen dan de aan vankelijke ramingen, heeft de Com missie voor de.Financiën in haar ad vies in overweging gegeven het ber schikbaar te stelen bedrag te verho gen tot 140.000,en het verschil ad 54.200,te reserveren op de post „onvoorziene uitgaven". Amfitheater Tenslotte delen b. en w. mede, dat een onderzoek is ingesteld naar de mogelijkheid om het uitzicht van het achtergedeelte van de grote zaal op het podium te verbeteren. Het is ge bleken, dat de enige mogelijkheid hiertoe zou bestaan in het plaatsen van een los amfitheater, hetwelk naar gelang daaraan behoefte bestaat, zou moeten worden opgebouwd en afge broken. Indien de zaal echter na af loop van een uitvoering zou moeten worden ontruimd, b.v. voor een bal, moet het praktisch uitgesloten wor den geacht, dat dit zou kunnen ge schieden zonder beschadigingen toe te brengen aan de vloer en de lam brizering van de grote zaal. Voor het snel afbreken van het amfitheater zouden bovendien 6 k 8 personen no dig zijn, hetgeen in de praktijk even eens op ernstige bezwaren zou stui ten. Daarnaast zijn bij het aanbren gen van een gedeeltelijk verhoogde vloer moeilijkheden te verwachten, wanneer de zaal in verband met bij zondere omstandigheden plotseling zou moeten worden ontruimd. Ook zouden ongeveer vijftig zitplaatsen komen te vervallen. Aangezien ten slotte met de aanschaffing van een los amfitheater een hoog bedrag is gemoeid, zijn b. en w. van oordeel, dat niet tot het plaatsen daarvan moet worden overgegaan. B. en w. stelen de raad voor te be sluiten: het bij raadsbesluit van 16 oktober 1961 en van 18 december 1961, ten behoeve van de uitvoering van de verbetering van de Stadsge hoorzaal beschikbaar gestelde bedrag ad 1.763.000,in totaal, te verho gen met 140.000,vast te stellen het overgelegde besluit tot wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962. PLAATSING CONCERTORGEL IN STADSGEHOORZAAL Het bestuur van de stichting „Bur gerijfonds van Leiden" verzoekt de raad goedkeuring te hechten aan zijn besluit een bedrag van maximaal 100.000,uit het kapitaal van het fonds beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een concertorgel ten behoeve van de Stadsgehoorzaal. In verband met de lange leverings tij d van een dergelijk orgel heeft voornoemd bestuur tevens besloten de kosten van het huren van een tij delijk orgel, welke worden geraamd op circa 900,per jaar, voor zijn rekening te nemen. B. en w. hebben destijds, bij het opstellen van de thans in uitvoering zijnde plannen tot restauratie van de Stadsgehoorzaal, de aanschaffing van een concertorgel ernstig overwogen. Op grond echter van de daaraan ver bonden financiële consequenties heb ben zij van dit plan afgezien. B. en w. juichen daarom dit besluit van 't Burgerijfonds van harte toe en stel len voor, het besluit van het bestuur goed te keuren. In het souterrain zal een gewapend- betonfundering worden gemaakt, waarop een stalen draagconstructie zal worden aangebracht. Voorts zal de vloerconstructie van het podium worden gewijzigd, terwijl eveneens enige voorzieningen aan de lambri zering op het .podium moeten worden getroffen. Ter compensatie van het verlies aan ruimte aan de achterzijde van het podium zal daaraan een voorbouw ter breedte van ongeveer 50 cm worden gemaakt. Het treffen van de genoemde bouwkundige voorzieningen vergt 'n uitgave van ƒ20.000,Nu het mo gelijk is gebleken een concertorgel in de Stadsgehoorzaal zonder kosten voor de gemeente te verkrijgen, ach ten b. en w. alle aanleiding aanwezig deze voorzieningen voor rekening der gemeente te nemen. 40-Jarig bankjubileum van de heer W. J. Sirach Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer W. J. Sirach. thans belast met de leiding van de dagelijkse werkzaamheden van de Twentsche Bank te Rijnsburg, als jongste be diende zijn bankloopbaan aanving bij het kantoor Leiden (destijds nog Haarlemse Bankvereniging). Ter ge legenheid daarvan vond gistermiddag in het Leidse bankgebouw een harte lijke huldiging plaats. De directeur van het kantoor Lei den, de heer H. Tjeenk Willink, had grote waardering voor de capaciteiten van de jubilaris. Met veel inspanning en doorzettingsvermogen heeft de hr. Sirach, aldus de heer Tjeenk Willink, een positie opgebouwd, waarop hij terecht trots mag zijn. In de ruim 31-jarige periode, dat hij in de functie van kassier de bank aan de balie ver tegenwoordigde, heeft hij zich doen kennen als iemand waarop men staat kon maken, zodat het niet zo verwon derlijk is, dat hij in januari 1960 werd belast met de werkzaamheden van de bank te Rijnsburg. De heer Tjeenk Willink, die mede sprak namens de rayondirectie, bood de heer Sirach namens de hoofddirectie een envel- loppe met inhoud aan. Voor de echt genote en beide dochters van de jubi laris waren er bloemen. De oudste procuratiehoeder, de hr. P. G. Hilgersom, die de heer Sirach zijn entree bij de bank zag maken, haalde enkele herrinneringen op en had eveneens bijzondere waardering voor de werklust en trouwe plichts betrachting van de jubilaris. Namens het personeel en de kanto ren Oegstgeest en Katwijk bood de hr. Hilgersom de jubilaris een tuinpara sol en een tuinmeubel aan. Na een dankwoord van de heer Si rach werden allen in de gelegenheid gesteld om de familie Sirach geluk wensen aan te bieden. Onder hen waren ook de gewestelijk rayondi recteur, de heer H. Ledeboer, en de ouddirecteur van het kantoor Leiden, de heer G. R. D. Crommelin. GEM. AANKONDIGING MUZIEK De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 mei a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur verbo den is in het openbaar of op voor het publiek toegankelijke plaatsen mu ziek ten gehore te brengen, of in voor het publiek toegankelijke ver- gunnings- en verloflokaliteiten gele genheid tot dansen te geven. (Advertentie) ZILVEREN JUBILEUM MEJ. F. BOUTERS Vanmorgen is bij Vroom en Drees- mann in Leiden het feit herdacht, dat mej. F. Bouters 25 jaar geleden als kantoorbediende in dienst trad. Reeds om half negen vanmorgen vond de personeelshuldiging plaats in het bedrijf door collega's en chefs. Mej. Bouters, die nu is belast met de leiding van de afdeling administratie van de woningstoffeerder ij, werd hier toegesproken duor bedrijfsleider M. G. M. Gribnau, die haar namens het gehele personeel een stofzuiger en bloemen aanbood. Haar directe chef, de heer M. van Weeren, sprak woorden van waardering en bood haar een luxe koffer aan namens de afdeling. Van de administratie ont ving mej. Bouter een strijkijzer uit handen van de heer M. Zeeuw v. d. Laan. Omstreeks half tien is mej. Bouter ontvangen op het dakterras door de directie. Adjunct-directeur mr. W. J. M. Kerckhof loofde de jubilaresse voor haar eerlijkheid, betrouwbaar heid en bekwaamheid. Van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel over handigde hij haar het vererende ge tuigschrift en speeldde hij de jubila resse de hierbij behorende ere-pen- ning op. Namens de directie ontving mej. Bouter een enveloppe met in houd en een Delftsblauw-bord met een gedicht van Ccnstantijn Huij- gens. In de loop van de dag reci pieerde mej Bouter op haar huis adres, Terweeweg 29 in Oegstgeest. Herensingelparochie verliest in kap. Lemmers rusteloos werker Bijna 6 jaar is kapelaan, thans pas toor G. W. Lemmers in de parochie van O.L.Vrouw Hemelvaart en St. Jozef te Leiden werkzaam geweest. De kapelaan, die met zijn 53 jaren al geruime tijd tot de pastorabiles behoorde, is sinds zijn benoeming in Oude Wetering nog rustelozer en ac tiever dan de parochianen hem reeds kennen. Steeds als wij hem vanmor gen te pakken probeerden te krijgen was hij reeds gevlogen en niet meer op de aangegeven plaatsen te vin den. Wij hebben ons daarom tot zijn „oud-baas", pastoor J. A. van Kleef, gewend om met zijn hulp kapelaan Lemmers in de pers uit de leiden. Pastoor Lemmers werd geboren op 12 dec. 1908 te Haarlemmerliede. Hij werd priester gewijd op 11 juni 1938, waarna hij kapelaan was te Honse- lersdijk tot 24 aug. 1940, kapelaan te Bodegraven tot 27 febr. 1945, kape laan te Voorburg (H. Martinus) tot 23 sept. 1949, kapelaan te Den Hel der (St. Petrus en Paulus) tot 2 dec. 1950, kapelaan te Velsen Noord tot 29 aug. 1953, kapelaan te Noordwij kerhout (St. Jozef) tot 15 jan. 1955. In deze parochie was hij een week lang waarnemend pastoor, totdat hij op 22 jan. weer Kapelaan in deze pa rochie werd tot 18 aug. 1956, de dag waarop zijn Leidse periode een aan vang nam. Zes jaar Leiden dus. „Maakt U daar maar gerust twaalf jaar van", zei pastoor Van Kleef, „want die zes jaar tellen we hier dubbel; het zijn gewoon Indische jaren door de massa werk, die meneer Lemmers verzet heeft". Pastoor Van Kleef vertelde ons van de buitengewone activiteit van pastoor Lemmers op allerlei ge bied. „Hij is een man, die voor ieder een klaar staat, een onvermoeid wer ker". Pastoor Van Kleef noemde de kapelaan als zijn grote steun bij het invoeren van de gedialogeerde Mis. Een van de troetelkinderen van kapelaan Lemmers was de Instuif; de jongelui zullen zijn figuur node missen. Ook de Katholieke Actie met alles wat daaaran vast zat had zijn grote belangstelling. Hetzelfde kan gezegd worden in verband met de Leidse Milieu-missie, waarvoor hij gespreksgroepen animeerde. Door de bisschop werd kapelaan Lemmers aangesteld om het bedrijfsapostolaat te Leiden op gang te brengen. De nieuw benoemde pastoor was voorts geestelijk adviseur van de Werk meesters, de Vriendenkring, de ste delijke K.A.B. en tal van andere or ganisaties. „Het is allemaal teveel om op te noemen", vond pastoor Van Kleef. Zondag 6 mei a.s. is er gelegenheid afscheid te nemen van kapelaan Lemmers. Dit gebeurt na alle H. Mis sen in de bibliotheek bij de fietsen stalling in de Alexanderstraat. Dit geldt ook voor de verenigingen. De afstand LeidenOude Wetering zal voor velen- niet te groot zijn als zij om een waardevol advies verlegen zitten, vermoeden wij. Voor de 29e keer zal op 7 mei a.s. de Leidse bedevaart naar Schiedam plaats vinden. De reis gaat met auto bussen naar de Sint Liduinakerk, waar een plechtige Hoogmis wordt gecelebreerd. Daarna koffiemaaltijd in een modern wijkcentrum, en een gezellige theepauze in restaurant Europoort aan de Maas. Tussen kof fie en thee bezoeken wij een nieuwe, moderne kerk. Om ongeveer 4 uur is er plechtig lof met processie in de bedevaartskerk, waarna men. weer huiswaarts keert. Al degenen, die devotie hebben tot onze Nederlandse heilige Liduina en mee willen gaan ter beevaart naar de stad waar zij geleefd en geleden heeft, kunnen zich opgeven bij de fa Geyer, Boter markt en bij de koster van de St. Petruskerk, Lamrnenschansweg 40. Pastoor W. E. BLOK JEUGDDIPLOMA'S REDDEND ZWEMMEN De cursussen reddend zwemmen v. d. Leidse Reddingsbrigade werden vrijdag afgesloten met de examens, ingesteld door de „Kon. Ned. bond tot het redden van drenkelingen". Het jeugdbrevet 1 werd behaald door mej. M. R. Collé, W. W. Lans, H. de Roos, de heer R. Mertens en R. Nachtegaal. Het jeugdbrevet 2 ging naar: mej. M. J. A. de Dood, J. Mollevanger, I. O. Heykoop en de heer W van Kla veren. Mej. K. C. J. van Vliet behaalde het jeugdbrevet 3. Gisteren vierde de Katholieke Kerk het feest van de arbeid het feest van Sint Josef, patroon van de ar beid. De KAB, afdeling Leiden liet in alle parochiekerken Avondmissen opdragen ter ere van Sint Josef tot zegen van de Arbeid. Na de Avond mis in de parochiekerk O.L.V. Onbe vlekt Ontvangen heeft de Hartebrug- wijk in het St. Antoniusclubhuis een profahe 1-mei-bijeenkomst gehouden, die naast een verheugend groot aan tal wijkleden eveneens werd bijge woond door de afdelingsbestuurders de heren G. M. v. d. Kallen en H. Tooten. Een aantal afgevaardigden van de overige w'jken alsmede door pater W. v. d. Kallen OMI, die als speciale gast het gedeelte na de pau ze opluisterde met een causerie over zijn missiearbeid in Basoetoland (Z.O. Afrika). De wijkvoorzitter, de heer P. W. de la Rivière, legde in zijn „Roomse 1- mei-rede" - adus spreker - allereerst de bijzondere nadruk op het geheel van elkaar verschillende interpre taties zoals die door de Katholieke arbeiders en hun socialistische mak kers van de 1 mei-feestviering wor den gegeven. „Wij KAB'ers openen onze feestelijke 1 mei-bijeenkomst niet zoals vanavond overal elders in den lande met een strijdlied, doch met de Christelijke Groet en geven daardoor duidelijk blijk, dat wij het feest van de Arbeid primair niet zien als een viering van de verlossing van het proletariaat uit welke slavernij dan ook, doch wel als een uiting van onze grote danxbaarheid tot God, omdat de arbeid een gave Gods is" „Heeft God zelf onze arbeid niet ge heiligd toen hij Zijn enige Zoon op aarde ter verzorging gaf aan Jozef, een eenvoudige timmerman, en aan Maria, in wezen een gewone arbei dersvrouw, die ongetwijfeld vaak genoeg moeite zal hebben gehad om de .eindjes aan elkaar te knopen" „Zo gezien", aldus spreker, hebben wij zeker op godsdienstig terrein het recht, ja zelfs de uhcht het feest van de arbeid hier met elkaar te vieren. Het werk van velen Spreker stond nog even stil bij de nagedachtenis aan de velen, die er thans niet meer zijn en die door hun onvermoeibaar zwoegen en strijden tegen alle verguizingen in de grond leggers zijn geweest van de huidige arbeidsverhoudingen en sociale wet geving. Niet alleen aan de groten onder hen, zoals een Dr. Schaepman. Mgr. Nolens, Dr. Ariëns en Prof Aalberse, doch ook aan de ontelbare vele kleinere figuren in genoemde strijd w.o. een Jan Smit en Willem Peters, wijdde sprekers een kort woord van dankbare herdenking. Hierna kreeg kapelaan Lemmers de nodige aandacht voor een kort toespraakje, waarin hij in het kader van het feest van de arbeid enkele aspecten van de priesterarbeid aan een nadere beschouwing onderwierp. Bezoek aan missie Na de pauze nam pater Van der Kallen de aanwezigen als het ware mee op reis door Basoetoland met een bezoek aan de missiepost die nij daar in een vrij onherbergzame streek ca. 8 jaar geleden stichtte en van waar uit hij zijn moeizame missiearbeid ging verrichten. Visueel toegelicht met een schat van fraaie zelfver vaardigde kleurendia's vertelde hij tal van interessante en leerzame bij zonderheden betreffende het land en zijn bevolking welke bijzonderheden niet nalieten een diepe indruk op zijn gehoor te maken, gezien het aan tal vragen dat hij na afloop 'te be antwoorden kreeg. Ten aanzien van zijn missiewerk schetste spreker nog in het kort de vele haast onvoorstelbare moeilijk heden die hierbij overwonnen moe ten worden, mede gezien de grote af standen die moeten worden afgelegd. Ritten van 5 uur o. de rug van de oersterke z.g. Basoeto-ponny's beho ren daarbij tot de gewoonste dage lijkse bezigheden, als onderdelen van het missiewerk Nadat spreker nog enkele wetenswaardigheden aan gaande de zeden en gewoonten der Basoetoes had verteld, besloot hij zijn zeer op prijs gestelde medewer king tot het welslagen van deze 1- mei-bijeenkomst met het beantwoor den van een aantal interessante vra gen. Al met al kan de Hartebrug-wijk terugzien op een alleszins geslaagde viering van het feest van de Arbeid. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 2 MEI DONDERDAG 3 MEI Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Jeugd EIHBO, 7 uur, ge bouw GG en GD. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp v. ordt eveneens waargenomen door apotheek tot Hulp der Menschheid. BIOSCOPEN De films in de week van 27 april tot 4 mei zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon „Een pyama voor twee", 14 jaar. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u-; znd 2.15. 4 30, 7.00. 9 15 u. Casino: „De Chaplin Revue", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u znd 2.30, 4.45, 7 00 9.15 u Lido: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester, a.l. Dgl. 2.30, 100, J.'j u.; znu 2.30, 4.45. 700 9.15 u. Luxor: „Freddy und der Millionar" alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9. 5 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00 9.15 u. Studio: „Het meedogenloze oog", volwassenen. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex „De dief van Bagdad", a.l. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7 15. 9.15 u. Greenway (Voorschoten): „Exodus" 14 jaar. (vrijd., zat., znd., mnd., wnsd. en donderd 7.30 u.). „Poppey festival", alle leeft, (znd. en mnd. 2.00 en 4.00 uur). OP PAGINA 4 ZIE VERDER STADSNIEUWS Laatste serie modeflitsen van Vroom Dreesmann In de laatste serie modeflitsen van Vroom en Dreesmann te Leiden werd het zoeklicht in het bijzonder gericht op kleding voor de jongeren, vakantie- en vrije tijdskleding. Nog steeds zijn de berichten van het Kon. Meteorologisch Instituut niet van dien aard, dat men zich zou laten inspireren door een haastige aankoop van strand-neuppantalons of van bi kini-badpakken. Bij de huidige tem peraturen denkt men eerder aan bontjassen en lekkere warme wollen winterjassen. Maar wat niet is, kan nog komen. Een kleine opleving in het klimaat enige tijd geleden heeft naar we ons hebben laten vertellen, reeds een run op de winkels opge leverd. j_.n eens moet ef toch iets aan gedaan wordenaan uwe en onze vakantiekleding. We spraken reeds over de heup pantalons, ien uit Franse en Italiaan se Rivièra overgewaaide dwazigheid, die juist als de bikini niet toereikend is om een deceht en modieus effect te sorteren. Maar ze zijn er.... en elke rage heeft nu eenmaal zijn na volgers. Dan vonden we de geslaag de strand-combinatie op deze show getoond heel wat aardiger. Ze zijn er in vele kleuren, combinaties van rokken blouses en shorts. V. en D. heeft voor het overige een laatste greep gedaan uit hun grote voorraad en voor het laatst maken we nog mel ding van enige naar onze smaak ge slaagde creaties. Zo was er de gif groene mantel met wit-nappa kraag en een jersey-mantel in ruit-dessin die geheel vliseline was gewerkt, en een mantel in zachtgeel linnen met vier wit-afgebiesde opgestikte zakjes, daarbij goudkleurige knoopjes. Tenslotte een prachtig bruidje in korte japon van Engels kant het tule. E.M.B.-E. Geboren: Bryan Ernst, zn van M. E. Beemer en I. E. Herst; Hendrika Marie, dr van C. Boon en A. S. Pronk; Robertus Johannes Maria, zn van J. A. M. van Haaster en J G. Kors; Philippus Petrus, zn van J. Bodijn en M. B. H. Roessen; Karin Alida, dr van G. S. Kuiters en W. M Raa-'-orst; Wouter Reinder, zn van W. van Joolingen en Z. Prak; Maria, dr van D. Siera en W. Keij- zer; Lidewij, dr van A. Overduin en M. Gijsman; Susanne Sophia Elisa beth, dr van J. M. F. Jaspers en B. J. Ravenswaay; Nicolaas Arie, zn van M. v. d. Bent en J. E. Onderwater; Elisabeth, dr van G. J. den Dubbel den en M. van Helden; Dirk Arend, zn van T. M. Mathot en M. v. d. Plas; Rudolf, zn van J. J. Guldemond en E. S. Warmond; Hugo Victor, zn van B. Riethoven en H. v. d. Hoogt; Ma ria Apolonia, dr van L. F. A. Hooge- veen en M. J. G. Buis; Linda Nico- line, dr van N. Smit en A. T. Baak; Johny, zn van P. Mulder en G. M. v. d. Wal; Leendert Jan, zn van L. J. Huner en C. Oudshoorn; Berna- dette Henrika Maria, dr van A. C. Pliilippi en C. M. van Berkel; Jaco bus Christiaan, zn van J. van Putten i E. M. Rietkerken; Trijntje, dr \:n M. J. G. v. d. Bosch en A. van Bee- len; Mennie, dr van M. J. G. v. d. Bosch en A. van Beelen; René Maria, zn van M. F. Op den Coul en E. Staf- feleu; Johannes Cornelis, zn van J. C. Rijsbergen en J. v. d. Meij; Jan Pieter, zn van B. Ouwehand en C. Zwanenburg; Paul Christiaan, zn van D. Bol en M. Hulsbos; Elisabeth Pe- tronella Maria, dr van H. L. M. Vrij hoeven en A. J. E. Verhaar; Ingrid, dr van H. Vei'kerk en J. M. Roozen- daal; Leonardus Maria, zn van J. L. P. de Groot en P. A. Nieuweveen; Richard Johannes Franciscus, zn van J. N. de l'Ecluse en H. Bodenstaff. Gehuwd: J. Stroeve en N. T. Kroe- se; G. Beurse en E. M. Schoon: G. van Staal en J. W. Swanenburg. Overleden: W. Stol, w. v. J. van Oosten, 88 jr; H. de Graaf, m., 82 jr; H. Koelewijn, w. v. J. B. v. d. Berg, 79 jr; J. P. Ballering, w. v. P. J. Kerkvliet, 77 jr; G. Bloot, w. v J. Houwaard, 59 jr; M. A. Struijs, e. v. C. Machielsen, 45 jr; H. v. Tongeren, m., 72 jr; S. le Noble, vr., 91 jr; A. J. Nagtegeller, m., 67 jr; A. G. Broo- mans, w. v. P. v. d. Kamp, 73 jr; M. S. Demmeni, w. v. W. B. Moer beek, 82 jr. R'VEEN, 1-5. Bloemen Irissen I.25-1.90, an< monen 28-65, freesia's 26-86, lathyus 68-1.65, narcissen 14- 28, tulpen: Carara 95-1.30, Scarlet wonder 8-87, Wintergold 57-1.27, Denbola 1.20-1.29, Rose Copland 1.05- 1.68, Couleure Cardinaal 90-1.18, Ni- vea 80-92. White Sail 53-l.Oa, Rhein- land 1.15-1.39, v. d. Eerden 63-93, Wilmot 1.50-1.61, Cordul Huil 1.43- 1.81, Patria 1.30-1.61, Wm. Pitt 90- 1.10, Kleurenpracht 95, Dubb. tul pen 38-71 per bos, Am. anjers 22-38 per stuk. RIJNSBURG, 1-5. Bloemen Tul pen: Lustige Witwe 75-80, v. d. Eer den 65-75, Kreiagis Triumph 100-110, Edith Eddy 120-130, Piccadilly 160- 165, Kansas 180-185, Sweet Harmony 210-230. Paris 165-170, Red Pitt 160- 165, Cordell Hull 160-165, Makassar 185-190, Golden Harvest 180-190, Cor- niform 155-165 p. boj, narcissen: Cheerfulness 340-350, Semper Avan- ti 290-310, Inglescombe 220-240 per 100. WOERDEN, 2-5. Kaas Aanvoer 15 partijen. Notering: 1.85-2.07. Han del kalm. TER AAR, 1-5. Groente Peulen 5 50-6.00, snijbonen 3.90, spinazie 55- 67, postelein 66-79, komkommers krom 79, id. stek 57-58, glasandijvie 58-71, id. B 38-54, id. afw. 28; rabar ber 10-22, prei 74, witlof 1.05, id. stek 63, stoofsla 48. waspeen 85-92 alles per kg, sla 1 26-37, id. 2 20-25, id. C 7-19, komkommers AA 65, id. A 56, id. B 53, id. C 52-54, id. D 45- 49. id. E 35-40. id. stek U-34 alles p. stuk, radijs 19, selderij 15 alles per bos, raapstelen 19 p. kg, stoofsla 1.40- 3.30 per kist. tomaten 13-25 p. stuk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2