de koning van de shag Wie is de „adviseur voor melkzaken" DANSEN Dat bent u, geachte melkman. Want u komt elke dag aan de deur en u weet uw melk-weetje. Denkt u ook aan de yoghurt? Er zijn ge noeg mensen die gewoon verge ten om een flesje te nemen. En dan wordt het hoog tijd dat u hun vertelt wat ze missen. Want juist nu is die zachte, frisse, gezonde yoghurt het lekkerste dessert van alle! Neem een paar flesjes mee aan de deur en laat uw klan ten kiezen: gewone, magere of Bulgaarse yoghurt. Ze zullen u dankbaar zijn voor dat gezonde advies. Denkt u aan de yoghurt? Pakken OUDE COURANTEN WOENSDAG 2 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN (vervolg) Aankoop oude woningen De heer Van Muiswinkel nam het op voor de bewoners van de Linden- hovestraat e.o., toen het voorstel in behandeling kwam, betreffende de reconstructie van de Kortsteekterweg in welk werk betrokken wordt de aansluiting van genoemde straat op voormelde weg. Het voorstel hield in de aankoop o.m. van een zevental oude woningen (voor afbraak). Het college is reeds in overleg getreden met de provinciale overheid om de nodige toestemming tot liquidering van bedoelde huizen te verkrijgen. De heer Van Muiswinkel richtte zijn pleidooi op behoud van deze wonin gen voor bewoning. Zouden ze niet met een klein beetje goede wil niet wat verbeterd kunnen worden? in formeerde de heer Van Muiswinkel, die met deze vraag allerminst in de kielzog van de gemeentelijke boot bleek te varen. Dit werd namelijk al rap opgemerkt door wethouder Dee- renberg, die, nadat de voorzitter had opgemerkt, dat de bedoelde wonin gen bewoond mogen blijven tot er een geschikte vervangende behuizing voor de huurders is gevonden (maar als het enigszins kan zal de ontrui ming geforceerd moeten worden) zei er naar te streven die woningen on bewoonbaar verklaard te krijgen en ze zo spoedig mogelijk voor verbete ring van de Kortseekterweg, aan de woningvoorraad te onttrekken. Dit was voor de heer Ruijssenaars allerminst aanleiding een opmerking binnenshuis te houden. Hij viel de heer Muiswinkel bij, toen hij ver klaarde /oorstander te zijn van krot opruiming, maar het woningtekort eist van de overheid soepele maat regelen ook ten opzichte van minder goed bewoonbare woningen. De heer v. d. Meent was het in zijn algemeenheid eens met de gedachten- gang van de heer Ruijssenaars, maar was overigens van mening, dat die wel zal veranderen als sneeuw voor de zon, als de heer Ruijssenaars, evenals spreker het heeft gedaan, de desbetreffende woningen uit- en in wendig in ogenschouw "at nemen. Verhoging zwemtarieven De raad besloot zonder een woord daaraan te hebben gewijd, tot ver hoging van de tarieven van het Al phens zwembad naar aanleiding van de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor het personeel van zwembaden hier te lande, hetgeen, incl ".ef sociale lasten, dit seizoen naar verwachting ƒ4000 a 5000 meer aan loonpost zal vragen dan het vorig jaar. Het nieuwe tarief voor gezinsabonnementen zal bedragen 25.(v. j. ƒ23.50), voor personen van 15 jaar en ouder 10.(v. j. 9.tweede en volgende personen uit hetzelfde gezin 6.(v. j. 5.50), kinderen t.m. 14 jaar ƒ5.(v. j. ƒ4.50), losse kaartjes ƒ0.75 (v. j. ƒ0.60), losse kinderkaartjes ƒ0.40 (v. j. 0.35), schoolzwemmen per deelnemer 1.50 (v. j. 1.Hier door hoopt men de totale inkomsten met circa f 5.400 te kunnen verho gen. Aan het einde van de raadsverga dering wijdde burgemeester Bruins Slot staande enkele woorden van be tuiging van trouw en dankbaarheid aan en jegens het koninklijk huis, naar aanleiding van het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk echt paar. Daarbij wees spr. op de bete kenis van het Huis van Oranje voor het Nederlandse volk, dat ondanks alle verschillen van religie en poli tieke opvattingen als volk onder de regering van de Oranjes door alle tijden heen een eenheid demonstreert zo hecht en standvastig als welhaast nergens ter wereld ooit te - ien was. Wij zijn blij en gelukkig met zo'n koningshuis, waarvan ook de huidi ge regerende koningin Juliana zich onder alle omstandigheden zich toont als Moeder des Vaderlands. De burgemeester stelde de raad voor, mede namens de burgerij, een blijk van medeleven en van verze kering van trouw en dankbaarheid aan de koningin te geven. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub Zater dag werd deelgenomen aan de wed vlucht vanaf vilvoorde, 176 km. De duiven werden gelost om 9.15 uur met noord-noordwesten wind. Aan komst eerste duif 12.03.19 en laatste duif 12.36.0 uur. Domburg 1, 6, 19, 31, 33, 37; Godt- help 2, 11, 29, 36, 38, 40; Jac. Verkade 3, 41; K. Vergunst 4; Den Ouden 5, 7, 10, ?5; Rombouts 8, 12, 17; Verdel 9, 13, 24, 44; Hogeness 14, 23, 30; Mar tens 15, 18; Groeneveld 16, 21. 25, 27; D. Verkade 20; A. Groenendijk 22, 26, 39; J. Rooda 28; Van Eijk 32, 33. 45; J. Verkade 34, Bloos 42. Boekententoonstelling Het afge lopen weekeinde is in het nieuwe be drijfsgebouw van het grafisch bedrijf N. Samsom n.v. aan de Prinses Mar grietlaan te Alphen aan den Rijn een tentoonstelling gehouden van de best verzorgde vijftig boeken van het jaar 1960. De collectie is ter beschikking gesteld door G. H. Bührmann's Pa piergroothandel te Amsterdam. Ter inleiding van de officiële ope ning van de expositie door wethou der A. J. Dekker van onderwijs en culturele aangelegenheden van Al phen aan den Rijn, sprak de heer J. F. Samsom, een der directeuren, een kort woord, waarbij hij o.a. me dedeelde, dat het in het voornemen van de directie ligt in de loop van dit jaar meerdere exposities te houden van bijzondere uitgaven. Tenniscompetitles begonnen Het gezegde: „Een goed begin in het hal ve werk" geldt ongetwijfeld ook voor de Alphense Tennisvereniging „TEAN" Het gemengde jeugdteam van TEAN versloeg namelijk in de districtscompetitie de Noordwijk-ju- nioren met 3-2. Het herenteam, dat in de Topklasse-B speelt, zegevierde met niet minder dan 4-1 over de Delftse studenten. In de landelijke competitie behaal de het zo juist gepromoveerde eerste team van TEAN een 4-4 gelijkspel tegen het 4e team van Roomburg te Leiden; deze Leidse ploeg behaalde het vorig jaar in deze afdeling het kampioenschap. Hoewel het tweede team van TEAN het in Vlaardingen moest afleggen tegen het eerste team van Wilton-Fe ij en oord, geeft het spel van deze Alphense ploeg toch wel het nodige vertrouwen. Aanstaande zaterdag en zondag zal het wel weer druk zijn op de Alphen se tennisvelden. Met belangstelling wordt de komst tegemoet gezien van de nieuwe tennisleraar, de heer H. Geraerts uit Den Haag, van wiens deskundigheid, zowel theoretisch als praktisch, men in de enige Alphense tennisvereniging erg veel verwacht. Bijzondere aandacht zal door hem, evenals door de vereniging zelf, wor den besteed aan de jeugd. O.l.v, de jeugdleider, de heer Z. Naber jr., is inmiddels een jeugdbestuur gevormd. Het voornemen bestaat om vooral onder de Alphense jeugd propaganda te voeren voor de tennissport, alsme de om een algemene actie te onder nemen voor de stichting van een clubhuis. Avondcursus winkelpersoneel Gisteravond heeft de directrice van de huishoudschool „Koningin Julia na". mej. R. C. de Vries, aan de ge slaagde cursisten van de avondcur sus voor winkelpersoneel de getuig schriften uitgereikt. Negentien van de zesentwintig cursisten kwamen daarvoor in aanmerking. Zij werden door mej. De Vries hartelijk toege sproken en er op gewezen, dat het winkelend publiek door goed onder legd personeel wil worden bediend. Namens de Alphense middenstan ders waren aanwezig de heren Hou- weling en Benard en voor de commi- sie van toezicht de heer C. J. D. Tolk. De heer C. Visser uit Bodegraven sprak woorden van dank tot de di rectrice en de leerkrachten. Geslaagd zijn: Janny Doorduijn, Tinie de Kort, Will Kroone Kees Markman, Teunie van der Ploeg en C. Visser, allen te Bodegraven; Anja van Elswijk, Ria van Elswijk, Dinie Roozendaal, Anneke Rijnbeek, Nel Sterk en Will Nederhof, allen te Bos koop, Alida Harkes en Agatha van Tol, beiden te Alpenh aan den Rijn; Jannie van Harten te Ter Aar; Marry Scheerte Koudekerk aan den Rijn; Adriaan van Velzen te Leimuiden; Annie Wansink en Bea Schellinger- houdt, beiden te Hazerswoude. Zeven kandidaten werden afgewezen. TER AAR DE EERSTE TOMATEN Gisteren heeft de kweker T. Ver boom te Ter Aar de eerste tomaten aangevoerd aan de Coöp. Tuinbouw veiling Ter Aar en Omstreken G.A. Deze primeur werd gekocht door de heer P. v. Seumeren, groentehande laar te Badhoevedorp, voor 25 cent per stuk. Tot ons groot leedwezen is na een lang en be wogen leven van ons heengegaan, ons innig geliefde en veel bezochte STAMCAFé EN DORPSCENTRUM De mens wikt maar de provincie beschikt, nu over het gebouw. Vandaar onze welgemeende rouw. Na jaren van plezier zitten we nu zonder bier. Wie weet voor ons adressen, om op een prettige manier onze dorst te lessen? DE NATTE VLEK Papenveer, 1 mei 1962 Bodegraven Koninginnebal op ZATERDAG 5 MEI in R.K. PATRONAAT van de L.TJVI. en L.T.J. O.l.v. „THE SUNSTAR COMBO" 'S' A.s. bruidsparen, uw huwelijksdag is een groot succes met trouwauto's van dit adres. Zeemanlaan 12a, tel. 23055, Leiden. 3? Antiek, gekleurd en blauw porselein en kristal te koop gévraagd. Br. on der no. 356 bur. v. d. blad. Te koop een bankstel 's avonds na 7 u. H. Rijn dijk 12, Zoeterwoude. f' Heeft U een feestje? ij verhuren serviesgoed, lepels, vorken, messen, glaswerk, enz. enz. Het Emaillehuis, Haarl.straat 160-165B. Y VOORLICHTINGSRAAD MELKVOORZIEn iJN u Heer b.bJiJi. zoekt in iden of omgeving kamer zonder pension. Br. onder no. 3307 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden: Ziindapp motor 250.-, in prima staat. Haarlemmer straat 180, Leiden. Voor 65.50 leveren wij een ruime solide hang kast met hoedenplank; 6- vaks legkasten 69.50; hang- legkasten 120.-, enz. Ge lieve tijdig te bestellen. ,De Timmerwinkel', Uiter stegracht 168, tel. 20051, na 6 uur. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403. S* Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopl U het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. C* 10t.- goedkoper dan elders. Grote moderne 3- zits bankstellen 195.-; wol len stof, geheel eigen werk Zonder vooruitbetaling ge makkelijk te voldoen. Al leen toonkamers in Den Haag. Jacob v. d. Doesstr. 106, tel. 070—322675. CS* Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rij school, geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5. Leiden, tel. 34430. 'J? Mooie rake pasfoto's voor alle doeleinden. Klaar in 24 uur. Alleen bij A. C. Ober, foto-cine, Nwe Rijn 18, tel. 24134. Tc koop aangeboden: eetkamerameublement. Telef. 03404—3835. 'S' Maag van streek? RISP maagtabl. helpen direct! 32 tabl. f 1.—. Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals radio's, televisie, fietsen, bron.fietsen, pick ups, 3 snelheden, goede meubelen, auto's, enz. G. van Vliet, Janvossensteeg 6, indien gesloten Janvos sensteeg. 34 tel. 30184. Te koop: buitengewoon beste melkgeit; tevens marmotten te koop. Te be vragen: J. Paauw, Geer- weg 1. Zoeterwoude dorp. 5kgf 0.75 VERKRIJGBAAR AAN ONS BUREAU SAMSON MET INTERNATIONALE VOETBALCLUBEMBLEMEN S

Leidse Courant | 1962 | | pagina 15