Zilveren paar GOUDEN DAG kreeg een DINSDAG 1 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Geestdriftig Amsterdam huldigde koninklijk gezin Geheel Nederland heeft meege leefd met de varende en rijdende receptie van het zilveren Koninklijk Paar in Amsterdam. Deze serie foto's geeft daarvan een beeld. Op foto 1 ziet men een hoogte punt van de tocht. Het zilveren paar is scheep gegaan in de koningssloep. Op de foto ziet men met welk een voorbeeldige discipline de adelbors ten de riemen hanteren. Zij hebben dan ook voor deze vaartocht maan den geoefend. Vooral het aanleggen aan het Amstelhotel vroeg volledige concentratie, daar de boot volgens tradite in een keer, zonder roer te geven tot voor de stijger geroeid dient te worden. Deze manoeuvre slaagde wonderwel. Foto 2: De rijtoer door de stad, werd, zoals ook miljoenen op het beeldscherm hebber, kunnen zien, een demonstratie, van aanhankelijk heid van het Nederlandse volk aan het koninklijk gezin. Het rijtuig waar in de vier prinsessen gezeten waren werd luide toegejuicht. De prinses sen waren overwegend in het blauw gekleed. Foto 3: Aardige opnamen van het gehele koninklijke gezin na de fees telijke ontvangst in het Concert-ge bouw te Amsterdam. In vrolijke stemming! Foto 4: Tijdens de rijdende recep tie trof het koninklijk paar verte genwoordigingen van alle geledin gen in het maatschappelijk leven aan. Op deze foto zijn het gymna- stiekmeisjes, die in een wat moeilijke sommige meisjes was dit terecht iets te veel, zoals de foto laat zien. Zij houding moesten volharden. Voor wilden óók wel eens wat zien. Foto 5: In het Concertgebouw wa ren koningin en prins het stralend middelpunt van een echt zilveren bruiloftsfeest, compleet met een wel komstlied op een zeer populair me lodie. Het koninklijk paar volgt de tekst van dit lied. Foto 6 geeft nog een beeld van de ontscheping van de koningssloep voor het Amstelhotel. Foto 7 in het RAI-gebouw felici teert burgemeester Van Hall het zil veren bruidspaar. Op foto 8 ziet men de zilveren plaat, die aan het paar werd overhandigd. Op de plaat heeft Wim Kan een speciaal programma'tje „dag koningin, dag prins" vastgelegd.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9