HET HONDENPARADIJS 1 dc i Daar zult u plezier van heieven! Als u over gaat op Matador Braziel Shag De nieuwe smaak: iets pittiger dan half zwaar veel zachter dan zwaar! DINSDAG 1 MEI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Var onze t.v.-medewerker) RIJDENDE EN VARENDE RECEPTIE vertoonde beelden waren uif! en werden gedeeltelijk naar 't bui tenland doorgezonden. KRO op zondag De jongeren zullen met genoegen hebben gekeken naar de reportage over de vijfde Pax Christi-voettocht naar Den Bosch. Gepakt en gezakt hielden jongens en meisjes ernstige gesprekken over het thema „het ge weten". Karei v. d. Ploeg gaf duide lijk commentaar en er tussendoor klonken melodietjes van père Duval. De éénacter „De Etruskische vaas" was wel aardig om te volgen, maar had niet bijzonder veel pretentie. Ih- Omroepster Tanja Koen kon maan- drukwekkender was het machtige dagnamiddag met gerechtvaardigde pianspel van de pas gedecoreerde trots aankondigen, dat de grootste Daniël Wayenberg in het bekende reportage in de geschiedenis van de eerste pianoconcert van Tschaikows- NTS zou volgen. Dat was dan in ky. Verfrissend ook was het slot, 's lands hoofdstad op het zilveren toen na een inleiding van Gabriël huwelijksfeest van ons koninklijk Smit fragmenten werden gegeven paar, door middel van de beste oom- uit een toespraak van de befaamde mentatoren en gevolgd door vijftien Europese priester-filosoof Romano camera's. Het was een gigantische Guardini, winnaar van de Erasmus- opgave, die nochtans volgens plan prijs, verliep; slechts in één enkele ni- nuut viel tegen het vrij onverwach- Komende uitzendingen te einde het beeld uit. Er waren duizenden mensen op de been ge- Vanavond is er eerst tien minuten bracht, maar zaten de kijkers thuis KVP en daarna de VARA met de eigenlijk niet op de eerste rang? rubriek „Anders dan anderen" 'an Slechts de kleuren moesten ze mis- Bert Garthoff. Men weet, dat de sen bij het zien van het vele gala, vorige uitzending moest worden ge- de vlaggen en de bloemen. Er wa- stopt, kennelijk omdat iets was uit ren enkele bepaald ontroerende mo- gelekt. Mogen we voor de woens- menten en wel op het Leidseplein dagnamiddag aandacht van de jeugd waar het koor van de Nederlandse vragen voor het programma over de Opera het Bruidskoor uit de Lohen- bijbel? In de avond komen alle an- grin zong, hetgeen op koningin en deren aan de beurs met een recht- prins zichtbaar indruk maakte. Op streekse reportage van de eindstrijd geheel andere wijze indrukwekkend om de Europa-cupi tussen Real Ma- was de grandioze ontvangst in de drid en Benfica, de beste voetbal- Europahal van de RAI, waar gans clubs in Europa. Literair aangeleg de lange stoet kwam binnenrijden den krijgen daarna een nieuwe ge- temidden van ouden en jongen van dachtenwisseling van de Kring te dagen. Er werd gefeest en gezongen, verstouwen. Het toneelstuk dat de begeleid door orkest en draaiorgel. NCRV donderdag vertoond, heet (Advertentie) En terwijl hier tulpen werden aan geboden, cok aan de vier prinsessen, „Nog iets voor de rondvraag?", een t.v. bewerking van een Engels spel. was er volkszang op de melodie van In de NTS-serie over de bezetting het populaire „Tulpen in Amster- volgt thans een aflevering over de dam". De koningin kreeg de tekst Jodenvervolging, in handen, zette haar bril op en trachtte mee te zingen. Dat zag men thuis letterlijk voor eigen ogen ge beuren. Van spectaculaire aard was de overstap in de koningssloep, tij dens de varende tocht op de brede Amsitel door telelenzen van de ca mera's gevolgd. Helaas niet tot aan het Amstelhotel, want midden op 't water werd de reportage afgebro ken. Prof. Romme trouwde zijn zoon op stadhuis Prof. mr. C. P. M. Romme, oud voorzitter van de KVP-fractie in d< j j Tweede Kamer, thans lid van de .J™eg ij1 ÏXiTïLïf Raad va* State, heeft zaterdagoch- tï tend al5 onbezoldigd ambtenaar van Jff amusementsprogramma burgerlijke stand het huwelijk „Over 25 jaar uitgevoerd door Ne- vftltrnk£._yvan 7i;n 7non j, 28-iariee up 1,aai ddIlwwlë"ei° en zij Kreeg nei derlandse artiesten en begeleid door A J Romme en'de 25-jarife verzoek het terrein te verlaten. Toen Mevrouw Polak door hondenhandelaars tegen (zere) been geschopt Mevrouw Polak-Moor uit Boekelo is zaterdagavond gewond geraakt op een dierenmarkt in Tilburg. Mevr. Polak kwam destijds in het nieuws doordat zij de Duitse hondenhande laar Heinz Vlieten, die regelmatig op de Nederlandse hondenmarkten ver- "J" schijnt, een klap gaf. Zij begaf zich in Tilburg tussen de handelaren, die er hun handel be drijven op oarticulierc grond in en om een café. Men stelde geen prijs op haar aanwezigheid en zij kreeg het een keur van reporters. Een film documentaire gaf daarop een indruk A van de koninklijke belangstelling voor het leven en streven van ons r volk. De bekroning van deze eerste .stond veel belangstelling, feestdag in 'n lange reeks waren de directe reportages uit de feestvieren- tt zü zich hiertegen verzette en daarom S'uaenie r.ngeis mvj. x. F Bram- ui, het ca(é wer(J slingerde bergen. Voor de korte plwthtigneid de handelaren naarsh<,t 'hn„fris. ..TllI1ii Amsterdamse stadhuis be de handelaren naar het hoofd: „Jullie zijn allemaal hondenmoordenaars" Als repliek kreeg zij toen van een Na het ja-woord merkte prof. omstander een schop tegen het been. Romme onder meer op, dat de amb- Mevrouw Polak heeft bij de politie de hoofdstad en van het volksbal in tenaar van de burgerlijke stand het van dit gebeuren proces-verbaal la- het RAI-gebouw. Het zilveren bruids- voorrecht heeft als eerste het bruids- ten opmaken. De hondenhandelaren paar heeft zich telkens weer door paar geluk te wensen. „Maar dit is hebben echter een aanklacht inge- de camera's laten bespieden en dan discutabel, misschien is wel een ander diend wegens belediging, kon men duidelijk waarnemen, hoe- de eerste, bij voorbeeld de vader van Het laatste woord is thans aan de verrast de koninklijke familie de bruidegom." officier van justitie. Negen gewonden kwamen van Oranje- bal in RAI Het Oranjebal, dat vannacht in het RAI-gebouw in Amster dam is gehouden, heeft enige duizenden Amsterdamse jonge ren tot diep in de nacht veel plezier verschaft, maar negen anderen raakten bij dit festijn gewond. Vóór het bal goed en wel begonnen was vielen er bij het binnendringen van de RAI vier jongens door twee der gla zen toegangsdeuren. Alle vier moesten zij met snijwonden naar het ziekenhuis worden gebracht. Later op de avond vielen bij een vechtpartij twee jongelui door een der zijdeu ren. Van hen moest er een naar het ziekenhuis gebracht wor den. Bij een stoeipartij kreeg een meisje een vleeswond aan haar been door een gebroken bierflesje. Twee jongens, die in een vechtpartij verwikkeld raakten, werden resp. met een gebroken neusbeentje en een lichte hersenschudding even eens naar het ziekenhuis ge bracht. Vier doden bij auto-ongeluk Incident bij ballonvaart Lichte muz. en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Zing zonder zorgen: liedjes. 14.00 Lichte gram. 14.30 Met naald en schaar, progr. v. d. vrouw. 15.00 V.d. jeugd. 16.CO Lichte muz. 16.15 Van MAND SLOEG BIJNA OM mens tot mens, lezing. 16.30 Piano recital. 17.00 Metropole-ork. 17.30 De sterke wind en waarschijniyk Amateursprogr. 17 50 Regeringsuitz.: een te zware ballast aan boord wa- Nw.-Güinea, door ok. C. S. I. J, La ren er oorzaak van, dat het opstij- gerberg. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18 20 gen van een ballon van de Haagse Pianospel, lichte muz. 18.30 RVU: Ballonvaartclub tijdens de feeste- Mens en wetenschap (V) Filosofie I, lijkheden in Woerden werd belem- do°r Prof. dr. C. A. v. Deursen. 19.00 merd. Notaris J. M. Demenit raakte Y-- kleuters. 19-05 an-)e m het licht gewond „n de beschadigde mand ?dv®r' reportage vertrek M.S. Oran- onder de ballon. le- 1930 Pans vous Parle- 19-35 Ope- De eerste poging om op te stijgen ra-aria s (gr-)- 20.00 Nws. 20.05 mislukte. De mand met de heren De- Oranje m het zilver, reportage aan menit en J. Steenman uit Rotterdam o°ord van het M.S. Oranje. 20.10 De kwam in de struiken terecht. Asserkoerier, licht progr. 21.05 Tot Een tweede poging leverde een be- uw orders: gevar. progr. voor de mi- ter resultaat op. Doch toen de bal- litairen. 22.00 Oranje in het zilver, Ion eenmaal de lucht inging, stootte reportage aankomst M E. Oranje in deze tegen een rieten dak van een in IJmuiden. 22.10 Viool en piano (gr.), de nabijheid van het feestterrein 22 30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 staande villa. De heer Steenman Klass. muz. (gr.,. 23.30 Oranje in 't wist de heer Demenit vast te grij- zilvèr, reportage van het M.S. Oran- pen, die bijna uit de mand viel. Men J® buitengaats. 2'i.35 Semi-klass. mu- neemt echter aan dat de notaris bij ziek (gr.). 23.55-24.00 Nws. dit incident gewond is geraakt. De sterke wind trok de kantelende mand over het dak. Door het uit gooien van zand steeg de ballon spoe dig. Het dak en de schoorsteen van de villa werden beschadigd. HILVERSUM II, 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Lichte gram. 7.30 Te Deum laudamus. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Als de kinderen naar school zijn (gr.). 9.00 V. d. zieken. 9.3^ Lichte gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Samenzang. 11.10 Mitetich, hoorsp. 11.50 Klanken uit De Rotterdamse politie heeft op- Oostenrijk. 12.15 Lichte gram. 12.30 nieuw twee arrestaties verricht in de Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. zaak van de illegale wapenhandel, 12.33 Licht ensemble. 12.53 Oranje in waarbij verschillende Rotterdammers het zilver: Ontvangst door koninklijk Arrestaties illegale wapenhandel Vier doden en een zwaar gewon- de zijn zondagmorgen tegen zes uur zijn betrokken. Aangehouden werden bruidspaar van zijn hoge gasten op gevallen bij een auto-ongeluk in de de 35-jarige bankbeambte A. A. J. Z. de Keukenhof te Lisse. 13.00 Nws. buurt van het Gabriël-College in en de 18-jarige W. F. S., een verko 13.15 Licht ork. en zangsol. 13.40 Fil- Mook. Een grote auto, die met hoge per. Bij hen thuis werden zes gewe- harm. ork. (gr.): klass. muz. 15.15 snelheid moet hebben gereden is, ren, drie machinegeweren en sten- Interscholair Jeugdtoernooi Haarlem blijkens remsporen, aan het slinge- guns, vier lichtkogelpistolen en een 1962. 15.45 Vrije tijd.... wel be raketpistool gevonden. Bij deze man nen werd geen munitie aangetroffen ren gegaan en tegen een boom gere den. Twee van de vijf inzittenden, drie mannen en twee vrouwen, wer den uit de wagen geslingerd. Ge alarmeerd door de klap kwamen om- A s>t Burls I mt L'tttt wonenden toesnellen. Zij vonden op at-afmCH de weg een dode en een stervenden. In de wagen overleed ter plaatse nog een der inzittenden waarna een vier de op weg naar het ziekenhuis is ge storven. Nog een der inzittenden, vermoedelijk de chauffeur is in le ven. Hij is in een ziekenhuis in Nij megen met zware verwondingen op genomen. steed!. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Negro spirituals (gr 17.40 Beursber. 17.45 Licht ensemble. 18.10 Geest, koorlie deren. 18.30 Radiokrant. 18 50 Lichte gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, plaatje. 19.15 Leger des Heilsmuz. 19.25 Voetbalwedstrijd Finale Europa Cup, en gram. 21.15 Marinieiskapel 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina. 22.00 Kamerorkest ™?_£VR0- 1®'®® VPRO 10.20-24.00 en sojkiass muz 22 30 Nws. 22.40 WOENSDAG 2 MEI 1962 HILVERSUM I, 402 m. AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 nieuws. Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Program- rra-overz. Aansluitend: lichte gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S 9.00 Gymn. v.d. vrouw. 8.10 De groen teman. 9.15 Klass. gram. 9 35 Water- NCRV: 17.00 V d. jeugd. CVK/IKOR standen. 9.40 Morgenwijding. 9.55 /RKK: 17.45-18.05 L.ogboek: progr. Dekker uit Den Haag. Hij is zater- Boekbespr. 10.00 Schoolradio. 10.20 v. d. jeugd. NTS: 19.25 Finale Euro- dagmiddag nabij het Vredespaleis in Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 V.d. pese Voetbalbeker. 21.15 Journ. en Den Haag met zijn fiets in botsing kleuters. 11.00 V.d. zieken. 12.00 weeroverz. AVPO: TV-film. 22.10- gekomen met een tramwagen van Hammondorgelspel en z-ng. 12.30 22.40 De Kring, gedachten wisseling lijn 8. Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 over artistieke zaken. In de Ursulakliniek in Wassenaar is overleden de 61-jarige heer II Set verbond van 58 Een droom? Natuurlijk was het een droom, want de stem had vlak bij haar oor geklonken; zó dicht, inder daad, dat wel! Esther wist heel zeker dat haar gelaat nog steeds tegen die lelijke gehavende en vuile jas rustte, welke die weerzinwekkende Rateau altijd gedragen had. En zijn klompen klotsten aldoor tegen de keien Zo moest dus de stem en de vrolijke on derdrukte lach, die ermee gepaard ging, deel uitmaken van haar droom Hoe lang dit duurde zou zij ->:et heb ben kunnen zeggen. Een uur en lan. ger dacht zij, daar de grijze dageraad overging in een rozige morgenschijn Waardoor dan ook, zij was niet lan ger bang en voelde geen angst meer in zich. Een onzichtbare sfeer var sterkte en veiligheid scheen haar te omvangen. Op een gegeven ogenblik BARONESSE ORCZ* was het haar of zij in een kar reed die vreselijk bolderde en toen zij haar gelaat en handen bewoog, kwamen zij in aanraking met fris groene din gen die naar „buiten" roken. Zij was toen in het donker en voor driekwart bewusteloos, maar de zakd ek was van haar mond afgenomen, 't Scheen haar alsof zij de stem van haar Jack heel veraf en onduidelijk kon horen: ook het geluid van paardehoeven en het gekraak van wielen, en nu en dan die afschuwelijke blafhoest, die haar de tegenwoordigheid verried van die weerzinwekkende kerel, die geen aandeel gehad kon hebben in haar vertroostende droom. Zo moesten verscheidene uren zijn ^T.nrbij gegaan. Toen plotseling was zij in 'n huis, in een kamer, en zij voelde dat, zij heel zacht op de grond werd gezet. Zij stond op haar benen, maar zij kon niet zien waar zijn was. Er waren meubels, een karpet, een plafond, die Rateau met zijn klompen en zijn vuile jas en de vrolijke Engelse stem en een paar diepliggende blauwe ogen, peinzend en dromerig en on eindig vriendelijk. Maar eer zij zich kon realiseren wat zij zag, begon al les te draaien en te dansen om haar heen, waarna zij zich niets meer her innerde. VII Het eerste wat Esther Vincent her kende toen zij weer tot bewustzijn kwam, was haar Engelse geliefde, die aan haar zijde knielde. Z;' lag op een soort bank en ze zag zijn gezicht van terzijde, want hij had zijn hoofd afgewend en sprak met iemand in het andere ^eel van de kamer. „En was u het die mij neersloeg?" zei hij, „en op mijn borst zat en me stijf samenbond?" „Ja! mijn waarde heer", antwoord de een zachte, vrolijke stem, „wat kon ik anders doen? Er was geen tijd voor verklaringen. U was half ver dwaasd, en zou het niet begrepen hebben. En u was in staat om al de nachtwachters bij elkaar te bren gen". „Dat spijt me!" zei Kennard een. voudig. „Maar hoe kon ik het ook vermoeden?" „Dat kon u niet", antwoordde de ander. „Daarom moest ik korte met ten maken met mademoiselle Esther, nog niet te spreken van de goede oude Lucienne, die nog nooit in haar leven in een herberg geweest was. Gij allen moet mij vergeven, voor gij op reis gaat. Gij zijt nog niet uit het leeuwenhol, denk daaraan. Of schoon Parijs een heel eind achter ons ligt, is Frankrijk niet langer veilig voor u allen". „Maar hoe kwamen we toch bui ten Parijs? Ik was verborgen onder een hoop kool, met Lucienne aan een kant en Esther, bewusteloos aan de andere kant. Ik kon niets zien. Ik weet dat we aan de barrière stilhiel den. Ik dacht dat we herkend zouden worden en teruggezonden! Mijn God wat zat ik in angst!" „Bah!" viel de ander in, met een zorgeloos lachje „Het is niet zo moei lijk als het lijkt. Wij hebben dat al eerder gedaan, hé Foulkes. Een groentewagen, een monsterachtige kerel als ik zelf om die te besturen, nog een lelijkerd zoalr Sir Andrew Foulkes, Bart, om de magere hit te leiden, een paar nagemaakte of ge stolen passen, een hele hoop Engels goud en het zaakje is gezond!" Esther's ogen waren op de spreker gericht. Zij verwonderde zich nu er over, dat zij zo blind was geweest. Het kadavergezicht was niets als een handig gebruikte vette vuile grime! De lompen! Het sof! De hele naboot sing van een weerzinwekkend indi vidu was meesterlijk. Maar er waren de ogen. Hoe kwam het dat zij het niet raadde? „U bent bekend als de Rode Pim pernel", zei ze plotseling. „Susanne de Toumai was mijn vriendin. Zij vertelde mij alles. U redde haar en haar familie, en nu.... O, mijn God. hoe zullen wij dat u ooit vergelden" riep zij uit. „Door u zonder voorbehoud aan de hoede toe te vertrouwen van mijn vriend Foulkes", antwoordde hij vriendelijk. „Hij zal u in veiligheid brengen, en als gij het wenst in En geland". „Of wij dat wensen!" zuchtte Ken nard vurig. „Gaat gij niet met ons mee, Bla- keney?" vroeg sir Andrew Foulkes, en het leek voor Esters gevoelige oren, dat er werkelijk angst en ook een dringend verzoek in de stem van de jonge man lag besloten. „Nee, dit maal niet", hernam sir Percy luchtig. „Ik houd van mijn Ra- teau-rol, en ik heb nu juist geen zin om die op te geven. Ik heb niets ge daan, waardoor ik argwaan kon wek ken in de ogen van mijn gewaardeer de kornuiten uit het Cabaret 'a Liberté. Ik kan dit best nog een poosje voortzetten en or ^hartig ge zegd bewonder ik mezelf als burger Rateau. Ik herinner me niet dat ik ooit de rol zo kon beleven. „Je bent van plan naar het Cabaret de la Liberté <erug te k^ren?" riep sir Andrew uit. „Waarom niet?" „Je zult herkend worden!" „Niet voordat ik een massa nnee- lukkigen van dienst geweest zal zijn, hoop ik" „Maar die afschuwelijke hoest van ie! Percy, je zult jezlf Pen onge luk mee aandoen op een of andere dag". „O nee! Ik houd van'die hoest. Ik oefende me er zo lang in alvorens ik het zo volmaakt deed Zo'n prachtige blaf! Ik moet dat Tony ook eens le ren. Zou je het nu nog eens willen horen?" Hij lachte een lach dip iedereen meesleepte naar onbezorgde vrolijk heid. Toen verviel hii in Ie verschrik kelijke hoestbuien van Rateau. En Ester sloot haar ogen en rilde. 'Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5