SUNIL j TIJDELIJK Koning van de Kaag, Dirk van Nieuwkoop, koninklijk onderscheiden De heer J. van Leeuwen benoemd tot ridder in de Orde van St. Silvester Raiffeisenbank Noordwijk 50 jaar ■©"SP SUN1U5M» Weerbericht Het weer in Europa VRIJDAG 27 APRIL 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Indrukwekkende lijst van bestuursfuncties Een van Neer lands mooiste lan delijke dorpjes dat jaarlijks duizen den watersporters en toeristen tot zich weet te trekken, nl. het Kaag dorp, heeft naar ons gisteravond bleek een zeer belangrijk ingezetene, Dirk van Nieuwkoop. Dit bleek, toen wij Alkemade's eerste burger, burge meester E. J. M. Kolfschoten, de vele verdiensten van de heer Van Nieuw koop hoorden opsommen. Als jongen van 17 jaar nam hij 't Van zijn vele taken noemen wij 25 bedrijfje van zijn vader als beroeps- jaar voorzitter van de VW te Kaag, visser over, en heeft dit tot 'n flink voorzitter van het bestuur Jeugdher- NOORDWIJK bedrijf weten op te werken. Echter niettegenstaande zijn druk bezette arbeidstijd heeft hij zich daarnaast aan vele taken weten te wijden. En uit veel van deze taken sprak zijn liefde voor het Kaagdorp en zijn medeburgers op het eiland. Van Nieuwkoop is een vriend van ieder een, zodat men zich niet behoeft te verwonderen als een ansichtkaart met alleen het adres aan de Koning van de Kaag prompt bij Dirk van Nieuwkoop bezorgd wordt. Festiviteiten Gisteravond is de heer J. van Leeu wen benoemd tot ridder in de Orde van St. Silvester. De uitreiking van deze Pauselijke onderscheiding ge beurde door de hoogeerw. heer P. A. van den Bosch, deken van Noord- wijk, in tegenwoordigheid van de burgemeester mr. G. F. W. van Berc- kel, wethouder J..de Geus, gemeen, tesecretaris B. Ike, het r.k. kerkbe stuur „St. Jeroen", het bestuur van de KAB, een deputatie van de zus ters van huize „St. Jeroen" en de fa milieleden van de heer Van Leeu wen. Gerespecteerd figuur. De heer Van Leeuwen is in de Noordwijkse gemeenschap een man van grote werkzaamheid, die op tal van gebieden een belangrijke plaats inneemt. Zo is hij sinds 1939 lid van de gemeenteraad, waarvan nu bijna 16 jaren wethouder van Sociale Za ken. De gemeente vertegenwoordigt hij in de Stichting VVv en in het be stuur van de werkplaats voor min der validen in de bollenstreek te Sassenheim. De heer Van Leeuwen is boven dien nog voorzitter in de commissie voor personeelszaken en voorzitter van de commissie tot hulp aan mid denstanders. Hij is de bekwame voor zitter van de KAB, sinds 1946. Ook de Coöp. DSS heeft reeds bij na 25 jaren in de heer Van Leeu wen een bestuurslid gevonden en alweer dertien jaren is hij met de leiding als voorzitter belast. Hetzelf de geldt met dezelfde tijden voor de begrafenisvereniging St. Barbara. Sinds 1954 is de heer Van Leeuwen lid van he r.k. kerkbestuur „St. Je roen" te Noord wijk-binnen. Vertrouwensman. Nadat de heer Van Leeuwen in de grote zaal van de r.k. pastorie min of meer „in de val" was gelopen me moreerde deken P. A. van den Bosch het 50-jarig bestaan van de Noord wijkse KAB in maart j.l. „Deze avond wordt een verlengstuk van dit feest. Mevr. Van Leeuwen spelt de onder scheiding bij haar echtgenoot op. Deze naviering heeft het voordeel, dat wij speciaal de voorzitter van de KAB in het middelpunt kunnen plaatsen." Spr. gaf vervolgens een opsom ming van de voornaamste functies, die de heer Van Leeuwen bekleedt. „Voor uw vele werkzaamheden in alle takken van het plaatselijk leven huldigen en bedanken wij - u," aldus de deken. „U bent een vertrouwens man geworden van vele verenigin gen en personen." Na mededeling te hebben gedaan van de Pauselijke on derscheiding sprak de deken hartelij ke woorden van gelukwensen tot de heer Van Leeuwen en noemde de on derscheiding een blijk van waarde ring voor de vele diensten van de heer Van Leeuwen voor de Kerk en de katholieke zaak. In deze hulde betrok de deken ook mevr. Van Leeuwen, die mede al dit werken had mogelijk gemaakt. Open oog voor anderen. Burgemeester mr. G. F. W. van Berokel sprak vervolgens woorden van gelukwens tot de heer Van Leeu wen en zijn familie. Uw grote kracht is, aldus spr., dat u gevoel heeft om zich ook op het standpunt van an dersdenkenden te kunnen stellen. Door het zich afstellen en instellen op de mentaliteit van anderen wor den de resultaten voor de gemeen schap buitengewoon vruchtbaar. Weth. de Geus sprak namens het protestantse deel van de gemeente zijn blijdschap er over uit, dat de heer Van Leeuwen deze hoge onder scheiding is verleend. Dit heeft hij absoluut verdiend. Spr. had de heer Van Leeuwen de laatste jaren in zijn werk kunnen gadeslaan. De moeilijk ste taak in het college van b. en w. had de heer Van Leeuwen n.l. de volkshuisvesting. Met een ijzer gestel en een eerlijke geest zorgde hij voor de woningverdeling. Het was een gro te opgaaf daarin altijd rechtvaardig berg te Kaag, voorzitter van het co mité Ouden van Dagen, secretaris Alg. Armbestuur Vrije en Lage Boekhorst, voorzitter van het Oran- jecomité, secretaris van de plaatse lijke afdeling, van het district en van het gewest Zuid-Holland, van de Ned. Ver. voor hardrijden op de schaats. Vanwege zijn beroep o.m. nog voorzitter van de binnenvisserij, afdeling Aalsmeer, en een zeer ge waardeerd lid van de Kamer voor de Binnenvisserij in Den Haag. Dit alles slechts 'n summier overzicht, want naast verchillende stichtings besturen is Dirk van Nieuwkoop vooral de vriend van alle Kaagbe woners, voor wie hij thans ook in de gemeenteraad van Alkemade als opvolger van wijlen de heer P. v. d. Velden zitting zal nemen. Donder dagavond was hij temidden van vele •bestuurders uit Kaag en omgeving gezeten in het prachtige etablisse ment „De Bonte Koe" met op de achtergrond zijn geliefd Kaagwater. Hij was daar uitgenodigd voor een zakelijke bespreking t.b.v. de vie ring van Koninginnedag. Maar toen de burgemeester van Alkemade het woord nam, en intussen ook de echt genote en kinderen van de heer Van Nieuwkoop in de zaal hadden plaats genomen, bleek wel, dat er iets bij zonders stond te gebeuren. Burgemeester Kolfschoten, die in geleid werd door de heer W. J. C. Versteege, bestuurslid Van 't Oranje- comité, bracht reeds spoedig tot uit drukking, dat het deze avond ging te zijn, maar u was ervoor gescha pen, aldus spr. Ook de afdeling So ciale Zaken kan niet in betere han den zijn. De heer De Geus die mede namens de gemeente-secretaris sprak, was blij dit vanavond eens te kunnen zeggen. De 2e voorzitter van de KAB, de heer L. Hermans zei, dat hij als be stuurder trots was, dat de heer Van Leeuwen uit het arbeidsmiljeu is voortgekomen. Deze hoge onderschei ding stelt de KAB op hoge prijs. Ook mevrouw Van Leeuwen en de zes kinderen betrok spr. in de huldi ging. „Tegen kritiek kan ik vechten, maar tegenover al deze waar derende woorden sta ik machte loos." Dit was de kern uit het dankwoord van de heer Van Leeuwen voor de onderscheiding en de vriendschappelijke woor den. Met plezier heb ik altijd mijn werk gedaan. Van O. L. Heer hebben wij allen bepaalde capaciteiten meege kregen. De een doet in zijn vrije tijd aan sport, de ander knutselt. Ik meende, aldus spr., mijn vrije tijd te moeten benutten voor het alge meen belang. Zeer dankbaar was spr. ook voor de sfeer van vriendschap in het col lege van b. en w. De eerste jaren van zijn wethouderschap was dat wel eens anders geweest. To-sn had spr. wel eens het gevoel, dat hij geaccep teerd werd, omdat het niet anders kon. De heer Van Leeuwen hoopte nog vele jaren over de nodige energie te kunnen beschikken om op dezelf de eenvoudige manier door te kun nen gaan. desinfecterend zelfwerkend bruisend actief (Advertentie) om de persoon Dirk van Nieuw koop. Uitvoerig omschreef burgemeester de vele taken die de heer v. Nieuw koop voor het algemeen welzijn heeft verricht. Het was spr. daarbij een zichtbaar genoegen, dat hij de heer Van Nieuwkoop, die hem bij zijn benoeming tot burgemeester van Al kemade, als eerste in de Kaag had verwelkomd, thans tot zijn persoon lijke vriend mocht rekenen. Met het uitspreken van zijn brede waarde ring voor het .veelomvattende werk van de heer Van Nieuwkoop, hoopte hij dan ook dat deze vriendschaps banden zo mogelijk nog meer verste vigd zullen worden. Onderscheiding Met grote vreugde deelde burge meester mede, dat ook H.M. de Ko- nningin b.g.v. haar verjaardag het werk van de heer Van Nieuwkoop heeft willen waarderen en hem hier voor heeft toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Persoonlijk spelde burgemeester Kolfschoten het eremetaal de zicht baar ontroerde heer Van Nieuwkoop op, en uitte daarbij de wens, dat hij dit eremetaal nog vele jaren zal mo gen dragen. Een warm applaus on derstreepte dit ceremonieel, waar na de talrijke felicitaties met vele bloemstukken volgden. Namens de Kaagbewoners sprak hierna de heer W. C. J. Versteege een welgemeende gelukwens. Woor den van gelukwens werden vervol gens nog gesproken door de heer De Baat namens de VVV, de heer J. S. Pennrings namens het Alg. Bur gerlijk Armbestuur De Vrije en La ge Boekhorst, de heer Jac. Biermond namens de ijsver en igingen, en de heer Zwetsloot namens het comité Ouden van Dagen. Tot slot sprak de heer Van Nieuwkoop een welge meend dankwoord. Nadat op 1 december 1911 bij no tariële acte de oprichting van de Boerenleenbank thans Raiffeisen bank) te Noordwijk was vastgelegd, werd op 12 februari 1912 de oprich tingsvergadering gehouden en traden 30 leden tot de bank toe. In het eer ste bestuur hadden zitting C. G. J. Alkemade voorz., Jac. v. Went secr., H. Ruigrok snr., L. Hoogeveen Jzn., N. Marbus. In de raad van toezicht Barth. de Groot, C. W. G. Alkemade, S. A. v. Konijnenburg. De zeer verantwoordelijke taak van kassier is van de oprichting tot 1945 door de heer S. Hiep en hierna tot het huidige moment door de heer P. W. G. Hiep vervuld. Het vele werk, dat aan een admi nistratie van een bank is verbonden, hebben beide kassiers tot volle te vredenheid verricht en vooral in de jaren 1945-1949 hebben de sanerings maatregelen in het bloembollenvak veel van deze functionaris gevraagd. Zeer bescheiden opgezet zijn door de steeds toenemende werkzaamheden kantoor en kantooruren in de loop der jaren uitgebreid en in het huidi ge bankgebouw aan de Wilhelmina- straat kunnen dagelijks alle bank zaken worden afgewikkeld, terwijl ook enige jaren geleden een bijkan- toor te Noordwijk aan Zee tot stand kwam, waarvan het bestaansrecht ten volle is bewezen. Gedenkboek. De statistische gegevens van de bank in de loop van de vijftig jaren zijn in een gedenkboek vastgelegd, hetwelk op de receptie op 2 mei a.s. in „Het Hof van Holland" aan het bestuur zal worden aangeboden, ter wijl nadien de leden een exemplaar zal worden toegezonden. De ontwik keling van de bank neemt nog steeds toe, waardoor de kantoorruimten weer te klein worden en uit goede bron vernamen wij, dat het bestuur onderhandelingen heeft geopend voor aankoop van een groot pand aan de Lijnbaanweg. Naast de receptie zal aan de leden met hun echtgenote een feestavond aangeboden worden :n Treslong te Hillegom op 8 mei a.s. Het jubilerende bestuur, raad van toezicht en kassier, op de foto is als volgt: zittend C. J. Hoogeveen, H. C. v. d. Loo (secr.), C. G. J. Alkemade jnr. (voorz.), A. W. J. J. Alkemade, J. P. Barnhoorn K. P. zn.. Staande Alb. Mulder, A. Marbus, Pancr. A. v. Went en P. G. W. Hiep (kassier). NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL (Advertentie) Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. KOUD WEER Over het algemeen veel be wolking, maar droog weer. Matige wind tussen noord en noorwest. Aanhoudend koud weer De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. HELSINKI regen 11 5 STOCKHOLM 1. bew. 12 3 OSLO onbew. 10 4 ABERDEEN zw. bew. 13 5 LONDEN geh. bew. 21 7 AMSTERDAM zw. bew. 15 6 BRUSSEL geh. bew. 19 6 LUXEMBURG h. bew. 22 6 PARUS 1. bew. 7 BORDEAUX onbew. 27 11 GRENOBLE onbew. 10 9 NICE onbew. 21 14 BERLIJN regenbui 18 7 FRANKFORT 1. bew. 23 10 MüNCHEN regen 25 11 ZURICH zw. bew. 23 9 GENèVE h. bew. 23 6 LOCARNO 1. be^. 25 6 WENEN h. bew. 27 13 INNSBRUCK regenbui 26 9 ATHENE onbew. 14 ROME onbew. 24 10 AJACCIO onbew. 20 8 MADRID zw. bew. 15 10 MALLORCA zw. bew. 24 11 LISSABON geh. bew. 20 12 PUZZEL No. 533 Hor.: 1 vuurgloed, 4 li chaamsdeel, 7 lengtemaat, 9 haar- vecht, 11 muzieknoot, 12 voorzetsel, 13 mop, grap, 14 voedsel, 15 gindse, 16 vis, 17 keurig, 19 muzikaal toneel spel. Vert.: 1 bruto (afk.), 2 wijnglas, 3 oorlogsgod, 5 vraagbaak, 6 getuig schrift, 8 aanloop, 10 zuiver, 13 kan men uit drinken, 15 gindse, 18 scheik. element (afk.) Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532. Hor.: 1 tel, 4 spaan, 9 Ares, 11 arme, 12 petoet, 13 i.e., 14 sits, 15 s.s., 17 Se, 18 Ta, 21 ra, 23 soda, 25 A.P., 27 Petten, 28 prei, 30 eelt 31 Soest, 32 rei. Vert.: 1 taps, 2 ereis, 3 letter, 5 pats, 6 ar, 7 ami, 8 neen, 10 s.o.s., 16 stoter, 19 Adèle, 20 Haps, 22 apis, 23 sté, 24 anti, 26 pro, 29 Ee. PUNT „Papa. kijk eens, wat voer 'n goede vangst u gemaakt hebt!"

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3