Nederlander in één eeuw bijna 12 cm langer ZATERDAG 24 MAART 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 STATENKRING GOUDA IN ALPHEN BIJEEN Belangrijke wegen en vaarten overtroffen de politiek! Ik geef het onmiddellijk toe, het heeft allemaal veel te lang geduurd met de aanleg en de afwerking van de provinciale weg nr. 25 en hij is feitelijk nog niet bruikbaar voor het doel waarvoor hij is gepland, name lijk om te dienen als een circa 12 km. kortere snelverkeersweg van Rotterdam naar Amsterdam, dwars door de Randstad Holland en door het hart van de gemeente Alphen aan den Rijn. Het zit namelijk nog steeds vast op de ongeveer 5 km. lange schakel in die weg van Bos koop naar Gouwsluis te Alphen aan den Rijn. Ten aanzien hiervan zijn de laatste tien jaren belangrijke be lemmeringen opgetreden. De uiter mate slappe ondergrond eiste beton platen fundering op palen, een voor ziening die heel erg bewerkelijk is. Voorts heeft de ingewikkelde ver- keerstoestand, die ernstiger is gewor den naar mate het snelverkeer toe nam, bij de brug te Boskoop, in de kom van deze gemeentereen tunnel voorziening geëist en een wegomleg- ging als gevolg daarvan. Deze verandering in de planning, alsmede ook de huidige eis, dat pro vinciale wegen zo min mogelijk krui singen te verwerken krijgen en deze wegen, mede omwille van de belan gen van het snelverkeer, voorzien moeten worden van parallelwegen of z.g. ventwegen, werken in aan zienlijke mate remmend op de vol tooiing van deze weg, waaraan als plan zo ongeveer 30 jaren geleden werd begonnen en waarvan de ur gentie in die tijd alleen maar is ver hoogd. Hoewel deze veranderingen een belangrijke vertraging aanneme lijk zouden kunnen maken en billij ken, ik kan me niet losmaken van de overtuiging, dat de afwerking van deze nationaal-belangrijke weg nog door andere dan zuiver waterstaat kundige redenen wordt vertraagd. En dan denk ik aan de duidelijk geworden angst van de betrokken instanties voor bij voortduring plaats grijpende verkeersopstoppingen in de stad Gouda. Met name vreest men, dat de Singels aldaar de grote stroom auto's niet zouden kunnen verwer ken als deze weg voor het verkeer geopend zal worden en via deze weg door de Pijpenstad wordt geleid. Dit is echter naar mijn mening een onjuiste verwachting, want het ver keer over deze weg naar het Rijnland en de provincie Noordholland zal Gouda zeer beslist niet aandoen. Het vindt vóór het bereiken van de stads kern een onileidingsweg, die voor zijn doel veiliger, doelmatiger en sneller te berijden is. Hoewel er nog tussen Gouda en Waddinxveen spe ciale voorzieningen zullen moeten worden getroffen, oa. ter vermijding van wegkruisingen, zal dit naar mijn mening niet per se remmend werken en heb dan nu toch wel goede moed op, dat de officiële ingebruikstelling van de Provinciale weg nr. 25 eerder (hoogstwaarschijnlijk uiterlijk 1965) zult beleven dan de verwezenlijking van het veel besproken schot naar de maan, zoals uw vraag is ingekleed. Dit antwoorde de heer F. J. G. Spieksma, Statenlid Zuid-Holland voor de KVP, tijdens een in hotel „Toor" gehouden verkiezingspropa- gandabijeenkomst, uitgaande van de Statenkring Gouda van de KVP, op een informatie van de heer J. J. van Capel, Alphen a. d. Rijn. Deze bijeen komst stond onder leiding van de heer H. M. v. d. Dool, voorzitter, wonende te Waddinxveen en werd behalve nog door de tweede spreker, het Sta tenlid A. P. J. v. d. Weyden en de Statenleden dr. R. Eysink en Th. W. J. Verhoef, ook bijgewoond door de gedeputeerde A. C. A. Deerenberg. 1 Voordeel bij nadeel De heer Deerenberg lichtte enkele omstandigheden die vertragend heb ben gewerkt op de afbouw van ge noemde weg, welke omstandigheden hij ook van de goede zijde trachtte te benaderen. Heel in het bijzonder noemde gedeputeerde Deerenberg de vertraging zeer gelukkig voor de si tuatie rond de Boskoopse brug. Zulks leidde daar tot een niet te onder schatten voordeel, namelijk dat de daar aanwezige verkeersmoeilijkheid nu gelijktijdig kon worden opgevan gen. In samenwerking met het gemeen tebestuur van Alphen a. d. Rijn zul len ook ten aanzien van de Heymans- wetering aanzienlijke verbeteringen worden getroffen, zulks in het bij zonder in het vlak van het industria- lisatiestreven van die gemeente, met name langs deze zeer belangrijke vaarroute (RotterdamAmsterdam, LeidenUtrecht en Amsterdam-Rot terdam). Met een en ander zal in een gepland tijdsverloop van tien jaar meer dan 150 miljoen kosten, waarvan 'n belangrijk deel zal strek ken ter ondersteuning van de cen trale functie van Alphen a. d. Rijn in midden Zuid-Holland en het belang rijke verzorgingsgebied Gouda. Een andere belangrijke aangele genheid werd aangesneden door de heer A. Honout te Aarlanderveen, toen hij opmerkte, dat Alphen a. d. Rijn in noord-oostelijke richting fei telijk geen enkele behoorlijke uitvals weg bezit. De enige weg, die mis schien als zodanig dienst zou kun nen doen, de Nieuwkoopseweg of provinciale weg nr. 9, loopt ofwel in Nieuwkoop, ofwel in Nieuwveen „dood". De weg naar Nieuwkoop. De heer Deerenberg, evenals de heer Spieksma voor de laatste trapte de heer Hoonout een open deur in, want het betreft zijn stokpaardje erkende de onmogelijkheid van de gesignaleerde situatie, die hij een en deldarm noemde. Maar de gedepu teerde ontkende dat er geen onder ling overleg zou zijn tussen de pro vinciale instanties. Dergelijke zaken moeten in het groot beoordeeld wor- dèn en dan ziet men ook vaak vele andere knelpunten, die eerst geëf fend dienen te worden. Wat de aansluiting van de Nieuw koopseweg op een weg in de richting Uithoorn betreft, vertelde de gede puteerde, dat daartoe bestek en te kening klaar zijn, maar ook hier weer wacht de uitvoering op andere besluiten, met name ten aanzien van de diverse grenscorrecties rond Woer den en in het hartje van de Rijn streek. Spr. verwachtte dat een en ander dit jaar of begin volgend jaar gerea liseerd zal zijn. Dit plan zou ook Alphen a. d. Rijn doorkruisen. De heer Deerenberg vertelde, dat dit plan in samenwerking met het Nationaal planbureau en de provin cie in studie is. Volgende week gaan de leden van Gedeputeerde Staten en van de z.g. Vaste Commissie van het Nat. Planbureau de desbetreffen de wegen in ogenschouw nemen en de gedachtenlijn volgen. Omtrent de zienswijze van de officiële instanties valt hieromtrent nog weinig te zeg gen, aldus gedeputeerde Deeren berg. Het Statenlid dr. Eysink daaren tegen was bereid zijn persoonlfjke zienswijze met betrekking tot dat plan prijs te geven. Hij verwacht er heel erg weinig van. Dit plan is naar spr. overtuiging niet te realiseren. Zijn grootste bezwaar gold dat door dit massa-recreatieplan de stilte van het plassengebied, dat in het plan wordt betrokken, ernstig verstoord zal worden. Dit argument achtte dr. Eysink wel voldoende doorslagge vend om dat plan in de gepubliceerde vorm en in de gedachte lijn niet te accepteren. „Heilige"grenzen van water schappen. Sprekend over de onhoudbare toe stand van vele z.g. polderwegen, in onderhoud bij diverse waterschappen, zei de heer Deerenberg, dat op de lange duur in de gezagsverhouding Provinciale beleid en Waterschappen wel wat verbetering zal komen, maar op dit moment gaan we sneller naar een Verenigd Europa toe, dan naar een hechte samengaan met de Water schappen. Die grenzen zijn zó heilig, dat daar niemand aan kan komen. Hierin ligt een belangrijke oorzaak van de slechte toestand van vele bij Waterschappen en polders in beheer zijnde wegen. In voorbereiding is een wetsontwerp om de provinciale subsidie voor onderhoud wegen te verhogen, een aangelegenheid waar voor ook het Statenlid, de heer Van der Weyden zeer geporteerd is. De in voorbereiding zijnde wet be- oogst in de toekomst een verhoging van het provinciaal subsidie-bedrag met circa 100%. Maar hiermede wil de overheid tegelijk gaan in de rich ting van de stichting van de water schappen en polders een deel van hun bevoegheden en autonomie inzonder heid die de wegen raken, overdra gen. Voldoende belangstelling De mening van de heer Bakker uit Roelofarendsveen, dat Zuid-Holland nog te weinig zou doen voor de be vordering van de opleiding van sport leiders en dat er op provinciaal ni veau nog te weinig zorg wordt be steed voor de onderscheiden takken van sport waarvan de beoefening voor een groot deel van de bevolking een levensbehoefte is en voor de ge meenten een eis van eerste orde voor haar bewoonbaarheid, konden noch de sprekers Spiekema en Van der Weyden, noch de Gedepoteerde Deerenberg appreciëren. Integendeel de Statenleden gewaagden van een toenemende belangstelling in hun kring voor de sport in haar alge meenheid. Bij de opsomming van subsidiebedragen konden wij o.a. be luisteren, dat op de begroting 80.000.- is uitgetrokken voor oplei ding van sportleiders. Provinciale taken De heer Van der Weyden gaf o.a. een bloemlezing van de uitgebreide provinciale taken en onderscheiden wetten, welke ot stand zijn geko men in het belang van de gemeen schap en maatschappij. In het bijzon der bepaalde spr. als agrarisch kan didaat zich in belangrijke mate tot de agrarische facetten van het pro vinciaal bestuur en nam de vele sub sidie vormen en subsidie normen als land- en tuinbouwer onder de loep, waarbij duidelijk werd dat met dit al een aardig sommetje is gemoeid. De heer Van der Weyden heeft met dit al getoond de belangrijk heid van de provinciale statenver kiezingen en vulde de reeks "an ta ken van dit lichaam aan met eroo te wijzen, dat het ook tot taak heeft de verkiezing van de leden van Ge deputeerde Staten. De heer v. d. Dool verheugde zich na afloop over het feit dat de geno digde sprekeru en gasten die desge vraagd de gewenste aanvullende toe lichting op allerlei vraagstukken en informaties gaven, er in geslaagd zijn, zonder gebruikmaking van knal effecten, het belang van de aan staande verkiezingen in een juist daglicht te plaatsen. Het recreatie-plan. De heer A. J. Th. M. Korver wilde weten hoe de Prov. Staten staan tegenover het bekende recreatieplan van de ANWB, dwars door Zuid-Hol land in zuid-noord richting, o.a. met gebruikmaking van bestaande wegen. De gemiddelde lengte van de Ne derlander neemt in de loop der ja ren niet onbelangrijk toe. De „ge middelde Nederlander" van nu zou als hij naast een even oude landge noot uit 1865 geplaatst zou kunnen worden, een flink eind boven hem uitsteken. Om precies te zijn: 11,98 cm. Aangenomen tenminste, dat men de gegevens over de lengte van dienstplichtige jongemannen daar voor als maatstaf mag aannemen. Naar aanleiding van het bericht uit Bolsward, waar men de school banken, in 1953 aangeschaft voor de lagere school nu moet vervangen door nieuwe, omdat ze voor de leer lingen te klein zijn geworden, heb ben wij de legervoorlichtingsdienst gevraagd of ook gegevens beschik baar zijn over de metingen bij keu ringen voor de militaire dienst. Die waren er sinds 1865 en daaruit blijkt, dat de gemiddelde lengte van deze jaarklassen van 164,1 in 1865 geste gen is tot 176,08 in 1962- Tevens blijkt uit de overgelegde cijfers, dat de groei een progressief karakter had. De gemiddelde lengte der lich tingen luidde in 1865: 164,1, in 1875: 164,9, in 1885: 165,6, in 1889: 166.4. in 1902: 168,7, in 1922: 170,7/, in 1925: 170,97, in 1948: 173,96, in 1951: 173,98, in 1954: 174 6b, in 1957: 175,26, in 1961: 175,83 en in 1962: 176.08. in het afgelopen jaar is de gemiddelde lengte der lichting weer toegenomen met een kwart centimeter. Van 1865 tot 1925 du=, in een pe riode van ongeveer 40 jaar, is de lengte dus met ruim 6 cm toegeno men, en in de periode van 1925 tot 1962 wederom met bijna 6 cm. Belangrijke verkoping Notaris W. S. JONGSMA. te Leiden is voornem.ns op vrijdagen 30 maart en 6 april 1962, 7 uur n,m, in het Notarishuis, Hoge- woerd 144 te Leiden, in 't openbaar bij opbod en af slag te verkopen de fraaie beleggingspanden te Lei den, nabij het station Lam menschans, te weten: zeven boven -en benedenwonin gen gelegen als volgt: 1. de Sitterlaan 1/la, to tale huur 1.391,80 p.j. 2. de Sitterlaan 3/3a, to tale huur 1.396,20 p.j. 3. de Sitterlaan 5/5a, to tale huur 1.424,80 p.j. 4. de Sitterlaan 7/7a, to tale huur 1.336,80 p.j. 5. de Sitterlaan 9/9a, to tale huur 1.341,40 p.j. 6. de Sitterlaan 11/lla to tale huur 1.424.40 p.j. 7. de Sitterlaan 13/13a, to tale huur 1.343,60 p.j. met achteruitgang en bij behorende schuurtjes op 't achterterrein. Het geheel is groot 8 are en 19 centiare. Lasten per perceel onge veer 150.-. Betaling kooppenningen 4 mei 1962. Bezichtiging 27- en 29 maart, 3- en 5 april a.s. van 24 uur. Inl. ten kantore van jeu. nots. Rapenburg 31, tel. 25351, Openbare verkoping Ten overstaan van „lOtaris G. J. BOOM te Voorscho ten zal op woensdagen 28 maart 1962 bij veiling en op 4 april 1962 bij gun ning, telkens v.m. 11 uur in het „Wapen van Voor schoten" in het openbaar worden verkocht. Het Herenhuis met afzon derlijk staande garage aan de J. P. Coenstraat 11 te Voorschoten. Kadastraal bekend Gemeente "^oor schoten sectie A, No 3495 en 3496, groot 1.75 are. Omvattende: beneden gr woonkamer, keuken, gang. Boven: 3 slaapkamers en badkamer. Lasten f 90.- per jaar. De huidige bewoners die nen het pand geheel ont ruimd aan de koper op te leveren. Betaling bij an- vaarding uiterlijk op 1 mei 1962. Bezichtiging op iedere dinsdag- en donderdag middag van 2-4 uur. Inlichtingen bij voornoem de notaris K. W. Laan 8, Voorschoten ,tel. 2392 (01717). 2 Bakkersbediende gevr. Fa. C. Meijer, Zuideinde 7, Roelofarendsveen. 2 Gevraagd een nette werkster, 2 dagen p.w. 'A. L. van Wijk, Bovenmeer- weg 13, Stompwijk, telef. 01761—3410. 2 Gevr. administratieve kracht voor halve dagen, kunnende typen. Aanne mingsbedrijf M. W. Meijer, Rijndijk 68, Voorschoten, tel. 01710—22191. 2 Direct gevraagd: twee flinke jongens, tussen de leeftijd van 16—20 jaar. Aanmelding persoonlijk of telefonisch bij M J. v. d. Berg, Geerweg 17. Lange- raar. Permanieter. 2 Katholieke Gezinszorg, Morssingel 8 te Leiden vraagt R.K. helpsters voor de be jaardenzorg voor hele dagen of enige uren per dag. Aan melden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 u. 2 Stompwijk. Een net r.k. meisje wegens -teleurstelling gevraagd bij een burgerlijk echtpaar, ongeveer 15 april, leeftijd- 16 jaar of ouder voor d. en n. of halve dagen van 9-3 uur bij C. Waayer, Dr. v. Noortstraat 95A, tel. 01761- 3417. 2 Kampeerders! Wilt U alles zien voor U beslist? Alles op U gemak verge lijken? Alles met vakmen sen overleggen? Dan is al les wat U moet onthouden ons adres: Kampeer- paradijs Van Delft. Steen straat 45. 2 Acifit prijzen verlaagd waardoor revisie overbo dig. Elk accu-doel Acifit. Acifit, een begrip. Vraagt uw garage of bel Acifit- service 01710-24850. Hoge Rijndijk 165, bij Leider dorp. Dag en nacht. 2 c.v. N. Bakker Hzn Roelofarendsveen 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas veizorgd door het gespe- cia liseerde trouwautobe- drijf. Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong, tel. 23055 7-pers. auto's. Keuzp uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupé. 2 Voor direkt gevraagd sla gersleerling bij A. J. Balk, Noordwijkerhout, tel. 02533- 2 R.K. meisje, 23 jaar zoekt betrekking voor d. en n. in r.k. gezin, liefst met kleine kinderen in Leiden of om streken. Br. onder no. 2944 bur. -van dit blad. T elefoontjes PERSONEEL '2* Meisje gevraagd voor 3 of 4 dagen p. w. Zelfstan dig kunnende werken Mevr. de Jong, Noorlein- de 24, Roelofarendsveen. 2* Gevraagd zo spoedig mogelijk nette brood- en banketbakkersbediende. Hoog loon. G. P. Los, tel. 23865, Celebesstraat 39, Oegstgeest. 2* Coupeuse vraagt thuis werk ook voor winkel of atelier. Brieven onder no. 7768 bur. van dit blad. 2 Technische kracht HTS dipl. biedt zich aan voor bijverdienste op zaterdag, eventueel 's avonds in be zit van auto. Br. onder no. 2896 bur. van dit blad. AANGEBODEN 2 Aangeb. een goed on derhouden boerenkaasbrik en ijzeren mestpolder- schuit 2 ton, tel. 01761 4564. 2 Aangeb. DKW Hartop 1955, in prima staat, nieu we 'motor, Regentesselaan 41, Oegstgeest. 2 Aangeb. w.o. Compleet pr. gr. Ërres wringer ƒ15,- dito houten met rollen als nieuw f 10,-, laag model herenrijwiel, torpedonaaf 15,-, mooie Kanarie vlucht met verlichting, m. 50x50x75 cm 7.50. Nico- laas Beetstr. 18a, Leiden bij Haagweg. 2* Kofferschriifmachines in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijblijvend de monstratie ook bij u thuis Hees Kantoormachines Hogewoerd 92. tel. 31983 2 Accordeon, gitaar. mandoline, banjo trompet, sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt grati? prospectus Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958. (bij de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeente Maandagmorgen gesloten. 2 Pullman-, Auping- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste orijs bij De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51. Leiden. 2* Stofzuigers v.a. f 115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij 125.- voor uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3, Leiden. 2 Alle onderdelen voor Berini. Solex, Puch. Rap. HMW. JLO. Sachs. FBM uit voorraad leverbaar. Van Zijp. Haarlemmerstr. 295. 2 Ouderwets maar radi caal Met hoogst geconcen treerde Piniol-verkoud- heidszalf wrijft U w kou weg 2.per pot bij uw apoth. en erk. drogist. 2 Armstrong Siddely Sa- phire 1957. 5-persoons Se dan met radio. In prima staat 3000.-. Genegen "klei ne wagen in te ruilen, v. d. Putten, Rhijngeester- straatweg 165, A tel. 01710—30686. 2* Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lai.ge Pie- ters.c^rkkoorsteeg 24, tel. 3(534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Kampeerders. Zoekt U een tent, luchtbed, slaap zak, kookapparaat, pan- nenset, v-ldbed, tuinstoel, tuinparasol, enz., en alles met 100% garantie? Sport en kampeerparadijs Van Delft, Steenstraat 45, de goedkoopste kampeerzaak van Lei a en. 2 Dames, zoekt U een pantalon? Wij hebben een keuze uit meer dan dui zend stuks vanaf 9 75 en een pasvorm die U elders niet vindt. Sport- en kam peerparadijs van Delft, Steenstraat 45. 2* Nu een nieuwe lamp uit de lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen. De Lichthe'. Haar lemmerstr. 293. t.o. De Overdekte. 2 Fen nieuwe woning? Voor al uw lampen De Lichthal. Gratis plaatsen van lamoen boven de f 20.Haarlemmerstraat 293 2* Krediet tot 4000.- voor aankoop meubelen woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. 3? Hard- en zachtboard: tegelboard; spaanplaat; ge perforeerd hardboard; for mica: kastplanken; 'Jap pen. Hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht", C. J. v. d. Geest, hoek Nleuwstraat- Hoogl. kerkgracht, telef. 01710-—33078. 2 De Bolster gaat door met afbraak, dus alles moet deze week weg: modern bankstel, kasten, ameublementen, grote boekenkast, divanbedden, op- klapbedden, kapokmatrassen, bureaus. baby-commode, piano, gasfornius, enz. Pluym Hoogewoerd, tel. 21266. 2 Duitse piano in prima st. Pracht volle klank blijft ten minste 2 jaar op stem. Desk. onderz. toegestaan m.w.w. vertrek. Adres: Valkbouman- weg 26A, tel. 25590, Leider dorp. 2 Sparta bromfiets, eiken dressoir, ronde tafel m. glas plaat, eiken kroonlamp aan geboden tegen elk aann. bod. Kapteynstraat 30, Leiden. 2" Door de Bank In beslag genomen wasmachines w.o. Erres worden voor lagere prijs aangeboden. Inl. post bus 2, Zoeterwoude. 2 Closetpotten, gootsteen- bakken, oud Hollandse dak ramen, ijzeren binten, pijpen, straatdeuren, glasramen, deu ren, planken, vloerhout, kraal, en sponninghout, hou ten binten, eiken moer- en kinderbinten. Fa. H. de Bol ster, Overrijn 8, Leiden bij de Zijlsingel. Sloop en Handels bedrijf. 2 Last van vet haar? Wij hebben voor U Frottée de Zwartkop haarwassing zon der water 2.45. B. Hoger- werf, Rijpwetering. 2 Alt op de Mare 112, Bato meisjesfiets f 55,-, damesrijwiel 37.50, Junc- ker trommelrem 72.50, heren Raleigh 87.50, 95,-, zware Nelson 65,-, Solex 100,-. Berini Mi9 85,-, Electromotor 0,5 PK 65,-, 1 PK 75,-. 2 Gevraagd: kinderwagen met losse bak. Aanbiedingen Resedastraat 51, tel. 22260, Leiderdorp. 2? Bijverdienste-tippen voor thuiswerk, folders bez. enz. Inl. Postbus 21, H.I.Ambacht. 2* Gevraagd: ƒ3000.- hyp. op woonark a 7% rente in 6 jaar af te lossen. Brieven on der no. 7775 bur. van dit bl. 2* Alleenstaande heer (61) b.b.h.h. zoekt kamer, liefst bij ouder 'echtpaar, event, oudere dame. Be schaafd milieu. Br. onder no. 2912 bur. v. d. blad. 2 Hypotheken tot 90%. Assurantiekantoor A. J. v d. Drift, Alle verzekerin- en. Henriëtte Roland i..iolststraat 9, Noordwijk aan Zee. tel. 01719—2212. 2 Jongeman zoekt net kosthuis. Br. onder no. 2932 bur. van dit blad. TE KOOP 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en lc'i.derrij- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg, tel. 017182967 HUIBERS HAARLEMMERSTRAAT 123 LEIDEN de speciaalzaak voor alle RELIGIEUZE ARTIKELEN 2 Te koop een gezinswoning te Alphen a.d. Rijn met vrije vestiging en leeg te aanvaarden 23000. Inl. op 27 maart Ahornstraat 4, Alphen a.d. Rijn. 2 Te koop Bella scooter 150 cc lux, i.z.g.s. 25000 km gelo pen. Te bevr. Oude Rijn 172, Leiden. 2 Engels. Opleiding L.O alle spreekvaardigneids- handelscorrespondentie- en Cambridge examens. Ook zonder examendoel Bijwerken scholieren. W. Verboog, Engels M.O., be ëdigd Tolk-vertaier. Cam bridge C.O.P., Steenschuur 18, Leiden, Telefoon 25335. 2 Wist U, dat een revisie batterij minstens 25% goedkoper is dan een nieu we en u hierop zelfs l'/s jaar onvoorwaardelijke ;arantie krijgt. Vraagt uw ;aragehouder ot bij Accu Service Groenen. Nieuwe Rijn 106, Leiden, Telefoon 23140. 2 10 Rijlessen a 60 min. voor 47.50 in fonkelnieuwe Ford Anglia. Erk. bonds- autorijschool „Joop Groe- endijk'Morsweg 135 Leiden, tel. 31283; Zand- voortsestraat 9, Noordwijk tel. 3599. 2 Te koop kamer-volière met 4 tropische vogels, afm. 45x80x120 cm, geheel compl. slechts 60. F. Leferink, woonark „Waternimf". Hoge- waard t.o. 134, Koudekerk d. Rijn. 2 Berini. Solex, Rap, Puch, Batavus. Gazelle. Monarscoot bromfietsen direct leverbaar. Inruil - Betalingsservice. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 2 Gebruikte Bromfietsen. Steeds grote sortering, prima gebruikte bromfiet sen door inruil verkregen Door vakmensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstr. 295. 2 Prima sportfietsen ge heel compleet met lamp, slot. jasbeschermer. zrwart of groen. Prijs slechts f 133.-. Van Ziip. Haar lemmerstraat 295. Kore vaarstraat 6. 2 Afgetobd? Lusteloos? Schietfers bloedwijn maakt energiek. Bij uw apoth. en erk. drogist. 2 Aangeboden wit aan- neemsjurkje met onder jurk je en pettycoat, handschoentjes en kroontje. Magdalena Moonsstraat 11, Leiden. ei gegarandeerd prima wer kend, kunstmoeders, drink- emmers, meelvoerbakken en divers pluimvee ben. m.w.w. vertrek beste transportfiets met best. mand. Adres: Valk- boumanweg 26A, tel. 25590, Leiderdorp. 2 Aangeboden in goede st. zijnde grijze kinderwagen, uitneembaar. Morssingel 13. Alt op de Mare 112, lak met Rexine of Po- lifac Polish geeft langhou- dende glans v.a. 95 ct. Chroompolish en pasta va. 35 ct. Poetswatten 75 ct. Poetsolie 45 ct. 2 Loop niet met pijnlijke voeten. Laat deze zorgvul dig verzorgen door Ned gedipl. pedicure. Volledige behandeling 2,-. Bij abonnement (5x) 8.75 Ook bij u thuis massage Steunzolen naar maat. J. M. Heyn jr., Haagweg 216. Leiden, tel. 20554. Behan deling volgens afspraak. 2 Gelmok, het beste op net gebied van lederen kleding. Alléén /erkoop: Gebr. Buisman, Hoge woerd 6668 GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen, groe pen, gtud. zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1 telef. 22791. 2 Verloofd paar zoekt woonruimte in Leiden of omgeving, om eindelijk te kunnen trouwen. Br. on der no. 2892 bur. v. d bl. 2 Te koop gevraagd een melkweidewagen voor 18 koeien. Brieven C. A. de Jong Westeinde 15a, Zoeterwoude. 2 Te koop Autopyama voor Fiat 500, 2 maal gebruikt te gen elk aann. bod. A. v. Roy- enstraat 25, Noordwijk, tel. 3047. TE HUUR 2 Zomerhuisjes t.h. van 7 tot 21 juli. Aanvragen post bus 1251, A'dam. 2 Uw adres voor het hu ren wan 1ste -klas bruids toilet compleet met petty coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuw ste modellen, is alleen fa. Sloos, Stille Rijn 11, telef 20868. S Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a Mei --des, Opel, Simca V V/. en D.AF Bierman s Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef 34403 2 Verhuur zonder bore! Van meer dan 1000 dub beldakstenten, luchtbed den, slaapzakken, kook- toestellen, enz. Kamoeer- paradijs v. Delft. Steen straat 45. 2 Comfortabel zomer huisje te huur, geschikt voor 6 personen. Staande in de onmiddellijke nge- ving van de Duinrand te Noordwijkerhout. Neg vrij tot 21 juli en van 11 aug. tot 1 sept. Br. onder no. 2933 bur. van dit blad. DIVERSEN 2 Voordcel voor u. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood! Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stoffeerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1—27, telef. 34824, Trompstraat 2 Bijverdienste. Verze kering mij biedt als bij verdienste verschillende werkzaamheden aan, in de plaatsen Leiden, Voor schoten. Leidschendam, Warmond, gem. Alkemade en Alphen aan den Rijn. onder no. 6377 bur. v d. blad. 2 Tennissen behoeft niet duur te zijn! Want wij hebben een enorme sorte ring rackets, shorts, rok jes, tennis blouses, sokk<jr enz. en tegen zeer voorde lige prijzen. Sport- en kampeerparadijs v. Deift. Steenstraat 45. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswagens Anglia Consul. Volkswa genbusjes met open dak Garage Werkhoven, Mare- dijk 34a tel 22300—32735 2 Kampeerders! Koopt geen tent in zak of uit ca talogus. Bij ons kan U iedere tent in onze show room opgezet zien. De grootste en meest gesor teerde kampeerzaak van Leiden Kampeerparadiis v Delft Steen straat 45 2 Stoffeerderij. Voordeel u! Ga dan rechtstreeks naar v. d. Berg voor het op nieuw stofferen van uw bankstel, fauteuils, stoelen, die in eigen stoffeerderij met volle garantie stoffeert. Ger rit Doustraat 127, telefoon 34824. Er is maar één Van der erg, die in eigen stoffeer derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Dou straat 1—27, telefoon 34824, Trompstraat 66. 2 Postzegelverzamelaars. Is U nog geen lid van on ze nieuwtjesdienst? Reeds honderden deelnemers. Wordt spoedig lid. Vele voordelen. Geen kosten Vraagt inlichtingen: Van Leeuwen's postzegelhan- del, Lokhorststr. (Pieters- kerkgr.). 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. «,o- zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro 227223, A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leid schendam 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine I960. Erkende bon ds-autor ij school „Ire ne" Gediplomeerde ïn- structeuis, Boddens rio- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286; Leiden, tel. 26753. 2 Sierteelt. Het adres voor m- en verkoop, huur en verhuur van alle sier- teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends veen, tel. 01713—291. 2 Auto-Cleaningsservice. Laat uw auto vakkundig wassen, poetsen of in 3e was zetten. Vraag inl. vrij blijvend v. d. Berg, tel. 30692 Hoogi. Kerkgr. 42. Zuidsingel 2, 2 Dierenvrienden opge let! Stichting Amivecn, Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevi J. Hovius, Suringarstr. 17. tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. 2 W-ij verzorgen al iw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartje, verlovings kaartjes. huwelijksaank. en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotle bediening Halpa, V n penservice Haarlemmers'i 64, naast muziekhandel Gé Hofenk. 2 Het adres vouj ai;-= sierteelt vergunningen is v Paridon JzHi-renwce i40. Noordwijkerhout Koop betaling bij het ie- kenen van hel 1 rmulitii verkoop na o\'»rd'-arht Telef 02533 205 2 Autorijden leren? Frans Gnddijn erkende rijschool reeft les ip nieu we Ooel Snelle ru.- voor delige nplpi'hns. ook theo rielessen Madoer ad r 29 Garenmarkt 5 Leiden tel 2 Behangwerk W It U uw kamers later bph." ren7 Be! dan eerst 258'3 en wij komen nriis opgpven 1000 dessins Po' ikaan Pelika kijken FCpu/p ui Verfbord" BiiJos een huis voor HBS leerlingen ex.. a f 4.50 ner uur. Br o"der no. 2897 bur. v. d. blad. WONRVGRUIL 2 Woningruil: Amstelveen- omg. Leiden. Aangeb. mod. hoekhuis, rondom tuin 3 ka mers, douche enz. le stand 2 min. van winkelcentrum 58.. p. mnd. Gevr. mod huis met tuin h.h.g. bezw. Thor- beckelaan 60, Amstelveen 02964-4149. 2 Woningruil. Gevraagd vrij huis met 4 slaapkamers en tuin in randgemeenten Lei den. Aangeb. zeer mooie 5- kamerflat aan rand van Lei den met blijvend vrij uitzicht. Huur 70 per maand. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder no. 7732 bur. van dit blad.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5